PUROL f UIT DE OMSTREKEN. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 6 Juli 1934 sinaasappel HAMSAUS Geneest zonnebrand VERBODEN AUTODIENST ROTTERDAM—AMSTERDAM. Drie bussen in beslaggenomen. Op last van het politietoezicht op de Spoorwegdiensten zijn door de politie onder Haarlemmermeer en op den weg Leiden—Haarlem drie verschillende auto bussen aangehouden, die zonder vergun ning van Ged. Staten van Zuid-Holland een autobusdienst tusschen Amsterdam en Rotterdam onderhielden. Nadat de passagiers waren uitgestapt werden de autobussen en plaatsbewijzen In beslag genomen. Tegen de ondernemers dezer autobussen Is proces-verbaal opgemaakt. AALSMEER. Vergadering Tuinbouw- en Plantkunde. De maandelijksche vergadering der al- deeling van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde is op de groote bo venzaal van „De Oude Velling" gehouden, onder voorzitterschap van den heer G. Oud. Deze opende met een woord van welkom in het bijzonder tot den heer C. Spaargaren Dzn., die zou spreken over: „De cultuur van Amerikaansche Anjers". De secretaris, de heer C. J. Augustijn, las de notulen, welke overeenkomstig wer den vastgesteld. Medegedeeld werd o.m., dat een zilveren medaille was geschonken voor de lathyrustentoonstelling te Haar lem; dat de Alg. Vergadering der Mij. op 25 November te Leiden wordt gehouden; dat het bestuur pogingen doet, bij de al- deelingen, den heer D. Eveleens-Maarse in het hoofdbestuur als lid verkozen te krijgen; dat de afdeeling Amsterdam haar dank heeft betuigd voor de geschonken zilveren medaille voor de tentoonstelling, in September te houden. De heer C. Spaargaren Dzn., hield hier op zijn bovengenoemde causerie. Voor de kweekers hier een zeer belangrijk onder werp. vooral in dezen tijd, nu het over het algemeen ln de bloemisterij zoo slecht gaat en vanzelfsprekend naar culturen wordt omgezien, welke hier nog zeer spo radisch toepassing vonden en waarbij de Am. anjers wel in de eerste plaats in aanmerking komen. Spr. achtte den plaat selijken grond voor die soorten anjers wel geschikt en achtte het ook uit een oog punt van wisselbouw in rozenkassen weer goed, dat de cultuur meer varieerde. De heer Spaargaren besprak dan: het stek ken, haar behandeling, zoowel tijdens het bewortelen als nadien. De anjer groeit het beste ln lossen, klelachtigen grond, waarin verteerde koemest en patentkali. Nog werden verschillende parasieten en haar bestrijding besproken, waarna een leerzame gedachtenwisseling volgde. Een commissie, bestaande uit de heeren J. de Grauw. D. v. Daatzelaar en P. de Bruin, keurde de ingezonden bloemen, welke dezen avond in het teeken der an jers stonden. Bij de rondvraag waar schuwde de heer Augustijn de kweekers voor een in den handel gebrachte lamp (een z.g.n. insectendooder, „Tidjak" ge naamd), welke volgens onderzoek van 't P.E.N. buitengewoon gevaarlijk is. Verder deed spr. mededeeling, dat de Planten- ziektenkundigen Dienst er in geslaagd is, het probleem tot een volledige oplossing te brengen, waardoor aan de beschadi ging, vooral van adianthum door de sci- ra's of rouwvlieg een einde wordt gemaakt De parasieten worden gedood bij een stroom van 350 volt door de bakjes met planten te leiden, welke gedurende de be werking 24 uur in een kastje komen te staan. Een en ander is door 't P.E.N. op veiligheid voor de gebruikers goedgekeurd. Ongetwijfeld een hoogst belangrijke ont dekking, waardoor jaarlijks duizenden guldens nadeel in de varencultuur voor komen zal kunnen worden. Hierop volgde sluiting. „Goed Wonen." De woningbouwvereeniging „Goed Wo nen", heeft haar jaarvergadering gehou den in café „Floralia", onder voorzitter schap van den heer W. Harting. Na ope ning, las de secretaris'de heer H. Koogje, de notulen, welke werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer G. Biesheuvel, bleek, dat de ba lans per 31 December 1933 f. 172.769.99'/= in debet en credie aanwees de verlies- en winstrekening f. 13.175.30. Boeken en be scheiden waren volkomen in orde bevon den en de voorzitter dankte den pen ningmeester voor zijn accuraat beheer. De begrooting der woningen, 24 aan de Had- leystraat en 28 aan de Cyclamenstraat, werd resp. in ontvangsten en uitgaven bestuursleden werden herkozen de hee- vastgesteld op f. 6120.62 en f. 8123,63. Als ren W. Harting, G. J. Beumer en Joh. de Vries. Tot leden der fin. commissie 1934 werden benoemd de heeren Kleefstra en Nieuwkoop. Na eenige besprekingen volgde sluiting. HAARLEMMERMEER. NATIONAAL ZANG- EN MUZIEK CONCOURS TE HOOFDDORP. Uitnemend geslaagd. - Meer dan 2500 bezoekers. In de eerste plaats valt ten aanzien van den uitslag van den tweeden dag nog te vermelden, dat de jury als toen bestond uit de heeren: Fred. J. Roeske, voorzitter, Jac. Bonset, Zandvoort en J. R. van der Glas, Amersfoort, terwijl gisteren als juryleden fungeerden:' de heeren J. R. van der Glas, Amersfoort, voorzitter en L. H. F. Leistikow den Helder en Fred. J. Roeske, Amsterdam. Gisteren de laatste dag van het door de Chr. Zangvereeniging „Hosanna in Excelsisop het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp gehouden zang- en muziek concours was weder een schitterend succes en heeft op het welslagen van het geheel naar wensch verloopen concours en op het streven der jubileerende vereeniging den kroon gezet. De drie concoursdagen werden allen door prachtig weder begun stigd, hetgeen tot de verkregen prachtige resultaten veel heeft bijgedragen. Het aantal belangstellenden heeft giste ren dat der andere dagen nog verre over troffen, zoodat het aantal bezoekers op meer dan 2500 werd geschat. De zangers, zangeressen en muzikanten bleken ook dezen avond in de door hen aan den dag RECLAME. 8641 een zakje bij 2 pakjes .A-y-P» PUDDING OwiAaahJUfA./ gelegde prestaties goed op streek te zijn. Een en ander was een mooi succes, waarop de jubileerende vereeniging, het uitvoerend comité, het eere-comlté en de Juryleden met groote voldoening en dank baarheid kunnen terugzien. De concertwedstrijd ving gistermiddag te ongeveer half een aan. Na afloop hiervan werd een concert ge geven, aangeboden door het mannenkoor „Zang en Vriendschap" te Hoofddorp (dir. de heer S. van Hoogdalem) en de Chr. Zangvereeniging „Advendo" te Burgerveen (dir. de heer A. de Lange). Alvorens met den eere-wedstrijd tus schen de prijswinnaars werd begonnen, werd den burgemeester van deze gemeente Mr. Slob, die zich daartoe met zijne echt- genoote en eenige bestuursleden had be geven in de bij het sportterrein behoo- rende gemeentelijke muziektent een betui ging van hulde en dank gebracht, be staande in een marsch met trommelslag over het terrein door het Harmoniegezel schap „Excelsior" te De Lier en de Chr. Politie-muziekvereenlging „Crescendo" te Amsterdam, waarvan de eerste daarna voor de tent het „Wilhelmus" speelde en de andere een lied uit Psalm 75 Het hoo- ren. De burgemeester dankte in hartelijke bewoordingen voor deze aardige attentie. De uitslag van de verschillende wed strijden van den derden dag is als volgt: 4e afd. gemengde koren: 2e pr. 294 p. „Looft den Heer" De Kaag; le pr. 317 p. „Excelsior" Abbenes; 3e afd. Mannenko ren 2e pr. 292 p. „Zang en Vriendschap" Hoofddorp; 3e afd. Gemengde Koren: le pr. 342"? p. „Advendo" Haarlemmermeer; 2e afd. Gemengde Koren le pr. 300 p. „Excelsior" Eemnes Bulten; le afd. Ge mengde Koren: 2e pr. 273 p. „Looft den Heer" 's-Gravenhage; afd. Kinderkoren Klasse A: 2e pr. 295 p. „Looft den Heer" Hoofddorp"; 3e afdeeling Fanfare: le pr. 306Vi p. „Wilhelmina" Abbenes; 2e afd. Fanfare: le pr. 305 p. „Crescendo" Am sterdam; 2e pr. 292 p. ..Excelsior" Hoofd dorp. Eere-afdeeling Harmonie: le pr. 336 p. „Excelsior" De Lier. Superieure afdeeling Fanfare: le prijs 357'/; p. „Aalsmeer's Fanfarekorps" Aals meer. In de supieure afdeeling Dameskoren verwierf „Zang Veredelt" Loenen a. d. Vecht een len pr. met 341'/;; deze veree niging was Dinsdag niet opgekomen. In den eere-wedstrijd, welke 's avonds werd gehouden, werden de volgende prij zen behaald door: le eereprijs afd. zang „Zang Veredelt" Loenen a. d. VeCht; 2e eereprijs afd. zang „Advendo" te Haarlemmermeer en 3e eere prijs afd. zang „Excelsior" Eemnes Buiten. De eerste prijs in den eere-wedstrijd muziek werd behaald door: Aalsmeers Fanfarekorps, Aalsmeer; 2e eereprijs „Excelsior" De Lier en 3e eereprijs „Crescendo" Amsterdam. Hoogst aantal punten afd. zang werd behaald door „Advendo" Haarlemmermeer. (342'/;) p.) en hoogst aantal punten afd. muziek door Aalsmeers Fanfarekorps (357'/; p.). De directeursprijs werd voor dezen dag toegekend aan den heer W. Grebel van de harmonie „Excelsior" te de Lier. Het hoogst aantal punten van het ge- heele concours werd behaald door Aals meers Koorvereeniging Aalsmeer. In den gehouden marschwedstrijd voor muziekkorpsen werden nog behaald de volgende prijzen: le prijs „Excelsior" Hoofddorp: le prijs „Crescendo" Amsterdam en 2e prijs „Wil helmina", Abbenes. Niet alleen wat betreft de prestaties van de zangers, zangeressen en muzikanten, maar ook over de financieele resultaten van het concours was het bestuur zeer tevreden, hetgeen voor zeker een felicitatie dubbel waard is. De jongedames, die zich weder verdien stelijk maakten met den bloempjesverkoop ten bate van het „Witte Kruis" slaagden er in weder ongeveer 1000 bloempjes „aan den man" te brengen, zoodat de geheele opbrengst bijna f. 300 bedroeg. Een mooi succes, waarvoor een woord van dank hier zeker op z'n plaats is. Zoo heeft dan „Hosanna in Excelsis" op inderdaad waardige wijze haar 20-jarig bestaan herdacht! Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, D. van C. v. d. Boo gaard en A. Veldhuizen Petrus Wilhel mus, Z. van P. Douven en M. C. Vervaart Hendrikus Cornells en Jeremias Wil helmus, Zonen van J W. Wessellus en J. J. de Blaeij Cornelia Amelia, D. van J. Eilander en S. Verburg Pietertje Jo hanna, D. van J. Brouwer en P. Knieriem Johanna, D. van C. Ippel en P. Tamerus Arie Aldert, Z. van P. W. Harting en M. C. Schoenmaker Geertje, D, van A. Sna- terse en A. Spruitenburg Hubertina Maria, D. van C. P. Kroezen en A. M. Willemsen Adolf, Z, van A. Robertus en J. Kamerman. Ondertrouwd: C. H. Lamboo 28 j. en M. E. Kooijman 25 j. M. Boellaard 28 j, en A. Veenstra 19 j, C. Knevel 32 j. en C. Kooijman 28 j. Getrouwd: J. W Zandvliet 28 j. en Th. D. Granneman 25 j. C. Roodzand 30 j. en D. Postma 20 j. J. P. van Haaf ten 24 j. en B. Daniel 23 j, G. W. van Raam 26 j en A Boomhouwer 19 j. Overleden: Teunis. 5 dagen, Z. van A. v. d. Voet en C. v. d. Linden Antonetta de Weerd, 69 j„ geh. met J. Groenewoud Aaltje van der Laarse 81 j„ wede. van K. BuiSer Pieter Johannes 3 j„ Z, van A. B. Mast en G. M. Venema Pietertje Knie riem 42 j.. geh. met J. Brouwer Wille- mina van Eekeren 64 j„ geh. met A. Griek- spoor. Loop der Bevolking. Gevestigd: Nicolaas J. Blom. van Voor hout, Leidschevaart 2, naar Sloterweg 1347 Johanna A. C. van den Bosch, v. Gouda, Gouwe 9, naar Hoofdweg 690 Jan Bran derhorst, van Eethen c.a., Babyloniënbroek G. 63, naar Llsserweg 287 Fimme Brat- ttnga, van Amsterdam, Sloterweg 992, naar Sloterweg 95 Dina Dekker, van Bloe- mendaal, Grenslaan 3, naar Kruisweg 691- 893 Lena Dekker, van Heemstede, van Merleniaan 3, n. Hoofdweg 1243 Menno F. Fokkema, van Hellevoetsluis; Oostkade 12, naar Kruisweg 1143 Klazina E. M. Grooteman, V. Amsterdam, Sloterweg 923, naar Concourslaan 53 Hendrik Hendriks van Nijmegen, Hertstraat 39, naar Kruis weg 1143 Martina A. Hogeboom, van Heemstede, Lombokstr. 22, naar Spiering weg 730 Dina C. Joronimus, van Mid delburg, Seisweg R. 237d, naar Aalsmeer- derweg 488 Johannes Koerts, van Bloe- mendaal, Brederodestraat 54, naar Hoofd weg 92 Cornelia Kroezen, van Haarlem, Wllhelminapark 1, naar Hoofdweg 125 Hendrik L. Sweers, van Amsterdam. Fa- zantenweg 35 bhs, naar Sloterweg 122 Karei H. Sterkman, van Rotterdam, Hille- dijk 214a, naar Sloterweg 1149 Albertus J. Tuijl, van Canada, Fort William, naar Venneperstraat 39 Arend A, v d. Velde, van Haarlem, Rozenprieelstr. 59 zwart, n. Vijfhuizerweg 893 Jan Veldhuizen, van Golrle, Bergstraat 122. naar Friedalaan 14 Oene Visser, van Haarlem, Tulpenstr. 36 rood, naar Vijfhuizerweg 560 Augusti- nus A. van Voorn, van Amsterdam, naar Lumeijstr. 43, 3 hoog. naar Nieuwemeer- dijk 243a Jacob Westerhoud, van Am sterdam, Gorontalostraat 43, naar Lei- muiderdijk 119 Willem Zwier, van Am sterdam, St. Willibrordusstraat 46. naar Iepenlaan 36 Aartje Maten, van Am sterdam, 2de Oosterparkstraat 33, naar Wilgenlaan 61. Vertrokken: Wilhelmus A. Bemelman, van Raadhuislaan 35, naar Amsterdam. Govert Fllnckstraat 74, 1 hg. Johanna Kamper, van Hoofdweg 295, naar Lisse, Heereweg 52 Dina A. Vorst, van Nieu- wemeerdijk 34, naar Haarlem, Ripperda- straat 1 Teunis van Vuuren, van Lin- denlaan 10, n. Brummen. A. 504 Aartje Maten, van Wligenlaan 61. naar Haarlem- merliede c.a.. Nieuweweg 12 Koendert Zijlstra, van Wilgenlaan 61, naar Haarlem- merliede c.a., Nieuweweg 12 Eitje W. Maten. wed. K. Zijlstra, van Wilgenlaan 61, naar Haarlemmerliede c.a., Nieuweweg 12 Elisabeth Hartingsveld, van Leimuider- dijk 328. naar Leiden, Julianastraat 15 Jacob van der Leden, van Spieringweg 527, naar Haarlem, Van Zeggelenstr. 46 Pie ter Verzaal, van Vijfhuizerweg 421, naar Heemstede, Lombokstr. 20 Jan Hopman, van Nieuwemeerdijk 130, naar Hilversum. Hooge Laarderweg 167 Hendrik Versluis. Marktlaan 15, naar Amersfoort, stichting „Zon en Schild" Hilligje Slob, van Ju- lianalaan 42, naar Nijmegen. Houtlaan 69 De bcnzinedicven weer aan 't werk. De Haarlemmermeer vooral bet Noor delijk deel wordt in den laatsten tijd weer onveilig gemaakt door personen, die er 's nachts, vermoedelijk per auto, op uittrekken om te trachten de hier en daar op de erven in vaten aanwezige benzine van bestemming te doen veranderen. Thans kwam de landbouwer G, aan den Spaarnwouderweg alhier gistermorgen tot de onaangename ontdekking, dat er van z'n voorraad benzine ongeveer 300 Liter ontvreemd was. De politie stelt een onder zoek in. o— HILLEGOM. Vergadering Hollandsch Kweekers- Genootschap. De afdeeling van het Hollandsch Kwee kers Genootschap heeft gisteravond een ledenvergadering gehouden, die matig be zocht was. De voorzitter sprak een kort openingswoord. Naar aanleiding var. de notulen deelde de heer Van Til als afge vaardigde naar de algemeene vergadering een en ander mee over de zwarte lijst, de jaarrekening en de koopbriefjes. Over het laatste deelde spr. mee, dat een commissie is gevormd, welke een ontwerp tot herzie ning van het Handeisreglement heeft ge maakt. Bij de bespreking van het gewas is het volgende voor de culturen te Hil- legom vastgesteld: Hyacinthen staan zeer goed en zelfs best. plantgoed best, enkele vroege tulpen best, dubbele vroege tulpen best, Darwintulpen zeer goed. narcissen matig, soort crocussen goed. gele crocussen matig. Bij de rondvraag is gesproken over de ingeleverde bollen en het veilingspercen tage en de veilingsonkosten. welke men in het algemeen te hoog achtte. Over de 6 procent voor de geveilde regeeringsbollen zal aan het hoofdbestuur geschreven wor den. Uitvoerig is gesproken over den klein - kweekershond. wiens leden niet toegelaten worden tot de Hillegomsche Beurs, tenzii zii lid worden of zijn van het H.B.G of .Bloembollencultuur". Uit de antwoorden van den voorzitter en drie bestuursleden op een vraag van den heer Bakker bleek, dat de bond van kleine kweekers als vak organisatie is erkend en wordt gewaar deerd. Toenadering mag niet afgewezen worden en als een officieele vraag om toe lating tot de beurs inkomt, zou geadviseerd worden er aan tegemoet te komen. Bij het hoofdbestuur zal nog eens naar de zwarte lijst gevraagd worden, Gisteren was de bloembollenbeurs door 82 personen bezocht De handel was flauw, wat werd toegeschreven aan den toestand in Duitschland. KATWIJK AAN ZEE. Onze plaatsgenoote mej. H. A, Hofman slaagde te Den Haag voor het examen van adjunct-commies bij de Directe Be lastingen. Om verzekerd te zijn van een goede plaats tijdens de begrafenisplechtigheid van het stoffelijk overschot van wijlen Prins Hendrik bij te wonen, verwijzen wij voor bijzonderheden naar bijgaande advertentie van de Oranje Vereeniging alhier. In de Gemeentezaal werd heden een tentoonstelling gehouden van de Wereld bibliotheek te Amsterdam. De heer J. C. Winterink, secretaris van de W.B.-Ver- eeniging leidde de bezoekers rond en gaf inlichtingen over de verschillende boek werken, die in groote getale tentoongesteld waren. Het Bestuur van de Oranje-Vereeni- ging alhier heeft besloten om het pro gramma ter viering van den Koninginne dag, dat reeds vastgesteld was, dit jaar niet uit te voeren, in verband met de zware verliezen, die het Koninklijk Huls de laatste maanden heeft getroffen. De tractatie aan de kinderen op de Lagere Scholen en de Bewaarscholen zal den 31sten Augustus op de gewone wijze plaats hebben. Een groot aantal leerlingen van de 7de, 8ste en 9de klasse van de M.U.L.O.- school, hoofd de heer W. B. Hofman, heeft onder geleide van de heeren Hageman en Boender een uitstapje naar den Hoek van Holland gemaakt. Het was oorspron kelijk de bedoeling een bezoek te brengen aan het Planetarium ln Den Haag, doch dit was wegens het overlijden van Prins Hendrik gesloten. Oranje-Vereeniglng Katwijk a. Zee Bij voldoende deelname is het Bestuur der Oranje-Vereen, bereid met een groep be langstellenden de begrafenisplechtigheid van Wijlen Z.K.H. Prins Hendrik a.s. Woensdag bij te wonen. Kosten f. 1.- p. p. Aangifte tot Maandagavond 8 uur bij een der bestuursleden. 3983 LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Mechtelina Aleida. d. van B. Keijzer en A M. Hilferink Helena Sara, d. van H. J Elfering en H. S. Wijsman. Overleden' Aleida Mechtelina Hilferink. echtgenoote van B. Keijzer. 29 jaar. Getrouwd: H. de Vries en J. W. Brak. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. F, C. v. d. Heijden, van Breda. Heereweg 153 J, v. 't Wout, van Zevenhoven. Julianastraat 27 Mw. H. F. Bon geb. Zonneveld, van Bloemendaal, Crocussen 19 Mw. J. Bos geb. Kamper, van Haarlemmermeer. Heereweg 52 Th. J. v. Leeuwen en gezin, van Magalang, Achterweg 24. Vertrokken: A. v. Diest. geb. v. d. Laan, naar Hillegom Mej, E. Broddin. naar Bottrop, Duitschland Mej. E. A. Groene- veld, naar Sassenheim J. C. Preijde en gezin, naar Heemstede R. Roodenburg en gezin, naar Haarlemmermeer Wed. G. Postma. naar Amsterdam Mej. A. Augustinus, naar Wassenaar Mej. L. v. d. Spruit-geb. Schalk, naar Amsterdam. Geslaagd uitstapje. Onder leiding van het Bestuur maakte het Kinderkoor „Klein Excelsior", na het concours te Hoofddorp en waar een lsten prijs in de hoogste afdeeling werd behaald, een welverdiend uitstapje per touringcar. Eerst werd een bezoek gebracht aan Schip hol waar o.m. het nieuwste vliegtuig van de K.L.M. de ,N 38", werd bezichtigd Daar na ging het naar „Kraantje Lek" bij Over- veen waar naar hartelust werd genoten van spel. natuur entractatie! t Was een mooie middag! Liever een nat pak dan een verbaal De rijkspolitie alhier ontdekte een twee tal personen in het veld, waarvan één een strooper bleek te zijn. Op het zien van de politie namen zij het hazenpad. De stroo per nam het initiatief om door de sloot te zwemmen en wist zoo aan dé handen der politie te ontkomen. Aan den overkant ge komen, trok hij zijn natte pakje uit en begaf zich later naar het dorp. De strooper is nog onbekend gebleven. Tegen den anderen persoon werd proces-verbaal op gemaakt. Bij de politie werd aangifte gedaan door zekere M. dat te zijnen nadeele onge veer 20 pond paling werd ontvreemd. NOORDWIJK. DE OPENING DER BLOEMBOLLENBEURS Groote belangstelling. De groote belangstelling bij de opening van de Bloembollenbeurs. in de hiervoor keurig ingerichte zaal van café „De Zwaan", bracht wel goed tot uiting dat het hiervoor genomen initiatief door de afd. van den Z.H. Bond van Kleln-kweekers, goed gezien was en men zoowel van expor teurs. als van Kweekerszijde het zeer op prijs stelde, dat deze Beurs tot stand ge komen is. Zij zal zeker in een lang ge voelde behoefte voorzien! De officieele opening werd bijgewoond door de ver tegenwoordigers der Gemeente n.l. Wet houder C. G. J. Alkemade en den Gemeen, te Secretaris den heer A. G. Delen. Tot zijn spijt was Burgemeester v. d. Mortel verhinderd. Van het Hoofdbestuur van den Z.H. Bond van Kleinkweekers waren tegenwoordig de heeren P. v. d. Nouland, P. v. Buitenen, H. Cardel, M. Braun, L. A. Vink en N. Oudshoorn, waaruit bleek dat het streven van Noordwijk ook bij het Hoofdbestuur een goede weerklank heeft gevonden. Den voorzitter der afd. den heer L. A. Vink was het een groot genoegen op deze eerste bijeenkomst te mogen welkom heetten de vertegenwoordigers der Ge meente, meerdere Gemeenteraadsleden, de hoofdbestuurders, afgevaardigde van Blombollencultuur, afgevaardigde van zusterafdeellngen van den Bond uit verren omtrek, de vele kweekers, doch vooral het flinke aantal aanwezige exporteurs, waar van een twintigtal reeds een tafeltje heb ben besproken, een resultaat, dat hoopvol stemt voor de toekomst. In korte trekken gaf spr. weer 't geopperde plan in de afd. om weer te komen in Noordwijk tot een Beurs en bracht in dezen dank aan de Beurs-commissie en den hotelier wien geen moeite te veel was om deze plannen tot werkelijkheid te brengen. Wethouder Alkemade verkreeg hierna het woord. Deze deelde mede dat de Bur gemeester verhinderd was. Hoewel on voorbereid had hij toch gaarne op zich genomen deze beurs te openen. Spr. had van den Voorzitter reeds vernomen, dat al eerder in Noordwijk een dergelijke beurs heeft bestaan. Hij moest daarom to meer prijzen het pogen der Kleine-kweekers om deze weer in eere te herstellen, een pogen waarmede hij de afd. van harte gelukwenschte, want in het zelf presen teeren zien de kweekers blijkbaar hun voordeel. Spr. hoopte dat waar uit dit streven spreekt, dat de kweekers nog steeds de toekomst hoopvol tegemoet zien zij hierin niet teleurgesteld mogen worden en deze beurs als een lang ge voelde behoefte hiertoe zal meewerken Onder zegening Gods zal het pogen der afdeeling zeker slagen! De Bondsvoorzit ter de heer P. Nouland voerde nog het woord, waarin hij de kweekers aanspoorde RECLAME. 4004 met Doos 30-60,Tube 80ct om trouw hun beurs te bezoeken en hun artikelen aan te bieden ln de beste kwa liteit. Want juist dit is de voornaamste factor om de toekomst der Beurs te ver zekeren, waardoor de exporteurs z'/h ge drongen zullen gevoelen hier hun inkoopen te doen, spr. hoopte, dat met de opening dezer beurs een nieuwe periode voor het vak zal intreden en was er van overtuigd dat met aller medewerking het bestaan dezer beurs is verzekerd. De voorzitter bracht nog dank aan Weth. Alkemade en den Bondsvoorzitter voor het gesprokene. Spr. hield zich er van overtuigd dat als kweekers en expor teurs samen werken deze beurs zeker zal floreeren! Hiermede was de officieele opening beëindigd en kon worden overge gaan tot het doen van zaken, waarvoor allerwege een ruim gebruik werd gemaakt. In de zaal was nog opgesteld een keurige stand van den heer Kapel van gereed schappen, waaruit de kweekers een ruime keuze kunnen doen. Dc drankvergunningen. Bij besluit van Ged. Staten is onze ge meente geplaatst op de lijst als bedoeld in artikel 20 van de Drankwet. Deze lijst bevat de gemeenten, die een kom hebben met meer dan 5000 inwoners. Het gevolg hiervan is, dat de in deze gemeente be staande vergunningen, (he tot heden gel den zoowel om te tappen als om te slijten gesplitst moeten worden in óf tap óf slijtvergunningen, zoodat volledige ver gunningen in de toekomst niet meer mogelijk zijn. Na gehouden openbare inschrijving is het exploiteeren van de consumptietent op het strand bij het Duyndansche slag thans door B. en W. opgedragen aan den hoogsten inschrijver den heer Jac. de Haas alhier. De werkloosheid. Het aantal werkloozen in onze ge meente bedraagt op het oogenblik nog 403, waarvan er 100 zijn tewerk gesteld in de Noordduinen, Verbouwing der Ger. Kerk. Door B. -en W. is aan het bestuur der Gereformeerde kerk vergunning verleend voor het verbouwen van de kerk te Noord wijk Binnen. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. F. van Kampen, van Voor hout .Engelsohel. 29 naar Nieuwe Zeeweg 55 A. M. Nobel, van Reeuwijk B. 37 naar Voorstr. 99 E. M. Nobel, van Reeuwijk B. 37 naar Zeestr. 6 J. de Mooij van Rijnsburg, Langevaart 57 naar v. Speijk- straat 7 A. H. Vergouwe van Rotter dam, W. Varkenweg 167b naar Langeveld 29 A. D. Dekker en fam.. van Rotterdam J. van Vuchtstraat 29b naar Pickéstraat 21 A. J. van der Land geb. Nijman, van Amsterdam naar Warmondstr. 161 naar v. Panhuijsstr. 60. Vertrokken: A. E. Hermanides, van Huis ter Duinstr. 36/37 naar Rotterdam. Berg weg 81 N. den Haan geb. Marbus, van Schoolstr. 95 naar Rijnsburg, Kerkstraat 18 P. J. Klein, van Rembrandtwëg 12 naar Amsterdam, Heimansweg 1 L. J. Senf, van Duinweg 13 naar Schoorl, Duin weg D. 16 E. M. Bagin. van H. Geestweg 2 naar Esztergom, Oostenrijk C. A. Meeuwenoord, van H. Geestweg 9 naar Oegstgeest, Rhijngeesterstraatweg 159. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Theodoras Maria, z. van C. A. van der Zalm en W. C. M. Ber nard Cornelia, d. van L. van Duin en W. J. Boon Johannes Hendricus, z. van A. D. de Haas en J. J. Noordermeer Cor nells Willem, z. van C. W. Hoogteijling en I. Vlieland Grietje, d. van H. Admiraal en Tr. Plug Wilhelmus Nicolaas Marti- nus, z. van A. Wijnands en H. M. de Rid der Catharina Elisabeth, d. van A. A, van Schie en C. van der Zwet. Ondertrouwd: P. J. van Nobelen en A. M. van der Voorn F. A. Droog en C. M. Meijer. Overleden John Campbell Dunn 15 maanden, z. van B. Dunn en D. C. Ed wards Maria Stock 40 jaar. Door B. en W. is aan de Vereeniging Rhode (Vereeniging tot steun van het kinderhuis „Voordorp" te Leiderdorp) vergunning verleend voor het houden van een bloempjesdag op Woensdag 16 Augustus ten bate van genoemd kinder huis. Door B. en W. zijn vergunningen voor het exploiteeren van een kampeerterrein uitgereikt aan de Centrale Administratie Mij. te Amsterdam, A. Warmerdam aan den duinkant, Wed. J. Smit en J. de Wit, Langeveld. WASSENAAR. De water-onttrekking aan de duinen. Gelijk wij berichtten is in de j.l. raads zitting gunstig beschikt op een verzoek der N.V. Leidsche Duinwatermaatschappij om te mogen overgaan tot het afgraven van duinen in de duinlandschappen Groot- en Klein Berkheide voor het maken van een nieuwen watervang, dit op grond van het feit, dat geen inbreuk gemaakt wordt op het behoud van natuurschoon: Aan B. en W. was een telegTam verzonden, hou dende het verzoek de toestemming niet te verleenen en wel door de bezitters van gronden in de omgeving van de Leidsche waterwinning Deze hadden van de aan vraag der N.V. eerst op het laatste oogen blik vernomen. Dit verzoek sorteerde geen effect Dg grondbezitters grondden hun verzoek óp de overweging, dat h. 1. het graven van de nieuwe sprank tengevolge zal hebben, dat het weinige naar hun ter reinen nog afvloeiende water hun wordt ontnomen, waardoor hun uitgebreide be drijven tot ondergang zijn gedoemd. Dit bewijzen volgens hen de tot enkele jaren geleden vruchtbare oppervlakten duinterrein, waarop thans zelfs het on kruid kwijnt Zij hopen nu op het lngTljpen van hoogere instanties, tot wie zij zich hebben gewend. 9-8

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11