Dr. J. POS Tandarts Onder- en Bovengebil Een geheel Onder- of Bovengehit 75*te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 5 Juli 1934 Derde Blad No. 22787 UIT DE RAADZAAL BINNENLAND. Het Tandheelkundig Instituut Breestr. 65 Leiden Telt. 3532 VOLSTREKT PIJNLOOZE TREKKINGEN f. 1.50. FAILLISSEMENTEN. PE RAAD BLEEF TWEEMAAL STEKEN. Van de jongste raadszitting is feitelijk niet zoo heel veel te zeggen, want twee punten, waaraan de raad is begonnen, zijn niet afgehandeld De raad is midden in beide blijven steken. Afgedaan is de kwestie der hoofdleiding aan de Lichtfabrieken. De voorgestelde regeling is aanvaard. Na dat de weddeverhooging voor den adjunct directeur ir. Fehmers. waarover vorig maal de stemmen staakten, met 1 stem meer derheid was aanvaard, verliep de rest vlot. Wij meenen, dat aldus het gemeentebelang en dat der Lichtfabrieken op gelukkige iwijze is gecombineerd. Daarop volgde een bouw-debat. Men kan de vraag, die beantwoord worden moet, het eenvoudigst aldus stellen: moet grond bij de Kortenaerstraat worden afgestaan aan particuliere bouwers voor arbeiders woningbouw, dan wel aan de bouwvereeni- ging „Eensgezindheid"'. Waren de tijden normaal geweest, wij gelooven, dat de woningbouwvereeniging het gewonnen had. Nu was het omgekeerd en aanvaardde de raad den verkoop aan particulieren. Deze verkoop brengt immers vastgelegd kapitaal in de gemeenteschatkist, terwijl bij afstand aan de bouwvereeniging de gelden niet waren vrijgekomen. Dat gaf den doorslag. Vervelend en taai was uitteraard het reglement van orde voor den raad waar voor de buitenstaander bovendien weinig interesse zal koesteren. Bij een amende ment van den heer Groeneveld, dat wij nog niet zoo gek oordeelden. n.l. de notulen te vrvangen door de handelingen bleef de voorsteller in zijn eentje Istaan! Midden in dit reglement is de behande ling afgebroken om de urgente kwestie van demping van het Levendaal niet in het gedrang te brengen De avondzitting is daarmede geheel gevuld, doch tot een eind is ook dit punt niet gebracht. Zelfs zijn B en W. nog niet aan het woord geweest! Dat belooft derhalve nog zoo iets. De Le vendalers, die voor een groot deel de publieke tribune vulden, konden onver- richterzake huiswaarts keeren en de reeds voorbereide feestelijkheden bij aanneming van het dempingsvoorstel aflasten tot nader order! Van allerlei bezwaren, wenschen etc. zijn uit den raad naar voren gebracht. Tot onze vreugde werd ons bezwaar van den „trechter" tusschen Vestebrug en Plan- tagebrug vrijwel algemeen gedeeld en wij hebben hoop, dat een voorstel-Schüller om dit euvel te verhelpen, zal worden aange nomen. Overigens is speciaal nog de aan dacht gevestigd op: lo. de wenschelijkheid van demping van het geheele Levendaal, dus ook het stukje Barbara-brugSteen- Schuur: 2o. de niet-wenschelijkheid van uitvoering in werkverschaffingj 3o. is ge streden voor en tegen de baatbelasting. Na ons uitvoerig verslag zullen wij er niet diep meer op ingaan. Het wil ons echter voorkomen, dat te weinig gewicht is gehecht aan het feit, dat men het voor stel van B. en W moet bezien als één ge heel, waarbij, wil men de demping ver wezenlijkt zien. over wenschen en verlan gens moet worden heengestapt. Het betere kan een vijand van het goede worden, als men te zeer vasthoudt aan eigen speciale verlangens, dat bedenke men hierbij ter dege. Na hetgeen van S.D.AP.-zijde is ver klaard, speciaal door den heer v. Stralen, schijnt ons een tegenstemmen van de S.D.AP. zeker. Want van alle voorstellen van die zijde kan immers niets komen, wil men thans de demping werkelijkheid zien worden Het zou te betreuren zijn. mede gelet op de warme verdediging, juist van die zijde mede voor de demping gevoerd. Wij geven volmondig toe, er zijn be zwaren tegen deze uitvoering in werkver schaffing, er zijn bezwaren tegen de baat belasting. er is de wenschelijkheid van ge heele demping, doch mag de demping weer opnieuw jaren worden uitgesteld, omdat men eigen haan geen koning kan zien kraaien? Hoezeer overtuigd van de noodzakelijk heid van verwijdering van den „trechter". Zouden wij zelfs demping daarvan niet af hankelijk willen maken, gedachtig aan het spreekwoord: een half ei is beter dan een leege dop! Daarnevens komt dan nog de doortrek king van Oegstgeesterlaan en Mariënpoel- straat. waarbij bepleit werd aanhouden van de bestaande breedte; vooral door den heer Manders. Zeer overtuigend was zijn pleidooi o.l. niet. Naast het Levendaal is het trouwens van ondergeschikt belang t Het slot was het afscheid van den Nestor van onzen raad: na 19 jaren zitting te heBben gehad, is de heer Huurman afge treden. De heer Huurman. Met den heer Huurman verliest de raad een kracht van beteekenis. Een veel-prater was hij nooit, doch wanneer hij iets op merkte, was het steeds de moeite waard om gehoord te worden en hij had dienten gevolge het oor van den raad. Daarnevens beschikte hij over een wijze om zijn ge dachten tot uiting te brengen, die frisch aandeed en niet noodeloos de tegenpartij prikkelde, ook al schroomde hij niet om voor zijn meening frank en vrij uit tr- komen. Zijn heengaan is een verlies. Hartelijke woorden zijn gesproken door den voorzitter en gaarne sluiten wij ons daarbij aan. DE GEMEENTERAADSVER KIEZINGEN VAN ENSCHEDE. Het resultaat van de gisteren te Enschede [naar aanleiding van de samenvoeging van de gemeenten Enschede en Lonneker ge houden gemeenteraadsverkiezingen was als volgt: Neutrale Kiesvereeniging Oud Lonneker, 1597 stemmen (1 zetel). Lijst Lipper, 455 stemmen (0 zetels). Vrijz. Dem. Bond. 2165 stemmen (2 zetels) Soc. Dem. Arbeiders Partij, 9331 stemmen (11 zetels). Anti Revolutionairen 2857 stemmen (3 zetels). Lijst van Schaick, 294 stemmen (0 zetels) Katholieke Democratische Partij 1280 stemmen (1 zetel). E,K. Staatspartij 6389 stemmen (7 zetels) Vrijheidsbond 3163 stemmen (3 zetels). Chr. Hist. Unie 2337 stemmen (2 zetels). Amusementspartij 428 stemmen (0 zetels) O SR. 1565 stemmen (1 zetel). Communisten 3029 stemmen (3 zetels). Rev. Soc. Partij 1102 stemmen (1 zetel). Chr. Dem Unie 2013 stemmen (2 zetels). Ter vergelijking dienen de resultaten der raadsverkiezingen, in 1931 te Enschede en te Lonneker gehouden. Enschede S.D.AR. 7032 stemmen (10 zetels). R.K. Staatspartij 4211 stemmen (6 zetels) Vrijheidsbond 2800 stemmen (4 zetels). Anti Rev. 2319 stemmen (3 zetels). Chr. Hist. Unie 1981 stemmen (3 zetels). Vrijz. Dem. 1191 stemmen (2 zetels). Rev. Soc. Partij 845 stemmen (1 zetel). R.K Volkspartij 354 stemmen (0 zetels). Comm. Partij 1135 stemmen (2 zetels). Lonneker: R.K. Staatspartij 2340 stemmen (5 zetels) S.D.A.P. 3308 stemmen (6 zetels). Lijst Lipper 1097 stemmen (2 zetels). Amusementspartij 179 stemmen (0 zetels) Vrijz Dem 290 stemmen (0 zetels). Rev. Soc. Partij 96 stemmen (0 zetels). Anti Rev. 838 stemmen (2 zetels). Comm. Partij 1176 stemmen (2 zetels). Chr. Hist. Unie 1065 stemmen (2 zetels). Plattelandersbond 831 stemmen (2 zetels) Vrijheidsbond 531 stemmen (1 zetel). Lijst Scholten (Plattelander) 690 stem men (1 zetel). HET SPELLINGVRAAGSTUK. Van welingelichte zijde verneemt de „Msb." dat minister Marchant zijn bij zondere aandacht wil wijden aan de uit voering van de motie-dr. Moller, welke de Tweede Kamer na het spellingdebat met schier algemeene stemmen heeft aange nomen. Deze motie vroeg verbetering van het onderwijs in de Nederlandsche taal. In een dezer dagen, bij de opening van een Ka tholieke school te 's Gravenhage gehou den rede, heeft minister Marchant al op de uitvoering van deze motie Moller ge zinspeeld. Het is duidelijk, zoo werd aan genoemd blad medegedeeld, dat deze motie niet kan worden uitgevoerd door verlenging van den schooltijd of door uitbreiding van de, inzonderheid op de kweekscholen reeds overladen leerplans. De door de Kamer gewenschte verbetering van het moeder taal-onderwijs kan alleen plaats hebben, indien meer tijd aan goed leeren spreken en schrijven besteed wordt en minder tijd aan de grammatica. Naar „De Residentiebode" uit parle mentaire kringen verneemt, is men daar algemeen overtuigd, dat minister Mar chant met de meening der Kamer zal rekening houden. Hij zou nu zoo goed als zeker komen met een verbeterde spelling Terpstra. De uitzondering betreffende „eelen" en „eeren", zou vervallen, maar vooral de speilings-n zou behouden blij ven voor duidelijk mannelijke woorden. Deze spelling zou dan ook dringend voor geschreven worden. BESCHERMING DER OPENBARE ORDE. Verschenen is de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp houdende nadere voorzienmgen ter bescherming van de openbare orde. De Minister zet daarin uit een, dat hij van deze wet vooral preven tieve werking verwacht. De voorstellen der commissie Kooien in zake revolutionaire volksvertegenwoor digers zullen met den meesten spoed wor den overwogen. De Minister licht verschillende in het ontwerp genoemde termen nader toe en zegt o.a. dat ook het zich uitlaten in be- leedigenden vorm over communisten, so ciaal democraten, vrijmetselaren en neo- malthusianisten in de toekomst strafbaar zal kunnen zijn. De mogelijkheid van preventieve hech tenis bij het misdrijf van formeele beleedi- ging van het openbaar gezag, openbare lichamen of openbare instellingen, acht de Minister noodzakelijk. Het misdrijf kan onder omstandigheden een zeer ernstig karakter bezitten. Bovendien kan het ge vaar voor herhaling juist bij dit delict groot zijn. DE OMWALLING VAN DOESBURG. De omwalling van Doesburg, een monu ment dat historisch, vestingbouwkundig en landschappelijk van groote waarde is, werd met ernstige schending bedreigd. Dit complex, dat door het Rijk eenige jaren geleden, te Uchtvaardig wellicht, aan het gemeentebestuur van Doesburg overgedra gen werd, ziet de Gemeenteraad van dit stadje niet als een kostbaar cultureel be zit, maar als een nuchter object van werk verschaffing. Plannen tot vergraving en egaliseering verkeeren in een zoo verge vorderd stadium van voorbereiding, dat bij de vrienden van monumentenzorg en na tuurbescherming groote bezorgdheid heerscht voor het onherroepelijk vonnis. Gelukkig heeft minister Marchant, naar wij vernemen, op het laatste nippertje in gegrepen en kan elk oogenblik een Ko ninklijke beslissing verwacht worden, waarbij het Raadsbesluit van Doesburg wordt geschorst, NED. MIJ TOT BEVORDERING DER PHARMACIE. Salarieering en opleiding van apothekers-assistenten. Gistermorgen kwart over tien werd de vergadering in het Oranje Hotel te 's-Her- togenbosch hervat. De voorzitter stelde aan de orde een reeds in besloten zitting behandeld voorstel van prof. P. van der Wielen, waarin hij allereerst 8 grondbeginselen vaststelt en verder o.a. voorstelt dat beheerende apo thekers slechts lid der Maatschappij kun nen zijn, wanneer ze een licentie, uitgereikt door het hoofdbestuur, bezitten. Met algemeene stemmen werd een motie van prof. van Os aanvaard, waarin ver klaard wordt, dat de vergadering de acht stellingen van prof. van der Wielen als richtlijnen en leidende gedachte voor een goede uitoefening der pharmacie in het algemeen aanvaardt. Voorts werd aangenomen een motie van Prof. van Os, waarin het hoofdbestuur wordt uitgenoodigd een commissie te be noemen om de spoedige bestudeering van het wetsontwerp ondernemingsovereen komsten met bindende kracht. Tevens krijgt deze commissie opdracht na te gaan in hoeverre dit wetsontwerp de practische uitvoering van de stellingen van prof. van der Wielen kan bevorderen. Tot besturend lid van het hoofdbestuur werd gekozen mr. dr. K. Holm. De heer Ennema werd herkozen als voor zitter en door dr. K. Holm namens de ver gadering geluk gewenscht. De commissie voor maatschappelijke be langen stelde 'n nieuwen leidraad voor salarieering van apothekers-assistenten voor. Deze bepaalt het minimumsalaris voor het eerste jaar van werkzaamheid op f. 70 per- maand, voor het tweede jaar op f. 80, voor het derde op f. 90 en voor het vierde op f. 100 per maand. Verder wordt de regeling aan de belanghebbenden over gelaten. Voorgesteld wordt het tarief bindend te verklaren voor alle apotheekhoudende le den der Maatschappij. Het voorstel werd tenslotte aangenomen met 454 tegen 259 stemmen. De regeling gaat 1 Jan. in. Op verzoek van dr. Hopman (Den Haag) zal de commissie voor maatschappelijke belangen een onderzoek instellen voor ge heel Nederland naar de kwestie van het tewerkstellen van volontairs. In de namiddagvergadering kwam aan de orde het rapport der commssie inzake de opleiding van apothekers-assistenten. Waar het aantal beschikbare apothe kersassistenten verre de vraag overtreft, is beperking der opleiding noodzakelijk en wordt voorgesteld, dat na 1 Januari 1935 de leden niet meer personen mogen oplei den dan het aantal in hun apotheek werk zame assistenten; dat alle leerlingen door het bureau der Mij. in een register zullen worden ingeschreven en de leden geen as sistenten in dienst mogen nemen, die niet in dat register zijn ingeschreven, tenzij dezen voor 1 Januari hun bevoegdheid hebben verkregen. Het hoofdbestuur is be voegd in uitzonderingsgevallen overschrij ding van het maximumaantal leerlingen toe te staan, mits h'ét aantal geleidelijk zóó wordt beperkt, dat het gestelde maxi mum uiterlijk op 1 Sept. 1945 zal zijn be reikt. De departementsbesturen van Amster dam, Rotterdam en den Haag zullen wor den uitgenoodigd het jaarlijks aan te ne men aantal leerlingen op haar cursussen te beperken tot 15. Verder wenschte de commissie er bij den minister op te zien aangedrongen te be vorderen beperking der examengelegen heid voor apotheker-assistent tot éénmaal per jaar en progressieve verhooging van het examengeld: dat een candidaat slechts driemaal examen zal kunnen doen en zich in één jaar slechts bij één examencommis sie zal kunnen opgeven, en verder dat bij de aanmelding voor het examen een ver klaring van een gevestigd apotheker worde overgelegd aangaande de bekwaamheid en geschiktheid van den candidaat voor het examen. NEDERLAND EN BELGIË. Telegraafverflrag opgezegd. Het ministerie van buitenlandsche zaken maakt bekend, dat België op 25 Juni heeft opgezegd het op 15 Maart 1926 te 's Gra venhage tusschen Nederland en België gesloten telegraafverdrag. Ingevolge de bepalingen van art. 9 van het verdrag zal dit op 25 Sept. buiten werking treden. DE TRANSFERBESPREKING TE BERLIJN. Nederlandsche delegatie zal vermoedelijk morgen terugkeeren. Over de nog hangende punten inzake de Duitsch-Nederlandsche transfer-bespre kingen zijn beide partijen thans zoover tot overeenstemming gekomen, dat de Ne derlandsche delegatie waarschijnlijk mor gen naar Nederland zal terugkeeren. Het voorloopig ontwerp der overeen komst zal waarschijnlijk heden nog niet worden geparafeerd, aangezien de Neder landsche regeering er prijs op stelt van het concept-verdrag in zijn geheel kennis te nemen. Omtrent het percentage der rente-betaling aan de betrokken crediteu ren schijnt in de overeenkomst nog geen definitief besluit te zijn genomen. Aange zien van Duitsche zijde gedurende de eerst volgende zes maanden geen betaling zal worden verricht, ligt het vermoeden voor de hand. dat van Nederlandsche zijde op óe een of andere manier de betaling van de rente aan de Nederlandsche crediteuren zal worden voorgeschoten, waarvoor Dultschland natuurlijk zijnerzijds bepaalde garanties zal bieden („Tel.") DREIGEND CONFLICT AAN DE HEEMAF. Men meldt uit Hengelo aan de „Msbde": In verband met de bekendmaking aan de Heemaf van een 5 pCt. loonsverlaging hebben de drie betrokken vakorganisaties van metaalbewerkers in een gezamenlijke vergadering met ongeorganiseerden met op 10 na algemeene stemmen besloten heden een ultimatum aan de directie te zenden, CONGRES INTERNATIONALE JAARBEURZEN. Z. K. H. Prins Hendrik herdacht. In de Raadzaal van het Utrechtsche Stadhuis heeft zooals we reeds meldden de opening plaats gehad van het congres der Union des Foires Internationales, dat van 4 tot 7 Juli in ons land wordt gehouden. De raadzaal was gevuld met afgevaar digden van de Jaarbeurzen uit de verste hoeken der wereld. Op het podium zetelde het bestuur der Union, de president sena tor Piro Puricelli, voorzitter van de Jaar beurs van Milaan, Jules Francqui, van de Brusselsche Jaarbeurs, dr. Arnold Brauer van Leipzig, dr. Gabriel Lamaignère, eere voorzitter van de Jaarbeurs van Bordeaux baron Etienne de Ropp van de Jaarbeurs van Poznan. Naast den voorzitter had de burgemeester der stad, mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk, plaats genomen. De voorzitter der Union, Piero Puricelli, heeft de bijeenkomst geopend met een pieuze herdenking van den overleden Prins der Nederlanden. Het congres hoorde dit In Memoriam staande aan, waarna eenige minuten van volmaakte stilte volgden. Onmiddellijk na de heropening droeg de president, als teeken van rekentelijkheid voor de gastvrijheid, de leiding van het congres over aan den heer F. H, Fentener van Vlissingen. Rede burgemeester van Utrecht. Deze verleende allereerst het woord aan burgemeester ter Pelkwijk, die senator Puricelli bedankte voor zijn medeleven in den nationalen rouw om den dood van Z.K.H. Prins Hendrik. De burgemeester herinnerde vervolgens aan de nauwe banden, die steeds hebben bestaan tusschen de jaarbeurs en de stad Utrecht en haar bestuur. Eeuwen geleden werden te Utrecht, des tijds de hoofdplaats van deze landen, reeds drukbezochte internationale jaar markten gehouden. Reeds in den aanvang van de 16e eeuw stelde het stadsbestuur in het Raadhuis van de gemeente de gelegen heid open voor vreemde kooplieden om hun waren op te slaan en te verkoopen en die gelegenheid was zoo gezocht, dat ook in het latere stadhuis, dat gestaan heeft op dezelfde plaats, waar thans de openings bijeenkomst plaats had „Steden" (Stands) werden verhuurd, terwijl het oude stad huis geheel voor jaarbeursgebouw werd in gericht. De verhouding met het tegenwoordige Jaarbeursbestuur kwam nog wel tot uiting, toen het gemeentebestuur van het jaar- beursbeheer een bronzen beeld van Mer- cure Volant mocht ontvangen bij de opening der nieuwe Raadzaal. De burgemeester besloot met de beste wenschen voor het welslagen van het congres. Hierna sprak de heer F. H. Fentener van Vlissingen zijn openingsrede. Na afwerking van het huishoudelijk deel der agenda en voorlezing der uitgebrachte rapporten, bezochten de deelnemers het Utrechtsche Jaarbeursgebouw, waarna zij een autotocht maakten naar Amersfoort en door de omgeving van Utrecht. In den loop van den middag maakten zij een rondwandeling over den kloosterhof te Utrecht, waarna een officieele ontvangst plaats had door het gemeentebestuur in de zaal van het Aartsbisschoppelijk Museum. BLOEMISTEN-CONGRES TE UTRECHT. De saneering van den bloemenhandel. Gisteren had in Hotel „Noord-Brabant" te Utrecht de algemeene vergadering plaats van leden van den „Kring van Bloemist- Winkeliers in Nederland", welke bijeen komst werd voorgezeten door den heer C. Thim. Bij de opening wijdde de voorzitter eenige woorden aan de nagedachtenis van Z.K.H. Prins Hendrik, den Prins-Gemaal, die altijd metterdaad belangstelling heeft gehad in den tuinbouw en dit b.v. bij ten toonstellingen e.d. herhaaldelijk getoond heeft. De jaarverslagen werden vervolgens goedgekeurd In nadere studie werd genomen een compromis-voorstel der afdeeling Amster dam. waarbij rekening zal kunnen worden gehouden met de mogelijkheid van op neming van de klein-winkeliers in den kring. Met algemeene stemmen werd aangeno men het voorstel van het Bestuur, om aan de .Regeling van uitvoering van de Bloe- men-Expresse" een bepaling toe te voegen, luidende: bestellingen beneden het bedrag van f. 2.50 bruto mogen niet worden aan genomen en doorgegeven met de bepaling, dat „bijzondere vervoerkosten in den prijs begrepen zijn", indien zoodanige bestelling buiten de Kom der betreffende Gemeente moet geschieden. Bij de bestuursverkiezing werd in de bestaande vacature bij enkele candidaat- stelling gekozen de heer A. Sierksma te Leeuwarden. De heer F. F. Harttin te Nij megen werd bij acclamatie herkozen. De Utrechtsche Bloemisten-patroonsver- eeniging had voorgesteld om overal zooveel mogelijk contante betaling door te voeren, subs, disponeeren uiterlijk na acht dagen. Een bindend besluit kon niet van den Nederlandschen Kring ten deze uitgaan. Een bestuursvoorstel was voorts inge diend overgenomen vaai de afdeeling Amsterdam om over te gaan tot stich ting van een bloemenhandel-centrale, ver plicht lidmaatschap ter saneering, orde ning en bescherming van den bloemen handel in Nederland, teneinde daardoor te geraken tot afsluiting van het bedrijf. De voorzitter van den Kring en de voor zitter van Amsterdam lichtten deze kwestie uitvoerig toe. Verschillende sprekers vrees den moeilijkheden van de zijde van de veilingbesturen. De vergadering was met het Kringbe- stuur van oordeel, dat deze moeilijkheden met tact en energie te overwinnen zijn. Men was van oordeel, dat alle leden achter het bestuur en achter de afdeeling Am sterdam moesten staan. Aan het Kringbestuur werd volledige volmacht gegeven om in overleg met de daartoe aangewezen instanties de stichting der bloemencentrale voor te bereiden en te bewerkstelligen. De volgende algemeene vergadering, in 1935 te houden, zal te Leeuwarden plaats yinden. RECLAME. 3971 Nederlandsch Duitsch en Amerikaansch berekent voor een geheel tezamen met garantie! pijnloos trekken inbegrepen Plaatje met I Kunsttand f." 4^00 Iedere Tand meer f. 1,75 Cementvulling f. 2,00 Porselein of Zilvervulling f. 3,001 Goudvulling v.n.f j gmt> Gondkronen vanaf f. 15.00^ HALF.TAARLIJKSCHE CONTROLE EN! MONDONDERZOEK KOSTELOOS. Specialist in pijnlooze behandeling. Spreekuren: lederen Werkdag van' 9—12 en 1—4 uur. Avond-Spreekuur: Dinsdag en Donderdag 7 tot 9 uur STATISTIEK OVER JUNI. Noord-Holland (excl. Amsterdam) 62;] Amsterdam 55; Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 51; Den Haag 41; Rotterdam 32; Utrecht 37; Gelderland 38; Noord-Brabant 27; Limburg 29; Zeeland 10; Friesland 15; Groningen 18; Drente 6; Overijsel 28. Totaal over Juni 1934 449 faillissemen ten. Totaal vanaf 1 Januari 1934 2340 faillissementen. Totaal zelfde tijdvak vo rig jaar 2390 faillissementen. Opgeheven wegens gebrek aan actief: C. J. Prinselaar, Haarlemmermeer. D. Guldemeester, Nieuw-Vennep. BOND VAN LOODGIETERS- EN FITTERS- PATROONS. Bovengenoemde bond hield op 3 en 4 Juli haar jaarlijksche vergadering in het) Jaarbeursgebouw te Utrecht. De wnd. voorzitter, de heer J. Herm. Hesseling, heeft in het kort de positia van het zoo samengestelde bedrijf van loodgieter, gas-, water, en sanitairfitteo en zijn moeilijkheden geschetst in de hui- dige handelsverhoudingen en regeerings- maatregelen. Tot bondsvoorzitter werd gekozen de heer M. van Reijn te Rotterdam. Aan de Koningin werd staande de ver-, gadering een telegram van rouwbeklag gezonden met het overlijden van Prina Hendrik. De bondscontributie werd voorloopig met f. 1,00 per jaar verhoogd. De overige agendapunten werden naar den bondsraad verwezen. N.R.Crt, DE POSTVLUCHTEN. De „Kwartel" ie hedenochtend te 4 uut 55 naar Indië vertrokken. Aan boord be vonden zich 4 passagiers. BELANGEN DES BOEKHANDELS. Bestuursverkiezing. Als bestuursleden van de Vereeniging tot bevordering van de Belangen des Boek handels zijn in de bestaande vacatures op de algemeene vergadering gekozen de heeren J. W. van Kampen, J. W. van Benthem Jutting en A. B. van Holkema. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is benoemd met 15 Juli tot burgemeester van Broekhuizen J. G. A. Rutten. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek met 10 Juli eervol ontslagen J. Th. C. Koeken als notaris te Zevenaar. Te Zutfen is overleden op 52-jarigèn leeftijd de heer Joh. Zwamborn, notaris ter standplaats Zutfen De overledene had de vorige week een auto-ongeluk gehad en is aan de gevolgen van de daarbij be komen verwondingen overleden. Naar „De Gelderlander" verneemt, heeft de heer P. Th. H. M. Dobbelman, oud-lid van de Eerste Kamer, een ernstige operatie ondergaan, die goed is afgeloo- pen. Niettemin blijft de toestand van dea patiënt zorgelijk.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9