LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 5 Juli 1934 KUNST EN LETTEREN. UIT DE OMSTREKEN. DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND IN DE WEEK VAN 4-11 JUL11934, 23 h MT (24 h ZT) PRINSENHOF XE DELFT. i Herdenkingstentoonstelling 1584 10 Juli 1934. Den lOen Juli 1584 stierf in het Prinsen hof te Delft Willem van Oranje door het pistoolschot van Balthasar Gerards. De beheerder van het Prinsenhof schrijft, dat aldaar ter herdenking van het feit in Juli en Augustus een kleine tentoonstelling wordt gehouden, met medewerking van Het Algemeen Rijksarchief, het Rijksprenten kabinet, de Koninklijke Bibliotheek en het Koninklijk Penningkabinet. In een vitrine treft men een aantal origineele bescheiden aan, welke op den moord betrekking hebben. Vooreerst de inschrijvingen in de resolutieboeken van de Staten-Generaal en de Staten van Holland en Westfriesland en de „claohe- •lycke moordt van Zijne Excellentie" op den dag zelf geschied. Zeer merkwaardig is de „Confessie" van den moordenaar. Verder vindt men hier het door Gérard bnderteekend proces-verbaal van het eerste verhoor benevens het vonnis. Volgens Houbraken heeft Chrlstiaan van Biezellngen in de gevangenis een portret van den moordenaar gemaakt. Mogelijk is dit de, eveneens aanwezige, teekening uit de verzamelingen van het Prinsenhof, iwelke blijkens een 17e eeuwsch bijschrift Gérard voorstelt. In een tweede vitrine treft men een aantal oude afbeeldingen van den moord aan. Met eenige penningen, welke tot hulde aan de nagedachtenis van den Prins ge slagen zijn, geeft een verzameling pamflet ten een goeden kijk op den indruk, welken de moord maakte. Naast de geschriften, van officleele Hollandsche zijde uitgege ven, zijn er Italiaansohe, Latljnsche. Fran- sche, Duttsche en Nederlandsohe pamflet ten, waarin de dader als een martelaar verheerlijkt wordt Ten slotte is er het schilderij van den Prins op zijn doodsbed, dat Van Bieze- lingen met ontduiking van het verbod van de Staten maakte; de fraaie gravure van Goltzius van de lijkstatie benevens afbeel dingen van de graftombe in de Nieuwe Kerk te Delft. Bijschriften geven bij de meeste voor werpen nadere toelichting. De tentoonstelling is gratis toegankelijk van 10 tot 5 uur. Op Zondag van 1 tot 5 uur. o BOEKBESPREKING. „De Kleine Madonna", Hervey Allen. Uitgevers Mij. „Elsevier". Er gaat een niet te ontkennen strooming van romantiek door de wereldliteratuur en dit Amerikaansche boek is daar weer een bewijs van. De Kleine Madonna is het le deel van een trilogie die in 't Engelsch in één boek verscheen, onder den titel „Anthony Adverse". Anthony, zoo wordt de zuigeling ge doopt door de tien oude nonnen uit het klooster van het Kindeke Jezus ln Livorno, omdat op den naamdag van den heiligen Antonius, dit kind bij hen te vondeling werd gelegd. En het was in het jaar 1775 onzes Heerendan volgen wij stap voor stap de lotgevallen van dezen jongen tot het boek eindigt met de komst van Napoleon in Italië en Anthony's vertrek en halve vlucht naar Cuba, in opdracht van zijn pleegvader. De oorspronkelijke uitgave van dit boek is vrijwel overal hartelijk ontvangen en wij kunnen niet anders dan ons aanslui ten bij den velen lof den schrijver toege zwaaid, uitgaande van het standpunt, dat men een dergelijk romantisch onderwerp uit den tijd, toen kinderen nog te vonde ling konden worden gelegd met alle traditioneele complicaties van dien, kan apprecieeren. Maar hier is een levendige stijl, een kleurrijke, ongebonden fantasie en een gegeven, dat in de kern misschien een draak is, doch boeiend wordt verteld. Wij gevoelen ons onmiddellijk verplaatst in de sfeer van die tijden. Deze roman zal waarschijnlijk geen historische feiten be vatten, pretendeert dat ook niet, maar het historische milieu waarin de geschiedenis speelt, is volkomen ingeleefd en de fan tasierijke, aantrekkelijke wijze waarop de schrijver zijn verhaal uitspint, vindt direct weerklank in het hart van den lezer Dit boek is als een gobelin, waarin in moderne kleuren een oud patroon wordt geborduurd en steek voor steek groeien de beelden en krijgen vasteren vorm, om zich tenslotte als een kleurrijk waardevol kunstwerk voor ons te vertoonen. Een boek voor een langen winteravond bij het warme vuur en om dan alles om je heen te vergeten. Met verlangen zien wij dan ook de volgende deelen van deze trilogie voor den komenden winter te gemoet. De vertaling van J. Hedley-Roggeveen is aannemelijk. De boekverluchting is van G. V. A. Rolling. „Hordubal", Karei Capek, van Holkema en Warendorf, prijs ingen. f. 2.25 geb. f. 2.90. De Czech Karei Capek heeft in ons land bekendheid verworven met zijn allergees tigst werkje .Holland". In Hordubal toont hij zich van 'n geheel anderen kant en blijkt 'n knap romanschrijver. Hier is de geschiedenis van den eeuwigen driehoek: Hordubal de boer, keert na 8 jaren in Amerika als mijnwerker gezwoegd te heb ben met moeizaam verdiende spaarpen ningen, naar het vaderland terug. Thuis, op de boerderij, vindt hij een van hem vervreemde vrouw terug, mét den knecht Hetgeen zich dan in het hart van dezen stuggen, maar goeden mensch voltrekt, wordt ons op meesterlijke wijze verteld. In zichzelf gekeerd en zwijgend, tracht de boer zijn groote leed te verwerken. Eenige maanden later sterft hij. Is het aan hart zeer of aan longontsteking? Met den feilen kreet: „Juraj Hordubal is vermoord!" begint het 2e deel. Tip voor tip wordt de sluier over dit familiedrama opgelicht. Maar toch niet geheel. Heeft Polona, de boerin, hier de hand in gehad? Heeft zij met haar minnaar dezen moord beraamd? dezen onnoodigen moord op een stervende! De rechtbank acht beiden schuldig, de knecht wordt veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid, Polona tot 12 jaar. Toch blijft in ons hart de twijfel en wij weten alleen zéker, dat Hordubal zijn vrouw zou hebben vrijgesproken. 'Ontroerende passages zijn et in dit boek: de gesprekken met Mischa den her der; de aanklacht van het kind Hafia tegen haar moeder; de natuurbeschrijvin gen zijn prachtig en alles ln een strak heid en een beheerschtheld van taal, die den schrijver tot een meester van de pen maken. Een boekje dat een paar genotvolle uren verschaft. De vertaling van Eva Raedt-de Canter Is uitstekend. „Zeven Fantomen, Ben van Eysselsteyn. Nederl. Boekenclub ,,'t Gildeboek". Ben van Eysselsteyn is een fantast en als afschuwelijke nachtmerries komen zijn fantasieën een voor een tot ons. ,Fern in meiner Kindhelt, in den grossen Fiebern ihrer Krankheiten standen grosse, unbe- schreibliche Aengste aufzegt hij in zijn opdracht aan Mevrouw Moussault Veegens en inderdaad, de meeste van deze korte schetsen zijn afgrijselijke fantomen, zooals die in het koortsbrein van een zieke kunnen ontstaan. Aangezien ze suggestief en goed geschreven zijn, leest men ze achter elkaar, ademloos, en men stapelt daarmede zeven beklemmingen op zijn ziel, want dagenlang achtervolgen deze waanvoorstellingen den lezer on barmhartig en laten hem niet los, "zooals een roofdier zijn prooi goed vastheeft. De illustraties van Hein von Essen werken er toe mee de griezel-suggestie te verhoogen. De schrijver benadert in deze schetsen eenigszins Conan Doyle, die zijn gegevens echter nog meer uitwerkte en den lezer langer in spanning hield. Deze verhalen zijn beknopt; de auteur verliest zich niet in details en doet niets onnoodigs alleen om de sensatie te verhoogen; hij gaat recht op zijn doel af en wij kunnen niet anders zeggen, dan dat ieder beeld, weer zinwekkend of lieflijk, al naar gelang het moet voorstellen, volkomen levend en duidelijk voor ons staat en in onze hersens gegrift blijft en wanneer wij morgen aan den dag de Groene Gargouille of wel Onze Lieve Vrouwe van Verona zouden tegen komen, dan zouden wij ze direct herken nen als de scheppingen van Ben van Eysselsteyn. Overigens, tot de literatuur mogen wij ze niet rekenen. „Menschen op Zicht", A. den Hertog. A W. Sijthoff's Uitgevers Mij. Leiden. De knappe telefoniste met de lieve stem en de levensmoede cynicus op het groote buitengoed, die elkaar na eenige onnoodige verwikkelingen krijgen, ziedaar de inhoud van dit boek, waarvan de romantische inslag zeer zeker beantwoordt aan de droomen van menige bakvisch. Aardige reislectuur, die een mensch, zonder inspanning, een uurtje bezig houdt. o NIEUWE UITGAVEN. Bij de N. V. Hollandia Drukkerij te Baarn verscheen het boekje „Ons Leven en Samenleven" (Weten en Gelooven voor en na Christus") door H. Baker. De prijs is ingenaaid f. 0,40. In de „Libellenserie" der N.V. Bosch en Keuning te Baarn verscheen No. 20/21: „Discipelschap" door Leslie D. Weather- heard; vertaald door mej. Johanna E. Kuiper. De prijs per nummer bedraagt f. 0,45. Bovenstaand kaartje stelt voor den sterrenhemel in Nederland, des avonds te elf uur Middelbare Tijd, (twaalf uur Zo mertijd) gelijk aan 17 h. 49 min. Sterretijd. In tegenstelling met gewone landkaar ten vindt men hier het Westen rechts het Oosten links van den beschouwer ge- teekend. Dat is bij sterrekaarten noodza kelijk en gebruikelijk, teneinde te ver hoeden, dat de beelden in spiegelschrift zouden verschijnen. Wanneer men in het oog houdt, dat de hemellichamen die in het Oosten opko men, naar het Zuiden stijgen en in het Westen ondergaan, en wanneer men ver der slechts dat kwadrant van de kaart voor zich neemt, waarnaar de blik aan den hemel gericht is, dan is de oriëntatie eenvoudig genoeg. Op dit kaartje loopt, van het Z. naar het N., door de sterrebeelden Schutter, Arend, Zwaan, Cassiopeia, Perseus een gebogen stippellijn; zij duidt de ligging van den Melkweg aan. In drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeelden; de eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn in schrijfletters geteekend. De middaghoogte van de zon verandert deze maand van 61 gr. tot 56 gr. de dag- BENTHUIZEN. Schietwedstrijd B.V.L. Uitslag van de gehouden vler-dubbele serie schietwedstrijd der B.V.L. Maximum aantal punten 400. 1. J. Blijleven 382 p.; 2. M. Havenaar 381 p.; 3. G. C. Diephout 377 p.; 4. W. Mets 376 p.; 5. J. Rijlaarsdag 372 p.; 6. A. v.d. 370 p.; 7. J. Korbijn 368 p.; 8. W. Snoep, 363 p.; 9. P. de Vrij 362 p.; 10. Abr. Breg- man 362 p.; 11. M. J. Moerland 360 p.; 12 P. Francken 358 p.; Z. Hartman 352 p. Na afloop der prijsuitreiking a.s. Vrij dagavond 7 uur (o.t.) zal er gelegenheid worden gegeven tot deelneming aan den plaatselijken wedstrijd eveneens om prij zen. Hooiwagen te water. De arbeiders J. v. d. H. en W. V. waren aan 't hooirijden. Een der wielen van den wagen kwam in een gat, waarbij het voer omsloeg en W. V., met de paarden in den sloot terecht kwam. Gelukkig wist v. d. H V., tusschen de paarden uit op het droge te brengen. V. die een trap van een der paarden had bekomen werd naar zijn wo ning vervoerd, waar de dokter voorloopig rust voorschreef. o HAARLEMMERMEER. Nationaal zang- en muziekconcours te Hoofddorp. Dank zij het prachtige weder en de voor beeldige organisatie werd ook de dag van gisteren de 2e dag van het door de Chr. Zangvereeniging .Hosanna ln Excelsis", ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan op het gemeentelijk sportterrein te Hoofd dorp uitgeschreven nationaal zang- en muziekconcours met goeden uitslag be kroond. Hetgeen zangers en zangeressen presteeren was ook nu over 't algemeen weder boven allen lof verheven, zoodat de beoordeeling van de jury wier taak mede met het oog op het hinderlijke rumoer, dat zoo nu en dan in de nabijheid van de tent gemaakt werd, zwaar was weder tot het toekennen van vele le prijzen aanleiding gaf. Na afloop van den concertwedstrijd werd een concert gegeven, aangeboden door de Hoofddorpsche Orkestvereeniglng onder leiding van haren Directeur, de heer C. W. van Schreeven. Hierna had de eere wedstrijd plaats tusschen de le prijswin naars. De uitslag van dezen tweeden dag is als volgt: Kinderkoren, klasse B.: le pr. met 313'/! p. „Klim op" te IJmuiden; le pr. 320'/2 p. „Het Westen", Amsterdam; le pr. 307 p. „Klein Excelsior", Lisse; le pr. 324 p. „Zang en Vriendschap", Landsmeer. 2e afd. Dameskoren: le pr. 304Vi p. „Looft den Heer", Heeg, Fr. Kinderkoren, klasse A.: 2e pr. 287 p. „Bilt's Kinderkoor", De Bilt. le afd Dameskoren: le pr. 331 p. Zang en Vriendschap, Landsmeer. le afd. Mannenkoren: le pr. 336'A p., „Zanglust", De Bilt; le pr. 323 p. „Alba tros", Nieuwe Pekel a Afd. Uitmuntendheid Gem.' Koren; le pr. 32IV2 p. „Soli Deo Gloria", Hoofddorp; le pr. 332 p. „Looft den Heer", Heeg (Fr.) 2e pr. 277'/: p. „De Lofstem", Jutfaas. boog de tijd dat zij boven den hori zont staat), vermindert van ruim 16»/» uur tot 15'/! uur. De schijngestalten der maan zijn: L.K.: 3 Juli; N.M.: 11 Juü; E.K.: 19 Juli; V.M.: 26 Juli Laat in den avond komt het L.K. juist in het ONO op. DE PLANETEN. Op onze kaartjes volgen wij den loop der vier planeten Venus, Mars, Jupiter en Saturnus. Venus (m —3.4) is morgenster ln Stier en Tweelingen; op onze kaartjes deze maand niet te zien, evenmin als: Mars (m 1.7) die dichtbij venus in dezelfde sterrebeelden staat. Jupiter (m —1,6) is avondster nabij Spica in de Maagd; hij komt deze en vol gende week nog aan den Westrand van ons kaartje voor. Satumus (m 0.8) is morgenster tus schen Steenbok en Waterman, hij komt ruim een uur voor middernacht op en is in den nanacht waarneembaar in het Z. en W. (m magnitude helderheid, verge leken met een ster van de le grootte, die m 1.0 heeft,). Eere-afd. Gemengde Koren: le pr. 344 p. „Klein Chr. Gem. Koor Leeuwarden; le pr. 305 p. „Advendo", Koudum; le pr. 317 p. „Krimpen aan de Lek" te Krimpen aan de Lek; le pr. 348 p. „De Lofstem", Wil- dervank. Superieure Afd. Gemengde Koren: le pr. 334 p. „Aalsmeers Koorvereeniging", Aalsmeer; le pr. 335 p. „Soli Deo Gloria", Vianen; 3e pr. 244'/j p. „Uitspanning door inspanning", Werkendam. In den eere-wedstrijd, welke 's avonds plaats had, werd behaald de le pr. door Aalsmeer's Koorvereeniging, Aalsmeer; de 2e pr. door „Soli Deo Gloria", Vianen en de 3e pr. A dooi- „De Lofstem", Wilder- vank en de 3e pr. B. door „Zanglust", De Bilt. Hoogst aantal punten voor dezen tweeden concoursdag werd behaald door Aalsmeer's Koorvereeniging, Aalsmeer (384 p.), terwijl de direeteursprijs werd toege kend aan den heer A. van Dam, directeur van Aalsmeer's Koorvereen., Aalsmeer. Sommige vereenigingen, afkomstig uit Groningen en Friesland, maakten voor den aanvang van den eere-wedstrijd nog een uitstapje naar Schiphol. De dames, die zich vanwege de afd. Haarlemmermeer van de N.H. Vereen. „Het Witte Kruis" verdienstelijk maakten met den bloempjesverkoop, die dezen dag bijna f. 80.— opbracht, hadden weder veel succes Ongeluk bij afladen van een tractor. Gisteren werd op het erf van den gara gehouders K. en v. N. te Hoofddorp, een tractor, die op een vrachtauto stond, af gereden, met behulp van een paar balken. Doordat een dezer balken plotseling op wipte, werd een knecht van genoemde firma, de monteur P. H. met kracht om hoog geworpen, waarna hij met een slag op den grond terecht kwam en vermoede lijk een arm brak. Daar geneeskundige hulp niet direct aanwezig was, werd hij per auto naar de Mariastichting in Haar lem overgebracht. KATWIJK. De politie constateerde op heeterdaad dat A. J. den Hartog en L. den Hartog, beiden wonende te Den Haag, anjelieren en korenbloemen plukten. De bloemen stonden nabij den Wassenaarschen weg. Bij onderzoek bleek, dat het rijwiel van A. J. den H. was voorzien van een valsch rij wielbelastingmerk. -o- KATWIJK AAN ZEE. Meermalen was er over geklaagd, dat zich in deze zoo uitgestrekte gemeente slechts een paar urinoirs bevonden. Steeds hadden zich bezwaren voorgedaan een zoodanige inrichting te plaatsen, daar niemand op een dergelijke installatie in zijn nabijheid gebrand was. Gisteren is een waterplaats gezet bij de Oude Kerk naast de Reddingbootloods. De heer C. de Graag, dierenarts te Noordwijk, is met ingang van 1 Juli j.l. tijdelijk in functie getreden als hoofd van den Vleeschkeuringsdienst alhier; tenge volge hiervan is de heer D. van Gruting van het waarnemingsschap, dat hij tijde lijk op zich genomen had, ontheven. 0 LISSE. TWEE NIEUWE LANEN IN GEBRUIK GESTELD. Door den Burgemeester. Gistermiddag te half vijf vond de open stelling plaats van een tweetal lanen, die de toegang zullen vormen voor de nieuwe woonwijk alhier. Allereerst werd het woord gevoerd door den heer J. van der Mey, lid der firma G. van der Mey's Zonen alhier, op wier ter reinen dit lanencomplex is tot stand ge bracht. De heer van der Mey wees er op, dat de aanleg van deze lanen de eerste verwezenlijking is van het nieuwe uitbrei dingsplan der gemeente, waarvan de „Van Lyndenlaan" een schakel vormt in den grooten verkeersweg, die in de toekomst zal worden geprojecteerd buiten de directe kom der gemeente om Dank werd gebracht aan B. en W. voor de welwillende medewerking tot wijziging van het uitbreidingsplan, in het bijzonder aan wethouder Warmerdam die voor deze lanen veel sympathie had. Voorts werd den gemeente-opzichter, den heer P. J. Suij- kerland dank gebracht voor zijn techni sche adviezen aan de hand van de voor schriften en den heer Schoorl, aannemer, voor de wijze waarop het werk afge leverd is. Hierop werd het woord gegeven aan burgemeester Baron van Wijnbergen, die den heer van der Mey dank zegde voor zijn vriendelijke woorden. De burgemees ter stelde het op grooten prijs, dat de heeren van der Mey in deze moeilijke tijden het plan hebben opgevat dit werk ten uitvoer te brengen en sprak den wensch uit, dat de verwachtingen voor deze nieuwe „Von Bönninghousenlaan" en „Van Lyndenlaan" in vervulling mogen gaan. Hierna werden beide lanen door de ge- noodigden bezichtigd en was ten huize „Veldhorst" een vriendelijke ontvangst be reid door de heeren van der Mey. Onder de beste wenschen voor de toekomst van de pas geopende lanen werden de cham pagne-glazen geledigd. Het woord werd nog gevoerd door wet houder P. Warmerdam, die de stichting van deze nieuwe woonwijk een groote ver betering noemde. Wij hebben in onze ge meente dringend noodig dat menschen zich vestigen die draagkracht hebben om zóó gezamenlijk de algemeene lasten, die zwaar drukken mede door de groote werk loosheid, te kunnen dragen. Bij de tot standkoming van deze lanen heeft niet het persoonlijk, doch het gemeenschappe lijk belang voorgezeten. De beplanting van deze lanen zal een bijzonder karakter dragen. De heer J. Noorlandt, die verleden week, na een verblijf van zestien weken in het ziekenhuis, voor verder herstel naar zijn woning terug mocht keeren, is gisteravond wederom in het ziekenhuis te Leiden opgenomen, daar zijn toestand dit noodzakelijk maakte. NOORDWIJK. Stremming van het verkeer. Gistermorgen kwam uit de richting Leiden een groote zeswielige vrachtwagen, beladen met rails. Aan het kruispunt Gooweg-Voorstraat-H. Geestweg liepen de remmen vast, waardoor de wagen op dit drukke kruispunt bleef staan. Het duurde gerulmen tijd eer het verkeer, dat zich in- tusschen uit vier richtingen had verza meld weer vrij baan kreeg. Gevonden voorwerpen; 1 vulpenhou der; 1 rozenkrans; 1 kluwen wol; 1 vul penhouder; 1 damesovergooier; 1 R.K. kerkboekje; 1 rijwielbelastingmerk; 1 cein tuur; 1 badschoen; 1 oud heerenrijwiel; 1 oud heerenrijwiel zonder kettingkast; 1 kinderbril (metaal); 1 portemonnaie; 1 kettinkje met medaille; 1 donkerblauw badpak; 1 groen ceintuurtje; 1 trui koren- blauw; 1 paar bruine kinderriemsohoen- tjes; 1 ring aan ketting met 3 sleutels; 1 lederen tasch met inhoud; 1 kindermutsje (rood); 1 roode badschoen; I zwart met witte badschoen; 1 oliemeter van een auto; 1 kettinkje met medaille; 1 sleutel; 1 paar witte gebreide handschoenen; 1 rood kin derschoentje maat 20. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur voorm. ten politiebureele te Noordwijk- Binnen. De politie stelt een onderzoek in naar een tot nog toe onbekend gebleven persoon, die zich onlangs aan verschil lende huizen vervoegde om de llchtleiding te controleeren, doch die, naar achteraf blijkt, met andere bedoelingen kwam. NOORDWIJK BINNEN. De Oranje-vereeniging De Oranje-vereeniging alhier heeft onderstaand telegram van rouwbeklag verzonden: Aan H.M. de Koningin te 's Gravenhage. De Oranje-vereeniging te Noordwijk Binnen, getroffen door het zoo plotseling verscheiden van Uwen Prinselijken Ge maal, betuigt Uwe Majesteit en Hare Ko ninklijke Hoogheid Prinses Juliana, met diepen eerbied, haar innige deelneming. w.g. H. A. MATHOT, voorz. w.g. F. H. v. SPANJE, secr. NOORDWIJK AAN ZEE. In den wegberm weggezakt. Gisteravond reed een personenauto, be stuurd door zekeren de B. alhier met vier inzittenden op den Boerhoverweg in de Zuid-duinen. Bij het omkeeren kwam de wagen naast den weg terecht en zakte tot de assen In het zand. Met man en macht werd ruim l'/s uur gewerkt om den wagen weer op den weg te brengen. Een en ander had zeer veel belangstelling. 0 NOORDWIJKERHOUT. Tot Armvader der R.K. St. Jozef parochie is benoemd de heer L. van Hens- bergen. 0 OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. C. J. D. Burg geb. Koch, Sumatrastr. 28 van Leiden, Warmonder- weg 45 W. Hoogstraten en gez,, Hooge Morschweg 57a van Leiden D. Schuite maker en vr„ Celebesstr. 39 van Nieuw Helvoert J. P. Onderwater, Haarlemmer- trekweg 2 van Aalsmeer W. A. J. Vroom en gez., W. de Zwijger! 32 van Aken D. Dirke en gez., H. Morschweg 55a van Lei den H. H. J. v. d. Kleij, W. de Zwijger laan 23 van Haarlem J. M. Gerritsen, Rhijngeesterstraatweg 161 van Leiden A, J. Waals en gez., Rhijngeesterstraatweg 161 van Leiden. VertrokkenH. G. Werkman, van Regen- tesselaan 12 naar Boskoop, Biezen 114 F. G, Eeftens, van Emmalaan 97 naar Rijs wijk Z.H., Geesterbergweg 61 W. Hijma, van Geversstraat 28 naar Leiden. H. Morschweg 49 G. Korbee, van Emma laan 24 naar Noordwijk, Emmaweg 1 J. Rullens, van Fred. Hendriklaan 14 naar Voorburg. Heerenstraat 33 K. J. van der Burg en gez., van Geversstr. 53 naar War- mohd, Dorpsstr. 105 F. C. Koning, van Haarlemmertrekvaart 10 naar Leiden, Fr. v. Mierisstr. 36a C. E .Droogleever For- tuyn geb. van Leijden en dr., van Juliana- laan 19 naar Peking (China) K. Droog leever Fortuyn, van Julianalaan 19 naar Leiden, Maredijk 151 J. J. Waals, van Rhijngeesterstraatweg 161 naar Leiden, Stationsweg 2 J Bunnik, van W. Dui- venvoordestr. 2 naar Eindhoven, Schalm- straat 20 D. Louwerse en gez., van Endegeesterstraatweg 12 naar Amsterdam Olympiaplein 44 Ch. H. A. Westhoff, van Geversstraat 42 naar Den Haag, Wasse- naarsche weg 130 Flat „Arendsburg" P. J. P. Fontein en vr„ van Julianalaan 23 naar N.O. Indië. Burgerlijke Stand. Overleden: Sijtje Kraan 18 0 VALKENBURG. Telegram van Rouwbeklag. Door de Oranjevereen. alhier is het vol gende telegram van rouwbeklag aan H.M. de Koningin verzonden: „Getroffen door het overlijden van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, waardooÈ Uw huis andermaal in rouw is gedompeld, betuigt de Oranje Vereeniging te Valken burg Z.H. aan Uwe Majesteit en H.K.H. Prinses Juliana hare oprechte deelneming, w.g. JOH. v. d. ZWART, voorz. ANT. VAN DELFT, secr. De collecten in de maand Juni heb ben in de Herv. Kerk opgebracht voor de Diaconie f. 36.67; voor de kerk f. 66.87V>, de inhoud der bussen f. 14.22'Is en de maand collecten f. 20.65. 3f Ster "/.j y grootte, of klein» Ster Vd 2' grootte. Ster Vd I* gr. Tllï Melkweg kVettelijk ingeschreven bij het Bureau */d Industricelen Eigendom onder No. 64222 EERSTE KVT V0IIE MAAR LAATSTE KVftKTIER 0 NIEUWE MMN ZUID VENUS HARS JUPrrER© SATURNUS©

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7