N.V. LEIDSCH DAGBLAD LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 5 Juli 1934 BUITENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. DE ALGEMEENE TOESTAND. Barthou's Engelsche reis. De Fransche minister van Buiteniand- sche Zaken, Barthou, zal a.s. Zondagmid dag In gezelschap van den Franschen minister voor de oorlogsmarine, Piétri te Londen aankomen voor zijn aangekondigd bezoek. De besprekingen met de Brltsche minis ters zullen vooral betrekking hebben op Engelsch Fransche vlootkwestle. Barthou zal Maandagochtend Sir John Simon In het Foreign Office opzoeken. Voorts zal hij Baldwin ontmoeten. Dins dagmiddag zullen de Franschen naar Pa rijs terugkeeren. In officleele kringen wordt verklaard, dat het gerucht volgens hetwelk Barthou naar Londen zou komen om te onderhan delen over een Engelsche Fransch bond genootschap van allen grond ontbloot is. De Daily Telegraph schrijft, dat Barthou reeds door den Britschen gezant te Parijs is ingelicht, dat Engeland geen nieuwe ver plichtingen op het vaste land van Europa fean aangaan. Engeland houdt vast aan de bestaande verplichtingen volgens het verdrag van Locarno en is niet bereid deze uit te brei den of te wijzigen. Hiertegenover staat dat Frankrijk geen ontwapeningsovereenkomst zal aanvaarden, waarbij Duitschland her bewapening en de Duitsche gelijkgerech- tigdheideischen zullen worden ingewilligd. De Fransche ambassadeur te Rome, de Chambrun, is naar Parijs vertrokken. De Romeinsche correspondent van Paris Soir verklaart, dat de Chambrun den laatsten tijd herhaaldelijk met Mussolini heeft ge confereerd, ten einde een Fransch-Ita- liaansche gedachtenwisseling over alle tusschen beide landen hangende vraag stukken voor te bereiden. o-, BELGIE. Machtigingswet ingediend. Vonnis tegen commissarissen van politie. De minister-president, graaf de Broque- ville. heeft bij de Kamer de aangekon digde machtigingswet ingediend, waarin de regeertng voor den duur van zeven maanden bijzondere volmachten verzoekt tot verbetering van den economischen en financieelen toestand. Bij deze wet wordt voorzien in maatregelen tot verruiming van het crediet, voorts in bijzondere maat regelen tot vermindering der openbare lasten en der transportkosten. De regee ring wil met haar maatregelen ln de eer ste plaats door de verlaging der produc tiekosten het bedrijfsleven op gang bren gen. De wet zal de regeering voorts de mogelijkheid geven de loonen en salaris sen aan te passen bij het Indexcijfer voor de eerste levensbehoeften. Door het hof van appèl te Brussel is arrest geveld in het proces van de wegens omkooperij en schriftvervalsching ver volgde commissarissen van politie. In ver band met de goede antecedenten van som mige beklaagden, heeft het hof voor de verschillende feiten, die hun ten laste werden gelegd, maar één enkele straf uit gesproken. De gewezen Brusselsche hoofd commissaris van politie, Angerhausen, werd veroordeeld tot slechts 8 dagen ge vangenisstraf en een geldboete van frs. 182 De gewezen hoofdcommissarissen van politie van Schaarbeek, Ukkel en Laken hoorden zich verwijzen tot ieder 'nmaahd gevangenisstraf en frs. 182 boete. De ge wezen commissaris van de hooge commis sie van controle. Pauwels, op wien de zwaarste beschuldigingen wogen, werd veroordeeld tot drie maanden gevangenis straf en een geldboete van frs. 700. Hij moet ook de helft van de proceskosten, die frs. 17.000 bedragen, betalen. Voor drie andere beklaagden, onder wie de ge wezen hoofdcommissaris van politie te Leuven, een Brusselsche politiecommissa ris en een onderdirecteur van het Depar tement van Justitie, luidde het vonnis: 8 dagen gevangenisstraf en frs. 182 boete. Al deze straffen zijn voorwaardelijk voor een termijn van drie Jaar. (Vad.) o OOSTENRIJK. Leger en Vaderl. Front. - Nieuwe aanslagen. Een uitgevaardigde legerorder regelt de verhouding tusschen de leden van het bondsleger en het Vaderlandsche Front. De legerorder bepaalt, dat alle leden van het bondsleger in beginsel lid van het Vaderlandsche Front zijn. Tijdens den actievean dient moet dit lidmaatschap ech ter passief blijven. Daarom kunnen mili tairen geen functie ln het Vaderlandsche Front bekleeden en hebben zij ook geen contributie te betalen. Als leider van de hoofdafdeeling ..Bun- desheer" fungeert de tegenwoordige bonds minister voor landsverdediging. De telefoonleiding Steyr-Linz werd ge stoord doordat drie telefoonpalen tenge volge van bomaanslagen werden vernield. In het paleis van justitie is een hel- sche machine tot ontploffing gebracht. De zitting van het opperste gerechtshof ls onderbroken. In de wandelgangen is aanzienlijke materieele schade aangericht. De Oostenrijksche bondscommissaris voor personeelzaken, dr. Fleisch, heeft een decreet uitgevaardigd, dat een hervorming van het ambtenarenrecht inhoudt. Amb tenaren zullen voortaan een proeftijd van 10 jaar (academisch gevormden van 6 jaari moeten doormaken. Gedurende de zen tijd moeten zij bewijzen geven van hun vaderlandsche gezindheid. Verder worden bestuursinspecteurs aan gesteld, die controle moeten oefenen op den gang van zaken bij de openbare diensten. RECLAME. 8189 HAAfi MOSTERD TAFELZÜt DUITSCHLAND. Von Papen blijft Von Papen blijft vice-kanselier. Dat schijnt het resultaat te zijn van Hitler's bezoek aan Neudeck. Onder de namen van de slachtoffers van het bloedbad van Zaterdag worden nog als nieuw genoemd: Von Kahr, Sempner, dr. Beek en de namen van een groot aan tal oud-officieren en leden van vroegere monarchistische groepen. De chef van den staf der S.A. vaardigt het volgende bevel uit: Met wijziging van alle tot nu toe plaatselijk gegeven aanwij zingen beveel Ik: 1. Het verlof voor de S-A. wordt volledig gehandhaafd. Er moet snel voor worden zorg gedragen, dat de naam Roehm van eeredolken wordt geschrapt. Deze dolken kunnen verder als dienstdolken gebruikt worden. 2. SA.-lieden van den rang van stan- daardlleden af moeten nauwkeurig op geven, waar zij voortdurend te bereiken zijn. Vacantie-reizen binnen Duitschland mogen gemaakt worden. 3. Deelneming van gesloten S-A.-een- heden ln civiel- of dlenstkleeding aan be- tooglogen van welken aard ook. is tijdens het verlof slechts met uitdrukkelijke goed keuring van de groepsleiders, of de door mij aangestelde commissarissen toegestaan. Te Flensburg is gisteren onder leiding van dr. Ley een bijeenkomst van rijks- en gouwleiders der NS.A P begonnen. In zijn openingsrede bracht dr. Ley in verband met de jongste gebeurtenissen hulde aan Hitler en verzekerde hpm namens de rijks- en gouwleiders trouw. Daarna bracht een vertegenwoordiger van de rijksinstelling voor werkloosheids verzekering rapport uit. Daaruit bleek vol gens het D.N.B., dat van de oude nat. soc. strijders reeds 90 pet. weer werk hadden gekregen. Volgens de In trans igeant zou de moord op von Schleicher en zijn vrouw door 2 jongelui zijn geschied en zou de politie aanvankelijk gedacht hebben aan gewonen moord. De correspondent voegt er bij, dat men. in de omgeving van den kanselier, even min als in die van Goering zou weten, wie het bevel tot het neerschieten gegeven heeft. De twee geheimzinnige jongelui zou den onbekend gebleven zijn en gedurende 24 uur zou de politie in de meening ver keerd hebben, dat het een gewone moord was. o ENGELAND. Transfer-regeling met Duitschland bereikt Een tegenspraak. Tusschen de Duitsche regeering en de Engelsche regeering is de volgende over eenkomst gesloten: Beide regeeringen streven naar een sa menwerking om practische middelen te vinden voor de opheffing van alle tus schen beide landen eventueel ontstaande financieele en economische moeilijkheden, waarbij ln het bijzonder rekening zal wor- gehouden met de tegenwoordige transfer- moeilijkheden van Duitschland. De regeering van het Vereenigde Ko ninkrijk erkent, dat een verlichting van voorbij gaanden aard van de buitenland - sche schuldenlast van Duitschland kan bijdragen tot een versterking van den de viezenvoorraad van Duitschland. De Berlijnsche Transferconferentie heeft op 29 Mei 1934 een communique gepubli ceerd, waarin het door de Rijksbank aan de crediteuren op langen en middenlangen termijn gedaan voorstel wordt weergegeven De vertegenwoordigers van het Vereenigd Koninkrijk qp deze conferentie hebben zich bereid verklaard de aanneming van bovengenoemd aanbod onder zekere voor waarden aan te bevelen. Beide regeeringen erkennen het alge- meene principe, dat een debiteurland zijn buitenlandsche verplichtingen slechts kan na.komen met een actieven balans van waren en diensten tegenover andere landen Aangezien in het Vereenigd Koninkrijk voor de voornaamste Duitsche exportarti kelen geen invoerbeperkingen bestaan, ls de waarde van den Duitschen uitvoer naar het Vereenigde Koninkrijk in het op 31 Maart 1934 afgesloten jaar gestegen, ter wijl de totale waarde van den Duitschen uitvoer naar de rest van de wereld is ge daald. De Duitsch-Engelsche handels balans is steeds gunstig geweest voor Duitschland. Het is de ernstige wensch der beide regeeringen de handels- en fi nancieele betrekkingen tusschen beide lan den zoo vriendschappelijk mogelijk en op de basis van een gelijke behandeling voort te zetten en den omvang van den weder- zijdschen handel te handhaven en zoo spoedig mogelijk uit te breiden. De gevolmachtigden der Duitsche en En gelsche regeering hebben een overeenkomst gesloten, welke uit zes artikelen bestaat, volgens welke het Duitsche credletverdrag 1934 en het Duitsche eredietverdrag voor publieke debiteuren 1934 buiten de over eenkomst vallen. De Duitsche regeering zal de Bank of England de bedragen der pondenleening ter beschikking stellen, waaruit voor reke ning der Duitsche regeering de tusschen 1 Juli 1934 en 31 December 1934 vervallende rentebedragen zullen worden voldaan. Deze overeenkomst treedt in werking met te rugwerkende kracht van 1 Juli a.s. en geldt voor den duur van zes maanden, In deze zes maanden zal de regeering van het Vereenigd Koninkrijk geen gebruik maken van de haar bij de Clearing Of fices and Import Restrictions Act tegen over Duitschland gegeven volmachten. De minister van Financien, Neville Chamberlain, heeft in de heden gehouden zitting van het Lagerhuis de bepalingen medegedeeld van het Duitsch-Engelsche transferverdrag. Aan het efnde van zijn uiteenzetting verklaarde Chamberlain, dat hij gelooft met het parlement een van op vatting te kunnen zijn, dat met deze over eenkomst een bevredigende oplossing is gevonden. Voorts verklaarde Chamberlain dat En- pci-.nd er voorloopig nog niet aan denkt, tot ien gouden standaard terug te keeren De omstandigheden, die als voorwaarde voor een dergelijke terugkeer konden gel den, waren nog steeds niet vervuld. Cham berlain gaf een gedetailleerde opsomming van deze voorwaarden. Om te beginnen waren de goederenprijzen op de wereld markt nog niet voldoende gestegen om een behoorlijke winstmarge tusschen de pro ductie-kosten en de verkoopsprijzen te waarborgen. Nog steeds waren de belem meringen, die het Internationale handels verkeer ln den weg stonden, niet verdwe nen; zij waren zelfs nog niet fn omvang verminderd. Ook was nog geen regeling van het probleem der oorlogsschulden tot stand gekomen. Tenslotte achtte Chamber lain het noodzakelijk, dat een procedure gevonden zou worden, om ln de toekomst groote schommelingen van den goudprijs uit te schakelen. In het Lagerhuis hebben eenlge leden de regeering gevraagd, of zij de berichten in de bladen gelezen had, volgens welke een buitenlandsche regeering te Londen en Pa rijs proeven had doen nemen met de ont vankelijkheid van ondergrondsche spoor wegstations voor gifgassen en besmettelijke kiemcellen. Baldwin antwoordde dat de betrokken mogendheid officieel de regeering had ge rust gesteld, dat van het gerucht geen woord waar was, maar ook zonder deze ver zekering kan de regeering het volk gerust stellen. De stations der spoorwegen vorm den een specialen factor bij de maatrege len ter verdediging tegen aanvallen uit de lucht en zij stonden geregeld onder con trole. Meer mocht spr. in 's lands belang natuurlijk niet zeggen, maar er was dus niet het geringste gevaar uit dien hoofde aanwezig. ROEMENIE. De Duitsche minderheden - Titulescu over dc hervating der normale betrekkingen met de Sovjet-Unie. De Roemeensche ministerraad heeft de ontbinding van de organisaties der Duit sche minderheden bevolen, die zich tegen de bepalingen van de wet tot bescherming van den staat verzetten. Daarmede wil men blijkbaar de Nationale vernieuwingsbewe ging der Duitschers ln Roemenië" tref fen, dit is de nieuwe naam van de Duit sche nat.-socialisten in Roemenië. In een rede voor de parlementaire com missie van buitenlandsche zaken heeft dc Roemeensche minister van buitenlandsche zaken Titulescu een toelichting gegeven op het herstel van de normale betrekkin gen tusschen Roemenië en Sovjet-Rusland. Titulescu verklaarde o.a., dat Roemenië tot 9 Juni 1934 geen enkele relatie onder hield met zijn belangrijken nabuur Rus land. hoewel deze staat sedert 1932 hoe langer hoe meer internationaal contact zocht en al eerder aan internationale con ferenties deelnam en waarschijnlijk bin nenkort ook een zetel ln den Volkenbond zal Innemen. Reeds daarom was het drin gend gewenscht, dat Roemenië zijn rela ties met dezen belangrijken nabuur her zag. De noodzakelijkheid werd des te groo- ter omdat het waarschijnlijk geacht kan worden, dat binnenkort twee belangrijke pacten tot stand zullfen komen, en wel een pact der MiddelUafidsche Zee-staten en een Oost-Locamo-pact, waaraan Frank rijk, Tsjecho-Slowakije, Polen, Roemenië en Sovjet-Rusland zullen deelnemen. Titulescu gaf vervolgens een overzicht van den stand der onderhandelingen en het verloop ervan, en gaf als zijn meening te kennen, dat de overeenkomst met de Sovjet-Unie zeer gunstig voor Roemenië was, aangezien de Russen voor het eerst Bessarabië als Roemeensch bezit hadden erkend. Tegenover het argument, dat her vatting der betrekkingen met Rusland het gevaar voor communistische propaganda in Roemenië schiep, wees Titulescu op het voorbeeld van Turkije, Italië en andere staten, waar van communistische propa ganda geen spoor te bekennen viel o SPANJE. Volmacht voor de regeering. In de Cortes is gisteren met 191 tegen 62 stemmen een motie van vertrouwen in de regeering aangenomen, zoodat de regee ring thans de verlangde volmacht met be trekking tot de behandeling van het met Catalonië ontstane conflict heeft verkre gen. De Cortes is thans verdaagd tot 1 October a.s. o TURKIJE. Wet ter bescherming der Turksche cultuur In de staatscourant is een nieuwe wet gepubliceerd, welke bepaalt, dat Turkije in drie zones zal worden ingedeeld, nJ. ten eerste districten waarin de bevolking van zuiver Turksche afstamming en opvoeding vergroot zal moeten worden, ten tweede districten waarin bewoners met den bes ten aanleg tot assimilatie van de Turk sche cultuur gevestigd zullen worden en ten derde districten waaruit bewoners, wier cultuur niet zuiver Turksch is, moeten worden verwijderd, terwijl hun aldaar om oeconomische, cultureele. politieke of mili taire redenen vestiging kan worden ver boden. o ABESSYNIE. Gespannen betrekkingen met Italië. Uit Rome wordt aan de „News Chronicle" gemeld, dat de betrekkingen tusschen Italië en Abessynië zoozeer gespannen zijn, dat men vreest voor een crisis. De correspon dent van het blad verneemt uit betrouw bare bron, dat de spanning het gevolg ls van de weigering van Abessynië om zich te houden aan de bepalingen van een conventie met Italië, welke o.a. inhoudt de verleening van economische en handels concessies, die aan andere landen zijn ge geven voornamelijk aan Japan. De toe stand is verder verscherpt doordat Abes synië er op staat, dat Italië handelsfaci liteiten verleent in de haven van Assab, ln de Italiaansche bezitting Eritrea. Ofschoon nog steeds de hoop bestaat op een min nelijke schikking, wordt de onverzoenlijke houding van Abessynië als ernstig be schouwd in verband met oorlogstoebereid selen, die Abessynië treft, o.a. invoer van wapens uit Europeesche en andere landen en africhting van de krijgszuchtige stam men. Italië zou op alle gebeurlijkheden zijn voorbereid. ALPHEN. Nog bijtijds gered! Van een aan Gouwsluis liggende woon schuit viel een tweejarig kind te water. Een aan boord zijnde dochter van den eigenaar, die het ongeval zag, bedacht zich geen oogenbllk en sprong gekleed te water. Deze mocht het genoegen smaken het reeds ln zinkenden toestand verkee- rende kind te bereiken en op het droge te brengen. De opbrengst van de gehouden speld jesdag ten bate van .Draagt Elkanders Lasten" bedraagt f. 177,09. o BOSKOOP. Zondagsdienst doctoren. Voor Zondag 8 Juli zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy. Kostelooze inenting. Woensdag 11 Juli nam. te half drie, be staat er ln het gymnastieklokaal der openbare school gelegenheid tot kostelooze inenting. Zaterdag a.s. zal ln deze gemeente een „Zonnestraaldag" gehouden worden. o LEIDERDORP. Bij het plaatselijk orgaan der arbeids bemiddeling staan deze week Ingeschreven 47 werkloozen. o NIEUWKOOP. In de afgeloopen maand zijn ln deze gemeente ter keuring aangeboden voor den Vleeschkeuringsdienst: 8 runderen, 7 Icalveren en 21 varkens, waarvan wer den afgekeurd 2 runderen. 3 kalveren en 1 varken. NIEUWVEEN. Bij de gehouden controle van de Po litie zijn 6 Autobestuurders verballseerd v/egens te snel rijden in de kom van het Dorp. o NOORDEN. Een ongeluk, dat nog goed afliep. De gemeente-veldwachter oefende sur veillance-dienst uit per rijwiel aan het Kruiseinde. De ongeveer 20-jarige zoon van den veehouder S. uit Zevenhoven kwam hem te paard achterop rijden. Het beest gevoelde zich hier blijkbaar niet op zijn gemak, had al eerder caprioles ge maakt en wilde nu eens een aanval wagen op den politieman. Het maakte een zwen king met zijn achtergedeelte en wierp pardoes veldwachter en rijwiel tegen den grond, trapte het vehikel geheel in elkaar terwijl de veldwachter op het zelfde moment verschillende kneuzingen opliep aan borst, hand en arm, welke gelukkig tenslotte van niet al te ernstigen aard bleken te zijn. De paardrijder was hevig geschrokken. Opzet was natuurlijk aller minst in het spel, zoodat met een nieuw rijwiel wel veel goed te maken zal zijn. o WADDINXVEEN. De toestand van Burgemeester Troost. Naar men ons mededeelde, zal Burge meester Troost vooreerst nog niet in de gemeente wederkeeren, daar hij zich ge noodzaakt heeft gezien, verlenging van zijn ziekenverlof aan te vragen. Men rekent dat hij niet vóór Augustus zijn werkzaam heden zal kunnen hervatten. Autotocht voor Ouden van Dagen. Aangespoord door het welslagen van de gehouden reizen, hebben de besturen van de beide Middenstandsvereenlglngen alhier een comité bijeengeroepen om ook dit jaar weder een reisje te organiseeren voor Ouden van Dagen en gebrekkigen. De leef tijd voor ouden van dagen is gesteld op 65 jaar en ouder. Gebrekkigen zonder leef tijdgrens. Er wordt een beroep gedaan op alle ingezetenen, om dit goede werk te willen steunen en op de auto-bezitters om hun wagen gratis disponibel te willen stellen. Het voornemen is op Woensdag 11 Juli deze autotocht te houden. ZWAMMERDAM. Vrachtauto in de knel. Een zwaar opgeladen vrachtauto met bloemkool en een personenwagen ont moetten elkaar, juist op het punt waar de nieuw omgelegde Rijksweg voor de helft was opgebroken, met het oog op de noodige verstrating. Hoewel op duidelijke wijze ter plaatse waarschuwingsborden waren aangebracht, hadden de Inzittenden van de personenauto, drie studenten uit Wagenlngen. daarop blijkbaar geen acht geslagen, want de bestuurder wilde op het zelfde moment passeeren, dat de vracht auto, die voorrang had, door het versmal de gedeelte weg heenreed. Door sterk remmen en plotseling uithalen, werd ter nauwernood een hevige botsing (beide auto's hadden een flinken gang) voor- JAPAN. De nieuwe regeering. De nieuwe premier, Okada, probeert een sterk nationaal kabinet te vormen, omvat tende vertegenwoordigers der politieke partijen, leger en vloot en officieele finan cieele kringen. Baron Wakatsoeki, presi dent der Minseito, en Soezoeki, president der Seyoekai, zullen waarschijnlijk tot de regeering toetreden. Het nieuws van het aftreden van Salto is met groote voldoening ontvangen, even als de benoeming van Okada, BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Tooneelintriges. Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Wenn du Jung bist, gehort dir die Welt" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling. „Tarzan de Aapmensch." Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Nog 6 uur te leven." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 16 Juli)Tentoonstel ling foto's Oud-Lelden. Den Haag (Scala): Revue „Vooruit maar weer" 8 uur nam.; Zondags ook te 2 uur n.m. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4S uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Dins dag en Vrijdag 1012'/t en 25 uur. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln November, December, Januari en Februari van 10—3 uren, ln Maart, April en Mei van 104 uur ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur In October van 104 uur. Zon dags vanaf halféén Entrée Zondags kos teloos, Maandags f 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudbeden, Rapenburg 28. 1 Dec.1 Febr. van 10—3 uur, 1 Febr. tot 1 April van 104 uur. 1 April1 Oct. van 10—5 uur, 1 Oct.—1 Dec. van 10—4 uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags C 0.25, overige dagen f. 0.10. Ethnographlsch Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f: 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat Hlst, v. d. Werff- park. Werkdagen 8.3012, 1.305, Zater dags 8.3012. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 912.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en I'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en l'h4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 104 u. 's Winters des Zondags gesloten. NederL Hist Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoo gewoerd 171, Telef. 502 en D. J. v. Drie" sum. Mare 110, Telef. 408. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. komen. Voor de vrachtauto werd het schielijk uithalen echter noodlottig, daar deze in de nog zachte wegberm kwam en daarin zoodanig verzakte, dat een kraan- wagen er aan te pas moest komen om den wagen weer op te halen, wat met groote moeilijkheden en veel tijdverlies gepaard ging De politie werd ln het geval ge moeid en de studenten waren genoodzaakt de kosten, door hun onoplettendheid ver oorzaakt, te betalen. Telegram van rouwbeklag. In verband met het overlijden van den Prins der Nederlanden, verzond het Ge meentebestuur aan Hare Majesteit de Koningin het volgende telegram van rouw- bskl&s .Diep ontroerd door het onverwacht overlijden van Uw Gemaal, Zijne Konink lijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, betuigt het Gemeentebestuur van Zwam- merdam Uwe Majesteit zijne oprechte deelneming in de smart die Uw Koninklijk Huis hierdoor opnieuw heeft getroffen." Het Burgerlijk Armbestuur alhier heeft een bedrag van f.33.— ontvangen, zijnde de opbrengst van een liefdadigheids voetbalwedstrijd, gehouden op het terrein in Oud-Bodegraven onder deze gemeente. Deze wedstrijd was georganiseerd door elftallen uit het personeel van Turken- burg's Zaadhandel en de N.V. Landbouw- werktuigenfabriek, voorheen Hero B. de Groot. De vriendschappelijke match, op geluisterd door muziek, eindigde met een overwinning van 72 door het personeel van de N.V. Hero B. de Groot. as

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6