Bij den dood van Z. K. H. Prins Hendrik - Beelden uit zijn leven Het was op den 7" Februari 1901, dat in de Groote Kerk in de residentie de inzegening plaats vond van het huwelijk tusschen de 20-jarige Koningin Wilhelmina en den 24-jarigen Hertog Heinrich von Mecklenburg. Op den voorgrond het jonge paar. H. M. Koningin Wilhelmina en Haar Gemaal Z. K.H. Prins Hendrik in de eerste jaren van hun huwelijk. Prins Hendrik bij een bezoek Ban een der Nederlandsche oorlogsschepen. Bij de ramp van de „Berlin", welk schip in den stormnacht van 21 Februari 1907 op de Pier te Hoek van Holland in stukken sloeg, nam Prins Hendrik daadwerkelijk aan de redding van de schip breukelingen deel. Reproductie van een schilderij, waarop men Prins Hendrik (geheel rechts) ziet, aan boord van de loodsboot „Hellevoetsluis" bij de gestrande „Berlin". De Prins vergezelde de Koningin ook op vele van Haar tochten naar streken, welke door rampen waren getroffen. De Koningin en de Prins tijdens een groote overstrooming bïji Venlo. Het Roode Kruis stond van eind 1908 af onder voorzitterschap van Prins Hendrik. Dg Prins toont zijn belangstelling voor de keuring van de Roode Kruis-honden. Prins Hendrik in de uniform Het Koninklijke geziin bij een der laarhiKscha van generaal van het Neder- landsch-Indische leger. bezoeken aan de hoofdstad des lands. Prins Hendrik had steeds zeer groote belangstelling voor de padvinderij. De Prins in het padvindersuniform. De Prins als vader. Het Koninklijke gezin, toen de Prinses acht jaren oud was. De Koninklijke Familie met het Prinsesje.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 5