Thijs IJs en de schat op de Maan. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 30 Juni 1934 de heeren Kraan, Kortman, Paardekoo- per, Van Breda en Ulttenbogaard) aange nomen. Ten aanzien van de geneeskundige ar menzorg stelden B. en W. voor tot ge meente-geneesheer te benoemen de ge- neesheeren dr. H. Varekamp en F. W. N. Hugenholtz. Aldus z.h.st. besloten. Hierna kwam ln behandeling het voor stel van B. en W. het verzoek van het ar chitectenbureau Granpré-Molière, Verha gen en Kok te Rotterdam het destijds op f. 3250 vastgestelde honorarium voor het maken van het uitbreidingsplan ln ver band met de niet te voorziene moeilijk heden, waarmede men gekampt heeft met 1.1200 te verhoogen, ln te willigen. De heer Bakker vond het eigenaardig, dat thans het honorarium van het archi tectenbureau verhoogd moet worden. De voorzitter zeide, dat gebleken ls, dat het de Inwerkingtreding der woningwet bij zondere elschen stelde aan het werk, eischen die tevoren niet overzien konden worden. De heer Paardekooper was van meening dat het onderhavige architecten bureau voor een tevoren vastgesteld be drag het uitbreidingsplan zou ontwerpen en dan ook alle risico's op zich neemt. De heer Breda sloot zich bij den heer Paarde kooper aan. De heer Kraan was van mee ning dat wanneer door de B.N.A. ln de honor.-tabel voor uitbreidingsplannen na de Inwerkingtreding der woningwet geen veranderingen zijn aangebracht, ln dit geval ook geen toeslag verleend moet wor den. De heer Krulsinga zeide een tegen stander te zijn van deze extra-vergoeding. Wethouder van Egmond zeide dat B. en W. een zeer grooten moreelen steun heb ben ondervonden bij tal van moeilijkhe den van den heer Verhagen en herinnerde er aan, dat tal van veranderingen moesten worden aangebracht. B. en W. zijn dan ook ten volle overtuigd van de redelijk heid van het verzoek al ls het geheel een tegenvaller voor de gemeentekas. De voor zitter ondersteunde de woorden van den heer van Egmond en waarschuwde voor het gevaar, dat schuilt in een vergelijking van het eene uitbreidingsplan met het andere. De heer Ulttenbogaard was een tegenstander van de verhoogde vergoe ding, daar Indertijd zeer vele urgente plannen ln afwachting van het uitbrei dingsplan zijn aangehouden. Op voorstel van den heer Krulsinga werd het voorstel aangehouden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd vervolgens de legesverordening z. h. s. gewijzigd, een ontheffing van de winkelsluitingswet werd z. h. s. verleend. Op verzoek van de Chr. H.B.S. te Leiden werd met de stemmen van de heeren Slmon Thomas en Krulsinga tegen haar een subsidie verleend van f. 1821.09. Onder leiding van den heer van Egmond besprak de Raad het voorstel van B. en W. t. a. v. de salarisherziening door Ged. Staten voor burgemeesters, ontvangers en secretarissen en wel om bij Gedeputeerde Staten bezwaar te maken tegen de voor gestelde algemeene normverlaging voor de gemeente-ontvangers; de wenschelijkheid naar voren te brengen, dat ten aanzien van het berekenen der periodieke verhoo gingen voor de secretarissen een gelijke regeling getroffen wordt als voor de berekening dier verhoogingen de dienst jaren in dezelfde gemeente en ln dezelfde functie doorgebracht ln elk geval mee tellen c.q. Ged. Staten te verzoeken de gemeente Oegstgeest te plaatsen in een hoogere klasse, zulks op grond van de lioogere levensstandaard in deze gemeente. De heer Ulttenbogaard wees op het alge meen lagere loon-niveau in het geheele land en was uit dien hoofde een voor stander van het ontwerp van Ged. Staten. De voorzitter wees er op dat juist aan de uniformiteit van het voorstel de nadeelen kleven, de eischen welke een gemeente als Oegstgeest stelt, zijn ver boven die van een gelijke gemeente in de provincie. De heer Kortman onderstreept dit stand punt van B. en W. volkomen. De heer Kruisinga wees op den cirkelgang van loonsverlaging en vermindering van 's Rijks inkomsten en zeide een voorstan der te zijn van het voorstel van B. en W. De heer Bakker achtte het raadzaam zich neer te leggen bij het plan van Ged. Sta ten. In antwoord hierop wees de heer van Egmond er andermaal op, dat Oegstgeest in een uitzonderingspositie verkeert. De heer Den Ouden onderschrijft de door B. en W. genoemde onbillijkheden en sloot zich aan bij het voorstel van B. en W. De heer Van Egmond wees er tenslotte op, dat het geenszins de bedoeling is van B. en W. de door Ged. Staten gemaakte rege ling te bestrijden; slechts het verzachten der onbillijkheden is de bedoeling van het voorstel. Met de stem van den heer Ult tenbogaard tegen vereenigde de Raad zich met het voorstel van B. en W. Daarna kwam in behandeling het adres van de heeren C. Koordes en G. B. Proper te Oegstgeest om ontheffing van de door de gemeente geheven bijdrage ad f. 12.000 in de kosten van de Gemeente-uitbreiding daar zij met deze verordening onbekend waren en deze heffing hun door den ge meente-opzichter, die een kosten-calcu- latie maakte, niet was opgegeven. B. en W. stelden voor afwijzend te beschikken op dit verzoek op grond van de mededee- lingen van den gemeente-opzichter die aan adressanten wèl de kosten zou heb ben opgegeven. De heer Paardekooper achtte het zeer moeilijk in deze kwestie, gezien de zeer tegenstrijdige verklaringen, een houdmg te bepalen. De burgemeester zeide dat de kern der zaak ls de vraag of het noodig is dat iedereen die tevoren grond gekocht heeft op de hoogte moet zijn van de in te voeren regelingen; de consequentie zou dan zijn dat van een heffing practised nooit sprake zou kunnen zijn en restitutie verleend zou moeten worden niet alleen aan hen die kort tevoren grond kochten, maar ook aan diegenen, die zich reeds eerder gronden aankochten. Naar aanleiding van een vraag van den heer Breda deelde de voorzitter mede, dat in eerste instantie de tusschenpersoon bij den gemeenteopzichter om inlichtingen is geweest en dat toen door dezen ook de heffing als bijdrage in de kosten van uit breiding der gemeente ls vermeld. Dr. Si mon Thomas wees er op dat alleen schrif telijk is medegedeeld de bijdrage voor den wegenaanleg, de andere heffingen zijn mondeling medegedeeld. Over de juistheid dezer handelwijze wenschte spr. zich thans niet verder uit te laten. Bovendien ls de betrokken verordening met het uitbrei dingsplan ter visie gelegd, zoodat de in houd den adressanten bekend kon wor den geacht, hetgeen spr. met andere fei ten staafde. Een en ander was voor dr. Simon Thomas aanleiding zich te stellen achter de afwijzende houding van B. en W. De heer Den Ouden vroeg den voor zitter of de gemeente verantwoordelijk ls voor de fouten die gemaakt worden door den gemeente-opzichter. De voorzitter antwoordde, dat de gemeente-opzichter technische inlichtingen moet verstrekken; zijn deze foutief, dan ls de gemeente na tuurlijk aansprakelijk. Voor de onder havige inlichtingen was men bij hem geenszins aan het Juiste adres. De heer Uuittenboogaard was de meening toege daan, dat het een buitengewoon moeilijke puzzle is. De heer Bakker drong er op aan bij B. en W. te trachten met de be trokkenen tot een overeenstemming te komen. De voorzitter ontkende ten eenen- male dat adressanten vrijstelling kunnen krijgen van de heffing op grond van het feit, dat zij het niet wisten. Door den gemeente-opzichter is ln dezen volgens zijn instructies gehandeld. De heer Krulsinga ondersteunde de opvat tingen van dr. Slmon Thomas en B. en W. De heer Kraan vroeg of het juist is, dat de adressanten zich bij B. en W. hebben vervoegd, waarop de voorzitter mede deelde dat in een onderhoud met hem door de adressanten gesproken ls over de verkaveling. De heer Kortman vroeg nog inlichtingen over de wijze waarop door adressanten kennis genomen kon zijn van de heffing. Hierop antwoordde de burgemeester dat uit de notulen blijkt dat een en ander in een openbare verga dering is besproken en dat de verorde ning ter visie heeft gelegen. In stemming gebracht wordt het voor stel van B. en W. het adres voor kennis geving aan te nemen, met 84 stemmen (van de heeren Bakker, Breda, Paarde kooper en Ultenbogaard) aangenomen. Voor de bouwverordening werd een commissie van drie benoemd, bestaande uit de heeren De Ouden, Paardekooper en mr. Sprey; voorzitter is ambtshalve de burgemeester. Bij de rondvraag infor meerde dè heer Bakker naar de voort gang van de ondehandelingen met de M.A.B.E.G. over het nieuwe rioleerings- systeem, waarop de heer De Ouden na mens de commissie in overweging gaf dit bureau te verzoeken een globale kosten berekening in te zenden c.q. t.z.t. nadere inlichtingen over het plan te verstrekken. Na de zomervacantles zal een bespre king tusschen het bureau en de raads leden worden georganiseerd. De heer Kortman vroeg den voorzitter maatrege len te nemen tegen het verontreinigen van het Kanaal met koolafval en waar schuwde tegen den weer toenemenden rattenplaag. De heer Paardekooper vroeg maatregelen te nemen tegen het zwem men in het Kanaal, dat vooral op Zon dag nabij de Warmonderbrug grooten om vang aanneemt; waartegen polltie-toe- zicht ls toegezegd. Hierna sluiting der openbare vergade ring, waarna de voorzitter ln geheime vergadering den Raad nadere mededee- lingen verstrekte omtrent de redenen, welke B. en W. noopten op het verzoek van het architectenbureau Granpré, Mo lière, Verhagen en Kok om een toelage op het honorarium ad f. 1200 goedgunstig te adviseeren, waarna enkele schoolgeld reclames werden behandeld. RIJNSBURG. De Groentenhandel. Aangevoerd waren plm. 400 balen aard appelen. Besteed werd f. 1.20 tot f. 1.50 per kist van 25 KG.; Peen 44Vz cent per bos. De aangevoerde kropsla kon de mini mum prijs niet bereiken. GEMEENTERAAD. De salarissen Verordening Vrijw. Brandweer Diverse bezuinigingen. De Raad kwam ln openbare vergade ring bijeen. Afwezig dr. H. G. Jonker. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter opende en las de notulen van de vorige vergadering. Deze werden goedgekeurd. Volgde schrijven van den minister van binnenlandsche zaken inzake verhoogde pensioenskorting van 8% tot 16%. Zeer lage salarissen kunnen met l'/i% verhoogd worden, teneinde de meerdere premie op te vangen. Het jaarverslag der gemeente-bedrijven 1933 van het verificatie-bureau werd in handen gesteld van de Commissie belast met het nazien van de rekening. De voorgestelde regeling van burge meester, secretaris en ontvanger gaf aan leiding tot breedvoerige discussie. De door Ged. Staten voorgestelde korting zal voor burgemeester, secretaris pl.m. 12% bedra gen. Dit college stelde voor den tegen- woordigen titularis een garantie-toelage te verleenen van f. 191,05, daar anders de korting 15% zal zijn. De meerderheid van B. en W. wil deze toelage niet toekennen. Hoogere korting dan 12'/!% wenschen Ged. Staten niet, zoolang op de lagere salarissen een lager percentage wordt ingehouden. De heer v. d. Gugten achtte 15% niet voldoende, maar hij zal zich bij het voorstel van B. en W. neerleggen. Ook de heer Kralt, die de aandacht vestigt op de bestaande cumulatie der beide amb ten. De voorzitter deelde mede, dat juist de cumulatie door de voorgestelde nieuwe regeling zwaar wordt getroffen. Wethouder v. d. Vijver bracht voor de stemming de wijziging der begooting 1934 ter sprake. Uit die begrooting zal een bedrag van f. 3000 moeten worden terug betaald, omdat te veel genoten is, uit de opcenten der gemeentefondsbelasting. Dit heeft tot groote moeilijkheden aan leiding gegeven. Van alle posten moest iets worden afgenomen. Ook de school gelden moeten belangrijk lager geraamd worden. Het voorstel, geen garantie-toelage, werd aangenomen met 8 tegen 2 st. (de heeren K. van Delft en G. van Duyn). B. en W. stelden voor de korting voor dengemeente-ontvanger te brengen van 5 op 10% (op deze jaarwedde werd reeds 7% gekort.). Aangenomen. Een voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting 1933 werd even eens aangenomen. Idem tot wijziging begrooting 1934; dit gaf aanleiding tot veel besprekingen. B. en W. hebben tal van posten verlaagd, som mige tot nihil. In noodzakelijke gevallen zal het bedrag der onvoorziene uitgaven worden aangesproken. Algemeen kantte de Raad zich tegen de verlaging.: onderhoud wegen. Wethouder Schoneveld merkte op, dat B. en V/. het met de leden volkomen eens zijn maar het is hier harde noodzaak. Hij hoopte, dat de eindafrekening der belas tingen zal meevallen. Het is thans ln alle opzicten passen en meten geweest. De heer Van Duyn wilde op de wegen niet bezuinigen en het presentiegeld der raadsleden doen vervallen. Tevens drong hij aan op bezuiniging bij het onderwijs en vroeg of B. en W. reeds stappen in die richting hebben gedaan. De voorzitter en weth. v. d. Vijver deel den mede, dat reeds ln November 1933 een sohrijven aan de schoolbesturen is verzon den, waarin op bezuiniging wordt aange drongen. Inzake de concentratie door den heer v. Duyn bedoeld, kunnen B. en W. niets doen. Het voorstel tot fsohaffen van heit pre sentiegeld zal in overweging worden ge nomen. De wijziging der begrootlngsposten werd goedgekeurd. Volgde vaststelling van een verordening voor de Vrijwillige Brandweer. De heer v. d. Gugten vroeg of de brand weerlieden verzekerd zijn tegen ongeluk ken. Dit is in nader onderzoek bij B. en W. en zal eerlang geschieden. De verorde ning werd goedgekeurd. Aan de Chr. H.B.S. te Lelden werd over 1931 een subsidie verleend van f. 251.85. Aan de wijkzuster zal over 1933 gedeelte lijke restitutie van belasting worden ver leend. De bijdrage in de kosten van het ont spanningslokaal voor werkloozen werd van lf. 6 verhoogd tot f. 27.65. Hiema geheime zitting. VOORHOUT. Vergadering Bond van Kleine Kweekers. Bovengenoemde vereeniging Meld haar vergadering ln café ,3oerhaave" van den heer Angevaren. De voorzitter de heer P. van den Nouland opende en betreurde de minder goede opkomst. Geregeld groeide het aantal kleine kweekers ter vergadering; de voorzitter vond het gelukkig te kunnen memoreeren, dat de gewassen dit jaar beter staan dan verleden jaar. Voorts be treurde spr. de contlngenteerlng van Dene marken en Zweden, waar de afzet evenwel niet minder zal zijn dan verleden jaar, terwijl hij het een gelukkig verschijnsel noemde, dat Amerika beduidend meer heeft ingekocht, en Engeland misschien wel iets minder zal zijn, waarbij Duitschland komt waar wel meer verkocht is dan het voor gaande jaar doch waarvan afgewacht moet worden, of al het verkochte ook ge leverd zal mogen worden. De secretaris las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. De zuster-afdeellng Noordwijk had een schrijven gericht inzake de op richting eener bloembollenbeurs aldaar, welk schrijven met een zeker enthousiasme werd verwelkomd. Natuurlijk werd adhae- sie aan dit verzoek betuigd, waarop de voorzitter adviseerde zelfs verder te willen gaan; hij deed hierbij een beroep op de leden der plaatselijke afdeeling Voorhout, om deze beurs ook trouw te bezoeken; daaraan heeft deze beurs ook dringend behoefte. Eiken Donderdag zal een beurs- dag worden gehouden, en 5 Juli a.s. zal Burgemeester J. B. V. M. van de Mortel van Noordwijk deze beurs voor het eerst op officieele wijze openen. Spr. deelde mede dat den Bond is ver zocht zich te willen doen vertegenwoor digen in den Haag. Hierin zag spr. een zekere vooruitgang voor den Bond. Nu is zij dus in officieele kringen zelfs erkend. Spr. zette zijn betoog voort met te weer houden elke critiek welke zoo licht op de Kweekers Centrale is uitgeoefend. Niet ligt de schuld van de zoo late uitbetaling bij de Kweekers Centrale, doch bij den kwee- ker zelf. Een accountants-onderzoek heeft plaats gehad. Honderd vijf tig steekproeven zijn genomen, waaruit bleek, dat slechts 23 van de 150 kweekers aan hun verplich tingen hadden voldaan, geen wonder dus, dat de betaling zoo lang uitblijft. Spr. hoopte van harte voor de leden van Voor hout, dat zij allen volkomen aan hunne plicht hadden voldaan; don zullen zij ook spoedig de bedoelde gelden tegemoet kun nen zien. Hierna werd medegedeeld, dat de nieuwe secretaris-penningmeester van het Hoofd bestuur is de heer Van Buytenen wonende aan de Van Panhuysstraat te Noordwijk, tot wien elk lid der vereeniging zich van nu af aan zal kunnen wenden om raad en daad. Nu pas voelde de voorzitter het ge mis van den vertrokken secretaris, en koesterde van den nieuwen functionaris alle hoopvolle verwachtingen. De heer Hoogstraten stelde eenige vra gen, welke verband hielden met de uitbe taling van de Kweekers Centrale en het zg. surplus, met hare toepassing. Een bebat ontstond tusschen den voor zitter den heer Hoogstraten en de Rid der. Allen blijven van meening. dat de in het ter tafel gebrachte rapport om uit betaling te verkrijgen per bol. de meest eerlijke uitbetaling zijn zal. maar zien toch ook wel in, dat de meest eenvoudige be rekening zijn zal die der Rijnlandsche Roeden. Ook de daling der Nederiandsche valuta maakt hier nog een punt van be spreking uit. Naar de meening van enkelen, zou de daling van den gulden uitkomst kunnen brengen; den voorzitter is het na studie gebleken, dat zulks in geen geval waar kan zijn, en dat hij het op prijs zal stellen voor den handel in de bloembollen streek vooral indien de gulden zijn stabili teit zal handhaven. Hierop volgde sluiting. De K.J.M.V, Meld een vergadering, waarbij als spreker optrad de WelEerw. heer K. J. Westerkamp. Deze heeft het licht doen schijnen op het Nationaal- Soclalisme en Fascisme eenerzijds en het Katholicisme anderzijds, waarvoor hij den dank der aanwezigen oogstte. Door het Comité der Radio Missiedag Voorhout, is aan de K R O. opgezonden de opbrengst van de speldjes ad f. 53.25, ter wijl de opbrengst van den voetbalwedstrijd met de geschonken consumpties een be drag van f. 88.75 behaalde, na aftrek van alle onkosten, zoodat het totaal bedraagt f. 142.—. o VOORSCHOTEN. Demonstratie Spoorwegongeval E.H.B.O. Om nog meerdere bekendheid te geven van het werken der Eerste Hulp Brigade heeft de afd. Voorschoten der Ned. Ver. voor E.HJB.O. besloten a.s. Dinsdagavond 8 uux op het terrein van „V.Vi," achter het Raadhuis, dat daartoe welwillend ter beschikking ls gesteld, een demonstratie te geven van een massa-ongeval. Behandeld zal worden een spoorwegongeval, waarbij zeer veel gewonden betrokken zullen zijn. De algemeene leiding berust bij den chef leider der brigade, dr. M. van der Stoel, De toegang tot het terrein ls kosteloos, echter is het gewenscht jeugdige personen onder gelelde te stellen, aangezien hiervan maar al te vaak hinder wordt ondervonden. Het doel van deze demonstratie is, tevens de aanwezigen te toonen dat ook groote rampen of ongelukkigen terstond behan deld kunnen worden. Tijdens de demon stratie of terstond daarna zullen de be handelingen aan de aanwezigen worden verklaard. Het onderwerp blijft, ook voor de leden, geheim voor wat betreft de bijzonderheden om zooveel mogelijk de werkelijkheid te benaderen. Het publiek wordt verzocht de grootst m-ogelijke stilte in acht te nemen, ten einde duidelijk de bevelen van den chef-leider en de gToepsieiders te kunnen verstaan. De patiënten zijn genummerd in over eenstemming met een gratis uit te reiken programma, zoodat een ieder deze demon stratie volgen kan. WARMOND. Burgerlijke stand. Geboren: Kornells Leonardus, z. v. J. Scheltens en J. Th. van Seggelen Jan, z. v. T. de Vogel en P. Ouwehand Christianus Wilhelmus Maria, z. v. G. de Winter en H. J. v. d. Kerkhof Petro- nella Paulina, d. v. J. A. v. d. Mey en C. J. v. d. Geer Wilhelmina Maria Ellsa- Johannes Andreas, z. v. C. van Velzen beth, d. v. S. de Boer en E. W. Speirings en B. H. Drlessen Theodorus Petrus, z. Th. Groen in 't Woud en C. M. Zwetsloot Petrus Jacobus Richardus, z. v. S. P. van Rijn en A. F. van Leeuwen. Gehuwd: J. A. de Groot 31 j. en M. A. van Rijn jd. 25 j. C. A. Kipping jm. 26 j. en M. W. de Winter jd. 26 j. Overleden: J. H. van Egmond 63 j. M. M. J. C. v. d. Laan geboren Moor 45 j. In verband met het overlijden van H. M. de Koningin Moeder en den wensch van H. M. de Koningin, heeft de burge meester dezer gemeente besloten de her denking van den verjaardag van H. M. de Koningin uitsluitend te doen vieren voor de schoolkinderen en het houden van een kinderfeest. Volksvermaken voor de rijpere jeugd en volwassenen mogen dit jaar niet plaats vinden, terwijl geen toestemming zal worden verleend voor het plaatsen van tenten, kramen of andere vermakelijkheden. ZEVENHOVEN. Door de R.-K. leerlingen werd een prijsraadsel gewonnen van Hille's Be schuitfabriek te Zaandam, wat hun het recht gaf op een gratis schoolreisje, dat dezer dagen werd ondernomen per auto bus naar Rhenen. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. De Radiodistributie - Benoemingen - De salarisregeling - Het park „Die Leytlie". De gemeenteraad vergaderde onder voor zitterschap van den burgemeester. Alle le den aanwezig. De voorzitter opende, waarna de taris de notulen der vorige vergadering las, die onveranderd werden vastgesteld. Volgde mededeeling van Ingekomen stuk ken, waarvan o.m. de volgende voor ken nisgeving werden aangenomen: Dankbe tuiging van den dir. van het kabinet van H. M. de Koningin voor de betuigde deel neming bij gelegenheid van het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. Missive van den Comm. der Kon. houdende toe zending van het door de Kroon goedge keurde raadsbesluit, waarbij de rijwiel toelage voor de veldwachters nader is vast gesteld op f. 30 per jaar. Missive van de Ministers van Soc, Zaken en Binn. Zaken en Financiën, dat over 1933 het subsidie percentage voor werkioozensteun is be- 1934 op de jaarwedden van burgemeester. paald op 45 en derhalve over dat jaar aan de gemeente zal worden uitgekeerd een bedrag van f. 3953.29. Missive van Ged. Staten houdende mededeeling, dat over secretaris, ontvanger, wethouders en ambtenaren van den burgerlijken stand, eene tijdelijke korting zal worden toege past van 5%. Missive van Ged. Staten hou dende toezending van een afschrift van het K. B. van 4 April 1934, waarbij vernie tigd is het raadsbesluit tot afsluiting van de RIJnegommerstraat voor het verkeer met motorrijtuigen. Ten aanzien van eenige jaarverslagen werd besloten deze, alsmede het proces verbaal van kasopneming bij den gem.- ontvanger, ter secretarie voor de leden ter visie te leggen. Ingetrokken wordt het raadsbesluit van 29 Sept, j.l. tot vaststelling van een voor- gevelroollijn voor het gedeelte Hooge Rijn dijk, tusschen Rijnegommerbrug en grens der gemeente Hazerswoude, in afwachting van de verbetering van den Rijksweg ter plaatse. Na behandeling van diverse reclames werd bij stemming ten aanzien van een verzoek om subsidie van de Ver, voor Chr. Gezondheids- en Vacantiekolonies besloten het adres te behandelen bij de begrooting 1935. Een verzoek van bewoners van het Utrechtsche Jaagpad om straatverlichting aan te brengen, een adres van de afd. Leiden van de Katholieke Kinderuitzen ding en een verzoek van het bestuur der R.K. Sportvereeniging A.S.C. werden ver wezen naar B. en W. om praeadvies. Be sloten werd tot wijziging der begrooting waterleidingbedrijf 1933 en der gemeente begrooting 1933 conform de voorstellen van B, en W. Aan het bestuur der Chr, H.B.S. te Lei den werd een subsidie verleend van f. 10, aan de Geitenfokvereeniging Zorg en Vlijt van f. 30, terwijl met de stem van den heer Meijdam tegen een subsidie van f. 400 werd verleend aan den Zoeterwoud- schen Burgerwacht. De heer Meijdam stelde voor 20% korting, welk voorstel niet werd ondersteund). Op een verzoek van de Sted. Fabrieken te Leiden, om het wegvoeren van den grond die te voorschijn komt bij het gra ven van de sleuven voor de te leggen gas leiding, voor rekening van de gemeente te nemen, werd afwijzend beschikt. De kosten daarvan werden geraamd op on geveer f. 1000. Aan B. en W. werd machtiging verleend om bij het geven van concessie voor radio- distributie te bepalen dat gedeeltelijk bovengrondsche leidingen gemaakt kun nen worden, terwijl sanctie werd verleend aan de gunningen van B. en W., op grond van gehouden aanbestedingen, voor het maken van de Kerkbrug en het uitvoe ren van schilderwerken. Tot lid van het Hoofdstembureau en Centraal Stembureau werd benoemd de heer A. van Bennekom; tot voorzitter van stembureau III de heer J. de Graaf; tot lid van stembureau III de heer L. Onderwater en tot plaatsvervan gend lid van dat stembureau de heer Th. Berg. Tot lid der schattingscommissie wordt benoemd de heer N. v. d. Akker. Besloten werd aan Ged. Staten te be richten dat accoord wordt gegaan met de voorgestelde verlaagde jaarwedderegelin- gen voor burgemeester, secretaris en ont vanger. In bespreking kwam dan eene nieuwe salarisregeling voor de ambtenaren en werklieden, waarbij de heer Wessel zich principieel tegenstander verklaarde van kindertoelage, in verband waarmede hij bestrijding ondervond van de heeren Meij dam, Jac. van Leeuwen, Paardekooper, v. Bennekom en den voorzitter. Met alg. st. werd besloten met ingang van 1 Juli a.s. de tijdelijke korting ad 10% in te trekken, alsmede de aan chauffeur wegwerker verleende toelage, welke gelijk is aan het bedrag van 8»/=% pensioens- verhaal. Eveneens met ingang van 1 Juli e.k. werd de salarisregeling van de ambte naren ter secretarie, conform het voorstel van B. en W. en geamendeerd door den heer Meijdam, vastgesteld als volgt: le ambtenaar f. 1800f. 2600 en 2e ambte naar f. 1100f. 1800, met dien verstande, dat de laatste 2 periodieke verhoogingen van totaal f. 300 niet worden toegekend als de ambtenaar ongehuwd blijft. Het maximum wordt bereikt in 7 jaar. Verder werd eene kindertoelage toegekend van 3% van het bruto salaris te beginnen bij het eerste kind. Aan een schrijven van Ged. Staten, op aandrang van den Min. van Binn. Zaken, om de salarissen der veldwachters te bepalen van f, 13001700, besloot de raad niet te voldoen, doch deze te handhaven van f. 1500f. 1906, zulks op diverse gronden, die aan den Min. en Ged. Staten zullen worden kenbaar ge- 31. Moeizaam zijn zij alle trappen opgegaan en komen nu dan in een soort van gang te staan. 't Is erg stil daar, onheilspellend; zelfs Thijsje vindt het hier wel naar, vindt al die rotsen knellend; „o, o," denkt hij, „wat grie zelig het lijkt hier wel een graf! Maar geen gezeur wat eens begonnen is moet èf. We gaan maar voort met moed, beleid, ver stand en met voorzichtigheid als we dan niet versagen, dan zal de onderneming heusch ook nog wel slagen!" Zij zien een grot en gaan er in, ln diepe stilte.... het is er klam én vochtig van de kilte 8-3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7