GROOTE UITVERKOOP OPHEFFING DER ZAAK Het heerlijke vrije strand te Katwijk aan Zee. via den Nieuwen Boulevard F. HERMSEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 30 Juni 1934 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. M. HAASNOOT AGENDA. KATWIJKERS ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. Thans in enkele minuten te bereiken Prachtige parkeergelegenheid voor auto's en fietsen nabij het Zeehospitium. Bergt of huurt Uw tenten en stoelen bij: alleen-pachter van het vrije strand. Prima consumptie tegen billijke prijzen in de consump- tietent, de laatste tent op bet VRIJE ZUIDERSTRAND vlak bij bet einde van den NIEUWEN BOULEVARD. P- A ARL AN DER VEEN. Door de leden van de meisjesvereenl- ging ..Martha" werd onder leiding van ds. en mevr. O. Th. v. Beusekom per autobus een uitstapje gemaakt naar de Betuwe. Dank zij ook het mooie zomerweder, werd door de dames van de boschrljke omge ving bijzonder genoten, waarbij niet werd vergeten de kersenboomgaarden aan te doen, waarbij van deze heerlijke vruchten naar harte werd gésmuld. Eerst laat ln den avond keerde men hoogst voldaan huiswaarts. ALPHEN. Loop der Bevolking. Ingekomen: Willen Vink en gezin. Em- mulaan 32, van Bodegraven; Helke A. Lenting. Zeilmakerstraat 8, van Vlagt- wedde; Pieter G. Verkade en gezin, Hoorn 238, van Leiderdorp; Anna VerweiJ. echtg. van G. Scherpenzeel, Zuidelnde 42. van Hoenkoop; Hubertus Hoppenbrouwer, Hoornstraat 4, van Noordwljk; Hlltje Ketellapper, Raadhuisstraat 44. van Hil versum; Elly Bartel, Zuidelnde 42, van Lelden; Gerardus D. van der Meer, Ach- termlddenweg 4, van Zwammerdam; Relnder Postuma, Pr Hendrikstraat 3b, van 's Gravenhage; Adriana W. Sneep, Kortsteekterweg 6, van Fijnaart ca.; Aletta van Beek, echtg. van C. J Saster- mans, Julianastraat 39, van Bodegraven. Vertrokken: Elisabeth J. M. van Leeu wen, Wlllemstr. 16, naar 's Gravenhage, v d. Berghstraat 60; Johanna M. Vernes, Visserstraat 9, naar Harmeien, Geestdorp 56; Jan Kalshoven, Kerkvaartsweg 2, n. Amsterdam, Westlandergracht 183 ni Dirk Twaalfhoven. Rletveldschepad 2. n. Nieuwveen, No. 178; Klaas J. de Vos. Bloemhofstraat 28, naar 's Grave"nhage, Rochussenstraat 54; Pieter Zoutman, To renstraat 29, naar Laren (N.H.), Engweg 3; Johannes J. den Hertog, Oudshoorn- scheweg 118, naar Amersfoort. Timorstr. 25; Martha Zapf, Kromme Zlendeweg 4, naar Woerden, Breeveld 18; Vlctoire E. Nicola, Bloemhofstraat 14, naar 's Gra venhage, Suezkade 19; Geertrulda W. M. Sesslnk, Toegangscheweg 2, naar Letmui- den; Hermina J. Freyee, van DIJkstraat 9, naar Nieuwveen, Polder 110; Nlesje van Dijk, Rldderbuurt 6, naar Woubrugge, p a. Wed. Bulk; Adrianus Ouwerkerk, Noord einde la, naar Ter Aar, R.K. Gesticht v. Ouden van Dagen; Klaas Schmal, Rijn kade 1, naar Ermelo, Nunspeet, Stations straat Lc. 94; Hendrik C. de Groodt, Raad- hulsstr. 44, naar Leiden, Heerenstraat 62. Burgerlijke Stand. Geboren: Susanna, d. van Fr. W. Bruné en KI. Vergunst: Neeltje Antonia Beatrix, d. van A. Doornheim en M. Megchelse; Arina Paula, d. van J. A. van Beek en M. Paul; Neeltje, d. van J. Vreeken en C A. van Beijeren; Elibertus. z. van H. Grif- fiuen en A. M. Groeneveld; Pleunls, z. van W. P. Broer en W. de Pater. Overleden: Teunls Reijneveld, oud 63 jaren: Willem Roest, oud 67 jaren, echtg. van Wilhelmina Vis, Aartje Kop. oud 61 jaren, wed. van Abraham den Hertog. Gehuwd: Cornells Teunis de Bruijn, oud 27 Jaren en Trijntje de Haan, oud 25 jaren. De architect W. Verschoor heeft voor rekening van de stichting .Dulnzichtkerk" te Den Haag aanbesteed het bouwen van een kerk met pastorie en kosterswoning. Laagste Inschrijvers waren G. Gesman en C. Zoetemeyer alhier voor f. 93.890. Bij den ontvanger der directe belas tingen alhier ls aan z.g. gewetensgeld ontvangen f. 3. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Veronica, d. van J. v. d. Tier én Y. C. C. Teernstra. Overleden: A. Rodenburg 52 j., echtg. van P. Zeeuw. Getrouwd: L. de Kruijff, 24 J. en M. F. van Groeningen, 22 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. F. Nieuwendijk, van Wil ms A. Vermeij, van Oudewater A. Heijkoop. van Zeist E. Wientjes, van Delft A. Hoogendoorn, van Leiden. Vertrokken: A. van Beek, naar Alphen a. d. Rijn J. H. Bunnik, naar Alphen a. d. Rijn M. A. Hoogendoorn, naar Nieuw koop K. Blonk, naar Haarlemmermeer J. Jacobi, naar Barwoudswaarder N. Wijman, naar Nieuwkoop. Gevonden: 1 badcostuum met muts en handdoek. 1 duif. Inlichtingen bij de politie. BOSKOOP. Opening der Zendingsbazar. In het gebouw „Salvatori" alhier werd een bazaar geopend, waarvan de baten komen voor de samenwerkende zen dingsorganisaties te Oegstgeest. De be langstelling was zeer groot, ook van die der plaatselijke en Kerkelijke autoriteiten, o.a. zagen wij den burgemeester, mr. E. P. Ver kerk, wethouder E. Guldemond, den ge meente secretaris, mr. F. A. Helmstrijd, den heer A. E. Stijkel, directeur der ge meentebedrijven en voorts de heeren C. v. d. Kaaden en C. J. v. d. Broek, als verte genwoordigers van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente. De burgemeester, daartoe aangezocht door het Bazar-comité, sprak een kort openingswoord ,na vooraf te hebben doen zingen het bekende Zending liedje „Hoort gij die stemme in de verte enz." Tot slot sprak de burgemeester den wensch uit, dat deze bazar zal mogen sla gen. Na allen, die iets hebben bijgedragen tot houden dezer bazar, dank te hebben gebracht, verklaarde spr. de bazar voor geopend. Al dadelijk werd een druk ge bruik gemaakt van de verschillende ver koopgelegenheden, terwijl de sjoelbak en vogelprik niet werden vergeten, zoodat, wanneer de voorteekenen niet bedriegen de bazar zeker zal slagen. De bazar is geopend tot Zaterdagavond 10 uur. Ordeverstoring en de gevolgen. Toen eenlge personen tijdens een feest- ultvoerlng in hotel „Klaassen" de orde verstoorden zijn zij op verzoek van den hotelhouder door de politie verwijderd, waarbij van den gummistok gebruik moest worden gemaakt. Aan een groot gevaar ontsnapt. Op het terrein van de spoorwegen al hier, waar men thans bezig is met den bouw van verschillende gebouwen, heeft een ongeval plaats gehad, dat wonder- goed afgeloopen ls. Door het uitscheuren van een bout, viel een ijzeren bint, wegende circa 650 K G. met donderend geraas van 'n hoogte van 11 M. naar beneden, ongeveer l'/i M. verwijderd van den arbeider S. zoodat deze, doch ook andere werklieden, die ln de nabijheid werkzaam waren, aan een groot gevaar zijn ontsnapt De strikjesverkoop ten bate van „De Fetstcommissle 1919" heeft circa f. 80 op gebracht. Deze gelden zullen met het nog ln kas zijnde bedrag worden aangewend voor de tractatie der schoolkinderen op den ver jaardag van H. M. de Koningin. De alhier gehouden bloempjesdag ten bate der tuberculosebestrijding ln deze gemeente heeft opgebracht de mooie som van f. 230,63. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: D. Twaalfhoven v. Alphen a. d Rijn: A Nout, v. IdserderadeelH. J. Freljee. v. Alphen a. d. Rijn. Burgerlijke Stand. Overleden: C. Smit, 80 jaar. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling staan 5 werkzoekenden Ingeschreven. NOORDEN. Missionaris Koperdraad. Pater F. Koperdraad, Missionaris van dé St. Joseph-congregratle te Mlll-Hlll, werk zaam te Perambore nabij Madras in En- gelsch-Indië, moet om gezondheidsredenen naar het vaderland terugkeeren. Hij heeft de terugreis reeds aanvaard en kan ih de tweede helft van Juli alhier worden terug verwacht. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. Aanwezig zijn alle leden; de voorzitter burgemeester J. A. Bakhuizen opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd vastge steld. De voorzitter doet mededeeling van de navolgende Ingekomen stukken o.a.: Schrijven v. d. Min. v. Sociale Zaken, waarbij wordt medegedeeld, dat de sub sidie ln de kosten van steunverleenlng over 1933, 40»/» bedraagt; Schrijven van Ged. Staten, waarbij tot 1 Jan. 1936 ontheffing verleend wordt van de verplichting tot het geven van onder wijs in lichamelijke oefening aan o. 1. school: Schrijven van Ged. Staten d.d. 1 Juni 1934 waarbij wordt medegedeeld, dat de korting op de Jaarwedde van burgemeester, secretaris, ontvanger en ambtenaren van den burgerlijken stand voor 1934 dezelfde zal zijn als gedurende 1933; Jaarverslag v. d. Keuringsdienst van vee en vleesch over 1934 n verschillende mis sives van Ged. Staten. Vastgesteld worden twee Raadsbesluiten tot wijziging der begrootingen dienst 1933 en 1934. De opcenten op de vermogensbe lasting hebben over het tijdvak Juli '33 Mei '34 f. 105 minder opgebracht dan ge raamd was en de opcenten en de hoofd som gemeentefondsbelasting f.555. Bij de rondvraag Informeert de heer v. Tol naar de plannen Inzake vernieuwing der Dorpsstraat. De voorzitter zegt. dat B. en W. nog niet gereed zijn met de plannen. De heer v. Tol vraagt of bij het Wegenfonds geen gelden aanwezig zijn; de voorzitter ant woordt, dat in ieder geval het fonds niet voor wegen ln de bebouwde kom geldt. De heer v. Tol vraagt B. en W. ook aan dacht te schenken aan de wegen bulten de bebouwde kom, zoo mogelijk met steun uit het wegenfonds. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Apolonia Petronella D. van J. A de Vette en J. van der Lubbe. ZWAMMERDAM. Vergadering R.K. Volksbond. In het Patronaatsgebouw alhier, hield de afd. van den R.K. Volksbond haar twee maandelijks ledenvergadering onder voor zitterschap van den heer S. Steenbergen. Deze verwelkomde den geestelijken advi seur, kapelaan J. J. Suijker. Na lezing der notulen, die werden goed gekeurd, kwamen diverse Ingekomen stuk ken en mededeelingen ln bespreking. De voorzitter deelde mede, dat een 10-tal werklooze leden zijn medegegaan ter bede vaart naar Brielle. De heer N. M. Walraven dankte namens hen den pastoor en het bestuur van den Volksbond voor den heerlijken dag, die door hunne bemoeiingen den werkloozen was bereid. De geestelijke adviseur hield een referaat over enkele uittreksels van de encycliek „Casti Connubi" waarin het christelijk huwelijk wordt behandeld. Op dit onderwerp volgde een bespreking. Na dank aan den spreker volgde sluiting door den voorzitter. DE VERLAAGDE STEUNREGELING IN DE BOLLENSTREEK. De nieuwe steunregeling voor werkloo zen in de Bollenstreek, welke 1 Juli a.s. ln werking treedt, komt op het volgende neer voor ultgetrokkenen: gezin van twee per sonen f. 9 voorheen f. 10. Toeslag per gezinslid f. 0.75, voor heen f. 1. Bestaande huurtoeslagen worden met een derde verminderd. Alleen voor de grootste gezinnen ls het maximum bepaald op f. 15, voorheen f. 14.35. Voor dubbel ultgetrokkenen en regle mentair niet-rechthebbenden ls de grond slag f. 1 lager. Namens de gemeentebesturen ln de bloembollenstreek heeft een kleine com missie, waarin o.a. wethouder Vermeer zitting had, bij het Departement van Sociale Zaken getracht den grondslag niet van f. 10 op f. 9 te brengen, maar op f. 9.50. Uit de beslissing over de nieuwe steun regeling blijkt, dat de bovenbedoelde po ging der gemeentebesturen ls mislukt. HAARLEMMERMEER. Diefstallen. Ten nadeele van den heer G. aan den Kruisweg alhier, hebben eenige uit Heem stede fakomstlge Jongens de aardbeien velden van de vruchten beroofd en boven dien de planten vertrapt. BIJ den landbouwer S. aan den IJweg, werd 's nachts ln het land een partij aard appelen gerooid en ontvreemd, waarbij vermoedelijk van een auto gebruik werd gemaakt. De heer C. aan den Hoofdweg kwam 's morgens tot de onaangename ontdek king dat zijn nog ln uitstekenden staat verkeerend rijwiel door een ongewenschte bezoeker was weggehaald. Een jas, die op den lastdrager gebonden zat, werd op het erf teruggevonden. Van een wagen gevallen. Gisteren beging op den Sloterweg alhier het 8-jarig zoontje van den heer K. de onvoorzichtigheid achter op een in bewe ging zijnde vrachtauto te klimmen. Het jongetje verloor door het schokken van den wagen zijn evenwicht, met het gevolg dat hij er achterover afviel. Aan het hoofd verwond en met een gebroken sleutelbeen werd het knaapje opgenomen en per auto naar een ziekenhuis gebracht. HILLEGOM. Wielrijdster gevallen. Gisteren is een juffrouw, die in de Pastoorslaan reed, door een auto aangere den. Mogelijk is zij tegen den auto opge reden, en gevallen. Het rijwiel raakte stuk. de wielrijdster was verwond aan het hoofd. Zij Ls per ziekenauto naar haar woning gebracht. Haar toestand bleek later bevredigend te zijn. KATWIJK AAN ZEE. Onze plaatsgenoot, de heer Fl. van der Rhee. onderwijzer-wachtgelder, is voor het tijdvak 1 t/m. 31 Juli benoemd tot onderwijzer van een bijz. school te Heerlen. WEGENS 3777 MANUFACTURENMAGAZIJN ROEST VAN LIMBURGSTRAAT 10 KATWIJK AAN ZEE. iliiiiiniiiiiiiiiiiiiiir'iüim lllilllllllllllM!llll!lll"illlll!![:i!lllllllllllllllllllllHllllll Geslaagd te Amsterdam voor het Esperanto-examen diploma A. de heer E. J. van Zurk. Namens de firma D. H. uit de Dwars straat werd btj de politie aangifte gedaan van het feit, dat in den afgeloopen nacht is ingebroken bij een van de ln het Prins Hendrlkkanaal liggende loggers. Verschil lende kasten waren opengebroken; alleen een partijtje tabak werd vermist. LISSE. Geslaagde boottocht voor Ouden van Dagen. Gistenhiddag werd den Ouden van Dagen onzer gemeente een boottocht aan geboden, georganiseerd door het comité ..Llsse Vooruit", De deelneming was weer groot en de steming opgewekt. De tocht werd gemaakt met de groote salonboot „IJsel 4", die veel moeite had om de haven uit te varen. Op de boot was o& ook aan wezig de E.H.B.O.-dienst. De tocht ging ln de Noordelijke richting van de Ringvaart naar de omgeving van Amsterdam. Tijdens den tocht werden de Ouden van Dagen herhaaldelijk getracteerd op versnaperin gen. De tocht ging ook langs Schiphol waar verschillende vliegmachines opstegen en daalden. Verder ging het over de mooie Westelnderplassen langs Lelmulden naar de Kagermeeren. Intusschen werden de gasten onthaald op broodjes met koffie of thee. Zoo kwam men weer langzamerhand in de omgeving van onze gemeente. Reeds lang stond een dichte drom belangstellen den op den wal de boot op te wachten, tot deze te ongeveer 9 uur statig onze haven binnengleed, toegejuicht door de wachten de menigte. Vele auto's stonden gereed om de oudjes weer thuis te brengen. Het doel van dezen tocht was ln leder opzicht be reikt I NOORDWIJK. De nieuwe uniformen der politie. Binnen enkele dagen zal het politie corps ln speciale zomer-unlformen gekleed gaan. Wij waren ln de gelegenheid den inspecteur en enkele agenten ln hun nieuwe, beige whipcord uniformen te zien, Het uniform maakt een keurigen Indruk, en het politie-cachet ls volkomen bewaard gebleven. Wij kunnen ons voorstelen, dat ook de politie des zomers een licht en luchtig pakje prefereert boven de veel zwaardere en donkere uniformen welke tot dusver gedragen werden. Het corps ls met deze door den Burge meester ingevoerde zomerkleedlng, dan ook zeer Ingenomen. Wij vernamen nog, dat de Invoering van deze zomerkleeding voor de gemeente geen extra uitgave beteekent en dat de unifor men gemaakt zijn bij een Noordwijksche firma. Commissie voor de as. zomerfeesten. Door het hoofdbestuur der Ver. .Noord- wijk Vooruit" ls een commissie Ingesteld voor de dit seizoen te houden zomerfeesten. In deze commissie hebben zitting dehee ren C. van Vliet, F. H. van Spanje, S. Ver loop. G. Marljt en IJ. Elzlnga. Het ligt ln de bedoeling ongeveer half Juli. als het hoogseizoen een aanvang neemt de eerste feesten te houden. 's Hage slaagde voor het examen boek houden enz. afgenomen door de vereenl- ging van Leeraren de heer J. Marijt, alhier. Dnze plaatsgenooten, de dames C. de Boer, B. Bolhuis. A. Engelsman en E. Oord slaagden voor het examen stenografie systeem Groote. HET BLAD TOOK KATWIJK EN OMSTREKEN GEEPT UW ADVERTENTIÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT Zondag. Leger des Hells (Hooigracht): Samen komsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Heemstede (Wielerbaan)Wed strijden te 2 uur nam. Woensdag. In den vergulden Turk: Alg. verg. van aandeelhouders N.V. v.h. L. E. Nieuwen- hulzen. 3 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Tooneelln triges." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Wenn du Jung bist, gehort dlr die Welt" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling. „Tarzan de Aapmensch." Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Nog 6 uur te leven." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt v. Maandag 25 Juni tot en met Zondag 1 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, Telef. 85. De geneeskundige Zondagsdienst te Lel den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Bockel, Hovens Gréve, Polak en Veldhuljzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 390 NOORDWIJK BINNEN. Het fanfarecorps „Excelsior" alhier zal Woensdagavond 4 Juli te 8'/i uur ln de muziektent op het Llndenpleln een concert geven. OEGSTGEEST. Geslaagd te Amsterdam voor het Esperanto-examen diploma A. mej, A. Kohail-Kooyman alhier. GEMEENTERAAD. Een adres van de heeren Koordes en Proper om ontheffing van de betaling ecner bijdrage in de kosten der gemeenteuitbreiding afgewezen. De Raad dezer gemeente kwam gister avond onder voorzitterschap van burge meester A. J. van Gerrevlnk ln openbare vergadering bijeen. Afwezig was mr. Sprey. Na goedkeuring der notulen deed de voorzitter mededeeling der Ingekomen stukken o.a. jaarverslagen van den keu ringsdienst voor vee en vleesch, de Ver- eenlging voor Chr. Gezondheids- en Va- cantiekolonles ln Nederland en een rap port van tien gemeenteopzichter naar aanleiding van de door de heeren Paarde- kooper en Breda op 28 April j.l. gestelde vragen t.a.v. het leggen van kabels enz. ln den Warmonderweg. Voorts deed de voorzitter mededeeling van goedkeuring door Ged. Staten van verschillende raads besluiten en dat de laan ln het verlengde der Oranjelaan ls genoemd Waldeck Pyr- montlaan. Op verzoek van Ged. Staten werd in de gemeenterekening 1932 een wijziging aangebracht. Vervolgens kwam ln behandeling het voorstel van B. en W. aan te wijzen als deskundige namens de gemeente ter voor bereiding van het wijzigen der concessies voor de levering van gas, electrlciteit en water ir. F. J. Swarthout de Hoog, direc teur der gemeentebedrijven te Delft. De heer Bakker achtte het voorstel van B. en W. volkomen ln overeenstemming met het reeds door den Raad in dezen ingenomen standpunt; een bezwaar vond spr. het, dat niets bekend is van het te verleenen honorarium. Volgens de toelich ting van B. en W. zal tevoren geen en kele raming mogelijk zijn, daar een en ander ten nauwste zal samenhangen met den duur der onderhandelingen. De heer Kortman vroeg zich af of het aanwijzen van een directeur van de ge meentebedrijven eener groote stad voor de besprekingen tusschen 'n kleine plaats en een groote stad wel een volledige ga rantie zal zijn voor een tot op de spits gedreven onderhandeling. De voorzitter kan de bezwaren van den heer Kortman onderschrijven, maar een commissie bui ten de directies der groote steden om zal moeilijk samen te stellen zijn. De Inlich tingen over den betrokken directeur en de persoonlijke kennismaking hebben B. en W. over de bezwaren doen heenstap pen. De heer Kraan zou liever niet een ambtenaar benoemen nu zoovele vrije be drijven, ook op het gebied van gas, elec- triciteit en waterleidingen, een min of meer kwijnend bestaan lijden. De heer Uittenbogaard onderschreef dit bezwaar en drong er op aan dat B. en W. vooral tevoren een globale kostenberekening zul len maken. De heer Den Ouden wees er op, dat het er bij de besprekingen op aan zal komen een voor Oegstgeest zoo voordeelig mo gelijk tarief te bedingen, waarbij de po sitie en het aanzien van den deskundige een groote rol zullen spelen. De voorzit ters loot zich hierbij aan en verdedigde met klem het voorstel van B. en W. De heer Kortman brak een lans voor het be noemen van en dubbeltal van uiteenloo- pende verhoudingen t.a.v. de kwestie ten einde aldus een meer evenwichtige bespre king te verkrijgen. In stemming gebracht werd het voor stel van B. en W. met 75 stemmen (van 8—3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6