Kelder s Thee In Leiden en Omgeving D. A. KELDER ZOON UDDiftS AJS&'s5 ,s VERLA*CD DE WIJNKELDER TE HUUR WAAROM WINKEL- LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 25 Juni 1934 Mooi en Goed PLUS BEAU CORSET PLUS BEAU Corsetten drinkt men algemeen BREESTRAAT 135 - LEIDEN Maatschappij biedt Heerenkleeding aan DE VAN OUDS BEKENDE M vp'S —«eC P M6T NU t6Cf, TABIET VAN 3 PAKJES 45c/. PUDDINCFA BR!EK - OT *JP<JL=AiI< GRONINGEN betimmeringen DE JONG's Meubelfabriek LEIDEN, HAAGWEG 180 Telefoon 34S7 VOOR DEN INMAAK I INMAAKBRANDEWIJN INMAAKWIJN ALTIJD DAME!! ALTIJD HEER!! Fa. JAC. DE NEEF wmr GEEN STOOMPLANK ~9fl In de zaak thans reeds gekomen Is, nog weer met een ander plan te komen. Geen der andere leden voelde iets voor het plan Groenendijk. Bij de verdere be spreking werd door verschillende leden be toogd, dat indertijd werd besloten aan een inschrijver uit Leiderdorp de voorkeur te geven. Indien deze niet meer dan 5°/» hooger was dan de laagste inschrijver en men meende daarom, dat in dit geval de verbouwing diende te worden opgedragen aan Gebr. A. en N. Mol alhier De verdere besprekingen hadden tot resultaat, dat de verbouwing werd opgedragen aan Gebr. Mol. als zijnde inwoners van Leiderdorp. Van de woningstichting „Patrimonium" was ingekomen een verzoek om voorschot ten beórage van f. 26.000 voor den aan koop van grond en daarop te bouwen woningen. De voorzitter deed mededeeling van de voorwaarden waarop dit voorschot %u kunnen worden verstrekt. De heer Klaver vond het gewenscht. dat de raad zeggenschap zou krijgen in de huurprijzen van de te stichten woningen. De voorzit ter oordeelde dit niet noodlg. Het was vol gens hem voldoende wanneer Patrimonium zich dienaangaande hield aan door B en W. te geven wenken. De heer Roest oor deelde de termijn van twee jaar. die men in de gemeente moest woonachtig zijn om voor een woning in aanmerking te kunnen komen, te lang Besloten werd, dat het be stuur van Patrimonium in overleg met B. en W. en de eventueel nog in te stel len Raad van Toezicht, van deze termijn van twee Jaar kan afwijken. Het gevraagde voorschot werd vervol gens toegestaan. B. en W. stelden in verband hiermede voor, door bemiddeling van Staal Co. te Den Haag, over te gaan tot een geld- leening van f. 26.000 tegen een rente van 4'af te lossen in 50 jaar en voor de verbouwing van 't Raadhuis met dezelfde tusschenpersoon een geldleening aan te gaan van f. 14.000. eveneens rentende 41/4af te lossen in 20 jaar. Zonder ver dere discussie werd conform besloten. Zoover met de behandeling van de agenda gekomen zijnde dankte de voor zitter den raad voor de in deze belang rijke vergadering genomen besluiten. Bij de nu volgende rondvraag wees de heer Klaver op de rumoerigheid van de straatjeugd bij de onlangs door .Devote" gegeven concerten. De voorzitter zei ver betering toe. De heer de Haas deelde mede, dat wethouder Splinter deze week zijn zestigsten verjaardag heeft gevierd: Spr. feliciteerde namens den raad den wethouder met deze gebeurtenis, daarbij de hoop uitsprekende dat de heer Splin ter nog vele jaren als wethouder de ge meente van dienst zal mogen zijn De heer Splinter dankte voor deze woorden. Hierna sluiting. Aanbesteding verbouwing Raadhuis. De uitslag der aanbesteding voor ver bouwing van het raadhuis dezer gemeente luidt als volgt: L. Meeuwissen, Noordwij- kerhoutvoor f. 26.200: B. P. Broers, Hazers- woude f. 24.587; Gebr. van Iterson. Rijns burg f. 24.300; fa. N. Coblens en Zn, Haarlem f 23.750; Hennigsman, Leider dorp f. 23.700; A. G. v. Osnabrugge en Zn„ Leiderdorp f. 23.555: M. v. d. Velden, Leiderdorp f. 23.250; f. Gebr. A. en J. den Ouden, Oegstgeest f. 22.940: A. v. Dam. Alphen ad. Rijn f. 22.770: J. L. v. Noort. Benthuizen f. 20.730; Gebr. Mol, Leider dorp f. 20.148: Jac. E. Fletterman. Zoeter- woude f. 19.766. LEIMUIDEN. Sluiting Cursus „Eerste Hulp bij Ongelukken'". Alhier had de feestelijke sluiting plaats Van de cursus „EHBO." Het lokaal der OL. school was met vlag gen en bloemen versierd. Het Groene Kruis Bestuur waarvan deze cursus uitging was aanwezig, evenals de burgemeester de heer J. A. Bakhuizen en de leider der cursus dr. D. Stapensea met hunne echtgenooten. Het inleidend woord werd gesproken door den heer A. Heuzen. In het kort bracht hij dank aan den Burgemeester voor diens tegenwoordigheid, aan het Groene Kruis Bestuur, aan den leider der Cursus dr. Stapensea maar bovenal aan mevrouw Stapensea, die eenmaal in de week haar echtgenoot 's avonds moest af staan aan de eerste hulpers. Uit dankbaarheid hebben de cursisten dr. Stapensea een electrische centrifuge voor urine-onderzoek aangeboden en aan mevouw een mooie plaat. Daarna was het woord aan den burgemeester. Het doet dezen genoegen, dat zoovelen voor het examen zijn geslaagd. Hij zwaaide lof toe aan het Groene Kruis Bestuur, maar bovenal aan dr. Stapensea. die het initia tief voor een groot deel heeft genomen. In hem heeft de cursus een uitstekenden, nooit verslappenden leider gevonden On der een toepasselijk woord werden de diploma's uitgereikt. 33 cursisten zijn ge slaagd, slechts 2 candidaten werden afge wezen. De geslaagden zijn de dames M. Kesting, W. B. v. Leeuwen, E. v. d. Meer—Verborst J. E. v. d. Mey, B. Oosterman, N. de Raadt E. de Raadt. M. Rietkerk. A. P. de Rijk, A. de Rijk, B. Treur, A. Turkenburg, A. Wesselius, C. WitvlietSchrier en de hee- ren J. L. van Bergen. A. J. Beuk. C. A. Beuk A. Brands, C. P. v. d. Broek, A. v. Burrik, A. Heuzen, C. v. Immerzeel, C. v. d. Kamp, J. v .d. Kraan. M. Kroon, K. Lissenburg, J. Maliepaard, H Meyer, Chr. v, d. Tol, M. Vissers, Chr. Verhoeven, J. A. Vissers en J van 't Wout. Dr. Stapensea merkte op, dat allen niet even goed door het examen zijn gekomen. Het beste geslaagd zijn de dames v. d. Meer en Treur en de heeren Beuk. Meyer en Maliepaard. Dr. Stapensea hoopte dat nu het diploma is verworven, geen stilstand zal ontstaan, want stilstand is achteruitgang. Hij hoopte dat men nog dezen avond tot de oprichting zal komen van een Reddingsbrigade De Aalsmeersche Reddingsbrigade wil ter aanmoediging wel eens een demonstratie geven in zwemmend redden. Daarna voerde de heer v. d. Broek als cursist het woord. Deze roemde de wijze van les geven van den onvermoeiden leider dr. Stapensea. Hierop bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen; thee met gebakjes werden rondgediend door den als banketbakker uitgedosten bode van het Groene Kruis A. Heuzen. De heer A. v. Loon droeg op uitstekende wijze het kod dige vers „Levi Sadok" voor. Tenslotte dankte dr. Stapensea voor het mooie ca deau, waarmede hij een demonstratie gaf. Tegen middernacht sprak de heer J. A. Bakhuizen het slotwoord: hij hoopte dat als het onverhoopt noodig was goede re sultaten van de Eerste Hulpers te zien. Hij wekte de cursisten op om dezen avond tot de oprichting van de Hulp Brigade te komen. Resultaat was. dat een voorloopig Bestuur werd gekozen bestaande uit de dames v. d. Meer, B. Treur en de heeren C. P. v. d. Broek, C. Immerseel en C. A. Beuk. GEMEENTERAAD. De verpachting van het jachtrecbt Benoemingen De salarisregeling. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter burge meester J. A. Bakhuizen, die opende met gebed. Mededeeling van ingekomen stukken, o.a.: Schrijven van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, waarbij de vergoeding ingevolge art. 56 der L.O. Wet over 1932 wordt bepaald op f. 3608.18. Schrijven van Ged. Staten waarbij de begrooting voor het dienstjaar 1934 goed gekeurd wordt teruggezonden. Schrijven van de Commissie tot wering van schoolverzuim, waarin medegedeeld wordt dat de heeren P. de Jeu en D. L. Hakker, herbenoemd zijn tot voorzitter en secretaris dier commissie. Jaarverslag van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch 1933. Wordt voor de raads leden ter Inzage gelegd. Schrijven van den Minister van Finan cien waarbij medegedeeld wordt, dat de annuiteit over het voorschot ingevolge de Woningwet verleend aan de gemeente Lel- muiden van f. 1095.93 is gebracht od f. 948.74. De voorzitter deelt mede dat dit betreft de woningen in het Oosten. Schrijven van den Minister van Sociale Zaken waarbij wordt medegedeeld, dat het supbsidie in de kosten van steunverleening voor 1933 is vastgesteld op f. 1256.44. De voorzitter zegt dat hij hierover met twee leden van het armbestuur een onder houd heeft gehad. Spreker heeft nog weten gedaan te krijgen dat het bedrag over 1934 nog zal blijven gehandhaafd. Bovendien is aan het voornemen van het R.K. Arm bestuur niets te doen, daar de wet de ver plichting tot het betalen der verpleegkos- ten legt op den weg der gemeente. De provincie betaalt alleen in deze kosten een derde gedeelte. De voorzitter deelde mede, dat ingaande 1 Juni 1930 het jachtrecht voor den tijd van 5 jaren werd verpacht aan Th. v. d. Voort voor f. 100 per jaar. Gezien echter de weinige waarde van het wild en het zeer schaarsch voorkomen van wild op de Westpias door de steeds toenemende zeil- sport, stellen B. en W voor om aan v. d. Voort te beginnen met 1 Janua ri 1934 een vermindering toe te staan van f. 60 alleen voorloopig voor het jaar 1934 Na discussie werd met alg. st. besloten hem het jachtrecht voor 1934 weder te geven voor f. 40 per jaar. Schrijven van het Hoofdbestuur der Schippersvereeniging ..Schuttevaer" dat de schippers geklaagd hebben over den hinder, welke zij bij de uitoefening van hun bedrijf op de Drecht ondervonden, tusschen Oude-Wetering en het huis ter Drecht, van ondiepten, die zich hebben ge vormd ten Westen van de bruggen te Bil- derdam en te Leimuiden. Voor geringe kosten zou naar het oordeel van de Schuttevaer, hierin voorzien kun nen worden, vooral waar eventueele bag gering wellicht als werkverschaffing zou kunnen worden uitgevoerd. De voorzitter deelde mede, dat inder daad op deze plaatsen de Drecht zeer on diep is. Eenige jaren geleden is reeds getracht om deze ondiepten weg te baggeren. De gronden zijn voor een gewone bagger- beugel te hard. B. en W. hebben de zaak nog eens bezien en opgaaf van de kosten gevraagd. Het werk moet met behulp van een bagger-machine uitgevoerd worden. De heer G. A. de Koning heeft bericht dat hij het wel voor f. 780 zou uitvoeren. De N.V Aanneming Mij. v.h. J. M. Strij- land te Uithoorn, heeft medegedeeld aan de gemeente Leimuiden een baggermolen met volledige bediening en brandstof en 2 of 3 baggerschuiten voor den prijs van f. 145 per week te willen verhuren. B. en W. lijkt het aanbod van de firma Strijland het beste. De heer Koot vindt het niet noodig. Hij wil afwachten tot het gemeentebestuur gedwongen wordt om tot baggeren over te gaan. Bovendien zal het toch niet mee vallen. Te Bilderdam zijn nog steeds de oude muren van de vroegere sluis in den bodem aanwezig. De heer Rietdijk zegt dat hij dikwijls gezien heeft, dat schepen bij de bruggen vast bleven zitten. Tenslotte besloot de Raad de ondiepten te laten weghalen. De voorzitter zeide, dat voorloooig nog gewacht zal worden. Mo menteel zijn ér geen werkloozen die ge plaatst kunnen worden, terwijl de finan ciën ook in slechten toestand verkeeren. Schrijven van Ged. Staten waarbij wordt medegedeeld dat op de jaarwedde van Burgemeester, Secretaris, Ontvanger en Wethouders voor 1934 een zelfde korting zal worden toegepast als over 1933. Schrijven van den voorzitter van het College van Ged. Staten d.d. 28 Mei 1934 waarbij de verordening op de heffing van 50 opcenten op de hoofdsom der vermo gensbelasting Kon. goedgekeurd terug gezonden wordt. Bericht van het Bestuur der R.K. School en het Bestuur van de School met den Bijbel dat de gebouwen der scholen nog overeenkomstig hunnen bestemming wor den gebruikt. Aan de orde kwam benoeming 2 leden in het Bestuur van de Bouwvereeniging ge meentebelang. Voorzien moet worden in 2 vacaturen, no. 1 in de vacature J. A. Bernard en H. C. de Rijk; B. en W. hebben voor de vaca ture H. C. de Rijk de volgende voordracht opgemaakt: 1. J. A. Bakhuizen en 2. J. de Rijk Lzn. In de vacature J. A. Bernard luidt de voordracht: 1. W. Koot Nzn. en 2. H. J. Visser. Na stemming blijkt dat de heeren J. A. Bakhuizen en W. Koot Nzn. zijn benoemd. De heer Koot wil zijn benoeming niet aannemen. In zijn plaats wordt benoemd de heer H. J. Visser. De heeren J. A. Bakhuizen en H. J. Vis ser, verklaren hunne benoeming aan te nemen. Jaarwedderegeling van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. De voorzitter zegt dat van Ged Staten is ingekomen een ontwerp salarisregeling voor Burgemeester, Secretaris en Ontvan ger. De voorzitter deelt mede dat de sala rissen thans zijn voor burgemeester van f. 2700—f. 3300. dit wordt f. 2600—f. 3200; voor secretaris f. 2600f3200, dit wordt f. 2350—f. 2850; voor ontvanger f.1100 f. 1350, dit wordt f. 1100—f. 1300. De voorzitter deelt mede, dat in ver band met de cumulatie van betrekking het hoogste salarispeil f. 4500 is en het eind- salaris f. 5500 niet overschrijdt. (De burgemeester is n.l. tevens burge meester en secretaris der gemeenten Lei muiden en Rijnzaterwoude). Vroeger wa ren deze bedragen f. 5500 en f. 6000 De Raad kan zich met de ontwerp-regeling geheel vereenigen De Raad besloot in verband met de ge wijzigde bepalingen inzake de Credietver- leenlng aan bloemkweekers. 10 pet. voor hare rekening te nemen van het nadeelig saldo, van de in de gemeente Leimuiden ter leen verstrekte credieten. Wijziging begrootingen 1933 en 1934 De voorzitter deelde mede, dat nog eenige comptabele besluiten tot wijziging van besluiten tot wijziging der dienst 1934 en 1933 vastgesteld moeten worden. Aan het Rijk moet nog op den dienst 1933 terug worden betaald f. 1000 wegens te veel genoten opbrengst opcenten en hoofdsom personeele belasting, terwijl op den dienst 1934 nog moet worden gevon den f. 450 wegens te veel genoten op brengst opcenten gemeentefondsbelasting. De besluiten tot wijziging van de begroo ting werden z. h. stemming vastgesteld. Hierop volgde sluiting. NIEUWKOOP. Raadsagcnda. Morgen, nm. 6 u., (N. T.l komt de Raad dezer gemeente in vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen 2. Vaststelling van de vergoeding voor de bijzondere scholen over 1931. 3. Onderhoud van den weg. 4. Verzoek om subsidie van de Christe lijke H.B.S. te Alphen aan den Rijn. Af gaande op het raadsbesluit in het vorig jaar wordt in overweging gegeven 257» van het gevraagde bedrag ad f. 101.90 toe te staan. 5. Voorloopige vaststelling van de reke ning van het Ontginningsbedrijf. 6. Wijziging van de begrooting over 1933 en 1934. NIEUWVEEN. Zaterdagmorgen had een jongen weer de onvoorzichtigheid om op een rijdende auto te klimmen. Toen hij was op de plaats, waar hij er af wilde gaan. kon hij niet zoo hard meeloopen en sloeg drie slagen over het hoofd en bleef liggen. Dr. Nout heeft de jongen verbonden. Zijn ge- heele hoofd is in verband gewikkeld. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig zijn alle leden. Voorzitter wethouder J. G. Herfst in verband met de ongesteldheid van den burgemeester. De voorzitter opende met het uitspre ken -van het ambtsgebed en deelde mede, dat de burgemeester door ongesteldheid de vergadering niet kan lelden, hetgeen de eerste keer is in zijn 14-jarlge ambts periode. Gelukkig kan spr. mededeelen, dat de toestand ten gunste is gekeerd en dat de burgemeester zeer vermoedelijk op 8 Juli a.s. zijn ambtsbezigheden wederom kan aanvaarden. Aan de orde was het verslag van 3 Mei J.I., dat behoudens een aanmerking van den heer Krabbendam werd vastgesteld. De rekening van de gezondheidscommis sie en die van het burgerlijk armbestuur belden over 1933, werden, gehoord het ad vies van de financieele commissie vastge steld De heer Hij koop informeerde of de controle op de boekhouding van het arm bestuur voldoende is. De voorzitter lichtte toe. op welke wijze dit geschiedt. De begrootingswijziging voor het bur gerlijk armbestuur werd goedgekeurd. Vervolgens werd vastgesteld een school geldkohier voor de Fransche cursus en goedgevonden dat huuroverdracht plaats heeft van grond tusschen J. v. d. Made en J. Roubos. Voor de benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur zag de heer Schou ten liever een arbeider benoemd. De voor zitter deelde mede. dat de werkzaamheden van het burgerlijk armbestuur thans zóó aan banden zijn gelegd, dat een dergelijke benoeming weinig gewicht in de schaal legt. Bij de daarop volgende stemming ver kregen de heeren Straver en Borg, beiden op de aanbeveling staande resp. 5 en 7 stemmen, zoodat de heer Borg gekozen is. Een bijdrage tot verbreeding van de witte brug in het Noordeinde tot een be drag van f. 50 werd verleend; goedgevon den werd het zwembad beschikbaar te stellen voor oefeningen van de reddings brigade. echter slechts voor den tijd van één jaar. Het verzoek van de caféhouders om ge durende den zomertijd hun café's langer open te houden, en wel tot 11 uur, werd met de stemmen van de heeren Bakker, Zoethoutmaar en Slooten voor, van de hand gewezen. Het voorstel tot wijziging van de elec- triciteitsovereenkomst met de gemeente Leiden werd goedgevonden, waardoor de gemeente over het jaar 1933 een restitu tie verkrijgt van f. 1000. De overeenkomst met de provincie Zuid- Holland. betreffende de overname van de Hooge Waddinxveensche brug over de Gouwe werd goedgekeurd, waardoor de datum van overname werd gesteld op I Juli 1934 inplaats van op 1 Januari 1934. Aan de orde was dan het voorstel van Ged. Staten tot verlaging van de salaris sen van den burgemeester,, secretaris en ontvanger. Behoudens een opmerking van den heer Krabbendam en den heer Bremmer wer den de voorstellen goedgekeurd. Tenslotte werden wijzigingen goedge keurd tot wijziging van de begrootingen voor 1933 en 1934 en na behandeling in comité en eveneens voorstellen tot het verleenen van ontheffing van schoolgeld en hondenbelasting, wegens vertrek uit dé gemeente enz. Ingerekend. Zekere J. P. K. die nog eenige maanden gevangenisstraf moest ondergaan is door de politie alher aangehouden en naar Rotterdam overgebracht. Het poldergemaal „Van der Breggen" van den Zuidplaspolder is thans geheel gesloopt. Thans wordt begonnen een Die sel-bemaling te bouwen. als 'n dat kan - maar de prijs van Plus Beau - het solide materiaal van Plus Beau - de vakkundige afwerking als van een roaatcorset - de heerlijke pasvorm van Plus Beau - dat alles tezamen, vindt ge alleen maar bij 'n echt Plus Beau. Corset volgens afbeelding 28 FILIALEN AMSTERDAM ROTTERDAM ARNHEM - UTÈECF HILVERSUM-LEIDEN DEN HAAG (6 lil HAARLEM APELDOORN - EINDHOVEN - 'S-HERTOGENBOSCH LEIDEN: Breestraat 99-101 - Telefoon 1770 3428 Omdat men in een merk, dat zich sedert 1770 hand haaft, nog steeds vertrouwen stelt. Gezocht: Zit- en Slaapkamer met stroomend water, door student a f. 25.Brieven Bur. v. d. BI. onder no. 3420. naar maat vanaf f. 5.per maand. "Vraagt eens inzage stalen - collectie betere genre. Coupeurs bezoeken U door bet geheele land. Brieven Bureau van dit Blad No. 4444. 3432 3413 RUIME BOVENWONING, vijf kamers, keuken en zolder (geheel gerestaureerd) Kern straat nabij H.B.S. Huur f. 35 p. maand (alles inbegr.) Woningbur. E. A. FREIJSER, Johan de Wittstraat no. 4. Telef. 405. 3410 2,70 per Liter SUPRA INMAAKBRANDEWIJN 3,00 per Liter 1,20 per Liter Recepten en inlichtingen worden Recepten en inlichtingen gaarne verstrekt. Prinsessekade 5 Telef. 3538 3426 voor f. 1.25 met gestoomde Japon voor f. 2.45 met gestoomde Mantel voor f. 0.35 m. opgeperste Pantalon voor I. 0.90 ra. opgeperst Costuum voor L 2.90 ra. gestoomd Costuum voor f. 0.75 met gestoomde Hoed RAPENBURG 110 -:- LEIDEN TELEFOON 1339

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 8