Neem 'n "AKKERTJE" Thijs IJs en de schat op de Maan. Hi LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 25 Juni 1934 SPORT. INGEZONDEN. FAILLISSEMENTEN. - AGENDA. UIT DE OMSTREKEN. ZWEMMEN. SUCCESSEN DER NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS TE BOEDAPEST. Onder zeer groote belangstelling hebben Zaterdag en gisteren in het Cs&sz&r-bad te Boedapest Internationale wedstrijden plaats gehad, waaraan ook door de Neder- landsche dames werd deelgenomen. O.a. waren aanwezig Aartshertog Albrecht; de zoon van den Rijksbestuurder Horthy, vele autoriteiten, terwijl de Nederlandsch ko lonie In grooten getale was opgekomen. In het bad waren reflectoren opgesteld, die een capaciteit van ln totaal 16.000 kaars hadden. De uitslagen lulden: 100 M vrije slag slag: 1. MeJ. Wllly den Ouden (Ned.) 1 min. 61/5 sec.: 2. Mej. T.mmermans ((Ned.), 1 min. 10 4/5 sec.; 3 Mej Hogeweg (Ned.) 1 min. 12 7/10 sec. 200 M. schoolslag: 1. Mej. Brouwer (Ned.) 3 min. 19 sec. 300 M. wisselslag estafette: 1. R.D.Z., 4 min. 5 sec.; 2. Hongaarsche estafetteploeg 4 min. 28 sec. De Hongaarsche dames had den hier een handicap-voorsprong van 20 sec. MeJ. Brouwer zwom de schoolslag ln deze estafette (100 M.) in 1 min. 32 sec., mej. Baumeister de rugslag in 1 min. 27 see.; en mej. Den Ouden de vrije slag in den uitstekenden tijd van 1 min. 6 sec. De Nederlandsche dames werden zeer hartelijk ontvangen en hun fraaie pres taties werden luide toegejuicht. Gistermiddag boekten de Nederlandsche zwemsters te Boedapest wederom fraaie successen. Greta Brouwers won de 100 M. schoolslag, terwijl Willy den Ouden de 100 Meter ruglag won. In de estafette 4 x 100 Meter kregen de 'Hongaarsche dames niet minder dan 35 sec. voorsprong, hetgeen de Rotterdamsche zwemsters niet vermochten in te halen. Willy den Ouden zwom hierbij een tijd van 1 min. 6.4 sec. terwijl de tijd der Nederlandsche dames na aftrek der handicap 4 min. 41.8 sec. bedroeg. De resultaten waren: 100 M. schoolslag: Greta Brouwers (RDZ), 1 min. 32.6 sec.; 2. Klara Szep (Hongarije), 1 min. 35 sec.; 3. Magda Szaz (H.) 1 min. 36.4 sec. 100 Meter rugslag: 1. Wllly den Ouden (RD.Z 1 min. 21.4 sec; 2. Greta Brouwers (RD.Z.), 1 min. 22.8 sec.; 3. Annie Hogeweg (RD.Z.) 1 min. 23.3 sec. 4 x 100 Meter estafette vrije slag dames; 1. Hongarije 5 min. 12 sec.; 2. RD.Z. 5 min. 16.8 sec.: met 35 sec. handicap. Zonder deze handicap was de tijd 4 min. 41.8 sec. o WANDELSPORT. SUCCES DER L.S.C. Naar wij vernemen heeft de Leidsche Sportclub met 18 leden deelgenomen aan een 40 K.M.-marsch te Rotterdam, uitge schreven door de Rett. Poliöe-Sportver- eenlging „Hermandad". Zij wist beslag te leggen op den lsten prijs (een wandelaar voorstellende op een marmeren voetstuk), welke werd uitgeloofd voor de beste in drukmakende groep, waarbij ook het mar- cheeren bedoeld wordt. Verder ontving zij een vereenigingsprijs. De leiding der club berustte In handen van den 2den leider, der L.S.C., den heer I. van der Walle. Medewerking werd verleend door twee leden der LS.C., tevens aangesloten bij de Leidsche E.HB.O. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. KNOBELMARSCH LEIDSCHE SPORTCLUB UITGESTELD. De voorgenomen Knobel-marsch der L.s.C. over 40 HM. op 1 Juli gaat niet door Na goedkeuring door de N.W.U. wordt deze echter gehouden op Zaterdag 14 Juli a.s. over 30 K.M. De start is om 2.30 uur vanaf het Clubgebouw,, Oud Hortus-zicht" (W. Singel i. Inschrijvingen te richten aan de heeren A. Sloot secr., Evertsenstr. 9, en Jac. de Neef Jr., Rapenburg 110, tel. 1339. De sluiting der inschrijving is 10 Juli laatste post. o HOU VAST (Boskoop). Het bestuur van „Hou Vast" (Boskoop) heeft besloten de afd. Wandelsport te bestendigen. De Maandagavond werd als oefenavond bestemd, met de bedoeling na voldoende training wandeltochten langs strand en door bosch en hel te gaan organiseeren. o KORFBAL. FLUKS TE BREDA. Gisteren heeft een Fluks-combinatie, gecompleteerd door .twee Bredania-dames. op uitnoodiging van den heer Van Zim- meren. die nog deze week weer naar Indië vertrekt, deelgenomen aan de Bredania- series. Fluks is voornamelijk op deze wed strijden uitgekomen, om de korfbalsport te propagandeeren, waarin ze ongetwijfeld ten volle geslaagd is, alhoewel het eenlge teleurstelling te weeg bracht, dat niet Fluks doch O.S.C.R., een Rotterdamsch tweede-klasser met de eerste prijs ging strijken. Onze stadgenooten begonnen met een wedstrijd tegen O.N.A. uit Tilburg, welke ze op hun slofjes met 122 wonnen. De tweede wedstrijd tegen O.S.C.R. vatte Fluks, helaas, te licht op. Eerst nadat ze met 63 achterstond, be gon ze de zaken wat ernstiger aanpak ken, doch toen was de tijd te kort en moest zij de zege aan deze niet bepaald sympathieke ploeg laten. In de laatste wedstrijd tegen het Dordt- sche Regenboog, welke in stroomende re gen werd gespeeld, toonden de Leidenaars weer hun meerderheid en wonnen met 4—2. De prijsuitreiking geschiedde door Gin- nikens eerste burger, jhr. Serraris, die het spel van lFuks prees, en ln het bijzonder Van Bemmel een compliment gaf voor zijn groote productiviteit (deze speler heeft gisteren 8 punten gemaakt) en de soepel heid van zijn spel Fluks stond na afloop haar gewonnen prijs, een fraaie zilveren tak, als herinnering aan dezen dag aan den heer Van Zimmeren af, die dit kleine huldeblijk zeer op prijs stelde. De uitslagen lulden: O.S.C.R.—Regenboog 21; FluksO.N.A. 122; O.N.A.—Regenboog 24; O.S.C.R. Fluks 6—5; O.N.A.O.S.C.R. 1—3; Fluks— Regenboog 42. Eerste prijs O.S.C.R.; 2de prijs Flukst 3de prijs Regenboog. Uitslagen van gisteren. 1ste klasse: HaarlemHennes D.V.S.: gewonnen door Haarlem met 81 runs op de eerste Innings. Overgangsklasse B: H.C.C. Hl—AJax: gewonnen door H.C.C. in met Innings en 117 runs; H.B.S.C.V.V.: gewonnen door C.V.H. met 9 runs op de eerste innings; SpartaR.CE.: gewonnen door Sparta met 42 runs op de eerste Innings 2de klasse B: Hermes D.V.S. nL.C.C.: gewonnen door Hermes D.V.S. II met 107 runs op de eerste Innings. Overzicht. De wedstrijd tusschen de Amsterdam- sche combinatie en de Rest van Neder land is ln een groote overwinning van Amsterdam geëindigd, wat geen verwon dering kan wekken als men in aanmer king neemt, dat voor het Amsterdamsch elftal o.a. speelden: Glerum. Wlm van den Bosch. Van Manen en Sodderland. Vier spelers, die zoo ln het Nederlandsche elf tal thuis hooren Het Rest-elftal was vrij zwak en zal voor 137 aan den kant. Alleen Max Jansen (61) en Bakker (31) hadden wat langer weerstand ge boden aan de bowlerij der Amsterdam mers. van wie Sodderland 7 wickets van 32 runs nam. Van Manen bolwde 230 en liet daarna ln de Amsterdamsche In nings fraai batten zien (94). Deze innings werd op 209 voor 5 gesloten, zoodat Am sterdam zeer gedecideerd won. Er is toch nog een eerste klasse wed strijd gespeeld gisteren. Haarlem (132) won stevig van Hermes D.VB. (51) De poging voor het derde punt werd door Maas cs. opgegeven toen de Schiedam mers in de tweede innings 65 voor 5 stonden. Een inningsnederlaag van Ajax tegen H.C.C. m zou ons niet verwonderen, wel tegenvallen! Aldus schreven wij Zater dagavond ln onze voorbeschouwing en wij hebben er weinig aan toe te voegen. Het is een inningsnederlaag geworden en al waren alle omstandigheden ditmaal tegen Ajax een zeer sterk H.C.C.-elftal cn ongelukjes aan den Ajax-kant wij kunnen deze daverende nederlaag van onze stadgenooten daarmede toch niet goedpraten. Al-met-al is het nog zwarter geworden, dan wij het in ons Zaterdag avondblad als mogelijkheid hadden ge schilderd Van Ajax-zijde wordt geklaagd over het feit, dat nu in H.C.C. m spelers uitkwamen, die in normale omstandig heden voor het eerste of tweede elftal van de Haagsche uitkomen. Wij hebben ook dat min of meer in onze voorbeschou wing voorzien. Reglementair zal de zaak wel volkomen in orde zijn, maar Ajax werd hier dubbel het slachtoffer van de onmstandigheden en dat zullen de rood zwarten als goede verliezers hebben te aanvaarden. L.C.C. zorgde niet voor een verrassing en verloor met een belangrijk aantal runs. Maar.... het was een prettige wedstrijd en daarom gaat het o.i. vooral. De Leidsche onder de beproefde leiding van Metsch is een prettige club om tegen te spelen. Een club, die ondanks vele moeilijkheden, de cricketsport op een krachtige wijze propageert INNINGSNEDERLAAG VAN AJAX. HERMES II—L. C. C. Tegen H.C.C. IIL Een sterk Haagsch battingteam ging het eerst naar de wickets, die door de lang durige droogte vrijwel dood waren. Daar enboven zonnig en warm weer; beter voor de batsmen dan voor den aanval. En de Haagsche scoorde er dan ook lustig op los; 231 voor 6: het was niet zoo heel ge ring. Alte 43, Tresling 57, Gallois 44 en Sllle'vis 25*. waren de menschen, die het meeste tot dit hooge Haagsche totaal hadden bijgedragen, waaronder 31 extra's. Zonnige bowlingcijfers waren er natuur lijk niet. K. van Kuik 385. Du Pon 2-46, Van Ommen 117. Het begin van de Ajax-innings was niet fortuinlijk. Op den eersten bal van Hem mes Verdween Van Ommen en toen Du Pon heel ongelukkig door een „full pitch" werd gewond, was de moed er bij Ajax heeiemaal uit. Janssen bood met 19 nog eenigen weerstand en Dozy vierde zijn hernieuwd optreden met een hard- geslagen 22, maar dat alles nam toch niet weg, dat Ajax voor een luttele 57 „all out" was. Bool 410, Hemmes 336, Mom- maerts 22, Gallois 18. Bij daverende nederlagen schijnt Ajax een voorkeur te hebben voor gelijke cijfers. Het totaal van de tweede innings van onze stadgenooten was ook nu weer 57. Du Pon sloeg drie vieren en Zwanen burg als eerste man scoorde 21 runs. Voor de rest viel er niet te beleven Gallois nam nu vier wickets voor 18 runs en Hemmes deed met eenzelfde aantal wickets voor 24 runs, niet veel voor hem onder, Bool 1—13. Tresling bowlde twee overs en nam een wicket voor een enkele run Het nut van change-bawlers! Ajax verloor derhalve met innings en 117 runs. Hermes wint met 107 runs. De wedstrijd HermesL.C.C. bracht de Leidsche geen overwinning maar schonk toch wel voldoening al was het alleen maar door de wijze waarop een verlles- punt werd voorkomen, maar daarover straks. Gebr. Kantebeen (ditmaal Piet en Tonny) openen voor L.C.C. de innings en ze doen dat zoo goed dat een hoog totaal verwacht kan worden ook al valt op 25 het wicket van het jongste lid der cricket familie, want, met A. van Es wordt de innings uitstekend voortgezet. Een drietal run outs van den besten batsman slaan echter ineens de L.C.C. hoop ineen. Het totaal werd 90. Piet en Leo Kantebeen en A. van Es scoorden allen 19 runs en verder kwam ook F. van Es in de dubbele cijfers met 12. Visser bowlde 226, Schoor 418. De innings van Hermes was de innings van Schoor, want voor een uitstekend ge speelde 95 werd hij met den laatsten man ln, door v. d. Poel gevangen. Toch was deze batsman de oorzaak dat Hermes niet met innings won. Met zijn honderd ln zicht, kon Nordlohne de Hermes-aanvoer der moeilijk sluiten. Metsch trachte zoo veel mogelijk hem aan het doode cricket te houden en de opzet lukte volkomen. Voor zijn laatste 20 runs had hi) ander half uur noodlg, waardoor de speeltijd bijna verstreken was. Verschillende Schie dammers kwamen verder in de dubb. cij fers de Kok 10, Keuzekamp 13, Bos 11, Visser 10. Walbeek 26, Lourens 16. Het to taal werd inclusief 11 extra's 197. F. van Es 246, Chr. van Goor 236, A. van Es 448. P. Kantebeen 117, ZEILEN. DE ZEIL WEEK TE KIEL. In de sharpie-klasse is Zaterdag de Tri- nil, gezeild door Arnold, wederom als eerste aangekomen, terwijl Dudok van Heel met de Flevo vierde werd. Zesde was Huisken met de Aay en negende Hillen met de Ster. Er waren 26 deelnemers ge start. Er stond een flinke bries. De Felca-prijs in de 6 M.-klasse is ge wonnen door het Italiaansche jacht „Twins III", gezeild door gebroeders Oberti, die met twee overwinningen dezen prijs in de wacht sleepten. De Zweedsche deelnemers waren achtergeraakt, hoewel de Marianne aanvankelijk den kop had. De tweede plaats in de beslissende race werd veroverd door het Flnsche Jacht Fridolin. Zweden won in de draken- en ster klasse. In de 10 M. klasse won het Noor- sche Jacht Rollo. WEDSTRIJDEN OP DE WESTEINDERPLASSEN. Zaterdag en gisteren zijn op de West- einderplassen de zeilwedstrijden gehouden om het kampioenschap van Noord Hol land, voor Bergumermeer-klasse. Sharpie en 12 voets jollen, georganiseerd door de Noordhollandsche Zeilvereeniglng, aange sloten bij de K.VN.W.V. Een 9-tal ver- eenigingen nam aan de wedstrijden deeL De uitslagen van Zaterdag waren als volgt: Sharpie-klasse: 1. Aloha, eig. Q. Nolles (Het Nieuwe Diep); 2. Balder, eig. A. B. Kröger (De Schinkel)3 Koh-I-Noor, eig. Ted. Rol (De Schinkel). Bergumermeer-klasse: l.Rap, eig. J. de Lange (Amsterdam)2. Adri, eig. P. Lewis (De Schinkel); 3. Mop, eig. H. Bollemeijer (Het Nieuwe Diep). 12 Voets Jollen: 1. Mlkle, eig. J. Slmonsz (Z.Z.V.); 2. Wig, eig. A. Minderhoud (Z.Z.V.); 3. Jager, eig. A. Lijnen-Noomen (ZZ.V.) De uitslagen van gisterenmorgen waren: Sharpie-klasse: 1. Aloha, eig. G. Nolles (Het Nieuwe Diep); 2. Leonora, eig. P. van Zutphen (Het Nieuwe Diep); 3. Hiphaan, eig. W. Ferwerda Jr. (KM. en Z.V.) Bergumermeer-klasse: 1. Mop, eig. H. Bollemeijer (Het Nieuwe Diep); 2. Cilly, eig. H. Recourt (Amsterdam); 3. Kniertje, eig. W. Stadt (Z.Z.V.) 12 Voets-Jollen-klasse: 1. Af, eig. E. v. d. Stadt (Z.Z.V.)2. Noname eig. J v d. Stadt (Z.Z.V.); 3. Windekind II, eig. H. Evers (H.J.C.) Gistermiddag hadden de wedstrijden het volgend resultaat. Sharpie-klasse: 1. Aloha, eig. G. Nolles (Het Nieuwe Diep); 2. Wardij, eig. R Lemstra (Amsterdam); 3. Balder, eig. A. B. Kröger (De Schinkél). Bergumermeer-klasse: 1. Cllly, eig. H. Recourt (Amsterdam); 2. Mop, eig. H. Bollemeijer (Het Nieuwe Diep)3. Ans UI eig. P. Simons Jr. (De Schinkel). 12 Voets-Jollen-klasse: 1 Tulla, eig. S. de Wie (Z.Z.V.); 2. Af, eig. E. v. d Stadt (Z.Z.V.) De kampioensprijzen, bestaande uit kleine gouden draagmedailles, werden ge wonnen door: G Nolles met Aloha, 80 pun. ten; H. Bollemeijer met Mop. 83 punten; E. v. d. Stadt met Af. 74 punten. Voor deze wedstrijden was flinke deel name en groote belangstelling. 54 vaar tuigen namen deel. DUIVENSPORT. HET OOSTEN. Concours vanaf Tours (Fr.) afstand plm. 580 K.M. Gelost Zaterdag 5.30 v.m. N. wind. In concours 35 vogels. Deze vlucht ls slecht verloopen. Er zijn vele verliezen. Zaterdag zijn slechts 3 vogels doorgekomen. 1. Th. Houthouff 5 uur 5 min. 16 sec. 2. H. E Chrlstiaanse 8.17.15. 3. J. Schippers 8.34.51. „DE BLAUWKRAS". Wedvlucht vanaf Chateauroux (Frank rijk), afstand 628 K.M .In concours 56 vogels. Deze werden te 6 uur 40 met Zuid- Westen wind gelost en bereikten hun hokken als volgt: R. Pet le, J. v. Leeu wen 2e, J. Marijt 3e, J. Schreuder 4e, 6e, 9e, 10e, 11, Abr. v. Royen 8e. Eerste duif 15 uur 25 min .34 sec.; laatste prijswinnende duif 16 uur 50 min. 55 sec. De heer J. Schreuder constateerde Za terdag te 16 u. 45 m. een duif van het Nationaal concours van St. Sebastiaan (Spanje). Voor dit concours werd Vrijdag 22 Juni 's middags 13 uur gelost Afstand pijn. 1100 K.M. RECLAME- 3436 uil zoo'n nieuw handig zakdoosja bij Rheumafische pijnen, Spieipijn. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE KANAALSTRAAT. Mijnheer de redacteur, Onderget. verzoekt u beleefd voor on derstaande regelen eenige ruimte in uw veelgelezen blad; bij voorbaat mijn dank. Zaterdag 23 dezer is voor de tweede keer binnen den tijd van 3 weken door de ge meente ln de Kanaalstraat het wegdek hersteld. Het is daar een vaste gewoonte geworden dat de Jeugd daar de straat open breekt, de steenen en het zand in de sloot deponeert om zich zoodoende een korteren weg tot het openbare speelterrein te ver schaffen. Zaterdagmorgen arriveerde er weer een auto met zand en tegels en eenlge arbeiders om het vernielde gedeelte te her stellen; helaas voor korten duur, want nog geen uur, nadat het personeel is vertrok ken, begint het spel(?) opnieuw. Zoo ook weer Zaterdag, er waren enkele losse stee nen op de straat achtergebleven, die on middellijk werden aangewend, om de pas- gelegde kostbare tegels te vernielen. Het brutaalste wat men zich denken kan ls, dat diegenen, die tegen dergelijk vanda lisme trachten op te treden, door de be trokken straatschenders een niet noe menswaardige doch afdoende afstraffing toe te dienen, dan door de betrokken ouders worden lastig gevallen en nota bene ge dreigd wordt met de bescherming der po litie; er werd niet bij gezegd of dit in dien zin werd bedoeld, dat de jeugd onge stoord voortaan hun vernielzucht zou kunnen botvieren. Ik voor mij geloof, dat de politie met den toestand ter plaatse te goed op de hoogte is, om een dergelijke klacht in ernst te aanvaarden. Mijns inziens ligt hier een plicht voor het leidend gemeentepersoneel om de politie in te lichten opdat er op die plaatsen, waar zooveel wordt vernield, en door de gemeente herhaaldelijk moet wor den hersteld door de politie scherper toe zicht kan worden uitgeoefend. Het is voor mij een feit, dat waar men op de mede werking der ouders weinig of niet kan re kenen om de jeugd in deze vernielzucht tegen te gaan, de betrokken ouders de kos ten van dergelijke schade dienen te ver goeden. Hiermede zou tevens het recht vaardigheidsgevoel dergenen, die derge lijke schade trachten te voorkomen, eenigszins worden bevredigd. In geloof, dat als een dergelijke regel werd toegepast, de ouders hun kinderen meer tegen vernieling zouden waarschu wen en zien af te houden; vooral als men dan gaat ervaren, dat wie niet hooren wil, dan maar moet betalen. U mijnheer de redacteur, nogmaals dan kend voor de ve*'de plaatsruimte ver blijf ik, Hoogachtend, M. v. d. KEUR In de week van 18 tot en met 23 Juni werden in Nederland 94 faillissementen uitgesproken. /My sss" 'v-a 'V-ct - S SS f VK'S-'Sr .JJ W j*, ar i e» s:' yf<:?'yX-yss'v< iSsSS:.; .y,.s:;$Ss 26. Zoo zweven zij nu door de lucht ln kilometer-hooge vlucht; want Wogram trekt hun snel omhoog het leek wel of hun houten bakje vloog! „Kijk, kijk!", roept Sim, „de aarde wordt steeds kleiner die tocht wordt steeds nog fijner". Zij zijn omgeven nu door sterren en planeten; en de geleerde Glimmer legt aan Thijsje alles uit wat hij van 't hemelrijk wil weten. Zoo vliegen zij dus naar de maan het volgend plaatje zal je hen er reeds zien staan! Dinsdag. In den Vergulden Turk: Jaarl. verg. van aandeelhouders N.V. v.h. de Vries en Ste vens. 8.15 uur nam. Woensdag. Oud-Poelgeest: Landdag A.-R. Partij. 10'/» uur voorm. en l'/t uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Voor eeuwig de jouwe". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Mr. Robinson Crusoë." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theatcr, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling. „De vrouw ln de schaduw." Casino-theater, Koogewoerd 40. 8 u. n.m. „Ich will nicht wissen wer du bist." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt V. Maandag 25 Juni tot en met Zondag 1 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, Telef. 85. AALSMEER. De Bloemenhandel. Tengevolge van het warmere weer zijn de snijbloemen gedurende de afgeloopen week over het algemeen tegen zeer lage prijzen verhandeld. Wat de kwaliteit der kasrozen betreft, deze ls, mede tengevolge van het warmer weer, minder geworden, waardoor enkele soorten, zij het dan in kleine hoeveelheden, nog een bevredigen den prijs konden opbrengen. Met de kas- lathyrus en pioenen, alsmede met de pyrethrum ls het nu afgeloopen, terwijl voor de violieren weinig kooplust meer is. Geweldige hoeveelheden anjers hebben de laatste dagen de veilingen overstroomd, te veel om hiervoor een behoorlijken afzet te vinden. In het algemeen golden deze bloe men dan ook lage prijzen. Ook de calla's bleven goedkoop, terwijl de kasdahlia's reeds per bos, inplaats van per stuk ver handeld werden tegen een lage opbrengst. Snijgroen (plumosa) van de beste kwa liteit, kan het nog tot 30 cent per bos brengen. Over het geheel, waren ook de potplanten goedkoop. Vooral met de gera niums, een der voornaamste culturen, heeft de bloemist het ditmaal slecht ge troffen; de prijzen waren steeds zeer on bevredigend, terwijl nu aan het einde van 't seizoen de opbrengst nog minder is ge worden. Vorige week werden de beste potten voor 8 cent verhandeld. Enkele kweekers hebben reeds hun eerste chry santhen in de kas gezet, zoodat dus spoe dig deze bloemen aan de veiling haar in trede zullen doen. HAARLEMMERMEER. Te water geraakt. Nabij Aalsmeer alhier geraakte een zoontje van den heer V. in de Ringvaart. Met behulp van een schuit kon het reeds bewustelooze knaapje worden gered. Een in de nabijheid wonende zustor mocht er door toepassing van de kunstmatige adem haling in slagen het jongetje weder tot be wustzijn te brengen. Onfortuinlijke groentehandelaren. Een koopman zette nabij de Cruqulus alhier zijn met groenten en fruit beladen wagen bij de woning van den heer S. aan den Kruisweg neer om klanten te bezoeken Toen hij terugkwam, zag hij tot z"n schrik dat het geheele gerij in de wegsloot lag. Niet dan met moeite kon een en ander weer op het droge worden gebracht. De man leed belangrijke schade, doordat vele artikelen van de lading, w.o. een partijtje kostbare perziken, verloren gingen. Ook te Nieuwvennep kwam een fruit handelaar die langs den Hoofdweg zijn beladen driewielige bakfiets had neerge zet en aldaar een klant had bezocht tot dezelfde onaangename ontdekking. Het ontbrak niet aan hulpvaardige handen om de kar met touwen weder op den kant te trekken. Ook door dezen koopman werd veelschade geleden. Ingebruikneming nieuw Kerkorgel. In de Geref. Kerk aan den Sloterweg al hier. had onder groote belangstelling de ingebruikneming plaats van het nieuwe orgel. Nadat de voorzitter, de heer Meijer, in z'n openingswoord dank had gebracht aan allen die op eenigerlei wijze aan de uitvoering van 't mooie plan hadden me degewerkt en het orgel dat in elk op zicht aan de gestelde eischen voldoet aan den Kerkeraad had overgedragen, werd het wooid gevoerd door ds. P. van Strien. die in een van groote waardeering en dank getuigende toespraak o.m. de hoop uit sprak, dat de commissie haar schoonen ar beid nog eenigen tijd met liefde en toe wijding zal mogen voortzetten, opdat de schuld weldra geheel zal kunnen worden afgelost. Hierna werd een welverzorgd program ma ten gehoore gebracht, waarbij de heer Gortemulder uit Uithoorn met zijn mees terlijk spel duidelijk liet uitkomen dat het orgel een greote aanwinst is voor dc kerk. Door het „kinderkoor" werden onder lei ding van den heer W. Bax op keurige wijze eenlge liederen ter afwisseling ge zongen. De goedgeslaagde bijeenkomst werd door. ds. van Strien gesloten. Rijwieldiefstallen. Bij een tweetal bewoners aan den Hoofd weg alhier, werd door nog onbekend ge bleven daders een rijwiel ontvreemd. Een dezer rijwielen was nog zoo goed als nieuw en had plaats gemaakt voor een oude, vrij wel waardelooze fiets. 2—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6