LE1DSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 25 Juni 1934 BEURSOVERZICHT LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. KUNST EN LETTEREN. SPORT. SPREEKCEL. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 758. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. Hoogste Stand 768.1 te Whlsby. Laagste Stand 749.9 te Reikjavlk. Verwachting tot den avond van'28 Juni: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Betrokken tot zwaar of half bewolkt. Kans op regen of onweer. Waar schijnlijk koeler. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Sinds Zaterdag is de depressie over de Oostzee opgevuld en verder Oostwaarts getrokken. De hooge drukking, die Zaterdag op den Oceaan, ten Westen van Schotland lag, heeft zich aanvankelijk over de Noordzee uitgebreid en bevindt zich thans over Zuid-Scandlnavië en de Zuidelijke Oost zee. Op IJsland blijft de depressietoestand aanhouden. Een secondaire uitlooper van dit lage drukgebied strekt zich via Ierland en Engeland tot over West Frankrijk en ons land uit. Deze uitlooper beteekent voor ons land een betrekkelijk groote onweers kans, reeds thans zijn ten Zuiden van ons land hier en daar zware neerslaghoeveel heden gevallen (Calais 28 Mm.). Ten gevolge van den inval van de koelere Westelijke winden zijn in Frankrijk over het algemeen sinds gisteren de tempera turen gedaald; over ons land, Zuid Scan dinavië en Zuid Duitschland zijn zij ge stegen, terwijl zij in het overige gebied onveranderd bleven. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 10 gr. C. (61 gr. F.). 12 uur 's mldd.: 18 gr. C. (65 gr. F.). 3 uur nam.: 19 gr. C. (66 gr. F.). hoogwatertijden te katwijk zee. Voor Dinsdag. Voorm. te 1 u. 09 min.; nam. te 1 uu. 3 m. watertemperatuur. Zweminrichting „Hooge Rijndijk", 's Middags 12 uur: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: 31'/* gr. C. licht op voor fietsers e.a. Maandag: 9.55 n.m. tot 4,09 v.m. maans- op- en ondergang. 25 Juni: onder 2 u. 18; op: 20 u. 18. AMSTERDAM, 25 Juni. Stille markt. Industrieele fondsen ver deeld. Koninklijke, Rubbers en Suikerwaar den iets hooger. Tabakken gedrukt. Ame- rik. fondsen verdeeld. Dultsche obligaties en Ned. Staatsfondsen prijshoudend. De nieuwe beursweek begon zooals de oude sloot. Weinig veranderde koerseh bij minimale omzetten. Sinds Vrijdag hebben zich geen nieuwe gezichtspunten geopend, zoodat publlek- en beroepshandel gereserveerd blijven. Vandaag zijn de transferbesprekingen tusschen de Nederlandsche en Duitsche autoriteiten weer hervat, doch het resul taat wordt niet met veel optimisme tege moet gezien Youngleening openden vas ter,, doch de koerswinst ging later verlo ren. De overige Duitsche obligaties waren nauwelijks prijshoudend. Van de Indus trieele fondsen waren Philips eenigszins gevraagd, hetgeen tot een koersstijging van 2'/» leidde. Deze vraag vond haar oorzaak in de be richten dat het'aantal arbeiders in Eind hoven spoedig op 15.000 zal worden ge bracht. Unilevers waren eerder een fractie luier. Aku's konden zich goed handhaven. Ked Ford verkeerden eenigszins in reactie. Rubbers bleven op peil, terwijl A'dam Rubbers 1 konden verbeteren. Suiker- kaarden prijshoudend. H.V.A.'s openden ï'/o hooger, doch zagen zich de koerswinst later weer ontgaan. Tabakken gedrukt en laven verliezen tot 2% te zien. Scheepvaarten en Mijnen waren volko men verwaarloosd. Koninklijke waren vast en stegen tot 160 Pet., welke koers echter niet tot het einde behouden bleef. De stemming voor Ned. Handelmaatschappij bleef vast, De koers schommelde tusschen 42 en 42'/j pet. Amerik. fondsen waren verdeeld, terwijl Ned en Ned. Indische Staatsfond- 'en bij kalmen handel op peil bleven. wisselkoersen. Engeland 7.421/4 (7.42 3/4: Duitschland S».»l'/» (56.17'/»); Frankrijk 9.72 3/4 (9.73); België 34.44 (34.45); Zwitserland 47.94 (47.93)Denemarken 33.17'/» <33.17'/,); weden 38.30 (38.30); Noorwegen 37.30 137.32'/,.). New-York 1.47'/» (1.47 9/16). Prolongatie 1 ptC. „Tusschen haakjes zijn de koersen van Vrijdag. dubbel zilveren jubileum. Heden hebben de heeren b. j. Kluts en H. j. de Groot, resp. stoker en timmerman bij de firma Tieleman en Dros. conserven- fabriek alhier, den dag herdacht, waarop zij 25 j. geleden bij de deze firma in dienst traden. Op hartelijke wijze werden zij toe gesproken door den heer a. Dros Sr., onder overhandiging van een enveloppe met in houd. Tevens werden zij gehuldigd door hun collega den heer a. j. Griffioen, die hun namens het personeel der technische afdeellng een lamp aanbood. o eerste leidsche schoolvereen. Ten aanschouwe van een belangstellende schare pa's, ma's, broertjes, zusjes en ver der familletoebehooren hebben hedenmid dag de leerlingen van de school der Eerste Leidsche Schoolvereeniging (hoofd de heer Douma) ln het gymnastieklokaal van de voormalige Kweekschool voor Zeevaart hun jaarlijksche uitvoering gegeven. In afwij king met vorige Jaren was eerst de beurt aan de leerlingen der 4de, 5de en 6de klasse terwijl morgen die van de laagste klassen een proeve van hun bekwaamheid mogen afleggen. Het programma, dat beheel be stond uit zang en gymnastiek, viel bij oud en Jong in den smaak, 't Is zelfs de vraag wie van de diverse spelletjes méér genoten heeft: de Jeugd of de ouders, In ieder geval kunnen de heer Douma en zijn helpsters en helpers tevreden zijn over het genoegelijke verloop van dezen demon stratie-middag. o academische examens. Geslaagd is voor het doctoraal examen rechten de heer C. Poustochkine (Den Haag). Aan de St. Jozef Kweekschool te Bergen (N.H.) slaagden voor de acte L.O. de dames A. Epskamp en J. Langeveld, belden alhier. Het Jaarverslag over 1933 van de Leidsche Vereeniging van Industriëeïen, samengesteld door mr. f. J. J. Trapman en uitgebracht ter Jaarvergadering van 9 Mei J.I., is in druk verschenen. portefeuille van ECON. zaken overgedragen. Hedenmiddag omstreeks 2 uur heeft de Minister van Economische Zaken a. i., Dr. Colijn, de portefeuille overgedragen aan den nieuwen Minister van Economische Zaken, Mr. Steenberghe Minister Colijn heeft vervolgens in een der zalen van het Departement afscheid genomen van de Regeeringscommisarissen voor zoover aanwezig en de hoofdambte naren van het Departement, met wie hij gedurende zijn interlmaat ln contact is ge weest. Minister Steenberghe heeft den secreta ris-generaal van het Departement, mr. dr. A, A. van Rhijn en den directeur-generaal van Handel en Nijverheid, Dr. H. M. Hirschfeld, ontvangen en daarna zijn ambtsbezigheden aanvaard. o aanrijding te noordwijk-binnen. Hedenmorgen kwart voor 10 had te Noordwijk-Blnnen een ernstige aanrijding plaats, die naar omstandigheden nog ta melijk goed ls afgeloopen. De 59-jarige broodbezorger p. v. D. stap te voor de bakkerij van den heer Wan- ninkhof aan de Voorstraat op zijn flets en wilde vanaf het trottoir, dat achter de boomen ls gelegen, schuin naar de over zij oversteken, Juist, toen een auto der Latax uit Leiden aankwam. Met het nood lottig gevolg, dat v. D. werd gegrepen. De getroffene werd bewusteloos opgenomen met eenlge ernstig hoofdwonden. Dr. Vis ser, die de eerste hulp verleende, bevond de wonden echter niet gevaarlijk. De auto, die eerst in beslag werd ge nomen ls laten vrijgegeven, daar de chauffeur vermoedelijk geen schuld treft. uit het mijnbedrijf. In de vergadering van de Contactcom missie voor 't Mijnbedrijf werd door de directies heden het volgende medege deeld: Bij de Zaterdag gehouden besprekingen met den Rijksbemiddelaar hebben de di rectie en de vakbonden gelegenheid ge had hun standpunten ten aanzien van de loonsverlaging uiteen te zetten. De Rijks bemiddelaar heeft er bij de partijen op aangedrongen nader onderling overleg te plegen. Daarbij heeft hij de aandacht der directies inzonderheid gevestigd op het bezwaar der verzuimdiensten. De directies hebben reeds eerder de moeilijkheid er kend om de loonsverlaging toe te passen op de arbeiders, die werkzaam zijn op de mijnen, waar veel verzuimdiensten voor komen. Zij hebben zich tegenover den Rijksbemiddelaar bereid verklaard de kwestie der verzuimdiensten opnieuw on der 't oog te zien en na te gaan, welke maatregelen kunnen worden getroffen om te komen tot een meer geregeld werk op alle mijnen. In afwachting van dit onder zoek hebben de directies besloten de thans geldende loonregeling tot 1 Augustus te bestendigen. Zij voegen ter voorkoming van misverstanden hieraan toe, dat zij haar overtuiging, dat een verlaging der loonen noodzakelijk is, geen verandering is gekomen. De directies zullen van 't re sultaat, waartoe zij met betrekking tot de verzuimdiensten zullen komen in den loop van Juli mededeelingen doen aan de Contactcommissie en hopen dan met de vakbonden overeenstemming te hebben verkregen omtrent een op 1 Augustus a.s. ingaande nieuwe loonregeling. Na deze verklaring is niet veel meer gesproken over de hangende kwestie daar deze tot de volgende maand is opgeschort. De door den R.-K. Mijnwerkers-Bond voor morgen uitgeschreven stemmingen in de afdeelingen gaan in verband met bovenstaande verklaring niet door. directeur slachthuis te uithoorn gearresteerd. Vanochtend ls door de Justitie 'te Am sterdam gearresteerd de directeur van het Slachthuis te Uithoorn, zekere v. D., on der vermoeden dat hij door onjuiste keu ringsverslagen de vee-verzekerings-maat- schappljen heeft opgelicht. Hem zal oplich ting en valschheid in geschrifte worden ten laste gelegd. Bedoelde oplichtingen gaan waarschijnlijk over een aantal jaren. o de bliksem ingeslagen. Gisterenmiddag sloeg tijdens een hevig onweer de bliksem ln de woning van den heer Van Tonnaert te Thorn (l.). De. wo ning brandde af. Niets kon worden gered. De heer T. kon zich door uit het raam te springen ln veiligheid stellen. Te Stamproy, brandde de boerderij van de weduwe Kirkels tot den grond toe af. Ook hier kon niets worden gered. aan boord van de crynssen overleden. Gisteren is te Plymouth het Nederland sche stoomschip „Crynssen" uit West- Indië aangekomen. Bij aankomst ls mel ding gemaakt van het feit, dat 3 dagen teloren de 62-jarigen bankier C. Schuit uit Den Haag, die de tocht tot herstel van zijn gezondheid had meegemaakt, was over leden. Het lijk wordt naar Nederland mee genomen. o lijk opgevischt. Op de Oosterschelde bij Bergen op Zoom is heden het lijk opgevischt van aen 21- jarigen J. Landa uit Bergen op Zoom, die de vorige week Zondag ter hoogte van Tolen is verdronken, o uitvoerregeling voor kreeft en garnalen. Naar wij vernemen zal een dezer dagen een uitvoerregeling afgekondigd worden voor kreeft en gepelde en ongepelde gar nalen naar Frankrijk. o verdronken. Gistermiddag is bij het zwemmen in de Maas by Obbicht de 22-jarige mej. Vecke uit Obbicht verdronken. o door een auto gegrepen. Hedenmorgen is de 49-jarige schilder n. C. van Duyl te Rotterdam door een vracht auto aangereden. Met zware inwendige kneuzingen is D. in zeer zorgwekkenden toestand in het Ziekenhuis Coolsingel op genomen. o In de afgeloopen week heeft te Den Haag vergaderd de internationale com missie, welke door den volkenbond inge steld is om rapport uit te brengen, in zake de unificatie voor het kooprecht. De commissie wordt gepresideerd door Sir Cecil Hurst, president van het Perma nente Hof van Internationale Justitie. De gewone audiëntie van den Minis ter van Justitie zal op Vrydag 29 Juni a.s. niet plaats hebben. De Minister van Staat, commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, is verhinderd Donderdag 28 Juni a.s. audiëntie te verleenen. o UIT NED. OOST-INDIE. de japansche conferentie. BATAVIA, 25 Juni (Aneta) De ple naire vergadering van de Japansche en Nederlandsche delegaties vangt morgen ochtend 10 uur aan, Wederom zyn belang rijke nota's gewisseld. o bond van inheemsche dagblad directeuren. SOLO, 25 Juni (Aneta) Nagenoeg alle directeuren van Inheemsche dagbladen kwamen hier ter stede byeen en richtten een Bond van Inheemsche dagblad-direc teuren op. Als voorzitter werd gekozen Dr. Soetomo, van de „Soeara Oemoem". terwyi de heeren Saeroen. van de „Pemandangan" en Paradaharahap van de „Blntang Ti- moer" als commissarissen werden aange wezen. o werkverschaffing voor inheemschen. BANDOENG. 25 Juni (Aneta). Het voor nemen bestaat alhier een comité te vor men voor werkveschaffing aan Inheem sche abituriënten van het Westersch lager onderwijs, die door de malaise tot stil zitten gedwongen, een gevaar zouden kun nen opleveren voor de rust en de orde der samenleving. Het initatlef gaat uit van een Inheem- schen ingenieur, een rechtgeleerde en een dokter de nieuwe tariefwet. Met grooten spoed heeft het Verbond van Nederlandsche Werkgevers een uit gave het licht doen zien, getiteld: „Tarief- wet 1934". Allereerst geeft zy een samenvatting van de belangrijkste grondbeginselen van de nieuwe Tariefwet, waarby ls aangegeven, op welke punten deze grondbeginselen af wijken van die van de Tariefwet 1924. Daarnaast is in deze brochure een hoofdstuk opgenomen over de wet van 17 Mei 1934 tot wijziging van invoerrechten op korten termijn Als byiage is toegevoegd een gedeelte van het Kon. Besluit en de daarbij behoo- rende mlnisterieele beschikking van 15 Juni 1934, welke een regeling geven voor de looj>ende contracten. o tijdschriften. Maandblad „Contact". Het Juni-nummer van het maandblad „Contact", gewyd aan kunst, wetenschap, ontspanning, techniek en sport en be- ZEILEN. OEFENWEDSTRIJDEN VAN „DE KAAG". Reeds verschillende winnaars aangewezen. De tweede dag der onderlinge wedstrij den van „De Kaag" ls weer achter den rug. In de morgenuren woel er een flinke bries uit het Oosten die een pracht zell- dag deed voorspellen, daar er nu drie kruisrakken in de baan zouden zijn. nml. van de startlijn naar de eerste boei. dan het lange rak Norremeer-Dleperpoel, ter wijl ook het rak Norremeer-Zweyland niet heelemaal bezeild was. Helaas konden alleen die klassen, die het eerst startten, van deze flinken wind genieten, want na twaalven flauwde hij steeds af en werd daarby zoo veranderlijk en piaatselyk dat de geluksfactor wat erg groot werd. Op deze manier werden de middagraces veelal een herhaling van wat wy ook verleden week moesten aanzien; een matige drijfparty waarby een gunstige vlaag veelal den winnaar aanwees. Daar de pryzen worden toegekend aan die Jachten, die in vier van de zes wedstrij den het hoogste aantal punten behalen, zijn nu hier en daar de winnaars reeds aan te wijzen. De 45 M2. klasse bracht ditmaal weder om een verrassing. De Boekanier van A. Warners wist hier beide malen te winnen van de beide favorieten in deze klassen de Walta en de Coppelstock. In de regenboogklasse A was de ochtend race opnieuw voor van der Mey, die een goede kans heeft op den eersten prys. In de middagwedstrijd wist Bos zyn Holland II met een moolen voorsDrong op de Duke door de finish te sturen. De bemanning scheen zoo Ingenomen met dit succes dat zy haar stuurman maar overboord gooide tot groote hilariteit van de vele toeschou wers op het startterreln. In de A klasse der Sharpies waren het weer Nauta en Saraber, die de eerste plaats verdeelden. De laatste wedstrijd zal hier een felle strijd geven tusschen deze zeilers om de beste plaats. In den ochtendwedstrijd werd de Slab- bie. die toen tweede werd, gevolgd door de Pamir van Schepers, terwyi mej. Cohen Zich, als eenige meisje in deze klasse, niet onbetuigd liet en vierde werd. De Friesche 16 M2 klasse gaf ons twee zeer slechte starts te zien. Reltsma bleek hier de beste zeiler, door twee maal achter elkaar te overwinnen. In de Pampusklasse A wist v. d. Steur zich het grootste aantal punten te ver schaffen door eerste en tweede te worden ln de beide wedstrüden. Hierdoor is deze zeiler, die druk bezig is zich in deze nieuwe klasse een zelfde plaats te veroveren als hij vroeger in de regenboogklasse innam, favoriet voor den eersten prijs. P. Schieffer wist v. d Steur het meest te benaderen door een eerste en een derde plaats In de B-klasse zeilde v, Hooff weer twee goede wedstrijden en behaalde een lste en 2de plaats, waardoor hy verreweg aan het hoofd dezer klasse is komen te staan. In de 12 voets Jollenklasse A werd de lste race door de Daphnia van Borger- hoff Mulder gewonnen met Van Helvert op de tweede plaats. Deze zeiler wist in de middagrace zijn Vagebond met een groot verschil op de Good Luck door de finish te sturen. Hiermee behaalde v, Helvert zijn derde overwinning en het ls dan ook niet twyfelachtig wie hier als overwin naar uit den strijd zal treden. In de B-klasse won de Tierelier van v. Ginkel beide races. Mej Leenen behaalde met een tweede en derde plaats na Van Ginkel het meeste aantal punten In de druk bezette C-klasse wist Ouwer- kerk Jr. het grootste puntenaantal te verwerven door als lste en 4de te eindigen. Hij werd echter direct gevolgd door het Steentje van Kalis, die 2de en 3de werd. P. Vermeulen kwam met een 4de plaats in den ochtendwedstryd weer onder de prijswinnaars, terwyi mej. Dolly Weise met haar Narrow Escape wederom 5de werd. De volledige uitslagen zijn: 45M.2 klasse, ochtendwedstryd; I. Boe kanier, st. A. Warners; II Walta, st. C. A. Vermaat. - Middagwedstryd: I. Boekanier, II. Walta. Regenboogklasse A: I. De Leede n, st. W. Z. v. d. Mey; n. De Swan, st. H. Zui- derbaan; III Holland II, st. F. P. Bos. - Middagwedstryd: I. Holland II; II. Duke, st. J. v. d. Velde; III. De Leede II. Regenboogklasse B, ochtendwedstrijd: 1. Meteor, st. rf. Muller: II. Nimf. st. M. G. Brand; III. Iris. st. dr P. B. Kreukniet. - Middagwedstrijd: I Elf. st. H. J. W. Brou wer; II. Meteor; lil. Pieterke. st. G. de Vries Lentsch. 12 M. 2 klasse A, ochtendwedstryd: I. Dinges, st. W. J. H. Naulta; II. Slabbie, st. G. A. M. Saraber; III. Pamir, st. A. stemd voor de rypere jeugd, bevat weder tal van Interessante artikelen en maakt evenals de voorgaande nummers dank zy de talryke fraaie illustraties en de keurige uitvoering een prettigen indruk. Van de vele Inleidingen uit deze aflevering noe men wy het opstel van H. Martin over op gravingen in Nederland; M. W. J M. Broekmeyer over zweefvliegtuigen; dr. K. H. Schagen over zwemmen en zwemsport en F. G. A. Stemvers over jazz- en klassieke muziek. Emmy BelinfanteBelinfante in terviewde de populaire schryfster Cissy van Marxveldt. WEEKBLADEN. „De Haagsche Post" bevat artikelen over „De machtige hand der wapenin dustrie", „Nederland zal grooter worden", „Gaat de muziek de straat op?", „Olym pische dag in tropische hitte"; „Jeugd ln Crisistijd", „Season in Londen", „Kinder taal" enz. „De Wereldkroniek" brengt mooie op namen van Hitler's bezoek aan Musso lini, van de radio-telegrafische tewater lating der „Bloemfontein", van wonde: - UJke winkels die de aandacht trekken en van den vuurtoren op de rots by Holly- head. Mr. M Kann schryft ln de „Groene Amsterdammer" over „Een ziek volk"; dr. P. van Olst wydt een beschouwing aan het Haagsche Planetarium, Constant van Wessem behandelt de accoustlek van het Stadionconcert, mr. W. J. van Balen be spreekt het republiekje „Tropitania". Schepers. - Middagwedstryd; I. 61abble; II. Brasem, st. J. v. d. Meer; II. Dinges. 12 M. 2 klasse B, ochtendwedstryd: I. Quick, st. J L. v. Dieten; II. Peuleschil, st. Th. F. Gébhard; III. Eversharp, st. N. J. Beek. - Middagwedstryd: I. Take Care, st. J. C. Ranselaar; II. Peet, st A. Maxlet: III. Eversharp. Friesche 16 M. 2 klasse, Ochtendwed stryd: I Swanneblom ,st. R. Rcitsema; IL 9 Juli. st. F. L Rambonnet. Middagwed stryd: I. Swanneblom; II. 9 Juni. Pampusklasse A, ochtendwedstryd: I. st. L. v. d. Steur; II. Sas, st. J. Loopuyt; III Oranje, P. Schieffer - Middagwed stryd: I. Oranje; II Steur II; IH. Wind en Water, st. mej. W. H. v. Hoolwerff. Pampusklasse B, ochtendwedstryd: I. Zweiland, st. M. v. Hooff Jr.; II. Spriet, st. J. M. G. Schrama; III. Knoopschoentjc, mej. G. A. Knoops. - Middagwedstrijd: I. Knoopschoentje; II. Zweiland; III. Norre- meer, s t.ir. J. C. P. Hofkes 12 voets Jollenklasse A,' ochtendwed strijd: I. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; II. Vagebond, st. Th. v. Helvert; III. Good Luck, st. J. L Wermeskerken. - Middagwedstryd: I. Vagebond; II. Good Luck; III. Hans, st. A. H. v. Vliet. 12 voets Jollenklasse B, ochtendwed stryd: I. Tierelier, st. R. J. van Ginkel; II. Reveller, st. mej F. A. C. Leenen; III. 't Sewtltje, st. L. v. Tienhoven - Middag wedstryd: I. Tierelier; II. Jutter, st. C. Naudln ten Cate; HI. Reveller. 12 voets Jollenklasse C. ochtendwed stryd: I. Elder, St. B. Ouwerkerk Jr.; II. Sterntje, st. A. W. Kails; III. Rade Tiske, St. A. Le Poole; IV. It. st. P. Vermeulen; V. Narrow Escape, st. mej Dolly Welse - Middagwedstryd: I. Alvertje. st. A. J, Coster Jr.; II. Hot-Toddy, St. F. P. Flu; III. Sterntje; IV. Eider; V. Jimmy, st D. van Romunde. DUIVENSPORT. DE WITPEN (N1EUWVEEN). Wedvlucht van Chateauwroux, afstand 640 K.M. De duiven werden in vrijheid ge steld om 6.40 v.m. De eerste duif arriveer de 3 uur 55 min. nam. W. v. Leeuwen Pz. le pry's; C, v. Leeuwen 2e prijs; C. v. Leeuwen 3e prijs; J. W. Zoest 4e prys. WATERPOLO. H. Z. EN P. C. I—L. Z. C. I 9—0. Voor de competitie le klasse werd gister middag te Den Haag gespeeld tusschen H.Z. en P.C. I en L.Z.C. I. De Hagenaars wonnen met 90. UITVOERING van openbare werken. Een lezer schyft ons: Met den Inhoud van het Ingezonden stuk „Demping van het Levendaal" in Uw veelgelezen blad ga ik accoord, daar de verlenging van de Oegstgeesterlaan en de Mariënpoelstraat in de eerste Jaren wel achterwege kunnen biyven, In plaats daarvan is de verlenging van den Wassenaarschen weg tot de Slaagh van het hoogste belang. Zoowel met het oog op de verkeersopstoppingen op den Rynsburgerweg en op den Stationsweg by den spoorwegovergang etteiyke malen per dag en ter lengte van honderdtallen Meters, ter ontlasting van den Stations weg en de Steenstraat als in verband met den zeer snel voortschrydende woningbouw in den Pesthuijspolder, die de trambaan LeidenWassenaar zeer spoedig nadert en daar een uitweg moet hebben naar den Wassenaarschen weg is de verlenging van dien weg zeer urgent. Van bebouwing van den zeer drasslgen Mariënpoelpolder is met het oog op de zeer kostbare fundeeringen en ophoogin gen in afzlenbaren tyd geen sprake. LEIDEN, 23 Juni. Leidsche Eierenveiling Totale aanvoer 7244 stuks. Kippeneie ren f. 2,10—2,60: Eendeneieren f. 2,202,40 per 100 stuks. Handel matig. AMSTERDAM, 25 Juni. Veemarkt Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken; 401 vette koeien, le kw. 5760, 2e kwal. 48—56, 3e kwal 38—46 per K.G. slacht- gewicht; 60 melk- en kalfkoeien 170210 per stuk: 240 vette kalveren, le kwal. 36 44, 2e kwal. 3036, 3e kwal. 2430 per K.G. levend gewicht: 94 nuchtere kalve ren 3,005,50 per stuk; 40 schapen 913 per stuk; 491 varkens; vleeschvarkens 90 110 K.G, 3637 zware varkens 3536, vette varkens 3435, per K.G. slacht- gewlcht; 38 paarden 70100 per stuk. Overzicht: Runderen korte aan voer, kalme handel en pryshoudend. Vette kalveren flinke aanvoer, handel willig, pry'zen hooger dan vorige week Maandag. Varkens weinig aanvoer, handel stug en pryzen hooger. ROELOFARENDSVEEN, 23 Juni. Bloem kool f. 5,008,00 per 100 stuks; Aardbeien 1128 ct. per K.G.; Snijboonen f. 2,40 2,90; idem stek f. 1,201,60; Peulen 0,41 1.30; Doppers I f. 0,66—0,70; idem II 0.54; idem III 0,43; Capucyners 3738; Tuin- boonen 2225 ct. per 10 K.G. ROTTERDAM. 25 Juni. Veemarkt. Aan gevoerd 634 vette runderen, 383 vetta kalveren, 264 schapen of lammeren 2 nucht. kalveren. Pryzen per kilo. Koeien 6062, 5256» 4044 ets. Ossen (vet) 52—56, 46—50, 40—43. Kalveren 60 —70, 50—55. 30—40. Schapen 0.40—0.35— 0.30 f 20149 p. stuk. Lammeren 0,40 0 350.30. f 20149 p. stuk. Varkens 1.g. 31—33, 27—29 23—25 ct.s VEUR, 23 Juni 1934. Engelsche komkom, mers le soort 2.503.80; idem, 2e soort 1.30—2.10; idem. 3e soort 701.00; Gele komkommers, le soort 2 202.60; idem, 2e soort 1.201 80; idem, 3e soort 70—1,20; Kropsla, le soort 801.30; Peen 3—6; Bloemkool, le soort 24.50; Tomaten, midd. 7.508.30: idem, gr. ronde 77.50: Idem, 2e soort 6.30—810; Idem, 3e soort 3.505 60; idem, bonken 46.50; Andyvie, per 100 1—2 80. WESTLAND, 25 Juni. Middenprbs van de by den Bond Westland aangesloten vellingen: Export: Alicante druiven 28 42 ct.; Golden Champion 4054 ct. per pond; Bloemkool 1,50—4,00 per 100: To maten: A 1.80—2,20, B 1.60—1,90, C 1,65— 2,25, CC 1.201,55 per bak; Peen 2,40— 4,80 per 100 bos; aardappelen 1,10—1.75 p. kist; Aardbeien 1430 ct. per K.G.; Dop erwten 6—9 ct.; Snyboonen 20—22 ct. per K.G. 3—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3