LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 21 Juni 1934 p GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. VRAGENRUBRIEK. RADIO-PROGRAMMA. STRIJD OM EEN MILLIOENEN-ERFENIS. (PAS OENE VAN TEVEN TOEREKENINGS VATBAAR TOEN BIJ ZIJN TESTAMENT MAAKTE? „Een millloenen-erfenisl" Het is het stramien voor veler droomen en verlan gens, die gedoemd zijn onvervuld te blijven omdat de groote erfenissen gemeenlijk op ilch plegen te laten wachten. Zoo nu en dan duiken verhalen op meestal speelt de historie in verre landen over erfenissen van fantastische bedra gen, die aan niet rechthebbenden zouden zijn uitgekeerd. We lezen dan bijzonder heden, die en schrijver van detective-ver halen doet watertanden en de oorsprong yan deze geschiedenissen gaan meestal terug tot het grijs verleden. Thans is ln Nederland weer een derge lijke geschiedenis over een milioenen er fenis opgedoken, doch de dag waarop de steenrijke erflater ten grave daalde in het rustige Friesche Beetsterzwaag ligt nog niet zoo ver achter ons. Bejaarde men- schen ln het plaatsje herinneren zich nog hoe in 1866 de oude zonderling Oene van Teyen stierf. Óene was fabelachtig rijk, stokoud en Méér dan zonderling. De dorpelingen wezen Oene bij vreemdelingen-bezoek aan met veelzeggende woorden: „Kiek, das gekke Oene". Oene nl. vertoonde zich ech ter slechts voor de vensters van zijn be- huizinge. Op straat liet hij zich slechts zien in gezelschap van twee „oppassers", die voor strenge isolatie zorgden Toen Oene eenmaal het tijdelijke met het eeuwige had verwisseld, kwamen de vermeende erfgenamen, neven en nichten, ooms en tantes en alles wat maar aan den rijken Oene geparenteerd was, bijeen. Helaas, voor de familie zou de hoop schie lijk in rook vergaan. Oene had n.l. zijn familie onterfd. Stilzwijgend zullen we de tooneelen bij het openen van het testa ment voorbijgaan. Er zijn onverkwikke lijke tooneelen op dit aardsche tranen dal genoeg. Het wonderlijke was. dat tot vrijwel uni verseel erfgenaam was benoemdde dokter, die Oene had behandeld en de laatste jaren bij den ouden heer de deur plat had geloopen. Al heel gauw gingen hardnekkige ge ruchten in Beetsterzwaag, dat de zaak niet heelemaal ln orde was. en vooral nu het ging om vele millioenen maakte de pu blieke belangstelling zich met graagte van dit zonderlinge testament meester. Er werd gfluisterd, dat zijn naaste omgeving, de dokter en de notaris, alle mogelijken in vloed op zijn gedragingen en zijn zaken hadden uitgeoefend, en zij zouden hun in vloed ook hebben gebruikt, ten opzichte van het testament De wettige erfgenamen lieten het er niet bij zitten, hun doel was nietigheid van het testament te verkrijgen, daar h. i. Oene niet in staat was zijn nalatenschap te re gelen, daar hij ontoerekeningsvatbaar was. De pogingen, die vroeger door enkele na komelingen afzonderlijk werden onder nomen, leden schipbreuk. Thans hebben zij echter de handen in een geslagen. De nakomelingschap van den ouden zonderling is over het geheele land verspreid, doch zij hebben een „Oene van Teyen" vereeniglng opgericht om door ge zamenlijke actie nietigheid van het tes tament te verkrijgen. Reeds vroeger was men erin geslaagd een groot aantal getuigenverklaringen te verzamelen waaruit zou blijken, dat Oene op z'n minst genomen een groote zonder ling was. Zoo vertelt voormalig dienstper soneel b.v. dat hij buitengewoon schuw en bang was. Herhaaldelijk verborg hij zich in het kippenhok en met. veel moeite ge lukte het dan hem er uit te halen. Wat het juridisch gedeelte van deze mli- lloenenzaak betreft, vernemen wij, dat de zaak thans zoover gevorderd is, dat spoe dig de uitzending der dagvaardingen ver wacht mag worden. Het proces zal worden behandeld voor de Arr. rechtbank te Leeu warden. Vooral in Friesland, waar het grootste deel van de vermeende erfgena men woont, ziet men in breede kringen de ontwikkeling van deze interessante rechts kwestie met spanning tegemoet. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Ernstig ongeluk te Aalsmeer. Gistermiddag is de bloemist R, te Aals meer, toen hij op een bakfiets den onbe- waakten overweg Aalsmeer-Oost pas seerde. door een trein gegrepen. Een zijner beenen werd gedeeltelijk verbrijzeld. De man is naar Amsterdam vervoerd. Twee kinderen^ die in den bak zaten, bleven ongedeerd. o VERMISTE JONGENS TERECHT. Avontuur dat gelukkig goed. is afgeloopen. Gisteren vermoedde men. dat op het IJsselmeer de twee gebroeders Pommerel uit Amsterdam, door het omslaan van hun boot, waren verdronken. Het blijkt echter, dat alles goed is afge loopen. De twee jongens zijn weer veilig in hun ouderlijke woning teruggekeerd. Zij waren onder Pampus terecht gekomen. Het roer van hun boot was gebroken, zoodat deze onbestuurbaar ronddobberde. De boot sloeg tegen een krib en de jon gens wisten hun vaartuig over den dam heen in stil water te brengen. Zelf trach ten zij door hun scheepsroeper de aan dacht van voorbijgaande schepen te trek- hen, wat echter niet gelukte. Daar het eiland niet telefonisch met de stad is terbonden, konden zij geen bericht naar Amsterdam sturen, zoodat hun familie in doodelijke ongerustheid verkeerde. De uacht hebben zij doorgebracht aan den dijk. Gistermorgen voer er een 'schip 'oorbij, dat zij konden praaien. De schip- Per bracht het tweetal naar Muiden, van- vaar zij per tram naar hun woning terug keerden. Tenslotte is dus dit onaangenaam avontuur nog goed voor de beide jonge- lui afgeloopen. _j_ DE ROLLEN OMGEKEERD. Smokkelaars ontwapenen de douane. Dezer dagen of beter: een dezer nach ten deed zich onder Rucphen een sen- sationeele smokkelaffaire voor, weLke in een Wild-West-film geen kwaad figuur zou maken. Een belastingambtenaar trof ln het holle van den nacht een troep smokkelaars aan, die, zich ontdekt ziende, hun vrachtje achterlieten en zich uit de voeten mankten. Al heel snnedlg echter kwamen zij terug spijt van hun „ver loren" vrachtje? en molesteerden zij den fiscusman. die zich genoodzaakt zag zijn revolver te trekken. Maar, eilacie. de revolver bevatte wel leege hulzen van de afgeschoten patronen, doch geen nieuwe patronen. Terwijl de ambtenaar nu bezig was het wapen opnieuw te laden, sloeg een der smokkelaars hem de revolver uit de hand, waarmede tevens het sein ge geven werd tot het omkeeren van de rol len. Onder bedreiging van den ambtenaar met zijn eigen wapen, namen de smokke laars de kans waar hun eerst achterge laten smokkelwaar weer op te vatten om den eigen weg te vervolgen. De belastingman kon dit zaakje natuur lijk niet laten zitten. Integendeel had hij er. In verband met het feit, dat zijn re volver nu gestolen was, alle belang bij. dat zoo spoedig mogelijk zou worden ingegre pen. Aangifte volgde bij de marechaussees te Sprundel, die reeds in de vroegte van den morgen zekeren v. G., als verdacht van deze handelingen te St. Willebrord arresteerde en in de kazerne opsloot.. Na een vollen dag opsluiten had de man behoefte aan een opfrlssching, waarom hij gelegenheid kreeg zich eens flink te was- schen. doch hij maakte van die gelegen heid tevens gebruik om de plaat te poetsen. Toen zijn afwezigheid werd opgemerkt was het te laat. Pogingen om hem nog te achterhalen of te vinden bleven zonder resultaat, totdat het eergisteravond den rijksveldwachter te St. Willebrord mocht gelukken v. G. weer te pakken te krijgen, waar hij nu weer werd Ingesloten ter uit levering aan de Marechaussees te Sprundel. Natuurlijk zorgden dezen nu wel voor een veiliger bewaken, ook tijdens de ver- frisschingen, zoodat het onderzoek nu rus tig voortgang kon vinden, met tot resul taat dat v. G. gisteren naar het Huis van Bewaring te Breda kon worden overge bracht waar hij ter beschikking van. den Officier van Justitie is gesteld: Msb. BRANDEN. Gisteravond omstreeks twaalf uur werd brand ontdekt in een sigarenfabriek te Schrans onder Leeuwarden. Binnen kor ten tijd stond het geheele complex, dat ongeveer 25 bij 40 M. groot is, in lichter laaie. De brandweer stond dan ook mach teloos tegenover deze vuurzee, temeer daar het fabrieksgebouw temidden van de huizen ligt. De assistentie van de brand weer van Leeuwarden werd dan ook ter stond ingeroepen. Gezamenlijk begon men toen de belen dende perceelen nat te houden, waardoor deze konden worden behouden. Het vuur werd verder met acht stralen aangetast. Omstreeks twaalf uur was men het vuur meester en kon met de nablussching wor den begonnen. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Toen de meesterknecht omstreeks negen uur in de fabriek was geweest had hij alles in orde bevonden, terwijl ook later op den avond van brand niets gemerkt was. Het gebouw, zoomede de geheele inven taris werden vernield. Door den brand zijn 25 a 30 man werkloos geworden. Gistermiddag tegen zes uur is te Vlij men brand ontstaan in de boerderij van den heer Baardwijk. De brand sloeg, aan gewakkerd door den wind, weldra naar de boerderijen van de landbouwers W. Kie vit en A. Boom over. Al spoedig stonden ook deze laatste twee boerderijen ln lich terlaaie. De bewoners konden zich tijdig in veiligheid stellen. De drie boerderijen, alsmede drie schu ren, die achter deze boerderijen lagen, waren weldra in asch gelegd. De Inboedels gingen alle verloren. Een hooimijt brandde geheel uit. Een koe kwam in de vlammen om. De brandspuiten uit Vlijmen en uit Nleuwkerk bestreden het vuur. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Om drie uur gistermiddag ontdekte bij Lunette I onder Vught de voorwerker bij de werkverschaffing een bosch- en heide brand. Het vuur verspreidde zich razend snel in het droge hout, waarbij het fel werd aangewekkerd door den stevigen Zuidwestenwind. Ruim 300 man van het regiment wielrijders, onder leiding van overste baron van Lawick, trachtten het vuur te omsingelen, maar tenslotte moesten zij al hun aandacht concentree- ren op het militaire kruit- en sehletschij- vengebouw, dat door de vlammen werd be dreigd. De gemeentebrandweer uit Vught tastte het vuur met een autospuit met twee stra len aan, terwijl gemeentepolitie, mare chaussee en militaire politie buitengewoon veel werk hadden om het terrein af te Zet ten. Van de zeer vele belangstellenden liepen voortdurend menschen gevaar door de vlammen te worden omsingeld. Door het ontsteken van tegenbranden en het graven van brandgangen slaagde men er omstreeks vijf uur ln het vuur te localiseeren. Ongeveer 10 hectaren helde en kleln- bosch gingen ln vlammen op. o DIESELTREIN RIJDT EEN LORRIE AAN. Gistermiddag heeft de Dleseltreln No. 515 komende uit Den Haag tusschen Woerden en Harmeien een lorrie aangereden. De wagenvoerder had niets van de aanrijding gemerkt, evenmin als de passagiers, doch ontdekte dit bij aankomst te Utrecht. De Dieseltreln was aan de voorzijde ernstig beschadigd, o.a. was de automatische kop peling ontzet, waren treeplanken verbo gen. twee deuren van de cabine inge drukt en aan het voorste rijtuig de be schildering afgeschaafd. Ook de lorrie werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, zoodat het alleen bij materieele schade beperkt bleef. Als een bijzonderheid zij gemeld, dat dit de eer ste maal was, dat een Dieseltreln een aanrijding had. DRAMA TE ZWOLLE. Gistermiddag omstreeks 3 uur heeft zich ln een perceel ln de Blokstraat te Zwolle een drama afgespeeld, In dit huls, be woond door het gezin L„ bestaande uit man, vrouw en den 80-Jarigen vader van den man, bestond den laatsten tijd dik wijls oneenlgheld. Herhaaldelijk was er hoogloopende ruzie, maar tot nu toe bleef het bij bedreigingen. Gistermiddag tijdens afwezigheid van den man is wedefom een heftige twist ont staan tusschen den ouden vader en zijn schoondochter. Blijkbaar heeft de oude man daarbij de vrouw met een revolver gedreigd. Ze vluchtte den tuin in, achter volgd door haar schoonvader, die onder wijl een schot op haar loste. De vrouw liet zich met een gil op den grond vallen, waarop de vader, in de meening zijn sohoondochter vermoord te hebben, het wapen op zichzelf richtte en met een schot door het hoofd een einde aan zijn leven maakte. Aan de op de schoten ijlings toegesnelde buren en politie bleek evenwel, dat de vrouw geheel ongedeerd was. o ERNSTIG ONGELUK IN EEN DRAAIMOLEN. Gisteravond had op de kermis te Venlo een vrij ernstig ongeluk plaats, dat op het drukke kermisterrein heel wat opschud ding teweeg bracht. De 36-jarige A, V., kermisreiziger van beroep en als knecht in dienst bi] den kermisexploitant van Recken, bediende de machine van den kinderdraaimolen. Op een moment, dat de cardussel geheel met kinderen was bezet, is V. met 'n voet tusschen de rails van de caroussel en de draaischijf van de machine gekomen. De linkervoet werd hem boven den enkel af- gekneld, terwijl hij bovendien nog een ernstige beenbreuk opliep. Van de kinderen, die in den draaimolen zaten, begon het meerendeel luidkeels te schreeuwen, anderen namen geheel ont daan de vluoht, hetgeen een groote con sternatie veroorzaakte. Dr. Janknecht die onmiddellijk ter plaatse was, verleende het slachtoffer de eerste hulp en liet hem naar het R.K. zie kenhuis overbrengen. 's Mans toestand baart zorg. (Msb.) o DE STEEKPARTIJ TE OSS. Van O., de vermoedelijke dader van de steekpartij, welke ln den nacht van Maan dag op Dinsdag nabij den Elzenburg te Oss heeft plaats gehad, heeft gisteren tegen over de marechaussee van Oss een vol ledige bekentenis afgelegd. Heden zal hij naar den Bosch worden overgebracht. o BUITENLANDSCH GEMENGD. RUSLAND BOUWT WEER EEN STRATOSFEERBALLON. Men is te Leningrad met den bouw van een nieuwen stratosfeerbalIon begonnen, aldus meldt het agentschap Tass, de „Osoaviachim no. 2" met een omhulsel van zijde en berekend voor een stljgcapacltelt van 25 K.M Bij de voorbereiding van den komenden derden tocht naar de stratosfeer spitsen de deskundigen zich vooral op verbetering van de wetenschappelijke instrumenten teneinde ze te beschermen tegen de inwer king van vocht en zonnestralen. O.a. wordt gewerkt aan een nieuw soort thermometer, welke de temperaturen door middel van fijne platina-draadjes zal weergeven, daar deze slechts onbeteeke- nend door de zonnestralen worden be ïnvloed. Tevens worden instrumenten gemaakt, om de temperatuur van het gas te bepalen, alsmede de snelheid bij het opstijgen en dalen. De derde tocht naar de stratosfeer zal evenals de vorige tochten nabij Moskou plaats vinden. Een maand voor den start zal de stratos feer worden onderzocht door middel van onbemande proefballons. De datum van den start staat nog niet vast. o OPNIEUW EEN LUGUBERE VONDST TE BRIGHTON. Gisterochten is te Brighton het lijk van een pasgeboren kind gevonden in een koffer, welke aan het station ln bewaring was gegeven. o O q, ERNSTIG MIJNONGEVAL. Gistermiddag heeft in het Noordelijk ge deelte van de 774 meter-verdieping vto de. Karsten-Centrum-mUn te Beuthen in Silezië, wederom een ernstig ongeluk plaats gehad. Tengevolge van een aardschok 6tortte een nieuw schachtgedeelte in. Zeven mijnwerkers werden door het val lend gesteente bedolven en ingesloten. Twee andere mijnwerkers, die zich in de nabij de plaats van de ramp bevonden, werden gewohd. een hunner zelfs zeer ernstig, doch konden geborgen worden. Onmiddellijk begon men met te pogen, de ingesloten mijnwerkers te bergen. Gister avond had men nog geen contact met hen, doch de mijndirectie hoopte, dat men hen nog in den loop van den nacht bereikte. De aadschok, die het ongeluk veroor zaakte was een zoogenaamde tectonische beving, die in het geheele mijngebled rond om Beuthen werd waargenomen en ln enkele andere mijnen geringe schade aan richtte. STOOMSCHIP OP VACANTTE-REIS LEK GERAAKT. Het stoomschip „Dresden" van den Nord- deutschen Lloyd, dat zich op een vacantie- reis van de organisatie Kraft durch Freu- de" bevindt, is eenige mijlen ten Noorden van Utsire aan de Noorsche kust. doordat het aan den grond liep. waarna het echter onmiddellijk weer vlot kwam. lek geraakt. Het Noorsche stoomschip „Kong Haakon" heeft alle passagiers aan land gebracht, zoodat dezen zich in veiligheid bevinden. De passagiers zullen worden afgehaald door het in allerijl naar Noorwegen ge zonden 13.367 ton metende stoomschip „Stuttgart", KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zjjn geveld: J. S. Valkenburg Z.-H. overtr. der trek- hondenwet f3 of 2 d.; M. v. A. Alkemade. wlelrljden zonder licht f.3 of 2 d.; E. W. Voorschoten, loopen op verboden grond f 3 of 2 d.; S. C. G. vr. v. G., Den Haag, geen gevolg geven aan het bevel van een ver keersagent f 8 of 4 d.; L. v. A., Haarlem, geen geldig rijbewijs vertoonen f 5 of 3 d.; J. B. Den Haag, zonder noodzaak links van den weg autorijden f 5 of 3 d.; J. de G. Wassenaar, id. id.; J. H. L, Den Haag id. ld.; J. K. Vlaardlngen, ld. ld.; H. G. W. Den Haag id ld.; W. W. met een hand wagen rijden zonder reflector f3 of 2 d.; D. S. wlelrljden zonder bel f3 of 2 d.; P. J. V. Blelswljk ld. id.; J. K. ld. ld.; Th. F. v d. B. Wateringen, wlelrljden zonder re flector 13 of 2 d.; A. K. te Lelden te snel autorijden f6 of 3 d,; M. Th. H. M. Zeist, id. id.; W. G. Arcen, id. id.; L. H. O. Hen gelo, id. id.; E, K, J. V. Arnhem id. id.; J. V/. W. overtreding der vèrord. Leiden op de straatpolitie. foï 1 d.; P. N. id. id.; G. v. d. H. id..i,d.; C..K. te Leiden op den openbaren weg.kaartspelen f 1 of 1 d.; P. H. K. te Leiden 0P dén openbaren weg personen naschreeuwen f3 of 2 d.; P. C. Den Haag, oveftr. der motor- en rijwiel- wet f 10 of 5 d,; J, Chr, K. Haarlemmer meer, geen geldig rijbewijs vertoonen f 10 of 5 d.; C. A. v. d. H. Noordwijkerhout, wielrijden zonder bel f3 of 2 d.; P. S. Den Haag, te Warmond zonder vergunning kampeeren f3 of 2 d.', F. W. V. id. ld.; P. J. M. te Noordwijk zonder vergunning van den Burgemeester op den openbaren weg muziek maken f. 2 of 1 d.; A. T. Den Haag te Katwijk zonder vergunning venten f2 of 1 d.; H. K. Katwijk, loopen op verboden grond f2 of 1 d.; G. D. v. d. H. id. ld.; M. v. d. L. wed. v. J. v. d. B. overtreding der leerplichtwet f 5 of 3 d.; J. B. id. f3 of 2 d.; P. J. II. idem 12 of 1 d.; J. J. J. idem f3 of 2 d.: P. P. K. idem f 2 of 1 d.; H J. K. idem f. 6 of 3 d.; P. J. M. idem f2 of 1 d.; P. idem f3 of 2 d,: R. P. idem f2 of 1 d.; J. S, idem f3 of 2 d.; P. v. T. idem f3 of 2 d.; D. T.idem 16 of 3 d.: Chr. W. Idem f6 of 3 d.: C. v. Z. idem 3xf3 of 3x2 d.; H. B. wielrijden zonder licht f3 of 2 d.; C. D, L. overtreding der verord. Leidén op de straatpolltie f 2 of 1 d.; A, M. W. wielrijden zonder licht f3 of 2 d,; N. C. V. Zoeterwoudó, wielrijden zonder bel f3 of 2d.; J. W. C, A. F. Tiel te Leiden te snel autorijden f6 of 3 d.; R. S„ Den Haag, loopen op verboden grond f5 of 3 d.: P. M. overtreding der motor en rijwielwet f 10 of 5 d.; H. S. zonder noodzaak links van den weg autorijden f20 of 10 d.; W. C. V. O., Den Haag, over treding der motor- en rijwielwet f 10 of 5 d.: P. Ph. M. Wassenaar, autorijden met ondeugdelijke remmen f. 10 of 5 d.; P. v. K. Rijnsburg, straatschenderij f 6 of 3 d.; K. S. Nieuw Vennep, overtr. der wet van 5 Mei 1933 f 10 of 5 d.; E. Th. A. Dinxperlo, overtreding der motor- en rijwielwet f 10 of 5 d.: J. Ph. V, D„ Den Haag. overtre ding van het binnenaanvarlngsregl. 13 of 2 d B. J. id. id. id.; C. S. Lisse, overtre ding van het tramwegregl.. f3 of 2 d.; B. J. idem idem idem; C. S. Lisse overtre ding van het tramwegregl. f3 of 2 d.; J. A. G. M. Amsterdam, overtr. van het mo tor- en rijwielregl. f 10 of 5 d.; J. M. Be verwijk idem f 6 of 3 d.: P. P. Wielrijden zonder reflector f3 of 2 d.; A. K. wielrij den over een gesloten verklaarden weg f2 of 1 d.; J. J. v. D. idem 12 of 1 d. Mevr. O., te L. Wij weten niet welke voorwaarden U stelt aan de vereenlglng, waarvan U Uw zoontje eventueel lid wilt laten worden. Wij volstaan daarom met de simpele opsomming van eenige Leidsche clubs: Donar, secretariaat Mauritsstraat 9; Wilskracht en Genie, Jan Lievensstraat 27; Excelsior, Hyacinthenstraat 2; D.O.S. (Chr.) Emmalaan 51 (Oegstgeest)Jahn (Chr.), Anna van Saksenstraat 1. A. L., te L. Gebruik zuivere alcohol en daarna uitwasschen ln koud water (niet eerst met zeep in aanraking brengen, dat geeft vlekken). Mevr, K. te L. Utrecht, de Bilt, Soes- terberg. Amersfoort, Hoevelaken. Ter- schuur, Voorthulzen, Oud- en Nieuw Mll- ligen, Apeldoorn. Teuge, Twello, Deventer, Bathmen. Totaal 86 K.M. J. de G. te L. Wij meenen te weten, dat deze sluizen ook op Zondag geopend zijn; zekerheidshalve raden wij u aan nog even te informeeren bij het bureau Sta tionsplein aan V.V.V. J. K. en A. N te L, Een paspoort kost momenteel f7. Kleef, Mayland, Cal- car. Xanten, Rhenberg, Moers, Herdingen, Latum, Heerdt.. Düsseldorf. Neuss, Keulen. Totaal 124 K.M Namen van hotels ver strekken wij in deze rubriek niet; of er specifiek Holalndsche hotels bestaan, is ons niet bekend. In Duitschlaind behoeft men voor zijn rijwiel geen Invoerrechten te betalen. A. L. te L, Een heel mooie, tevens hoofdweg gaat van Utrecht over Zeist, Driebergen. Doorn, Leersum, Amerongen, Eist. Rhenen. de Grebbe. Wageningen, Heelsum. Oosterbeek, Arnhem. Totaal 63.2 KM. J. B. te L. De korste weg lijkt ons vla Allemansgeest, doch het zal elkaar niet veel ontloopen. A. Z te L. De gemakkelijkste reis is per spoor via Amsterdam. De spoorwegen geven al gezelschapsbiljetten af aan gezel schappen vanaf 10 personen. De reductie bedraagt circa 40 "A>, Inlichtingen aan het station. F. N. S. te L. Leiden, Alphen, Zwam- merdam, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Zeist, Doorn, Ede. Wageningen, Renkum, Oosterbeek, Arnhem. Nijmegen. Groesbeek, Gennep. Heijen, Afferden, Well, Venlo, Reuver, Swalmen. Roermond, Susteren, Sittard, Geleen, Beek. Meerssen, Valken burg. Totaal 266.8 K.M. C. A. R. te L. Zie hierboven. B. B. te L. Leiden. Utrecht, Ede, Arnhem. Zevenaar. Elten. Emmerik, Bie- nen, Wesel Dlnslaken, Gelsenkirchen. Totaal 225 K.M. U heeft voor Dultschland een paspoort noodlg aan te vragen ter gemeentesecretarie alhier; kosten f.7. Een dergelijk insigne bestaat niet. terwijl u verder niets hoodig heeft om de grens te kunnen overschrijden. MeJ. R. v, d. P. te O. Leiden, Den Haag, Delft, den Hoorn, Schipluiden Maas land, Maassluis, Rozenburgsche veer, Brielsche veer, Brielle. Totaal 47.5 K.M, De kosten der veeren zijn slechts gering. W. van G. te L. Leiderdorp, Lelden, Den Haag, Delft, Rotterdam, veer, Dor drecht. Moerdijk, Zevenbergen, 3tandair- bulten. Oud-Gastel, Wouw. Bergen op Zoom. station Woensdrecht,, Rilland, Krab- bendijke. Kruiningen, Goes. 'sHeer Abts- kerke, Sloedam, Middelburg. Vlissingen, Totaal 191 KM. J. K te L. Leiden Hazerswoude. Bos koop. Waddinxveen. Gouda, Haastrecht, Vllst, Schoonhoven, Nleuwpoort, Schellui- nen, Gorinchem, Woudrichem. Rijswijk, Giessen, Neer-Andel, Biesheuvel. Eethen, Drongelen. Waalwijk, Sprang Loon op Zand, Udenhout. Oisterwijk. Totaal 92 K.M. W. M. te L. Gebruik petroleum óf naphtallne-balletj es. J. D., te L. Daarvan is ons het adres niet bekend. VOOR VRIJDAG 22 JUNI. Hilversum, 310 M. 8,00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO en AVRO, 11.0012.00 VARA. 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Orgelspel C. Steyn 11.00: C. Lammere: Democratie en dictatuur 11.20: Gramo foonpl. 12.00: dito 12.30: Kovacs La- Jos en zijn orkest en Gramofoonpl. 2.30: Modepraatje door mevr I. de Leeuw Van Rees 3.00: Gramofoonpl. 4 00: Orgel spel J. Jong 4.30: Voor de kinderen 5.00: VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot 6.00: Muzikaal allerlei 6.30: A. v.Nlerop: Strijders van voorheen 6.50: Vervolg orkestconcert 7.30; mr. L. A. Donker: Democratie en dictatuur 7.50: Gramo foonpl. 8.00: Lezing ds. F. W. J. v d. Kleboom 8.30: Uit Scheveningen: Het Residentie-orkest o. 1. v. Carl Schurlcht. In de pauze om 9.15: Prof. R. Casimir: De ziel reist door het aardsch bestaan 10.15 Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias 10.25: Declamatie Ph. la Chapelle 11.00 12.00: Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00: Schrift lezing en meditatie 8.159.30: Gramo foonpl. 10.30: Morgenwijding o. 1. v. de. W. J. V. Lokhorst 11.00: Gramofoonpl. 11.15: Zang door Jans Bierma (sopr.). Aan den vleugel: A. Baartscheer 12.15: Gramofoonpl. 12.30: Orgelspel L. Blaauw 1,30: Ensemble Van der Horst 2.30: Chr. Lectüur 3.00—3.45: Vervolg concert 4.00: Gramofoonpl. 5.00: Concert. A. de Vink—Verschoor (sopraan), Schouwman (tenor), L. Schuyer (cello) en A. Schellevis (piano) 6.30: Causerie A. J. Herwig 7.00: Ned. Chr. Persbureau 7.15: Gramofoonpl. 7.80: Literaire cau serie door mevr. G. Sevensma—Themmen 8.00: Concert door de Genlemuziek o.l.v. W. Van Erp en John's Accordeon Players 0. 1. v. John Boelee Om 0.00 Declamatie door M. Bakker en om 10.00 Vaz Dias 10.4511.30: Gramofoonmuziek. Davcntry, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 12.20: Orgelconcert T. W. North 12.50: BBC-Dansorkest o. 1. v. H. Hall 1.35: Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge 1.50: Cricketverslag 2.00: Vervolg concert 2.20: Voor de scholen 3.50: Birmingham Hippodrome orkest o. 1. v. H. Peil 4.50: E. Colombo's orkest 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.45: Cricketverslag 6,50: Schumarm-liecleren door A. Cranmer (bariton) 7.15, 7.35 en 7.50: Lezingen 8.20: Fred. Hartley's No velty kwintet m.m.v. B. Lawrence 9.20: Berichten 9.40: G. Holst-Herdenkings- concert m.m.v, koor en orkest o.l.v. Adr. Boult 10.55: Voordracht 11.16—12.20: Harry Roy en zijn Band. Parijs „Radio-Paris", 1648 M. 720 en 8.20: Gramofoonpl. 12.50: Krettlyorkest 9.05Radio-toonel 10.50Dansmuziek Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Con cert u. h, Bellevue-Strandhotel 2.50: Gramofoonpl. 3.205.20: L. Preii's or kest 7.50: Koorconcert o. 1. v, A. Rach- lew m. m. v. H. Skjaer (bariton) 9 20: Saxofoon- en marimbasoli met pianobe geleiding 9.50: Hoorspel 10.45—1115: Mandoline- en guitaarconcert o. 1. van J. Larsen. Keulen, 456 M. 6.40 en 7.20: Gramo foonpl. 12.20: Orkestconcert o 1. v. F. Waldhaupt 1.203.35: Concert' uit Bie lefeld O. 1. V. H. Lorenz 4.20: Biaas- orkest o. 1. v. Kühn 5.35: Concert door Trio 7.60: Concert o. 1. v. Kühn 8.35: Richard Wetz-Concert m. m. v. solisten, koor en orkest o. 1. v. E. Prade 9.20: De Intendant spreekt 9.50: Vervolg con cert o. 1. v. Kühn 11.20—12.20: Zonne- Wende-Feest, gevarieerd programma. Rome 421 M. 9.05: „San Martino", opera van A. J. Silver. LeidingC. Brunetti Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonpl. 1.30—2.20: Salonorkest 5.20: Gramofoonpl. 6.35: Kamermuziek 8 20: Omroeporkest 10.30—11.20 Gra mofoonpl. 484 M.: 12.20: Salonorkest o. 1. v. Walpot 1.302.20: Gramofoonpl. 5.20: Symphonieconcert o. 1. v. Kumps 6.35: Gramofoonpl. 6.50: Salonorkest 8.20: Voor oud-strijders 9.20: Hoorspel 10.3011.20: Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M 8.35: Rijkszending: Rich. Wetzconcert o. 1. v, E. Prade 9.20: Uit Leipzig: Zoekende jeugd 9.50: „Flamme empor", tekst van Köppe. Muziek van Blumensaat 10 20: Politiek overzicht 10 30: Berichten Re portage 11.05: Weerbericht. Reportage 11.3512,50: Concert uit Hamburg o. 1. v. Proft. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 22 Juni. lste Programma; Hilversum van 8—24 u. 2de Programma: Huizen van 8—24 uur, 3de Programma: 8.00—17.20: Keulen 17.20—19.20: Brussel (Fr.) 19.20—19.50: Luxemburg 19.50—21.20: Keulen 21.2022.50: Luxemburg 22.50afloop; Deutschl.sender. 4de Programma: 8.208.50: Parijs Stu dio 12.20—14.25: Daventry 14.25— 15.50: Londen Reg. 15.50—17.35: Da ventry 17.35—18,20: Een der Eng. „Na- tional"-zenders 18.20afl.: Londen Reg. De uitzending der R.O.V. geldt niet voor het locale Leidsche programma: ln de plaats hiervan omvat programma 5 der R.O.V. den geheelen dag Daventry. Wijzigingen voorbehouden. M

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11