Thijs IJs en de schat op de Maan, LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 20 Juni 1934 UIT DE RIJNSTREEK. OEGSTGEEST. Bet Crisiscomité. Bet Crisis-Comité Oegstgeest heelt be sloten om gedurende de maanden Juli en Augustus de vacantiemaanden de wekelljksche collecte stop te zetten. Dit be sluit vereischt eenlge toelichting, want velen zullen zich bij het lezen hiervan, af vragen „Kan de weke lij ksche collecte zoo'n tijd gemist worden?" Het is dan oök met eenige aarzeling, dat het bestuur dit be sluit genomen heeft. Twee redenen zijn er echter, die het besluit billijken. In de eerste plaats doet zich het verheugende ver schijnsel voor, dat het werk van het comité dezen zomer aanzienlijk minder is, dan den vorlgen zomer. Wij mogen dank baar constateeren, dat het aantal verzoe ken om steun geringer is geworden. En ln de tweede plaats is het Bestuur van mee ning, dat wanneer in September een be roep op de Ingezetenen wordt gedaan om opnieuw wekelijks een bijdrage te geven, dat met te meer vrijmoedigheid kan ge schieden na een rustperiode van twee maanden. Want zooals de toestand op hei. oogenbllk ls, laat het zich aanzien, dat het werk van het crisiscomité a.s. winter nog zeer noodig zal zijn. Blijft dus geven de enkele maal, dat hiertoe deze maand nog gelegenheid is, en geeft met nieuwe toe wijding ln de eerste week van September, als de collectrices vol ijver haar taak her- va ttenl Vergadering der Oranjevereniging. Onder leiding van den ws. voorzitter de heer C. P. J. Paardekooper ls ln „Het Witte Huls" de algemeene vergadering gehouden van de Oranjevereeniging. De belangstelling was, ln tegenstelling met andere jaren, groot. Met een woord van welkom opende de voorzitter, die zeide de hem opgedragen taak met weemoed dit maal te vervullen. In de eerste plaats, herdacht hij het groote verlies dat de O.V. heeft geleden door het overlijden van den voorzitter, wijlen dr. D. Timmermans die zoo vele Jaren met hart en ziel de be langen van de O.V. heeft behartigd. Ver volgens herdacht hij het groote leed die het Oranjehuis heeft geleden met het overlijden van HM. de Koningin-Moeder. De notulen van de vorige vergadering voorgelezen door den secretaris de heer J. van Noord, werden onveranderd vast gesteld. Ingekomen was een schrijven van het Gemeentebestuur om, naar aanleiding van een ingekomen verzoek van den Minister dit jaar het uiterlijk feestvieren niet op den voorgrond te stellen in verband met het overlijden van H.M. de Koningin- Moeder. In het daarop volgend uitgebracht keurig verzorgd jaarverslag werd o.m. her dacht het overlijden van den Voorzitter. De voorzitter bracht den heer van Noord hartelijk dank voor dit verslag. Hierna bracht de penningmeester, de heer J. M. Pos het financieel verslag uit. De ontvangsten bedroegen f. 1475.55'/i; de uitgaven f. 1240.44. Alzoo een batig saldo van f. 235-llVi. Voor het nazien van de bescheiden van den penningmeester werden aangewezen de heeren J. Kamsteeg en J. Vos. Bij monde van de heer Kamsteeg ver klaarde deze commissie, dat de boeken en bescheiden van den penningmeester in volkomen orde waren bevonden, waarvoor de heer Pos een welverdiende dankbetui ging ln ontvangst mocht nemen. In verband met hot ln beslag nemén van veel tijd ter vergadering, stelde de voorzitter voor om ln 't vervolg vóór de algemeene vergadering de bescheiden van den penningmeester te controleeren, waartoe werd besloten. In deze commissie werden voor 1935 aangewezen de heeren H. W. Collee en dr. K. Simon Thomas. Vervolgens werd aan de orde gesteld: Bestuursverkiezing. Als stemopnemers werden aangewezen de heeren C. Bakker Jr. en Joh. Uittenbo- gaard. Aftredend waren de heeren J. M. Pos en M. C. Kamsteeg. Béide heeren werden herkozen en namen hunne benoe ming aan. Volgde voorziening vacature. Door het bestuur werd hiertoe aanbevolen de heer mr. L. Sprey. Na twee vrije stemmingen en herstemming tusschen de heeren mr. L. Sprey en D. Sanders werd gekozen de heer Sanders, die de benoeming aannam. Voor de verkiezing van een voorzitter bleek ook groote verdeeldheid te bestaan. Een tweetal vrije stemmingen gaf wederom herstemming n.l. tusschen de heeren J. den Ouden en D. Sanders. De heer den Ouden, die het grootst aantal stemmen be. haalde, verzocht zich in deze te mogen bedenken. Goedgekeurd werd een bedrag aan de plaatselijke commissie voor stich ting van een monument ter gedachtenis aan HM. de Koningin-Moeder. Breed voerig werden plannen besproken vooi het a.s. Koninginnefeest op 31 Augustus. Het bestuur stelde voor het feest dit jaar op zoo bescheiden mogelijke "wijze te doen plaats hebben. Meerdere leden waren voor grooter opzet van een feest doch gezien de droeve omstandigheden in verband met het overlijden van de Koningin-Moeder en van den Voorzitter der O.V. werd het be stuur gemachtigd een bescheiden feest te organiseeren. Bij de rondvraag werden enkele wen- schen naar voren gebracht, mede in ver band met het a.s. 25 Jarig jubileum van de Oranjevereeniging. O.m. werd versterking van de kas noodzakelijk geacht, hetgeen mogelijk is door uitbreiding van het ledental. Op voorstel van het bestuur werd daartoe een propaganda-commissie ingesteld. Verschillende leden verklaarden zich be reid hierin zitting te willen nemen. Hierna sluiting. Hedenmorgen is op het Bureau van Gemeentewerken aanbesteed het doortrek ken van de Oranjelaan en den Hofdijk en den aanlek van wegen en trottoirs met lioleering nabij de laan van Oud-Poelgeest. Ingeschreven was als volgt: W. H. Klos, Santpoort., f. 19.350; G. A. Koning, Voorschoten f. 19.400; Later en Meijers Oegstgeest. 20.400; Fa. A. Schoorl 'Haarlem, f. 20.400; Dekker en Vaas, Hoek van Holland f. 20.500; Fa. Joh. Dienaar, Umuiden f 20.989; Baxs en Steenkist, Haarlem, f. 21.000; A v. d. Noll. Den Haag, 1.21.300; P J Visser, Wassenaar, f. 21.350; D. van Stuivenberg Den Haag. f. 21.435; Ned. Bazalt Mij Zaandam, f. 21.900; N. van Leeuwen. Haastrecht r 21.970; W. A. Kam steeg, IJssetaionde f 21.990; van Halem en Doornik Leiden f. 22.200: Fa. H. San ders en Co Leiden f. 22.443; L. Verstoep, Gouda, f,22.670; S. van 't Verlaat, Zeist, f. 22.800; J. Brongersma, Gouda. f. 22.830; W. v. Splunder, Ridderkerk, f. 23.120; Zanen Haarlem, f. 23200; H. Bunschoten, Lelden, f. 23.282; L. Timmer. Dordrecht, f. 23.300; A. P. Volker. Slledrecht, f. 23.330; Fa. de Mol en Hermes, Alkmaar, f. 24.300; Gebr. J. en L. Boeren, Sliedrecht, f. 24.800; Fa. Visser, Wassenaar, f. 24.800. RIJNSBURG. Het jaarlijksche sportfeest. Zooals dit de laatste Jaren gebruikelijk ls werd ln den namiddag een sportfeest gehouden. Te 2 uur n.m. marcheerden de Gymna- stlekvereenlglng D.WS. en de Voetbal ver- eenlglng Rijnsb. Boys, begeleid door de mondorgelclub Advendo naar het feest terrein aan den Oegstgeesterweg. Hier ,v::d een gevarieerd programma afgewerkt, b: taande uit vrije oefeningen voor dames e.i adsplrant-leden. het werken aan brug. paard en rek door dames en heeren, hin- dernisbaan en eenige acrobatische toeren. Ter afwisseling werden voetbalwedstrijden gehouden, welke echter door den sterken wind niet goed tot hun recht kwamen. De wedstrijd Rijnsburgsche BoysLugdu- num-combinatle eindigde met 21 voor RB. De mondorgelclub en versterkte gramo- foonmuziek wisten de vroolijke stemming er in te houden. Een groot aantal bezoekers, w.o. de bur gemeester, was op het veld aanwezig. De dag werd besloten met een onder zeer veel belangstelling gespeelden voet balwedstrijd tusschen Quick Boys van Katwijk en Naaldwijk I. De uitslag was 22, waarna Quick Boys door strafschop pen met 3—2 won. Aanrijding. Aan den Oegstgeesterweg had wederom een aanrijding plaats. Een 17-jarfge zoon van den heer W. S. werd door een voorbij rijdende auto gegrepen en ernstig aan het been verwond. Dr. Rijkmans verleende de eerste hulp. De Jaarmarkt. Gisteren werd alhier de jaarlijksche paardenmarkt gehouden. Het aantal aan gevoerde paarden wordt steeds minder. Thans stonden er een 40-tal aan den lijn. Aan de morktstemming deed dit echter geen afbreuk. Den geheelen morgen heerschte in het dorp de gewone gezellige drukte. SASSENHEIM. Verkoopmiddag der „Fröbelschool". In het Vereenigingsgebouw had de opening plaats van den verkoopmiddag ten bate van de Chr. Fröbelschool. Mevr. WesterbeekKlijn heette namens het bestuur van den Ned. Chr. Vrouwen- Bond allen hartelijk welkom. Zij dankte in het bijzonder de dames, die zich zoo had den ingespannen voor dit vaak zeer moei lijk werk en sprak den wensch uit dat deze „verkoopmiddag" nog iets kon tot stand brengen voor de kleintjes, n.l. het aan schaffen van leermiddelen, waaraan drin gend behoefte is. Namens het bestuur van de Fröbel school dankte mevr, Krijkamp alle dames, die voor dit doel hadden meegewerkt. Daar de Vrouwen-Bond hier eerder nogal eens een bazaar hield ten bate der Fröbel school, was zij het bestuur zeer erkentelijk voor dezen nieuwen arbeid, waarvoor zij in het bijzonder de presidente hartelijk dank bracht. Hiermede was of de officieele opening achter den rug en begon de verkoop van de mooie handwerkjes en andere artikelen, terwijl ook voor de verschillende attracties voor de kinderen heel wat belangstelling was. Men mag dus verwachten, dat de opbrengst niet zal tegenvallen. GEMEENTERAAD. Korte maar gerekte agenda - Installatie van den heer Vogelaar - Rekeningen Gemeentebedrijven - Verkoop Openbare School. De Raad kwam ln openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer Hoogervorst en Weth. Bader, belden met kennisgeving wegens ultstedigheid. Na een onderzoek der ge loofsbrieven werd de heer A. Vogelaar toe gelaten als raadslid en na het afleggen der eeden door den voorzitter geïnstal leerd. Deze feliciteerde hem met zijn be noeming; spr. hoopte, dat hij de belangen der gemeente Sassenhelm nog lang zal mogen behartigen. De notulen werden goedgekeurd. Aan de Chr. Hoogere Burgerschool te Leiden werd een subsidie verleend van f. 74.38. Bij de vuilbegraafplaats wordt nog steeds last ondervonden van ratten. Vorig jaar zijn er door den rattenvanger onge veer 400 gevangen, doch er zijn er nu weer te veel. Er ls een aanbieding voor een be handeling met Rattin, die f 210 zal kosten. De heer Speelman: Het ls wel duur, maar het is noodig. Is er geen samerwerklng met de nabij gelegen gemeente te ver krijgen? Weth. Warnaar: f.200 is veel, maar het ls afdoende. Hij Illustreert zulks met een voorbeeld uit zijn bedrijf. De heer van Breda zeide, dat het steeds een kweekplaats van ratten zal blijven, en acht daarom een premie voor het dooden van ratten voldoende. De heer VerklelJ: Het is van het allergrootste belang, dat daar ingegerepen wordt. Dit jaar moet de boel gezuiverd worden. Alle leden waren het er over eens, dat de ratten verdelgd moeten worden. Na discussie werd beslo ten, het middel Rattin toe te passen. Te gen de heer v. Breda. Hierna volgde vaststelling der rekenin gen van de bedrijven. Het gasbedrijf heeft een winst van f. 3919.57, het Waterbedrijf f. 2938.13'/! en het woningcomplex „Ame rika" f. 337.88. Verlies leverde het Grond bedrijf n.l. f. 1893.52; het Badbedrijf f. 4432.51 en de woningcomplexen Kerk- laan en de Kooi resp. f. 80.23 en f. 406.81. De heer Verkley informeerde naar het verlies op „De Kooi". De voorz.: de huren zijn niet te hoog en er wordt niet te best betaald. De heer Verkley: dit demon streert, dat de gemeente niet voordeellg exploiteert.. De rekeningen worden alsnu vastgesteld. Bepaling maxlmumkosten per leerling der O. L. School over 1933. Deze bedragen f. 15.21. De heer v. Zonneveld: Het bestaat niet, dat voor dat bedrag onderwijs gege ven kan worden; spr. wil de rekening eerst controleeren. De voorz. zegt dat de rekening ter inzage heeft gelegen. Hij licht deze nader toe. Er vólgt nu een uitgebrei de commissie. De rekening werd ter tafel gebracht en nu bleek dat een post niet verantwoord is, zoodat het bedrag wordt f. 16.38, dat aldus werd vastgesteld. Wijziging begrooting 1933. Deze werd goedgekeurd. De heer v. Breda wees op de vele overschrijdingen der posten en ver trouwde dat dit in 1934 niet zal voorko men. Behandeling ontwerp-besluit van Ged. Staten inzake dè Salarissen van Burge meesters, Secretarissen en Ontvangers. Weth. Warnaar deelde als voorz. der Fin. Commissie mede, dat de commissie over dit onderwerp meermalen vergaderd heeft. De commissie stelde voor het salaris van den burgemeester thans f.4700 met 10%> te verminderen, alsmede met de pensioens bijdrage. Dit is een overgangsbepaling en de korting bedraagt dan f. 787.50. De com missie kan zich met de regeling inzake Secretaris en Ontvanger vereenigen. In zake de verhoogde pensioenbijdragen stelt de commissie voor de salarissen nu niet te verhoogen, doch dit bij de beegrooting te behandelen. De voorz. merkt op, dat de korting voor hen f. 825.35 bedraagt. Weth. Warnaar lichtte het voorstel der commis sie nader toe. De heer Speelman zeide, dat de commissie tevens besloten heeft, indien de economische toestand van Sas- senheim nog slechter wordt, op dit besluit terug te komen. Het voorstel van de Com missie werd aangenomen. Volgde rondvraag. De heer Speelman wees er op, dat de Houtwal aan de Bui tenlaan vol onkruid staat. De voorz.: wij wachten op de goedkeuring prestatie voor steun, maar ondanks herhaalde aanschrij vingen krijgen wij geen antwoord. De heer Speelman informeerde naar den ver koop der openb. school. De voorz.: Ged. Staten achten het voor de gemeente te onvoordeelig en voor den aanvrager te voordeellg. Zij hebben advies gevraagd In zake een hooger bod. Een afschrift van dit schrijven is aan het bestuur gezonden. Er wordt zeker nog. over geconfereerd. De heer v. Zonneveld: Bij het besluit ls aan Ged. Staten een advies van den Burgemeester gevoegd. Gaarne zou hij een afschrift van dezen brief ontvangen. De voorz.: de brief is afzonderlijk verzonden, Als hoofd der gemeente meende ik Ged. Staten te moeten inlichten, dat ik dit besluit niet in het belang der gemeente acht. De motleven waren geen andere, dan die ik reeds ln den raad naar voren bracht. De heer v. Breda hoort nu voor het eerst van dezen brief. Dit is uw goed recht, doch lk had het beter gevonden, dat u er mededeellng van gedaan had. De voorstanders hadden dan ook een advies kunnen inzenden, zoodat Ged. Staten de zaak van twee kanten konden bekijken. De voorz.: er is een uittreksel uit de notulen bijgevoegd. Weth. Warnaar heeft het verwonderd, dat in het schrijven van Ged. Staten geen enkel punt ten voordeele van de Fröbel school wordt vermeld. Hij stelt er prijs op, dat alsnog de meening van de meerder heid ter kennis van Ged. Staten wordt ge bracht. Spr. doet daartoe een voorstel. Besloten werd eerst het antwoord van het bestuur af te wachten. De heer Dan- nijs bracht ter sprake de pas geplante boomen. Deze moeten van boven gegoten worden. Hierover ontstond een discussie, waarbij de kwaliteit der boomen ter sprake kwam, enz. Opgemerkt werd dat het weer ook niet meewerkt. Als dit spoe dig verandert, zal de sterfte niet zoo groot zijn. De heer v. Breda bracht nu de steun verlaging ter sprake. De voorz. deelde mede dat er reeds een commissie uit en- 1 kele gemeenten in deze werkzaam ls. Hierna volgde sluiting. De heer Mudde heeft wegens gezond- heidsredenen ontslag genomen als lid der Schoonheidscommissie. De heer mr. J. van der Lip, volontair ter secretarie alhier, ls benoemd tot burge meester van Kethel. VOORSCHOTEN. Gistermiddag ls op de Leidscheweg de wielrijder G. A„ doordat hij zich liet voorttrekken door een vrachtauto, geval len en ln bewusteloozen toestand door een tot nog toe onbekenden auto-bestuurder naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden ver voerd. Enkele minuten na de melding van af de telefoonpost der E.H.B.O. was een dokter en een lid E.H.B.O. aanwezig, die onverrichterzake terug moesten keeren. Men verzoekt ons er op te wijzen, dat onoordeelkundige behandeling en vervoer door onbevoegden, zeer vaak den toestand van een slachtoffer kunnen verergeren en enkele minuten wachten, zonder 't slacht offer aan te raken, voor den betrokkene beter is. Geslaagd voor het examen L. O. der R.-K. Kweekschool te Den Haag, de heer N. J. J. van der Kroft alhier. Eveneens ge slaagd voor het examen L, O, (Rijkscom missie) mej. C. de Bruyn alhier. ontvangen, dat dit jaar aan de beurt van aftreding zijn twee bestuursleden, een vak man en een liefhebber die niet direct mo gen worden herkozen. Door de afd. Wassenaar is in de vaca ture lid-liefhebber candidaat gesteld de heer D. Th. Ruys en deze candldatuur wordt gesteund o.a. door de afdeelingen Den Haag, Lelden, Noordwijk, Apeldoorn en Wageningen. In de vacature vakman werd candidaat gesteld de heer K. C. van Nes, te Apel doorn. Over de vriendschappelijke bijeenkomst van de Maatschappij te 's-Hertogenbosch. alwaar de afdeelingen de gast zullen zijn van de plaatselijke afdeeling zullen de le den nog nader worden ingelicht. Tot juryleden werden vervolgens door den voorzitter benoemd de heeren Aartse, van den Hoek en Laurens. Na de pauze bracht bij monde van den heer Aartse, de jury verslag uit. Toegekend werd een eerste prijs aan de inzending Lathyrus van den heer J. Polderman; 1ste prijs voor de collectie bloemen van vaste planten aan den heer S. Abma; aan een orchidee Cyprypedium barbatum 10 pun ten met lof, Ingezonden door den heer Odijk; terwijl een vaas met Verbascum Aenslflorum en Verbascum Cottswald Queen de bijzondere aandacht van de jury heeft gehad. Voorts werd besloten Maandag a.s. eene excursie te houden naar de potplanten- kweekerij van den heer Spaargaren te Den Haag. Op voorstel van het bestuur werden ver volgens aangewezen om zitting te nemen ln de onlangs ln het leven geroepen cur- suseommissle. de heeren D. van Barneveld en J. van Vugt. Door den heer Polderman wordt vervol gens een korte cultuurbespreking gehou den van zijn ingezonden Lathyrus. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken in het midden waren gebracht werd deze vergadering door den voorzitter gesloten. De R.K. School. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben beschikt op het beroep van het R.K. Kerk bestuur van de parochie van den H. WI11I- brordus alhier tegen het besluit van den raad dier gemeente tot vaststelling der vergoeding, bedoeld ln artikel 101, eerste lid, der lager onderwijswet 1920, over het jaar 1930 met Inbegrip der drlejaarlijksche afrekening als bedoeld in artikel 101, acht ste lid, dier wet, over de jaren 19281930 ten behoeve der van dat kerkbestuur uit gaande bijzondere lagere school, Kerk straat 26, aldaar. Ged. Staten hebben be sloten, met wijziging van het bestreden besluit va nden raad dezer gemeente het bedrag der vergoeding over 1930 met inbe grip der driejaarlijiksche afrekening over 19281930 voor genoemde school vast te stellen op f. 5.324.08. - Geslaagd te Den Haag voor het examen L. O. (Rijkscommissie) mej. E. M. Helmers alhier. 22. Eenmaal binnen zette Wogram onze kleine witte beer op- de tafel voor zich neer. „Zóó", zegt hij dan, „kunnen wij wat beter met elkander praten; nu merk Je niet 't verschil ln onze maten. Zeg nu maar eens wat je mij te zeggen hebt". Toen heeft Thijs weer van 't verhaal van Krak gerept; maar Wogram sprak: „Ik weet het al, ik ken die Krak; mij stuurde hij zijn eksters ook op 't dak. Zij hebben al mijn bergen kaal gestolen; dat had die oude toovenaar hun zoo bevolen". „Wij wilden", zoo ging Thijs weer voort, „hem weer ontnemen al zijn edeLsteenen en komen 'vragen of U daar soms wat hulp bi) wilt verleenen. Want zie, dit ls het punt waarop al onze plannen steeds weer stranden; hoe kunnen wij ooit op de maan belanden?" „Het plan", riep Wogram, „vind ik fijn; en voor wat hulp moest je bij mij juist zijn! Want let eens op wat ik je zeg; met een katrol en flink wat touw, met pijl en boog, breng ik je zeer snel van de aarde weg en veilig naar de maart omhoog". WARMOND. Vergadering der R.K. Hanze. Onder matige belangstelling had in Hotel de Stad Rome onder voorzitterschap van den heer F. Slager een alg. vergadering plaats van de afd. Warmond van de R.K. Middenstandsvereemging „de Hanze" alhier Na opening deelde deze mede dat de ver gadering noodzakelijk was door het bedan ken van den penningmeester, den heer J. Leenen. De notulen werden goedgekeurd. Ingekomen was een dankbetuiging van den heer Burcksen, die onlangs Priester was gewijd, en een schrijven van het Hoofd bestuur met betrekking tot het voeren van een collectieve reclamecampagne door het verspreiden van affiches en folders. Beslo ten werd aan deze campagne niet deel te nemen doch evenals zulks is geschied, met St. Nlcolaas en Kerstmis deze reclame door de Hanze alhier zelf te doen. Nog deelde de voorzitter mede, dat voor de huldiging van dr. van Beurden den pionier van de middenstandsvereemging uit de kas een bedrag van f. 5.— was beschikbaar gesteld. Aan de orde was hierna de verkiezing van een bestuurslid wegens bedanken door den heer Leenen. De voorzitter bracht den heer Leenen dank voor alles was hij ln het belang der vereeniging had gedaan. Met overgroote meerderheid van stemmen werd als bestuurslid gekozen de heer Witsenburg Aan de orde was de bespreking over een te houden zomerexcursle. Een commissie werd ln het leven geroepen, bestaande uit de heeren Versluys en Witsenburg, die voor deze excursie de moodlge animo zouden op wekken teneinde deze schitterend te doen slagen. Staande de vergadering gaven zich reeds 17 leden voor deelneming op. Nadat op voorstel van den voorzitter nog een ge bed was gestort voor het overleden lid den heer J. H. van Egmond, die een zeer trouw lid der vereeniging was. volgde rondvraag en sluiting. Door het Hollandsch Bloembollen Genootschap alhier ls als aardappelkeurder in verband met eventueel voorkomende wratziekte onder de aardappelen aange wezen de heer J. Elsgeest alhier. WASSENAAR. Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuls hield de afd. Wasse naar van de Kon. Mij. voor (Tuinbouw en Plantkunde baar maandelijksche ver gadering. Door den voorzitter, den heer J. Polder man, werden de aanwezigen hartelijk wel kom geheeten. Hierop werden door den secretaris de notulen voorgelezen, die zonder aanmer kingen worden vastgesteld. Van het Hoofdbestuur 1« de mededeeling ALPHEN. HET 40-JARIG JUBILEUM VAN DS. A W. VOORS. Een mooie berdenkingssamenkomst. Door verschillende leden van de Ge stichtsgemeente, benevens vrienden uit Alphen a. d. Rijn en het Olassicaal bestuur van Leiden werd gisteravond ter gelegen heid van het 40 jarig Jubileum van ds. A. W. Voors, ln de kerkzaal der Martha- Stichting een herdenkingssamenkomst ge houden. Belangstelling werd betoond door vooraanstaande personen uit onze ge meente, het personeel der Martha-Sticlj- ting; wij merkten op den burgemeester den heer P. A. Colijn en de beide wethou ders de heeren G. M. Herngreen en W. J. Spreij. Voorts bestuursleden der Martha- Stichting als o.a. de voorzitter ds. de Heer van Rotterdam, afgevaardigde van de Classis, de predikanten ds. J. Stehou- wer, ds. J. de Bruin en ds. G. Th. v. Beu- sekom uit Aarlanderveen, alsmede de 1 familieleden van den jubilaris, i De zaal was op keurige wijze versierd met palmen en bloemen. Toen de jubilaris met zijn echtgértoote in de zaal hadden plaats genomen, heette dr. J. Rlemens van Leiden onder wiens leiding deze avond stond allen hartelijk welkom. Na ln gebed te zijn voorgegaan, werd door een dameskoortje onder leiding van mevr. Welvaars heel mooi de avondcantate van Cath. Rennes ten gehoore gebracht. Ds. Riemens weer er op, in de Martha- Stichting reeds vele en goede dingen te hebben gezien. Eén ding had hij evenwel gemist n.l. een kerkeraad in de gestichts gemeente. De kwaliteit, waarin hij der halve moest spreken noemde spr. moeilijk, doch hij meende zulks te moeten doen: doende wat des kerkeraads ls" Het beste meende spr. het leven van den Jubilaris te kunnen karakteriseeren overeenkomstig de gelijkenis van den zaaier, zulks naar aanleiding van de schriftwoorden Math. 13 3 b „Zie een zaaier ging uit om te zaaien". Uitvoerig schetste spr. daarop het leven van den jubilaris als bedienaar des Evangelies, hoe deze velen tot zegen heeft mogen zijn tot God heeft mogen brengen; zulks met opgewektheid en eenvoudigheid. Ds. Riemens memoreerde tevens de trouw en de liefde waarmede mevr. Voors haar echtgenoot steeds heeft omringd bU zijn veel omvattenden arbeid Door spr. werd aan de gestichtsgemeente een nieuw doop vont aangeboden, dat aan de inrichting door de werkjongens keurig was vervaar digd. Nadat nog was gezongen ps. 89 17 bracht de jubilaris naar voren, dat hij zich afgevraagd had, of deze avond nu eigenlijk wel noodig was, daar vooral de ouderen wel zouden kunnen begrijpen dat men dergelijke dagen dikwijls liever ln stilte doorbrengt. Spr. was echter dankbaar voor zooveel ondervonden sympathie. De hoofd toon van zijn dank was echter aan God voor zooveel zegen en genade, dat Hij hem dienstbaar had willen maken tot verkon diging van het woord des evangelies. Dankbaar getuigde spr voorts van zijn arbeid te Helno. daarna te Wolvega en sinds 27 jaar ln de Martha-Stichtlng. Spr. had zijn benoeming destijds aangemerkt als een groote durf van het bestuur doch bovendien als een groote genade Gods, zoodat de liefde Christus dwingende was M

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7