KOOPMANS',ZELFSIJZEND BAKMEEL <5É GEMEENTE LEIDEN BERGEN EN DE HAROANGERFJORD Fa.H.VR00M f 12 'A* 4 s BURGERWOONHUIZEN Zaak in Manufacturen JOZO I BUN- EN MOEZELWIJNEN MODDERMAN HARTEVELT C° LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 18 Juni 1934 Een korreltje JOZO-zout f. 1.120.000.- nom. 4 pCt. 20-jarige Obligatiën van 8-13 Augustus 1934. -rV 1 T wjn- Gereedrchappen MEISJES GEVRAAGD de tunnel bij de gouwebrug. Besprekingen. Reeds geruimen tijd begeerden de bewo ners van Kerkstraat, Dorpstraat en Boot straat. aldus schrijven B. en W„ dat de waardevermindering hunner perceelen, welke buiten het onteigeningsplan vielen en in geen enkel opzicht voor eenige schadevergoeding in aanmerking kwamen, zou worden getemperd door den aanleg van een verbindingsweg onder den Weste lijken oprit naar de Gouwebrug De vroeger daartoe aangewende pogin gen zijn allen gestrand óf op technische onuitvoerbaarheid, wijl het wegens te ge ringe weghoogte niet doenlijk bleek een tunnel te verkrijgen einde Bootstraat ingang Kerkstraat, óf op flnancieele moei lijkheden, aangezien het door de toezeg ging van de provincie Zuid-Holland van een perceel aan den heer D. Jongejan noodzakelijk bleef een muur te ontwerpen tusschen den ouden ingang van de Ned. Herv. Kerk aan de Dorpstraat en de Gouwebrug. en de tunnelkosten daardoor het provinciale budget te zeer zouden overschrijden. Het eerste bezwaar der technische on uitvoerbaarheid werd ondervangen, toen de Boskoopsche Middenstandsvereeniging de gedachte opperde de tunnel niet meer aan het einde der Bootstraat maar hoo- gerop bij de Gouwebrug aan het einde der Barendstraat te projecteeren en de pro vinciale waterstaat dit tunnelplan tech nisch uitvoerbaar verklaarde. Het tweede bezwaar zoude uit den weg geruimd kunnen worden zoodra door de uitvoering van het tunnelplan met bijko mende werken, elders te treffen voorzie ningen konden wegvallen of goedkooper gemaakt worden. Dit laatste bleek inderdaad het geval te zijn, wanneer er niet gebouwd zou behoe ven te worden aan de Dorpstraat West- zijde-hoog tusschen de Kerk en de Gouwe brug. Dan zou immers de ontworpen muur kunnen worden vervangen door een "een voudige taludconstructie met lage borst wering. Ged. Staten van Zuid-Holland deelen mede, dat van provinciewege. een tunnel zal worden aangelegd, mits de gemeente Boskoop zorg draagt voor het vrijkomen c.q. niet bebouwen van het door de provin cie Zuid-Holland aan den heer D. Jonge jan toegezegde terrein aan het einde der Kerkstraat - Koek Dorpstraat Westzijde. Op deze voorwaardelijke toézegging zijn wij in overleg getreden met de Boskoop sche Middenstandsvereeniging en hebben te kennen gegeven, dat wij gaarne onze medewerking zouden verleenen. doch dat het moeilijk zou zijn bij den gemeente raad te komen met voorstellen, als daarbij gezegd zou moeten worden op een desbe treffende vraag naar de offers der belang hebbenden: de belanghebbenden hebben verschillende wenschen ter kennis van het gemeentebestuur gebracht en gevraagd of de gemeente zich financieel er voor wilde interesseeren, doch zelf hebben zij in geen enkelen vorm doen blijken, dat de vervul ling van die wenschen hun iets waard is. Wij lieten doorschemeren dat, als de belanghebbenden met een behoorlijk be drag minimaal een f2000 over de brug zouden komen, de gemeente van haar kant de algemeene belangen, welke zij heeft te behartigen in den een of an deren vorm van daadwerkelijke mede werking zou omzetten. Ook van verkeersstandpunt lijkt ons eenige ontlasting op het snijpunt Burge meester Colijnstraat-Koninginneweg en Dorpstraat Westzijde-Zijde niet onge- wenscht, met name niet voor de kinderen, welke vanuit het Zuidelijk deel onzer ge meente naar de gemeenteschool gaan. Tenslotte wijzen wij in dit verband op het moeilijk in geld uit te drukken be lang van welstand, gelegen in een open ruimte naast een 32 meter hoogen hei toren, welke de omgeving zooal niet drukt, dan toch volledig beheerscht en aanpassing van aangrenzend gebied en gebouwen vereischt. Op grond van besprekingen met belang hebbenden, stellen B. en W. voor mede werking te verleenen door: 1. Te aanvaarden als schenking een be drag van f. 2450 als bijdrage in de verwe zenlijking van tunnelplan, gestort en toe gezegd door belanghebbenden; 2. Aan D. Jongejan af te staan een ge deelte van het terrein gelegen ten wes ten van den gemeentetoren, groot circa 140 M2. en deel uitmakend van een van de provincie Zuid-Holland door de ge meente Boskoop gekocht perceel, groot circa 260 M2. (ged. kad. A. 2364, 2181 en 3102) in ruil tegen zijn rechten op het hem door de provincie toegezegde terrein, groot circa 150 M2. ten oosten van de Kerk, hoek Kerkstraat-Dorpstraat West zijde (ged. kad. A. 2324, 2325, 2326 en 2327). met ontruiming door den heer D. Jongejan van wat op dit terrein op het tijdstip van ruiling nog mocht aanwezig zijn en met toebetaling door de gemeente van f. 2500 en het geven van recht van overpad over het eigendom der gemeente, langs den noordgevel van het nieuw te bouwen huis nabij den gemeentetoren; 3. Te aanvaarden, onder dankzegging, van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Ge meente alhier, om niet twee perceelen grond ter grootte van ongeveer 54 M2., resp 273 M2„ deel uitmakend van het per ceel kad. bekend Sectie A. 2320, groot 10 62 Are. op voorwaarden van niet-bebou- wing en garantierecht van overpad ad 3 Meter breed van Kerk via toren naar Burgemeester Colijnstraat; 4. Het eigendom der gemeente, waa.r- onder begrepen het vrijkomend terrein door de provincie aan den heer Jongejan toegewezen en het door de Kerkvoogdij af te stane terrein, en het vrij te geven bouwterrein van de provincie, voor den publieken dienst te bestemmen. Burgerlijke Stand. Geboren: Emma Petronella. d. van W. J. Spaargaren en P. Bakhuijzen Klaas, z. van F. v. d. Velden en F. Kortland Cornelia, d. van H. Goudriaan en K. Stapper. Ondertrouwd: J. B. v. Ekeren en M. C. Groenendijk A. Nederhoff en M. A. Nieuwenhuizen. Getrouwd: O. v. d. Velden. 28 jaar en A. M. v. Lomwei, 31 jaar A. v. Lomwei 28 jaar en M. C. v. Wageningen, 23 jaar. In de Bad- en Zweminrichting wer den de afgeloopen week 152 heeren, 324 dames en 106 Volksbaden genomen. Dinsdag 26 Juni, zal er in het vei- lijngsgebouw evenals vorige jaren ..Beurs" worden gehouden. Door het bestuur van den Vereenig- end polder is ter vervanging van de oude stoommachine aangeschaft een ruwolie- motor van 80 Pk, voor bemaling van den polder. De wethouder J. van Gelderen, be last met de werkloozenzorg, zal voortaan eiken Dinsdag van voorm. halftwaalf tot halféén namidd. ten gemeentehuize voor zaken de werkloosheid betreffende voor belanghebbenden te spreken zijn. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Maarten, z. van H. Langeveld en M. Bogaards Joanna Maria, d. van H. M. Akerboom en A. van Niekerk Susanna Klasina, d. van C. van Klaveren en G. Boer Bartholomeus Adrianus, z. van B. Kraan en J. H. Borst. Ondertrouwd: F. Lekx 22 j. en L W. van Vegten 21 j. Bedankt. Voor het beroep der Geref. Kerk alhier heeft de cand. H. de Valk te Rotterdam bedankt. De collecte, gehouden in de Ned. Herv. Kerk ten behoeve van het studiefonds van den Gereformeerden Bond, in welke dien sten ds. Goslinge van Utrecht voorging, heeft met de naglften opgebracht de som van f. 230. Bij het correspondentiebureau voor arbeidsbemiddeling staan als werkloos in geschreven 174 personen, waarvan 40 steuntrekkers. KOUDEKERK. Aan de wed. H. van Driel alhier is gegund het maken van een oeververdedi ging langs de Oostzijde van de Zijl van de Provincie Zuid-Holland. NOORDEN. De Openbare Begraafplaats. Door de gemeente Zevenhoven worden onderhandelingen gevoerd om de alhier aanwezige openbare begraafplaats, welke toebehoort aan de gemeenten Nieuwkoop, Zevenhoven en Wilnis in eigendom over te doen aan de Ned. Herv. Gemeente alhier. De heer G. Blok Jr. alhier werd met zoo goed als algemeene stemmen herbe noemd als lid van het bestuur van het waterschap „Westveen". TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Helena Leopoldina, d. v. J. L. Hoogervorst en L. Schwarz. Overleden: E. Vonk, 64 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. A. v. d. Vlugt, v. Noord- wijkerhoutJ. de Róoij, v. Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: A. de Jong n. Alphen a. d. Rijn J. Kinkel, n. Rijnzaterwoude. Onvoorzichtig oversteken. WADDINXVEEN. Terwijl de leerlingen der openbare school B een reisje maakten per autobus naar de richting Doorn, beging de 12-jarige M. v. V. de fout, ondanks het verbod van den begeleidenden onderwijzer om den drukken verkeersweg over te loopen. Op dat mo- mentreed juist een auto aan, die het kind tegen den grond smakte, waar dit roer loos bleef liggen. De inmiddels ontboden geneesheer constateerde een lichte hersen schudding en gelastte overbrenging naar de wijkverpleging te Doorn, waar het kind ter verpleging werd opgenomen. Ondanks het feit dat onderwijzers noch chauffeur, schuld hadden, was het toch geen prettige thuiskomst. Nader vernemen wij, dat de toestand van den getroffene zeer gunstig is. Een schadepost. De landbouwer de W„ die met een gras machine aan het maaien was, had het ongeluk dat zijn paard dat daarvoor liep dood neerviel. Het vleesch werd voor de consumptie afgekeurd en vernietigd. Een groote schadepost voor den man. Te 'sGravenhage slaagde voor het examen gemeenteadministratie de heer P. J. van der Pouw. die voor kort alhier ter secretarie werkzaam was als volontair. Kapelaan M. van der Togt. alhier is benoemd tot lid van het comité voor de Algemeene Missie in het Dekenaat Gouda. In de vergadering van de Waddinx- veensche Burgerwacht is herkozen in het bestuur de heer A. de Jong en gekozen de heer Mulder. WOUBRUGGE. Vergadering Ingelanden Veenderpolder. De Ingelanden van den Veenderpolder kwamen in spoedvergadering bijeen ter bespreking van de verbetering der bema ling. Over het voorstel van het Bestuur om de bestaande installatie te verwijderen en te vervangen door een windmolen volgens het Dekker-systeem, werd breedvoerig ge discussieerd. Het bestuur had zich in ver binding gesteld met het Rijksbureau voor ontwatering te 's-Gravenhage, voor welk bureau dr. ir. W. van Konijnburg optrad als adviseur voor den polder. Uit het door dezen uitgebracht rapport bleek, dat de windmolen volgens het Dekker-systeem voor den polder zeer zeker kan voldoen. Allereerst bleek echter noodig de afwate ring goed te regelen, omdat in den polder hooge en lage landen voorkomen. Het be zwaar van een ingeland, wiens landerijen wel het laagst gelegen zijn, dat men met de Dekkermolen niet geheel bedrijfszeker kan zijn omdat een windmolen toch altijd van de weersgesteldheid afhankelijk is, werd den den Ingen. en den heer Dekker weerlegd. Hoewel dit bezwaar toch niet van allen grond ontbloot bleek te zijn, werd besloten om bij aanneming van het voor stel de bestaande installatie te behouden voor noodbemaling, zij het dan ook tijde lijk. Hierna werd met op een na alg. st. besloten een windmolen volgens het Dek kersysteem te bouwen. Nadat de vergade ring zich had uitgesproken over de wijze van het aangaan eener geldleening en een commissie was aangewezen, die het be stuur bij de uitvoering van het Ingelan- denbesluit zou terzijde staan, werd de ver- dering gesloten. Wij kunnen uit een oog punt van natuurschoon dit besluit van de ingelanden van dezen polder zeer zeker toejuichen; binnen afzienbaren tijd zal de echt Hollandsche molen onze omgeving door haar lustig draaiende wieken weer verlevendigen. Ledenvergadering „Het Groene Kruig.' De afd. Woubrugge van de ver. „Het Groene Kruis" hield in het hotel van den heer Witteman te Hoogmade, een leden vergadering. Door den voorzitter, den heer dr. L. e. Loth werd een welkomstwoord gesproken meer in het bijzonder tot den burgemeester, den heer Boddens Hosang en den Pastoor van Hoogmade. Hierna werd het woord verleend aan mevr. Keijzer La Plein, lid van het Hoofdbestuur, die een referaat hield over het onderwerp „Waarom moeten wij lid zijn van het Groene Kruis?" Vervolgens werd de Groene Kruisfilm vertoond en besprekingen ge voerd om de bestaande vacature van een lid in het bestuur te voorzien door de be noeming van een ingezetene van Hoog made. Na rondvraag werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Raadsagenda. De Raad der gemeente komt morgen in openbare vergadering bijeen des voorm half tien. De agenda vermeldt: 1. Notulen en mededeelingen; 2. Inge komen stukken; 3. Voorstel tot wijziging kohier hondenbelasting; 4. Voorstel tot benoeming van twee leden der commissie tot wering van schoolverzuim; 5. Idem tot benoeming van een lid der schattingscom missie; 6. Idem tot benoeming van een lid der Landbouwcommlssie; 7. Prae-advies op een ingekomen verzoek; 8. Voorstel tot wij ziging op de heffing van besmettelijke ziektegelden; 9. Prae-advies op een inge komen verzoek; 10. Voorstel tqt onbewoon baarverklaring van perceel B. No. 177; 11. Voorstel tot opheffing van het contract met L. Disseldorp; 12. Rondvraag en wat verder ter tafel komt. ZWAMMERDAM. De werkloozensteun. De Minister van Sociale Zaken heeft dé Rijksbijdrage in de door deze gemeente uitbetaalde steun aan werkloozen over 1933 vastgesteld op 73 °/o. Aangezien dé gemeente hiervoor een bedrag van f. 17497.84 heeft uitgegeven, Is de bijdrage uit 's Rijks kas bepaald op f. 12773.42. Burgerlijke Stand. Overleden: Levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Johannes Hendrikus Droogh en Cornelia Maria Straathof. Ondertrouwd: Sietze Koopman jm. 28 te Alphen a. d. Rijn en Adrina Anna Kruijt, j.d. 21 j. De fabrieksarbeider G. v. d. B„ werk zaam op de steenfabriek van den heer Koning alhier, heeft bij de politie aan gifte gedaan van het feit, dat uit zijn werkbroek, welke hij in de zandplaats dier fabriek had neergehangen, een portemon- naie met plm. f. 8.inhoud is verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. te koop aangeboden, billijke prijs, wegens omstandigheden. Centrum stad. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2870a. Bij vonnis van de Ar- rondissements-Rechtbank te 's-Gravenhage d.d. 14 Juni 1934 is opgeheven het faillis sement van J. C. UIJLENBROEK, Morschstraat 49, Leiden. De Curator: Mr. F. K. REIJ- SENBACH DE HAAN, Rapen burg 108, Leiden. 3036 (ca. 1000 x vergroot) Ziet U het? Een zui vere kubusZuiver van vorm en zuiver van in houd! En gezond, dit Hollandsche keuken zout, omdat het tegen de gevreesde „krop" beschermt. Onschade lijk! Hygiënisch ver- pakt- 10 et p. pondspak. Neem voor fa- felgebruik" het [ij n e Boekelo's Tafelzout. In handige bussen voor 20 cent. KON. NED. ZOUTINDUSTRIE BOEKEIO 3024 f/o tl I9 It 1 Ks.7 Ook als U vroeg op moet! Een rustige slaap van enkele uren op een origineele Auping doet U méér goed dan een lange nacht op een-andere ouderwetsche matras. En lapt U toch vooral niet verleiden door die zoogenaamd „goedkoope" aan biedingen. Ze blijken al heel gauw, duur» koop te zijn. merk Auping let. Wonneer* dus vroeg op moet, tnoarfook 'wanneer U"graag lang slaapt, slaap op 'n Auping! Beknopten catalogus gratis op aonvraog* aan fabriek „Auping", Deventer. Origin®©!©"* Auping-goudmarfi van;03~73 lof f. 32.25 Origineel©» Auping roodmerk von f. 17.25 tot U 25.50 Origineele Auping-groenmerk vonf_15.75 lof f. 21.75 Órigmeelo Auping-parjrjmerin van f.'14.25 'of t.' 19.50 Bedenk wet: Niet elke staaldroodmolror ir n Auping. „Aupirg" is cc fabrieksmerk. Alleen de in het netwerk van de matras „ingeweven" no or AW/NG geefLlLMaQrbQrqjtoor^ashthêidt 3029 UITGIFTE van in stokken groot f. ÏOOO.— nominaal (Con versieleening). Ondergeteekenden berichten, dat zij de inschrijving op bovenge noemde Leening tot den koers van 99 3A pet. te hunne kantoren te Amsterdam en 's-Gravenhage, zoomede ten kantore van den Gemeente-Ontvanger van Leiden, openstellen op VRIJDAG 22 JUNI 1934 van des vóórmiddags 9 unr tot des namiddags 4 nnr op de voorwaarden van het Prospectus van uitgifte d.d. 1G Juni 1934 Prospectussen en inschrijvingsformulieren zijn bij de kantoren van inschrijving verkrijgbaar. 3022 GEBR. TEIXEIRA DE MATT0S. STAAL CO. AMSTERDAM, •s-GRAVENHAGE, 16 Juni 1934. TE KOOF, ln aanbouw op het terrein tusschen het Acade misch Ziekenhuis en den Lage Morschweg (verlengde Con- stantijn Huygensweg). De woningen zijn modern ingericht en bevatten beneden: 2 kamers (suite), gang, keuken, W.C., provisiekast, schuurtje, flinke achtertuin en achteruitgang. Boven: overloop en 3 slaapkamers waarvan één met vaste waschtafel, en zolder of vliering. Prima bouw. In de woon kamers mooi vergezicht en ln de onmiddellijke nabijheid ruime plantsoenaanleg. De hulzen kunnen ln Augustus a.s. worden betrokken. Ook voor geldbelegging uitstekend ge schikt. Desgewenscht hypotheek beschikbaar. Koopprijs slechts f, 3750.vrij op naam. Iets grootere Huizen aan Plantsoen gelegen, met onbelemmerd uitzicht (ook in de toekomst) f. 4300.De hulzen worden geheel compleet afge leverd, zoodat alle kosten in den prijs begrepen zijn. Bij tijdige beslissing zal zooveel mogelijk met wenschen van koopers rekening worden gehouden. 3037 Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt door J. RAVESTEIN, Arch. (Fa. M. KOERT) Pieterskerkgracht 16, Telefoon 1055. Met het M.S. „CHRISTIAAN HUYGENS" van de Stoomvaart-Maatschij. „NEDERLAND" naar Passage-prijzen van f. 50 tot f. 120 Inlichtingen bij het Agentschap Leiden: 1090 ROLLANDET Co. - Breestraat 61-63 - Leiden. 4 i Slang 28 ct.p.M. Tuin I Gieters 75 ct. Sproeiers 2.40 Morschstraat 2"4-6 Telefoon 2739 3026 van 16 tot 20 jaar voor fabriekswerk. Aanmelden Dinsdag. N.V. „NEDERVUL", v. d. Yalk Bouman- weg 35—37, Leiderdorp. 8058 onze mooie collectie Prijscourant op aanvraag WIJNHANDEL, Opgericht 1795 Vertegenwoordiger voor LEIDEN e.o. VAN HAARLEM, Mariënpoelstraat 21a TELEFOON 81. 3061

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 8