Thijs IJs en de schat op de Maan. Neem n "AKKERTJE" 1EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 18 Juni 1934 UIT DE RIJNSTREEK. NOORD WIJKERHOUT. HET B K. MUZIEKCONCOURS. I De tweede dag. Om twaalf uur opende de voorzitter van den Bond van Rit. Muziekgezelschappen in Zuid Holland den tweeden concoursdag op de terreinen van het St. Bavo-Gestlcht. De uitslag is als volgt: 4e afd. Fanfare: „Door Samenwerking Sterk" te Aarlanderveen, verplicht num mer „Concordlnl", vrij nummer „La Darnc au Coeur d'or" 289 punten. 2e prijs. 4e afd. Harmonie: „St. Gregorius", Kwintsheul, verplicht nummer „La Reine Mab" 147 punten, vrij nummer „l'Ama- rante" ouverture, 138 punten, totaal 285 punten, 2e prijs. 3e afd. Fanfare: „Arti et Religlone", Ter Aar, verplicht nummer „Rejouissance" 142 punten en vrij nummer „En Ardenne" 158 punten, totaal 300 punten, le prijs. 3e afd. Harmonie „St. Ambrosius" Sas- senheim, verplicht nummer „Le Val de l'Amblève, 161 punten, vrij nummer ,Bel- latrix" 153 punten, totaal 314 punten, le prijs; „Triumph", Oegstgeest, verplicht nummer idem 147 punten, vrij nummer „Gemma di Veigi" 137 punten, totaal 284 punten, 2e prijs. 2e afd. Harmonie: .JPerosi" te Leiden verplicht nummer „Une ronde de nuit", 150 punten, vrij nummer „Lustspiel" ouverture 151 puten, totaal 301 punten, le prijs. le afd. Harmonie: „De Phoenix", Wate ringen, verpl. nummer „Le Lac d'Amour" 149 punten, vrij nummer „Solex" 154 punten, totaal 303 punten, le prijs. Uitmuntendheid, Fanfare: „Juliana" Stompwljk, verplicht nummer „Grande marche hérolque" 153 punten, vrij num mer .Antigone" 143 punten, totaal 296 punten, 2e prijs. Uitmuntendheid, Harmonie: „St. Ceci lia" Leldschendam, verplicht nummer „Le Dleu et la Bayadere" 143 punten, vrij nummer „Suite Ballet" 144 punten, totaal 287 punten, 2e prijs; „Adolf Kolping", Lisse, verplicht nummer als boven, 142 p., vrij nummer ,Titus" ouverture 144 punten, totaal 286 punten, 2e prijs. Eere-afd. Harmonie: „St. Antonius", Rotterdam, verplicht nummer „Les Erin- nyes" 159 punten, vrij nummer ,1e Nau- irage de la Meduse" 149 punten, totaal 308 punten, le prijs. Eere-afd.: „St. Franclscus" Delft, verpl. nummer als boven 188 punten, vrij num mer .Peter Schmoll" 175 punten, totaal 365 punten, le prijs. Eere-afd. Harmonie: „St. Mathias", Warmond, verplicht nummer als boven 178 punten, vrij ummer .Dichter und Bauer" 163 punten, totaal 341 punten, le prijs. In de afdeeling Uitmuntendheid kwam mg uit ,Ste. Cecilia" te Voorburg, die Zondag 10 Juni niet was opgekomen. Ver plicht nummer „Le Dieu et la Bayadère", 138 punten, vrij nummer „Le Dlamont Noir" 144 punten, totaal 282 punten, 2e prijs. Uitslag marschwedstrijd: Harmonie „St. Cecilia" Voorburg te prijs. Fanfare „D.S.S." Aarlanderveen, le prijs. Perosi, Leiden le prijs. „De Phoenix" Wateringen le prijs. „St. Franclscus Har monie" Delft le prijs. „St. Antonius Har monie", Rotterdam, 2e prijs. De Keijzer wisselbekker werd toegekend aan de harmonie „St. Franciscus" Delft voor het hoogst aantal punten. De wissel- beker voor het 2e hoogst aantal punten werd toegekend aan „St. Mathias" War mond. De wisselbeker voor den marschwedstrijd werd gewonnen door ,St. Cecilia" Voor burg bij loting. Mej. C. B„ die een duizeling kreeg kwam te vallen en brak een been. Zij werd vervoerd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden, alwaar het been werd gezet. Zij is daarna wederom naar huis vervoerd. OEGSTGEEST. SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING. Aankoop perceel in de Geversstraat. Hedenmorgen 9 uur kwam de gemeen- teraal in spoedeischende vergadering bij een. Aanwezig alle leden. Na opening van de vergadering stelde de voorzitter, burgemeester Van Gerre- vink, het eenige agendapunt aan de orde: Voorstel van B. en W. tot aankoop van het perceel Geversstraat No. 22, kad. be kend gemeente Oegstgeest, Sectie E No. 2154. De vooratter deelde daarbij mede. dat de gemeente thans in de gelegenheid was dit perceel aan te kopen voor f 10.100, plus de kosten zijnde f. 1025.80, dus in totaal voor f. 11.125,80. Bij de gehouden korte bespreking over dezen aankoop, werd door den voorzitter opgemerkt, dat de prijs van dit perceel zeer zeker is te beschouwen als maatstaf voor eventueel volgenden aankoop van tan deze straat gelegen perceelen. Zonder hoofdelijke stemming werd daarna het voorstel van B. en W. aange nomen. - Hierna sluiting. Wedstrijd der Oegstgeester Scherm- Vereeniging. Zaterdagavond hield de Oegstgeester Schermvereeniging in het gymnastiek lokaal van de Openbare School aan den Terweeweg een onderlingen wedstrijd om den Witmans-wisselbeker. De directeur der Vereenlging, de heer De Troye, heette de aanwezigen, meest familieleden van de executanten, hartelijk welkom. Tevens gaf hij aan oningewijden eenige inlichtingen over het verloop van den wedstrijd .Er zou gekampt worden om den wisselbeker, die verleden jaar in het bezit kwam van •an de Troye. Toen begon de kampstrijd, die met groote belangstelling en vaak met spanning werd gevolgd. Vooral de demon stratie-partij tusschen de heeren Borger eo Boorma liet op schitterende wijze zien kat op dit gebied kan gepresteerd worden. Wij laten hier de uitslag volgen van den Wedstrijd floret: I. Jan de Troye, 9 gew. partijen, 11 ontv. tn 39 geg. treffers, n, Ernst Witmans 8 gew. part., 170 ontv. 36 geg. treffers. in Jaap Trouw 7 gew. part., 19 ontv. en 30 geg. tr. IV. Dirk Borger, 7 gew. part., 26 ontv. en 34 geg. tr. V. J. v. Boorma 5 gew. prat. 7 ontv. en 28 geg. tr. VI. Herman Maillnlo 5 gew. part. 31 ontv. en 28 geg. tr. VU. Plet Trouw 4 gew. part. 31 ontv. en 28 geg. tr. VIII. Evert Merager, 4 gew. part. 33 ontv. en 27 geg. tr. IX. Daan Knuttel 3 gew. part. 34 ontv. en 27 geg. tr. X George Lignac 2 gew. part., 33 ontv. en 22 geg. tr. XI. Jan Blok 1 gew. part. 39 ontv. en 12 geg. tr. Jan de Troye ontving den wisselbeker in eigendom. Den heer Witmans werd als schenker van den wisselbeker dank gebracht alsme de aan de ouders, belangstellenden en leeraren van de H.B.S. Een welgeslaagde en anfmeerende avond welken wij bijwoonden. RIJNSBURG. Vergadering Veiling Tuinbouwproducten. Bovengenoemde vereenlging vergaderde in het café van den heer Verbree. De op komst was groot. De voorzitter, de heer S. Schoneveld opende met een hartelijk woord van welkom. Spr. deelde mede, dat deze bijeenkomst allereerst belegd was om den leden mede- deeling te doen van de verschillende re- geeringsmaatregelen. Het is hem gebleken, dat te dien opzichte veel misverstand be staat. Daarom zullen uitvoerige mededee- lingen verstrekt worden. Het gaat thans niet om het voor of tegen der bepalingen te bespreken; dat zal toch geen effect hebben. Meer en meer wordt de veiling een or gaan, waardoor de Regeering kan nagaan of haar maatregelen worden nagekomen. Er zal o.m. scherpere controle worden uit geoefend; een officieele keurmeester moet worden aangesteld enz. Op verzoek van den voorzitter deelde dan de secretaris de heer Jac. Kromhout de voornaamste bepalingen mede. Spr. deed dit zeer uitvoerig en wees er op, wat vooral voor kweekers en koopers van het grootste belang is, o.a. dat elke tuinder lid van de Veiling Vereeniglng moet zijn. Voor 1 Augustus mogen geen eigenhei mers gerooid worden enz. Daarop werd aan leder een circulaire uitgereikt, waarop de minimum prijzen voor elke grentesoort zijn aangegeven. Daarna gaf de voorzitter gelegenheid tot het stellen van vragen. Door de heeren C. Kromhout, A v. d. Sleet en J. Zandbergen werden nadere inlichtingen gevraagd over enkele bepalingen, die naar genoegen be antwoord werden. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de vereenlging als organisatie in een nieuw stadium is gekomen. Het veilings terrein zal uitgebreid moeten worden; het veilingspercentage werd van 3 pet. op 5 pet. gebracht. Voor de functie van keurmeester zal èen officieele oproeping volgen. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken waren besproken o.a. de emballage, merkte de voorzitter in zijn slotwoord op, dat de leden zullen inzien, dat alle beperkende maatregelen worden genomen in het waarachtig belang der kweekers; het gaat er om te komen tot een zoodanige teelt- beperking, dat het bedrijf weer eenlger mate loonend kan zijn. In het vertrouwen, dat allen daaraan zullen medewerken, sloot spr. met de beste wenschen voor Set komende seizoen. De Groentenhandel. Aan de eerste groentenveiling in dit seizoen bestond de aanvoer uitsluitend uit vroege aardappelen en kropsla. Er waren plm. 150 balen aardappelen aangevoerd. Voor groote was de prijs f. 4.30 per baal, voor middelsoort f. 3.50 per baal. De kropsla kon de vastgestelde minimum prijs niet halen. De Bloemenhandel. In verband met het warme weer is de aanvoer van snijboonen buitengewoon groot; dientegevolge zijn de prijzen echter zoo laag, dat van loonend niet meer ge sproken kan worden. De volgende noteeringen werden ge maakt: Korenbloemen 6. 7, 8, 9 ct per 100; Pa pavers 35. 40 ct. per 100; Margrieten 7, 11, 12 ct per 100; Bruidsanjers 3. 4, 5, 6 ct p. 100; Lelies 2.202.50 per 100: Lathyrus 23—24 ct per 100; Leeuwenbekken 1.55 1.65 per 1000; Zinnia's 3040 ct per 100; Ranonkels 1418 ct per 100; Scabiose 30 40 ct per 100; Delfinlum 20 ct per 100; Anjers 1621 ct per 100; Juliaantjes 7— 10 ct per 100; Anemonen 1218 ct per 100 Centianen 1420 ct per 100; Pyrethenums 1213 ct per 100; Campanula 1.05 per 100; Dahlia's 3.: 60 per 100; Roem van Boskoop 80 Oct per 100; Taft 1.90—2.70 per 100; Sarah 2.302.70 per 100; Charles 2.803.00 per 100; Wilhelm 2.70—2.80 per 100; Im perator 918 ct per 100; White 18 ct per 100; Gellou 1518 ct per 100; Albert 14 24 ct per 100. SASSENHEIM. Te Amsterdam behaalde de heer S. Th. Reeuwijk makelaar alhier, het diploma confident, onder auspiciën der nationale opleidingsschool. VEUR—LEIDSCHENDAM. Protest inzake de steunverlaging. De bestuurdersbond Leidschendam Voorburg, heeft aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid het vol gende protest gezonden. De Leidschendamsche Voorburgsche be stuurdersbond in besturenvergadering bij een, kennis genomen hebbende van de voorgenomen wijzigingen in de thans gel dende Rijkssteunregeling. protesteert ten sterkste tegen deze voorgenomen verlaging omdat de betrok kenen hierdoor zullen worden gebracht tot pauperisme dringt er bij Uwe Excellentie met klem op aan deze verlaging niet door te voeren. Onder groote belangstelling had al hier de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den overleden ar beider H de Römph. Ds. Vermet, Herv. Predikant hield ten huize van de overle dene een kleinen dienst en sprak aan de groeve een uitvoerig woord van troost en vermaning tot de kinderen. Een broeder van den overledene dankte voor de eer bewezen. De baar was gedekt met een tweetal bloemstukken, w.o. een van de be woners van den Broekweg. Ten nadeele van de Coóp. Groenten- veiling zijn een groot aantal kisten ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. Het aantal bij de arbeidsbemidde ling ingeschreven werkloozen bedraagt voor Stompwijk 67, waarvan 63 in de werk verschaffing geplaatst en voor Veur 51, waarvan 46 in de werkverschaffing ge plaatst. Ged. Staten hebben goedgekeurd het raadsbesluit van 1 Mei j.l. tot reconstruc tie van het le deel van de Smidslaan en aanleg van 2 daarop uitkomende straten. Het wer'- za' met. Riikssubsidi- in werk verschaffing worden uitgevoerd. De afd. van den Bond van Soc. Dein. Vrouwenclubs hield een ledenvergadering ten huize van de voorzitster. De verslagen van jaarvergadering en Meicommissie werden goedgekeurd. Als bestuurslid werd gekozen mevr. v. d. Wolde en als leden der Kascommissie mevr. Visserv. d. Linde en Wijtzes. Besloten wérd een uitstapje te or- ganiseeren naar Meijendel. De aardappelen controleurs hebben wegens ongedekt vervoer van den hande laar L. R. aan den Vlietweg 70 kilo aard appelen in beslag genomen. Gevonden: een fototoestel, een zilve ren armband, een rugzak met vischgerei, een belastingmerk. B. en W. van Veur stellen den raad voor in te trekken het raadsbesluit van 1 Mei 1934, daar van de Bank van Ned. Gemeenten de mededeeling is ontvangen, dat zij bereid is de rentevoet van de leening groot f46 909 26 terug te brengen op 4'It o ZEVENHOVEN. Het gedeelte van de Kerkstraat tot de hooge brug van het Limeer is gereed ge komen. Voor het verkeer een groote uit komst! WASSENAAR. Gevonden: een hond, achterwiel van een auto, belastingmerk in etui, manchet knoop, heerenhorloge, kano, gewicht, duif, compleet kunstgebit, halsketting, dames- tasch met inhoud, hond, 2 portemonnaies met inhoud, 2 kinderschopjes, vulpotlood, een blok hout, jongensjasje, zwart poesje. Inlichtingen worden op het politiebureau verstrekt. ALPHEN. EERSTE SUCCESVOLLE JONG- D IERENDAG. 20. Thijs en Sim en Glimmer reisden vele lange dagen, totdat zij eindelijk Wogram's kasteel vlak voor zich zagen. Het stond daar heel alleen in 't midden van de bergen; en 't was zoo groot dat zij die 't zagen zich voelden gelijk dwergen. Het was zeer fraai, maar hier en daar vervallen; doch daarvoor was het dan ook vele jaren oud wel honderdtallen. Wogram zelf had lang geen geld om het wat op te knappen want Krak had bij zijn diamanten-diefstal ook zich niet ontzien om Wogram ann te gappen. Tal van mooie inzendingen. Zaterdag werd in hotel „Centraal" de eerste jong-dierendag georganiseerd door de Ras- en Pelskonijnenfokverg. „Ons Be lang". De organisatie berustte in hoofd zaak bij het dagelijksch bestuur de heeren: L. v. Klaveren, W. G. v. Wijk Jr. en C. J. v. Vliet. Keurmeester was de heer G. Blok van Woerden. Het doel van zulk 'n jong dieren dag is, om te toonen hoe de in het voorjaar gefokte dieren zijn en dat de verkoop van jonge dieren altijd vlugger gaat dan van oude. Bij ons bezoek aan de tentoonstel ling zagen wij mooie exemplaren van Hol lander zwartbont. Hollander Isabella en Hollander blauwbont. De vereeniglng legt zich dan ook speciaal toe op het fokken van dit ras en niet zonder succes! De opening werd verricht door den voorzitter den heer van Klaveren met een kort woord. Het mooiste nummer van de ten toonstelling was een voedster Lotharinger zwartbont van den heer Fl. den Hertog, waarop deze een le pr. en 2 eere-prijzen verwierf. Vermeldenswaard was boven dien de zeer mooie vogelcollectie van de gebrs. Broere. Hieronder laten wij een overzicht volgen van de bekroningen: A. Voedsters met jongen. Wit VI. Reus: le pr. met E.pr. (lauwertak) Fl. den Her tog; 2e pr. A. de Wit; Haaskleur VI. Reus: le pr. met e.pr. L. v. Klaveren; Lotharinger bi. bont: le pr. met e.pr. Fl. den Hertog; 2e pr. L. v. Klaveren; Wit Weeners: le pr. L. P. Harteveld; Bi. Weeners: 2e pr. H. Eikelenboom; le pr. met e.pr. C. A. Konst; Alaska: 2e pr. H. Schijf; Zw. Zilvervos: le pr. met e.pr. H. Schijf; Hollander Zwart bont: le pr. m. e.pr. (lauwertak) Van 't Wout en v. Wijk; Hollander Driekleur: 2e pr. J. J. Bonte; Polen: 2e pr. en le pr. C. J. v. Vliet. B. Nesten Jongen: W. VI. Reus: niet be kroond; Haaskl. VI. Reus: le pr. L. v. Kla veren; BI. VI. Reus: 2e pr. A. de Wit; Zw. VI. Reus: le pr. met e.pr. W. Muts; Lotha ringer Bi. bont: le pr. met e.pr. W. v. Schie; Gr. Chicilla: le pr. met e.pr. J. J. Bonte; Alaska: 2e pr. G. v. Eik; Hollander Isabella: 2e pr. J. H. v. Vliet; Hollander Zw.bont: Gr. Z. L. v. Klaveren; 2e pr. id,; Belgian Hare: le pr. met e.pr. H. Eikelen boom; Black and Tan: 2e pr. Joh. H. van Vliet; le pr. met e.pr. (br. medaille) J. J. Bonte: Polen: le pr. C. J. v. Vliet. C. Rammen, 814 weken: W. VI. Reus: le pr. met e.pr. Fl. edn Hertog; 2e pr. W. v Schie; BI. VI. Reus: 2e pr. Fl. den Her tog;; Lotharinger Zwartbont: 2e pr. C. A. Konst; le pr. met e.pr. A. de Wit; Lotha ringer Blauwbont: le pr. met e.pr. W. v. Schie: 2e pr. C. A. Konst; 2e pr. A. de Wit; Wit Weeners: le pr. met e.pr. L. P. v. Har- tevelt; BI. Weeners: le pr. H. Eikelenboom: Alaska: le pr. met e.pr. H. Schijf; Black and Tan: le pr. met e.pr. W. Verhoorn; Polen: le pr. C. J. v. Vliet. D. Voedsters 8-—14 weken: W. VI. Reus: le pr. met e.pr. (Beker beschikbaar ge steld door de pluimveeverg. te Lisse) A. de Wit; 2e pr. met e.pr. I. v. 't Wout; 3e pr. Fl. den Hertog; BI. VI. Reus: le pr, met e.pr. (medaille) Fl. den Hertog; Geel VI. Reus: 1 pr. met e.pr. H. Schijf; Lotharinger Bl.- bont le pr. W. v. Schie: Wit Weeners: le pr. met e.pr. L. P. Harteveld: Alaska: le pr. met e.pr. (verz. medaille) H. Schijf; Hol lander Zw.bont: 2e pr. v. 't Wout en v Wijk le pr. met e.pr. G. v. Eik; Black and Tan: le pr. W. Verhoorn; Polen: le pr. met e.pr. C. J. v. Vliet. E. Rammen 14 wk. en ouder: BI. VI. Reus 2e pr. Fl. den Hertog: le pr. met e.pr. (me daille) id.; Haaskl. VI. Reus: le pr. met e.pr. L. v. Klaveren: Lotharinger zwart bont: 2e pr. W. Verhoorn; le pr. met e.pr. Fl. den Hertog; Lotharinger bl.bont: le pr. A. de Wit; Gr. Zilver: le pr. met e.pr. H. Schijf; Havana: le pr. met e.pr. Fa. v d. Sluis en van den IJssel; Polen: le pr. met e.pr. Joh. H. v. Vliet. F. Voedsters. 14 wk. en ouder: W. VI. Reus: le pr. met e.pr. (medaille) Fl. den Hertog; BI. VI. Reus: le pr. met e.pr. id; Haaskl. VI. Reus: le pr. L. v. Klaveren; Lotharinger zw.bont: le pr. en 2e pr. (Beker voor het mooiste nummer van de tentoonstelling van de vereeniging en bo vendien een beker beschikbaar gesteld door den veearts B. v. Wijk) Fl. den Her tog; 2e pr. W. Verhoorn: BI. Weeners: le pr. H. Eikelenboom; Hollander zw. bont: 2e pr. met e.pr. v. 't Wout en v. Wijk; le pr. Fl. den Hertog; Hollander Isabella: le pr. m. e.pr. Fa. v. d. Sluis en v. d. Yssel. G. Fokrammen: le pr. m. e.pr. Fl. den Hertog; 2e pr. A. de Wit: Haaskl. VI. Reus: le pr. L. v. Klaveren; Lotharinger zw.bont: le pr. met e.pr. (medaille) Fl. den Hertog: Lotharinger Bl.bont: le pr. L. v. Klaveren: Gr. Chincilla: le pr. met, e.pr. J. J. Bonte: BI. Weeners: le pr. H. Eikelenboom; Wit Weeners: le pr. L. P. v. Harteveld: Belgian Hare: le pr. met e.pr. (medaille) H. Eike lenboom; Alaska: 2e pr. H. Schijf; le pr G. v. Eik; Black and Tan: le pr. met e.pr. J. J. Bonte; Hollander Zw.bont: le pr. met e.pr. G. v. Eik; 2e pr. A. de Wit; 3e pr. L. v. Klaveren; Hollander Isabella: 3e pr. Joh. v. Vliet; Hollander-driekleur: 2e pr. Fa. v. d. Sluis en v. d. IJssel; Polen: le pr. J. H. v. Vliet; 2e pr. C. J. v. Vliet; H. Fok- voedsters: W. VI. Reus: le pr. A. de Wit; Haaskl. VI. Reus: le pr. L. v. Klaveren; Gr. Chincilla: le pr. J. J. Bonte; Black and Tan: le pr. met e.pr. J. J. Bonte; 2e pr. J. H. v. Vliet; Hollander Bl.bont: 3e pr. J. H. v. Vliet. De eêre-prijs voor het hoogst aan tal punten werd bovendien behaald door den heer Fl. den Hertog. Deze prijs was be schikbaar gesteld door burgemeester P A. Colijn. De belangstelling was zeer goed te noemen; ongetwijfeld op het organiseeren van dezen eersten jong-dierendag met ge noegen terugzien, zoodat in de toekomst een dergelijke tentoonstelling zeker zal worden herhaald. 40-jarig jubileum van ds. A. W. Voors. Gisteren was het voor ds. A. W. Voors, predikant-directeur der Martha-Stichting alhier, ongetwijfeld een dag van bijzon dere beteekenis. Niet alleen voor zichzelf, maar ook voor zijn echtgenoote en verdere familie. Het was toch 40 jaar geleden, dat hü te Helno, zijn eerste gemeente, het ambt van predikant aanvaardde. Al dien tijd. Zondag na Zondag, heeft de jubilaris 'de H. Schrift mogen openen. Het bleef RECLAME- 3034 uil zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Vrouwenpijn, Onbehaaglijkheid. niet alleen bij deze eerste gemeente, al hoewel daar een rijk gezegend leven begon, doch ook de N.-H. Gemeente Wolvega mocht zich gelukkig prijzen ds. Voors eenige jaren tot voorganger te hebben. Van bijzondere beteekenis is dit rijk gezegend leven evenwel geworden voor de Martha- Stichting alhier, waar de jubilaris zijn talent als bijzonder christelijk paedagoog geheel mocht ontplooien. Begrijpelijk is het dan ook, dat deze dag en de eerst komende dagen, waarover door ons reeds is geschreven, niet zonder meer zullen pas- seeren. Volstaan wij thans slechts met te vermelden, dat ds. Voors Zondag, op uit- noodiging van den Kerkeraad der Ned - Herv. Gemeente te Heino, aldaar een ge dachtenisrede hield. De jubilaris bepaalde zijn hoorders bij het onderwerp: „Mijn Zaaileven", zulks naar aanleiding van de Schriftwoorden uit Math. 13 3b: „Zig, een zaaier ging uit om te zaaien". Een onderwerp dus, geheel in overeenstem ming met dit rijk gezegend ambtelijk leven. Aanbesteding. Door B en W. werd in het openbaar aanbesteed de gemeentelijke onderhouds werken, enz., dienstjaar 1934/35. De in schrijvingen waren als volgt: Perceel 1: Timmerwerken Deerenberg f.686; J. van Wieringen f.677; Snel f. 707.50; Kramer en Bauer f 935.50; Gebrs. Bons f. 869. - Perc. 2, metselwerken: H. Oudenes f.555; A. J. J. v. Engelen f.385; J. R. de Groot f.495; Gebrs. J. en P. v. Wijk f.645; J. Kramer en A. Bauer f. 535 - Perc. 3, smids- werk: Smit f 531 plus. O.Bel.; Rozestraten f. 482 grof 15; fijn 60; uurloon 70 ct.; Ge broeders Haverkamp f. 523; grof 16, fijn 36 uurl. 72 ct. - Perceel 4 schilderwerk: 4a H v. Essen f.1643, 4b id. f.405; massa f.2035; W v. Diest 4a. f.1580; 4b f.390; massa f. 1896; J. Z. v. Hellemond 4a f 1895; 4b f505massa f2400. - Perc 5 loodgie- terswerk: J. Fitters f.492; A. v. d. Lin den f. 224.50; J. J. Bonte f291,65: Oosterom f. 264. - Perc. 6 stoffeerderswerk: C. Ver- ruijt f. 205; J. Jong en Eel f. 196, allen aan nemers alhier. De gunning zal nader wor den bekend gemaakt. Bijeenkomst Bond van Jonge Liberalen en Liberale Staatspartij. Met het doel het verband onder de leden te bewaren, zoowel als om het con tact te zoeken met politiek anders den kenden hield de Bond van Jonge Liberalen in samenwerking met de Liberale Staats partij „De Vrijheidsbond" alhier een Zondagmiddag bijeenkomst in hotel ,,'s-Molenaarsbrug", in welke bijeenkomst als sprekers optraden mej. dr. E. C. van Dorp, oud-lid van de Tweede Kamer en mr. H. L. v. Zanten, voorzitter van het Hoofdbestuur van den Bond van Jonge Liberalen. Besproken werd een tweetal in teressante onderwerpen n.l. „De weg uit de Werkloosheid" door mej. dr. van Dorp en „Naar een betere toekomst" door mr. v. Zanten. Beide onderwerpen, welke met alle dui delijkheid werden uiteengezet vonden een aandachtig gehoor, zoodat de spreekster en spreker een hartelijk applaus ten deel viel. Van d- gelegenheid tot debat en of vragen stellen werd door eenige aanwe zigen gebruik gemaakt. Tot aller tevreden heid werden deze vragen beantwoord, zoo dat ook deze bijeenkomst, welke van 3 tot 6 uur duurde, weer eens duidelijk aan toonde, dat het bijwonen ervan nuttig kan zijn, ongeacht welke politieke richting men is toegedaan. Vrachtauto in brand. Langs den Westkanaalweg reed een vrachtauto, afkomstig uit Rotterdam met als passagiers verschillende visschers. Op een gegeven moment bleek de auto van binnen in brand te staan tot groote schrik der inzittenden. Door hun luid geschreeuw werd de bestuurder opmerkzaam gemaakt. Toen de wagen stopte sloegen de vlammen er reeds uit. Met emmers water wist men den brand gelukkig te blusschen. De vis schers kwamen met den schrik vrij; zij kregen eenige schade aan hun kleeding. De stremming voor de scheepvaart door de brug en sluis aan het gemaal Nep- tunus langs den Oostkanaalweg zal van heden af zijn opgeheven. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Lucas, z. v. L. Terlouw en A. Mulder Nellie, d. v. J. Luuring en A. Hoogendoorn Teije Jacobus, z. v. J. J. de Vries en T. Teekens. Ondertrouwd: L. de Kruijff 24 j. en M. F. van Groeningen 22 j. Getrouwd: J. van der Stelt 31 j. en K. Blonk 33 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. Duits, v. Zwammerdam J. v. d. Vring, v. Woerden M. M. van Beveren, v. Oegstgeest B. van Beek, v. Voorburg A. E. Lafeber, z.b. v. Gouda. Vertrokken: G. Boer, z.b. naar Vllst A. v. Kippersluis, n. Zwammerdam G. Rietveld z.b. n. Zwammerdam C. Groep n. Utrecht A. v. Dijk, z.b. n. Woerden. Gevonden voorwerpen: 1 rijwielbelas- tingmerk, 1 zakkam in étui, 1 geldstuk, 1 autokap met touwen en dekkleed, 1 blauw badmutsje. BOSKOOP. Bijenzwerm. Op de kweekerij van de fa. D. A. Koster zette zich in de heining een groote bijen zwerm neder. Door een deskundige be handeling van den heer J. v. Tol, konden de dieren tijdelijk in een kist worden op gevangen en later aan een liefhebber, die in het bezit is van korven, worden aange boden. 8I

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7