sport. scheepstijdingen. uit de omstreken. jf agenda. Hoofdpijn, itieopijto ÜUjhltacdt's Voedw LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 18 Juni 1934 PAARDENSPORT. COURSES TE DUINDIGT. Te Duindlgt hebben gisteren wederom rennen en draverijen plaats gehad. De resultaten waren: Oitanoprijs. prijzendraverij 4e klasse over 1740 Meter: 1. Waldeck Piermont (Eig. L. J. Eikhuizen2. Willy Duffy (Eig. Stal Holland). Zevende Heerrijdersprijs, handicap le klasse over 2000 Meter: 1. T. Akista (Eig. J. Vrij landt); 2. Robert E. Lee (Eig. Stal, Hilversum). Griseldaprijs, ren op de vlakke baan over 1700 Meter: 1. Alouette (Eig. Luit. L. N. M. v. d. Put); 2. Omphazit (Eig. E. Vrijdaghs). Achtste Heerrijdersprijs, handicap 2e en 3e klasse over 2000 Meter: Dead heat tus- schen T. Akista (Eig. J. Vrijlandt) en Siem Claudy (Eig. Stal, Oegstgeest). Graslosaprijs, ren op de vlakke baan over 2000 Meter: 1. Florentin (Eig. C. van 't Hoff2. Elass (Eig. M. J. v. d. Velde). Gondolaprijs. heatprijzendraverij le klasse over 1700 Meter: Eerste heat: 1. Calumet Bastle (Eig. G. J. v. d. Elshout). Tweede heat: 1. Ulpia H. (Eig. M. France); Derde heat: 1. Calumet Donald (Eig. A. P. Kaiser). o ZEILEN. OEFENWEDSTRIJDEN VAN „DE KAAG". Zeer Teel animo onder de leden. De Zeilvereeniging „De Kaag" stelt ook dit jaar zijn leden weer in de gelegenheid zich te oefenen in het wedstrijdzeilen voor de Kaagweek. Dat deze onderlinge wedstrijden, waar voor geen inleggeld geheven wordt, bij de leden zeer in den smaak vallen, blijkt wel uit het groote aantal deelnemers. Aan den startlijn verschenen niet minder dan 90 schepen, die getracht hebben om elkaar bij een zeer veranderlijk windje, dat hoofd zakelijk uit N. Westelijke richting woei, te bekampen. Toen om elf uur het eerste startschot viel, woeien er zoo nu en dan vlaagjes uit de meest onwaarschijnlijke richtingen over het meer. die een enkeling vooruit brach ten, terwijl de meeste booten bij de start lijn bleven dobberen. Pas tegen 12 uur, toen de laatste klassen voor de ochtendwedstrijden startten, kwam er een windje uit het N.W. door, waardoor het rak Zweyland-Norremeer in den wind kwam te liggen. Jammer was het dat van vele klassen de booten nu kris kras door elkaar lagen, waardoor vooral de kleinere scheepjes veel gehinderd werden. De middagwedstrijden hadden in het begin een goed verloop. Maar nu veran derde de laatste rakken naar de finish veelal in een drijfpartij. Men begrijpt, dat er van deze wedstrijden geen geregeld ver slag te geven valt, daar vooral de voorste plaatsen steeds door anderen werden in genomen en er van de uitslag niets te zeg gen viel voor de finish bereikt was. In de 45 M2. klasse startten 4 schepen. Een bijzonderheid is hier, dat belde Wed strijden door de Koppelstock met haar gaf- feltuig gewonnen werden voor de Walta die een torentuig voert, wat bij licht weer meestal sneller is. In de regenboog-klasse A verdeelden de Leede n met v. d. Mey en de Duke met J. Jesse aan het roer de eerste plaatsen, ter wijl de Swan met H. Zuiderbaan beide ma- lern tweede werd en toch nog het grootst aan tal punten behaalde. In de A-klasse der sharpies waren W. Nauta en Saraber weer de snelsten. Bei den behaalden een eerste en derde plaats, terwijl de B-klasse twee maal achter elkaar door de Peuleschil met Gebhard aan den helmstok gewonnen werd. In de pampusklasse startten reeds 14 scheepjes, die over twee klassen verdeeld waren. In de eerste race lag de Snip n lang aan den kop, maar zij moest zich ten slotte met de 2e plaats tevreden stellen, doordat de Windveer van v. Essen zich naar voren werkte en eerste werd. De middag wedstrijd werd een gemak kelijke overwinning voor v. d. Steur, ter wijl Swart met de Snip n wederom tweede werd. In de B-klasse won 's morgens de Nor- remeer van ir. Hofkes. Onze stadgenoot, van Hoof, werd toen tweede en 's middags eerste, zoodat hij het grootste aantal pun ten veroverde. In de 12-voets Jollenklasse A experi menteerden v. Helvert en Borgerhoff Mul der met nieuwe zeiltjes, v. Helvert won hier met een zeer bol tuig beide races. De tweede en derde plaatsen werden verdeeld door het Dobbertje van mej. Oudshoorn en Good Luck van van Wermeskerken, mede waardoor Borgerhoff Mulder van beide wedstrijden door protesten werd uit gesloten. In de B-klasse was Vaudin ten Cate de sterkste. Hij werd eenmaal eerste en eenmaal tweede, met een gering ver schil achter mej. Leenen. De i2-voetsjollen klasse C. was met 22 scheepjes verreweg het meest bezet. De eerst plaatsen werden door F. Flu met Hot Foddy en „It" van P. Vermeulen verdeeld De twee zusjes Weise toonden dat zij niet voor elkaar onder deden en bezetten ieder eenmaal de vijfde plaats in hun eersten wedstrijd. De volledige uitslagen zijn: 45 M. 2 klasse Ochtendwedstrijd: L Cop- pelstock, st. J. H. C. Sievers; II. Walta, st. C. A Vermaat. Middagwedstrijd: I. Coppelstock; n. Watya. Regenboog klasse A, ochtendwedstrijd: I De Leede n, st. W. Z. van der Mey; n. De Swan, st H. Zuiderbaan. Middagwedstrijd: I. Dake, st. J. Jesse; n De Swan. Regenboogklasse B, ochtendwedstrijd: I Pieterske, st. G. de Vries Lensch; II. Elf, st. H. J. W. Brouwer; HI. Titia, st. J. W. Maas. Middagwedstrijd: I. Elf; n. Pieterke; UI. Titia. 12 M. 2 klasse A, ochtendwedstrijd: L Dinges, st. W. J. H. Nauta; Et. Witwiek, st C. M. H. Nauta; HI. Slabbie, st. G. A. M. Saraber. Middagwedstrijd: I. Slabbie; II. Brasem, J. v. d. Meer; III. Dinges. 12 M. 2 klasse B, ochtendwedstrijd: L Peuleschil, st. Th .F. Gebhard; II. Da-Da, st. L. P Vollebregt; UI Eversharp, st. N J. Beek. Middagwedstrijd: I. Peuleschil; n. Peet, st. A. Marlet; HL Eversharp. Friesche 16 M. 2 klasse, ochtendwed- strild: I. 9 Juni, st. F. L. Bambonnet; Et. Kriek, st. A. G. H. M. Bakker. Middagwedstrijd: I. 9 Juni; II. Kriek. Pampusklasse A, ochtendwedstrijd: Windveer; II. Snip II, st. H. J. Swart; HL Steur n, st. L. v. d. Steur. Middagwedstrijd: I. Steur II; n. Snip II; Hl. Oranje, st. P. Schieffer. Pampusklasse B. Ochtendwedstrijd: L Norremeer, st. J. C. P. Hofkes; n. Zwei- land, st. M. v. Hooff Jr.; m. Spriet, st. J. M. G. Schrama. Middagwedstrijd: I. Zweiland; n. Spriet Hl. Fuut H, st. W. v. Hattem. 12 vts Jollenklasse A. Ochtendwed strijd: I. Vagebond, st. Th. v. Helvert; n. Dobbertje, st. mej. G. Oudshoorn; Hl. Good Luck, st. J. L v. Wermeskerken. Middagwedstrijd: 1. Vagebond; H. Good Luck; HI. Dobbertje. 12 vts Jollenklasse B. Ochtendwed strijd: I. Jutter, st. C. Naudin ten Cate; H. 't Sweltsje H, st. L. v. Tienhoven. Middagwedstrijd: I. Reveller, st. mej. F. A. C. Leenen; H. Jutter. 12 vts. Jollenklasse C. Ochtendwed strijd: I. It, st. P. Vermeulen: H. Lucky Rascal, st. L. v. Eek; IH. Sterntje, St. H. W. Kalis; IV. Eider, St. B. Ouwerkerk Jr.; V Varrow Escape, st. mej. Dolly Weise. Middagwedstrijd: L Hot. Toddy, St. F. P. Flu: H Alvertje, st. A. J. Coster Jr.; HI. Notedopje, st J. H. v. Dalen; IV. Sterntje; V. Varrow Escape, st. mej. Fried! Weise. o DUIVENSPORT. „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE (ALPHEN). Wedvlucht van Orleans op Zaterdag. Los om 7 uur, heldere lucht en W. wind. le pr. A. de Graaff 4 u. 31 m. 13 sec.; 2e H Bauer 5.04.16; 3e P. G. Borgers 5.12.36; 4e E. v. d. Werff 5.14.06; 5e A. de Graaff 5.19.11; 6e J. Tuinenburg 5.32.50; 7e P. G. Borgers 5.57.24; 8e H. Bauer 6.02.25 9e E. v. d. Werff 6.09.41; 10e J. Tui nenburg 6.12.02; lie P. G. Borgers 6.30.59. o SCHAKEN. KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Om den wisselprijs van het „Leidsch Dagblad". In de afgeloopen week zijn in dezen wedstrijd wederom drie partijen gespeeld. Rutten opende tegen Bosscha met d4, deze antwoordde met Pf6, d6 en later g6. Na de opening bezette wit met twee torens de geopende h-lijn. maar kon hier toch geen voordeel behalen. Daarom opende hij ook nog de f-lijn, maar hierbij moest hij een toren geven voor paard en pion. waar na de aanval hier vast liep. Nu probeerde hij zijn geluk op de koninginnezijde en drong hier binnen, maar zwart opende ter zelfder tijd de koningsbaan en wederzijds werd nu scherp op winst gespeeld. Zwart trok hierbij aan het langste eind, de witte koning raakte in een matzet en Bosscha won de partij. De Blécourt opende tegen Slaats ook met d4, zwart speelde zwak voort en ver loor een pion, bovendien kon De Blécourt een paard op e6 plaatsen, vanwaar het niet verdreven kon worden. Hij zal de partij nu wel winnen. Ook is nog een partij begon nen tusschen Segaar en De Blécourt. Se- gaar speelde eveneens d4, daarna Lf4 en kwam goed te staan. Door het onjuist op schuiven van een pion, verloor hij de kwaliteit en zal nu de partij wel verlie zen. De stand is de volgende: Demmendal 3>/t uit 5, Van der Nat 2 uit 3 en 1 afgebr. p.. Rutten 2 uit 4 en 2 afgebr. p., Segaar 'h uit 3 en 1 afgebr. p., De Blé court 2 uit 3 en 3 afgebr. p., Bosscha 2 uit 3 en Staats 1 uit 5 en 1 afgebroken partij. o WINTER WEDSTRIJD LEIDSCHE SCHAAKCLUB „PHILIDOR". In de hoogste groep van dezen wedstrijd is de stand thans als volgt: W. H. v. d. Nat 5' uit 6. G. Pels 5uit 6 H. I. de Nie 6"/i uit 8, P. J. v. d. Zeeuw 4>/t uit 9, C. J. Kooreman 3'/i uit 9, P. Herfkens 3"! uit 11 en C. J. v. d. Wilk 1 uit 12 Deze stand is tevens als eindstand te be schouwen. Door verschillende omstandig heden konden enkele deelnemers de res- teerende partijen niet uitspelen. HALCYON LIJN. STAD DORDRECHT. 15 Juni van Bagnoli te Melilla. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ALMKERK, uitreis, 16 Juni van Bunburry HOLLAND—OOST-AZIË LIJN. ARENDSKERK, uitreis, 15 Juni van Sin gapore. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALPHACCA, thuisreis, 15 Juni te Santos. ALWAKI, 15 Juni van R'dam te Hamburg. JAVA—NEW YORK LIJN. DJAMBI, 15 Juni van New York te Batavia ROTT. LLOYD. SIBAJAK, thuisreis, 20 Juni v.m. 7 uur te Marseille verw. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. NEREUS, 16 Juni van A'dam te Kopen hagen. MIJ. NEDERLAND. POELAU TELLO, 16 Juni van A'dam te Batavia. o DIVERSE STOOMVAAR TB ERICHTEN. BEURSPLEIN, 14 Juni van R'dam te .Oxelosund. KATENDRECHT, 15 Juni van Rouaan te Philladelphia. SLIEDRECHT, Novorossisk n. Montevideo, was 15 Juni 300 mijlen O. van Cape Rock WINTERSWIJK. Archangel n. Londen, pass. 15 Juni Udsire. HAULERWIJK, 15 Juni van Archangel n. Londen. DELFSHAVEN, 15 Juni van Mobile te Pensacóla. AALSMEER. Adres inzake uitvoering van werken. De Aalsmeersche Bestuurdersbond heeft een dringend adres aan den gemeenteraad gericht, waarin verzocht wordt, dat B. en W. zich tot de Tegeerlng zullen wenden in verband met het 60 millioenplan 1934, voor uitvoering van productieve werken. Zoowel in het belang van de werkloozen als van de gemeente wordt het uitvoeren van de volgende werken aanbevolen: 1. doortrekken van Cleefkade (verbinding Uiterweg-Oostelnde)2. demping sloot N. W.-zijde van den Ulterweg; 3. verbinding Oosteinderpoel- en elnderpoelpolder naar den Oosteinderweg; 5. doortrekken Chry santenstraat naar Verlengde Dorpsstraat; 6. rioleellng van. het oude dorpsgedeelte. De droogte. Door het uitblijven van voldoende regen krijgen de weilanden ook in dit polder gebied het met de droogte te kwaad, zoo dat het vee ternauwernood nog zijn voed sel kan vinden. De hooi-oogst blijkt over het algemeen zeer goed te zijn, doch ook het gemaaide land heeft nu groote behoefte aan regen; het ziet er zeer dor uit. Ook verschillende andere gewassen, zooals koolsoorten, heb ben veel van de droogte te lijden. De Bloemenhandel. De veilingen van snijbloemen in deze gemeente hebben nu een echt zomersch aanzien. Naast de rozen in verschillende soorten is er ook een flinke aanvoer van polyantharozen, waarvoor de handel blijk baar veel interesse heeft en die vlug van de hand gingen. Nu de lathyrus ook in de vrije natuur in bloei is gekomen, werd de prijs, welke hier voor de kaslathyrus be taald werd, zeer laag, evenals die van irissen, Japansche lelies, violieren e.d. De Amerikaansche anjelieren, welke steeds een bevredigende opbrengst hebben gege ven. liepen ook in prijs terug. Voor pioenen bleef ook in de afgeloopen week de han del zeer willig gestemd, evenals voor snij- groen, delphinium en gladiolen, welke be vredigende prijzen opbrachten. Door het warmere weer is de kwaliteit van de kasrozen de laatste dagen over het algemeen minder goed geworden. Aan de potplantenveilingen begint het aanbod nu wat te verminderen. Veel bloemen en planten daalden in prijs, zoodat van meer dere soorten c^i opbrengst zeer laag werd. Wat betreft <je vooruitzichten van den exporthandel vin snijbloemen, wordt deze in handelskringen donker ingezien, nu Duitschland een volledig moratorium heeft afgekondigd, waarvan gevreesd wordt, dat het ook genoemden handel, welke vooral in herfst, winter en voorjaar van veel beteekenis is, groote moeilijk- in den weg zal leggen. De alhier gehouden collecte voor het sanatorium „Zonnestraal" te Hilversum heeft de som van f. 287.27opgebracht. Zooals uit de officieele opgave van Arbeidsbemiddeling blijkt, staan thans nog 136 arbeiders als werkloos Ingeschreven, waarvan 77 behooren tot het landbouw- en bloemistbedrijf. o BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. Benoeming van den nieuwen gemeente ontvanger. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer M. Pos. De voor zitter-secretaris, de heer A. Verheul Azn., opende met gebed, waarna de notulen werden gelezen en onveranderd vastge steld. De volgende ingekomen stukken werden medegedeeld: een dankbetuiging van den heer v. d. Mark voor het afstaan van het oude brandweermateriaal voor zijn museum te Wassenaar. Van Ged. St. is een ontwerp-besluit ontvangen met be trekking tot verlaging van de jaarwedden van den burgemeester, den secretaris en den ontvanger. Besloten werd. dat de korting op de salarissen ten hoogste 12'/!°/o zal bedragen. Een voorstel van het N.C.C. om voor 10 gezinnen een bedrag van f 4.50 beschikbaar te stellen. Het N.C.C. zal hier aan 50"/o bijdragen om dit in natura uit te deelen. Na een korte bespreking werd dit voorstel goedgekeurd. Een verzoek van P. de Vrij om vrijstelling der hondenbe lasting wegens overrijding; goedgekeurd. Verschillende verzoeken om vrijstelling wegens ziekte van betaling schoolgeld, werden goedgekeurd. Volgde benoeming ambtenaar Burgerl. Stand. De voorzitter deelde mede een schrijven ontvangen te hebben van den heer Van Eeten, dat hij benoemd is als burgemeester der gemeente Nieuwerkerk en zich voor de benoeming als ontvanger terugtrekt. De burgemeester stelt thans voor No. 2 der voordracht de heer Achterberg, te Goudriaan No. 1 te plaatsen en te benoemen. Deze wordt met alg. st. benoemd en eveneens met alg. st. tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Volgde benoeming onderwijzeres openbare school. Benoemd werd mej. G. W. H. Noor- dijk No. 1 der (gewijzigde) voordracht te Groede. Volgde beëediging van den gemeente ontvanger. De heer Achterberg werd met zijn benoeming gelukgewenscht. De heer Achterberg dankte voor het ver leende vertrouwen in hem gesteld, en zal trachten dit niet te beschamen. Hij legde vervolgens de vereischte eeden af. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering en ging de raad over in geheime zitting. o HAARLEMMERMEER. Door auto aangereden. Op den Vermeperweg te Nieuw Vennep alhier, werd 's avonds het 4-jorig dochter tje van den heer D. aldaar, dat bij het naderen van een auto nog gauw den weg dwars wilde oversteken, door dit motor rijtuig gegrepen en eenige meters ver weg geworpen Dr S. uit Nieuw Vennep was direct ter plaatse en constateerde 'n licht? hersenschudding gekneusde rib en een beenwond. De kleine werd naar de ouder lijke woning gebracht Den chauffeur, die nog al het mogelijk deed om de aanrijding te voorkomen, treft geen schuld'. T. H. v. d. Veen t De heer T. H. van der Veen, die ruim 40 jaren als hoofd van de bijzondere school aan den Aalsmeerderweg O.Z. alhier is werkzaam geweest en wegens het toereiken van den 65 jarigen leeftijd met Ingang van 15 April 1934 in het genot van pensioen werd gesteld, heeft van deze hem toege dachte welverdiende rust na een werk zaam en welbesteed leven helaas niet lang mogen genieten en is in zijn pas in gerichte nieuwe woning te Amstelveen plotseling ongesteld geworden en overleden De heer v. d. Veen was een bekende per soonlijkheid in deze gemeente, die zich veler achting en vriendschap had ver worven en niet alleen de belangen van het bijzonder onderwijs op voorbeeldige en enthousiaste wijze heeft voorgestaan en behartigd, maar ook op menig ander ter rein gedurende tal van jaren vele goede diensten heeft bewezen Nieuw Kerkorgel. De door velen reeds lang gekoesterde wenschen dat het oude, in desolaten toe stand verkeerende orgel in de Geref. Kerk te Rijk alhier nog eens door een nieuw zou worden vervangen, zijn thans in vervulling gegaan, dank zij den steun, dien de in 1933 in het leven geroepen orgelcommissie van verschillende zijden mocht ondervinden. De bouw van het nieuwe orgel, dat als een belangrijke aanwinst is te beschouwen voor de Geref. Kerk en op Donderdag 21 Juni a.s. zal worden ingewijl werd opgedra gen aan de fa. Valkx en van Kouteren en Co. te Rotterdam. Ernstig ongeluk. Ter plaatse waar van gemeentewege de rioleringswerken in de Concourslaan te Hoofddorp in vollen gang zijn. sprong Za terdag plotseling een waterleidingbuis, het geen een zoodanigen knal gaf. dat eendge bewoners naar buiten snelden om te zien wat er gaande was. Hieronder bevond zich ook mevrouw G., die in de nabijheid van het graafwerk het ongeluk had een mis stap te doen waardoor zij zoodanig kwam te vallen, dat zij een gecompliceerde been breuk bekwam. Per auto werd zij naar ziekenhuis gebracht. Inbraak. Bij den heer L aan den Ringdijk bij Aalsmeer, is 's nachts ingebroken. Of 't den dieven die door forceering van 'n deur zijn binnengekomen, om geld is te doen ge weest, is niet met zekerheid bekend, maar dat ze alles kunnen gebruiken, bleek wel uit de buit die ze wisten de bemachtigen, n.l. een mand met eenige honderden eieren. De politie stelt een onderzoek in. Door een auto aangereden? Langs den Venneperweg in Haarlem mermeer vond een voorbijganger een man liggen, die hevig bloedde en in half bewus- teloozen toestand verkeerde. De man werd onder behandeling gesteld van dr. S. uit Nieuwvennep en daarna naar een zieken huis in Leiden overgebracht. Op hol. Een voor een wagen bespannen paard schrok op den Hoofdweg in Haarlemmer meer voor een passeerende auto en nam een zoodanigen zijsprong, dat het geheele gerij in de Hoofdvaart terecht kwam. De bestuurder, die geen kans had gezien er af te springen, maakte de tuimeling mee en kon zich niet dan met moeite uit zijn moeilijke positie bevrijden. Het paard had zich inmiddels met in spanning van alle krachten naar den kant weten te werken, waarna het dier het tuig stuk trok en er van door ging. Zonder ver der onheilen te veroorzaken kon het ge lukkig spoedig tot staan worden gebracht. Autorit voor ouden van dagen. De Oranjevereeniging in de Badhoeve- buurt alhier, is ook ijverig in de weer met het organiseeren van een aurorit voor ouden van dagen, die bepaald is op Don derdag 12 Juli a.s. Gelet ook op het succes van verleden jaar, is weder groote deel name te verwachten. Het doel van den tocht zal thans zijn over Amsterdam naar Bussum, vandaar naar de Pyramide van Austerlitz, verder naar Zeist en Utrecht en terug langs de prachtige kasteelen aan de Vecht. Voorwaar een mooie rit, waarbij volop van het natuurschoon zal kunnen worden genoten! Van de in de Beurs te Hoofddorp ge houden Bazar ten behoeve van de uit- en inwendige Zending, heeft de bruto-op- brengst ongeveer f. 1500 bedragen. De tijdsomstandigheden in aanmerking ge nomen. voorwaar een mooi succes. Van wege den Ring van Herv. Meisjes- en Jongelingsvereenigangen in Haarlemmermeer, werd Zaterdagmiddag op het gemeentelijk concoursterrein te Hoofd dorp, onder begunstiging van prachtig weder een goed geslaagde Landdag ge houden. Na opening van de bijeenkomst door ds. J. C. Salverda uit Hoofddorp, traden verder als sprekers op mevr. Ger- ritsen-Lans: ds. H. E. Gravemeijer, ds. J. de Wit en ds. L. D. Poot. terwijl ds. D. Bouman uit Nieuw Vennep een slotwoord sprak. o KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Ageda, d. van H. v. d. Plas en M. van Rijn Krljntje, d. van A. v. Duij- venvoorde en T. Vlieland Jacob, zn. van G. Krijgsman en E. van Rijn Grietje, d. van A. C. Messemaker en M. de Best Evert, zn. van P. de Vries en M. de Beet Cornelia, d. v. W. v. d. Boon en J. J. v. d. Wiel - Cornelia d. v. L.v.Duij venbode en C. Vlieland Leendert, zn. van G. C. Schaap en M. v. d. Plas Trijntje, d. van H. Messemaker en T. de Jong Maria Sofia, d. van K. H. v. d. Plas en M. L. Leeb Ina Geertruida d. van W. Kroon en J. v. Egmond Marijtje en Diena, ds. van H. Ouwehand en W. Ros. Overleden: Comelis Guijt, echtg. van J. de Best M. v. d. Bent. echtgenoote van A. Krijgsman Dirkje den Haas, dochter van B. den Haas en W. v. d. Plas Hen drik v. d. Meij, wed. van Maartje Zwaan. Ondertrouwd: A. Woensdregt en A. P A. Huisken L. van Duijn en M. C. Zuijder- HEDEN. Ned. Leger des Heils: Verkooping 8 uur nam. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking 8 uur nam. Woensdag. Oud-Poelgeest: Zendingsdag Chr. Geref Kerk. Pieterskerkgracht 9: Ledenvergadering Groene Kruis; 8uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 21 Juni): Tentoonstel ling foto's Oud-Lelden. Den Haag (Scala): Revue „Vooruit maar weer" 8 uur nam.; Zondags ook te 2 uur n.m. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam* Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Keine Angst vor Llebe". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „In den maalstroom der wereldstad". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no, 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling. „De ondergang van de Maradoe". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De geheimen van het oerwoud". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. RECLAME- 3020 bedaart spoedig met Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist duijn J. van Duijn en M. v. d. Plas B. Kuijt en C. van Rijn. Getrouwd: J. van Duijn en G. van Dui venvoorde A. van Dijk en M. v. d. Plas C. van Rijn en E. Hartevelt L. van Beelen en A. Remmelzwaal. o KATWIJK AAN ZEE. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der Ar beidsbemiddeling zijn thans ingeschreven 506 werkzoekenden, n.l. 21 opperlieden, 64 grondwerkers, 18 timmerlieden, 14 metse laars, 6 fabrieksarbeiders, 27 kuipers, 127 losse arbeiders, 111 landarbeiders, 1 tuin man, 96 visschers, 1 autogeen-lasscher, 14 stokers, 11 binnenschippers. 4 varensge zellen, 1 mandenmaker, 2 bloemisten, 1 broodbakker, 1 kok, 2 machinisten, 6 ven ters, 1 verwarmingsmonteur, 5 scheep makers, 1 straatmaker, 2 schilders. Be neden 18 jaar 1 losse arbeider, 1 werkster. Jeugdige werkloozen 22 jongens en 21 meisjes. Bij de werkverschaffing zijn werk zaam 33 mannen. Geplaatst werden 5 grondwerkers, 1 metselaar, 5 losse arbei ders, 4 landarbeiders. LISSE. Zorg voor den a^. winter. Door de gezamenlijke instellingen va.. weldadigheid is er met klem op aange drongen, dat degenen die ondersteuning genieten of er voor in aanmerking plegen te komen, er vooral voor zorgen dat zij voor den a.s. winter over voldoende pro visie kunnen beschikken. Voorts werden de ingezetenen er op gewezen dat in den winter slechts in den allerhoogsten nood gesteund zal kunnen worden. Een beroep wordt gedaan op hen die leeg land be schikbaar hebben om dit beschikbaar té stellen voor behoeftigen. De verkoop van Crisis-postzegels heeft het plaatselijk crisis-comité een opbrengst gegeven van f. 144. Een mooi resultaat. Gevonden: Een belastingmerk, een hulssleutel, drie portemonnaie's, een zak doek met geld, een paarlmoeren rozen krans, een paar witte dameshandschoe nen, een paar handschoenen. Thans blijft het peil der werkloosheid in deze gemeente vrijwel stabiel. Het totaal aantal blijft In vergelijking met het vorig jaar veel hooger. Het is te wenschen dat in de rooi-campagne die nu is aan gevangen nog vele handen werk zullen vinden. o NOORDWIJK. De heer J. D. de Rijk, onderwijzer aan de School met den Bijbel alhier is be noemd tot Hoofd der School te Bleyswga bij Gouda. 3-3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6