LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 18 Juni 1934 ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN DE AMSTEL. NJORD-s OUDE ACHT WINT WEDEROM. Spannende strijd in Jonge Acht A. Op den Amstel zijn Zaterdagmiddag de jubileumwedstrijden van de roeivereeni- ging „De Amstel" voortgezet met de fi nales van het eerste gedeelte. De belang stelling. die niet overmatig groot was, con centreerde zich op de bruggen en op de terrassen der boothuizen. Het eerste num mer van het programma was de Over- naadsche skiff tusschen: Boei I, Spaarne (de Ridder) en boei 2 Poseidon (Moscou). Uitslag: 1. Poseidon (Moscou). tijd 5 min. 56 3/5 sec.; 2. Spaarne (De Ridder) op ruim 3/4 lengte. Daarna volgde het nummer Jonge Skiff A, tusschen boei I Willem m (Ten Houten) boei 2 Njord (Bok.) Dit werd een spel van kat en muis. Ten Houten was een veel beter roeier dan de Leidenaar, die er over het algemeen weinig van terecht bracht, hoewel de Willem UI sculler hem het grootste gedeelte van de race de leiding overliet. Uitslag: 1. Willem in (Ten Hou ten) tijd 6 mm. 1.5 sec.; 2. Njord (Bok) op ruim drie lengten. Om 13.30 startten in de Lichte Skiff aan boei I: De Hoop (Van Niftrik) en aan boei 2 Nautilus (de Maay). Van meet af aan had van Niftrik de leiding. In mooie soe pele stijl liep hij regelmatig uit en won met drie bootlengten voorsprong in den tijd van 6 min. 17 1/5 sec. Uitslag: 1. de Hoop (Van Niftrik). tijd 6 min. 17.1/5 sec. 2. Nautilus (Maay) op drie lengten. Om 15 uur lagen klaar de Jonge Twee B aan boei I Willem UI, aan boei 2 Laga. De Lagaslag ving een snoek in den start, waardoor Willem m meteen een voor sprong verkreeg. Het bleek al spoedig, dat de Amsterdammers superieur waren. Wil lem m won met vier lengten in den tijd van 8 min 29.2 sec. Uitslag: 1. Willem IH, tijd 8 min. 29.2 sec. 2. Laga. De winnende ploeg bestond uit de hee- ren: M. Schroeder (boeg), K. Meyer (slag), H. H. Smits (stuurman). Daarna kreeg men de Overnaadsche Vier Boei l Willem m, boel 2 De Amstel, boei 3 Aegir. Dit werd een aardige race, waarbij de strijd voornamelijk ging tus schen Aegir en Willem m om de tweede plaats. Uitslag: 1. De Amstel, tijd 7 min. 48 sec.: 2. Aegir (op 2 lengten); 3. Wil lem m. De volgende race was de Jonge Vier A tusschen boei 1. Nereus, boei 2 Arsa. Uit slag: 1. Nereus, tijd 7 min. 45 sec.; 2. Arsa (op 1": lengte.) De winnende ploeg bestond uit de hee ren J. Keppler (boeg), H. Broekman. J. Regaut, P. Hoornweg (si.), J. A. Smits (St.) Daarna lagen klaar voor de Jonge Acht B aan boei 1 Laga en aan boei 2 Club Nautique de Gand. Direct al hadden de Delftenaren de leiding, eerst met een halve lengte. De Belgische ploeg had weinig in te brengen. Zij miste de noodige soepel heid en sloeg een te laag tempo. Het roeien van Laga viel echter evenmin te bewonderen. Uitslag: 1. Laga. tijd 6 min. 45 2/5 sec.; 2. Club Nautique de Gand (op vier lengten.) Zaterdagavond zijn op den Amstel de jubileumwedstrijden voortgezet, met de voorwedstrijden van het tweede gedeelte. Begonnen werd met het nummer Jonge Skiff B, boei 1 Spaame (Steenhuizen), boei 2 Willem m (ten Houten). De Spaarne- sculler was het snelste weg doch ten Houten spurtte direct om weldra te pas- seeren. De Willem Hl-er verkreeg daarna een voorsprong van ruim een lengte, welke hij regelmatig vergrootte. Ten Houten won tenslotte met een voorsprong van vijf boot lengten in den tijd van 6 min. 12 1/5 sec. Overnaadsche twee. Ie heat. NjordPo seidon. Njord won dit nummer gemakke lijk in 9 min 24 sec. Tijd Poseidon 9 min. 2e lieat Willem m. De Hoop won deze heat in 9 min. 11 3/5 sec. De tijd van Wil lem Hf was 9 min. 22 sec., zoodat Willem ttt snelste tweede was. Jonge Acht A le heat: NjordClub Nautilique Gand. Njord won de heat in 7 min. 2 sec., nadat het den geheelen af stand minder dan 1 lengte had voorge legen. De tijd van Gent was 7 min. 6 sec. 2e heat: Nereus, De Maas. Deze wedstrijd, de spannendste en mooiste van den dag, werd na een vrijwel doorloopende boord aan boord race gewonnen door Maas in den van 6 min. 55 sec. met Nereus op geringen afstand. Nereus klasseerde zich als snel ste tweede in de finale. De laatste dag Gisteren was het wellicht iets te warm voor snelroeien. Reeds om 12 uur was in Twee persoons inrigged wherries gestart van het Kalfje. Winnaar werd Willem Hl Het nummer eenpersoons outrigged- wherries werd gewonnen door De Hoop. De finale van het nummer Jonge Skiff B tusschen De Hoop en Willem Hl werd gemakkelijk gewonnen door De Hoop (Herweyer) in 5 min. 33 sec. Overnaadsche Twee: Aan den start kwamen Willem IH, Njord, De Hoop. Nadat Njord. dat het beste weg was en de halve baan meer dan een lengte had voorgele gen op De Hoop en Willem Hl kwam De Hoop naar voren. Bij de Nieuwe Brug la gen de Hoop-menschen gelijk met Njord om vervolgens uit te loopen en met een lengte te winnen in 8 min. 314/5 sec. De uitslag is: 1. De Hoop in 8 min. 31 4/5 sec, 2. Njord op een lengte. 3. Willem Hl. Jonge Twee A: aan den start: Aegir, Laga, Triton. Hoewel Triton na het uit- lengen het gunstigst lag, moest het toch spoedig de leiding afstaan aan Laga. On tegenzeggelijk roeide Triton het best. Aegir was geheel uit den strijd. Te laat zette Triton een spurt in. Laga won dan ook met een halve lengte. De uitslag was: 1. Laga in 8 min. 16 3'5 sec.; 2. Triton op V: lengte. 3. Aegir, ver. Jonge Vier B Aan den start: Laga, Aegir Een aardige race, waarin Aegir drie kwart van de baan met ongeveer een halve lengte voorlag. Voor de Nieuwe Brug zette T aga een spurt in, waarmede het succes had De Delftenaren kwamen ge lijk en slaagden erin op het laatste stuk met ongeveer lengte voor te komen. De uitslag was: 1. Laga in 7 min, 25 sec.; 2. Aegir op '/i lengte, Veteranenacht. Aan den start: De Am stel en De Hoop. Uit solidariteit met num mer 4 van de Hoop hadden de overige leden der Hoopbemanning zich met „kale koppen" getooid. Voor den start sloeg de heeren de hand aan zich en „skalpeerden zich." De prestaties der „oude heeren" waren verrassend. Het werd een fraaie race welke een groot gedeelte van de baan boord aan boord ging. Menige Juniores- ploeg kan aan de wijze waarop de belde ploegen roeiden een voorbeeld nemen. Hoe wel De Amstel na den start iets voorlag, bleek De Hoop toch niet de minste en de ploeg won ten slotte met 3/4 lengte voor sprong. 1 De Hoop, tijd 7 min. 6 sec.; 2. Amstel op 3/4 lengte. Lichte Vieren: Aan den start: D. T. R. V., Triton en Nautilus. D.T.R.V. won na een spannenden strijd m. Triton metlengte Nautilus was ver. De uitslag: 1. D.TR.V. in 7 min. 49 sec.; 2. Triton; 3. Nautilus. Jonge Acht A. Aan den start: Nereus, Maas en Njord. Een overweldigende race. De drie ploegen hebben de geheele baan met een geringer onderling verschil dan een halve lengte gestreden. En hoe: Maas lag een ietsje voor, doch Nereus en Njord lieten zich allerminst onbetuigd. Maas won met een halve lengte, Nereus lag enkele meters voor Njord. Een race om nimmer te vergeten. 1. Maas, tijd 6 min. 46 sec. 2. Nereus, op halflengte: 3. Njord, enkele centimeters. De Nederlandsche inschrijvers voor Henley, de skiffeur Ir. de Vries en de Twee zonder stuurman van „De Hoop", bestaande uit de heeren Dekker en Jens, kwamen als extra-nummer tegen elkaar. De Spaarne-sldffeur won in den tijd van 5 min. 40 sec., de tijd van „de Hoop" was 5 min. 45 sec. Oude Acht. Aan den start: Nereus en Njord. Njord was reeds na den start voor en won na fraaien strijd dezen race, waar in het steeds met minder dan een halve lengte voor was geweest. Opmerkelijk was het hooge starttempo van Nereus (12 sla gen in de eerste vierde minuut.) 1 Njord in 6 min. 34 sec.; 2. Nereus op iets meer dan taflengte. o ZWEMMEN. NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS TE WEENEN. Schitterende successen. De Nederlandsche dames, die deelnamen aan de jubileumwedstrijden van „Hakoah" te Weenen. hebben Zaterdag en gisteren éclatante overwinningen behaald. De resultaten van Zaterdag waren: 200 Meter schoolslag dames: 1. mej. Brouwers in 3 min. 17.1 sec.; 2. mevr. Wertheimer (Hakoah) in 3 min. 17.5 sec.: 3. mej. Seebock (Danubia) in 3 min. 20.2 seconden. 100 Meter vrije slag dames: 1. Willy den Ouden in 1 min. 7 sec.; 2. mej. Timmer mans in 1 min. 11.8 sec.; 3 mej. von Len- key (Hongarije) 1 min. 12.9 sec.; 4. Truus Baumeister in 1 min. 15.2 sec. 3 x 100 Meter estafette dames: 1. Rotter- damsche Dames Zwemclub met de dames Brouwers, Timmermans en Den Ouden in 4 min. 11.6 sec.: 2. Danubia A (Oosten rijk) in 4 min. 23.6 sec.; 3. Denubia B in 4 min. 41.4 sec. Gisteren werden de wedstrijden voort gezet: 100 M. rugslag: 1. Timmermans (R.D.Z.) 1 min. 25 sec.; 2. Freund (Bratislava) 1.26.4; 3. Hoogweg (RD.Z.) 1.26.9. 200 M. vrije slag: 1. Willy den Ouden (R.D.Z.) 2 min. 30.4 sec.; 2. Schramek (Brno) 2.47.8; 3. Loewi (Hakoah) 2.56.8. 100 M. dames schoolslag: 1. Wertheimer (Weenen) 1 m. 29.7 s.; 2. Seebock (Wee nen) l m. 30.7 s.; 3. mej. Brouwers 1 m. 32.1 s. o WATERPOLO. WEDSTRIJDEN „DE ZIJL". Morgenavond speelt De Zijl I te Hille- gersberg tegen S.V.H. I. De Zijl HE peelt morgenavond te 8 uur alhier tegen C.JM.V. IL o WEDSTRIJDEN AS.C. (ALPHEN). Woensdagavond te 8 uur zullen in het Alphensch zwembad de navolgende wed strijden worden gespeeld: A.Z.C. ICJ/M.V. (Den Haag) voor de comp. 3de kL N.ZB. en AZ.C.nS.Z. PC.(Schoonhoven), comp. G.Z.B, GROOTE ZEGE VOOR H.Z. EN F.C. I. Voor de competitie le klasse won H.Z. en P.C. I met 113 van Zian I. H.Z. en P.C. n verloor voor de res. le klasse met 52 van Zian EL o ZEILEN. DE WATERSPORT. „De Watersport" geeft om. beschouwin gen over de zeil-wedstrijden van Hollandla van De Nieuwe Meer en het Rotterdam- sche jollenkampioenschap. Dit nummer, dat rijk geïllustreerd is, bevat verder bij dragen over: een zeiljacht met hulpmotor, bewust en veilig varen, de roeiwedstrijden van De Koninklijke en berichten van de Kon. Ned. Motorbootclub. o WANDELSPORT. HOU-VAST (BOSKOOP). De wandelsportvereeniging Hou-Vast zal morgennam. te halfacht onder leiding van de Wandelsportver. D.O.S. uit Alphen haar eersten wandeltocht maken. o HENGELSPORT. VISCHCOLLEGE ONDER ONS. Door het vischcollege Onder Ons alhier werd gisteren op het groot nationaal con cours waaraan 37 vereenigingen deel namen, de 3e prijs gewowie», ATHLETIEK. SUCCESSEN VAN BRUNHILDE TE SCHIEDAM. Gistermorgen heeft Brunhilde deelge nomen aan wedstrijden te Schiedam. Zij behaalde daar de volgende mooie successen Vèrspringen, le prijs, Rie Briejer, 5.27 M.; Hoogspringen, le prijs Peet Dieben, 1.50 M. Speerwerpen le prijs Peet Dieben 32.74 M. Estafette 4 x 100 M., le pr. (reserveploeg, behalve Rie Briejer) 55.6 sec. o SUCCESSEN VAN DE BATAVEN. Op de wedstrijden, uitgeschreven door de D.H.A.K. te Amsterdam, wisten de Bataven (Leiden) weer eenlge successen te boeken. Jammer dat de inschrijvingen van de diverse vereenigingen maar karig waren, en daarom eenige nummers geen doorgang konden vinden. Op de 100 M. wist P. v. Benten zich in de finale te plaatsen en werd daarin no. 3 met een tijd van 11.6 sec. Op de 100 M. Nieuwelingen wist Jasper no. 5 te worden in 11.6 sec. Averdieck werd 4 op de 800 M. Nieuwelingen in 2 min. 24 sec. Bij de 3000 M. Nieuwelingen werd J. Rijkelijks- huizen tweede in 10 min. 14 sec. De clou van den dag was de 3 x 1000 M. estafette, waarin de ploeg der Bataven eerste werd in 8 m. 59 sec. Jammer dat er geen strijd was. De ploeg bestond uit Van Bakel, Klein en Goddljn. waarvan eerst genoemde bij den start direct 5 M. voor was en dezen voorsprong wist te ver- grooten tot 100 M., welke Klein vergrootte to 170 M. en welke B. Goddijn wist te brengen op 200 M. o LAWN-TENNIS. INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. Deelneming van boitenlandsche spelers. Voor de internationale kampioenschap pen te Noordwijk, direct na Wimbledon: 915 Juli, toonen verschillende buiten- landsche spelers, evenals vorige jaren, be langstelling. Het staat vrij vast dat De Stefani zijn kampioenstitel zal komen ver dedigen tenzij Italië zoover komt in den Davis-beker dat hij voor zijn land moet spelen in den eind strijd van de Europeesche zone. Ook de andere sterke Italiaan, Palmieri, heeft te kennen gegeven dat hij wil ko men spelen. Hij heeft zelfs reeds een af spraak voor het gemengd dubbelspel met mej. Couquerque. Voorts komen misschien Rogers, de Franschen Lesueur en Legeay, enz. Van de dames noemen we miss Ryan, mej. Valerio, de Australische speelsters mej. Hartigan, mevr Molesworth, mevr. Hopman, enkele Engelsche speelsters, waaronder miss Thomas, de Fransche speelster mej. Rosambert. Op den Zondag voor het eigenlijke tour- nooi zal vermoedelijk een demonstratie worden gegeven waaraan eventueel zullen deelnemen Von Cramm, Brugnon, Hopman en Timmer. o OM DEN DAVIS-CUP. Te Parijs speelde Frankrijk voor den Davis-Cup tegen Australië. De uitslagen van Zaterdag waren: Mc. Grath (Austr.) sl. Boussus 6 3, 06, 68, 6—2, 6—2; Mer lin (Fr.) sl. Crawford (Austr.) 46, 64, 6—4, 6—2. Gisteren won Australië het dubbelspel. Crawford—Qulst sl. BorotraBrugnon 63, 64, 57, 46, 63. Australië leidt dus met 21. Te Milaan won Italië met 32 van Tsjecho Slowakije. o MOTORSPORT. INTERNATIONALE MOTORRACES OP „WOUDESTEYN". Gistermiddag vonden onder groote be langstelling op „Woudesteyn" te Rotter dam internationale motorraces plaats on der reglementen der K.N.M.V. De uitslagen hiervan waren als volgt: Wedstrijd over 5 baanronden voor nieu welingen 500 ccM.-klasse: 1. Iesberts op Ariel 3 min. 16 1/5 sec.; 2. Elinkwinkel op Ariel 3.42 4/5; 3. Bolhaan op Norton 4.00 4/5. Idem voor senores internationaal 350 ccM.-klasse: 1. Van Dijk op Leady 3.16 1/5; 2. Hartman op Leady 3.191/5; 3. Kuyper op Chaterlea 3.23 2/5. Wedstrijd voor juriores in 3 manches van 3 ronden 350 ccM.-klasse: 1. Moeke op BB.A 3.25 4/5; 2. Hamers op New Impe rial 3.33; 3. De Ridder op Ariel. Idem 500 ccM.-klasse: 1. Oosterbaan op Rudge 3.20 4/5 2. Moeke op B.S.A 3.24; 3. Haring op BSA 3.28 4/5. Wedstrijd over 5 ronden voor seniores internationaal 500 ccM.-klasse: 1. Buttler op Imperia (Duitschland) 3.04 3/5; 2. Sedan Graf op Rudge (Duitschl.) 3.05 2/5; 3. Harman op Excelsior (Ned.) 3.061/5. Lange baanwedstrijd over 10 ronden in ternationaal 350 ccM.-klasse: 1. Van Dijk op Leady 6.29 2/5; 2. Jac. Al op Royal En- field 6.44 4/5 3. Bosman op Velocette 6.49 2/5. Idem voor seniores 500 ccM.-klasse: 1. Hartman op Excelsior 6.13 4/5: 2. Buttler (Duitschland) op Imperia 6.221/5; 3. Houtop (Ned.) op Eysink 6.30. 0 DE B.S.A.-STERRIT. Aan de B.SA-sterrit naar Berkhoven (Soest) is gisteren door 1850 motorrijders deelgenomen. De drukte in 't Gooi was enorm. De uitslag der sterrit was: le prijs BB.A. 4.99 P.K. Kopklep, J. C. Bezeu, Rotterdam; 2e prijs B.S.A. 2.49 P.K. Kopklep, C. H. van Andel, Apeldoorn; 3e prijs B.S.A. 1.49 P/K. Kopklep, P. v. d. Voorn, Muiden; 4e pr. B.S.A Dames- of Heerenrijwiel, W. A. Drewes, Amsterdam; 5e prijs een G. K. Duo-zitting, E. J. A. Jan- netzky, Den Haag; 6e prijs een Palmer Buitenband, 26 maal 3.25 A. Gubbens, Veghel; 7e prijs een Lycett Duo-zitting. J. v. d. Burg, Scheveningen8e prijs een Mo torklokje J. G. Stikvoort, Amsterdam; 9e prijs Een Lucas Zoeklicht, C. H. J. den Hertogh, Den Haag; 10e prijs een Dunhill Sigaren-aansteker, J. g. [rissen, Den Haag. WIELRENNEN. „SWIFT". Gistermorgen werd een 300 Meter sprint verreden, waarvan de uitslag als volgt luidt: A-klassers: 1 J. v. d. Wilk; 2, 3 en 4 A. v. Amsterdam. J. Rietbroek en Chr. Vink met een gelijk aantal punten; 5. A. van Egmond. B-klassers: 1. L. de Romijn; 2. C v. Ruyten, 3. A. Strijk; 4 C. v. Amstedam; 5, 6, 7 en 8. C. Gros, W. Kaapaan, J. Schüler en A. v. Zeggelen. C-klassers: 1. G. Kiihn, 2. J. Bosman, 3. J. de Haas: 4. W. v. d. Berg; 5, 6, 7, 8, 9, 10. 11 en 12 C. Bol, R. de Haas, Van Kam pen, A Lodewijks, Mens, N. de Romijn, A. de Roode en Slingerland niet een gelijk aantal punten. In de achtervolging werden de volgende ploegen eerste geplaatst: A-klassers: R. v. Aart, Chr. Vink en A. Collee met 100 meter voorsprong. B-klassers: C. v. Amsterdam. W. Kaa paan, Th. de Roode en A Strijk met 80 meter. C-klassers: L. de Romijn, N. de Romijn, K. de Haas en A. Lodewijks. Woensdagavond, om halfacht uiterlijk, verplichte bijeenkomst bij het clublokaal (café v. Meizen, Beestenmarkt) voor een trainingsrit over pl.m. 70 K M. voor de vol gende renners: R. van Aart. Chr Vink, A van Amsterdam, C. Gros, J. Schüler, A Collee, A. v. Egmond, J. v. Wezel. Ch. de Roode. Th. de Roode, D. J. Tuin en L. de Romijn. o RIETHOVEN EN VERSCHOOR TE HEEMSTEDE. Te Heemstede werd J. Riethoven giste ren tweede (achter KI. van Nek) in den sprintwedstrijd voor profs., 3. M. v. d. Leur, 4. Heslinga. De koppelwedstrijd voor profs, en onaf- hankelijken over 70 KM. was voor v. d. HeidenDe Wolf. Riethoven en Verschoor werden zevende op 2 ronden. „DE RIJNSTREEK" (ALPHEN). Gisteren werd de trainingsrit gehouden over 72 K.M. De opkomst der A.-klassers was niet te best. Voor enkele leden schijnt training niet meer noodzakelijk te zijn. De A-klassers, die opgekomen waren, reden een prettigen rit, hoewel de tijd niet al te schitterend is. Bakker en Nagtegaal ver loren elkaar geen oogenblik uit het oog en van Zeijl loerde er als derde op om met de eerste plaats te gaan loopen. Hij moest echter bij Zwammerdam los laten. Een vinnig sprintje tusschen Bakker en Nagte gaal volgde en Nagtegaal was de snelste. De uitslag luidde: 1. Nagtegaal, 2. Bakker, 3. L. v. Zeijl, 4. Paling, 5. Bouthoorn. B.-klasse: 1. G. v. Leeuwen, 2. N. Vergeer, 3. v. Veen. o CRICKET. NEDERL. CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. le klasse: Hermes D.V.S.—V.O.C. - Ge wonnen door Hermes D.V.S. met 54 runs op de le innings. Hermes D.V.S. le innings 147; V.O.C. le Innings 93. HaarlemV.R.A. Gewonnen door V.R.A. met 112 runs op de le innigs. V.R.A. le innigs 177 voor 8 (gesl.) Haarlem le innings 65. H.C.C. IR.W. - Gewonnen door H.C.C. met 174 runs op de eerste innings. H.C.C. 299; Rood Wit 125. Overgangsklasse: Quick (N.)V.R.A. II Gewonnen door Quick met 109 runs op de le innings. A.C.C.V.V.V. - Gewonnen door V.V.V. met 4 runs op de le innings. (Nog 1 wicket in handen). P.W.Kampong. - Gewonnen door P. W. met innings en 82 runs. R.C.H.R.W. H. - Gewonnen door R.W. H met innings en 21 runs. R.W. le innings 161: R.C.H. le innings 57: R.C.H. 2e innings 83. C.V.H.H.C.C. Hl. - Gewonnen door H.C.C. m met 42 runs op de le innings. H.C.C. le innings 126: CV.H. le innings 84: H.C.C. 2e innings 98 voor 8 (opgeg. door C.V.H.) Ajax (L.)H.B.S. - Gewonnen door H. B S. met 49 runs op de le innings. H.B.S. le innings 201; Ajax le innings 152). 2e klasse: HAS. nExcelsior. - Ge wonnen door Excelsior met innings en 63 runs. Quick (H.)L.C.C. - Gewonnen door Quick (H.) met innings en 44 runs. H.C.C. IV—V.U.C. Gewonnen door V.U.C, met 52 runs. (Nog 4 wickets in handen)(De Crt.) o Overzicht. De groote verrassing in de le klasse was het feit, dat Hermes D.V.S. van V.O.C. won; tegenover de 147 der Schiedammers scoorde V.O.C. slechts 93. De overige wed strijden hadden een normaal verloop. Men zie de uitslagen. Ajax is ons gisteren tegen H.B.S. mee gevallen en tegengevallen. Om met het laatste te beginnen, het veldwerk was uit gesproken slecht en het bowlen was zeer zwak. Er zat wel richting en lengte in de Leidsche bowlerij waarom het zoo veel aan leg gehouden maar het was te primitief, zonder verrassingen, in tegen stelling met dat van bijv. den Hagenaar Wunder. Boezeman puzzelde nog het meeste. Du Pon en ook Van Kuik wilden veel te hard gooien. Na het hopelooze fa len tegen C.V.H. is ons het batten van Ajax zeer meegevallen. Zeer goed en nut tig was de innings van Freyser, hoewel hij slechts weinig runs maakte. Janssen strafte het Haagsche bowlen op een aan trekkelijke wijze af en hij kreeg daarbij steun van Van Kuik, Schudel, Zwanen burg en Boezeman, die allen goed en vrij stonden te batten. Met een onverwachte brutaliteit ranselde Boezeman zelfs voor zes Wunder in de tribune. H.B.S. speelde zoowel aanvallend als verdedigend een goed spelletje, maar viel ons in het alge meen genomen toch een beetje tegen. L.C.C. blijft dit seizoen wispelturig en onberekenbaar. Nu werd met innings van het Haagsche Quick verloren. Men zie het verslag. j AJAX GEEFT HB S. UITSTEKEND PARTIJ. Kleine nederlaag op de eerste innings. De wedstrijd van Ajax tegen HZB.S. scheen aanvankelijk op een groote débaclê voor onze stadgenooten te zullen uitloo- pen. Toen H.BB. het eerst naar de wickets ging bleek het bowlen von de thuisclub maar heel zwak te zijn en weinig vat te krijgen op het batten der Hagenaars. Eerst op 57 viel het eeste wicket van HB.S, dat van Borsboom voor 30 en wij waren ruim de honderd gepasseerd, toen Wunder (45) eveneens viel als slachtoffer van Van Kuik. Dat de score zoo geweldig kon op- loopen zonder noemenswaard wicket/verlies der Hagenaars, had niet alleen gelegen aan het zwakke bowlen van Ajax. Mulder als openlngsbat maakte maar even 63 runs, was echter in het begin van zijn innings bü herhaling op vangen gemist en daarbij kwam nog, dat door slecht grond- fielden en slecht ingooien ettelijke runs cadeau werden gegeven. Op 117 viel ook het derde Haagscheth wicket en daarna duurde het weer tot 169, voordat Bakker van 27 werd uitgeruild. Toen werd de Leidsche aanval aanmerkelijk beter en in een betrekkelijk korten tijd werd de rest van H.BB. uitgegooid voor weinig runs, want van 169 voor 4 werd het Haagsche totaal 201. Te vermelden vallen twee uit stekende vangen van Du Pon, een in de slips en een op point. Het wicketkeepen van Janssen was ditmaal goed geweest, want op het totaal von twee honderd werd hij slecht» zes keer achter het wicket ge passeerd. De bowlingcljfers waren natuur lijk niet zoo mooi. Van Kuik 574. Boeze man 2—72 en Du Pon 1 34. Met dit hooge totaal van H.BJS. lag een inningsnederlaag van Ajax in het ver schiet. Van der Held mocht in den Haag- schen aanval niet zoo gevaarlijk zijn; Wunder met zijn inswingers en stukken legbreak was te moeilijker. Het zag er voor Ajax slecht uit, toen het eerste wicket viel op 4 en al direct de volgende bal van Wunder den Leidschei aanvoerder. Du Pon, noodlottig werd. Met Jansen en Freyser op de mat kwam echter direct een belang rijke verbetering. Laatstgenoemde stond rustig te spelen, hield zijn wicket op ruim een uur lang voor slechts 5 runs en hij gaf daarbij Jansen gelegenheid tot scoren. Deze nam dadelijk het Haagsche bowlen danig onder handen. Wunder zoo wel als de boundary en bijzonder goed waren de off-slagen van Janssen. Aantrekkelijk zijn korte en dikwijls gestolen runs. Dat alles gaf de rest het noodige zelfvertrouwen en wij zagen zelden zulk goed en levendig batten aan den Leidschen kant. Janssen was met 38 topscorer. Verder Van Kuik 26. Boezeman en Schudel ieder 19, Zwa nenburg 22. Toen was de follow-on al lang gered en op 152 voor 8 (Van Breen nog 9) berekende men een winstkans. Het bleef echter 152, Ajax all out en H.BB. won dus 49 runs op de eerste in nings. Wunder 6—75, Luyendijk 3—18, Van der Held 1—22. QUICK—L.C.C. Quick wint met innings en 43 runs. Op het verafgelegen Qulck-tenein boekte de Leidsche gisteren een zware ne derlaag. Het begin liet dit allerminst ver wachten, want op 90 waren reeds zeven wickets neer. Alleen Heiligers 42, v. Woer- kom 18, Haring 11 en Hakata 15 gaven zich niet zonder slag of stoot gewonnen. Als dan ook v. Exel's palen voor 3 uitéén worden geworpen, schijnt het einde der Quick-innings nabij, doch men had bulten den waard in dit geval menheer gerekend, die krachtig een 50-tal runs aan de score toevoegde en alzoo het totaal op 167 bracht. Slechts drie byes getuigen voor het kranige werk van Kantebeen achter het wicket. De L.C.C. bowling-cijfers waren; A van Es 2—41, F. van Es 3—65; A. Belt 3—54. Aan het eind van de Haagsche innings trachten een paar L.C.C.-spelers de pret tige stemming te bederven en dat miste natuurlijk haar uitwerking op de Leidsche innings niet. Voor 24 zat dan ook het heele elftal aan den kant. Exel 58, Goudriaan 514. In de tweede Innings, toen de bui wat was weggedreven, ging het wel beter, maar de aardigheid was er toch voor Metsch af. Alleen de innings van Kante been en Hob, twee jonge spelers waarvan L.C.C. hopelijk nog veel plezier kan heb ben, was voor L.C.C. het meeste waard. In de tweede L.C.C.-innings bowlde v. Exel 438, Goudriaan 130, Heyligers 4—20. Het totaal werd precies 100. L.C.C. ver loor dus dezen wedstrijd met innings en 43 runs. o GOLF. NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAI X TE NOORDWIJK. Onder groote belangstelling en begun stigd door prachtig zomerweer hebben gis teren de kampioenswedstrijden golf plaats gehad, op de terreinen van de Noordwijk- sche Golfclub. In de prof. klasse werd ge lijk gespeeld tusschen de heeren Jos. van Dijk en D. Oosterveen, elk met 146 strokes over 36 holes, zoodat deze match moet worden overgespeeld. De match is vastge steld op 22 Juli. In de amateursklasse werd de heer A Kerkhoven winnaar met 152 strokes. Aan de wedstrijden werd deel genomen door 12 profs en 14 amateurs. o NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Om den Calorama-beker werd gisteren overgespeeld tusschen A. de Lint (26) en F. Koolhoven (24). De eerste werd winnaar met een netto-score van 70. Koolhoven scoorde netto 77. Tevens werden de wedstrijden om den Dixonbeker gehouden, waarvoor de eind strijd thans is bereikt door R. de Gorter en F. Cremers. De uitslagen luiden: N. Redel- meyer (18) wint van H. R. Wright (30) op de 19e hole; F. Cremers (24) wint van H. Biemans (26> met 5 en 4; R. de Gorter (20) wint met 1 up van J. A. J. Barge (30); Koolhoven wint met 5 en 4 van F. hoor- duyn. Halve eindstrijden: Cremers wins met 5 en 4 van Redelmeyer; De Gorter wini na spannenden strijd van Koolhoven mes 2 en 1, j

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 12