NIVEA tfIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 15 Juni 1934 UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. Vi 0 YYlooitituöi BODEGRAVEN. Voorstel van candidaat I. J. Poot. Onze plaatsgenoot, de heer J. J. Poot, theol. cand. aan de Universiteit te Utrecht in de St. Pieterskerk heelt aldaar zijn voorstel gedaan. Daarvoor was zeer groo- te belangstelling, vooral uit onze gemeen te. Het ruime kerkgebouw der Waalsche gemeente was geheel gevuld, voor het meerendeel door Bodegravers, waaronder personen van allerlei gezindten. De jonge prediker las aan het begin van den dienst voor ps. 130 en 2 Cor. 15 1821, waarna hij voorging in gebed. Hierna volgde een inleiding, waarin hij de sfeer van den voorgelezen psalm schetste, terwijl na het zingen van ps. 51 1 en 4, de eigenlijke preek over ps. 130 3 en 4 volgde, waarin de candidaat achtereen volgens handelde over zondekennis, ver- gering en de vreeze des Heeren. Met dankgebed, zegen en zang werd de korte plechtigheid besloten. Daarna bestond In de kerkekamer gelegenheid om den can didaat geluk te wenschen. De honderden aanwezigen maakten daarvan graag ge bruik. Als voorzitter der samenkomst fun geerde prof dr. M. v. Rhljn, terwijl de candidaat bijgestaan werd door de hee ren W. Nell, alhier en J. de Leeuw uit Zegveld als paranymphen. Op den overtocht wordt de midden straat vernieuwd. Als gevolg van de groo- te hoeveelheid los zand, die daarna op den weg werd gebracht is een autobestuur der met zijn wagen geslipt, eerst het trot toir opgereden, toen er weer af en vervol gens op een ander trottoir tegen het huls aangereden. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. De collecte voor de kas van „Cres cendo" heeft opgebracht de som van f 74. Een ten bate van het Sanatorium Kinderhuis te Lunteren gehouden collecte door den Chr, Nat. Werkmansbond heeft opgebracht de som van f. 142.50, d.i. meer dan f. 20 hooger dan vorig jaar. De Chr. Muziekver. S. D. G. heeft een concert gegeven op de muziektent. Er was veel belangstelling. De politie zag zich genoodzaakt verschillende rumoerige jongelui een verbaal te geven. BOSKOOP. Reisvereeniging M. en V. E." De reisvereeniging „Met en voor Elkan der" hield ln hotel „Neuf" een ledenver gadering. Door het bestuur werden eenlge uitgewerkte plannen ter tafel gebracht, omtrent het maken van de eerste zomer reis. Besloten werd om per autobus een bezoek te brengen aan Arnhem en omstre ken en wel op 9 Augustus a.s. KOUDEKERK. Een geslaagd uitstapje. De vrouwenvereenlglng „De Liefde Stlgt" maakte een uitstapje per autobus naar Arnhem en omstreken, onder begunstiging van prachtig weer. Dat er volop genoten is en veel bezienswaardigheden bezocht werden, blijkt wel uit het feit, dat men 's morgens al om zes uur vertrok en des avonds te ongeveer halftwaalf weer in deze gemeente arriveerde. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Cornells van Veen, 29 J. met Jacoba Verbree, 33 j. Dirk Adriaan Ver doold 32 j. met Cornelia Maat 29 j. NIEUWVEEN. Een prachtig wegdek. Het verkeer door het dorp kan weer het gewone verloop hebben. De straatmakers zijn met de geheele Dorpsstraat gereed gekomen. Alleen de trottoirs zijn nog in afwerking. Vanaf Kattenbrug tot Drie sprong is het nu een prachtig wegdek. Burgerlijke Stand. Geboren: Marina, d. van C. J. Mulder en G. M. Bulk. Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan 8 werkzoekenden ingeschreven. RIJNSATERWOUDE. Woensdag 27 Juni hoopt ds. Jac. J. H. Pop, van 1909—1917 Ned. Herv. pred. alhier, thans te Zevenbergen, zijn zilveren ambtsjubileum te herdenken. Het ls het voornemen van den jubilaris Zondag avond 1 Juli a.s. om 6 uur een gedachte nisrede uit te spreken en voorts zijn ju bileum sober te vieren. TER AAR. Hooibergbrand. Bij J. d. KI. aan de Ringsloot geraakte de hooiberg door onbekende oorzaak hl brand, waardoor gevaar voor de vlakbij- gelegen woning en schuur ontstond. De brandweer kwam spoedig ter plaatse en slaagde er in de belendende perceelen te behouden. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Verboden inenten van varkens. Een Inwoner van een naburige gemeen te werd door de politie verbaliseerd we géns het uitoefenen zonder noodzaak van een beroep, waarvoor een toelating wordt verelscht. HIJ entte nJ. varkens ln tegen de z.g-.n. vlekziekte, zonder daartoe be voegd te zijn. HAARLEMMERMEER. Mevr. V. aan den Aalsmeerderweg alhier, kwam 's morgens tot de onaange name ontdekking, dat een bloeddorstige hond 's nachts een ware slachting onder de kippen had aangericht. Een aantal werd doodgebeten en verscheurd op het err teruggevonden. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Jacoba, d. v. J. J. Ver- kleij en H. M. Klever. Getrouwd: H. Bikker en P, Honkoop. HILLEGOM. Verkoop winkelhuizen. Ten overstaan van notaris Lodder zijn de winkelhuizen Weeresteinstraat No. 1 en No. 3, welke in bod stonden op resp. f. 3800 en f. 3500, afgeslagen. De belde perc. afzon derlijk werden niet gemijnd. Bij de combin. werd op f. 1000 door twee personen tegelijk gemijnd. Er werd opnieuw afgeslagen en toen mijnde de heer A. Lellveld q.q. op f. 1.200, zoodat hij kooper werd voor f8500 van belde panden. De bloembollenbeurs was gisteren be zocht door 69 personen. De handel was slap. Er waren bloemen geëxposeerd van lxla's en pioenen. Met de Stscrt. no. 113 zijn verzonden de afdrukken der acten betreffende de N.V. Kunstzandsteenfabriek „Arnoud" en de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van gronden „Veenenburg-Elsbroek" beide ge vestigd alhier. KATWIJK. GEMEENTERAAD. De Raad in beroep bij de Kroon tegen de afsluiting van den Zeeweg - Een reeks hamerpunten. De Raad kwam ln openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester Woldringh van der Hoop. Afwezig waren met kennisgeving de heeren B van der Bent en D. Meerburg. Na opening met gebed werden de notulen der vorige vergaderingen, t. w. van 20 Dec., 17 Jan. en 24 Jan. goedgekeurd. Vervolgens werd mededeeling gedaan der ingekomen stukken, w.o. het antwoord van den secretaris van H.M. de Koningin op het condoleance-schrijven der ge meente; verschillende missives van Gede puteerde Staten houdende goedkeuring van gemeenteverordeningen en rekenin gen. Naar aanleiding van het besluit van Gedeputeerde Staten om den Zeeweg voor het rijwielverkeer af te sluiten, voerden de heeren Guyt, v. d. Zwan. M. v d. Bent, v. Tongeren en dr. Eikelenboom het woord. Op voorstel van den heer Guyt besloot de Raad met 105 stemmen (de heeren dr. Huetlng, Veltkamp, Dubbeldam, v. Riessen en Parlevliet) hiertegen beroep aan te teekenen bij de Kroon. Op voorstel van B. en W. werden be noemd tot leden van de commissie, belast met het nazien der gemeenterekening, de heeren H. Parlevliet, J. v. d. Perk en D. van Riessen; idem rekening electriciteit-, gas- en waterbedrijf de heeren C. v. Ton geren, L. van der Zwan en B. v. d. Bent en idem rekeningen grond- en vleeschkeu- ringsbedrijf en schoolartsendienst de hee ren C. van Tongeren, L. v. d. Zwan en B. v. d. Bent. Overeenkomstig de adviezen van den Rijksdienst der Arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering, van de districts arbeidsbeurs en de commissie van toezicht op de arbeidsbeurs stelden B. en W. voor te benoemen tot directeur der arbeidsbeurs de heer N. Taat te Katwijk aan Zee, thans tijdelijk met de arbeidsbemiddeling belast. Aldus met algemeene stemmen besloten! Op voorstel van B. en W. werd besloten tot verkoop van een perceel grond ter grootte van 427 vlerk. M. langs straat 5 in plan „Nieuw-Zuid" tegen den prijs van f. 4.50 per vlerk. M .aan H. C. de Jong te Leiden; van een perceel ter grootte van 427 vierk. M. langs straat 5 ln plan „Nieuw Zuid" tegen den prijs van f. 4.50 per vierk. M en een perceel ter grootte van 498 vierk. M. langs de Duinstraat (Oostzijde) tegen den prijs van f. 5 per vierk. M. aan de N.V Bouw- en Exploitatie Mij. „Eigen Woning" te Oegstgeest en voorts van een perceel ter grootte van 594 vierk M. langs de Duinstraat (Oostzijde) tegen den prijs van f. 5 per vierk. M. aan N. J. van Dulvenbode te Katwijk aan Zee. Waar het credietsaldo der gemeente bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten f 102.000 bedraagt tegen een rentevergoe ding van 1 "It 's jaars en uit een ruim op gezette raming van uitgaven en inkomsten gebleken is, dat de gemeente in het tijdvak 1 Juli1 December f. 50.000 niet noodig zal hebben, stelden B. en W. voor deze f 50.000 ais een kasgeldleening te verstrek ken aan de gemeente Lekkerkerk, waar voor dan een rentevergoeding van 3«/i Vo 's jaars zal worden ontvangen Conform besloten. Teneinde het ln voorraad hebben van kasgeld tot een minimum te beperken, achtten B. en W. het wenschelijk naast de Bank van Nederlandsche Gemeenten een overeeenkomst aan te gaan met het bij kantoor der Rotterdamsche Bankvereeni- glng te Katwijk, waar dan bedragen, welke spoedig weder gebruikt zullen moeten wor den, kunnen worden gestort. De Bank ls bereid als zekerheidstelling een waarde van f.6000 aan effecten bij de gemeente te deponeeren. Het maximum bedrag, dat bij de plaatselijke bank mag worden ge stort wenschten B. en W. te bepalen op Loop der Bevolking. Gevestigd: O. A. J. G Huens en gezin, v. België, Dorpstraat 122 C. Wanslnck, van Alphen a. d. Rijn, Bloemendaalsche- weg 68 F. J. van de Voorde en gezin, van Reeuwijk, n. Bodegraverstraatweg 25 J. W. van Loon. v. Gouda n. Brugweg 28 Wed. Snoeij geb. Van Duuren, van Gouda, n. Wilhelminakade 72. Vertrokken: R. H. van den Berg, van Zuidkade 108, n. Gouda C. Fijnagel, v. Bodegraverstr.weg 84, n. Gouda M. van Polen, v. Nesse 18. n. Bussem C. Riet dijk, v. Zuidkade 42. n. Maassluis D. C. Voshol, v. Plasweg 20, n. Vllst C. H. Langendam, v. Jan Dorrekenskade 74, n. Leidschendam L. A. Pijpers, v. Burge meester Trooststraat 82, n. Alphen a. d. Rijn Joh. Kersbergen, v. Noordkade 243 na Gouda J. H. Baas, van Oranjelaan 10, n. Utrecht M. M. Osterloh, v. Zuid Dwarsweg 18, n. Westerholt (Did.). f. 5000, evenals het maximaal door deze bank te verleenen credlet. Conform besloten. Volgens de leenlngsvoorwaarden kan na 24 Juli e.k. worden overgegaan tot buitenge wone aflossing van de op 6 Juli 1929 met de Bank van Nederlandsche Gemeenten aangegane geldleening, groot f. 27.000 (nog af te lossen f. 22.500) tegen een rente van 4 7/8Vo 's Jaars. Nu deze bank bereid ls ge vonden met Ingang van 3 Augustus a.s. een nieuwe leening ad f. 22.500 tegen een koers van 4'/i °h te verstrekken, adviseer den B. en W. den Raad ln dezen zin te be sluiten. Conform besloten. Van het bestuur der Chr. Katwijksche Naaischool bereikte B. en W. het verzoek de Jaarlljksche subsidie ad f. 200 te ver- hoogen, zulks ln verband met de minder - gunstige flnancleele uitkomsten der school. Na overleg met het bestuur stelden B. en W. voor de subsidie met f. 75 te ver- hóogen, waarbij het bestuur zich bereid verklaarde op de salarissen de kortingen der salarissen van de gemeente-ambte naren toe te passen. Conform besloten. Voorts stelden B. en W. voor aan de Chr. H.B.S. te Leiden evenals het vorige jaar een subsidie te verleenen van f 644,16, waar het gemiddelde aantal leerlingen uit deze gemeente over het fageloopen jaar 111/12 bedroeg Conform besloten. Daarna kwam ln bespreking het voorstel van B. en W. om den Zwarteweg en het Overrijn te verbeteren. Ten aanzien van den Zwarteweg maakt de Dienst van Gemeentewerken een onkostenberekening, welke met inbegrip van f.750 benoodigd voor den aankoop van enkele strookjes grond, f. 6950 bedraagt. Waar het werk ln werkverschaffing zal worden uitgevoerd zal de regeerlngssubsidie in de gemeente kas vloeien, terwijl het Hoogheemraad schap „Rijnland" voor de overname van het beheer en onderhoud een vergoeding zal betalen van f.2000. Vermeerderd met f. 350 benoodigd voor het toezicht bedra gen de onkosten voor de gemeente af gezien van de regeeringssubsidle f. 5300. Ter dekking hiervan stelden B. en W. voor 10 jaar lang een bijdrage uit den gewonen dienst aan den kapttaaldienst te ver leenen. Ten aanzien van het Overrijn en de Sandtlaan stelden B. en W. voor eerstge noemde weg opnieuw te bestraten en van rijwiel- en voetpaden te voorzien en de Sandtlaan opnieuw te bestraten. Voor zoo ver mogelijk zullen de wenschen der be woners uitgedrukt ln het adres in acht worden genomen. De kosten zullen voor het Overrijn on geveer f. 4400 bedragen te bestrijden uit 't te verwachte saldo over 1933 die voor de Sandtlaan kunnen uit de post onder houd worden bestreden. In antwoord op de vragen van de heeren Perk en Huetlng deelde de voorzitter mede dat het verkeer van de wegverbeteringen geen hinder zal ondervinden. Conform besloten. Ten behoeve van een afdoende verbete ring van den weg Katwijk ZeeNoordwijk besloot de Raad tot overname ln beheer en onderhoud van den weg tusschen het eind der bestrating van de brug over de Binnensluis en het begin van den Zwarte weg van het Hoogheemraadschap Rijn land tegen een vergoeding van f. 2000. Voor den prijs van f.1100 werd aange kocht het pand Louwestraat no. 73 ten einde de grond beschikbaar te hebben voor een eventueele uitbreiding van de schoolruimte aldaar. Waar het pand in be woonbaren toestand verkeert, zal getracht worden een huurder te vinden. Conform besloten. De gemeentebegrootingen 1933 en 1934 werden volgens 't advies van B. en W. ge wijzigd. De rekening over 1933 van de inmiddels opgeheven Gezondheidscommissie Kat wijk werd den Raad vervolgens aangebo den en overeenkomstig het advies van B. en W. vastgesteld in ontvangst op f. 1911.16, uitgaven f. 1677.43, batig saldo f. 233.73. Het batig saldo zal onder de be langhebbende gemeenten worden ver deeld, het aandeel van Katwijk bedraagt f 44.59. De voorzitter huldigde den opgeheven Gezondheidscommissie voor haar vele hoogst nuttige werkzaamheden; de ophef fing wordt dan ook algemeen betreurd. Hetgeen de heer Guyt onderstreepte. B. en W. ontvingen machtiging een drie tal oude wilgen staande voor de perceelen Valkenburgerweg 12, 14 en 16 te doen rooien. Ingevolge het adres van E. van der Gugten, te Katwijk Zee, huurder van een perceel teelland, naast de gemeentelijke vuilnisstaai stelden B. en W. voor hem als vergoeding van den hinder van het opwaaiende en op zijn land neerslaande stof een huurrestitutie te verleenen van 20°lt (de landhuur bedraagt f. 110. Conform besloten. Gezien de bebouwing en de bebouwings plannen in „Nieuw Zuid" achtten B. en W. het raadzaam de verschillende straten een naam te geven. Op zijn voorstel zullen de Tarbotstraat en Haringstraat voortaan Tymstraat en Ligusterstraat heeten, is het plein aan het einde der Tymstraat, Li gusterstraat en Duinstraat Kamperfoelie- plein genoemd, de verbindingsweg hier mede en den Drieplassenweg Kamperfoe liestraat; de verbindingsweg Drieplassen wegNieuwe Duinweg Parklaan; de straat ten Westen van het plantsoen tusschen de De Waal Malefijtstraat en de Parklaan Meidoornstraat en ten Oosten hiervan Vlierstraat. De heer Guyt brak een lans van het houden van de namen Haring- en Tarbot straat en het voortgaan met het noemen van lanen en straten in deze omgeving naar Burgemeesters e.d. Dr. Huetlng sloot zich hierbij aan evenals de heer v. Ton geren. Naar aanleiding der verschillende op merkingen, wees de voorzitter er op, dat er niets zoo moeilijk ls, als het kiezen van straatnamen. Wethouder Veldkamp zelde, dat het bij B. en W. heeft voorgezeten, meer systeem te brengen ln het geven van straatnamen en het vormen van wijken. In stemming gebracht werd het voor stel van B. en W. aangenomen met 86 stemmen (de heeren dr. Huetlng, v. Ton geren, Kulk, Parlevliet, Guyt en v. d. Zwan) Naar aanleiding van een verzoek van Ged. Staten van Zuid-Holland besloot de de Raad op voorstel van B. en W. zijn be sluit van 27 Februari, waarbij aan B. en W. machtiging werd verleend te besluiten tot het Instellen van een rechtsgeding, aan te vullen met de bepaling dat dit college ook gemachtigd ls een rechtsgeding niet i in te stellen. Nadat de heer Guyt had medegedeeld beschouwd te willen worden als te hebben tegengestemd werd het voorstel z. h. st. aangenomen. Met Ingang van 11 Juni j.l. is onder be heer van het grondbedrijf getracht het krachtens het besluit van 18 April J.l. van G. H. Moll van Charante aangekocht per ceel dulhgrond. Conform besloten. Bij de nadering van 't seizoen vroeg de heer v. Tongeren bij de rondvraag maatregelen te treffen opdat toezicht gehouden zal wor den op het verzanden van de toegangen tot het strand, het vervullen der duinen enz. Dr. Hueting sprak er zijn verontwaar diging over uit, dat meer en meer brieven Katwijk aan den Rijn thans bereiken vla Katwijk Zee en zelfs Oegstgeest, zelfs al is het adres volkomen juist. Waar het Hoofdbureau der P.T.T. op klachten nim mer antwoordt, verzocht spr. B. en W. ter plaatse een klacht ln te dienen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwver. „Katwijk en Omstreken". Gisteravond hield de Tuinbouwver. Kat wijk en Omstreken een ledenvergadering in Hotel „De Roskam". Bij afwezigheid van den voorzitter leidde de vice-voorzitter de heer Nlc. Bos de vergadering. Na opening las de secrtarls de heer A. Korpelshoek de notulen. Deze werden goedgekeurd. Ver volgens was aan de orde besprekingen over de verschillende maatregelen betreffende het rooien, aanvoeren en veilen van vroege aardappelen. Nadat het bestuur de ver schillende circulaires die hieromtrent waren verschenen, uitvoerig had toegelicht, was er voor de leden gelegenheid om vragen te stellen. En die waren er velen. Bij de beantwoording hiervan werd er door het bestuur voornamelijk op gewezen dat deze maatregelen noodmaatregelen zijn die soms allesbehalve aangenaam zijn voor de be trekkenen doch men gelieve er aan te denken, dat zonder deze maatregelen de toestand ongetwijfeld veel bedroevender zou zijn en de prijzen, en dan voorname lijk van vroege aardappelen, ver beneden productieprijs. Ieder ls dus verplicht, de voorschriften nauwkeurig op te volgen. Vervolgens kwamen nog verschillende huishoudelijke aangelegenheden ter sprake. De wenschen die hierbij ter sprake kwa men zal het bestuur zooveel mogelijk ten uitvoer brengen. Besloten werd van as. Maandag af iederen dag te gaan vellen. Na rondvraag volgde sluiting van deze voor de leden belangrijke vergadering. KATWIJK AAN ZEE. „Algemeen Operatiefonds" opgericht. Gisteravond werd in Casa Cara een ver gadering belegd om tot de oprichting van een operatie-fonds te besluiten. De voorzitter van de vereeniging „De Verpleging", de heer D. C. van Leeuwen, sprak een inleidend woord en memoreerde het verzoek van eenige leden van „De Ver pleging" om een fonds te vormen voor hen die bij een operatie niet in het Academisch Ziekenhuis wenschen te worden opgeno men. Ongeveer 400 personen hebben zich reeds bereid verklaard tot de nietlwe ver eeniging toe te treden. Het bestuur heeft zich in verbinding gesteld met eenlge chi rurgen te Lelden, met wie een overeen komst gesloten zal worden. Na de uiteen zetting van den voorzitter werden eenlge algemeene beschouwingen gehouden over het voorgestelde huishoudelijk reglement. Nadat met algemeene stemmen besloten was tot de oprichting van het Algemeen Operatiefonds werd tot de artikelsgewljze behandeling overgegaan. Het fonds staat onder beheer van de vereeniging „De Verpleging" en is opge richt voor die leden van die vereeniging, welke zich bij eventueele operaties ln een andere inrichting wenschen te doen be handelen dan in het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Doel van het fonds ls tegemoet te komen in de kosten dier operaties. De maximale vergoeding voor de operatie f. 50 en voor gebruik operatie-kamer en ver- bandstoffen f.25. Deze bedragen strekken tot betaling van behandeling in de 3de klasse of als bijdrage ln de kosten van een hoogere klasse. Het fonds treedt ln werking 1 Juli a.s. met dien verstande, dat geen uitbetaling wordt gedaan voor 1 Januari 1935. De heer P. v. d. Laan bedankte namens allen het bestuur voor zijn voortvarend heid, waarna de voorzitter, na rondvraag, deze oprichtingsvergadering sloot. Een onbeduidend brandje en de gevolgen van te haastige hulpverleening! De aannemer M. v. d. Plas van het bijna gereedzijnde nieuwe Jeugdhuis in de Voor straat, had gistermorgen om 11 uur aan eenlge knechts last gegeven om ln een groote kuil achter het gebouw in den tuin houtafval, waaronder krullen, te verbran den. Het hout wilde niet branden en des middags beval de aannemer er zand op te gooien. Gisteravond te omstreeks kwart voor 10 laaide het vuur plotseling op en sloegen vlammen ter manshoogte uit den kuil. De heeren B. v. Rijn en H. van Duyn uit de Noordstraat wisten met zand het vuurtje te blusschen. De dameszangvereenlglng oefende ln de zaal voor Prot. Belangen en de directeur Paul Pul, die eveneens het brandje be merkte, sloeg in de haast een groote spie gelruit van 6 m.M. dikte en ter waarde van f. 30 aan den straatkant in. Voor den aan nemer ls dit een groote schadepost! Natuurlijk trok het voorval op straat veel belangstelling. Een wielrijdster met een kindje ach ter op het rijwiel reed door onoplettend heid ln Duinoord tegen een lantaarnpaal, waarbij zij aan het hoofd werd verwond. Nadat zij door dr. Cleverlnga verbonden was, kon zij haar reis vervolgens. LISSE. Aanrijding. Nabij de Prot. Coöp. „Ons Belang" had een aanrijding plaats. Een heer uit Am sterdam reed met zijn auto naar de rich ting Lelden. Een hem tegemoet komende auto reed hem aan, waardoor spatborden en treeplank van zijn wagen vernield wer den. De aanrijdende auto, waarvan de be stuurder de aanrijding bemerkte, reed door zonder te stoppen. Den politie ls echter het nummer bekend gemaakt, zoodat deze de noodige maatregelen nemen kan. Vrijdag. Nieuwstraat 7: Vergadering Leidsch Drankweer Comité, 8 uur nam. Zaterdag. Harmonie: Sommerfest „Frohslnn", 8 uur nam. Den Haag (Dierentuin)Hondenten toonstelling „De Hofstad". BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam „Kelne Angst vor Liebe". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „In den maalstroom der wereldstad". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling. „De ondergang van de Maradoe". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De geheimen van het oerwoud". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Juni a.s. waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. RECLAME. CÜXA Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Anthonia, d. v. H. J. de Ree en A. v. d. Veek; Herman Frans, z. v. JP V. Hartingsveldt en H. F. Engelberis Petrus Johannes Petronella, z. v. C. M. Warmerdam en J. J. M. Wassenaar; Nico- laas, z. v. A. J. v. Rooijen en K. Ltfok. Overleden: Joannes van Noort, echtge noot van A. v. d. Meer, 77 J. Ondertrouwd: C. Steenks en I. den Butter J. v. d. Spruit en L. Schalk. Gehuwd: J. H. Spruijt en F. R. v. d. Geest; E. Nieuwenhuis en B. G. Tromp; J. M. v. d. Meij en H. Randsdorp; H. P. v. Denzen en A. C. Mooljekind. Loop der bevolking. Ingekomen; Mw. J. C. J. v. Rijn-Janssen, van Rijswijk (Z.H.), Heereweg 332; Mej. D. M. Rhijnsburger, van Sassenhelm, 3e Poel laan 81; Mej. W. v. Veelen, van Apeldoorn, Schoolstraat 24. Vertrokken: Wed. J. Meijer geb. v. Scha- gen, naar Hillegom; D. Chr. Jansen en ge zin, naar Loenen; Mej. M. G. v. Steljn, naar Voorhout; Mej. G. J. v. Steijn, naar Noord- wijk; M. F. A. Beljsens, naar Bergen (NU Mej. J. J. M. Maat, naar Haarlem; I. de Kooker en echtgen., naar Bennebroek; Mej. C. H. v. d. Lans, naar Haarlem. NOORDWIJKERHOUT. Geslaagde Autotocht voor „Ouden van Dagen." Onder begunstiging van mooi zomerweer had de lang verbeide autotocht plaats voor de „Ouden van Dagen." Alle 65- jarigen, zonder verschil van rang of stand, behoorden tot de genoodlgden; ook reden mede: Burgemeester van Iersel, dr. Eer stens, twee verpleegsters, en pastoor Quant Pas hersteld van een ernstige ziekte, wilde deze den tocht, dien hij zoo gaarne mee maakt, niet missen; allen stelden dit zeer op prijs! Tegen één uur stelde een stoet van ruim vijftig auto's zich op. Eerst ging het naar de Zilk, waar vijftien auto's zich aansloten Toen over Vogelenzang, Bennebroek, Hil legom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest naar den Haagschen dierentuin. De ontvangst was daar schitterend! Alle feestvierenden schaarden zich om de drie opgestelde ta fels in de groote zaal. Eerst werden allen flink getracteerd, daarna werden den tuin en de dieren bezichtigd, om daarna een flinken koffie-maaltijd te gebruiken. Ver schillende sprekers voerden hier het woord Burgemeester van Iersel bracht een eere- saluut aan het comité, dat met beperkte midelen, zulke goede resultaten wist te be reiken, en sprak een woord van grooten dank tot den directeur van den Haagschen Dierentuin, die op zulke loyale wijze dit bezoek had mogelijk gemaakt De bekende „Oome Leen" van bijna 93 jaren, en tante Aagt, van 88 jaren, wer den uitgenoodigd ook een toespraakje te houden, waarna gehuldigd werd de be minde wijkverpleegster, zuster Beatrix, die a.s. Woensdag per s.s. „Dempo" naar Indle vertrekt, en wie alle feestvierenden een afscheidslied toezongen. Na een zeer voorspoedigen terugreis, kwamen allen behouden ln 't dorp terug, waar tegen half negen twee muziekcorp sen stonden opgesteld aan de Kerkstraat: de R.K. Vereen. „St. Jeanne d'Arc" en de Chr. Muziekvereen. „Harpe Davids". Een groote menigte begeleidde de muziek en de veteranen-burgers met hun echtgenooten naar het St. Jozefplein. De geheele bevol king dromde daar samen. Het wederzien van „Opa en Opoe" was allerhartelijkst. Hier nam Burgemeester van Iersel, nog maals het woord. Hij dankte alle autorij ders voor het welwillend afstaan hunner auto's; roemde de chauffeurs en de twee jongedames voor hun veilig rijden, waar door geen enkel incident plaats haa, dankte alle winkeliers voor hun 80ea® gaven; de voetbalclub N.V.C. voor haar llefdadlgheidsuitvoerlng, en het comité voor zijn vele werkzaaamheden. Pastoor Quant hoopte nog vaak een aer- gelljken tocht mee te maken, om „oud zijn, met de oudjes", en toch Jong J®*1.*18 te blijven. Hierna klonken luide fanfar en deze prettige dag behoorde weer w het verleden. 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6