NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGING LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 9 Juni 1934 UIT DE OMSTREKEN. Chr. School v. L. en M.U.L.O. te Katwijk. GROEP KATWIJK HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Oeboren: Janke Hendrlkje, d. van F. de fries en H. Bergsma; Huljbertus, z. van I Oostrom en E. C. Knook; Johanna Ca- Itsilna, d. van E. Karstens en G. Groot; Catharina Louwerlna, d. van W. van Gel deren en W. Jagt; Antonia Cathartaa, d. nn C. P. de Jong en K. Krijgsman; Ple ur Johannes, z. van P. J. de Koker en N. Vastenhout; Aalt, z. van G. J. de With m G. van Someren; Jan, z. van J. den Butter en L. van Rljssel; Adrianus Wil- telmus Anthonlus, z. van P. C. Snoeks en A, H. M. Kramer; Wieger, z. van P. Bakker (n A. Hoornstra; Annie, d. van G.-F. Nie- Ijeer en E. Schmidt; Wllhelmlna, d. van (V Trouwen en L. M. Boelé. Ondertrouwd: J. J. Bos, 26 jaar en J. Kamper, 25 jaar; J. A. van Leeuwen, 39 laar en M. de Jong, 31 jaar. Getrouwd: J. C. Fransen, 38 jaar en A. petter, 42 jaar; H. van Zadelhotf, 28 jaar en M. van Geilswijk, 25 jaar; E. Koolj, jj laar en P. E. Dekker, 22 jaar; K. Hoet- mer, 27 jaar en A. C. Spelt, 27 jaar; A. Burggraaf, 26 Jaar en F. Snijders, 21 jaar; 0 de Koter, 26 Jaar en N. Zaal, 23 jaar. Overleden: Trijntje Kwantes, 77 jaar, ted. van S. Silver; Pleter Klaassen, 83 j., echtg. van H. S. Houtwipper; levenl. ge- Boren kind van het vr. geslacht van A. ran der Meer en Z. Boer. Loop der Bevolking. Gevestigd: Simon P. Meivogel, van Aals eter, Hadleijstraat 45, naar Aalsmeerder- dl|k 589; Casper J. Prinselaar, van Am sterdam, Marnixkade 24 1 hg., naar Slo terweg 108; Marlnus Veenendaal, van Am- iterdam. Overtoom 28, naar Spaarnwou- derweg nabij Schiphol; Petrus J. van Beusden, van Amsterdam, Bilderdijkstraat 1S3, naar Marialaan 66; Karl F. E. Jacobs, ran Amsterdam, Valeriussrtraat 156 naar Burg. Amersfoordtlaan 48; Kempe Kempe, tan Lisse, Kanaalstraat 237, naar Sloter- teg 360; Franclscus Klein, van Haarlem, Leidschevaart 28p, naar IJweg 490; En- gelbertus Kok, van Amsterdam, Hekel- reld 8 2 hg., naar Marialaan; Gijsbertus nu Kooten, van Den Helder, Langevliet 11, naar Venneperweg 458; Arie C. Nieu- rrenhuis, van Lisse, Heereweg 4, naar IJweg 1316; Klaas Pikkert, van Kamerik A195, naar Leimuiderdljk 370; Pieter Baams, van Aalsmeer, Machlneweg 25, n. Aalsmeerderdljk 492; Plet L. van der Roest, nn Amsterdam, Jacob van Lennepstraat 1661 hg; a, naar Lijnderdljk 245; Johannes Rota, van Nieuwer-Amstel, Legmeerdijk 21, naar Sloterweg 364; Everardus van Brcte, van Amsterdam, Admiralengracht 255 lhg, naar Kastanjelaan 60; Gerrit Vreten, van Aalsmeer, Machineweg 103, m Aalsmeerderdljk 677; Gerrit Tas, v. Ailsmeer, Uiterweg 253, naar Aalsmeer- drrdljk 647; Koos Spieard, van Amster dam, Postjesweg 31 hs, naar Kastanje- lam 57; Albert Smit, van Zundert B 185, aaar Prins Hendriklaan 14; Alexander Schenkels, van Diemen, Burg. de Kieviet- Itraat 94, naar Nieuwemeerdijk 177 b; Arend Rozenhart, van Amsterdam, van Zesenstraat 4d, 3 hg., naar IJweg 50; Mar- jaretha E. J. Reinke, van Muiden D 16L raar Hermlna Maria Dljklaan 35; Willem H, van Raam, van Aalsmeer, Stommeer- seg 28, naar Schinkeldijk 259; Leendert bemer, van Amsterdam, Jacob van Len- sepkade 124, naar IJweg 36; L. Th. van Hilst en echtgen., van Amsterdam, Aruba- straat 4hs, naar Kastanjelaan 52; Jo hannes A. Gagel, van Velsen, Hagelinger- veg 95, naar Hermnla Maria Dijklaan 8; Caiolus Floor, van Amsterdam, De Wit- Ifnkade 152 hs, naar Nieuwemeerdijk 245a; Dirk van den Broek, van Amsterdam, Daniel Stalpertstraat 25 lhg, naar IJweg IS; Herman van Bladeren, van Amster dam, Sloterweg 1077, naar Sloterweg 49; Oarnells G. Bastiaanse, van Schiedam, hof. Kamerlingh Onneslaan 115b, naar Kruisweg 586. Vertrokken: Adriana van Kuijk, van buisweg 397, naar Aalsmeer, Aalsmeer- cerweg 337; Aaltje Boesveld, van Hoofd- Kg 1179, naar Haarlem, Wilhelminapark 1; Plet van den Berg, van Nieuwemeer dijk 243a, naar Amsterdam, Purmerplant- wn 18, Nleuwendam; Josephus F. Truij- san, van Nieuwemeerdijk, woonschip' t/o '"3 naar Boschkapelle, Bosschestraat 58; Siedo Tilstra, van Aalsmeerderdljk 11 naar Opsterland, Lange Zwaag 391; Jnthonia J, M. Teeuwen, van Bennebroe- lerweg 171, naar Zevenaar, Arnhemsche- D 28; Dirk J. Weijmans, van Olmen- ban 26, naar Soest, Boestdijk, Beetzlaan 10. Willem C. P. Kruger, van Aalsmeer- derdijk 372, naar Aalsmeer, Sportlaan 26; «ndrika c. Granneman, van Hoofdweg ■32, naar Amsterdam, Sloterweg 923 hs; «rena Zwagerman, van Wilhelminalaan 18 Kranenburg, naar Alkmaar, Druivenlaan ■0; Louis M. G. G, Burton, van Kruisweg J007, naar Bergen (N.H.), Russenstraat 2; ktaina A. P. Vink, van Aalsmeerderdljk «1. naar Amsterdam, Sloterweg 1247; Oerarda H. Franken, van IJweg 473, naar daarlem, van Keulenstraat 29; Heinrlch «mntag, van Zwanenburgerdljk 445, naar Heemstede, Haemstedepleln 39; Geurt «huurman, van Aalsnteerderdijk 592, naar Aalsmeer, Hortensialaan 1; Wouter J. «hrjff, van Huigsloterdljk 18, naar Am sterdam, van Zesenstraat 12 3 hg AAaltje 'espera, van Friedalaan 56, naar Amster dam, Wolvenstraat 12 2 hg; Willem Struik, 'dn Nieuwemeerdijk 26, naar Amsterdam,, «stevaerstraat 191 1 hg. Autorit voor ouden van dagen. Te Vijfhulzen alhier, wordt ook door comité Koninginnedag een autorit 'oor ouden van dagen georganiseerd, «lke ls bepaald op Donderdag 12 Juli Het ligt ln de bedoeling een bezoek '^brengen aan de omgeving van Den Opening Zendingsbazaar. Gistermiddag had ln de Beurs te Hoold- '°'P de opeplng plaats van den Bazaar, sdorganiseerd door het zehdin'gscomité ™°ear, ten behoeve van de uit- en lnwen- W zending. Na het zingen van het he lode lied „Heer ik hoor van rijken ze- werd door ds. J. C. Salverda voor baan in gebed en daarna de openings- 0e uitgesproken. Hierin werd het doel um den bazaar met enkele voorbeelden ™«rent het werk der zending uteengezet I? meer in 't bijzonder werden verduide- wt de bekende woorden „De velden zijn 111 om te oogsten" De verschillende stands, die een keurige collectie vervaar digde en geschonken artikelen bevatten, werden hierop ln oogenschouw genomen. Het geheel maakt een rustlgen en hoogst prettlgen Indruk en trok veel belangstel- leriden. Het muzikale gedeelte wordt door den heer Elsenga verzorgd. Verwacht wordt dat het bezoek hedenavond zeer groot zal zijn. Geen waarschuwingsbord. Terwijl de heer v. H. uit Lelden met zijn auto op den Lejmuderdijk reed kwam hij zoover in het losse zand terecht, dat z'n wagen dreigde om te slaan. De omstan digheid dat ter plaatse geen waarschu wingsbord bleek te zijn, was voor v. H. aanleiding om er de politie mee in kennis te stellen. Een noodlanding. Gistermiddag moest in, de Haarlemmer-, meer nabij de Sassemerpont een vliegtuig een noodlanding maken wegens dëféct aan den motor. De landing geschiedde zonder ongelukken. Na, twee uur kon het vlieg tuig weer stijgen. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Anneka Euphemia, D. van J. M. Martens en M. J. van der Meij. Ondertrouwd: G. Rikkers en H. A. van der Haven G. van de Wetering en T. van der Schrier. Getrouwd: P. J. G. Damen en M. S. M. Staats A. van der Wereld en B. G. A, van Leeuwen E. A. Scheepmaker en A. G. Kuijper. De Veenenburgertaan zal, gelijk ge deelten der Loosterwegen, geteerd worden. Dit soort wegdek wordt door Openbare Werken der Gemeente in eigen beheer uitgevoerd. Bij de zweminrichting wordt een tweede pad over het grasveld naar den ingang gemaakt en wel vanaf het pad langs de inrichting naar het Hlllinen-ter- rein. Men had geklaagd over het be staande pad. o KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren; Helena Cornelia, d. van J. Hoek tn L. van Rijn; Arie, z. van H. Jon ker en H. Plokker; Dirk, z. van D. Guijt en L. v. d. Plas; Petronella Cornelia, d. van C. VooiJs en D. van Rijn; Jannetje, d. van N. van der Bent en C. Wassenaar, Franciscus, z. van F. W. A. Eikerbout en W. H J. Bolland. Overleden: Gijsbert Haasnoot, 71 jaar, wedn. van R. van der Luijt: Bastiaan van Delft. 72 jaar, echtgen. van M. Biesiot; Cornelia de Best, 61 jaar. echtgen. van J. van Rijn; Huig de Haas 16 mnd., z. van B. den Haas en W. v. d. Plas. Ondertrouwd: L. van Beelen en A. Rem- melswaal; A. A. Ippel en S. de Roode; A. Remmeljzwaal en H. van Tongeren; P. Verburg en B. Mulderi Getrouwd: J. Haasnoot en C. van der Plas. Aamjiïtvan leerlingen voor den nieuwen cursus, die 21 Augustus begint, dageljjks aan de school vóör 24 Juni. 2541 Namens het Bestuur, W. B. HOFMAN, H. d. S. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vroege aardappelen. De eerste vroege aardappelen werden hier gisteren aan de veiling aangevoerd. Zij werden allen verkocht voor den door het Centraal Bureau van de vellingen vastgestelde minimumprijs. De aanvoer zal wegens gebrek aan regen de eerste dagen nog beperkt blijven. Pater Oscar Cremer, leeraar aan het St. Willibrordus Missie-College alhier, ls benoemd om werkzaam te zijn op Java, aanvankelijk te Batavia. KATWIJK AAN ZEE. Waarschuwing der politie. Door de politie wordt men hier gewaar schuwd tegen het optreden van een twee tal Israëlitische kooplieden, die in manu facturen handelen. Zij bieden hun koop waar tegen zeer lage prijzen op bestel ling aan. Is de bestelling gedaan, dan ko men zij terug met lappCn stof, die zij te gen veel te hooge prijzen trachten te ver- koopen k contant. Wordt hier niet op in gegaan, dan volgt nimmer de levering van de bestelde manufacturen. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 515 werkzoekenden, n.l. 19 opperlieden. 69 grondwerkers, 15 timmerlieden, 7 metse laars, 6 fabrieksarbeiders, 31 kuipers, 125 losse arbeiders, 104 landarbeiders, 2 tuin lieden, 102 visschers, 1 autogeen lasscher, 12 stokers, 10 binnenschippers, 5 varens gezellen. 1 mandenmaker, 2 bloemisten, 1 broodbakker, 1 kok, 4 machinisten, 6 ven ters, 6 scheepmakers, 1 verwarmlngs-mon- teur, 1 .straatmaker, 1 schilder. Beneden 18 jaar 1 losse arbeider. Jeugdige werk- loozen 21 jongens en 20 meisjes. Bij de werkverschaffing zijn werkzaam 10 man nen. Geplaatst werden 1 losse arbeider en 1. landarbeider. Voor de vergadering 'van de groep Katwijk van de Nationaal Socialistische Beweging op Maandag 11 Juni a.s. in hotel „Du Rhln". verwijzen wij naar de adver tentie in dit nummer. J. S. uit de Tramstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat van zUn rijwiel, dat hij eenigen tijd in de Zeesteeg onbeheerd had laten staan, het rijwiel- belastingwerk is ontvreemd. I Maandag 11 Juni a.i. 8 nnr nam. GEELKERKEN, Algemeen Secretaris der N. 8. B- ln Hotal Dn Bhln ta Katwijk a. lee 2538 Kaartan varkrtjgbaar bij: C. d. PLAS, Stangellnstraat 27 an voor aoover nog voorradig dt> avonda aan de aaa spreekt t. VAN LEIDSCHENDAM. Door de Ned. Spoorwegen is tot wa genvoerder-conducteur alhier benoemd de heer W. Geleins te Haarlem. LISSE. Vroeg! Reeds dezer dagen werd bij een der bloemisten een aanvang, gemaakt met het rooien der tulpen. Zal het gewas mee vallen? De speldjesverfcoop voor den N»d. Mil. Bond heeft opgebracht een bedrag van f. 79.43. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Mei ingelegd f. 16955.99 en terugbetaald f. 7184.60. Het laatst uit gegeven boekje is No. 6611. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. H. Koolloos, van Voorhout Bergamolaan 5 naar Boerenb. weg 92; D. Smits, van Arnhem, Hertogstraat 17, naar Hoofdstraat 129a; J. C. van der Zon, van Noordw.hout Schoolstraat 23 naar Wil- helminastraat 48; J. J. Heemskerk, van Lelden Plantsoen 79 naar Langeveld 29/21; E. van Bentum, van Nijmegen, Burg. van Mathonstraat 15 naar Beethovenweg 8; P. J. Verbeek, van Den Haag Gevers Dey- nootweg 9 naar Nd. Boulevard 3; J. W. C. Koiff, van Voorburg. Vijverhof 17 naar van Hardenbroekweg 13; Tj. J. E. Wierde- man, idem idem; M. Wesseling, echtg. C. v. d. Hoonaard, van Noordw.hout Harde- pad 23 naar Voorstraat 143; J. Thole, van Haarlem, Raamvest 47, naar Zuid Boule vard 36; J. Zitman, echtg. J. Hellemanns, van Den Haag, naar Noord Boulevard 3. Vertrokken: P. J. Uijttewaal, van Pické- straat. 72 naar Ter Aar C 83; M. Korbes, van P. Heinstraat 80, naar Oegstgeest, Rijnsb. weg, Ned. Zendingsschool; N. van der Luijt, echtg. G. Wesseling, v. Juliana- weg 58 naar Rijswijk (ZH.), Jaagpad 52; J. van Woersen, van Wassen, straat 2 n. Lisse, Heerenweg 106; J. M Guldemond, van Wilh. straat 46. naar Alphen a. d. Rijn, Rijnstraat 7; A. A. Miehlbauer van Rembr weg 20 naar Den Haag, Luth. Burgwal 28; Th. P, W. Schmld, van v. Panhuijsstraat 54 naar Lelden, Lage Morschweg 89. j) Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus Cornelis Gerardus, z. van A. J. Koeleman en C. M. J. v, d. Burg; Albert, z. van D. Admiraal en D. Lensen. SASSENHEIM. Losgebroken stier. Bij den landbouwer V. was een stier los gebroken. Daar diens boerenwoning aan de Hoofdstraat ligt, trok het dier veel be kijks in een minimum van tijd was de „Oude Post" gemobiliseerd. De jeugd was hoewel angstig, als altijd haantje de voor ste, doch zoodra kwam het dier in de richting van den weg of men koos het hazenpad. Na eenigen tijd gelukte het, het dier te grijpen en weer aan de ketting te leggen. Toen keerde de rust weder. Vergadering ChT.-Hist. Jongerengroep. In het Vereenigtngsgebouw werd een bij- i eenkomst gehouden om tot oprichting van een Chr.-Hist. Jongerengroep te geraken. Dpbelangstelling was goed. Aanwezig waren o a bestuursleden der Chr.-Hist. Kiesvereeniging alhier, de heer H. P. H. Würtz, bestuurslid van den Statenkring Leiden, de heer Fortgens van Voorschoten, secretaris der Federatie, de heer Wiersma, voorz. der Jongerengroep te Lisse. Na be spreking gaven zich 14 leden op. Een be stuur werd gevormd en bestaat uit H. Dannijs Gzn.. voorz.; A L. Dekker, secr mej. M. C. Blinde, penningm.; mej. N. Voorsluys en de heer J. Bakker, leden. Als adviseerend bestuurslid der Chr.- Hist. Kiesvereeniging zal voorloopig de heer K. W. van Breda zitting nemen. VEUR—LEIDSCHENDAM Jaarvergadering Zijdepolder. De Zijdepolder te Veur hield haar Jaar vergadering van Stemgerechtigden Inge landen in 't-Gemeentehuls. De rekening 1933 met een batig slot van f. 166,80 werd goedgekeurd en de begrooting 1934 volgens bestuursvoorstel vastgesteld. Besloten werd tot verhaal van het maximum ter zake voor den secretaris- penningmeester te betalen pensioenbij drage, terwijl het loon van den molenaar werd verlaagd van f. 260 tot f. 234. De Jaarwedden van den voorzitter en de be stuursleden, zijn naar het oordeel van het bestuur zóó laag. dat van verminde ring bezwaarlijk sprake kan zijn. In ver band met een schrijven van Ged. Staten werd besloten in vorenstaanden zin ge noemd college te advlseeren. De Polder- lasten voor 1934 werden weder bepaald op f. 4 per H.A. Gevonden: 3 paar beige kinderkou sen, 1 grijze regenjas, 1 taseh met visch- gerei. De autotocht voor Ouden van Dagen gaat dit jaar over Den Haag, Schevenin- gen, Wassenaar, Katwijk, Noordwijk. Vo gelenzang. Bemiebroek, naar de buiten plaats Groenendaal te Heemstede. Aan gifte tot deelneming tot 14 Juni a.s. Giften geld of natura worden nog gaarne Ingewacht bij den heer A. J Zand- wijk, Voorburgscheweg 17. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Het innen der waterleidinggelden. Benoeming - De salariskwestie - Het ophalen van vuil. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. De voorzitter zegt dat B. en W. den len ambtenaar G. A. Thien hebben benoemd tot w.n. secretaris. Deze legt in handen van den voorzitter de ambts- en zuive ringseed af. Van Ged. Staten is bericht ingekomen, dat de begrooting van het waterbedrijf onveranderd is goedgekeurd (dienstjaar 1934). Hierna komt ln behandeling het verzoek van J. J. A. E. Angevaren, alhier, om ge deeltelijke teruggave van het door hem betaalde verlofsrecht over het loopende jaar. Z. h. st. wordt het voorstel van B. en W. om 75°/o terug te geven, goedge keurd. De voorzitter brengt ter tafel de verzoe ken van H. J. van der Laan en P. Lem mers Sr., die om verlaging verzoeken van de over 1934 verschuldigde pachtsommen, terwijl H. J. van der Laan tevens ln zijn verzoek vervat heeft een verzoek om het huurcontract te beëindigen met ingang van 1 September a.s., daarbij wijzende op de slechte resultaten welke het bloembol lenland opleveren. Het voorstel van B. en W. wordt met 9 tegen 1 st. verworpen; vóór weth. van der Hulst, terwijl wethouder van der Laan biuten stemming bleef. Hierna besloot men z. h. st. het huurbedrag voor bovenge noemde adressanten en daarbij ook nog de heer C. van Werkhoven, voor 1934 te bepalen als ln 1933 was vastgesteld. Het voorstel van B. en W. om H. J. van der Laan van zijn contract met ingang van 1 September af te helpen, wordt eveneens z. h. st. aangenomen. Aan de orde was nu een verzoek van verschillende huisheigenaren en van de ver. van huiseigenaren „Sassenheim en Omstreken", om de abonnementsgelden van de watergelden niet, zooals in de vorige raadsvergadering besloten was, te innen bij den huiseigenaar, doch om den bestaanden toestand te bestendigen en te innen bij den huurder. B. en W. prae-ad- viseeren afwijzend om dat het een uit komst beteekent voor het bedrijf, neem o.a. tijdbesparing en vermindering van werk, en consequent dus ook geen salaris- verhooging voor ambtenaren en incasseer der. Het lid van Reijsen houdt een pleidooi ten gunste van het prae-advies van B. en W. Het lid Spierenburg kan zich in het geheel niet met de zienswijze van B. en W. vereenigen. Spr. zegt, dat vroeger deze maatregel wel in de oude verordening stond, doch slechts als noodmaatregel werd aangegrepen. Spr. vindt het niet te billijken, dat de huiseigenaars nu voor incasseerder moeten gaan spelen ten be hoeve van het bedrijf, en meent dat het gevolg hiervan zal zijn, dat de huiseige naars voor deze arbeidspraestatie zullen wenschen beloond te worden, waardoor de huur wordt verhoogd. Weth. van der Laan is het tegengestelde van meening; spr. acht het meest voor de hand liggende, dat men zal overgaan tot huurverlaglng, en wijst o.a. maar naar de huurverlaglng ln het Boerhaavekwartier, die van deze maat regel het gevolg zijn. De Voorzitter ls het met weth. Van der Laan eens: ln de meeste gemeenten in Nederland wordt het abonnemtnsgeld van de waterleiding geïnd bij de exploitant van het huis. Spr. wijst er op, dat bij het be stendigen van den bestaanden toestand, een salarisverhooging van incasseerder en administrateur het gevolg zullen zijn. De heer Witteman geeft zijn misnoegen te kennen over de toepassing om het geld bij de huiseigenaren te incasseeren, ziet hier ook huurverhooging in. Spr. sluit zich voor het overige aan bij den heer Spieren burg, waarna nog het lid De Groot in vrij wel gelijken zin spreekt. Het voorstel van B. en W. heeft tot re sultaat, dat de nieuwe toestand zoo zal blijven, en dus de huiseigenaren het wa- terleidinggeld zullen hebben te Incasseeren bij hunne huishuurders. Vóór stemden de leden: Jansze, van der Laan, van der Hulst, Angevaare. van der Geer, van Reijsen, Vester en Nijssen, ter wijl de leden: de Groot. Spierenburg en Witteman zich tegen verklaarden. Het voorstel van B. en W. om geen sub sidie aan de Chr. H.B.S. te geven werd z. h. st. aangenomen. Tot onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand werd benoemd de heer G. A. Thien met 11 stemmen, ambtenaar ter secretarie alhier. B. en W. hadden voorgesteld om de zekerheidsstelling voor den nieuwen administrateur te bepalen op f. 1000, hetgeen ook voor den ouden admi nistrateur zoo was. Aangenomen z. h. st. Het voorstel van B. ën W. om het sala ris van Agent der Arbeidsbemiddeling te verlagen en te brengen van f. 75 op f. 25, wordt, nadat de leden Spierenburg en Witteman hun licht bij den voorzitter heb ben opgestoken, en wethouder van der Laan daarbij bheulpzaam was, zonder h. st. aangenomen. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten inzake de salariskorting van burge meester, secretaris en ontvanger, waarbij zij mededeelen, dat voor 1934 voor deze functionarissen dezelfde korting zal gel den als voorgaande jaar, in uitzicht stel lende een nadere herziening der salaris sen. De heer Spierenburg acht het grove lijk onbillijk, dat de lagere ambtenaren meer korting ontvangen dan de hoogere, en vindt het standpunt van Gedep. Staten onjuist; spr. wil op een hoogere korting aandringen. Spr. zegt, dat hij het niet prettig vindt om in tegenwoordigheid van de betreffende functionarissen deze uitla ting te moeten laten hooreri, maar aeht het in het belang van de gemeente. Na discussie geeft het voorstel van B. en W. ln stemming gebracht, te zien, dat 6 raads leden een hoogere korting wenschen, en 5 met B. en W. meegaan. De leden: de Groot, Jansze. Spierenburg, Witteman, van Reijsen en Nijssen zijn voor hoogere kor ting. Het lid Spierenburg zou gaarne ln cijfers uitgedrukt wenschen te zien, tot welke besparing het 'vuilnis-ophalen van éénmaal per week in de toekomst zal lel den, waarop de voorzitter antwoord, dat per week 2 menschen een heele dag daar voor disponibel moeten zijn, en dat deze maatregel alleen geldt voor de zomer maanden. Het lid van Reijsen, kan zich uit bezulnigingsoogpunt zeer wel vereeni gen met de maatregel van B. en W. om alle lantaarns gedurende den zomer uit te laten, doch acht het betreurenswaardig, dat de roode lantaarn, staande op den hoek van de Teyllngerlaan en den Jacoba van Belerenweg nabij de z.g. Bultbrug, des avonds en des nachts niet brandt. Spr. zal het op hoogen prijs stellen, Indien B. en W. willen bevorderen, dat bij avond en des nachts deze lantaarn wordt ontstoken. De Voorzitter zegt toe, een ander onder zoek ln te stellen, en zoo ontsteken niet mogelijk ls, te overwegen om ter plaatse reflectors aan te brengen. Hierop ging men in geheime zitting. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is de melkslijter A. v. H. tegenover de brug van Huize ter Wadding, terwijl hij naast zijn paard en wagen stond, aangereden door een vrachtauto, bestuurd door P. Z„ uit Den Haag. Hij bekwam een breuk aan het rechter-onderbeen en een lichte hoofd verwonding en is ter plaatse door dr. M. v. d. Stoel en enkele leden der E.H.B.O. die binnen het kwartier aanwezig waren, verbonden en per ziekenauto der fa. Die ben uit Leiden naar het St. Elisabethge- sticht gebracht. Naar de politie ons mededeelde, was zij eveneens binnen een kwartier na het on geval ter plaatse; zij stelt omtrent de schuldvraag een onderzoek in. Aangifte is gedaan van de vermis- sing van een kano, die door een jong- mensch gehuurd is aan de Oude Vink. Gistermiddag omstreeks half een is de heer J. R. uit Haarlem, die per rijwiel op weg was naar 's-Gravenhage nabij de Haagsche Schouw aangereden door een motorrijder. Hij bekwam verwondingen aan den neus. gezicht en één der beenen. Een dame-lid der E.H.B.O. brigade heeft hem de eerste hulp verleend. Iemand uit de Lier had te Lelden een hond gekocht en mocht met een vracht auto mee naar huls rijden. Op den Veur- sche weg werd hij plotseling door zijn nieuwe „vriend" aangevallen, waarbij hij zijn hand verwondde. Hij is ter plaatse verbonden en naar dr. M. v. d. Stoel ge bracht. Langzamerhand wordt onze gemeente een tweede centrum van hoenderparken. De heer W. Bourgeois heeft nu een hoenderpark gevestigd aan de Donklaan, tevens graanhandel. Op zichzelf ls dit niets bijzonder?, maar men kan tevens alle gewenschte voorlichting en inlich tingen krijgen en dat is het wel. De heer Bourgeois is, voor zoover bekend, de eerste in deze omgeving, althans in onze gemeente, die zijn granen in het groot en bij kleine hoeveelheden verkoopt, maar tevens de bewijzen voorhanden heeft in zijn eigen hoenderpark, met zijn witte leghorns. Rhode Islands Red. en straks Noord-Holl. Blauwen. Het hoenderbedrijf is op de modernste wijze ingericht en het bezichtigen alles zins waard. Men zie de advertentie in ons nummer van Donderdag. WARMOND. Collecte Crisic-Comité tijdens Kaagweek. Tijdens de Kaagweek zal door het Crisis-Comité alhier een groote collecte worden gehouden welke warm wordt aan bevolen in de weldadigheid van de sport beoefenaars, doch ook van de Ingezetenen. Andere jaren wordt gedurende de Kaag week steeds een collecte gehouden door het Groene Kruis, doch deze instelling is bereid gevonden deze dagen voor het hou den van een collecte af te staan aan het Crisis-Comité. Stuur defect. Door een defect aan de stuurinrichting is een raceboot van den heer v. V. uit Am sterdam met flinken gang op den wal ge- loopen en ongeveer 2 Meter in den wal gedrongen. Niet dan met groote moeite is het gelukt de boot vlot te krijgen, waarbij bleek dat een gedeelte van het voorschip was ingedrukt. De heer Slingerland, de kapitein van het bekende motorjacht de Feja, eigenaar de heer Sljthoff te 's-Gravenhage, is te Scheveningen geslaagd als radio-telefonist. De Feja is een van de weinige booten die een eigen zend-installatle aan boord hebben. WASSENAAR Vrije duinen bij Wassenaarsche Slag. In het vroege voorjaar van 1933 werden de duinen langs den toegangsweg naar het Wassenaarsche Slag door „Rijnland" voor het publiek afgezet. De Vereenigtng „Was senaar Vooruit" richtte toen ln April tot den Minister van Economische Zaken ert Arbeid het verzoek, die afrastering op te heffen. Hierop ls nu gunstig beslist. De vorige week rijn de afrasteringen weggenomen en de duinen dus weer vrij, op een klein gedeelte na, dat onder de Leidsche waterleiding valt. Niet opgelet bij 't oversteken van den straatweg! W„ uit Den Haag, kwam de Raaphorst laan uit en wilde op zijn rijwiel den straatweg oversteken. Eerst werd hij bijna aangereden door een auto komende van Den Haag. Tegelijkertijd kwam v. B. uit Haarlem uit de richting Leiden. Bij het snelle remmen sprong de achterband van zijn auto, maar een aanrijding was niet te voorkomen. Het rijwiel van W. werd erg beschadigd. Hij zelf kwam met den schrik vrij. Gevonden voorwerpen: Een duifje, hamer, notitieboekje, koffertje met inhoud rijwieltaschje, dameshoed fototoestel, be- lastingmerk in étui, broche, tuingereed schap, alpinmuts, vermoedelijk zilveren armbandhorloge. Inlichtingen verstrekt de politie.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7