10 voor 17 DE HOOGSTE WAARDE VOOR UW GELD EN DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID LEJDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 9 Juni 1934 BELGIE. TELEGRAMfKA SPANJE. SPREEKCEL LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. missie den voorzitter dit voorstel aan de regeeringen voor te leggen. Het eerst sprak Barthou. die de samen werking van Engeland en Frankrijk een belangrijke basis voor den vrede noemde Barthou wees er op. dat Duitschland vrij willig de conferentie heeft verlaten en nu ook vrijwillig moet terugkeeren. „Wij wil len geen politiek van insluiting, dat ligt niet in onze bedoelingen en daden". Frankrijk heeft slechts ter verzekering van den vrede betrekkingen aangeknoopt met eenige staten. Ten slotte wees Barthou op het belang van Frankrijk aan een vermin dering der uit de lucht dreigende gevaren. Vervolgens sprag Eden. Eden juichte de opmerkingen van Bar thou over de vriendschap tusschen Enge land en Frankrijk toe. Deze is een waarde vol element van den vrede in Europa. Thans is een oplossing gevonden, welke de conferentie over de naaste toekomst heenhelpt. De moeilijkheden zijn in hooge mate het gevolg van de afwezigheid van een groote mogendheid, welker medewer king essentieel nooaig is. Eden constateert dat de Britsche regee ring haar meening over het uittreden van Duitschland niet heeft gewijzigd. De zaak der ontwapening en overeenstemming heeft door dit besluit geleden. Te hopen ls. dat de wijziging van de atmosfeer ook op de houding der Duitsche regeering van invloed zll zijn en haar aanleiding zal geven weer aan de beraadslagingen deel te nemen. Norman Davis, de gevolmachtigde der Vereenigde Staten wijdde waardeerende woorden aan de EngeischFransche over eenstemming De overeenstemming in Mke een gemeenschappelijk werkprogram ls een belangrijke bijdrage tot het resultaat der conferentie en tegelijkertijd voor den vrede. Litwinof, de Volkscommissaris van Bui- tenlandsche Zaken der Sovjet Unie. ver klaarde dat men niet kon verwachten, dat hij enthousiast zou zijn over de resolutie. Hij zal haar evenwel ook niet verwerpen. Rusland ls niet tegen den terugkeer van Duitschland. Zonder eenige resolutie heeft de Sovjet regeering meer dan alle andere staten en voor geijverd Duitschland naar deze conferentie en misschien de andere organisaties terug te brengen. Litwinof meende, dat bt] de bepalingen over de vei ligheid de kwestie der definieering van het begrip „aanvaller" niet kan worden OVer het hoofd gezien. De Zweedsche minister van Buitenland- sche Zaken. Sandler, sprekende namens de zes neutralen, zag de waarde der reso lutie daarin, dat door een politiek com promis, dat nieuwe mogelijkheden biedt voor het tot stand brengen van een over eenkomst, de mislukking der conferentie op dit oogenblik is verhinderd. Spr. wenseht niet. te critiseeren. doch wel moet hij er op wijzen, dat de ontwapenings kwestie niet voldoende op den voorgrond is geschoven. De neutrale staten hadden een beteren kans tusschen de belde groe pen ontwapening en Veiligheid gewenscht en behielden zich voor hun opvattingen kenbaar te maken in den loop deT beraad slagingen. Nadat nog eenige vertegenwoordigers het woord hadden gevoerd word de resolutie met algemeene stemmen door de conferen tie aangenomen, evenwel met voorbehoud van Italië. Polen en Perzië. Het bezoek van Barthcu aan Londen is vastgesteld op begin Juli. MacDonald heeft door Eden aan Bar thou zijn wensch te kennen gegeven om met hem te Londen te córlfeteéren. In deze mededeeling zegt de premier, dat hij de komst van Barthou zou beschouwen als een gevolg en een bevestiging déf entehtê, welke te Oenève tot stand gekomen is. Voorts hebben te Genève beraadslagin gen plaats gevonden tusschen de verte genwoordigers der drie staten der Kleine Entente Titulescu, Jeftitsj en dr. Benésj met den vertegenwoordiger van de Bovjet-Busland, den volkscommissaris van buitenlandsche zaken, Litwinof. Het voornaamste onderwerp dezer be raadslaging vormde de kwestie van het herstel van normale diplomatieke betrek kingen van de staten der Kleine Entente met Sovjet-Rusland en wel met het oog op de plotselinge nieuwe politieke ontwik keling en de gebeurtenissen in Europa, in hoofdzaak evenwel met het oog op de onderhandelingen inzake een regionaal veiligheidspact voor het Oosten Tot deze beraadslagingen geven ook aanleiding de onderhandelingen over mogelijk toetreden van Sbvjet-Rusland tot den Volkenbond. De resultaten dezer beraadslagingen zullen binnen eenige dagen worden gepu bliceerd. Ter arbeidsconferentie hebben de ver tegenwoordigers der werkgevers hun be zwaren tegen de Uivoering van de 40-uren week aldus gemotiveerd dat zij de deel neming aan de tér bestudeering van de kwestie te benoemen commissie van de hand wijzen. Tenslotte werd een compromis gevonden doordat de vertegenwoordiger der Ita- liaansche werkgevers Scialetti, die zich ten gunste van de 40-urenwéek had uit gesproken als eenig vertegenwoordiger van zijn groep naar de commissie werd afgevaardigd en benoemd is tot vice- president dezer commissie. BULGARIJE. Bezoek van den Turksehen minister Tewfik Roesjdi Beg. De Turksche minister van Buitenland sche Zaken, Tewfik Roesjdi Bey. is giste ren op weg naar Ankara te Sofia aan gekomen. Aan het station werd hy be groet door een vertegenwoordiger des Ko- nings. den minister van Buitenlandsche Zaken. Batoloff, en de gezanten van Frankrijk, Zuid-Slavië, Roemenië en Grie kenland. In een gesprek met journalisten zeide Roesjdi Bey. dat hij de opdracht had Van de vier ministers van buitenlandsche za ken. die het Balkanverdrag geteekend hebben, om het standpunt van Bulgarije te hooren tegenover de voorstellen, die zij nog voor de onderteekening van het ver drag aan Bulgarije gedaan hebben, ten aanzien van de toetreding tot het verdrag en het sluiten van niet-aanvalsverdragen. Op 21 October a.s. zouden de ministers te Ankara bijeenkomen en Turksche minister hoopte, dat het da., reeds een bijeenkomst van vijf uilnlscess zou zijn. De crisis. De graaf de Broquevllle heeft zich opti mistisch uitgelaten over zijn pogingen, een nieuw kabinet te vormen. Hij verwacht heden gereed te komen. RECLAME. 2930 ENGELAND. Echec voor Churchill. De Valer» veer Ierland's onafhankelijkheid. De privilegie-commissie, op 16 April door het Lagerhuis benoemd om een onderaoek in te stéllen naar de klacht door Ofturohlll ingediend tegen den minister voor Indië. Sir Samuel Hoare cn Lord Derby, dat lij in hun hoedanigheid van leden der ge mengde commissie voor de Indische grondwetsherziening, de prerogatieven van het Lagerhuis geschonden zouden hebben door te trachten invloed uit te oefenen op de verklaringen, afgelegd namens de K. v. K. van Manchester, stelt in haar rapport vast: het algemeene oordeel der commissie is, dat Samuel Hoare en Lord Derby geen enkele inbreuk hebben ge maakt op de prerogatieven van hét Lager huis. Het rapport zegt nog, dat hetgeen pres sie werd genoemd, niets anders is geweest dan raadgevingen en argumentatie. Ierland's Minister-president De Valera heeft in de Dail een opzienbarende ver klaring afgelegd over het onafhankelijk heidsstreven van Ierland. Hij zeide o.a.; De afscheiding van den Ierschen Vrijstaat van Engeland zal plaats hebben. Maar Ierland is bereid voorkeur tarieven voor Engelsche goederen toe te staan, wanneer Engeland dergelijke voor keurtarieven aan Ierland verleent. ■De politiek der regeering streeft er naar, het land in staat te stellen op zichzelf te staan en wanneer het oogenblik def scheiding aangebroken is, zal de reactie op het Iersche volk minder ernstig zijn dan anders. Alles, wat wij wenschén. is onze vrijheid. Wij willen geen dictaat van Engeland. De Britten zijn als Indringers haar Ier land gekomen en het Iersche volk zal hooit tevreden zijn, zoolang het door een buitenlandsche macht beheerseht wordt. De bezetting van Iersche havens door Britsche troepen beteekertt de ontzegging Van een der grondrechten Van een vrijen Etaat. n.l. om zich buiten een oorlóg te houden, waaraan hij geen deel Wil nemen. De meerderheid van het Iersche volk is bereid de gevolgen eener afscheiding van Groot-Brittannië op zich te nemen. LITHAUEN. De regeering toch afgetreden. De situatie in Lithauen ls niet erg dui delijk, nu gemeld wordt, dat de regeering is afgetreden. Heeft de mislukte staats greep dan toch succes achteraf? Van officieels zijde wordt medegedeeld, dat bij een verhoor Woldemaras alle schuld aan het gebeurde heeft ontkend. Hij zou tegen zijn wil naar Kowno zijn "bracht, waar men hem pas ha aan komst van het vliegveld van den gang van zaken op de hoogte zou hebben ge bracht. Men had hem vertéld dat er wijzigingen in de regeering zouden komen en dat hij tot leider deT nieuwe regee ring was uitverkoren. Hij hëeft zich daar noch mee eens verklaard, noch Zijn toe- C' mem. Witö gïllCUt, neert nij zijn omgeving in den staf van het vliegercorps onmiddellijk dezen onzin afgeraden en zich sedert dé vroege och tenduren niet meer met de 2aak bemoeid Toen men bij hem er op aandrong, zich met de actie te bemoeien, had hij ruw- weg verklaard: „Jullie hebt het potje te vuuf gezet, nu moet jé maar Zien, hoe Je de brei slikt". Tenslotte verklaarde Woldemaras. dat hij zich geheel als ge ïnterneerde had beschouwd. Een onderzoek heeft üitgeWezèn. dat Woldemaras' houding na zijn landin» te Kowno geenerlei activiteit had getoond. Bij zijn vertrek uit zijn verbanningsoord was zijn houding echter geheel anders geweest en had htj zich tegenover de hem bewakende beambten reeds als over winnaar gedragen. Na zijn verhoor IS Woldemaras naar een provinciale gevangenis overgebracht. De plaats wordt geheim gehouden. Onder voorzitterschaD van generaal Tamasauska ls een spéciale commissie ge vormd. die de aangelegenheid zal onder zoeken en de verantwoordelijkheden zal vas+steilen. Twintig officieren sijn gearresteerd. In het leger is dê normale dienst weer hervat. VEREENIGDE STATEN. Sociale verzekering. Een groot plan van sociale verzekering is door Roosevelt in een boodschap aan het Congres uiteengezet. Het plan beoogt: beveiliging van den huiselijken haard, van de broodwinning en van de sociale verzekering. Roosevelt hoopt aan het a.s. Congres een nationaal plan aan te bieden inzake de ontwikkeling en het gebruik der natio nale hulpbronnen te land en te water gedurende een lange periode. Dit brengt mede, dat millioenen hecta ren grond tot nu toe door den landbouw benut, worden prijsgegeven en vervangen door beteren grond. Wat de sociale verzekering betreft, meent Roosevelt, dat de noodige gelden voor deze verzekering moeten worden ge vonden door bijdragen en niet door ver hooging der algemeene belastingen. De staten moeten voor een groot deel in de administratie-kosten bijdragen, ter wijl aan de federale regeering het plaat sen en beveiligen der reserves móet wor den overgelaten. De sociale verzekering is betrekkelijk nog weinig ontwikkeld in de Ver. Staten, waar geen enkel plan van nationale ver- Zekering bestaat tegen werkloosheid. Een aarital Invloedrijke leden van het Amerikaansche Congres is bijeengekomen om de spoedige indiening te overwegen van een wetsontwerp, dat de strekking zal hebben in den loop van drie jaar een wegenplan te laten voltooien, waarmee meer das 1 milliard dollar gemoeid gal zijn CHIEF WHIP ic ITALIfi WIL BESPRBK1NQENT ROME. 9 Juni, (Reuter)Volgens be richten uit Geneve heeft Italië aan Parijs en Berlijn doeh weten, dat de Italiaansche regeering het wenschelijk achtte, dat de verantwoordelijke Fransche, Duitsche en Italiaansche staatslieden bijeen komen. DeZe samenkomst zou dan 15 Juni te Venetië kunnen plaats hebben. Dit bericht wordt te Rome niet officieel bevestigd. Wel blijft trots ontkenning steeds meer het gerucht dë ronde doen, dat binnenkort Hitler en Mussolini Bijeen zullen komen, waarbij Frankrijk direct of Indirect Vertegenwoordigd Zal zijn. DE ONTWAPENING. PARIJS, 9 Juni. (V.D.) De bladen zijn algemeen van meening, dat het ontwerp resolutie in Genève een groot persoonlijk succes is van Barthou en van de Fran sche diplomatie. Barthou heeft niet alleen de manoeuvre, waardoor aan Frankrijk de verantwoordelijkheid voor het misluk ken der conferentie aou worden opgelegd, doen mislukken, maar ook zijn oorspron kelijke resolutie met geringe wijzigingen doorgezet, zoodat het Fransche veilig- heidsstandpunt tenslotte toch heeft ge zegevierd. Voor alles heeft Barthou de Fransch-Engelsche Vriendschap gered en tegelijkertijd het Fransch-Envelsch-Ame- rikaansche, in September 1933 bij de on derhandelingen in Parijs geschapen mo- reele front, weer hersteld. Dit is zoo on geveer een samenvatting van de voor naamste gedachte welke de bladen tot Uiting brengen, die bovendien de eerste uitwerking van het Frdnsche succes zien in de uitnoodigir.g van MacDonald aan Barthou om naar Londen te komen. LONDEN. 9 Juni. (V.D.) Geen blad is bijzonder enthousiast over de door de Ontwapeningsconferentie aanvaarde for mule. welke men hoogstens ten goede houdt, dat er een meer verzoeningsge zinde atmospheer door is geschapen. De mogelijkheden van een terugkeer van Duitschland naar Genève, welke in de ëerste paragrafen van de resolutie zijn aangeduid, worden zeer Sceptisch beoor deeld De bladen pu'oliceeren '•jrehteh uit Bertlijn, volgens dewelke D "hland er niet aan denkt zijn standpunt e laten varen, volgens hetwelk eerst de Duitsche rechtsgelijkheid moet zijn gewaarborgd alvorens Duitschland kan terugkeeren. MILAAN, 9 Juni. (V.D.) Het compromis van Genève wordt door de Italiaansche bladen scherp afgewezen. De opschriften van de uitvoerige berichten uit Genève noemen de opgestelde formule algemeen een poging tot maskeeren van het volle dige bankroet der conferentie. Italië heeft daar geen deel aan en zal in geval het vertegenwoordigd wordt in de te vormen comité's slechts als waarnemer optreden. De „Popoio dTtalia" onderwerpt de re solutie punt voor punt aan een bijtende kritiek en schrijft dat Franschen en En- gelschen een overeenstemming hebben tot stand gebracht, die in feite berust op dubbelzinnigheden. De Italiaansche dele gatie heeft niet het minste aandeel gehad in de opstelling van een zoo weinig eer lijke formule. De punten van de formule kunnen beschouwd worden als een poging van Frankrijk om onder deh aegis van den Volkenbond bondgenootschappen te Sluiten. Verschillende punten zijn volko men absurd. BOMAANSLAGEN OP INTERNATIONALE SPOORLIJN. WEENEN, 9 Juni (V.-D.) In de af- geloopen nacht zijn twee ernstige bom aanslagen gepleegd op spoorbruggen van de groote internationale lijnen. Bij Voeck- lamarkt op de lijn WeenenSalzburg— InnsbrückZurich, is een bom geworpen op de spoorbrug, waardoor, volgens mededeelingen van de politie de brug Zoodanig beschadigd is, dat het verkeer waarschijnlijk ze6 dagen niet zal kunnen passeeren. De sneltrein WeenenParijs die tien minuten na den aanslag ter plaatse arriveerde, kon nog juist bijtijds tot staan worden gebracht. Een tweede bomaanslag is gepleegd op de lijn WeenenTriest tusschen Semme- ring en Breitensteln. De staking in den landbouw. In de provincies Aiinerla. Ovledo, Hueiva en enkele anderen ls de stakingsbeweging van de landarbeiders aan hêt afnemên. Daarentegen is het in de provincie Jaen tot talrijke botsingen gekomen, waarbij gewonden te betreuren zijn. Ook in de provincie SeVllla IS (let tót botsingen gekomen, evenals lil de provincie Badajoz, waarbij 5 personen gewond wer- dsu. Enkele personen werden gearresteerd. WEER POLITIEKE STRIJD TE LONDEN. LONDEN, 9 Juni. (Reuter). Het podium van een openluehtvergaderlng der Britsche fasolsten werd gisteravond bestórmd doot een deel van het publiek, waarna een handgemeen op tamelijk groote schaal ont stond in een straat nabij het gemeente huis van Hackney Bereden politie én gewone politie waren spoedig ter plaatse en herstelden door een charge met den wapenstok de orde. Vier personen werden gearresteerd. Een man werd zwaar gewond bij het gevecht; ver scheidene Mepefl liChlé kwetsuren op. JAPAN8CHE BEDRIJVIGHEID. SJANGHAI, 9 Juni (V.D.). Volgens de „North China Daily News" vergrooten de Japanners hun militaire bedrijvigheid op de grens van Tsjahar en Jehol. Wegen en vliegvelden worden aangelegd langs de grenslijn. Groote afdeeangeh Japansche troepen zijn in HoepelKwo in garnizoen gelegd. Tezelfdertijd wordt gemeld, dat Hoêioedao thans werkelijk definitief om gezet is in een Japansche vloótbasls Japan dirigeert op het oogenblik nieuwe troepen derwaarts onder voorwendsel van strijd tegen het wassende bandietendom. Hoe- loedao vormt voor Japan een belangrijk strategisch punt met behulp waarvan Japan in staat zal Zijn de hegemonie te verwerven over de geheele Noord-Cttlhee- sche kuststreek. Men meent te weten, dat Hoeloedao met een spoorweg verbonden zal Worden met Tsaojan. waardoor 't trans port van troepen en munitie in Tsjahar Cn r-Moeah gemakkelijker zal kunhen r' - vmaen. STEUN AAN HONGARIJE. IX9NDEN. 9 Juni (Reuter i. 41 leden van het Britsche Lagerhuis hebben eeh inge zonden stuk in de Times" geschreven, waarin zij een Wijziging Van het verdrag van TrlanOl! Verlunzen, dat onrechtvaar dig hard en drukkend voor Hongarije W5-dt genoemd. De Volkenbond moet een revisie tot stand bréngëh, wil een vreedzame regeling in midden-Europa tot Stand komen. BHi oerliike Stand v. Leiden GÉBORÉN. Eduardus Bavonus,. Z. Van F. J. A. Ol- demaere en G. C. Kieft MatiheUs Jo hannes, Z, van W. M. Schrijvers en Chf. Boers Sonja, D. van G. v. Wolde en S. I. Pahi Jacoba Femmiaje, D, van W. vah Leeuwen en L. Hollander Sioe Tien, Z. van Ing Bie Goei èn H. P. Njiokiktjien Frans Johan. Z. van W. v. Rooijen en J. P. Ramondt Cornells Tromp, Z. vari G. dê Wolff en A C, j. de Vries LambértüS, Z. van I. v. Hove en J. fteingoud. 0 ONDERTROUWD. N. v. Duuren Jm. 24 j, en H. J. Voorbij Ja. 23 j. 6 OVER». ÉDEN. G rtenaar, M. 70 j, N. Verhoeven, M. 78 j. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 9 Juhi 1934. VISCHPRIJZEN, De KW. 19 bracht een Steur mede vah 30 KG. Prijs f. 22.50. Tarbot per KG. f. 0.600.48; Tongen per KG. f. 1.050.52; Zetschol per kist van 50 KG. f. 14.50: Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 173.80; Schar per kist van 50 KG. f. 4.30—3.4Ö GUlleh per kist van 50 KG. f. 4.90—2.50; Wijting per kist van 50 KG. f. 3.20—2.70. Aangekomen de stoomtrawler: IJM .41 met f. 1410. En de loggête RO. 1 met f.899: KW .135 met f.474; KW. 44 met f.780; KW, 19 met f.528; KW. 40 met f.453: KW. 23 met f.598; KW. 149 met f.539; KW. 49 met 1.889; KW. 140 met f. 243; KW. 127 met f. 528. Praairapport Hr. Ms. „Vulcatlus". 1 Juni. TUsSChen 68 gr. 27' Nbr. en 38 gr. 26' Nbr. én 1 gr. 24' Ol. etl 1 gr. 20' 01. KW 141. 51 kantjes; VL. 190, 20 kantjêê; SCH. 250, 87 kantjes. KONINKLIJK BEZOEK AAN DEN WIERINGERMEERPOLDER Tegen 10 uur arriveerden H M. de Ko ningin en Prinses Juliana hedenmorgen in den Wieringermeerpolder. Onder leiding van ir. de Blocq v. Kuffeler en ir. Smeding bezichtigden zij een der boerderijen van het landbouwbedrijf aldaar. Daarna be gaven de bezoekers zich haar het dotp Middenmeer. Hedenmorgen waren, toen het bericht van het bezoek bekend wal geworden, op vele plaatsen vlaggen uitge hangen. De polder bood een prachtlgen aanblik en de tocht Van de Kon. bezoe kers werd begunstigd door fraai weer. Óp vele plaatsen werden de Koninklijke gasten hartelijk toegejuicht. In Middenmeer be zichtigden zij drie arbeiderswoningen. Omstreeks lialelf werd vertrokken naar 'Blootdorp. Aan den Ulkerweg hield het gezelschap stil. H.M. de Koningin en Prinses Juliana verlieten hier de auto's en maakten onder leiding van ir. de Blocq van Kuffeler een wandeling langs diverse proefvelden. On geveer 11 uur arriveerden de bezoekers te Slootdorp waar de burgemeester Van Me- demblik, onder welke gemeente dê Wie ringermeerpolder ressorteert, de heer Peters, zich bij het gezelschap voegde. De Koningin en de Prinses bezichtigden hier het gebouw van Maatschappelijk werk en de school. De kinderen stonden voor het gebouw opgesteld en zongen het Wilhel mus, Vervolgens werd het gebouw der Herv. Kerk bezocht waar da, Vinkcsleper het bezoek ontving. Tenslotte begaf men zich naar de modelboerderij „Koningin Emma-hoeve". waarin een tentoonstelling was ingericht betreffende het ontstaan eti 't In cultuur brengen van den Wieringer meerpolder De Hooge bezoekers lieten zich uitvoerig inlichten. Hiermee was het be zoek aan den Wieringermeerpolder geëin digd. H.M. de Koningin en Prinses Juliana keerdeh per auto naar Behagen terug, waar het Koninklijk salonrljtulg gereed stond, INBRAAK TE TILBURG. Vannacht is ingebroken in het bureau van het Bevolkingsregister aan de Markt te Tilburg. De inbrekers zijn aan de ach terzijde hêt gebouw binnengekomen door het openschuiven van een raam. Zij heb ben alles doorzocht, de laden geforceerd en met een valsehe sleutel de brandkast ge- I orend. De bult bedraagt f. 900.--. Vatl de daders géén spoor. !A lid at Kt DIEFSTAL OP EEN POSTKANTOOR. Op het pc.tkahtoor te Roermond is f. 400 aan bankpapier ontvreemd. De dader is nog onbekend. BOND NED. ZWEEFVLIEGOLUBS OPGERICHT. Gisteravond heeft te Amsterdam de vakafdeeling voor de zweefvliegerij van de Kon. Ned. Ver. voor de Luchtvaart in samenwerking met de Kon. Ver. Voor Luchtvaart na gehouden besprekingen op gericht de Bond van Ned. Zweefvliegclubs. I is I te I v I Ta DE KIPPENBRUG. .vötier van de Boommarkt .,yst ei op dat Op de lüppenbrufl belde lan taarns stuk zijn, waardoor net daar des avonds voor het verkeer gevaarlijk is! Naar wij vernemen heeft gedurende enkel: dagen te Den Haag verblijf gehou den Prins Nikolaas van Griekenland De Prins, die incognito in Hotel Vieux Doe len heeft Vertoefd, braeht een béZoek aan ons land om verschillende musea en andefe Instellingen voor küftst en kunstgeschiede nis te bezichtigen. Prins Nikolaas IS hedenochtend naar Amsterdam vertrokken. Ons bericht van gisteren inzake de benoeming bij het Chr. onderwijs te Ede van den heèr Jansen te Rijnsburg blijkt op een vergissing te berusten; deze is ais wachtgelder Opgeroepen Om Voof kop ten tijd een zieke leerkracht bij bet bijz. onderwijs te Ede té vervangen. a s ID! Cl 5e |M' UIT NED. OOST-INDIE. OFFICIEELE MUTATIES. BUITENZORG, 9 Juni. (Aneta). noemd is tot Resident van Onderhoorigheden J. C. Mann, assistent- resident van Gorontalo. ij- Benoemd is met ingang van lo Jimi Resident van Timor en Onderhoongbca™ J. J. Bosch, assistent-resident van suis kawang. tM Benoemd is met ingang van 28 Juli Resident van de Westerafdeeling van o neo J, Oberman, assistent-resident Menado.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2