LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 8 Juni 1934 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Alida, d. van R. V. d. Poll en A. v. d. Voort Lodevika, d. van P. v. Rüssel en A. T. Kroon Wllhelmlna Anna Jacoba, d. van J. C. PreJJde en M. M. v. Hage Johannes, zn. van Th. A. Klelj- horst en J. C. Warmerdam Maria Cecilia d. van P, G. Vreeburg en M. A. C. Pouw. Overleden: Wilhelm Beukers, wed. van T. Bruijn, oud 87 Jaren Wilhelmus van Duin, echtgenoot van J. M. Bouwman, oud 69 jaren. Ondertrouwd: J. de Kooker en M. C. v. d. Linden J. v. Diest en A. v. d. Laan W. Phllippo en P. v. d. Oever. Loop der Bevolking. Gevestigd: N. v. Dooren, van Kampen, Poellaan 39 J. M. Wildschut en echtgen., van Haarlem, Willemskade 13 W. J. L. v. Buuren en echtgen., van Velsen, Wagen straat 5 Mej. B. v. Gerven, van Noord- wijk. Van der Veldstraat 7 J. v. Woersen van Noordwljk. Heereweg 106. Vertrokken: S. P. Droog, naar Alkemade Mej. C. M. v. Balderen, naar 'sGaven- hage P. den Hollander en gezin, naar Haarlem Mej. C. Hoogkamer, naar Alke made C. M. Verdel, naar Noordwijker- hout J. J. B. Haazevoet, naar Rotterdam Mej. C. E. Sneekes, naar Zijpe Mej. G. Klok, naar Purmerend. NOORDWIJK. Adressen aan B. en W. NaaT wij vernemen, is door het bestuur der Noordwijksche Winkeliersvereeniging een adres gericht aan het gemeente bestuur. houdende verzoek te bevorderen, dat. het verboden wordt gedurende het badseizoen te colporteeren met couranten en tijdschrilten op ae openbare wegen. Door het bestuur der afd. NooTdwijk der R.K Middenstandsvereeniging ,De Hanze" is aan bet gemeentebestuur een gemoti veerd verzoek gedaan om te komen tot een snorverbod in onze gemeente en tot meer regelmatige toestanden op het gebied der au :o verhuring. De Werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt in onze gemeente op het oogenbllk 447 en in de overeenkomstige periode van het vorige jaar 416. Werkloos zijn thans 54 bouw vakarbeiders. 234 landarbeiders, 74 vis- schers. 59 losse arbeiders, 11 jongens. 7 dienstboden. 2 kantoorbedienden, 1 huis knecht. 1 kok, 2 chauffeurs. 1 machinist en 1 bakker. Het ophalen van hnisvnil. Met ingang van 11 Juni a_s. zal de vol gende wijziging plaats hebben in het op halen van de vuilnis van gemeentewege. Het vuilnis zal dan worden opgehaald te Noordwijk aan Zee op Maandag. Woensdag en Vrijdag en te Noordwijk Binnen op Dinsdag en Zaterdag. In Noordwijk aan Zee zal het huisvuil worden opgehaald des morgens langs den Ouden Zeeweg en de straten te Noorden daarvan en des namid dags langs de straten ten Zuiden daarvan. Door B en W. is aan het bestuur van „Het Groene Kruis" toestemming verleend voor het houden van een verloting. Volgens de vastgestelde kiezerslijst bedraagt het aantal kiezers in onze ge meente voor de Tweede Kamer 5375. voor de Provinciale Staten 5241. en voor den Raad 5079. De kampeerverordening is thans door Ged. Staten goedgekeurd en door B. en W. afgekondigd, zoodat de nieuwe bepalingen reeds in werking zijn getreden. NO ORD WIJKERH OUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Cornells Nicolaas, z. van C. Th. de Groot-de Klerk; Cornells Adrianus, z. van A. v. d. Slot-Warmerdam; Hendrikus Johannes, z. van J. Krijnen- Warmerdam; Wilhelmus Nicolaas Theo- dorus Maria, z. van W. A. F. van der Zalm- Warmerdam: Alida Cornelia Maria, d. van H. van Berkei-Smit; Cornells Jozef, z. van C. J. Ruigrok-WittemanCornells Her- manus, z. van C. Th. Warmerdam-van Dam; Cornells Jacobus, z. van Th. L. Heemskerk-Zandbergen. Overleden: Anthonia Warmerdam, 70 jaren, echtgenoote van M. van den Berg; Anna M. W. Conijn, 15 jaren; Cornells Flipphl, 6 jaren; Adrianus J. Pennings, 62 jaren, echtgenoot van Cornelia M. Lan_ geveld; Wilhelmina C. M. Langeveld, 4 mnd.; Cornells J. Berg, 7 mnd.; Johannes Brekelmans, 71 jaren, weduwnaar van J. Ka;berg; Johannes Dijkstra, 63 jaren. Getrouwd: Th. J. Thomassen, 27 jaar en Margaretha M. Peters, 30 jaar; Th. J. van der Wiel, 30 jaar en H. M. Nulkes, 28 jaar; J. J. G. B. Peeters, 25 jaar en A. P. Broekhof, 26 jaar; J. F. R. Kaufmann, 33 jaar en W. J. Duivenvoorden, 28 Jaar; W. de Groot, 32 Jaar en H. Heemskerk, 21 Jaar; C. v. d. Hoonaard, 25 jaar en M. Wesseling, 21 jaar; P. Wolvers, 22 Jaar en A. Muilwijk, 19 jaar. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Maan dag a.s. des nam. te 7 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Onderzoek der geloofsbrieven van twee nieuw benoemde leden. 2. Installatie van twee nieuw benoemde leden. 3. Voorlezing der notulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Behandeling van een brief van Ge deputeerde Staten dezer provincie betref fende de begrooting, dienst 1934. 6. Vaststelling van de Rekening van den schoolartsendienst Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijk en Noordwijker- hout, dienstjaar 1933. 7. Voorstel van de commissie van be heer van den Schoolartsendienst Hille gom e.a. tot wijziging der gemeenschap pelijke regeling. 8. Voorstel van B. en W. tot het sluiten van een kasgeldleening met de N.V, Ne- RECLAME- 2477 f Een goedeRaad 35ct. Vr§% /- derlandsche Middenstandsbank te Am sterdam. 9. Voorstel van B. en W. tot het ver huren van een perceeltje geestgrond na bij het Julianapleln gelegen, aan P. van der Klugt en L. P. Brama. 10. Voorstel van B en W. tot wijziging der Algemeene Politieverordening. 11. Wijziging der begrooting, dienst 1933 en 1934. 12. Voorstel van B. en W. tot onbewoon baarverklaring van de woning Dorps straat No. 21 13. Vaststelling kohier der bedrijfsbe lasting. dienst 1934. 14. Reclame tegen het vergunnings recht. De Bakkerspatroonsvereen. Noord- wijkerhout en Omstreken maakte per autobus een uitstapje naar 's Hertogen bosch en terug over Amsterdam. RIJNSBURG. INTREDE VAN Ds. C. M. v. d. LOO. Ondertrouwd: C. P. Blokland en J. Th. v. d. Meer J. P. van Bohemen en C. Th. Snijderland J. M. v. d. Balm en S, C. Hendriks. Getrouwd: V. L. C. Lanen en E. Oberlnk H. J. v. d. Burg en A. C. Waaljer Chr. J. van Winden en A. P. v. d. Horn F. F. Visser en A. J. Verhagen. Overleden: J. Schrader m. E. J. Lan- gezaal geb. v. der Broek vr. R. G. v. der Helm m. VALKENBURG. Openluchtconcert. De Harmonie zal morgenavond 8 uur een concert ln de tent geven met het vol gende programma: 1. Marsch van H. J. A Bokhove; 2, La Mysterienx, A. Pellegrin; 3. Donauweilen, Wals, Ivanovici; 4. Fantasie uit de „Too- verfluit", Mozart; 5. Parijs-Brussel, marsch 6. Ouverture „La Petite Marice", Ch. Lecocq 7. „Rosen aus dem Suden", Wals, Joh. Strauss; 8. Fantasie uit Stradella, Flotow; 9. Marsch finale. De collecten in de maand Mei hebben in de Herv. Kerk opgebracht voor de Dia conie f. 47.99 voor de Kerk f. 87.94, de in houd der bussen f. 17.19 en de maandelijk- sche collecte f. 18.83. VEUR. Burgerlijke Stand. Bij de Ger. Kerk. In de geheel gevulde Ger. Kerk verbond ds. v. d. Loo van Appelscha zich aan zijn nieuwe gemeente. De predikant koos tot tekst Ps. 121 1 en 2 en wees er in zijn inleidend woord op, hoe de Israëlieten voor hun groote feesten optrokken naar Sion. Op deze vaak gevaarvolle tochten zongen zij hun bedevaartsliederen en richtten de oogen naar de bergen, naar het einddoel hun ner reis. Naar aanleiding van de woorden „de oogen opheffen naar de bergen" be sprak spr. het zoeken naar hulp op de Sionsreize naar deze onderscheiding: „Waarheen" het zoeken zich richt, „waar mee" het zoeken gepaard gaat; „waartoe" dat zoeken leidt. Als in de dagen van het Oude Israël vormen wij allen gemeente en leeraax een stoet, die optrekt naar 't eeuwige Sion; soms met gejuich, vaak met ge- Waag. Moeilijk is vaak de reis, maar ais ons geloofs-oog de gevaren ziet. heffen wij de oogen op naar de bergen, d.w.z. onze ziel hunkert naar God. Thans woont Christus door Zijn geest in ons hart. Spr. hoopte kracht te vinden om naar dien geest het oog te helpen richten. Juist in deze tijden blijkt, dat God alleen hulp kan geven. Velen kunnen helpen, maar willen niet; velen ook wil len wel, maar kunnen niet. Alleen het oog gericht op God. Als spr. thans vraagt van waax zal mijn hulp komen? luidt het antwoord: „geiheente en dienaren moe ten acht geven op Godfc trouw, die in Christus vervuld is." Alle kleinmoedigheid moet wegvallen, dan geeft God kracht in onze zwakheid en gaan wij over muren. Gods hulp wordt echter nooit ontvangen of die moet In het diepst der ziel begeerd zijn. Dit is het kenmerkend verschil tusschen het kind der wereld en dat van God. Ds. v. d. Loo besloot zijn met groote aandacht gevolgde predikatie door er met nadruk op te wijzen, dat men alleen door j de kracht van het geloof verder kan i reizen, mits men alleen hulp afsmeekt van den Heere, Die hemel en aarde ge maakt heeft. De oudste predikant, ds. E. H. Broek stra, richtte allereerst een persoonlijk woord tot zi.in nieuwen collega en riep dezen met zijn gezin een hartelijk wel kom toe in Rijnsburg. Hij vertrouwde ten volle, dat de samenwerking tusschen de beide dienaren des Woords uitstekend zal zijn. Hij voor zich zeide ds. v. d. Loo allen steun toe. Vervolgens sprak ds. Broekstra wel komstwoorden namens den Kerkeraad. i Het gebed is verhoord: de nieuwe leeraar is gekomen. Namens den Kerkeraad wenschte spr. hem veel zegen op zijn arbeid toe. Dan werd op verzoek van ds. Broekstra staande gezongen: „Hoe groot, hoe vrees lijk zijt Ge alom" enz. Namens de classis Leiden sprak de praeses ds. Hospers. Deze hoopte ln de classicale vergaderingen waardevolle ad viezen te mogen ontvangen en vroeg aan de gemeente veel waardeering voor den arbeid van den predikant. Op zijn verzoek werd gezongen Ps. 75 1. Vervolgens was het woord nogmaals aan ds. v .d. Loo, die zich allereerst richtte tot zijn ouderen collega ds. Broekstra. Hij noemde het een eer met hem te mogen samenwerken en zal zichzelf steeds op de tweede plaats stellen. Vervolgens sprak hij tot den Kerke raad. Spr. hoopt, dat men het in 's Heeren kracht steeds met elkaar zal vinden. Tot het Moderamen der classicale ver gadering riep hij aller hulp in. Nog sprak hij woorden tot de predikanten uit de omgeving, tot het College van Burg. en Wethouders, tot zijn schoonvader ds. Jan sen en dankte dezen voor de wijze, waar op hij hem tot zijn werk heeft ingeleid; ten slotte tot de gemeente in haar ge heel; spr. vroeg aller gebed. Na dankgebed en gemeenschappelijk zingen van Ps. 121 1 werd de dienst daarna door ds. v. d. Loo beëindigd. Door den belasting-ophaaldienst al hier directeur de heer C. de Monneye Is over de maand Mei aan den Rijks ontvanger afgedragen f. 508.22. Onze plaatsgenoot de heer D. A. Jansen is benoemd tot onderwijzer aan de Chr ULO. school te Ede. Bevallen: G. Nieuwenbroek geb. Laar hoven d. G. A. Kulker geb. Baan d. D. A. van Agten geb. Henneken z. A. de Ruiter geb. van Dam z. A. Stolk geb. v. der Burg z. J. G. van Boheemen geb. Tetteroo d. S. A. van Brecht geb. Campens z. Ondertrouwd: P. A. v. d. Ham en J. M. Koot A. Pronk en M. E. de Sterke N. Nederpel en M. C. Bon. Getrouwd: N. C. J. Nieuwveen en J. C. Nederpel W. J. de Jong en M. Th. Meijer H. V. A. M. Kornmdn en M. F. Meijer. Overleden: A. J. G. van Wouw m. M. Kranenburg geb. van Schee vr. P. van Vliet m. VEUR—LEIDSCHENDAM. Geld in de Vliet gevallen. De veilingschipper van L., in dienst van den tuinder Kranenburg uit Veur, had het ongeluk f. 213 ln de Vliet te laten vallen. Deze gelden waren hem door de Coöp. Veiling uitbetaald. Na lang baggeren is het hem gelukt f. 200 aan bankpapier weder op het droge te brengen; het resteerende deel was helaas niet meer te vinden. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. J. Hoogweg geb. v. der Zalm d. G. J. Verlaan geb. Bierman z. Th. Knijnenburg geb. Vogelaar d. W. J. van Santen geb. Hansen d. J. N. v. der Helm geb. Bollebaan z. C. Th. Vreeswijk geb. van Leeuwen z. A P. Overgaauw geb. v. der Helm z. C. J. v. d. Bosch geb. Winters z. VOORSCHOTEN. De duizendste aansluiting. Aan het Gem. Electr. bedrijf alhier werd gisteren de duizendste aansluiting aan het kabelnet in bedrijf gesteld. Dit resultaat werd in bijna acht jaar bereikt, daar op 31 Augustus 1926 het bedrijf werd ge opend. o WARMOND. GEMEENTERAAD. De levering van water Strengere kam- peervoorwaarden De verbreeding van den Heerenweg Nieuwe arbeiders woningen Het Uitbreidingsplan. De Raad dezer gemeente hield een vol tallige zitting. Na opening en na voorlezing van de notulen der vorige bijeenkomst die zonder eenige bemerking werden vastge steld, werd overgegaan tot afwerking van de agenda. Allereerst werd voorlezing ge daan van diverse ingekomen stukken, hoofdzakelijk betrekking hebbende op door den Raad genomen en thans goedgekeurde compatibiliteitsbesluiten. Geen dezer stuk ken gaf aanleiding tot discussie. Hierna werd vastgesteld de vergoeding voor de bijzondere scholen over het jaar 1931, welke vergoeding werd bepaald op f. 23.47. Conform het prae-advies van B. en W. werd besloten de voorwaarden tot levering van water door het Waterleidingbedrijf aan te vullen in dien zin, dat wanneer een kwitantie voor de levering van water twee maal tevergeefs is aangeboden, den be trokkene schriftelijk zal worden verzocht het verschuldigde te voldoen en hem hier voor in rekening te brengen f. 0.10 admi nistratiekosten. Volgt binnen den gestel den termijn geen betaling, dan wordt hem een tweede schrijven gezonden waarvoor f. 0.25 administratiekosten in rekening wordt gebracht. Goedgekeurd werd de re kening over 1933 en de begrooting voor 1934 van het Ned. Herv. Armbestuur. Van het bestuur van de Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur, afd. Warmond, was een schrijven binnengekomen waarbij verzocht werd het mogelijk te maken, dat zonder dat hiervoor toestemming gevraagd wordt, vuil en afval kan worden verbrand op 100 Meter afstand van de gebouwen. Door den hoofd-brandmeester was te dezer zake een rapport overgelegd, waarbij hij adviseerde in art. 10 der Brandweerverordening een kleine wijziging aan te brengen, waarin werd opgenomen dat elke aanvraag om vuilverbranding in zijn handen zou worden gesteld om advies terwijl hij bovendien voorstelde, zoo vuil verbrand wordt bij ge bouwen gedekt met riet den afstand te be palen op 200 Meter van gebouwen. In hun prae-advies zeggen B. en W. dat zij de bezwaren van den hoofdbrandmeester ten volle onderschrijven, doch voorshands wil len zij alsnog geen voorstellen doen zooals in het rapport neergelegd en de bestaande verordening handhaven. Zoowel de heeren Zwetsloot als Weyers voerden over deze aangelegenheid nog even het woord, doch nadat de voorzitter deze kwestie had toe gelicht werd conform het prae advies be sloten de bestaande verordening te hand haven. Een meer uitvoerige discussie had plaats bij het voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening op het kampeeren. Het wil ons voorkomen, aldus het prae advies van B. en W., dat met betrekking tot het kam peeren in deze gemeente nadere elschen dienen te worden gesteld, weshalve wij uwen Raad voorstellen de verordening vastgesteld op 3 Juli 1928 in te trekken en een nieuwe verordening vast te stellen. In deze verordening is o.m. strafbaar ge steld het doen kaöipeereo zonder vergun ning, zoomede het verblijven ln tenten van personen van beiderlei sexe, die niet tot één gezin behooren, of tot een gezin behoo- rende, wenschen te kampeeren zonder toe zicht van ouders. Ook wordt strafbaar ge steld het doen van politieke uitingen, het houden van redevoeringen of het voorzien van tenten van insignes, onderscheldings- teekens of vlaggen, andere dan de natio nale of oranje vlag. Met het oog op het rattengevaar wordt ook strafbaar gesteld het laten liggen van etensresten, stroo en ander afval. De heer van Schie is van mee ning dat door deze verordening veel te diep wordt Ingegrepen in het eigendoms recht van derden. Hij vraagt of het niet mogelijk is dat aan padvinders vrijstelling van de bepalingen dezer verordening wordt verleend. Mede zou hij gaarne zien dat vergunningen werden afgegeven voor lange termijnen, zoo noodig voor een jaar, al thans voor een geheel seizoen. Zooals thans deze materie, ook geldelijk, is geregeld, al dus spr. wordt het voor een zekere cate gorie van menschen ondoenlijk te kam peeren. De voorzitter zegt, dat B. en W. met deze nieuwe verordening gekomen zijn omdat de ervaring die zij op dit gebied ln het afgeloopen seizoen hebben opgedaan hen hiertoe dwong. Wilde men vorig jaar kampeeren, dan moest door den eigenaar of gebruiker van het land een verklaring worden afgegeven, dat de aanvrager om vergunning tot het kampeeren hem be kend was. Nu heb ik meermalen ondervon den, aldus de voorzitter, dat deze verkla ring werd afgegeven, als was aanvrager ook heelemaal niet den eigenaar van het land (of huurder) bekend Waar blijft nu op deze wijze de controle? De heer Zwetsloot zeide de verordening, zooals deze thans is vastgesteld, ongewij zigd te handhaven. Hij vond het noodzake lijk dat de vergunning acht dagen van te voren moet worden aangevraagd, opdat de Burgemeester inlichtingen over den aan vrager kan Inwinnen. Wethouder Ouds hoorn was eveneens van meening, dat men moet weten wie men hier krijgt en dus moet de Burgemeester in de gelegenheid gesteld worden te informeeren. De voorzit ter zeide, dat hij gaarne bereid is zijn me dewerking tot een vlugge afdoening van aanvragen te verleenen, maar den gestel den termijn van 8 dagen heeft hij geno men om voldoende gelegenheid te hebben de noodlge informates te nemen. Nadat de heer van Schie nogmaals zijn bezwaren tegen de nieuwe verordening uiteen had gezet, werd deze zonder h. st. aangenomen. Mede werd zonder h. st. aangenomen het voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing van leges in verband met de aangenomen kampeerver ordening. Voor kampeeren is in de vervolge verschuldigd voor een dag of minder f. 0.50 voor eiken volgenden das of gedeelte daar van f. 0.50 voor een week of minder, doch meer dan drie dagen f. 2.voor meer dan een week, voor iedere week meer of gedeelte daarvan f. 1.een en ander be rekend per tent. Door B. en W. was een uitvoerig prae advies uitgebracht met betrekking tot de verbreeding van den Heerenweg voor de buitenplaats „Klein Leerust" zoomede voor de Ned Herv. bewaarscholen. Wat betreft de verbreeding voor de buitenplaats „Klein Leerust", door verbetering ën verlegging van den vijver moet worden aangekocht 180 Meter grond ad f. 4.per Mterwijl voor de verbreedine voor de Ned. Herv. Be waarschool en de Ned. Herv. Kerk, de ge meente slechts heeft zorg te dragen voor een behoorlijke afrastering en voldoende waterafvoer, terwijl de grond wordt afge staan om niet. Het werk zal worden ultge- voerd als contra prestatie. In verband met deze verbetering ontspon zich nog een uitvoerige discussie over de verbreeding van den Heerenweg nabij den spoorwegovergang, zoodra deze laatste ver breed zal zijn. Verschillende leden wilden ook hier zoo spoedig mogelijk tot verbree ding overgaan, welk idee door den Burge meester werd bestreden. Wethouder Ouds hoorn verklaarde zich een sterke voorstan der van verbreeding van den Heerenweg daar ter plaatse. Want zooals de toestand na de verbreeding van den overweg zal worden, aldus spreker zal deze een wan toestand blijken te zijn. Met den meesten aandrang verzocht hij den voorzitter po gingen aan te wenden dat de verbreeding van den spoorwegovergang spoedig tot stand komt, waarna duidelijk zal blijken dat verbreeding van den weg ook drin gend noodzakelijk is. Nadat de voorzitter de besturen van de Ned. Herv. Kerk en Ned. Herv. Bewaarschool dank had ge bracht voor hunne medewerking in deze, werden de discussies over deze wegverbe- ringen gesloten en de voorstellen van B. en W. aangenomen. Kwam in behandeling een verzoek van de heeren de Greef en Leenen om te mo gen afwijken van de bestaande bouwver ordening in verband met hun plan tot het bouwen van 11 arbeiderswoningen nabij de woningstichting „Warmunda." Het is onze vaste overtuiging, aldus het prae-advies van B. en W„ dat op het oogenblik ln deze gemeente geen tekort is aan woningen, zooals de aanvragers wenschen te bouwen. Waar echter de aanvragers bereid zijn vol gens de aanwijzingen van het gemeentebe stuur te bouwen en de bouw zal aansluiten bij de bestaande woningen van de stich ting „Warmunda" en ook waar het hier gaat om particulier initiatief, stellen zij voor onder bepaalde voorwaarden afwij king van de bouwverordening toe te staan. De heer Weyers zou gaarne in de voor waarden ook opgenomen willen zien een bepaling, dat bij den aanleg van de straat uitsluitend Warmonders te werk gesteld zouden worden. Na discussie werd besloten deze bepaling niet bindend voor te schrij ven doch den bouwer te verzoeken zooveel mogelijk Warmonders te werk te stellen. Te dezer zake is den Burgemeester reeds eenige toezegging gedaan. Ook aan den heer Walenkamp werd toe stemming verleend tot afwijking van de bouwverordening in verband met een door hem te bouwen woning aan de Leede op het terrein achter de thans door hem be woonde woning. Achtereenvolgens gingen onder den ha mer door een voorstel van B. en W. om aan het Instituut Stad en Landschap van Zuid- Holland op te dragen het maken van een uitbreidingsplan voor den prijs van f. 300.- terwijl voor bijkomende werken werd uit getrokken een bedrag van f. 200.—. Door den heer Weyers werden aan den voor zitter te dezer zake eenige vragen gesteld, waarbij de voorzitter voorstelde in ge heime zitting hierop nader terug te komen Het verstrekte kasgeld van f. 10.000 aan de woningstichting „Warmunda" werd ver- i hoogd met f. 300.—. De gemeente-architect HEDEN. Stadszaal (kleine zaal): Hasco-tentcnn stelling; 29 uur nam. Zaterdag. Kon. Militair Invalidenhuis. Alg. Verg Aandeelhouders N.V. De Leldsche Sleen- stoomboot Mij. te Leiden. 3 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Hasco-tentoon- stelllng; 10—12 uur voorm. en 2—6 Uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Dins dag en Vrijdag 1012V» en 2—5 uur. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln November, December Januari en Februari van io—3 uren' ln Maart, April en Mei van 104 uur hJ Juni, Juli. Augustus en September van 10—6 uur In October van 104 uur Zon dags vanaf halféén Entrée Zondags kos teloos, Maandags f 0.25, overige dagen f. 0.10. B Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.1 Febr. van 103 uur. 1 Febr tot 1 April van 10—4 uur, 1 April—l Oct' van 10—5 uur. 1 Oct.—1 Dec. van 10—4 uur. Zondags van 1—4 uur. Entrée Maan dags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Ethnographlsch Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f.0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff, park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, Zater dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 912.30 en 26 uur Kosteloos. Hortas Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—4 u. 's Winters des Zondags gesloten. NederL Hist Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmnsenm voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van 912 en 14 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam. „Catharina de Groote". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater Breestraat, 8 uur nam, „Kleiner Mann was nun?" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „Het spook ran Parijs". Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Koning tegen wil en dank." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Juni a.s. waargenomen door apotheek: P. du Crolx, Rapenburg 9, telef. 807. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekking van Vrijdag 8 Juni 1934 Hooge Prijzen f 1000.14191 met premie van f 30.000. 18691 met premie van f 3000.—. f 100.— 7140 Prijzen van 70— 259 842 1888 2536 3535 4536 4726 4833 6715 6982 8130 8422 9599 9611 10241 10541 10616 10966 12815 13173 13201 14000 14297 15539 15606 15750 16000 17470 17559 18876 Nieten 123 622 1408 1803 2092 2130 2455 2825 2879 3645 3667 3784 4407 4597 5371 5111 6805 6313 6794 6813 7207 7554 7911 8281 8948 9024 9278 9692 10094 10295 10398 10498 10654 10699 11180 11408 11678 11986 12011 12015 12355 13086 13309 13319 13902 14103 14906 15559 16478 16576 16624 16752 16947 16961 17015 18052 18412 18427 18603 19758 20079 20170 20233 20212 20713 20722 20944 Verbetering 5e kl. 16e U)st: 19559 ontbreekt. A. P. J. Bakkers werd als zoodanig weder om voor een jaar benoemd. De rondvraag bracht eenige zaken van ondergeschikt belang naar voren, waarna de bijeenkomst werd gesloten en overge gaan werd in geheime zitting ter behan deling van eenige reclames betreffende het vergunningsrecht. Geslaagd te Amsterdam voor bet examen akte L.O. (R.K. Kweekschool ..De Voorzienigheid") mej. J. C. M. van Stijn alhier. o WASSENAAR. Verkeersongelukken. 's Avonds ongeveer kwart voor twaall kwamen eenige wielrijders van de Lijster- bessenlaan terwijl op den Rijksstraatweg eenige auto's naderden. Een der wielrijders wilde nog vlug den weg oversteken, maar werd aangereden door den auto bestuurd door B. uit den Haag. Door het sterke remmen sloeg de auto over den kop. De bestuurder bekwam eenige schrammen, terwijl de inzittenden geen letsel onder vonden. De wielrijder G., ook uit den Haag, bekwam wonden aan hoofd en handen. Na door dr. Janse te zijn verbonden, wera hy per ziekenauto naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te 's Gravenhage ver voerd. By de Paauwlaan kwam de autobus van Noordwijk in aanrijding met den v™cn - wagen bestuurd door B. uit Leiderdorp. Tegen laatstgenoemde werd proces-ve baal opgemaakt. o ZEVENHOVEN I Door B. en W. is vergunning verleen tot het houden eener collecte voor I wonnen levenskracht".

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6