NATIONALE LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 8 Juni 1934 TELEGRAMMEN. LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam Geen koersverliezen ui] «en Beleggings-Polis ENGELAND. Waarschuwing ran Mac Donald Het Hoogerhuis en Duitschland. De „News Letter", het veertiendaagsch orgaan van de Nationale LabourpartlJ, publiceert een artikel van Ramsay Mac Donald, waarin de premier schrijft, dat de democratie thans op een zware proef wordt gesteld. De dictator is, vergeleken met den democraat, een verlokkende fi guur, maar, aldus MacDonald, aangetoond kan worden, dat indien een dictator de laatste drie jaren zijn wil aan Engeland had opgelegd, niet de goede resultaten van de nationale regeering zouden zijn bereikt maar dat het land bezweken zou zijn onder de schuld en dat de werkloosheid nog zou zijn toegenomen. De nationale regeering zag terstond wat zij moest doen om het land voor ineen storting te behoeden. Geleidelijk kunnen wij ons weer ontwikkelen met behoud van onze vrijheden en onze democratie. Het „bekvechten" der politieke partijen hebben wij tot een minimum terugge bracht. Dictatoren zijn opgekomen, omdat de partijen in crisis-tijd geen oog toonden voor nationale belangen en als onhandel bare kinderen de democratie en de par lementaire regeeringen hebben stukgesla gen, zooals m vele landen is gebeurd. Als de ramp van een dictator over ons zou moeten komen, zou dit niet te wijten zijn aan de poseurs die zwarte hemden dragen maar aan de politieke partijen, die slechts aan hun eigen belangen denken. Enge partij-belangen in onstabiele tijden als deze ondermijnen de fundamenten van den staat en een dictator ls het onver mijdelijke gevolg. Een nationale regeering, waarin Labour voldoende vertegenwoor digd ls, ls het veiligste bolwerk tegen dic tatoren. De universiteit van Cambridge heeft aan Neville Chamberlain het eere-docto- raat in de rechten toegekend. Het Engelsche Hoogerhuis heeft gisteren eenstemmig een motie aangenomen, waar. in het de positie van den godsdienst in Duitschland ernstig noemt en bezorgd heid te kennen geeft, dat de godsdienst vrijheid in gevaar zou kunnen worden ge bracht. De bisschop van Chichester zeide, dat op het oogenblik in Duitschland twee krachten streden, die van het Christen dom en van het heidendom. Als Engeland ooit zou moeten gaan gelooven, dat Duitschland het Christendom verwierp, dan zou de houding van het Engelsche volk tegenover Duitschland die van ern- stigen twijfel en zelfs verwijdering wor den. Duizenden menschen stonden gisteravond saamgedrongen in de omgeving van Olym- pia Hall te Londen, waar een massa-be tooging werd gehouden door de Britsche Fascisten. Het kwam daarbij tot vecht partijen tusschen Fascisten en Communis ten en de politie zag zich genoopt met de gummistok te chargeeren, om de orde te herstellen. Honderden agen ten vormden ten slotte een cordon om het gebouw. Binnen hield sir Oswald Mosley een rede waarbij hi) voortdurend gelnterumpeerd werd door politieke tegenstanders die dan eruit werden gezet waarbij zij zich veelal hardnekkig teweer stelden. Daarbij liepen vele lieden kwesturen op en eenige personen werden gearresteerd o.a .ook een vrouw. Zoo hoog liepen de meeningsverschillen dat tal van stoelen werden stukgeslagen waarna de pooten als wapens werden gebruikt. De fascisten achtervolgden hun Inter- rumpeerende tegenstanders zelfs tot op het dak van de Hall. Na de vergadering moesten 2 gewonden naar een ziekenhuis worden vervoerd. Tal van vrouwen bleken te zijn flauw gevallen. De algemeene in druk is, dat zich in geen jaren dergelijke wanordelijke tooneelen in Londen hebben afgespeeld. In zijn rede noemde sir Oswald Mosley de wanordelijkheden een „actie van Mos kou en het Ghetto". Maar, zoo sprak hij, hun macht over het Engelsche geld is ten einde. Verder richtte hij zich tegen de pact plannen van Litwinoff. Slechts een sterk Engeland kan invloed in de wereld hebben, en derhalve eischte hij onmiddellijke be wapening in de lucht, alsmede modernisee ring en mecanlseering van het Engelsche leger. In totaal zijn 23 personen gearresteerd, een man ligt in ernstigen toestand in het ziekenhuis. BELGIE. De jonggeboren Prins krijgt den titel van Prins van Luik De crisis. De volledige naam van den jongen Prins zal zijn Albert Humbert Felix Theodoor Chrlstlaan Eugenius Marie. Brussel had gisteren een feestelijk aanzien. Alle open bare gebouwen, de universiteiten, scholen enz. en tal van particulieren hebben de vlag uitgestoken. Ongetwijfeld zullen fees ten worden georganiseerd. Het prinsje is voorloopig gedoopt door den deken van de Onze Lieve Vrouwekerk te Laeken bijgestaan door een aalmoeze- niet van het hof. In het kasteel Stuyvenberg is het pro ces-verbaal met betrekking tot de geboorte van prins Albert opgesteld. De Prins, die bij zijn geboorte zeven pond woog, zal den titel van Prins van Luik krijgen. Prinses Ingeborg van Zweden, moeder van koning Astrid, toeft sedert eenigen tijd in het kasteel Stuyvenberg. Naar alle waarschijnlijkheid zal de groote doopplechtigheid over een viertal weken gehouden worden in de kerk van St. Jacques bij Koudenberg. Bij deze doop plechtigheid zal de Koningin-Moeder, Elisabeth, de meter zijn, terwijl Prins Felix van Luxemburg, als peter zal fun- geeren. De koning heeft gisteravond graaf De Broqueville ontvangen, die hem rapport heeft uitgebracht over de politieke situatie. Het onderhoud duurde ongeveer een uur en semi-officieel wordt medegedeeld, dat gesproken is over de consequenties, die ge trokken moeten worden over de Kamer stemmingen, die hebben plaats gehad. Het is klaarblijkelijk de wensch van den koning, dat de besprekingen niet te lang gerekt zullen worden en dat spoedig een oplossing voor de regeeringscrisis wordt gevonden. Heden te 12 uur maakte De Broqueville nogmaals zijn opwachting bij den koning, die hem opnieuw opdracht gaf een kabinet te vormen. RUSLAND. Geen vervolging meer van ingenieurs. Visjinski, de openbare aanklager, die onder meer bekendheid verwierf in het proces tegen de Britsche ingenieurs in 1933 heeft allen plaatselijken officieren van justitie instructie gezonden een einde te maken aan het voorstellen van ingenieurs en directeuren als zondebokken voor mls- lukklgen op het industrialisatie-front. Deze instructie wordt gemotiveerd met het feit, dat door het optreden der plaat selijke officieren van justitie de in- dustrieele wanorde slechts wordt vergroot, zonder dat de werkelijke schuldigen ont dekt worden. JAPAN. Naar een regeeringscrisis? De opwinding in de Japansche politieke wereld, ten gevolge van het financieele schandaal, neemt een ernstige wending en dreigt het ontslag van het geheele kabinet te veroorzaken, waardoor het zou komen tot een crisis van nationale afmetingen. De opwinding wordt vooral veroorzaakt door de groote malaise en men is de meening toegedaan dat het kabinet af treden moet; ofschoon men het er over eens ls dat geen enkel ander kabinet in het vooruitzicht is, dat de opvolging zou kunnen aanvaarden hetgeen het ernstigste element is van het probleem. SPANJE. Actie der monarchisten. Naar het schijnt, roeren de monarchisten zich weer. Te Barcelona zijn 24 leiders ge arresteerd. Te Madrid moest een monar chistische vlag van het departement van financiën worden verwijderd, die daar door onbekenden was geheschen. BULGARIJE. Uitvoer van graan verboden. Door een verordening van den minister raad is de uitvoer van alle soorten graan verboden. Als motief voor dezen maatregel wordt aangegeven de aanhoudende droog te, waardoor het graan zeer te lijden heeft gehad. Op het oogenblLk heerscht in Bulgarije een hittegolf Het kwik in den thermo meter is tot 40 graden Celsius opgeloopen. CHINA. Strijd tegen de corruptie. Maarschalk Tsjang Kai Sjek heeft feilen strijd aangekondigd tegen de corruptie. Hij verklaarde, dat vooral streng zal worden opgetreden tegen omkoopbare rechters, die zich bedienen van afpersingsmethoden te genover de armere lagen der bevolking. Met hen zal geen mededoogen getoond worden. VEREENIGDE STATEN. De N.R.A.-poIitiek. In de toekomst zal de N.R.A. vermijden om prijzen vast te stellen in de Amerl- kaansche industrie, indien zich geen bui tengewone omstandigheden voordoen, maar zij zal ook een politiek van ver nietigende concurrentie door middel van verlaagde prijzen beletten. Dit ls de nieuwe politiek, welke door de N.R.A. wordt aangekondigd. GOEMBOES TEGEN OORLOG EN OORLOGSOPRUIERS. BOEDAPEST, 8 Juni (V.D.) Tijdens een feestelijke bijeenkomst van het gemeente bestuur van de Koninklijke Vrijstad Raab, heeft Minister-president Goemboes giste ren een groote redevoering gehouden, waarin hij o.m. zeide: Mijn opvatting ten opzichte van de thans overheerschende oorlogspsychose is, dat de vrede zal triumfeeren, aangezien slechts bekrompen mannen onder de tegenwoordige moeilijke omstandigheden naar de wapenen zou den grijpen. Met het vuur van den oorlog speelt slechts diegene, die niet heeft deel genomen aan den oorlog. Ik geloof fana tiek dat de wereld alleen kan worden ge red door een politiek, welke opgebouwd ls op het gevoel van rechtvaardiging. De grenzen van een land zijn niet geschapen om Chineesche muren te vormen, maar om de landen politiek van elkander te scheiden, doch ze economisch nader tot elkaar te brengen. Het bestaan van Hon garije beteekent voor Oostenrijk een le vensbelang en evenzoo beteekent het be staan van Oostenrijk voor Hongarije een vitaal belang. Daartegenover moeten wij het als buitengewoon belangrijk levensbe lang beschouwen, met Duitschland en Italië de nauwste economische betrekkin gen in stand te houden. Iedere binnen- landsche politieke overtuiging of wereld opvatting moet daartegenover op den achtergrond treden en wij moeten er naar streven eerlijk in den geest van geven en nemen de doeleinden te bereiken, welke de belangen van ons land bevorderen. RECLAME. 2476 der „Nationale" DE ONTWAPENING. ONTPLOFFING. PHILADELPHIA, 8 Juni. (Reuter). Aan boord van een in het droogdok lig gend tankschip heeft een ontploffing plaats gehad, waarbij drie personen werden gedood en veertien gewonde OVEREENSTEMMING OVER BEN RESOLUTIE. LONDEN, 8 Juni (Reuter) Uit Genève wordt vernomen, dat, naar verluidt, de bespreking tusschen Barthou, Eden en Norman Davis gisteravond kort voor mid dernacht een accoord heeft opgeleverd over den tekst eener resolutie, die den verschillenden regeeringen ter goedkeu ring zal worden voorgelegd. Men verklaarde, dat de toestand „veel beter" was geworden. De zitting van het bureau der ontwa peningsconferentie, welke was vastgesteld op 10.30 is uitgesteld tot 14.45. Om 16 uur komt de hoofdcommissie der Ontwapeningsconferentie bijeen. PARIJS, 8 Juni (Reuter). De resolutie, waarover men het gisteravond in Genève eens zou zijn geworden, is volgens de „Chicago Tribune" te danken aan de bemiddeling van Norman Davis en be helst de volgende vijf punten: 1. Erkenning van de noodzakelijkheid van Duitschland's deelneming aan de verdere werkzaamheden der conferentie. 2. Onderhandelingen langs diplomatie- ken weg om Duitschland's terugkeer te bewerkstelligen, en niet meer door mid del van een orgaan der conferentie, zooals Engeland oorspronkelijk gewenscht had 3. Erkenning der noodzakelijkheid, een commissie te vormen, ter bestudeering van de controle en veiligheid in den vorm van waarborgen voor de uitvoering van een toekomstige overeenkomst. Men gelooft, dat de door Litwinoff voorgestelde regionale veiligheidspacten officieel in dezen vorm zullen worden vastgelegd. 4. Instelling van een commissie ter be studeering van concrete ontwapenings voorstellen, d.w.z. om de verschillende aan de conferentie voorgelegde memo randa en resoluties met elkaar te doen harmonieeren, als voorbereiding voor de uitwerking van een overeenkomst. 5. Verdading der conferentie, totdat de voorzitter en het bureau der conferentie van meening zijn, dat in de hierboven ge noemde vier punten voldoende vorderin gen zijn gemaakt, om; de conferentie weer bijeen te kunnen roepen. De verslaggever van de „Chicago Tri bune" wijst erop, dat de Sovjet-Russische delegatie een afwijzende houding tegen over deze resolutie aanneemt, en men in sommige kringen ermee rekent, dat Sov jet-Rusland Genéve zal verlaten, indien het ontwerp zou worden aangenomen. LONDEN, 8 Juni (Reuter). De ontwerp resolutie, waarover gisteravond overeen stemming werd bereikt, is het resultaat van aanzienlijke concessies van Frank rijk, zoo schrijft de „Times". Thans hangt veel af van de houding van Rusland en de Kleine Entente. Indien zich geen onverwachte hindernissen voor doen, zal de resolutie hedenmiddag aan het Bureau van de conferentie worden voorgelegd. GENÈVE, 8 Juni (V.D.). Nader wordt nog gemeld: De gevonden formule is eerst nog toe gezonden aan de regeeringen der drie mogendheden, teneinde deze in de gele genheid te stellen er hun goedkeuring aan te hechten. Het schijnt vast te staan dat het terugkeeren van Duitschland in de resolutie op den voorgrond wordt gesteld en ook zouden de Franschen hebben toe gegeven, dat Duitschland nadrukkelijk wordt genoamd hetgeen tot dusverre niet het geval was. Op grond van de bijzon dere instructies der Engelsche delegatie hebben de Engelschen hardnekkig hieraan vastgehouden. In de resolutie zou worden erkend dat zonder een terugkeer van Duitschland van het werk der conferentie en commissies niets kon worden verwacht. Tevens zouden onderhandelingen met Duitschland over den terugkeer worden voorgesteld. De Franschen hebben echter naar verluidt tegen een uitnoodiging van Duitschland door de conferentie zelve of een harer organen met succes gestre den, zoodat de onderhandelingen langs diplomatieken weg kunnen worden ge voerd. De onderdeelen der overeenkomst houden in zooverre rekening met het Fransche standpunt, dat de behandeling van het veiligheidsvraagstuk geplaatst wordt voor die der ontwapening. Naar het schijnt zal verder in de over eenkomst een korte verdediging der com missie worden voorgesteld, zoodat prac- tlsch diplomatieke voorbesprekingen niet zijn uitgesloten. Een verdaging is des te waarschijnlijker daar niet alleen de ge delegeerden der groote mogendheden maar ook die van een reeks andere cegee- ringen den wensch hebben uitgesproken nog eind dezer week uit Genève te ver trekken. Men streeft er echter naar deze verdaging zoo kort mogelijk te houden. ONTMOETING HITLER—MUSSOLINI PARIJS, 8 Juni. (Reuter). De „Excel sior" verneemt uit Berlijn, dat Rijkskan selier Adolf Hitler de volgende week te Venetie een ontmoeting zal hebben met Mussolini. o BRAND IN ZOLDERVERDIEPING. UELZEN (Hannover), 8 Juni (V.-D.) In de afgeloopen naeht ls alhier op een zolderverdieping een zware brand uitge broken, waarbij een vrouw en twee kinde ten om het leven sUn gekomen. DE KERKSTRIJD IN DUÏTSOHLAND. ZURICH, 8 Juni (VDJ, De ,J4eue Zürlcher Zeitung" meldt uit Berlijn: „De strijd tusschen de Protestantsche belijde nisbeweging en de offideele kerkregeering grijpt steeds verder om zich heen, De Westphaalsche Belijdenis Synode, waar bij zich alleen reeds in deze eene provincie tweehonderd gemeenten hebben aangeslo ten, roept haar aanhangers op te weigeren de kerkbelasting te betalen. Inplaats van aan de van Berlijn afhankelijke instanties moeten de belastinggelden worden afgedra gen aan den voorzitter van de Belijdenis Synode Koch. Dit zich financieele zelf standig maken, zou wanneer het in andere provlncLes nagevolgd werd. leiden tot uit hongering van de Berlljnsche kerkregee ring. welke een groote behoefte aan finan cien vertoont en die volgens haar raming voor negen maanden van het Jaar 1934 alleen reeds aan salarissen en gratificaties 367.000 Mark denkt uit te geven, waarbij dan nog komen 94.500 Mark voor het Rljksblsschoppelijk ambt en een reeks andere uitgaven. De Westphaalsche Belijdenis-Synode roept alle predikanten, die bestraft wor den met gedwongen overplaatsing op. geen gevolg te geven aan zoodanige beschik kingen, daar het met het recht in strijd zijnde maatregelen betreft. De van Berlijn afhankelijke kerkautoritelten moeten ge boycot worden. Te dien einde neemt de voorzitter Koch het verkeer met de tot de Belijdenis Synode behoorende gemeen ten, zelf ter hand. In de Landskerk van Oldenburg, welker subordinatie onder de Rijkskerk vanuit Berlijn als eerstvolgende doelstelling op het program geplaatst is doet zich een krachtige, vooral door de geestelijkheid gevoede tegenstand gelden De meerder heid van de predikanten van Oldenburg, heeft toegestemd in een resolutie, welke de gelijkschakeling onaanvaardbaar noemt. Een nieuwe haard van oppositie heeft zich gevormd in Sleeswljk-Holstein, waar de landskerk sedert April reeds samenge smolten is met de Rijkskerk. Een overeen stemming tusschen de „Duitsche Christe nen" en de aanhangers van den Pfarrer Notbund. welke de landsblsschop voor eenige weken tot stand gebracht had, is thans weer uiteengevallen. De Pfarrer Notbund verklaart een samenwerking met de ..Duitsche Christenen" die de leiding van den landsbisschop dwarsboomen, on- mogelilk en werpt de schuld voor de ver storing van den kerkelijken vrede op Rijksbisschop Müller JAPAN EN DE VOLKENBOND TOKIO, 8 Juni (V.-D.) De definitieve breuk van Japan met den Volkenbond werd vandaag zoo mogelijk nog scherper in het licht gesteld door een verklaring van den woordvoerder van het Departement van Buitenlandsche Zaken, die met betrekking tot de uitnoodiging van den Volkenbond om zich aan te sluiten bij het embargo op wapenuitvoer naar Bolivia en Paraguay, o.m. het volgende zeide: „Wij weten niet of wij zullen antwoor den op de mededeeling van Najara, den voorzitter van de Volkenbondscommissie inzake het conflict over den Chaco, in welke mededeeling deze de Japansche re geering vraagt deel te nemen aan het embargo op wapens, dat door den Volken bond overwogen wordt met betrekking tot Bolivia en Paraguay. Japan wenscht zich niet in te laten met de politieke aspecten van de werkzaamheid van den Volkenbond Dit ls de definitieve politiek, welke door Japan is aangenomen sinds het zijn uit- j treden uit den Volkenbond bekend maakte De juiste weg is dus waarschijnlijk voor Japan in het geheel geen antwoord te geven aan de Volkenbondscommissie. Wij hebben echter nog geen besluit genomen omtrent ons definitief optreden. Het ls mogelijk, dat de Japansche consul in Ge nève, Yokoyama, mondeling deze mededee ling zal overbrengen." -o TUMULT OM HENRIOT. PARIJS, 8 Juni. (Reuter). De afgevaar digde Henriot heeft gisteravond gesproken te Chaumont, waar opnieuw een tumult ontstond. Tijdens zijn rede, die werd gehouden voor een vergadering van den bond van jeugdige patriotten, werd hi.1 herhaaldelijk door communisten en socialisten geïnter rumpeerd, Henriot en zijn vrienden werden na de vergadering gemolesteerd en de betoogers trokken naar het huis van een polltieken vriend van Henriot, waar zij de ruiten inwierpen. o HET GESCHIL IN SPANJE. BARCELONA, 8 Juni. (Reuter). De president van de generaliteit heeft een nota gepubliceerd, waarin de bevolking wordt aangespoord zich niet te veront rusten over den toestand, welke is ontstaan door de meeningsverschillen tusschen Bar celona en Madrid. De regeering van Catalonlë verzoekt vertrouwen in haar te hebben. DRIE KINDEREN VERBRAND. PARIJS, 8 Juni. (Reuter). In de hut van een Spaansch houthakkersgezin nabij Auderre is ln den afgeloopen nach* brand uitgebroken, welke zeer snel om zich heen greep. De moeder kon het Jongste kind in veiligheid brengen, de drie ouderen kwa men in de vlammen om. INDUSTRIEEL HERSTEL IN CANADA. MONTREAL, 8 Juni (VD.), De voorzitter van de organisatie van fabrikanten, Anthes verklaarde gisteren dat Canada evenzeer als de Vereenigde Staten in herstel is, het geen hij staafde met offlcieele cijfers, waaruit bleek dat de omvang van het zakenleven In den loop vgn het Jaar ge stegen was van 68,4 tot 93.1 procent, ter wijl de industrieele productie gestegen was van 62.5 tot 92 procent. DE AMERIKAANSCHE MISDADIGHEID. NEW YORK, 8 Juni. (Reuter). Gister avond elf uur zijn drie wegens moord ter dood veroordeelde gedetineerden ln de Sing-Sing gevangenis op den electrlschen stoel terechtgesteld. De vierde veroordeelde werd op het laatste oogenblik begenadigd omdat een onderzoek naar zijn geestvermogens was gelast. WASHINGTON, 8 Juni (Reuter). Presi dent Roosevelt heeft als onderdeel van een reeks wetten ter bestrijding van de criminaliteit een verordening ondertee kend. waarbij de justitie gemachtigd wordt een prijs van 25,000 dollar uit te loven voor de arrestatie van beruchte misdadigers. De eerste op wien dit zal worden toege past ls Dillinger. Een van Dillingers helpers Tommy Car rol is gisteren te Waterloo (Iowa) in een gevecht met de politie gedood. Verder werd een meisje gearresteerd, dat zich de vrouw van Carrol noemde. Zij bekende op 28 April te hebben deel genomen aan een schietpartij in den staat Wisconsin, waarbij verscheidene politie mannen werden gedood. DE MOEILIJKHEDEN IN AMERIKA. WASHINGTON, 8 Juni. (V.D.). Presi dent Roosevelt heeft gisteren opdracht ge geven zooveel mogelijk haast te maken met den steun van de slachtoffers van de droogte. In een conferentie met Harry Hopkins, de Relief Administrator en Lewis Douglas, van de afdeeling begtoo- tingen, heeft Roosevelt den geheelen toe stand uitvoerig besproken. Hopkins ver klaarde dat men thans een gebied onder handen had, waarbij tien millioen perso nen in 15 staten betrokken waren. Hij was echter niet van meening, dat de droogte een gebrek aan voedsel tengevolge zou hebben, doch wel groot nadeel aan den veestapel zou hebben toegebracht. WASHINGTON, 8 Juni. (V.D.). De lei ders van de vakvereeniglngen der staal- arbeiders zijn gisteren van het Witte Huls vertrokken, doch later teruggekeerd, waarbij zij verklaarden dat zij voor de deur van het Witte Huis zouden blijven staan, totdat President Roosevelt tusschen beide zou komen in hun conflict met de finan ciers, die de industrie controleeren. Den geheelen dag waren stormachtige confe renties gehouden, welke tot geen resul taat leidden. De vakvereenigingsleiders blijven staan op hun eisch dat Roosevelt een gezamenlijke conferentie van de werk nemers en werkgevers bijeen zou roepen, teneinde gezamenlijk te kunnen onderhan delen over een regeling van de bestaande oneenigheden. Alleen op deze wijze mee- nen zij, dat de op volgende week bepaalde staking voorkomen kan worden. Inmiddels hebben de leiders van de industrie de pogingen van generaal John son, om alsnog een regeling te treffen, met nadruk afgewezen. De werkgevers houden vast aan een „closed shop" en aan hun recht op vakvereenigingen, welke tot één onderneming beperkt blijven, en die geen contact hebben met de arbeidersfederatie, te handhaven. DE BRAND AAN BOORD DER „LINCOLN". SAN FRANCISCO, 8 Juni. (Reuter). Twee Engelsche passagiers hebben mee gedeeld hoe critiek de situatie was op de „President Lincoln" toen aan boord brand was uitgebroken. Temidden van een ver blindende rook werden de sloepen gereed gemaakt en de passagiers van reddings gordels voorzien. Inmiddels speelde de scheepskapel rus tig door om de menschen te kalmeeren. Terwijl de bemanning de blusschings- pogingen voortzetten begonnen de passa giers weer te dansen, om den moed erin te houden. De officieren slaagden er ten slotte in aan de opgewonden stemming een eind te maken en de brand te blusschen. EEN DUEL OP CUBA. HAVANNA. 8 Juni (V.D.). Gisteren heeft een duel plaats gevonden tusschen den Minister van Financiën Joaquin Martinez Saenz en den politieken leider Oscar de .a Torre Martinez Saenz vuurde tweemaal in de lucht terwijl de la Torre op zijn tegen stander mikte, doch hem miste. ®?anr hij weigerde nogmaals te schieten. Na ei kander de hand gedrukt te hebben ver wij derden de beide tegenstanders zien het terrein, zonder dat een verzoening W' stand kon worden gebracht. Het duel ontstaan tlldens een diner waar Marnn« Saenz de la Torre een verrader genoe®u had jegens den voornaamsten vleugel de radicale partij A.B.C.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2