Hoofdpijn, JUeopijn HUjnhacdl'Doedets tfIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 8 Juni 1934 UIT DE OMSTREKEN. WATERPOLO. L. Z. C. I SLAAT ZIAN I. De Leidsehe ploeg zet de competitie uitstekend in. Onder groote belangstelling van het pu- bUek werden gisteravond hier ter stede in de zweminrichting aan den Hoogen Rijn- tujg de eerste competitiewedstrijden in dit seizoen gespeeld. Hoofdnummer was na tuurlijk de strijd tusschen de eerste zeven tallen van de Leidsehe Zwemclub en van bet Haagsche Zian en het resultaat daar van b voor ieder een verrassing geworden. Algemeen meende men in Zian de sterkere ploeg te zien, niet enkel aan de hand van de het vorige seizoen en in de winter-com- petitie verkregen uitslagen, maar vooral omdat de Hagenaars heel den winter re gelmatig hebben kunnen trainen, terwijl LZ.C. bij gebrek aan een „overdekte" nog slechts veertien dagen geoefend heeft Gansch anders kwam het echter uit! L.Z.C. nam direct na den aanvang de lei ding en in een spannenden en dikwijls fei len, hoewel zeer sportleven kamp, wist zij steeds vóór te blijven om tenslotte met 42 de zege uit het vuur te sleepen. Echter mag niet worden ontkend dat zij daarbij in zooverre het geluk aan haar zijde heeft gehad dat de Haagsche doelman, Teljeur, ditmaal al bijzonder slecht in vorm was en heeft meegewerkt tot niet minder dan twee Leidsehe doelpunten! De volgende zevenallen kwamen onder leiding van den heer A. J. Braam te water: L. Z. C.: doel: Ydens; achter: Van Hel- vert, Elzinga en v. d. Reyden; voor: Buys, de la Court en de Reede. Zian: doel: Teljeur, achter: v. d. Voet, C. de Haas, en Hegi; voor: H. de Haas, van Hall en F. de Haas. De eerste aanval was voor de gasten, doch nauwelijks had de L.Z.C.-voorhoede het leer meegenomen of De Reede plaat ste den bal uit een vrije worp voor het Zian-doel, waar Buys wist te scoren. 10. Met eenige felle schoten belaagde daarop H. de Haas aan de overzijde de Leidsehe veste, doch Ydens bleek hier in prima con ditie en liet zich voorloopig niet passeeren. Weer trok de thuisclub toen ten aanval en Ieljeur, de Haagsche doelman, hielp ni een handje mee door den bal vlak voor de la Court te plaatsen, die de kans dankbaar accepteerde. Snel gaf hij door naar den Trijgezwommen Buys en knalhard joeg deze het leer in de touwen. 20. Deze on verwachte en misschien ook wat gelukkige voorsprong is voor de Leidenaars een sti mulans geweest om zich ook verder tot het uiterste te geven. Het werd een boelende lamp met goed spel van weerszijden, doch het voorspelde sterke overwicht der Hage naars bleef uit. Tijdelijk mocht Zian dan even komen opzetten en door Van Hall uit een door Hegi genomen corner den achter- Band tot 21 verkleinen, daarbij bleef het ooi. Zelfs ontkwam het Zian-doel op for tuinlijke wijze aan doorboring, toen Elzinga ichltterend door de vijandelijke verdedi ging was gezwommen en de la Court uit den vrij aangegeven bal hard tegen de lat achoot. In de tweede helft bleef de strijd zijn spannend karakter behouden. Plotseling trok Elzinga er daarbij tusschen uit hij kwam even vrij, loste een geweldig ver schot en Teljeur kreeg eenvoudig geen lans om den bal nog te keeren. 3—1. F. de Haas verhoogde de nerveuze stemming in «n rondom het water door den achterstand tot 3—2 terug te brengen, doch toen Buys en F. de Haas door den zeer streng lelden- heer Braam tezamen uit het water waren gezonden, plaatste de prachtig spe lende Leidsehe doelman den bal naar den vrij liggenden De Reede, die met een ver, hoewel stellig houdbaar schot, via 's kee pers handen, de thuisclub in veiligheid bracht. Met 42 won L.Z.C. aldus haar eersten wedstrijd voor de competitie! Voor den strijd der tweede zeventallen kwamen de volgende ploegen te water: L.Z.C. II: doel: Fleerkamp; achter: Hof- tleenge, Lepelaar en C. Walenkamp; voor: legelaar, H. Walenkamp en Lut. Zian n: doel: Schevelenbos; achter: J. nn Duin, J. de Kok en J. Deurloo: voor: 8. Koë, K. de Kok en Hootsman. Het werd een vrij tam partijtje, waarin Zian al spoedig door Koë de leiding nam, ronder dat Fleerkamp (de oud-LZ.C.-doel man, die eenige jaren voor Maas gekeept heeft, doch thans tot zijn oude club terug gekeerd is) een hand naar den bal uit stak. Kadat van belde ploegen een speler wegens vasthouden uit het water gezonden was. werkte Hofsteenge onvoldoende weg en via K. de Kok kwam de bal bij Hootsman, die van dichtbij scoorde. 02. In de tweede helft was Zian opnieuw Iets sterker, al viel ook het spel der Hagenaars zeer tegen, fleerkamp. in het Leidsehe doel, deed eenige malen uitstekend werk. maar kon loch niet verhinderen, dat Koë een derde Haagsche goal scoorde. L.Z.C. werd nu tij delijk wat sterker, doch H. Walenkamp Khoot tegen de lat, terwijl Lepelaar een mooie kans door eindeloos lang treuzelen teniet deed. Hootsman. door Lepelaar vrij tslaten, bracht direct daarop den eind stand op 40 voor de Haagsche ploeg. gesp. gew. gel. vrl. v.-t. pnt H. Z. en P. C. 1 1 15—0 2 L. Z. C. 1 1 4—2 2 Zian 1 1 2—4 Maas 1 1 0—15 R. Z. C. I—DE ZIJL I. Deze wedstrijd zou gisteravond te Rot terdam worden gespeeld. In verband met 'reinvertraging konden de Leidenaars ech «t niet tijdig in Rotterdam aanwezig zijn, waardoor deze wedstrijd op een nader vast stellen datum zal worden gespeeld. HAARLEM II—DE ZIJL II. Deze wedstrijd Is wegens te lage tem peratuur van het water afgelast. ROEIEN. OM DEN TELEGRAAF-BEKER. Voor den wedstrijd om den Telegraaf- «ker hebben ingeschreven: Triton, Njord, fj Daga. De voorwedstrijd zal plaats heb- yta Dinsdag, de eindwedstrijd op Woens- SH, beide des avonds half acht. AALSMEER. GEMEENTERAAD. Voordracht onderwijzeres - De uitzending van wcrkloozen. De Raad kwam onder voorzitterschap van burgemeester J. Kastelein bijeen. Als eenige candidate voor benoeming onder wijzeres aan de O.L. school (Rozenstraat), wordt op de voordracht mej. Reitsma ge plaatst. Mej. Reitsma kan in de volgende vergadering worden benoemd. Zij is reeds eerder aan deze school verbonden geweest en 1 Januari als boventallige leerkracht op wachtgeld gesteld. Wegens huwelijk van mej. v. Drie is nu een plaats opengekomen. Opmerkingen van Ged. Staten omtrent de gemeentebegrooting en bedrijfsbegroo- tingen, dienst 1934, zullen in een afzon derlijke raadsvergadering, te houden 12 Juni a.s. worden behandeld. Het college had in een uitvoerig prae- advies den raad mededeeling gedaan van zijn voornemen tot uitzending van 10 werkioozen naar de Centrale Rijkswerk verschaffing in Overijssel en Gelderland. Medegedeeld werd nog, dat van de 21 aangeschreven werkioozen 16 niet behoef den te worden uitgezonden, omdat zij In middels in het vrije bedrijf, werk hebben gevonden. De overblijvende 5 zijn uitge zonden. De heer W. Harting zelde, dat deze uit zending van B. en W. uitgaat, zonder dat de commissie voor werkloozenzorg er over gehoord is. Dan merkte spr. op, dat zoo maar aangewezen wordt wie uitgezonden zal worden; luk-raak wordt ln deze ge handeld; althans spr. kan er geen systeem in vinden. In de aanschrijving aan de werkioozen staat, dat zij mede moeten ne men een tweede verschooning, twee handdoeken, werkschoenen, gereedschap enz. Maar beschikken de werkioozen wel over een en ander? vraagt spr. Hij heeft den indruk, dat het college erg veel haast gehad heeft om de menschen uit te zen den. Uit de mededeeling in het prae- advies: „dat de werkioozen van tijd tot tijd op hun werkwiiligheid beproefd moeten worden", blijkt dat B. en W. van meening zijn, dat de werkioozen er voor hun pleizier de kantjes afloopen. Ook vraagt spr. nog, hoe lang de menschen worden uitgezonden Er zijn er bij. die een stukje land hebben, dat niet onderhouden kan worden. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. herhaaldelijk bij de Regeering gepoogd hebben om arbeiders uit te zenden, omdat wij hier geen objecten voor werkverschaf fing hebben. Dit heeft tot resultaat gehad, dat 10 werkioozen konden worden uitge zonden. die ln overleg met den ambtenaar werden aangewezen. Dat de commissie voor werkloozenzorg nog niet geraadpleegd is, is een gevolg van de omstandigheid, dat bij de zaak niet stilgestaan werd. Boven dien is het niet voorgeschreven ook. Over den duur der uitzending is nog niet ge sproken; het is hier iets nieuws. De heer Harting blijft het betreuren, dat deze zaak niet eerst ln de commissie behandeld werd. Nu kon het gebeuren, dat iemand uitgezonden werd. die slechts 5 weken werkloos was, terwijl een arbeider 22 maanden werkloos niet werd uit gezonden. Spr. keurt deze houding van het college af. De werkioozen worden hier gezien de" verlaging der steunnormen, toch al niet al te mild behandeld. De voorzitter zeide, dat B. en W. altijd een mild standpunt ingenomen hebben. Hoeveel gemeenten zijn er niet, waar de steunregeling gedurende de zomermaan den stop wordt gezet. Hier gaat deze nog door. zij het dan, dat de uitkeeringen wat verlaagd worden. Weth. v. d. Meer heeft er geen enkel bezwaar tegen, de zaak alsnog in de com missie te behandelen. Steeds is men van de gedachte uitgegaan, dat Aalsmeer niet voor uitzending ln aanmerking zou ko men. Toen heeft een werklooze bij de re- peering geklaagd en dat was de oorzaak, dat toestemming voor uitzending verkre gen is. Het mooie in deze vond spr.. dat de zaak opvoedkundig werkt: van de 10 eerst aangeschrevenen behoefden maar 2 te worden uitgezonden, omdat de andere 8 werk gevonden hadden in het vrije be drijf. De heer Spaargaren merkt on. dat er genoeg werk is in den tuinbouw, doch geen geld om loon te betalen. Na toellch- WEDSTRIJDEN VAN DE „KONINKLIJKE". De eerste dag. Op de ringvaart te Sloten zijn gisteren de roeiwedstrijden van de „Koninklijke" aangevangen. De resultaten dezer voor wedstrijden luidden: Overnaadsche sciff: Eerste heat: 1. Moscow (Poseidon), 8 min. 174'5 sec. 2. Lubsen (Nereus). Tweede heat: 1 Loggers (Njord), 8 min. 48 sec. 2. Deutsche Turn und R. V., Am sterdam. met sclffeur Duggeli. Derde heat: 1. De Ridder (Spaarne), 8 min. 7 sec. 2. v. d. Helde (Amstel) ver achter Des avonds werd nog een halve eind strijd geroeid in de overnaadsche sciff tusschen Moscow en Loggers. 1. Moscow (Poseidon), 8 min. 50 3/5 sec. 2. Loggers (Njord) ver achter, ting van den voorzitter en discussie, werd van de zaak afgestapt. B. en W. stelden voor te appelleeren ATHLETIEK. „DONAR" NAAR DELFT, Morgen komt Donar met twee ploegen uit in de estafette „Langs Delft". Deelnemers zijn: 1ste ploeg: A. Visser 1000 meter; J. Schiisz 800 meter; W. Mul der 400 meter; G. Clemens 600 meter: R. Bronsgeest 1500 meter: D Roozendaal 200 meter. 2de ploeg: H. Hemerik 1000 meter; C. Pont 800 meter; G. v. d. Mark 400 meter: D Wurzer 600 meter; P. v .Egmond 1500 meter; H. Bonte 200 meter. Automobilisten, geeft alleen signalen, wanneer het werkelijk noodig is en niet uit sleur of tijdverdrijf. van een vonnis der Arrondlssements- Rechtbank te Haarlem, betreffende toe wijzing vordering der N.V. Snijbloemen- culturen en Handel, Hllverda en Co. al hier. (Het betreft een eisch tot schadever goeding van voornoemde N.V. aan de ge meente, ln verband met den bouw der O. L. school aan de Columbialaan ln Plan Zuid, nabij de kweekerij van elscheresse). Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot de raad. Besloten werd de meerdere kosten van den nachtelefoondlenst, wegens verhoo ging van den telefonist, voor rekening der gemeente te nemen. In behandeling kwam dan een adres van de Middenstandsvereenlging „Aals meer", Inhoudende verzoek tot intrekking der verordening tot heffing van veergel den voor de Kanaalstraatpont en aanbie ding van f. 150 subsidie in de exploitatie, wegens derving der veergelden, zulks voor een proefjaar. De meerderheid van B. en W. was voor Inwilliging van het'verzoek. Na discussie werd het verzoek met 85 st. afgewezen. In besloten zitting zou worden behan deld een voorstel, aan den Oostein- derpoelpolder een jaarlijksche subsidie van f. 300 te verleenen, gedurende den looptijd van een door dit waterschap te sluiten geldleenlng, om te bereiken een verbetering van een gedeelte van den Machineweg en overdracht van dat weg gedeelte aan de gemeente, mogelijk door stichting van een nieuw gemaal. Het voorstel, ln verband met de nieuwe crisis- bloemkweekerscrediet -beschikking werd tot de vergadering van a s Dinsdag aangehouden. Hierna volgde sluiting. Jaarvergadering Centrale Veiling. Bovengenoemde vereenlging hield dezer dagen haar jaarvergadering in de nieu we zaal der veiling. Ruim 250 leden wa ren aanwezig. De voorzitter, de heer W. Maarse Jbzn., sprak een hartelijk woord van welkom en herinnerde er aan, dat er gedurende den tijd, dat hij als voorzitter optreedt, nog niet veel rust in de vereenl ging geweest is. Gelukkig heeft alles nog weer een bevredigend verloop gehad, waar voor hij de leden dank bracht. Over het verloop van het afgeloopen jaar behoefde de voorzitter niets te zeggen; de secretaris had in zijn jaarverslag alles reeds gerele veerd. De flnancleele uitkomsten waren over 1933 nog meegevallen, daar nog plm. f. 200.000 boven de raming geveild werd. Spreker eindigde met de hoop uit te spreken, dat het dieptepunt van de crisis, zoowel voor de kweekers als voor de vei ling, achter den rug is en hoewel 't er nog geenszins gunstig uitziet, mag het toch een gelukkig verschijnsel worden ge acht, dat geregeld nog alle bloemen zij het dan tegen lage prijzen kunnen worden verkocht. De heeren D. G. Keessen en D. Tas Gzn. brachten rapport uit over de notulen der ledenvergaderingen van 27 December 1933 en 6 Maart 1934, welke in de beste orde werden bevonden. De voorzitter bracht den secretaris, den heer K. Hansen Jbzn., hartelijke woorden van dank. Het jaarverslag en de rekening en ver antwoording over 1933, werden goedge keurd. Tot leden der commissie tot het nazien der notulen van de vergadering van 6 Juni werden benoemd de heeren C. Spaar garen Pzn P. Maarse Kzn. en F. Boom houwer. Dan bracht de voorzitter in be spreking de begrooting 1934. De Inkomsten zijn door het bestuur begroot op ongeveer f. 242.000. waarvan f. 75.000 batig saldo. Naar aanleiding van eenige posten bracht de heer J. v. Zijverden Kzn. (be stuurslid) eenige aanmerkingen naar vo ren. Spreker en nog enkele andere be stuursleden en commissarissen hadden tegen de begrooting gestemd, omdat h.i. verschillende posten voor verlaging vat baar waren. Het arbeidsloon o.a. achtte spr. voor verlaging vatbaar, omdat het ze ker niet in evenwicht is èn met de in komsten der veiling èn het particulier be drijf. Aan de veiling wordt nog een loon betaald van plm. f26.50 per week. parti culier van f. 18 tot f. 20. Ook de post sala rissen vond spr. te hoog. n.l. f. 3400, voor dagelijksch bestuur en directeur. De voorzitter maakte er den heer v. Zijverden een verwijt van. dat hij als be stuurslid, die zich had neer te leggen bij de uitspraak van de meerderheid van het college, zijn grieven en wenschen aan de leden ontvouwde. Wat de verlaging van het loon van het personeel betreft, het bestuur was in meerderheid van meening, dat daartoe nog niet moest worden overgegaan, ook al steekt het nog wat boven dat van het particuliere bedrijf uit. De heer v. Zijver den moge dan geen prijs stellen op den goeden geest onder het personeel (66 man) zooals hij zich uitliet in dit verband, doch het bestuur denkt humaner. De heer Bekker, directeur bracht hulde aan het personeel, dat na de staking met meer ijver dan ooit heeft gearbeid. Vrij zeker zal moeten worden overgegaan tot verslechtering van arbeidsvoorwaarden, doch de directeur was er van overtuigd, dat het personeel deze zal accepteeren, in het besef, dat het niet anders kan. In stemming gebracht werd de begroo ting goedgekeurd met 177 stemmen voor, 66 tegen en 11 blanco. Aan de orde kwam dan de verkiezing van 3 bestuursleden door het aftreden der heeren Alb. Spaargaren Dzn., D. Eve- leens Wzn., en D. Man, die allen herkozen werden. In de plaats van den heer D. Jongkind Kzn., die niet herkiesbaar was, werd be- kozen de heer Jan Spaargaren Jzn. Op voorstel van het bestuur werd be sloten van 1 Juli a.s. af het veilingprocent van 10 op 9 te brengen. De volgende subsidies werden voor 1934 verleend: Plaatselijk Crisiscomité f.3000, Proeftuin f 200, Phytophatologische Dienst (onderzoek bestrijdingsmiddelen i f.200 1 Middenstandsvereenlging (instandhou ding nachttelefoon) f. 165. Een 3-tal leden werd aangewezen tot het vormen der fin. commissie 1934. Bij het punt ingekomen stukken deed de heer Mensing eenige mededeelingen over de veranderingen in de cerdietverleening aan kweekers, terwijl de voorzitter het groote nut schetste, dat kan uitgaan van den Kring Bloemenvei lingen. Na de rondvraag volgde sluiting. Te water. Een zoontje van schipper M. geraakte, terwijl hij in de Ringvaart aan het vis- schen was, te water. Gelukkig werd het ongeluk nog bijtijds opgemerkt en mocht men er in slagen den knaap behouden op het droge te brengen. BENTHUIZEN. Aan den heer L. Paul alhier, ls door het classicaal bestuur van Lelden de acte godsdienstonderwijzer in de Ned.-Herv. Kerk uitgereikt. HAARLEMMERMEER. DE PREMIEKEURINGEN TE HOOFDDORP. Een schitterend mooie Paardendag. Te Hoofddorp hadden op de gemeente lijke keuringsbanen bij het concourster rein aldaar onder groote belangstelling en begunstiging van mooi weder, de jaarlijk sche premiekeuringen plaats vanwege de provinciale regelingscommissie ter bevor dering van de paardenfokkerij, van merries van 1 tot 7 jaar en van merrie-veulens. Het aantal Inschry vingen was zeer groot en leverde duidelijk het bewijs dat de paardenfokkerij ook in Haarlemmermeer nog op een hoog peil staat en zich in een flinke opleving mag verheugen. Op de twee banen werd tegelijkertijd ge keurd voor paarden van het tuig- en trek paardtype. 's Morgens werden de Jonge klassen afgedaan en 's middags kwam de steeds zoo mooie klasse oudere merries aan de beurt. De keuringen duurden van 's morgens 10 tot 's avonds ongeveer zeven uur. Uit Haarlemmermeer werden ongeveer 150 prachtdieren voorgebracht. Het was een schitterend mooie paarden dag, waarmede Haarlemmermeer is geluk te wenschen en waarover vele paardenlief hebbers in een enthousiaste stemming ver keerde. De uitslag is als volgt: Trekpaarden-Veulens Geprimeerd werden achtereenvolgens: Dolly van G. Coevert; Fortuna v. Welgelegen van A. J. Kort, Hoofddorp; Emma van Beukenhof van A. J. Kofoed, N.-Vennep; Veulen van P. van Reeuwijk, Vijfhuizen; Astra van L. Kranenburg, Abbenes en Aria d'Astra van wed. H. Grannemann, Hoofddorp. Eenjarige merriën Florine v. Lunters hoek van C. A. de With, Hoofddorp f. 20; Emma v. Luntershoek van dezelfde f. 20; Fientje van J. C. Gehrels, Vijfhuizen f. 20; Mina van G. Rip Bzn., Vijfhuizen f. 15; Lilian van G. Coevert te Hoofddorp f. 15. Tweejarige merriën Ida van A. Pruis- sen te Rijk f.20; Julia van Luntershoek van M. Immiok, Nieuw-Vennep f. 20; Mina van J. C. Gehrels te Vijfhuizen f. 15; Orpha van Spui van L. Kranenburg, Abbenes f. 15; Saart van de Lindeboom van J. F. Haartsen, Halfweg f. 10 en Elza van A. J. Kofoed te N.-Vennep f. 10. Drie-jarige merriën Martha van C. A. de With, Hoofddorp f.20; Ruda van Zuid- zande van A. Pruissen Azn, Rijk f. 20; Belle Fleur v. d. Louisa van M. Immink, N. Ven nep f. 20; Lize van J. C. Gehrels, Vijfhuizen f.20: Jacoba van H. de Graaf Jzn. te Ni. Vennep f. 15; Dionysia van H. de Graaf Jzn. te Nieuw-Vennep f. 15; Willy van S. Ooms, Hoofddorp f. 10; Ida van 't Veer van Gebr. Rip, Vijfhuizen f. 10. 47-Jarige merriën Nettie van G. Coevert, Hoofddorp f.25; Netty van A. C. Schaap, Beverwijk f.25; Flora v. d. Lin deboom van J. F. Haartsen, Halfweg f. 25; Lieset van L. Kranenburg, Abbenes f. 20; Johanna van O. de Kok N. Vennep f.20; Cora van L. Kranenburg, Abbenes f.20; Hinka v. d. Lindeboom van J. F. Haartsen, Halfweg f. 15; Jet van J. C. Gehrels, Vijf huizen f. 15 en Corrie van M. Immink, Nieuw-Vennep f. 15. Landbouwtulgpaarden Veulens: Ge primeerd werden achtereenvolgens: Will- nie van wed. C. Bruijnis. Nieuw-Vennep; Veulen van M. M. v. d. Schans, Bovenkerk; Veulen van M. W. v. d. Schans, Bovenkerk en Veulen van D. van Wieringen, Abbenes. 1-Jarige merriën Premiewaardig wer den achtereenvolgens geacht: Vestale van wed. C. Bruijnis, Nieuw-Vennep; Veter- neila van M. W. v. d. Schans, Bovenkerk; Valuta van J. J. van Haaster, Hoofddorp; Verena van wed. C. Bruijnis; Vrada van M. W. v .d. Schans en Vemia van A. C. Pruis sen Wzn., Nieuw-Vennep. 2-Jarige merriën Premiewaardig wer den achtereenvolgens geacht: Unika van R. W. Winter, Hoofddorp; Urda van D. van Wieringen. Abbenes; Ura van J. Parle- vliet, Nieuw-Vennep; Uci van A. Buurman, Heemstede; Utra van J. Parlevliet te Nieuw-Vennep; Uretta van K. Knibbe, Rijk en Uiltje van A. Buurman. 3-Jarige merriën Premiewaardig wer den achtereenvolgens geacht: Tekla van J. M. Knoop N. Vennep; Tolie Van A. Buurman; Troosje van A. Monster, Nieuw Vennep; Tova van D. van Wieringen, Ab benes; Turetta van K. Knigge, Rijk; Theane van O. de Kok en van Gebrs. Biemond te Abbenes. 4-7-Jarige merriën Premiewaardig werden achtereenvolgens geacht: Siedelda van J Parlevliet; Ovia van wed. C. Bruij nis; Simara van W. C. Arendonk, Rijk; Romora van D. v. Wieringen: Rieda van J. Parlevliet; Paaika van K. Knibbe; Parel van C. de Vlieger, Abbenes: Patty van A. Buurman: Oline van wed. C. Bruijnis; Pauwtje van J. M. Knoop; Presence van O. de Kok; Parfum van C. Bulk, N. Vennep: Ravide I van A. C. Pruissen: Roelanda van M. W. v. d. Schans: Surtout van J. M. Knoop; Preta I van A. v. d. Maarl; Odova van D. van Wieringen; Proma I van A. Cte Groot; van M. Maat, Zulder-Legmeer; Rilfriede van A. C. Pruissen; Pareltje van wed. C. Bruijnis. Onze vroegere plaatsgenoot de hëer H. Pos is dezer dagen geslaagd voor het examen onderwijzer. Hij was leerling van de Chr. Kweekschool Klokkenberg. Aan het plan van het bestuur van de Bad- en Zweminrichting „Hoofddorp" tot het uitdiepen en verbeteren van de bassins, is reeds uitvoering geven. Er wor den nu pogingen aangewend tot het ver krijgen van een dulktoren. waarvoor de leden het benoodigde geld reeds voor een groot gedeelte bij elkaar hebben gebracht. HILLEGOM. Jaarvergadering van het Nut. Het departement van het Nut heeft een ledenvergadering gehouden onder leiding van den heer C. L. Woerlee. w.n. voor zitter Het hoofdbestuur heeft verzocht het 150-jarig bestaan der Maatschappij in November a.s te herdenken door het aan tal leden krachtig uit te breiden In de vacature van bestuurslid door Wf- RECLAME. 2469 bedaart spoedig met Per stuk 8 et. Doos 45 ct. Bij Uw drogist trek van den heer W. van Lingen is ge kozen de heer Bij] van Duyvenbode, terwijl tot commissaris van de Nutsspaarbank is benoemd de heer J. Veldhuyzen van Zan- ten-Vredehof Besprekingen zijn gevoerd over het or- ganiseeren van een autotocht door en voor de leden buiten de kas van het departe ment om. De voorzitter leidde het onder werp in; besloten is informatie in te win nen, de leden op de hoogte te brengen en aangifte voor deelneming te brengen. In de rondvraag is van gedachten ge wisseld over de a.s. winter-lezingen. Gisteren was de bloembollenbeurs door slechts 70 personen bezocht; de han del was flauw. KATWIJK, Aan gewetensgeld ontving de ontvan ger der directe belastingen alhier f. 43.08. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Tevergeefs werd er dezer dagen op wat regen gerekend. Meer Oostelijk van het land is flink wat gevallen doch langs de kust, en dan voornamelijk in deze om geving is men er slecht afgekomen. Som mige producten als bv. jonge peen, en pas uitgeplantte bloemkool hebben er iets voordeel van gehad, doch de vroege aard appelen zeer weinig of niets. En het is hoofdzakelijk dit product dat er naar staat te verlangen, 't Is een enkeling, die hier wat vroege aardappelen kan rooien met een matig beschot. Op zeer veel gewassen valt nogal iets aan te merken. Gelukkig, dat er voor de tuinders thans een regeling ontworpen is, die redelijke prijzen voor de VToege aardappelen waarborgt. De mini mumprijs was gisteren f. 5.30 per 100 KG. voor de maat 35 M.m. en f. 4.30 voor de poters van 2835 M.m. Hierbij komt ech ter f. 1 heffing per 100 KG., welke gelden moeten dienen om de regeling te finan cieren. Belasting wordt deze heffing, ten onrechte, wel eens genoemd. Dit is niet het juiste woord .De aardappelen, die voor den minimumprijs geen kooper zullen kunnen vinden, moeten aan de desbetref fende tuinders toch worden uitbetaald. Dit zal gebeuren uit de heffingsgelden die, mochten zij niet of gedeeltelijk niet noo dig zijn, ook weer geheel of gedeeltelijk worden terugbetaald aan de tuinders. Verwacht mag worden dat alle belangheb benden, tuinders, koopers en telers-koop lieden aan de uitvoering dezer regeling, die een redelijke prijs waarborgt, zullen medewerken. Gesnapte smokkelaars, dat is bekend zullen zwaar gestraft worden, en als voorbeeld worden gesteld voor anderen, die hiertoe neiging mochten ge voelen. Onveilig rijden. Door groote onachtzaamheid reed de be stuurder van een personenauto tegen een boom ln de Commandeurslaan. De inzit tenden kwamen er vrij goed af. doch de auto was zwaar beschadigd. De drie inzit tende heeren namen het geval niet ernstig op, lieten de auto bij de boom liggen en keerden langs een anderen weg met de tram en trein huiswaarts. KATWIJK AAN ZEE. Openlucht-concert. De Katwijksche Harmonie UJN.I., direct, de heer P. C. Langmuur, heeft in de muziektent op den Boulevard haar tweede openlucht-concert gegeven. Verkeersongeluk. Gistermorgen om 9 u. had op Drieplas- senweg-Varkevisserstraat een aanrijding plaats tusschen den wielrijder C. v. d. P. uit de Waal Malefijtstraat die reed in de richting van het Zeehospitium en een vrachtauto van den heer van P. uit de Kerkstraat te Katwijk aan den Rijn. die in de richting Boulevard reed. De schuld lag bij den auto-bestuurder, die op het kruispunt het verkeer van rechts had moeten laten voorgaan. De schade werd onderling geregeld; persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Morgenavond om half acht zal het nieuwe clubhuis van de Padvindsters op de Meerburgkade ingewijd worden. Door den Belasting-ophaaldienst is over de maand Mei aan den Rijksontvan ger alhier afgedragen de som van f. 1020,89 SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha. D. van Ch. Verde- gaal en C. L. Alkemade Wilhelmus Cor nells, Z. van C. J. de Bruijn en M. G. Kor- tekaas Johannes Theodoras. Z. van H. J. Bader en A. M. S. van Buiten, Ondertrouwd: J. J. Hoogervorst 22 j. en A. C. Hoogkamer 21 j. Loop der Bevolking. Ingekomen: A. A. E. ten Bosch, Kastanje laan 12. van Haarlem P. BecherHoo- mans. Beukenlaan, van Haarlem. Vertrokken: M. W. van de Lang, Hoofd straat 82, naar Wassenaar W. G. Haak, Hoofdstraat 82. naar Gendt K. P. Wee, Hoofdstraat 253. naar Wageningen J. v. Pijpen, Teylingerlaan 1, naar Katwijk G. van Pijpen, Teylingerlaan 1, naar Lisse A. van der Wal en gezin, Jac. v. Beieren- laan 21, naar Haarlem. J

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 15