IXIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 7 Juni 1934 SASSENHEIM UIT DE RIJNSTREEK. SCHEEPSTIJDINGEN. NOORD WIJK. Vergadering Pluimvee- en Konijnen fokkers vereen. „Noordwijk". De Pluimvee, en Konljneniokkersvereen. «oordwljk" hield haar maandeüjksche Idenvergadering in hotel Royal. De voor- jltier. de heer Bedljn, opende met een noord van welkom aan de leden. De no llen werden onder dank voor de keurige «menstelling goedgekeurd. Hierna werden drie nieuwe leden aan genomen. Vervolgens werd overgegaan tot het kiezen van een tatoueer-commis- jiE waarin gekozen werden de heeren P. puigerok en D. Bedijn. Daarna werd een (ommlssle gevormd voor de tentoonstel ling. Hierin werden gekozen tot voorzit ter de heer C. Ph. Vljkhoven, tot secre taris-penningmeester de heer P. Ruigerok en de heeren D. Bedljn, H. Smit, A. van Oosten, J. Paardekooper, H. Steenvoorden, j KIoos. P. KIoos J. C. de Haas. Na verloting volgde sluiting. NOORDWITKERHOUT. Het a.s. Bondsconcours van R.-K. Muziekgezelschappen. Zooals bekend Is, heeft a.s. Zondag 10 Juni het 7de Bondsconcours plaats van I-K. Muziekgezelschappen in Z.-H. Dien dag komen zeven muziekgezelschappen en 17 Juni arrlveeren hier nog veertien korp- *n. om mee te dingen naar de fraaie uit plooide prijzen; ln totaal dus 21 corpsen. De R.-K. St. Bavo-Harmonie treedt op lis gastvrouw. Voor haar was het een poote eer, door het Bondsbestuur te wor- den heiast met dit concours. De geheele «bitterende omgeving en de mooie ge bouwen zijn ter beschikking gesteld door ie directie van St. Bavo; alles is thans intomen geregeld. Ingewijd wordt nu de nieuwe muziektent met uitstekende ac- eoustiek, die de muziek helder en ver dragend zal weergeven. De jury bestaat uit drie bekwame toon kunstenaars, n.l. de heeren: W, F. C. van Opstal, Dordrecht; J. J. Hermans, 's-Her- logenbosch, en F. van Abeelen, Valkens- nard. x Voor as. Zondag luidt het programma: Middags 12 uur ontvangst in de feest- wl van bondsbestuur, jury, besturen van die vereenigingen met hun directeuren. 1 uur, aanvang concours. Na afloop geeft de R.-K. harmonie „St. Jeanne d'Arc" een concert. Alle belang- liellenden zijn welkom. Vergadering Z.-H. Bond van Kleine Kweekers. In café „Gouwenberg" vergaderde de lid. Noord wij kerhout van den Z.-H. Bond van Kleine Kweekers. De voorzitter, de heer M. Braun, opende de druk bezochte tójtttikomst. Vulgesteld werd een reglement, dat mt bijna alg. st. werd aangenomen, msrbij de leden zich verbinden om hun ga's in geval van ziekten te helpen ra zooveel mogelijk te steunen. Zij zullen i de beurt de noodige werkzaamheden mor den zieke verrichten en bij sterfgeval nog een jaar lang de weduwe bijstaan. Een commissie, bestaande uit de heeren L P. Heemskerk en G. Warmerdam, zal deeds toezicht houden, advies verstrekken ra zorg dragen dat het bedrijf van den deke of van den overledene in stand vordt gehouden. Zulk een liefdedienst terd reeds bewezen door den heer P. Rey- Kveld. die met zijn personeel het bedrijf la stand hield van den zieken kweeker Th. liarmerdam, van wien bij het bestuur een iankbetuigtng was ingekomen. Gesteund zal worden het plan van de ild. Noordwij k om te komen tot oprichting 'in een bollenbeurs. Het hoofdbestuurs lid, de heer P. v. d. Nouland, gaf hierop '.idgevingen en advies, aan allen, die ïagen over de tot nu toe niet plaats gehad iibbende betaling door de regeering van verkochte bloembollen beneden de iraüngsprijzen. De voorzitter zeide niet bang te zijn voor 'f beloofde uitbetaling. Alle goede dingen bfflen langzaam. Hij raadde af te ver liepen aan exporteurs, die op willen koo- tra beneden de vastgestelde maxlmum- Pfijjen. De voorzitter, de heer Braun, takte het Hoofdbestuurslid P. v. d. Nou- indt, voor zijn goede raadgevingen en "bot hierna deze drukbezochte bijeen- femst. OEGSTGEEST Ingadering „Gemeentebelang Oegstgeest" Gisteravond hield deze vereeniging een «envergadering in het hotel „Het Witte «"is" Ruim acht uur opende de nieuwe 'Mrzitter, ir. A. A .Meijers, de vergade- Na de goedkeuring der notulen werd J> ie vacature, ontstaan door het bedan kt van den heer H. Ch. Gooszen, de heer IJ. Knuttel tot* bestuurslid gekozen, [barna voerden de voorzitter en de secre- wis het woord, de eerste als voorzitter jin de commissie van onderzoek van de Ibchten over vuile siooten. de tweede voorzitter der commissie ter bestudee- van de wijze van candidaatstelling oor de raadsverkiezing. Beiden deelden -ede, welke resultaten hun commissie eis gehad had. Deze mededeelingen loven aanleiding tot eenige discussie Op aandringen van enkele leden trad ook de leer C. Bakker nog tot de eerstgenoemde Wnmissle toe, zoodat deze bestaat uit voorzitter, de beide gemeenteraads led en dr. Varekamp. Omstreeks half tien werd de vergadering «w den voorzitter gesloten. o SASSENHEIM. Ned. Chr. Vrouwenbond. li het keurig versierd lokaal van het «eenigingsgebouw hield de afd. Sassen- -«aivan den Ned. Chr. Vrouwenbond haar We Jaarvergadering, onder leiding van presidente Mevr. Westerbeek. Nadat deze haar inleidend woord ge- P'osen had, brachten de secretaresse en «mingmeesteresse verslag uit over den lid van zaken. Vervolgens een Jaarver- V'tgaderlng te Utrecht, Verslag bezoek tbUegom en Verslag Propaganda-Com- jt-Je over de werkzaamheden in het af- ™°Pen jaar. In de pauze volgde verkie- ïn VJn twee bestuursleden. Gekozen wer- Ge dames Molenaarde Boer en iSÜJ6 Bent- Verder werd de avond rie»lsseld met een 10-tal zangstukjes een dameskoortje en enkele voor telen?' betgeen den avond tot een recht 'Pïomst maa'c'e' Er was een sroote Uitgaansdag Knapenvereeniging „De Jonge Samuel." De leden van bovengenoemde vereeni ging maakten onder begunstiging van mooi zomerweer haar Jaarlijkach uitstap je. De kosten hiervan waren hoofdzake lijk gedekt door een wekelijksche bijdrage van de leden, waardoor een aardig be drag was bijeengebracht. De reis geschiedde per autobus; om 8 uur vertrok de vroolijke jeugd onder ge leide van de heeren v. d. Heyden, Vis en Boter, vanaf de Julianalaan. Het doel van de reis was ditmaal o.m. een rondgang door het Gooi. In Amsterdam werd het Rijksmuseum bezichtigd en vooral de afd. van „de Geschiedenis ter zee" kon de Jeugd bekoren. Hierna ging het naar de speeltuin „De Gooische Boer", te Bussum, waar den jongens een eenvoudige maal tijd wachtte. Ook genoten de jongens volop van wip, schommel, kettingbrug enz. Nog volgde een bezoek aan het monu ment van de Belgische geïnterneerden te Amersfoort. Langen tijd werd ook vertoefd bij het militaire vliegkamp Soesterberg. Hier werd ook een partijtje gevoetbald. Bij het nummer touwtrekken werden de prijzen behaald door: J. Keyzer, le pr., P. Westerbeek 2e pr., S. de Wreede 3e pr. Nog te vroeg naar den zin der Jongens moest de thuisreis weer aanvaard worden. Het daverend gezang waaronder onze gemeente werd binnengereden was het beste bewijs, dat de jeugdige toeristen tot het einde toe van dezen geslaagden dag genoten hebben! Men verzoekt ons mede te deelen, dat a.s. Zaterdag van 79 uur in het K.S.A.-gebouw gelegenheid bestaat zich op te geven voor deelneming aan den auto tocht voor Ouden van Dagen. Teneinde de lasterlijke praatjes direct den kop in te drukken, deelt ondergeteekende mede, dat het vleesch, genuttigd in de gezinnen, bedoeld in het bericht in het Mad van gisteren niet van hem betrokken is. J. EIKELENBOOM Boter- en Kaashuis Sassenheim 2424 VEUR—LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering R.K. Middenstandsvereen. De R.K. Middenstands Jongeren Veree niging hield haar jaarvergadering. Notulen, jaarverslag secretaris en pen ningmeester, enz. werden onder dank en applaus goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was 'n schrij ven van het Bondsbestuur betreffende de a.s. 6e Katholiekendag te Den Bosch met een aansporing tot groote deelneming. Door den voorzitter werden welkom ge- heeten Rector Timp, den Bondsvoorzitter den heer Lohman en den heer de Gruijter, voorzitter van de afdeeling Den Haag. Door Rector Trimp werden een 8-tal nieuwe leden met hartelijke woorden ge ïnstalleerd. In behandeling kwamen diverse voor stellen, die allen werden aangenomen, n.l. de benoeming van den heer Scholtes tot eerelid, tot verkorting van het wintersei zoen, het aantal bestuursleden te bren gen van 7 op 5, de alg. H. Communie te verzetten tot bijzondere gelegenheden. Ook een voorstel van de leden de ontwikke lingsavonden op te luisteren met muziek werd aangenomen. De begrooting 1934/1935 werd goedge keurd, terwijl in de kascommissie worden benoemd de heeren van Riet en W. Bontje. Aan den moderator, kap. Dunselman werd voor het vele, dat hij voor de Ver eeniging heeft gedaan en nog steeds doet, een cadeau aangeboden, waarvoor kap. Dunselman hartelijk dank bracht. De heer Lohman bracht hulde en dank aan den voorzitter, die gebleken is te zijn de rechte man op de rechte plaats. De heeren J. Hendriks en P. Mulder wer den gekozen tot bestuursleden. Na rondvraag volgde sluiting. De ver. voor R.K. Tuberculosebestrij ding „Herwonnen Levenskracht" houdt Zondag a.s. een speldjesdag. Des middags heeft voor hetzelfde doel een voetbalwed strijd plaats, waarvoor de R.K. Volksbond een beker beschikbaar heeft gesteld. De R.K. harmonie „St. Cecilia" zal de wed strijd opluisteren en een rondgang door de gemeente maken. VOORSCHOTEN Propaganda-avond der Ned. Meisjesclubs. In het gebouw voor Chr. Belangen aan de Wijngaardenlaan heeft een propa- ganda-avond plaats gevonden van de driehoekgroep I, Voorschoten, een groep van de Nederl. Meisjes Clubs. De zaal was geheel gevuld, zoowel met ouders en be langstellenden als jeugdige personen. Nadat de driehoekvormen door enkele leden waren opgezegd en gemeen schappelijk was gezongen Psalm 138 vers 1, werd na gebed, een openings woord gesproken door mevr. D. M. Lui- nenburgDemmenle. Spr. heette allen hartelijk welkom en gaf een korte uiteen zetting van het driehoekwerk, jeugdwerk, gebaseerd op de methode van zelfopvoe ding door zelfwerkzaamheid. Men houdt bijeenkomsten, waar getracht wordt de beteekenis van het insigne tot haar volle recht te doen komen. Het insigne is een blauwe driehoek in een gouden cirkel, het insigne van de Wereldbond van Chr. Jonge Vrouwen Vereenigingen. Ten slotte zelde spr. dat de benaming ouderavond waarschijnlijk beter was dan propaganda-avond, daar de ouders be kendheid zouden krijgen met het werk, door de meisjes te verrichten. Nadat mevr LuinenburgDemmenle bloemen waren aangeboden namens de driehoekleden, werd het programma door de meisjes leden afgewerkt. Een ernstig en een geestig nummer zorgden voor afwisseling. Mej. Dek verzorgde het muzikale gedeelte op het orgel. Aan het einde van dezen avond sprak ds. H. P. Fortgens, Ned. Herv. predikant, alhier, een kort slotwoord, waarin hij o.m. de ouders opwekte hunne meisjes, die mooie jeugdwerk te laten steunen en lid te doen worden, waarna met dankgebed werd gesloten. Door H. v. d. V. werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van 2 kisten met nieuwe aardappelen, vanaf een erf langs den Leldscheweg alhier. WASSENAAR. Jaarverg. Ver. „Concours Hippique". In kasteel Oud Wassenaar hield de Vereeniging „Concours Hippique Wasse naar" zijn eerste algemeene ledenverga dering onder voorzitterschap van den burgemeester. Deze heette de aanwezigen welkom, daarna werden de notulen gelgzen en vastgesteld. Vervolgens was aan de orde het jaarverslag van den secretaris. Hierin werd het oprichten der vereeniging geme moreerd en het welslagen van het eerste concours hippique. 102 leden traden het eerste Jaar toe. Verder werd medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt dit Jaar een tweedaagsch concours te houden en wel op 14 en 15 Juli a.s. Het voorloopig programma hier van luidt: le dag dressuur L: springconcours M; een nummer tilbury's en een jachtrlt door Duinrell, de duinen, het strand en terug; 2e dag dressuur Zw; springconcours voor dames; springconcours Zw. en schoonste rijpaard. Het jaarverslag lokte geen bespreking uit en werd vastgesteld. De voorzitter bracht den secretaris dank voor dit verslag en voor de vele bemoeiin gen, welke hij zich heeft willen getroos ten. Hierna bracht de penningmeester verslag uit van het geldelijk beheer, waar uit bleek, dat de vereeniging het eerste jaar met een klein voordeelig saldo heeft gewerkt. De voorzitter dankte eveneens den penningmeester en benoemde de heeren Van Rees en dr. Van Schaik ln een com missie belast met het nazien der reke ning. Aan de orde was vervolgens de verkle- zng van drie bestuursleden wegens perio dieke aftreding van de heeren J. J. M. Wiegman. J. W van Rees en J. E. Haitsma Muiier. Op voorstel van den heer Pasman werden de aftredenden bij acclamatie herkozen. Vervolgens werd mededeellng gedaan van de plannen voor het concours op 14 en 15 Juli a.s. Op verzoek van den voorzitter deelde mr. Van Schaik daarna eenige hippische bijzonderheden mede. De heer Pasman vroeg, of het mogelijk is de hindernissen wat zwaarder te maken. De heer Van Schaik antwoordde, dat zulks in het voor nemen ligt. Ook vroeg de heer Pasman of het mogelijk is een nummer barrière- springen in te voegen. De heer Van Schaik meende, dat het programma niet te over laden moet zijn. Het is echter te over wegen. Voorts vroeg de heer Pasman namens anderen, of er aan gedacht ls den leden reductie op het inleggeld te geven. Van bestuurszijde werd opgemerkt, dat daar aan wel gedacht is. Men meende evenwel, dat het lidmaatschap moet dienen, om de vereeniging steun te geven en dat men moet coupeeren. dat de menschen lid wor den, om reductie te krijgen. Bovendien zit hieraan allerlei administratieve romp slomp vast. Het huishoudelijk reglement laat echter wel de mogelijkheid van re ductie open. Daarna zegde de voorzitter dank voor de ontvangen wenken en sloot de verga dering. Autobusdienet WassenaarVoorschoten. De Kroon heeft, met vernietiging van het bestreden besluit van Ged. Staten voor zoover daarbij aan den appellant vergun ning voor het na te noemen trajects gedeelte is geweigerd alsog aan H. Bolhuis te Noordwij k onder bepaalde voorwaarden vergunning verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst van Was senaar (Wassenaarsche Slag) naar Voor schoten (begin Papelaan) en omgekeerd. Aanrijding. Toen de motorrijder I met zijn motor vanuit de Rust- en Vreugdlaan den Rijks straatweg wilde oprijden, werd hij van achteren aangereden door de auto, be stuurd door mevr. Z. uit Den Haag. die onder toezicht van haar echtgenoot de auto bestuurde. De motorrijder werd od den wegberm gesmakt en bekwam daarbij hoegenaamd geen letsel; maar zijn motor werd zoo goed als geheel vernield. Den heer I treft geen schuld. Tegen den echt genoot van mevr. Z. werd proces-verbaal opgemaakt. Naar wij vernemen zal ook dezen zomer voor de ouden van dagen wederom een autotocht worden georganiseerd. In de Raadhuisstraat werd een kind van De J. aangereden door den landbou wer C. D. Het kind bekwam hierbij een hoofdwonde. o BOSKOOP. Besprekingen over onteigening. Ten raadhuize in deze gemeente worden besprekingen gehouden tusschen de taxa teurs van den Provincialen Waterstaat, met belanghebbenden, voor de onteigening van perceelen ten behoeve van den bin- 1 nenkort aan te leggen straatweg „Bos koop-Alphen". Het doel dezer besprekin gen is, voorkoming van onteigeningsproce- dures. Kapelaan H. Hofstede, alhier, heeft zitting genomen in het hoofdcomité voor den over eenige maanden te Gouda te houden groote „Missie actie". Voor Zondag 10 Juni, zal de Zondag- dienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger. KOUDEKERK De Pinkstercoliecte voor de Zending heeft in de Ned. Herv. Kerk opgebracht f. 157.64. De collecten voor de Diaconie brachten in de afgeloopen maand in de 'Ned. Herv. Kerk op ruim f. 129. NIEUWKOOP Intronisatie. Sinds lang koesterden de eerw. zusters van het R.K. Liefdegesticht den wensch om een beeld ln den tuin te zien geplaatst van het H. Hart van Jezus, Patroon van het Gesticht. Een verpleegde, thans wijlen J. G. Bocxe, zeer voldaan en dankbaar voor de verpleging, stelde de eerw. overste voor dat doel een som gelds ter hand, terwijl de heeren Bik en Bredeveld uit Leiden, de aannemers van de nieuwe kerk en pastorie, een bedrag verschaften voor het voetstuk. Dezer dagen is het beeld geplaatst ln den tuin achter het ges.icht; het ziet er fraai uit. Het is 1,80 M. 'hoog en werd vervaardigd in het atelier van A. Swinkels te St. Oedenrode, terwijl het voetstuk van best steen is gemetseld. Vrijdag a.s. des nam. 3 uur zal pastoor Blom de plechtige intronisatie verrichten. Een stoet van misdienaars en bruidjes zullen het geheel opluisteren, terwijl tus schen de verschillende handelingen de eerw. zusters en de schoolkinderen liede ren zullen zingen. Daarna trekt de stoet naar de kerk, waar de plechtigheid beslo ten zal worden met een lof. Eerste steenlegging der nieuwe R.K. kerk. Op Donderdag 14 Juni a.s. zal na een gezongen H. Mis te 9 uur de Deken van het Dekenaa.t de H. eerw. heer J. M. Helle gers te Alphen aan den Rijn, krachtens volmacht van den bisschop, de eerste steen leggen voor het nieuwe KIK. kerk gebouw. Ieder belangstellende zal daarna in de gelegenheid worden gesteld een steen te metselen. ZEVENHOVEN Natte tuinen. Eenige inwoners van het Noordeinde ondervinden in hun tuinen de nadeellge gevolgen van het feit dat de weg door trokken wordt van het rlngsl'otwater, waardoor de tuinen papperig zijn. Van een en ander is het polderbestuur ln kennis gesteld. Door B. en W. is vergunning ver leend tot het houden eener collecte voor de alleenstaande blinden te Wolfheze. ALPHEN DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. 8-jarig jongetje overleden. Gisteravond vond langs de Raadhuis straat hoek Westkanaalweg een zeer ernstig verkeersongeval plaats, waarbij de 8-jarige Karei van Leeuwen het leven liet. Deze liep met eenige kinderen achter een auto en hield zich daaraan vast; hij werd door den brugman v. D. nog gewaar schuwd den wagen los te laten. Aanvan kelijk gaf men hieraan geen gehoor. Toen de ongelukkige echter de wagen los liet en den weg overstak, liep hij tegen een uit tegenovergestelde richting komende vrachtauto van de fa. Akerboom uit Wad- dinxveen, bestuurd door den chauffeur G. Los. De jongen, die tegen den grond werd geslingerd en door een der achterwielen werd overreden, bleef zeer ernstig gewond liggen. Hoewel reeds spoedig dr. N. ter plaatse verscheen bleek de toestand reeds hopeloos, zoodat het kind helaas spoedig daarna overleed. Volgens ooggetuige treft den bestuurder geen schuld. NIEUWVEEN. Aanbesteding. De zwemvereenlging „De Verbetering" heeft een aanbesteding gehouden voor het bijbouwen van 14 dubbele kleedkamertjes. De inschrijving was als volgt: firma v. d. Breggen, Boeree, f.420; C. Speet f.397, J. P. Visser f. 390. Aan den heer Visser ls het werk gegund. Bovengenoemde vereeniging draagt zeer terecht haar naam, daar zij alles doet om het zwembad aantrekkelijk en gerieflijk te maken. Vergadering der Commissie voor Wijkverpleging. In café Schreuder werd door de Com missie voor Wijkverpleging een openbare vergadering gehouden. De belangstelling was zeer slecht. Burgemeester J. W. Geesink opende en heette allen welkom. Hij gaf het woord aan Mevr. KeijserLa Plein van het Groene Kruis te Hoek van Holland, die de noodzaak van een Wijkverpleegster dulde lijk uiteenzette. Na deze rede werd gele genheid gegeven vragen te stellen. Dr. Lucardie stelde vragen omtrent de voorwaarde voor de oproep van sollicitan ten voor verpleegster en over de ultge strektheld van NieuwveenZevenhoven. De zuster moet zich toch makkelijk kun nen verplaatsen. Burgemeester Geesink antwoordde, dat bij de oproep vermeld zal kunnen worden „goed kunnende fietsen". Mevr. KeizerLa Plein zeide dat goede samenwerking met den dokter een groote vereischte is. De heer Wijfje vroeg naar de verplichting als het ledental niet vol doende is. Het antwoord luidde, dat het Hoofdbestuur voor de eerste 3 jaar subsi' die geeft; dan zal blijken, dat het instl- stuut Wijkverpleging ook hier uitgebreid zal zijn. De heer Spreij bracht in het midden, dat de subsidie's gedaald zijn en vroeg of de Vereeniging al een reglement gereed heeft. De spreekster merkte op, dat het hier geen vereeniging betreft; het ls een commissie. Het Groene Kruis krijgt subsidie, de commissie draagt de verplich ting. Dr. Nout heeft van spr. vernomen, dat in Hoek van Holland de contributie 10 cent per week is en dat men daar jaar- lij ksch geld over houdt. Dit laatste werd ontkend. Dr. Nout vroeg hoe het moge lijk is, in een veel kleinere gemeente met 5 cent per week rond te komen. Dr. Nout deelde mede, dat er over de subsidie van het Hoofdbestuur al geschreven is. Burge meester Geesink dankte de spr. voor haar duidelijk betoog en de aanwezigen voor hun opkomst; waarna sluiting volgde. WOUBRUGGE Onder toezicht van de politie werden bij den heer v. d. M. in de buurtschap Hoogmade door een 12-tal arbeiders op diens land ongeveer 100 R.R. narcissen- bloembollen gerooid. De heer v. d. M. had deze bollen gekweekt in strijd met de sa- neerlngsvoorschriften. De bollen werden in beslag genomen en proces-verbaal op gemaakt. KON. HOLL. LLOÏD. FLANDRIA, uitreis, 5 Juni van Santos. ZEELANDIA, 6 Juni van A'dam naar B. Aires. HALCYON LIJN. STAD ARNHEM, 5 Juni van Vlaardlngen naar Gefle. FLENSBURG, 5 Juni van Emden. STAD HAARLEM, 5 Juni v. R'dam te Porto Ferrajo. STAD VLAARDINGEN, 5 Juni V. Vlaardln gen te Klrkenaes. VREDENBURG, 5 Juni v. Vlaardlngen te Lulea. MIJ. NEDERLAND. POELAU LAUT. 6 Juni van Java te A'dam POELAU ROEBIAH. 5 Juni van Hamburg naar Amsterdam. TABIAN. uitreis. 5 Juni te Antwerpen. CHR. HUYGENS. uitreis, 5 Juni van Suez. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, 6 Juni van Batavia naar Genua. TABINTA, 5 Juni v. Batavia n. Amst. KON. NED. STOOMB. M1.I ACHILLES, Midd. Zee naar Rotterdam, pass. 5 Juni n.m. 7 uur 30 Ouessant. BERENICE, 5 Juni van Musel te Oporto. ORESTES. 5 Juni n.m. 7 uur 15 van A'dam te Hamburg. ULYSSES. 5 Juni van Algiers n. A'dam. FLORA, 5 Juni van W. Indië te New York. SIMON BOLTVAR, thuisreis, pass. 5 Juni v.m. 2 uur Flores. RHEA, 5 Juni van Spanje laatst R'dam te Amsterdam. DEUCALION, 6 Juni v. Barcelona te Genua AJAX, 5 Juni v, Stettin te Kopenhagen. AMAZONE, 6 Juni v. Cadix te Huelva. STELLA, 6 Juni v. Istanboul te Bourgas. TRITON, 6 Juni v. Genua te Livomo. VESTA, 6 Juni v. Beyrouth n. Malta v.o. AURORA, 6 Juni v. Oran te Palermo.- ALKMAAR, thuisr., 6 Juni te Liverpool. CALYPSO, Middl. Zee n. Amst., pass. 6 Juni n.m. 2 u. Ouessant. HERCULES. 6 Juni v. Amst. n. Hamburg. PERSEUS, 6 juni V. Amst. n. Kopenhagen. ROTT LLOYD. INDRAPOERA, thuisreis, 5 Juni n.m. 6 U. van Marseille. SIBAJAK. thuisreis, 6 Juni van Colombo. KOTA RADJA, thuisr., 6 Juni n.m. 1 u. V. Marseille. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN MAASKERK, 4 Juni van Port Boust niar Monrovia. HOLLAND—BRITSCH INDIË LIJN. HOOGKERK, 3 Juni van Calcutta naar Rotterdam. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. TJIBADAK, 5 Juni van Macassar naar Soerabaya. TJIKEMBANG, 3 Juni van Shanghae te Hongkong. KON PAKETV MIJ. RANTAUPANDJANG, 4 Juni van Batavia te Tamatave. JAVA—NEW ÏQRK LIJN. KOTA GEDE, 4 Juni van Philadelphia te New York. TALISSE, New York n. Java. pass. 5 Juni Gibraltar. MIJ OCEAAN. PEISANDER, 5 Juni van Swansea naar Birkenhead. MACHAON, Java n. Amst., 4 Juni te Sin gapore. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DINTELDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 3 Juni van Punta Arenas. BOSCHDIJK, thuisreis, 5 Juni van Ha vana. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN ALWAKI, thuisreis, pass. 5 Juni Las Palmas. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ALMKERK, uitr., 2 Juni te Bunbury. HOLLAND-AFRIKA LIJN. MELISKERK, 5 Juni van Lorenzo Marques n. Beira. KLIPFONTEIN, 5 Juni van Port Said naar Genua. HEEMSKERK, uitreis, 6 Juni te Antwerpen DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. VEERHAVEN, Sluiskil naar Philadelphia, pass. 5 Juni Vllsslngen. REGINA. 4 Juni van Par te Rouaan. BATAVIER II, 6 Juni van Rotterdam te Gravesend. AALSUM, 3 Juni van Rosario te B. Aires. WINSUM. 4 Juni van Archangel n. Londen. LEERSUM, 4 Juni van Archangel naar Zaandam. SCESTERBERG, 5 Juni van Kemi naar Westzaan ANGELINA, 2 Juni van Port Swettenham naar Soesoe. JOSEFINE, 3 Juni van Singapore naar aletta' 2 Juni van Soesoe n. Singapore. petronella, 2 Juni van Soesoe naar Singapore. J. B. AUG KE66LER, 31 Mei van Pladjoe naar Balik PaDpan. AN ASTASIA, 2 juni van Pladjoe naar Singapore. AGATHA, 2 Juni van Batavia n. Pladjoe. ALDEGONDA, 2 Juni van Batavia naar Pladjoe. IRIS, 31 Mei van Manilla n. Cebu. JUNO, 2 Juni van Canton te Swatow. MURENA, 31 Mei van Curacao n. Lands End v.o. MEGARA. 2 Juni van Curacao n. Houston. MAJA, Rouaan naar Curacao. 2 iunl bij St. Kitts. MAMURA, Montreal naar Tampico, 31 Mei bij Key West. MARPESSA, 6 Juni van Londen te Curacao MERULA, 3 Juni van R'dam te Curacao. HILVERSUM, naar Londonderry, 5 Juni bij Inishoven Head geankerd. LETO, naar Antwerpen, was 5 Juni 1 uur 55 v.m. 1200 mijlen W. van Valentia. LAUWERZEE, sleepboot, 1 Juni van SafH naar Corcubion. APOLLONIA, 3 Juni van Port Said te Constanza. schelde, sleepboot, naar R'dam. was 2 Juni 12 uur 's middags op 4 gr. 29 min. N B. en 55 gr 22 min. ol. ALCOR 5 Juni van Leningrad n. IJmui- den v.o. MIRACH. 5 Juni van R'dam te Archangel ALBIREO, 31 Mei van R'dam te Onega. TRITO. 6 Juni van R'dam te Belfast. VECHT. 2 Juni van Hudikswall te Sunds- wall. MARK, 2 Juni van Wasa n. R'dam. ÏJSSEL, R'dam, naar Lulea, pass. 5 Juni Elseneur. 3-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7