75*,e Jaargang DONDERDAG 7 JUNI 1934 No. 22763 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Feuilleton-Prijsvraag. VISSCHERBJBERICHTEN. Het voornaamste Nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIE^: 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agemtscihappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aanbal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending w brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 CTs. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Poet«Mtq*e- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. lrT1lrf 'tl "rr RRIJS DEZER COURANT* Voor Lelden per 3 maanden f.2.35; per week Bulten Lelden, waar agenten gevestigd ?Un, per week 0.18 Framco per post f.2.35 portokoeten. 0.18 Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. Hen, die zich deze maand op ons Blad abonneeren, zenden wij op ver zoek gratis de reeds verschenen nummers van ons blad van 23 Mei 1934 af, op welken datum wij met de plaatsing van onze Prijsvraag feuilleton zijn begonnen. DS. A. DE BONDT. Ds. A. de Bondt, predikant bij de Geref. Kerk alhier, staat op het tweetal bij de Gerei. Kerk van 's Gravenhage-West, in je vacature, ontstaan door de vestiging van een vijlde predikantsplaats. Met hem staat op het tweetal ds. J. B. v. d. Sijs, te Steenwijk, afkomstig uit Leiderdorp. EEN NIEUW TARIEF BIJ DE N.Z.H.? Een der organisaties had als punt van bespreking voor de aanstaande conferentie opgegeven het op de plaatsbewijzen ver melden van de thans geldende prijzen. In mtand hiermede heeft de directie thans uo de erkende Spoor- en Tramwegorga- risaties medegedeeld dat bereids eenigen (i]d in overweging is het doen vervallen ran de toeslag-heffing en de invoering ran een nieuw tarief. LANDDAG OP „OUD-POELGEEST" DER A.R. PARTIJ. De voorbereiding van den op Woensdag 27 Juni a.s. te houden Landdag op het Buitengoed '.Oud-Poelgeest" te Oegstgeest, georganiseerd door het bestuur der Kamer- ileskringeentrale „Lelden" der A.R. partij is in vollen gang. Aan de besturen der tot den Kamer- kieskring .Leiden" behoorende Klesvereeni- éngen (70) is een circulaire gezonden, relsclubs te vormen zoonoodig in samen werking met naburige Kiesvereenlglngen, met gebruikmaking van z.g. Touring-Cars. Op Oud-Poelgeest" is volop ruimte tot parkeeren van tientallen en honderdtallen auto's, die onder behoorlijke bewaking lullen gesteld worden, evenais de rijwielen Binnen enkele dagen verschijnt het programma, waarin de Regelingscommissie, onier leiding van haar voozitter, dr. J. G. van Es. allerlei bijzonderheden meedeelt. Het bekende Chr. Muziekgezelschap .Crescendo" van Sassenheim, directeur de heer W, J. Smolders, verleent muzikale meiewerking. Als sprekers hopen op te treden: in de morgensamenkomst de heer J. Schouten van Rotterdam, lid der Tweede Kamer; m de middagsamenkomst prof. J. W. Geels, hoogleeraar aan de Theol. School te Apel doorn; Mr. G. A. Diepenhorst lid van Ged. Staten van Utrecht; en ds. J. Fokkema, Nel Herv. Pred. te Amstelveen. hoogheemraadschap van rijnland De rekening over 1933 vastgesteld. In de gisteren alhier gehouden veree nigde vergadering van het Hoogheemraad schap van Rijnland, deelde het bestuur mede te moeten ontraden om in te gaan op een in de vorige vergadering opgewor pen denkbeeld, dat Rijnland zich zou be lasten met de invordering van de omslagen der binnen Rijnland gelegen polders en waterschappen tegelijk met het bunder- Seld van Rijnland. Afgezien van de vraag of die instellingen het aangenaam zouden vinden, dat een belangrijk deel van hun taak zou worden ontnomen, zou dit stelsel voor Rijnland zelf groote bezwaren mee brengen. De vergadering vereenigde zich met dit standpunt. Bij de overlegging van een besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en Noord-Holland tot toepassing van een tijdelijke korting op de wedden van den dijkgraaf, secretaris, rentmeester en inge nieur deelde het bestuur mede, in de vol- Sende vergadering een voorstel te zullen boen voor een algeheele salarisherziening Nadat beschikkingen op een tweetal be zwaarschriften tegen aanslagen in het bundergeld waren genomen, werden nieu we instructies vastgesteld voor den secre- "hs, den rentmeester en den ingenieur. Besloten werd tot overdracht aan dc Mmeente Katwijk in eigendom, onder bed en beheer van den weg tusschen de «nnensluis te Katwijk aan Zee en den hwarteweg met bijbetaling door Rijnland Vb» 1. 2000. Van twee perceelen der Katwijksche wellanden werd de afgraving aan diverse segadigden toegestaan. Hierna werd de rekening over 1933 vast gesteld in ontvangst op f. 1.070!97ö',65, in JHfaaf op f. 917.153,18 en een saldo van 1 153.817,47. VEREENIGING „HANDELSBELANGEN BREESTRAAT". Een actie voor betere bestrating. In het café-restaurant „In den Vergul den Turk" werd gisteravond een vergade ring gehouden door bovengenoemde veree- niging ter bespreking van de middelen, die zouden kunnen lelden tot moderniseering van de Breestraat om deze straat te ma ken tot een werkelijke winkelstraat, waar gelegenheid voor het publiek zal zijn om rustig te kunnen winkelen. De voorzitter, de heer Joh. Geijtenbeek opende te onge veer negen uur de vergadering en dankte de aanwezigen voor hun opkomst. Spr. had een grootere schare van belangheb bende winkeliers verwacht. Het onderwerp de verbetering van de straat, waar zij hun bestaan moeten vinden is toch belangrijk genoeg. Nadat de door den secretaris gelezen notulen zijn vastgesteld, wordt allereerst medegedeeld, dat door de Leidsche Mid denstandscentrale aan het bestuur was bericht, dat door haar geen medewerking aan de Vereenlglng kan worden verleend. Dit schrijven werd uitvoerig besproken en eenparig keurde men de houding der L.M.C. scherp af. Het agendapunt „bestrating" gaf nog al wat bespreking. Algemeen was de vergade ring van oordeel dat bestendiging van den toestand van de Breestraat-bestrating spot met redelijke eischen die men aan een winkelstraat mag stellen. Het bestuur werd opgedragen een conferentie met het hoofd der gemeente aan te vragen om er bij hem op aan te dringen, dat met spoed aan dezen toestand een einde wordt gemaakt en tevens te bespreken de wenschelijkheld van een gedeeltelijk parkeerverbod. De vergadering eindigde met de una nieme verzekering der aanwezigen, dat zij allen in hun eigen omgeving propagandist voor de vereeniging zullen zijn. De voorzitter sloot omstreeks half twaalf de vergadering. HASCO-TENTOONSTELLING. Een achttal schilderspatroons, die allen een cursus in relief- en plastiekwerk heb ben gevolgd bij de firma Herman A. Schreuder en Co. te Schoonhoven en des wege het Hasco-dlploma hebben verworven hebben teneinde vakmenschen en publiek te laten zien wat er met Hasco-relief te bereiken is, in de kleine Stadszaal een expositie georganiseerd. Een groot aantal beschilderde platen, stelt de bezoekers in staat zich een goed denkbeeld te vormen van de effecten, welke met Hasco-relief te bereiken zijn. De tentoonstelling blijft tot en met Zaterdagmiddag geopend. NED. ROODE KRUIS. Jaarvergadering van de afdeeling Leiden. In de gistermiddag gehouden jaarlijksche algemeene ledenvergadering van de afdee ling Leiden van het Nederlandsche Roode Kruis, werd het jaarverslag van den secretaris, mr. M. B. Vos onveranderd vastgesteld. De Inkomsten bedroegen f. 1182.23, de uitgaven f. 737.81. zoodat er een batig saldo is van f. 454.42. De aftredende bestuursleden dr. J. C. M. Timmermans en prof. dr. J. van der Hoeve werden herkozen. Als afgevaardigde naar de op 29 dezer in Beverwijk te houden algemeene ver gadering werden benoemd de heeren dr. H. H. Maas en mr. M. B. Vos. LEIDSCHE MECANO-CLUB. Gistermiddag hield bovenstaande club één van haar gewone bijeenkomsten ln „Royal" aan de Doezastraat. Nadat de voorzitter de vergadering ge opend had, gaf hij het woord aan den lei der. die verschillende deelen uit het nieu we Mecanon Magazine besprak. Vooreerst de teekenmachines voor wis kunde, geheel gemaakt van Meccano. Daarna werd een zandspuit behandeld, dienende om ijzeren staven roestvrij te maken en vervolgens iets over de nikkel- groeven. De foto's voor verscheidene vlieg tuigen en locomotieven werden eveneens behandeld, wat nogal in den smaak viel, vooral omdat er verscheidene nieuwe types bi] waren. Hierna sloot de voorzitter de verga dering. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaats examen geneeskunde de dames J. H. Klein (Den Haag) (cum laude); J. W. M. van Swet (Schlebroek); C. Smeenk (Den Haag); G. G. Schott (Den Haag); H. G. Meyerink (Zwolle); A. M. Velds (Oegstgeest); E. J. K. de Vries (Den Haag) en J. M. Reys (Den Haag), en de heeren C. D. Bink horst (Rotterdam); J. Donkersloot (Over- schie); A. W. Philippl (Scheveningen)W. D. Muller (Den Haag); P. B. A. Mc Hef (Leiden); W. Ch. Strieker (Rotterdam); J. P. J. Verberne (Den Haag)L. M. C. Bedeaux (Tilburg); B. Smit (Rotterdam); L. Zeldenrust (Den Haag) en R. Drion (Den Haag). Candidaats examen Chineesch-Japan- sche letteren, de heer J. D. Thijs (Zeven bergen), cum laude. NED. GEN. TOT ZEDELIJKE VERBETE RING DER GEVANGENEN AFD. LEIDEN. Verslag over het jaar 1933. Aan dit verslag is het volgende ontleend In het Bestuur kwam geen verandering. Het ledental verminderde met 5 en be droeg op 31 Dec. 1933: 138. Aan contributies, subsidies van Regee ring en Hoofdbestuur werd ontvangen f. 980.98; de uitgaven bedroegen f. 1069.96, zoodat het voordeelig saldo dat op 31 Dec. 1932 f. 152.09 bedroeg, is geslonken tot f. 63.10. Aan rechtbanken, politierechters en an dere rechterlijke autoriteiten werden twee en veertig rapporten uitgebracht over aard en vroeger leven van beklaagden. In totaal werd in 1933 56 maal uitvoe rig gerapporteerd. In 1933 werden 21 voorwaardelijk ver oordeelden en 1 voorwaardelijk niet-ver- volgde aan onze Afd. toegewezen, d. w. z. aan de Afd. werd het toezicht op de na leving der bijzondere voorwaarden, den voorwaardelijk veroordeelden en den voor waardelijk niet-vervolgde opgelegd, opge dragen. 8 Hunner werden aan werk ge holpen, terwijl een enkele maal materieele steun werd verleend. Op 31 Dec. 1933 stonden ln totaal 35 voorwaardelijk veroordeelden en 2 voor waardelijk niet-vervolgden onder ons toe zicht, waarvan 26 uit Leiden; 1 uit Alphen a. d. Rijn; 1 uit Boskoop; 1 uit Hazers- woude, 1 uit Katwijk; 1 uit Leiderdorp; 2 uit Noordwijk; 1 uit Noordwijkerhout; 2 uit Oegstgeest en 1 uit Zoeterwoude. Van de voorwaardelijk veroordeelden werden 11 gesteund, hetzij rechtstreeks door de Afd., hetzij met bemiddeling van de Afdeeling door derden. Een voorwaardelijk veroordeelde over trad herhaaldelijk de hem opgelegde bij zondere voorwaarden, terwijl een ander zich tijdens zijn proeftijd opnieuw aan een strafbaar feit schuldig maakte. Voor belden werd tenuitvoerlegging van de voorwaardelijk opgelegde straf gevraagd, hetgeen ook geschied is. In totaal werden 11 ontslagenen gehol pen aan werkkleeding, schoeisel en reis geld: 9 werden aan werk geholpen Het jaarverslag besluit met een opwek king om lid te worden van het Genoot schap. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Hoenderpark La Callina, Donklaan 29, Voorschoten. Hoenderpark en handel in pluimveevoeders. Eigenaar: W. Bourgeois, Voorschoten. Opheffing: M. C. C. Droes, Schoolstraat lOd, Voor schoten. Manufacturenwinkel Mej. N. Natzijl uit Nieuwkoop is met ingang van 15 Juni a.s. benoemd tot leer ling-verpleegster aan het Gesticht ..Ende geest". De heer drs. J. A. G. van der Veer, leeraar in de oude talen en de oude ge schiedenis aan het Sted. Gymnasium al hier is in gelijke functie benoemd aan het gemeentelijk gymnasium te Schiedam. Onze oud-stadgenoot de heer N. Segaar, chef van de 3de Telegraafsectie te Cheribon. werd overgeplaatst naar het hoofd-post- en telegraafkantoor te Ban doeng, om aldaar op te treden als chef van de 2de Telegraafsectie. In den aanstaanden zomer zullen er naar verscheidene platasen in ons land goedkoope treinen loopen. Aan de stations is een opgave daarvan verkrijgbaar. Men schrijft ons: De verleden week gehouden collecte voor de Toevlucht van Chr. Jeugdhulp heeft ruim f. 295 opgebracht; een mooi bedrag, bijeengebracht door vele ijverige collec tanten, wier hulp door het Bestuur op grooten prijs wordt gesteld. Dat in dezen moeilijken tijd, waarin zoo dikwijls hulp wordt gevraagd, nog zoovelen bereid ble ken, dit werk door hunne gaven te steu nen. stemt het bestuur tot groote dank baarheid en geeft moed, voort te gaan met den moeilijken en vaak zoo slecht beoor deelden arbeid. De uitslag der collecte be wijst, dat er toch velen zijn, die dit werk voor afgedwaalden en hulpbehoevenden willen steunen. In het hoekpand HeerensingelOs- en Paardenlaan, waarin tot voor kort de slagerij van den heer Horree gevestigd was, opent de heer F. Lardee vandaag een kapperszaak. De eigenaar heeft zijn salon geheel laten restaureeren en keurig inge richt, zoodat de zaak zoowel van binnen als van buiten gezien mag worden en een netten indruk maakt. De navolgende schepen zijn morgen radiotelegrafisch te bereiken via het kust- station Scheveningen Radio. Alcyone, Aldabi. Alchiba. Alwaki. Chr. Huygens. Indrapoera Joh. v. Oldenbarne- velt, Joh. de Wdtt Kota Agoeng, Kota Nopan, Kota Pinang Mam. v. St, Alge- gonde, Orania, Oranje Nassau, Poelau Bras. Poelau Tello, Sibajak. Simon Boli var, Slamat Venezuela Volendam, Zee- landia. Behalve bovengenoemde passagiers schepen zijn de meeste Nederlandsche schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen Radio bedragen de totale kosten 44 cent per woord. M VERKEERSWEEK. VERKEER VAN RECHTS GAAT VOOR. Wederom werd tegen een 7-tal bestuurders van motorrijtuigen proces-verbaal opgemaakt ter zake ondeugdelijke handrem, terwijl in de stuurinrichting van één auto 80 graden speling bevonden werd. Aan 35 autobestuurders kon een blauw goedkeuringsbewijs worden afge geven. In den afgeloopen nacht is een personenauto op den overweg Rijnsburgerweg gereden tegen één der vorkpalen, waarop de afsluit- boomen rusten. De bestuurder L. E. wonende te 's Gravenhage, bleek dronken te zijn. De beschadigde auto werd in beslag genomen, pro- ces-verbaal tegen den bestuurder opgemaakt. Vele voetgangers geven nog blijk weinig prijs te stellen op behoud van leven en gezondheid. Althans komt men tot deze conclusie, als men hen met ware doodsverach ting in de lengterichting op den rijweg ziet loopen, of schuin de straat ziet oversteken, soms boven dien zonder eerst behoorlijk uit te kijken. Voetgangers, het trottoir is voor U. Begeeft U niet zonder nood zaak op den rijweg. Steekt den rijweg loodrecht over. Overtuigt U bovendien tevoren of dit veilig kan geschieden. Zooals algemeen bekend gaat op een drie- of viersprong van wegen het verkeer van rechts voor. De wet maakt voor dezen regel geen onderscheid tusschen hoofd- en zijwegen. Wordt aangenomen, dat men den van rechts komende tijdig kon bemerken, d. w. z. zien of hooren, dan is de regel: Rechts gaat voor, voor lOOVo van kracht. Hieruit volgt, dat op een onover- zichtelijken hoek, wanneer de van rechts komende b.v. geen signaal gaf, deze zich er niet op kan be roepen voorrang te hebben. Maakt de wet dus geen onderscheid tus schen hoofd- en zijwegen, de rech ter houdt er in mindere of meerdere mate wel rekening mee. De Hooge Raad heeft immers beslist, dat de van rechts komende, als hij uit een zijweg komt, wel degelijk heeft rekening te houden met het ver keer op den hoofdweg, ook met dat komende van links. Derhalve mag hij niet rijden op een wijze, alsof hij zich van het verkeer op den hoofdweg van links komende niets aantrekt. Komt men uit een straat en gaat men een onoverzichtelijken hoek om, dan is het eisch, dat men vooral als men uit een zijstraat komt, zeer voorzichtig rijdt. Morgenavond zal door het Leid sche Politie Muziekgezelschap in verband met de verkeersweek een wandeling door de stad gemaakt worden. Een propagandawagen zal meerijden. Gevolgd zal worden de "olgende straten: Zonneveldstraat, Doezastraat, Witte Singel, Kaiser- straat. Rapenburg. Noordeinde, Rijnzichtbrug, Morschweg, Morsch- straat, Prinsessekade, Kort Rapen burg, Boommarkt, Aalmarkt, Visch- markt, Burgsteeg. IJ MUIDEN, 7 Juni 1934. vischfrijzen Tarbot per K.G. f. 0.50f. 0.40; Griet per kist van 50 K.G. f.28fx3Tongen per K.G. f. 0.73—f. 0.48; Middelschol f.30— f. 25, Zetschol f. 32—f20, Kleine Schol f24 f. 4.80, Schar f. 4.30f. 4, Tongschar f. 28 f.21, alles p. kist van 50 K.G.; Vleeten p. stuk f. 3.72f. 0.65; Pieterman en Poontjes f. 4.90f. 3.70, Groote Schelvisch f. 21, Middel Schelvisch f. 20f. 18, Klein- middel Schelvisch f. 17f. 7.60, Kleine Schelvisch f9f. 2.55, alles p. kist van 50 K.G.; Kabeljauw, p. kist van 125 K.G f. 26—f. 13; Gullen p. kist v. 50 K.G. f. 11.50 f. 2.55; Lengen per stuk f. 1; Heilbot per K.G. f. 0.90—f.0.53; Wijting p. kist van 50 K.G. f. 4.70f. 4; Koolvisch p. stuk f. 0 23; Makreel p. kist van 50 K.G. f. 3.75f. 2.25. Aangekomen 4 Stoomtrawlers: IJM. 96 met f.1203; IJM. 130 met f.812; IJM. 44 met f.2736; IJM. 48 met f.2405, de Deen- sche kotters E 179 met f. 614; E 453 met f640E 436 met f490 en de loggers KW. 78 met f.1116; KW. 95 met f.809: KW. 161 met f.1037; Shv. 342 met f.827; Shv. 69 met f. 667. BINNENLAND. De Eerste Kamer over het wetsontwerp tot bescherming der openbare orde. (Bin nenland, 3e Blad). Verdrag inzake goederenverkeer tus schen Duitschland en Nederl. Indië onder teekend. (Binnenland, 3e Blad). Algemeene vergadering van den Ned. Slagershond te Baarn. (Binnenl., 3e Blad). De loonen in het bouwvak. (Binnenland, 3e Blad). BUITENLAND. Het Fransche voorstel inzake Ontwape ning. (Buitenl., Ie Blad). De Belgische regeering de Broqueville afgetreden. (Buitenl., Ie Blad). Een Belgische prins geboren en naar wijlen koning Albert genoemd. (Buitenl., Ie Blad). Bewapening van Frankrijk en de Vereenigde Staten. (Buitenl., Ie Blad). Moord en onrust in Spanje. (Buitenl., en Tel., Ie Blad). DE ALGEMEENE TOESTAND. Rondom de Ontwapening. Om halfvier gistermiddag is de zitting van het presidium der Ontwapeningscon ferentie voortgezet. Tegelijkertijd werd de reeds aangekondigde ontwerp-resolu- tie der Fransche delegatie gepubliceerd. De tekst van de Fransche ontwerp resolutie luidt als volgt: De hoofdcommissie neemt de ontwerp resoluties in overweging, welke bij haar zijn ingediend door de delegaties der zes mogendheden, Turkije en Sovjet-Rusland; is overtuigd van de noodzakelijkheid, dat de conferentiewerkzaamheden moe ten worden voortgezet met het doel een algemeene overeenkomst tot vermindering en beperking der bewapeningen tot stand te brengen; is vastbesloten onverwijld de reeds aan gevangen voorbereidende werkzaamheden voort te zetten zonder de bijzondere on derhandelingen welke de regeeringen mochten wenschen te voeren, om het de finitieve resultaat te vergemakkelijken, te beïnvloeden. 1. De hoofdcommissie, den nadruk leg gende op de bijzondere beteekenis van een snelle oplossing van zekere sedert den aanvang der algemeene beschouwingen ter sprake gebrachte kwesties, neemt de volgende beslissingen. la) Aangezien de resultaten van vroe gere conferentiewerkzaamheden reeds se dert een jaar in Europa het sluiten van zekere regionale veiligheidsverdragen heb ben mogelijk gemaakt, verzoekt de hoofd commissie de politieke commissie onver wijld haar werkzaamheden te hervatten in een vorm, welke zij passend acht, voor het sluiten van nieuwe overeenkomsten van soortgelijken aard en ten slotte even tueele betrekkingen met de hoofdcommis sie vast te leggen; lb) De hoofdcommissie verzoekt ander zijds de politieke commissie de bepalingen inzake de controle, welke reeds zijn aan genomen, voor zoover noodig te comple- teeren en voort te gaan met het onderzoek der uitvoeringsgaranties. 2) Luchtvaart. De hoofdcommissie be last haar sub-commissie voor luchtvaart aangelegenheden met de onverwijlde her vatting der kwesties, welke in haar reso- luti» van 23 Juli 1932 onder de rubriek I (luchtstrijdkrachten) werden opgeworpen (lnternationaliseering der civiele lucht vaart, afschaffing van het bombardement uit de lucht, vermindering der militaire luchtstrijdkrachten enz.). 3) De hoofdcommissie verzoekt haar sub-commissie voor de kwesties betreffen de wapenfabrieage en den handel in wa pens. onverwijld haar werkzaamheden te h-"-vitten en overeenkomstig de verklarin gen van den vertegenwoordiger der Veree nigde Staten van 30 Mei zoo snel mogelijk rapport uit te brengen over de oplossin gen, welke zij voorstelt. Deze drie commissies moeten haar werk zaamheden naast elkander uitvoeren. Het zal de taak van het presidium zijn ze met elkander in overeenstemming te brengen. Zoodra de hoofdcommissie de meest dringende kwesties heeft opgeklaard, laat zij den president der conferentie de taak over op het geschikte oogenblik de nood zakelijke maatregelen te treffen, opdat zij zoodra het presidium de hoofdcommissie bijeenroept, voor zoover mogelijk een vol ledig ontwerp voor een verdrag aantreffe. De hoofdcommissie verzoekt den presi dent de regeeringen het voorstel van Sov jet-Rusland de conferentie onder den naam van vredesconferentie permanent te verklaren ter behandeling voor te leg gen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1