De moderne jeugd PALMOLIVE is natuurlijk! ODO j5"« Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 6 Juni 1934 Derde Blad No. 22762 BINNENLAND. {fabricage van TANDPASTA voor Uw tanden"! FAILLISSEMENTEN. AARDAPPEL VLOKKEN. ALS CRISIS-INDUSTRIE GERECHTVAARDIGD GEACHT. Bruikbaar als veevoeder ter vervanging van maïs. De door den Minister van Economische liken in het begin van dit jaar inge leide commissie, die tot taak had, te ad- nseeren over de vraag of de aardappel- ilttten een zoodanig veevoeder vormen, jat de verwerking van aardappelen tot asrdappelvlokken voor Nederland op den iaur een levensvatbare industrie zou ïunnen opleveren en zoo ja of tot vesti- png van een of meer fabrieken, waarin die bewerking kan geschieden, ware over It jaan, heeft dezer dagen haar advies san den Minister uitgebracht. De vraag of aardappelvlokken 'n bruik baar veevoeder is, meent de commissie ip grond van de voederwaarde van het product bevestigend te moeten beant- soorden, terwijl zij ook de praktische bruikbaarheid als voedermiddel als vast staande meent te mogen aannemen, hoe- vel men rekening moet houden met even- teelen tegenzin in het product, voort- itoelend uit conservatisme en kleine he lvaren. Deze zouden echter met 'n matig prijsverschil tegenover voederartikelen van gelijke voederwaarde zijn te overwinnen. Bet product zou overigens naar de mee ting der Commissie in hoofdzaak in ver malen toestand in de gangbare mengvoe ders moeten worden vermengd, waarbij tet dan met name bij voedering van var- lens en ook van pluimvee afzet zou kun- ten vinden. Ten aanzien van de vraag of de verwer- Bng van aardappelvlokken op den duur «n levensvatbare industrie kan opleveren, blijkt de commissie van oordeel te zijn, dit bij een vrij ruilverkeer en ongehin- dtrden export van aardappelen de aard- ippelvlokken-industrie niet op rendabele basis zou kunnen worden gedreven. De [rondstofvoorziening zou dan wegens den [rijs der aardappelen zeer bezwaarlijk toortgang kunnen vinden, terwijl boven dien de kosten der fabriekmatige bewer- Bng te zwaar zouden drukken, daar het product moet concurreeren met het op het Zuidelijk halfrond en in de Donaulanden onder veel gunstiger klimatologische om- ilandigheden en met lage productiekosten verkregen concurreerend product als maïs. De commissie heeft echter gemeend de mag onder de oogen te moeten zien of 5e ardappelvlokkenfabricage als crisis- Industrie gerechtvaardigd zou zijn. Zij M daartoe het vraagstuk ook bezien inlet kader der huidige economische ver- londingen, waarbij zij als werkhypothese heeft aangenomen, dat in de afzetmoge lijkheid van aardappelen en in de beper king en regeling van allerlei teelten ge durende ten minste vijf jaren geen ver andering in gunstigen zin zou optreden. Voor den bouw van een groote vlok- kenfabriek van den meest economischen unvang en het bedrijfskapitaal, raamt de tommissie een bedrag van rond f. 430.000, terwijl bij een afschijving van de fabriek vijf jaren en 150 campagnedagen per jaar in vol bedrijf de exploitatiekosten per ltd K.G. vervlokte aardappelen f. 0.42 widen bedragen. Uitgaande van de genoemde vervlok- Kagskosten per 100 K.G. aardappelen be tekent de commissie dan welke prijs aan den boer voor deze aardappelen kan wor den betaald indien voor de vlokken een prijs wordt gemaakt, die in overeenstem- ling is met den maïsprijs. Daartegenover hellend het bedrag, dat voor den ver- touwer de productiekosten van 100 K.G. uidappelen ongeveer- dekt, welk bedrag lij de huidige maïsprijzen aanmerkelijk tooger is dan wat de vlokkenfabriek den toer zou kunnen bieden, komt de Com missie tot een raming van den steun, die toodig zou zijn voor den verbouw van 1 HA aardappelen, bestemd voor vervlok- Hng. Uur de meening der commissie mag in Kn bouw van aardappelvlokken-fabrieken Pen middel worden gezien om onze aard- 'ppelteelt aan de behoefte aan te passen, lij is echter van oordeel, dat er wèl aan leiding bestaat om een gedeelte der door ie noodzakelijkheid van teeltbeperking bij raikerbieten, fabrieksaardappelen, tuin bouwproducten en door de komende om- letting van grasland tot bouwland vrij komende gronden voor aardappelenver- jouw te bestemmen. Zij noemt, aangezien io sterkste inkrimping heeft plaats ge- had op zand en veengronden en daar ook 'e tarweteelt slechts met betrekkelijk Poot risico in stand kan worden gehou den, die gebieden, met name Noord-Lim- kurg en Oost-Brabant als de in de eerste ®jats aangewezene voor aardappelver- wuw ter vervlokking. Wel zullen dan echter in die gebieden, speciaal voor dit i°«l geschikte aardappelsoorten moeten worden verbouwd, zoodat de bouw van fabrieken in die streken niet kan worden aangeraden vóór 1935, in September van 'olk jaar de campagne der fabrieken een aanvang zou kunnen nemen. Indien de Minister deze conclusies aan aardt, zou het naar de meening der Com- ®issie aanbeveling verdienen, dadelijk in Pn gebied, waar thans reeds over groote weelbeden product zou kunnen worden "«schikt, b.v. in het aardappelgebied van «eland en West-Brabant of in Noord- hiesland een fabriek te bouwen, waar- 'oor men ervaring met den fabrieksbouw eu exploitatie zou kunnen opdoen. Voor 'et jaar 1935 zo.uden dan meer fabrieken Jonnen worden opgezet, waarbij de Com- «issie op basis van een raming der pro fetie van gemengde veevoeders van oor- •ee' is, dat eventueel in die voeders de PMuctie van een achttal fabrieken, cor- 'espondeerend met een aardappeiareaal fn 12 000 H.A., zou kunnen worden opge nomen. Daarmede zou de import van maïs jannen verminderen met circa 70.000 tons, J-Me ongeveer 7 pCt. van de voor voeder- "Weinden jaarlijks geïmporteerde maïs. .Tenslotte merkte de Commissie op, dat 'et haar gewenscht voorkomt, de exploi- ™e der fabrieken over te laten aan het Wracuiier initiatief, uiteraard gesteund bepaalde Regeeringsgaranties ten "tfflen van den prijs der grondstof. GELDLEENINGEN VAN RIJKSWEGE AAN GEMEENTEN. Minister Oud wensebt de rente niet te verlagen. Het Tweede-Kamerlid, de heer Vliegen, had den Minister van Financiën de vraag gesteld of deze niet van oordeel was, dat, nu de groote Rijksconversleleening is ge slaagd en het Rijk leent a 4 pCt., het on billijk is dat de gemeenten die van het Rijk hebben geleend, hooger rente moeten blijven betalen. De Minister van Financiën beantwoordt deze vraag ontkennend. Het verstrekken van geldleenlngen van Rijkswege aan de gemeenten ls volgens den Minister te beschouwen als een zeer uitzonderlijke maatregel. Het ligt daarom in den aard der zaak dat de door het Rijk in rekening te brengen rente niet kan worden bepaald naar de condities, die het Rijk voor zijn leeningen kan bedingen doch moet worden vastgesteld, mede on der invloed van de positie, waarin de ge meente met betrekking tot de mogelijk heid van het aangaan van leeningen ver keert. Werd niet aldus gehandeld, dan zou de zonderlinge toestand zich voor doen, dat gemeenten, die niet meer in staat zijn op de vrije markt de vereischte gelden op te nemen, aan het noodige cre- diet zouden worden geholpen, op betere voorwaarden den gemeenten, die, zij het op niet zoo gunstige voorwaarden als het Rijk, toch nog op normale wijze de noo dige gelden kunnen verkrijgen. EXCURSIES MET HET INSTRUCTIE- VAARTUIG „PRINS HENDRIK". Een goede gelegenheid ons land te Ieeren kennen. Naar wij vernemen, zal het Onderwijs fonds voor de Scheepvaart binnenkort het Instructievaartuig „Prins Hendrik" beschikbaar stellen voor het organiseeren van excursies door organisaties, scholen en andere onderwijsinstellingen, die met groepen van ongeveer dertig personen tochten door het land wenschen te maken. Naar aanleiding van dit bericht hebben wij ons gewend tot den heer G, de Jong, te Amsterdam, directeur van het Onder wijsfonds voor de Scheepvaart, tot het verkrijgen van nadere inlichtingen. De heer De Jong bevestigde ons in de eerste plaats de juistheid van het bericht. „Wat is de reden, dat het Onderwijs fonds de ..Prins Hendrik" ook ter be schikking van andere organisaties en scholen gaat stellen?" „Sinds het Onderwijsfonds aldus de directeur de „Prinses Juliana", het tweede Instructievaartuig, dat veel groo- ter en geschikter is, dan de „Prins Hen drik", in de vaart heeft gebracht, is de economische toestand veel slechter gewor den. Het was aanvankelijk onze bedoeling en in de toekomst is zij het nog de „Prins Hendrik" ook uitsluitend voor de opleiding in de vaart te houden, meer in het bijzonder voor de opleiding van mo- lordrijvers bij de binnenvaart, waarnaar ook thans nog groote vraag bestajt. Daar de „Prinses Juliana" echter voor het oogenblik voldoet aan alle eischen van de Zeevaart- en binnenvaartscholen voor het houden der oefentochten na de theorethi- sche opleiding, de regeering geen enkele subsidie geeft voor de exploitatie van de „Prins Hendrik" en bovendien tengevolge van de crisis onze eigen inkomsten, zoo als uit de exploitatie van ons officieel orgaan „De Binnenvaart", en donaties be langrijk zijn verminderd, was het niet mo gelijk naast de „Prinses Juliana" ook nog de „Prins Hendrik" uitsluitend als opleidingsschip te explolteeren. Daarom hebben wij gezocht naar een andere op lossing om te trachten in de eerste plaats het schip in de vaart te houden en in de tweede plaats misschien door een goede exploitatie toch de mogelijkheid te scheppen aan boord een aantal jon gens op te leiden. Daarvoor is het schip thans ingericht en half Juni zal voor de eerste maal een particuliere onderwijs instelling met een groep leerlingen een tocht door ons land maken, waarbij niet alleen ontspanning, doch ook onderwijs beoogd wordt." „Beschikte u dan over voldoende geld middelen om de „Prins Hendrik" daar voor in te richten?" vroegen wij den heer De Jong „In verband met de goede relaties, die de heer C. L. Oranje, die de leiding van dit werk zal hebben, als oud-Inspecteur van de Stoomvaart Mij. „Nederland" met deze Stoomvaart Maatschappij heeft, was het mogelijk het schip op zeer economi sche wijze voor een dertigtal personen in te richten. Naast den leider zullen aan boord zijn een ervaren schipper voor de navigatie, een machinist en een kok. Zoo dra de exploitatie zulks toelaat, zullen weer, zooals vroeger, toen de „Prinses Juliana" nog niet in de vaart was, jongens aan boord komen, die geheel worden op geleid voor de binnenvaart." „Verwacht u, dat het mogeltik zal zijn de „Prins Hendrik" op deze wijze te ex plolteeren?" „Zeer zeker! Wij nemen thans een proef, doch zijn er van overtuigd, dat tal van organisaties en onderwijs-inrichtin- gen van de „Prins Hendrik" gebruik zul len willen maken. Leerlingen van scholen kunnen op geen betere wijze de aardrijks kunde van ons land leeren kennen als een tocht onder goede leiding zoo mo gelijk van eigen onderwijzersmet dit schip. Bovendien zullen de kosten gering zijn lager bijvoorbeeld dan een verblijf aan land in een eenvoudig hotel om dat het niet onze bedoeling ls winst te maken, doch uitsluitend om ons eerste Instructievaartuig, dat zich uitstekend voor deze tochten leent, in deze moeilijke tijden in de vaart te houden. Voor zoover mij bekend aldus besloot de heer De Jong bestaat een dergelijke gelegenheid voor studie-tochten nergens. Wij willen het probeeren: het kan voor vele jonge menschen van groot nut zijn en ons voor de toekomst helpen bij de opleiding voor de binnenvaart." PROF. BERGER ONGESTELD. Naar wij vernemen is prof. dr. H, C. L. E. Berger, directeur der Veeartsenij kundi- den Dienst en hoofd-inspecteur van de Volksgezondheid lijdende aan ingewands ziekte. De behandelende geneesheer heeft absolute rust voorgeschreven. HET NIEUWE TARIEF. Van 10 op 12 Zooals wij in het eind der vorige week hebben vermeld, is bij het Departement van Financiën in voorbereiding een wets ontwerp tot herziening van het tarief van invoerrechten dat nog voor 1 Juli in wer king zal treden. Nader komt ons ter oore, dat dit ont werp gewijzigde tariefwet, behalve een reeks bijzondere verhoogingen en nieuwe heffingen tot strekking zou hebben een al- gemeene verhooging van het grondtarief van 10 pet tot 12 pet. Hbld. KATWIJKSCHE VISSCHERS GESTRAFT. 800 kronen voor ieder opgebrachte logger. Naar aanleiding van de opbrenging van de twee Katwijksche motorloggers naar de Deensche haven Esbjerg, hebben wij een onderhoud gehad met den heer A. Ouwehand, reeder van den opgebrachten logger KW 124. De heer Ouwehand, die thans berichten uit Denemarken had ontvangen, deelde mede, dat, niettegenstaande van de Hol- landsche zijde vastgehouden wordt aan de verklaring dat niet in de Deensche terriitoriale wateren is gevischt, gistermor gen de veroordeeling heeft plaats gehad. Voor het vrijgeven der loggers moet voor ieder 800 kronen boete betaald worden. (De wisselkoersnoteering van de Deen sche kroon was gisteren 33.30). LOONSVERLAGING IN HET MIJN BEDRIJF. Mijndirecties stellen 10 pet. voor. In de gisteren gehouden vergadering der contact-commissie voor het mijnbedrijf gaven de vertegenwoordigers der mijn- directies een overzicht der moeilijkheden, waarin het Ned. mijnbedrijf op het oogen blik verkeert. Ze deelden mede, dat ze door de omstandigheden gedwongen waren met een nieuwe loonsverlaging te komen en wel van 10 pet., ingaande op 1 Juli a.s. De vertegenwoordigers der mijnwerkers bonden waren van oordeel, dat van de huidige loonen niets meer afkan en zeker niet voor die mijnwerkers die op mijnen werken, waar geregeld verzuimdiensten worden ingelegd. Bovendien achtten zij loonsverlaging niet het aangewezen mid del om uit de moeilijkheden te komen en zijn van meening, dat thans alleen de regeering verlichting en hulp kan brengen. Besloten werd Woensdag 13 Juni op nieuw bijeen te komen. NIEUWE PROEVEN VAN VERAART. Inzake het neerslaan van wolken en het verdrijven van mist. Wij vernemen dat de heer A. Veraart, met behulp van vliegtuigen der KLM., in den loop van de maanden Juni Juli en Augustus, enkele proefnemingen zal hou den voor het neerslaan, zoowel in de om geving van Amsterdam als boven de Noordzee tusschen Schevendngen en Kat wijk. Verschillende gemeenten hebben hun medewerking toegezegd voor proefneming inzake het bestrijden van mist en zeedamp door middel van brandspuiten. Ook de gemeente Amsterdam heeft toegezegd dat zij een harer drijvende stoomspuiten voor deze proefnemingen ter beschikking zal stellen. Het ligt in de bedoeling dat een of meer leden fen het dagelij ksch bestuur de proefnemingen zullen bijwonen. MINISTER DECKERS BEZOEKT HET NATIONALE PARK. Gistermiddag heeft de minister van Defensie, dr. Deckers een bezoek gebracht aan het „Nationale Park" te Bilthoven. De minister werd ontvangen door den heer J. H. van Straten van Nes, bestuurs lid van het comité tot stichting van het Nationale Park. Minister Deckers was vol bewondering over de bloemenpracht Zondag a.s zal de tentoonstelling worden gesloten. OPLEVING. De Philip's Directie te Eindhoven deelt mede, dat ondanks belangrijke verplaatsin gen naar het buitenland de Phllipsfabrie- ken te Eindhoven, in verband met de ver hoogde productie, gedurende de laatste zes weken meer dan 1000 menschen hebben aangenomen waardoor het aantal arbei ders bij haar onderneming te Eindhoven weder boven de 14.000 is gestegen. De gang van zaken tot dusverre is over eenkomstig hare verwachtingen en geeft geenszins aanleiding tot ongerustheid. VISSCHERIJ-PROEFSTATION. Bij Kon. besluit is aan de heeren prof, dr. P. van Romburgh, prof. dr. H. F. Kruyt en prof, dr. F. A. H. Schreinemakers. op hun verzoek, eervol ontslag verleend als adviseurs voor het Nederlandsch Vis- scherijproefstation, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. NEDERLANDSCHE SLAGERSHOND. Vandaag wordt te Baarn de 43ste jaar lij ksche vergadering gehouden van den Nederlandschen slagershond. Gisteravond zijn de talrijke congressisten officieel ten gemeentehuize ontvangen. Behalve den burgemeester jhr. dr. G. C. J. van Reenen en wethouder jhr. ir. Sandberg waren alle raadsleden aanwezig. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij beschikking van den Minister van Financiën is benoemd tot lid van den raad van beheer van de stichting, ge naamd „Nederlandsch Clearingsinstituut", mr. L. A. Rles, administrateur bij het Departement van Financiën, te 's-Gra- yenhage. RECLAME. 8827 Zij toont zich niet anders dan zij is, en kent geen gekunsteldheid! Uit den aard der zaak gebruikt de Jeugd van onzen tijd dan ook de zeep die uit natuurlijke schoonheids-oliën, zonder bijvoeging van eenig dierlijk vet, is samengesteldPalmolive zeep. Het is de olijfolie die deze zeep haar zachtgroene kleur verleent, en u dat heerlijke, overvloedige schuim geeft waardoor zelfs de kleinste poriën van uw huid grondig worden gereinigd. Pas tweemaal daags onze 2 minu ten behandeling toe: 'smorgens en 's avonds gezicht en hals gedurende twee minuten flink masseeren met het rijke, fluweelzachte schuim van Palmolive zeep en warm water. Daarna afspoelen, eerst met warm, dan met koud water. Dit is de een voudigste methode en de meest doeltreffende! om uw teint frisch en aantrekkelijk te houden. cent .ck 2£Qp d&r Jeugd UIT NED. OOST-INDIE. DE MUITERIJ AAN BOORD VAN DE „DE ZEVEN PROVINCIËN". BEHANDELING DOOR HET HOOG MILITAIR GERECHTEHOF. BATAVIA, 5 Juni (Aneta). Bij de voort gezette behandeling van de zaak der offi cieren van de „De Zeven Provinciën" ver klaarde beklaagde, luitenant ter zee der tweede klasse Dekker zijn eerewoord aan de muiters te hebben gegeven. De President: „Men geeft zijn eere woord niet aan muiters. Maar dit is weer een kwestie van mentaliteit en karakter". Beklaagde: „Ik zag de menschen niet als muiters doch als ondergeschikten". Het lid van het Hoog Militair Gerechts hof Jhr. de Ranitz vraagt: „Vond U het een officier waardig tijdens de muiterij te bridgen?" Beklaagde: betreurt het achteraf. Beklaagde, de luitenant ter zee der derde klasse, Baron de Vos van Steenwij k, zegt in hooger beroep te zijn gekomen omdat hij zich onschuldig acht en ook omdat hij het niet eens is met de opinie van den Zeekrijgsraad dat hij zich ten processe te Soerabaja onsympathiek gedroeg. Beklaagde wendde nimmer geweld aan omdat hij als luitenant ter zee der derde klasse dit niet zelfstandig meende te mogen doen Hij had met den officier van den Marinestoomvaart-dienst der derde klasse Beets de machinekamer willen bereiken. De President wijst er beklaagde op dat het initiatief hiertoe van Beets uitging. Hij wijst er beklaagde bovendien op, dat ook de poging om de brug te bereiken van een ander uitging. Beklaagde schrijft zulks toe aan een misverstand, dan wel aan het gelijktijdig opkomen van deze plannen. De President vraagt waarom beklaagde niet schoot toen korperaal Boshart hem de radiohut deed verlaten. Beklaagde antwoordt: Zulks te hebben nagelaten als gevolg van de afspraak met de luitenant ter zee der tweede klasse Dekker, dat niet zou worden geschoten. De President wijst beklaagde op artikel 12 van het Reglement voor de Krijgstucht waarin staat dat ook het gebrek aan een zelfstandige positie nooit mag leiden tot werkloos blijven. Voorts verklaarde Boshart dat de afspraak met de luitenant ter zee der tweede klasse Dekker nog niet be stond. Geklaagde ontkent uit de hut te zijn gejaagd. Hij ze»t: „Ik was toch van plan de hut te verlaten. De President: „Dan had U zulks niet op dat oogenblik moeten doen. U was de baas in de radiohut. Geen burfer zou gehandeld hebben zooals U als zeeofficier. Eén schot zou een einde aan de muiterij hebben gemaakt". Beklaagde: „Daar ben ik nog niet zoo zeker van". De President: „Ik wel. Ik kan mij niet voorstellen hoe U zich uit de radiohut kon laten sturen". Beklaagde: „Ik vraag mij af welke ge volgen het lossen van een schot gehad zou hebben". De President. „Het had U misschien Uw baantje kunnen kosten, maar daar gaat het niet om. U had nooit de hut mogen verlaten. U hebt er zich geen rekenschap van gegeven wat U in zoo'n geval moest doen". Beklaagde: „Ik had ook de order om mij naar de longroom te begeven". De President: „Dus U wilt zeggen, dat een jonge officier een ouderen officier maar blindelings heeft te volgen? Ik zeg het U niet gaarne na. Dan zouden er nooit meer helden zijn". Het lid van het Hoog Militair Gerechts hof, Jhr. De Ranitz, toont aan dat be klaagde wel degelijk onder bedreiging van korporaal Boshart de radiohut verliet. Langdurige, heftige discussies ontstaan, waarna het lid van het Hoog Militair Ge rechtshof, Jhr. De Ranitz, concludeert dat de officieren op bewonderenswaardige wijze hun drift achterbaks hielden. De President: „Wat is eigenlijk de reden dat U als maar wilde schieten, maar dit nooit deed?'. Beklaagde heeft zich aan de leiding van Sen luitenant ter zee Van Boven gehouden, De volgende beklaagde de officier van den Marinestoomvaart-dienst der tweede klasse De Wilde acht de overwegingen van den Zeekrijgsraad onjuist en de straf te zwaar. Hij beroept zich op het ontkop pelen van de stuurinrichting. Van een be zetting der machinekamer viel niet veel te verwachten. De President: „Was U niet bang voor U hachje"? Beklaagde zegt niet heelemaal gerust te zijn geweest. Hij deelt mede, dat er twijfel bestond over de vraag of het gebruik maken van geweld in de lijn der autori teiten lag. De President informeert waarom be klaagde bij de muiters naar het eten informeerde en of het om lekker eten ging. Beklaagde deelt mede, dat hij bevreesd was voor vergiftiging. De President: „U vondt het compromis met de muiters wei goed?". Beklaagde: „Ja, wij wisten waaraan wij toe waren". De President: „Ja, er zou niet op U geschoten worden. U zoudt lekker eten krijgen, dat niet vergiftigd was, dat alles was O.K.". Beklaagde: „Nou, zoo is het niet heele maal". Hij heeft aan het bridgen tijdens de muiterij niet mee gedaan, daar hij de omstandigheden te ernstig vond, doch waarschuwde de jongere officieren om hun revolvers niet zichtbaar te dragen". De President: „Waarom zei U: „Doe niet zoo flink?". Beklaagde: „De derde klassers deden net of zij dat waren en schoven alle schuld op de andere officieren". Beklaagde: deelt mede, dat na de mui terij ook de militaire zijde van het beroep van officier van den Marine-Stoomvaart dienst beter tot zijn recht komt. Het lid van het Hoog Militair Gerechts hof. Mr. Van Nieuwenhuizen vraagt: „Waarom hebt U niet meegedaan aan de poging om de brug te bereiken?". Beklaagde: „Ja, dat had ik eigenlijk wel kunnen doen". De volgende beklaagde de officier van den Marinestoomvaart-dienst der tweede klasse Smits acht het vonnis niet juist. Hij had zich ernstig voorgenomen zijn leven te geven indien er maar eenige kans was op onderdrukking van de muiterij. HIJ voert aan dat hij niet de leiding had en bij zoo'n geringe kans de verantwoording niet op zich dorst te nemen. Deze beklaagde zegt het overtuigend be wijs te hebben dat beklaagde de luitenant ter zee der derde klasse Baron De Vos van Steenwijk onwaarheid spreekt bij zijn be wering inzake de verovering van de machinekamer. Beklaagde zegt: „Hij poogt zich ten koste van anderen op den voor grond te schuiven". Beklaagde zelf maakte een plan tot herovering hetwelk door den luitenant ter zee Van Boven werd afge keurd. Hierna wordt de zitting verdaagd tot 6 Juni. HANDELSBESPREKINGEN MET JAPAN. Officieele aanvang op 11 Juni? BATAVIA, 5 Juni. (Aneta). Het is nog niet zeker dat de handelsbesprekingen met Japan morgen zullen aanvangen. Voor- loopig wordt gedacht, dat de aanvang zal geschieden op 11 Juni a.s. RECLAME. 2856 Uitgesproken: H. W. de Mooij Jaczn., kweeker te Rijnsburg, Buitenweg 22. R.-c. mr. J. R. Thorbecke, cur. mr. N. G. Geel kerken te Leiden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9