HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcl LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 6 Juni 1934 SPORT. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. RECLAME. 9744 ITALIAANSCHE INTERMEZZI. (Van oooen medewerker). m. HET LEVENLOOZE TO URNOOI. Wanneer we thans na een week we reldkampioenschappen even de balans gaan opmaken van den stand van zaken, dan dienen we van een desillusie te ge wagen. Wij hebben wel eens gestaan voor sportieve decepties, maar waarlijk geen grooter teleurstelling is ons geworden dan dit treilen tusschen deze zestien voetbal landen dezer aardbol. U kunt zeggen: de druiven zijn zuur soit! Nederland is nu eenmaal gewipt en we hebben er ons bij neergelegd. Inder daad waren onze verwachtingen véél en véél te hoog gespannen en haast niemand heeft zich aan dien invloed weten te ont trekken. De straf die daarop volgde, zijn we niet ontgaan. Wie hoog klimt, valt laag! Wij waren veel te hoog geklauterd Maar het verdwijnen van de heeren Bakhuys c.s. uit dit tournooi heeft niets te maken met de weinige bevrediging, die deze spelen-serie ook daarna heeft gege ven. Of beter: een tournooi is het heele. maal niet. Er worden hier een stuk of wat wedstrijden gespeeld in plaatsen die ont zettende afstanden van elkaar verwijderd liggen en we hebben geen contact met de andere steden. Deze organisatie deugt niet en het is een groote fout van het Italiaan- sche deel van het Comité d'Organlsatlon, dat zij het op deze wijze hebben ingericht. Want we mogen wel aannemen, dat zulks is geschied, om de financieele baten zoo groot mogelijk te doen zijn. Zoo loopen de anderhalve man publiek en de paar honderd journalisten stroom loos rond. Wij kunnen tenslotte maar op één plaats tegelijk wezen en we kiezen uit den aard der zaak dien wedstrijd, welke, verschillende omstandigheden in aanmer king genomen, op dat oogenblik het meest aantrekkelijk lijkt. Maar niemand kan dat mei een liniaaltje van te voren uitmeten, dus het is een zuivere gok en we kun nen misraden. Thans Zondagavond weet ik niet hoe de wedstrijd ItaliëOos tenrijk is geweest, maar reeds telefonisch heb ik U doen weten dat we het bij de andere demi-finale niet getroffen hebben. Trouwens, deze beide wedstrijden hadden zonder twijfel op een en denzelfden dag in hetzelfde Stadion dienen te worden ver speeld. Als Oostenrijk in Milaan gewonnen had, dan hadden we een der finalisten niet eens van te voren kunnen aanschouwen. En dan die belangstelling, welke onder nul is! Het is haast onbegrijpelijk! Dat een stad als Rome, waar een millloen menschen wonen, niet in staat is meer dan 3000 kijkers te leveren bij een demi finale van de hooggeroemde Campionatl Mondiale is al een bewijs op zichzelf dat deze wedstrijden in het verkeerde land zijn georganiseerd. Het gevolg van een en ander is natuurlijk, dat de stemming op zoo"n voetbalveld hoogst onbehaaglijk is. want gedurende den geheelen wedstrijd doet er niamand zijn mond open. Tenzij natuurlijk Italië aan bod is. Alles is Italië, Italië, Italië. Ik heb een meneer 'n courant zien opeten, toen Italië scoorde, ik heb vuisten zien ballen tegen andere en eigen hoofden toen Meazza in Turijn een voor zet miste, ik heb En nu zijn we meteen waar we wezen moeten: het sportieve fiasco. Ik heb met het vellen van een nader oordeel gewacht tot deze deml-flnale tusschen Duitschland en Tsjecho-SIowakije voorbij was We hebben tijdens de Olympiade van Am sterdam kunnen constateeren, dat Duitschland, indien het zulks gewenscht voorkomt, niet bang is voor gemeen spel, zooals toen ln den kamp tegen Uruguay en de Tsjechen weten ook hun mannetje te staan. Beide elftallen streden echter in de demi-finale te Rome een falren strijd, en Duitschland was een goed verliezer. Maar hetgeen zich te Florence afspeelde, waarover ik u in die dagen vrij uitvoerig heb getelefoneerd, zal altijd een smet blij ven op de wereldkampioenschappen. De hoofdzaak is dezeItalië moet en zal win nen. Om dat doel te bereiken worden alle middelen te baat genomen. De keuze van een scheidsrechter wordt beïnvloed, de keuze van de terreincommissarissen en van andere officials en als het eenmaal zoover is, wordt de arbiter nog bedreigd ook. Ik neem aan, dat de arbiters Bahrt en Mercet volkomen eerlijk wilden zijn, maar zij waren het in ieder geval niet, anders had Spanje reeds den eersten wed strijd gewonnen en zeker den tweede. Wij kunnen ons niet heugen ooit een arbi trage gezien te hebben, welke zoo onder invloed stond van de massa langs den kant en eigenlijk is het niet eens te ver wonderen dat de scheidsrechters Italië maar in het gelijk stellen, want wat er bij een nederlaag der Italianen gebeuren moet, is een raadsel. Heel veel prettigs is het echter niet. Zoo is dit tournooi een levenlooze affaire welke ons buitenstaanders geen enkele voldoening heeft kunnen schenken. Het is één groot financieel en sportief fiasco en het zal de vraag zijn of de F.I.F.A. nog ooit voor de derde maal zijn vingers wil branden. In Montivideo was het in 1930 een Zuid-Amerikaansch onderonsje, waar bij noodzakelijkerwijze Uruguay moe3t winnen het publiek werd voor de finale gefouilleerd op revolvers! in 1934 is het practisch een zuiver Europeesche ver deeling van de buit, waarbij Italië moet winnen de hemel beware ons voor een zege der Tsjechen! en landen als Ne derland, België en Frankrijk zullen in het vervolg voor de eer bedanken in zoo'n heksenketel, waarbij zooveel geniepigs ge beurt, zoowel in als rondom het veld, nog eens 'n rol te spelen. Zij hebben thans leergeld gehad! WATERPOLO. DE COMPETITIE. Morgenavond om 8 uur speelt de Zijl II te Haarlem tegen Haarlem II voor de res. 3e kl. K.N.Z.B. AALSMEER. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen middag ln openbare vergadering bijeen. De agenda bevat o.m.: Uitzending 10 werk. loozen naar de Centrale Werkverschaffing in Overijssel en Gelderland; voorstel te appelleeren van een vonnis der Ar.. Recht, bank te Haarlem, betreffende toewijzing vordering der N.V. Snijbloemencultuxen en -handel, Hilverda en Co. alhier; voor stel de meerdere kosten van den nacht telefoondienst, wegens verhooging van het loon van den telegrafist,"voor rekening der gemeente te nemen; adres Mldden- standsvereeniging „Aalsmeer", inhoudende verzoek tot intrekking verordening tot heffing van veergelden voor de Kanaal straatpont en aanbieding van f. 150.— subsidie ln de exploitatie wegens derving dier veergelden, zulks voor een proefjaar. B. en W. stellen voor gunstig te beschikken op een verzoek van C. Snuif te Amsterdam, om koop van water en rietland in den Kleinen Poel. voor den bouw van een week-end-huisje. De Proeftuin in 1933. Verschenen is het jaarverslag 1933 der Ver. tot Instandhouding van den Proeftuin te Aalsmeer. De secretaris, de heer Ir. C. Koeman, zegt in het voorwoord hiervan o.m.; Het afgeloopen jaar kan zonder meer voor onzen tuin gunstig worden ge noemd, ondanks de groote financieele zorgen, waaronder het bloemisterij bedrijf gebukt ging en nog steeds gaat. Omdat de Proeftuin zich op dezen moeilijken toe stand geheel instelde en zijn uitgaven tot het noodzakelijkste terugbracht, waren zelfs de financieele uitkomsten niet on gunstig. Dit werd zeer zeker voor een groot deel veroorzaakt door het doelmatige werk van den chef-kweeker. Hartelijk dank wordt gebracht aan het personeel, voor de goede zorgen aan het bedrijf be steed, zich uitende in een zich geheel ver- nieuwenden tuin, aangepast bij de eischen van den tegenwoordigen tijd en zoodanig onderhouden, dat hij ais een voorbeeld kan gelden. De belangstelling nam, vooral als gevolg van de vele verbeteringen, welke in het bedrijf 4)n aangebracht, sterk toe. Van de zijde der beide plaatse lijke veilingen, alsmede van de afdeeling der Mij, voor Tuinbouw en Plantkunde, werd de Proeftuin financieel gesteund. Ook van de zijde der gemeente Aalsmeer, de Provincie Noord-Holland en het Rijk werd weer belangrijke financieele steun ontvangen, waarop het geheele bedrijf is gegrondvest. De dreigende verlaging van de bijdragen werd nog geen werkelijkheid. Het is te hopen zoo schrijft de secretaris verder dat deze subsidieerende lichamen zullen inzien, dat belangrijke steunverlaging de exploitatie van ons bedrijf geheel onmo gelijk zou maken, aangezien het geheel is ingesteld op dezen steun voor de proef nemingen. De Inkomsten uit eigen ver koop kunnen slechts de arbeidsloonen dekken, zoodat dus alle uitgaven voor ren ten, afschrijvingen, materialen, brandstof fen en proeven, door bijdragen van derden bekostigd moeten worden. Voor het op- planten van nieuwigheden en het nemen van diverse bestrijdings-bemestings- en andere proeven ondervond de Proeftuin veler medewerking. Zoo werd samenge werkt met de Nederlandsche Dahlia-Ver- eenlging en de Vereeniging „Nos jungunt Rosae". terwijl van verschillende winners of kweekers van nieuwe rozen en chrysan ten hun nieuwigheden ter beproeving werden gegeven op den tuin. Het mate riaal werd belangrijk verbeterd en uitge breid. Een kasje voor cacteeën werd inge richt. Van de bouwplannen voor 'n nieuwe kas met schoorsteen en ketel kwam nog niets. Voor 1934 staan belangrijke plan nen op het programma, waarnaar reeds jaren is uitgezien. Wij hopen daarom zoo besluit de secretaris, ln het volgend Jaarverslag de uitvoering daarvan te kun nen melden en den druk der tijden door eendrachtige samenwerking zooveel mo gelijk te overwinnen. Het ongetwijfeld be langrijke Jaarverslag geeft dan de resul taten in 1933 van verschillende proef nemingen met bestrijdingsapparaten, se- lecteeren. het beproeven van nieuwigheden enz. Een verslag, waaruit wel overdui delijk blijkt het groote nut, dat de Proef tuin voor de bloemisterij in het algemeen en die voor dit centrum in het bijzonder heeft. Wat trouwens bewezen wordt door de toenemende belangstelling en waar- deertng van de zijde der kweekers en lief hebbers van bloemen in den lande. HAARLEMMERMEER DE 3e GROOTE KRUIDENIERSBEURS TE HOOFDDORP. Een uitnemend geslaagde onderneming. De door de Kruideniersvereeniging ..Door Eendracht Sterk" (afdeeling Haar lemmermeer van den Ned. Kruideniers- bond) in de groote zaal van de Beurs te Hoofddorp op 1, 2, 4 en 5 Juni 1934 ge organiseerde 3e groote Kruideniersbeurs, kan als uitnemend geslaagd worden be schouwd. Dank zij het gunstige weder heeft het aantal bezoekers steeds de verwachting overtroffen. Zelfs de omstandigheid dat het groote van wege de beurscommlssle boven de brug in het centrum van 't dorp gespannen doek dat door den wind tot een wapperende vlag werd gemaakt plotseling verdwenen was en niet meer werd teruggezien, heeft aan het bezoek geen afbreuk gedaan. Het was er zóó vol, dat de bezoekers zich vaak niet dan voetje voor voetje konden voortbewegen. Bij elk tiental bezoekers werd een presentje uit gereikt, terwijl aan den 500sten, lOOOsten, 1500sten en 2000sten bezoeker fraaie ca- deaux, zooals rookstel, theeservies en luxe bussen koffie werden overhandigd. Algemeen was men tevreden over de keurige stands en de in het werk gestelde pogingen om de beurs zooveel mogelijk te doen slagen. Allen die daartoe op eenlger- lei wijze hebben medegewerkt, kunnen dan ook met groote voldoening op het welsla gen van deze onderneming terugzien. Het zal ongetwijfeld een spoorslag zijn om op den Ingeslagen weg voort te gaan. Voor de mooiste stands werden de vol gende prijzen toegekend: le prijs, groote gouden medaille aan de koffie- en theeschenkerlj „Enkabé" van den Bond; 2e prijs: gouden medaille aan de firma Wolf en Gemeijn te 's Gravenhage (vruch tenproducten) en aan Enkabé's limonade siropen-tent; 3e prijs: zilveren medaille, aan de fa. Kaptein te Amsterdam (boter en kaas); 4e prijs; zilveren medaille, aan de Zwa- nenburgsche vleeschwarenfabrleken; 5e prijs; zilveren medaille aan de fa briek de Zeehond te Alkmaar (suikerwer ken) en aan Enkabé's Hagelslagtent; 6e prijs: bronzen medaille aan „de Hol- landsche Wijnhandel" te Schiedam. Het 9-jarig dochtertje van den heer D. te Hoofddorp, had het ongeluk, terwijl zij op een hek was gezeten, achterover te slaan. Met een gebroken pols werd 't meisje opgenomen en gebracht bij dr. B., die een verband legde. Geslaagd te Amsterdam (R.K. Kweek school de Voorzienigheid)) voor het exa men akte L.O. de dames M. J. Groenewoud en J. R. M. v. d. Helder te Hoofddorp. HILLEGOM. Jaarvergadering R.K. Bond Hotelhouders. De aid. van den Ned. R.K. Bond van hotel-, koffiehuis-, restauranthouders en slijters heeft de jaarvergadering gehou den onder voorzitterschap van den heer C. van Velzen uit Voorhout. Deze schreef de geringe opkomst ter vergadering toe aan de slechte tijden. Gelezen is een brief aan den pastoor te Sassenhelm, waarin nog maals gevraagd werd te beletten dat het K.S.A. gebouw gebruikt wordt als open baar gebouw. De rekening sloot met een nadeelig saldo van f. 105, wat is ontstaan door ach terstallige contributie. De aftr. bestuursleden de heeren van Velzen en Turkenburg (Hillegom) zijn her kozen. Naar de bondsvergadering zijn af gevaardigd de heeren E. Teernstra (Sassen helm) en als plaatsvervanger H. Crama (Noordwijkerhout). Aan het hoofdbestuur zal gevraagd worden om maatregelen tegen de concurrentie van patronaten en R.K. Vereenigingen. Bij de gemeenten zal aangedrongen worden op de hoognoodige verlaging der Personeele Belasting. Aan het gemeente bestuur van Hillegom zal gevraagd worden gedurende den zomertijd het sluitingsuur op Zaterdag en Zondag op 12 uur 's avonds te stellen. Geklaagd, is over verkoop van bier in een Volksbondlokaal beneden den plaatselijk geldenden prijs. Inlichtingen zijn ten slotte verstrekt over de Omzet belasting. KATWIJK AAN ZEE. Visscherié-examens. Bij de in de Visscherijschool alhier af genomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn ge slaagd: Arie Inthorn, Hendrik van Dui venvoorde. Willem v. d. Plas, Teunis v. Duijn, Huibert Messemaker, Corn. Kerk- man, Jan Zwanenburg, Corn, van Beelen, Huig Sip. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser. directeur van de Visscherij school alhier. Rijksgedelegeerde was kapi tein J. H. Götz, lid van de examen-com missie voor stuurlieden. De certificaten der Visscherijschool. Velen hebben zich er misschien over ver wonderd, dat dit Jaar aan de Visscherij school alhier zooveel examens zijn afge nomen ter verkrijging van het certificaat ln kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee. De oorzaak daarvan ligt in de bepaling, die verleden jaar in het leven geroepen is, dat leder, die op een motorlogger vaart, ln het bezit- van dat certificaat moet zijn. Daarom hebben zich tientallen van vis- schers, w.o. jongeren en ouderen er waren er zelfs bij die reeds de 50 jaar ge passeerd waren, zich voor den examen cursus opgegeven; van hen zijn velen ge slaagd. Nog één groep moet deze week examen afleggen en dan zijn deze examens ten einde Bij het verlaten der Umuidensche haven begint men den laatsten tijd scherper toe te zien, of een leder wel in het bezit van het certificaat Is. Verleden week had een Katwijksche logger bij het vertrek aldaar oponthoud omdat de bemanning aan dien eisch niet voldeed. SDoedlg had men eenlge leden dier bemanning door anderen ver vangen, die dit certificaat wel bezaten en toen pas kon de logger uitgaan. LISSE. Burgemeester Baron van Wijnbergen heeft zijn ambtsbezigheden hervat. Ten bate van R.-K. arme kerken werd in de R.-K. kerk alhier een collecte gehouden, welke ruim f. 200 opbracht. Dezer dagen werd de collectebus geledigd welke bij de voltrekking van hu welijken steeds aanwezig is. De inhoud bedroeg f. 75, zijnde het resultaat van 2 Jaren. Voor het gehouden examen voor lln- gerlenaaister, slaagde onze plaatsgenoote mej. D. A. J. v. Kesteren. Ten bate van verschillende R.-K. liefdadigheidsinstellingen werd ten over staan van notaris Van Pelkwijk de jaar- lijksche bloembollenveiling gehouden. Wethouder Warmerdam spoorde de aan wezigen aan tot het betoonen der liefda digheid. De opbrengst was f. 2670.50. De politie heeft een langs den open baren weg onbeheerd staand rijwiel naar het politiebureau vervoerd. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. De bezuinigingsvoorstellen - De Rembr&ndt- weg - Belastingverhooging - Salarisver laging - Beslissing uitbreidingsplan drie maanden uitgesteld. De gemeenteraad kwam ln openbare zit ting bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de heer Van der Meer. De vergadering werd met gebed geopend. Onder de Ingekomen stukken was er een van den R.K. Besturenraad, den Chr. Be sturenbond en de moderne arbeidersbewe ging, die bezwaren te berde brengen tegen de bezuinigingsvoorstellen van vier raads leden, w.o. ook voorkomt het stopzetten der werkverschaffing van 15 Juni tot 15 Oct. Een dergelijke maatregel zoo zeg gen zij zou leiden tot nog meer verar ming der werklooze arbeiders die in deze wereldcrisis zeer zwaar getroffen worden en huns Inziens zou een verdere terug gang van Inkomen absoluut moeten lelden tot een toestand, die zeer zeker onmensch- waardig moet worden genoemd. Zij achten de stopzetting der werkverschaffing niet in het gemeentebelang. Ongeveer 300 ar beidersgezinnen zouden worden gedupeerd. Bij aanneming van het voorstel zou als terugslag de handeldrijvende middenstand worden gedupeerd. Dit adres zal aan het einde der verga dering worden behandeld tegelijk met het adres der vier raadsleden ln zake bezui nigingsvoorstellen. Van de heeren A. en Th. Verloop Is een adres ingekomen om verbetering van de Abraham van Royenstraat. B. en W. prae- adviseeren uit financieele redenen alleen hoog noodlge verbeteringen aan te bren gen uit het beschikbare crediet voor on derhoud van straten. Aldus besloten. Een schrijven van de Commissie van beheer van den Schoolartsendlenst Hille gom e.o. betreffende een voorstel tot wij ziging van de gemeenschappelijke regeling van genoemden dienst geeft B. en W. aan leiding den Raad voor te stellen te beslui ten tot een zoodanige wijziging, dat voortaan met meerderheid van stemmen het salaris van den schoolarts en de ver voerkosten kunnen worden verlaagd, waar toe bovengenoemde Commissie had gead viseerd. Conform besloten. Ged. Staten deelen o.a. mede dat de toegepaste tijdelijke korting op de sala rissen van burgemeesters, wethouders, secretarissen en ontvangers en op de vaste jaarwedden van de ambtenaren van den burgerlijken stand, wordt gecontinueerd. B. en W. stellen voor de ingekomen re kening van den schoolartsendlenst over 1933 voor kennisgeving aan te nemen, daar het college geen aanleiding vindt tot het maken van opmerkingen. Conform besloten, nadat de heer Meyer Inlichtingen heeft gevraagd over een post van f. 887 als pensioensbijdrage. De notulen van de vergaderingen van 23 Mrt en 19 April worden goedgekeurd. Overeenkomstig art. 37, 2e lid der Wo ningwet moet de gemeenteraad binnen 3 maanden na afloop van den termijn van ter inzage-legging van een uitbreidings plan een beslissing nemen. In verband met de vele bezwaarschriften, die tegen het ontwerp zijn ingebracht is het onderzoek in dezen nog niet voltooid. B. en W. stel len voor de beslissing voor 3 mnd. te ver dagen. Conform besloten. Naar aanleiding vna een verzoek van een der raadsleden om een kostenbereke ning verdeeld in loon en materiaal voor het verharden van voetpaden ln de Zuid duinen, zulks ln verband met een adres van bewoners van den Rembrandtweg heeft de gem.-arch. een rapport uitge bracht. In verband met de kosten en de ongunstige verhouding tusschen loonpost en materiaalpost stellen B. en W. voor af wijzend te beschikken op genoemd adres. De heer Llefferink wenscht eenvoudiger voetpaden van schelpen met een onder grond van kiel. De heer Alkemade deelt mede, dat eerlang de Rembrandtweg moet worden verlegd volgens het uitbreidings plan. De Voorzitter zegt een onderzoek toe voor dezen weg en andere tegen de nieuwe begrooting. B. en W. stellen voor ln het tot deze gemeente behoorende Langeveld een poli tiepost te vestigen, op grond van het toe nemend verkeer. Het gebouwtje daarvoor, een afgebroken en weer opgetrokken noodwoning zal pl.m. f150 kosten. Eenige discussie ontspint zich over de plaatsing. Men wenscht den post liever niet op het terrein der gebrs. Van Dam. Uitgezien zal worden naar eigen terrein. De heer Krau vindt het wonderlijk, dat de eerst aangestelde cantinehouder een bewoner van Noordwijkerhout is. Hij vindt de verordening niet te handhaven omdat er b.v. in staat, dat alle eetwaren, die er verkocht worden, uit Noordwijk afkomstig moeten zijn. Het voorstel wordt aange nomen. De heer Liefferink vreest voor kosten- vermeerderlng. Er zal b.v. wel telefoon moeten komen, ook een brancard, enz. De voorzitter zegt, dat een telefoon even tueel niet veel zou kosten, omdat het Pompstation der Waterleiding in de nabij heid toch verbonden is met den politie post te Noordwijk aan Zee. Het voorstel wordt z. h. s. goedgekeurd. In verband met de verbouwing van de Ulo-school aan de Hoofdstraat, stellen B. en W. voor om het aan de gemeente blij vende gedeelte der oude openbare school eenige herstellingen te laten verrichten, alsmede aan den polderpost en de daar boven gelegen woning, waarvoor een cre diet van f. 460 wordt aangevraagd. Weth. Alkemade geeft nog eenige in lichtingen. In alles zal de noodige zuinig heid worden betracht. Conform besloten. B. en W. stellen voor een adres van C. Ottevanger e.a. inzake verbetering van De Ruyterstraat, Toekomststraat, Trompstr., Plet Helnstraat en een deel van de Julia- nastraat ln handen te stellen om advies. Adressanten willen de teerbedekking ver wijderen en er basaltinetegels voor in de plaats. De heer van der Niet wijst op den on- houdbaren toestand. Weth. Alkemade deelt een en ander mee omtrent een genomen proef. Praeadvies zal worden uitgebracht. Voor de beschoeiing van de openbare losplaats bij de Westeinderbrug vragen B. en W. een crediet van f. 1600. Over 60 M. HEDEN. Stadszaal (kleine zaal): Hasco-tenW, stelling; 3—9 uur nam. «nroon- Donderdag. Stadszaal (kleine zaal): Hasco-tenw, stelling; 10—12 uur voorm. en 2-9 unr nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam „De blonde engel." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam „De Kroeg." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „Atlantic" Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm. „Wees op je hoede." Zondag nam 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 4 tot eu met Zondag 10 Juni a.s. waargenomen door apotheek: P. du Crolx, Rapenburg 9 telef. 807. lengte ls de schoellng naar voren gebogen, zoodat verkeersstremming door grondver schuiving niet is uitgesloten. Weth. Alkemade licht een en ander toe Wellicht ls al het geld niet benoodlgd maar het allernoodigste dient te worden hersteld. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. De heer C. Th. van den Berg verzocht een verlof A voor het door hem gehuurde perceel Terminus aan 't Stationsplein wat mogelijk zou zijn door wijziging van de verordening bedoeld in art. 43 der drankwet 1931, B en W. stellen voor het aantal ver- loven A in den onderhavigen kring te be palen op twee, gezien het feit dat er al een verlof ls gevestigd geweest ln het bedoelde perceel sinds 1909. Conform besloten. Het adres van de raadsleden Llfferink, van der Meer Soeteman en Den Hollander om onverwijld over te gaan tot ingrijpen de bezuinigingen heeft B. en W. aanleiding gegeven deze voorstellen en hun eigen zienswijze te doen kennen. Bij 'n onderzoek op de provinciale grilde zijn hun de meeningen van ged. staten nader gebleken. Verlaagd moeten worden de volgende posten van inkomsten: 1. beschikking gedeelte vermoedelijk ba tig saldo 1933: f. 27.500. 2. opbrengst rioolbelasting f. 1000. 3. meerdere vermindering der rUksuitkee- ring uit gemeentefonds 19341935 dan waarop is gerekend f. 1000. Verhoogd kunnen worden onderstaande posten van Inkomsten: 1. 50 opcenten Vermogensbelasting 1.2940 2. 80 opcenten Gem. fondsbelasting f. 7450. 3. Classificatie Gem. fondsbelas tig r 5060. 4. Voordeel salarisverlaging f. 1,000. 5. Meer winst Gasfabriek door mindere - mhrljving f. 6870 6. Ongedekt blijft f. 6180. De voorgestelde verhooging van de op centen op de personeele 'oeiastlng wcrdt geraamd op f. 28.000 zoodat met een lager aantal opcenten kan worden volstaan 1 B. en W. komen thans tot de voorstellen der vier raadsleden. Stopzetting der werkverschaffing is niet doeltreffend. Tegenover f. 11.000 besparing aan uitgaven staat 76 °/o vermindering van ontvangsten. De bezuiniging zou maar f. 2640 zijn, maar deze veroorzaakt veel leed: 100 menschen zijn nu geregeld aan den arbeid. B. en W. denken aan door trekking van den N. Boulevard en zullen bij het rijk op spoed aandringen. Alle sub sidies hebben B. en W. met 25 willen verlagen, al in 1933 en nog In 1934 heelt de raad B. en W. maar ten deele gevolgd. In 1935 willen zij op dit punt terugkomen. B. en W. willen den post vergaderingen- ververschingen met f200 verminderen en op f.700 brengen. Meer is thans niet mogelijk. In 1935 kan dit punt weder onder de oogen worden gezien. Te veel Noordwij kers bij de politie zou de handhaving der orde in gevaar brengen. Uit een conferentie met de bijzondere schoolbesturen is gebleken dat geen enkel bestuur bereid is genoegen te nemen met een vermindering van de uitkeering pet leerling. Wel zijn ze bereid de grootst mo gelijke soberheid te betrachten. B. en W. hebben den raad voorgesteld de belooning aan de kweekelinge aan de Openb. school ln te trekken wat automa tisch den kostprijs zal verlagen. De raad heeft tot 2 maal toe het voorstel verworpen Zij handhaven evenwel hun voorstel. Aangaande verlaging van afschrijvingen wordt nog nader overleg gepleegd. Inae begrootng 1935 zal hiervan kunnen blijken. Dit agendapunt lokt een langdurige be spreking uit. De heer van der Wiel onder werpt de voorstellen der vier raadsleden aan uitgebreide crltiek waarbij de h eer van Eeden zich aansloot. De beer Meije betoogt dat het bijzonder Onderwijs te veei wordt aangevallen. Het RIK. schoolbestuur heeft met den kostprijs allerlei gedaan die het krachtens art. 72 der 1.0.- wet had kunnen aanvragen o.a„sin® 1922; f.7000 aan leermiddelen f. 1900 aan plaatsing van muren in plaats van scno ten tuschen de lokalen, aan gas en eiecir- citelt f. 1210, te zamen ruim f. 10.000. U® R.K. Jongensschool zijn banken vanw 30 jaar oud, Er is een nieuw lokaal nooois, maar men behelpt zdcb. „on De heer Llefferink dient uitvoerig van repliek en wijst er op dat bezuinig®? gent ls De heer Krau zegt, dat net zu kende schip niet meer te redden 1S_ voorsteUen, die B. en W. den Raad aan boden worden achtereenvolgens aue a genomen. Nogmaals doen B- en w poging om de kweekeling aan de open school af te schaffen welk voorstel wel met 10 st. tegen, wordt verworpen m_ voorzitter deelt mede, dat er van specteur der dir. belasting bericht - gekomen, dat de 80 opcenten op oe fondsbelastlng vermoedelijk f'24;^v B en der zullen opbrengen dan de raming- (e W. hebben zich beraden wathun doen stori. Het provinciaal

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6