LEIOSCH DAGBLAD - Tweede Blad UIT DE OMSTREKEN. Dinsdag 29 Mei 1934 AGENDA. HENTHUÏZEN. Goed afgeloopen! De 13-J. J. M. reed per rijwiel snel door het dorp. waarbij hij het ongeluk had, dat zijn lastdrager, die voor op de flets stond, los raakte en tusschen de spaken kwam, waardoor hij over den kop sloeg. Met een ontveld gelaat en in bewusteloozen toe stand werd hij opgenomen en per auto naar zijn woning, en vervolgens naar het ziekenhuis te Lelden overgebracht, waar men constateerde, dat de spieren in zijn rechterarm waren geblesseerd. HAARLEMMERMEER. Officieele opening Kleuterschool. De officieele opening van de te Hoofd dorp nabi) den Nieuweweg gebouwde Kleu terschool is bepaald op Zaterdagmiddag as. De ingebruikneming van de school zal dan op Maandag plaats hebben. KATWIJK AAN DEN RIJN. Langdurige besprekingen inzake den Melkoorlog. Hoewel, gelijk gemeld verleden week tusschen veehouders en melkslijters een overeenkomst was gesloten, die tot 19 Juni as. geldig zou zijn. wat de verkoopsprijs van de melk per liter betrof, scheen zich niet iedereen aan den aangenomen af spraak gehouden te hebben. Vandaar, dat er gisterenavond weer een vergadering in Casa Cara belegd werd, om het onder el kaar eens te worden. Hierbij waren tegen woordig de heeren v. d. Kloot en Cebol uit Leiden, resp. voorzitter en secretaris van de Advies-commissie van de Crisis Zuivel Centrale te Den Haag. Ook ditmaal was aan den heer J. A, Collette, hoofdcommies ter Secretarie verzocht deze vergadering te presideeren. Niettegenstaande er van ruim 8 uur tot na middernacht vergaderd werd, was men het onderling nog niet eens ge worden. Over een der voorstellen, die ter tafel werden gebracht, zal morgenavond in Casa Cara. wanneer men aldaar opnieuw bijeenkomt, nog eens beraadslaagd worden, met de verwachting, dat dan alle moei lijkheden opgelost zullen worden. De extra maandelijksche collecte voor de restauratie van het Kerkgebouw der Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht de som van f. 53.60. o KATWIJK AAN ZEE. H. K, uit de Schoolstraat, vroeg aan de politie opsporing van zijn minderjarige dochter, die te Nijmegen vertoefde. Door de politie aldaar ls zij naar hier op trans port gesteld. Op het bureau van politie ls een heerenrijwiel te bevragen, dat onbeheerd op straat is aangetroffen. LEfDSCHENDAM. Ledenvergadering St. Josephsgezellen- vereeniging. De St. Josephsgezellenvereeniging alhier hield een ledenvergadering in het Patro naat. De Vice-praeses, kap. Dunselman opende met gebed en heette allen hartelijk wel kom. De notulen werden gelezen en onder dank goedgekeurd. Op voorstel van den Vice-praeses werden de heeren P. v. d. Ham en C. Blokland, die beiden in het huwelijk treden met alg. st. en onder applaus benoemd tot eere-leden. De Vice-praeses spoorde allen aan, trou wde Maria-Congregatie te bezoeken. Na diverse mededeelingen werden door den Vice-praeses de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de in den afgeloopen win ter gehouden wedstrijden. Na rondvraag volgde sluiting. LISSE. De Werkloosheid. Bij de Gem. Arbeidsbeurs stonden als werkzoekenden in de afgeloopen week in geschreven: 285 landarbeiders, 8 schippers knechten. 10 timmerlieden. 5 metselaars, 5 opperlieden. 2 loodgieters, 1 behanger. 1 machinist. 4 chauffeurs. 3 bakkersknech ten, 2 rijwielmonteurs. 3 fabrieksarbeiders, 2 transportarbeiders. 1 kellner. 1 monteur. 1 mach houtbewerker. 2 kantoorbedienden, 1 bankwerker. 1 kabelmonteur. 1 kisten maker 1 winkelbediende. 1 incasseerder. 1 kantoorjuffrouw, in totaal 342 (v. j. 277). Door B. en W. is aan .Herwonnen levenskracht" vergunning verleend tot het houden van een speldjesdag op 30 Juni a.s. o NOORDWIJK AAN ZEE. V.V.V. „Noordwijk Vooruit". In aansluiting op de tot stand gekomen fusie tusschen de Ver. .Zeebad" en „V.V.V.' werd in hotel Centraal de eerste vergade ring der nieuwe vereeniging gehouden. De voorloopige voorzitter, de heer Lieflerink, herinnerde bij de opening aan deze fusie, waarna besloten werd de vereeniging de naam te geven van „V.V.V. Noordwijk Vooruit". Hierna werd het concept der nieuwe statuten voorgelezen. Er zal een vaste com missie van hotel- en pensionhoudsters zijn, waarin 2 leden van het bestuur zijn ver tegenwoordigd. Voorts bestaat er een vaste reclamecommissie waarin eveneens 2 be stuursleden zitting zullen hebben. De con- sept-statuten werden daarna aangenomen. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat tot voorzitter werd gekozen, de heer A. Vermeulen. Tot overige bestuursleden werden gekozen de heeren Th. Verloop. C. de Graaf Elzinga A. J. v. Vliet. E. C. Urlus, C. den Hollander, L. A. Roozen en S, P. C. van Wely. Na voorlez'.nz van de begrooting werden, onder applaus, burgemeester v. d. Mortel tot eerevoorzitter en de heer Adr. Dorsman tot eerelid benoemd. Hierna volgden rondvraag en sluittag. mi IÉ l NOORDWIJKERHOUT. B. en W. hebben verlof gegeven voor den verkoop van het bloempje voor „Her wonnen Levenskracht". Het aantal werklooten bedraagt op het oogenblik ruim 200. OEGSTGEEST. GROOTSCHE PROPAGANDABIJEENKOMST DER B.V.L. Een indrukwekkende herdenking. In de groote zaal van het Patronaats gebouw naast de R.K. Kerk is gisteravond de reeds aangekondigde propaganda- bljeenkomst gehouden van de afdeelinj, Oegstgeest van den B.V.L. De belangstel ling was buitengewoon groot. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op burge meester A. J. van Gerrevink met zijn echtgenoote, de belde wethouders de hee ren T. van Egmond en N. Zandbergen, verschillende raadsleden, lult, Karres en de heer Rooyaards resp. secretaris en voorzitter van de B.VX. Zuid-Holland W„ burgemeester Boddens Hosang van Wou- brugge, de heer Boulogne, dr. Pijnacker Hordijk, ds. Thomas, voonz. van de B.V.L. afd. Lelden, mr. Briët, lid van de Eerste Kamer, den heer C. Th. Gooszens, voorz. van het Crisiscomité, overste Juta en andere autoriteiten. Precies acht uur zette het muziekgezel schap „Symphonla", onder leiding van den heer J. Plu, den avond in met het spelen van de „Vivat Oranje"-marsch van J. Plu, waarna als inleiding met trompetgeschal aangekondigd werd door een heraut een proclamatie, vervattende het doel en de beteekenls van den avond, gewijd aan de historie van ons Vaderland en Vorsten huis. Deze proclamatie werd onderstreept dpor den zang van de Nederlandsche Maagd met „O Nederland! let op U saeck". Rede van den burgemeester. De openingsrede werd uitgesproken door den voorzitter van de plaatselijke Land- stormcommlssle Oegstgeest van het Land- stormverband Zudd Holland W., burge meester van Gerrevink. die namens de afdeeiing allen een hartelijk welkom toe riep. inzonderheid tot de bovengenoemde autoriteiten, de verschillende afdeellngen van de B.VI. uit den omtrek en het co mité uit Barneveld. Het lag aanvankelijk in de bedoeling, aldus spr., deze bijeen komst te houden op den verjaardag van HKH. Kroonprinses Juliana der Neder landen. Ofschoon bij informatie bleek, dan het protocol dit niet eischt, meenden wij dat het niettemin betamelijker was, in verband met het verschelden van H M. de Koningin Moeder deze bijeenkomst enkele weken te verdagen. Vervolgens schetste spr. het doel van dezen avond. nl. aan allen die de B.V.L. als instituut tot steun aan het wettig ge zag liefhebben, gelegenheid te geven zich nog eens rekenschap te geven van de leidingen Gods met Nederland en Oranje en te aanschouwen de geschiedenis van ons Vaderland gedurende ruim vier eeu wen, het wonder dat de Heer aan ons Vaderland steeds schonk een Oranjevorst die juist de gaven van hart en hoofd be zat, die hen in staat stelde, ons volk op het juiste oogenblik van ondergang te redden. Het is geen nieuws, maar een noodzake lijkheid om de liefde tot het Oranjehuis te onderhouden en aan te kweeken. Met schaamte moeten wij dat bekennen, volgde spr., want heeft niet meermalen ons volk Oranje met ondank beloond? Onder ons zijn er die hun leven lang hebben behoord tot een keine kem van menschen, voor wie de begrippen Vorsten huis. Koningin en Vaderland geen ledige woorden waren, maar geestelijke en zede lijke waarden van hoog gehalte, waarop spr. nader inging. Vervolgens besprak spr. de beteekenls van de Oranjes van onzen tijd en op ontroerende wijze het verschei den van H.M. de. Koningin Moeder. Over de beteekenis van de meer dan 35-jarige regeermg van H M. Koningin Wilhelmina zeide spr. dat Zij in dien tijd vreugde en droefheid, lief en leed met ons heeft gedeeld; Haar eed op de grondwet op smettelooze wijze heeft nageleefd; onze rechten en vrijheden trouw beschermd als behoorende tot de hoogste aristocratie, niet alleen van geboorte, maar ook naar karakter en Intellect. Zij heeft méér dan de helft van het menschdom in den afgrond van den oor log gered, Haar helder hoofd koel, Haar schranderen evenwlchtigen geest in han deling gehouden; met volkomen zelfver loochening in Haar doen en laten, een hooge onpartijdigheid bewaard en daar mede het bloed van onze zonen gespaard, onze goederen beschut en onze bescha ving gered. En hiervoor hebben wij landstormers reeds eenmaal gestaan om Haar Troon, met gebalde vuisten, gespannen spieren, opeengeklemde tanden, het geweer gereed bij den voet, gereed tot een offer. En op den eersten wenk van Haar, komen wij terug en zullen niet aarzelen. Dit zij nog eenmaal gezegd ter waar schuwing tot hen. die reden hebben deze waarschuwing ter harte te nemen. De Heer zij onze Koningin nabij in Hare hooge eenzaamheid. Hij neme zelf het eeuwenoud verbond „God. Nederland, Oranje" in Zijne Heilige bescherming. Over Prinses Juliana sprak de burge meester als over een jonge Vorstin van groote belofte uit den ouden roemruchten Nassaustam, geroepen Koningin van Ne derland. genoemd naar de Vrouw, wier hooge geestelijke en moreele waarde in zoovele nazaten herleeft. Wij hebben het Huis van Oranje lief! Die liefde zit ons in het bloed. Wij hebben haar geërfd van onze voor de vrijheid van land en volk gestorven voor ouders. En wij zullen haar koesteren en onderhouden en aankweeken en haar leg gen in de zielen van onze kinderen. Opdat, als Gij ons volk eens roept, het één van zin zal staan om uw Troon, schou der aan schouder, In stille vastberaden heid, met lijf en goed en leven U tot een schild. Want wij weten, dat eenmaal ons volk ls Uw volk. Daarom zijn uwe vijanden onze vijanden, en waar Gij ons zult leiden, daar zullen we heenengaan. Dat be loven wij! 9- 9. Direct daarop werd het volgende tele gram verzonden: „Aan H.M. Wilhelmina, Koningin der Nederlanden. De afd. Oegstgeest van het Landstorm- verband Zuid-Holland West, biedt Uwe Majesteit aan de hernieuwde verzekering van haar eerbiedige liefde, van haar on veranderlijke verknochtheid aan en haar volkomen offervaardigheid voor Uwe Ma jesteit en Haar Huis," Met een overweldigend applaus stemden alle aanwezigen met deze woorden in. Het historische programma. Hierna werd het aan de historie gewijde programma afgewerkt. Allereerst bespraken Vondel en Cats de toestanden van hun tijd, Neerlands' glorie tijd. Met hun gesprek gaven zij een inlei ding tot de op te voeren scène: „Aan den vooravond van den slag bij Mook. WIJ zagen daarbij de Graven Lodewijk en Hen drik van Nassau met Christoffel Hertog van de Paltz, die als helden voor de zaak van vrijheid zijn gevallen. Hiermede werd een diepe eerbied voor de eerste stammoeder van ons Vorstenhuis Juliana van Stolberg in herinnering ge bracht. Deze eerbied werd tot uiting gebracht door den schoonen zang van me). G. Ver steeg, die twee coupletten van het Wilhel mus zong. Hierop volgde een herinnering aan een der groote mannen uit de Gouden Eeuw, Michiel Adrz .de Ruyter. Het was een waarlijk levende getuigenis van dit tafreel, waarbij de humor zelfs niet ontbrak. De muziek speelde daarop het oude be kende „In een blauw geruite kiel" enz, dat met enthousiasme door de aanwezigen werd medegezongen. Ook maakten de daarop volgende artis tieke prestaties van Jan Steen en Van Ostade. van humoristische zijde bezien een overweldigende indruk. Bij de voorstelling van de aansluitende levende schilderij Frederik Hendrik met zijn gemalin Amalia van Solms, zong mevr. Driessen uit Lelden een toepasselijk lied, dat op de aanwezigen zichtbaar in druk maakte. Na de pauze werd met 'n tweede tableau de beteekenis van het instituut van den B.V.L. voorgesteld. De waardeering en het vertrouwen in den B.V.L. kwam uit in den daarbij passenden zang van mevrouw Driessen. Luitenant Sanders memoreerde daarbij het ontstaan van den B.V.L. en waarbij hij met een krachtig enthousiasme getuigde van een geest van vastberadenheid. Aanschouwelijk werd de B.V.L voorge steld als een jonge telg, die sedert 1919 van 20.000 in de hoogte en diepte ls uitgegroeid tot 80 000 in 1934. De B.V.L. is een instituut van de daad, n.l. om pal te staan voor het Huls van Oranje, zeide spr. (applaus). Daarom is deze avond georganiseerd om gebruikt te worden als propaganda-mlddel voor den B.V.L. Hij' vroeg voor zijn mannen aller medewerking, zoowel van vrouwen als mannen door zich aan te melden als be gunstiger van dit zoo onmisbaar instituut. Een schitterende herinnering bracht een heraut door de aankondiging van de ge boorte van H.KJH. Prinses Juliana. Louise. Maria. Emma. Wilhelmina. aan de wach tende menigte vóór het Paleis in Den Haag. Een tweetal ooievaars als Hofleve ranciers. vergasten de dames ln de zaal op Oranje-zakjes met muisjes. Deze attractie werd op hoogen prijs gesteld. Voor de heeren was een 3-tal cadeaux beschikbaar gesteld. De 30ste April 1934 bracht een ure van dankbaarheid, maar ook van weemoed. In een treffende voorstelling, waarbij een tweetal meisjes met Emmabloempjes her inneren aan het zegenrijke werk van H.M. de Koningin-Moeder en een oude vrouw, die haar droefheid uitsprak met de woor den: „Gij, die in Uw rijke leven, Aan zoo- velen waart ten Zegen" enz. Zelfs door vertegenwoordigers van de 12de provincie werd een laatste hulde ge bracht. Tot slot een van groote liefde getui gende hulde aan de 25-jarige Prinses door een tweetal dames ln Friesche en Zeeuw- sche kleederdracht en gevolgd door een klein meisje, dat namens de Nederland sche jongens en meisjes gelukwenschen brengt. Als een bevestiging op deze hulde werd met begeleiding van de muziek staande twee coupletten van het Wilhelmus ge zongen. Aan het einde heeft de burgemeester dank gebracht aan de verschillende auto riteiten en de aanwezigen voor hun be toonde belangstelling en verder aan allen, die aan het welslagen van den avond hebben medegewerkt, alsook de muziek. Nog zij vermeld, dat aan mej. B. Plaizier als leidster van de Jeugdcommissie een prachtigen bloemenmand werd aange boden en aan den krachtigen leider luit. Sanders een mooi boekwerk. De Postzegelverkoop ten bate van het Crisis-Comité. De verkoop van de crisispostzegels heeft tot nu toe het mooie resultaat opgeleverd, dat 3120 zegels van 6 et. en 1925 zegels van 5 ct. verkocht zijn. Het crisis-comité heeft hierdoor een bate ontvangen van f. 233— Al degenen, die hebben medegewerkt om den verkoop te doen slagen, in de eerste plaats den heer Westrik, directeur van het postkantoor, en de dames, die zich voor den verkoop in het tentje aldaar beschikbaar stelden, betuigt het comité zijn hartelijken dank. Laten degenen, die nog geen zegels kochten, dit nu doen bij de collectrices of door bestelling op giro nummer 188636 (ten name van het crisis comité Oegstgeest). De verkoopprijs be draagt 11 en 9 cent, de frankeerwaarde resp. 6 en 5 cent. De zegels zijn tot 31 Juli verkrijgbaar; zij blijven geldig tot 31 Mei 1935. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Albertus, Z. van Leendert Oudshoorn en Adrlana Heemskerk. Ondertrouwd: Jacob Vermeulen 23 j., te Waddinxveen en Bregje Adriana van der Vijver 24 j. alhier. Gehuwd: Jacob Ouwersloot 26 j. en Marina van der Meij 24 j„ te 's-Graven- hage Simon Cornells den Heijer 26 j. ep Dieuwertje Bregtie Kromhout 22 J. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Geen wegenbelasting. Afscheid van den heer Warnaar. De Raad kwam in openbare vergade ring bijeen. De voorzitter deelde mede, dat een schrijven ls Ingekomen van den heer A. Warnaar Jr., waarin deze wegens zijn benoeming tot Burgemeester van Hazers- woude ontslag neemt als Ud van den Gemeenteraad. De voorzitter sprak een woord van afscheid, dat ln verband met het gesprokene ln de vorige vergadering kort kan zijn. Bij de Ingekomen stukken achtte de heer Warnaar het wenschelijk dat bij den staat van werkloozen tevens vermeld wordt het bedrag, dat aan steun ls uitgekeerd. B. en W. zullen het overwegen. Van Ged. Staten is Ingekomen een ontwerp-regellng salarissen voor Burgemeesters, Secretaris sen en Ontvangers. Sassenhehn komt ln de 7e klasse en het salaris voor den burge meester wordt f.3300f.3950; secretaris f. 3050f. 3700; ontvanger f. 1600—f. 1900 plus kindertoeslag van 3 pCt. De burge meester krijgt op het maximum f. 250 minder, de belde ander functionarissen resp. f. 200 en f. 100. Na diécussie werd op voorstel van den heer Speelman besloten, dat de finan- cieele commissie over deze zaak advies zal uitbrengen. Begrooting 1934. Allereerst herstem ming over het voorstel verlaging presen tiegeld raadsleden met 50 cent. De heer Speelman achtte het presentie geld niet te hoog, doch ln dezen tijd moet leder een offer brengen. Spr. zal voor stemmen. Weth. Bader merkt op, ln de vorige vergadering reeds verklaard te heb ben, dat hij zich vergiste. Hij zal nu tegenstemmen. Het voorstel werd verwor pen. Vóór verlaging waren de heeren Speelman, v. Zonneveld, Verkley, A. War naar en Wilh. Warnaar. Het presentiegeld blijft dus f. 3.— Nu kwam de begrooting aan de orde. De heer Warnaar betreurde het, dat er pog een tegenvaller ls. De wegenbelasting wil hij slechts in het uiterste geval. De be volking kan geen lasten meer dragen; er wordt gesnakt maar verlichting. Spr. wees op verschillende posten, bijv. Krankzinni genverpleging, aflossingen en andere. Is er voor Sassenheim ook op iets te rekenen van de verzwegen inkomens en vermogens? Spr. wil de f. 5000 vinden zonder nieuwe belastingen. De voorz. weersprak een en ander. Van de verzwegen vermogens cal voor Sassen heim niet veel binnen komen is hem medegedeeld en uitstellen van aflossingen zal door Ged. Staten niet goedgekeurd worden. De heer v. Breda ls ook tegen stander van de wegenbelasting em gaf ver schillende posten aan waarop bezuinigd kan worden. Met een weinig goeden wil ls uit de bedrijven ook wel wat te halen. Hij heeft liever een begrooting die krap is, dan een ruime met wegenbelasting. De voorz.: Men zoekt allerlei middelen om aan de wegenbelasting te ontkomen, die toch heusch niet ongemotiveerd is, zelfs ln dezen tijd. Als men straks niet be talen kan, wordt het oninbaar verklaard. De heer Warnaar: het is ook niet onge motiveerd, doch voor Sassenheim wel. Wij wonen alien in te dure huizen, doch wij kunnen ze niet kwijt. Voor hen die het niet kunnen betalen is het niet erg, maar er zijn er ook nog, die nog gelukkig nog niet zoo ver zijn. De heer Speelman heeft bij de begroo ting reeds gezegd, dat de ontvangsten zullen tegenvallen en onderschrijft dit nu nog. Spr. ging accoord met den heer War naar en weth. v. Breda, doch wil dit toch onder de aandacht brengen. De voorzitter: B. en W. stellen voor een heffing van 2"», dat is toch zoo veel niet. De heer v. Breda is niet bang voor te genvallers, Valt het tegen, dan blijkt dit eerst over een jaar of anderhalf. De heer Speelman achtte het wensche lijk, dat als de belasting er komen moet, dit geleidelijk geschiedt. Nu wordt 2"/» gevraagd en later zal dit 8 a 10®/o wor den. De heer Warnaar was inzake de inkom sten ook niet optimistisch, dcch hij achtte het tijdstip van invoeren verkeerd. Eén lichpunt is er: de werkloosheid neemt af volgens de lijsten van 1933 en 1934. Weth. Warnaar: Het ls zaak de finan ciën zoo gaaf mogelijk te houden. Spr. ziet in de eerste jaren nog geen vermeer dering van inkomsten. De begrootingen voor de komende jaren beginnen met een tekort. De heer v. Zonneveld was van meening dat er nog niet genoeg bezuinigd wordt. In de gezinnen moet dit wel en z.i. kan de gemeente het ook. De heer Bisschops: de heeren wijzen posten aan, waar iets af kan en de voor zitter zegt niet-pertinent: dat kan niet. Spr. is bevreesd, dat als de wegenbelasting er is, de schroef aangedraaid zal worden en de bezuiniging achterwege blijft. De voorzitter: De gemeentedienst kan niet stopgezet worden. Er zijn diensten, die moeten blijven funetioneeren. Na discussie werd overgegaan tot stem ming en de wegenbelasting verworpen. Vóór stemden de heeren Bader, Schram?, weth. Warnaar en Hoogervorst. Er moet nu nog f. 4000 gedekt worden. B. en W. zullen de verschillende posten nog eens nagaan. Rondvraag: De heer Warnaar nam nu afscheid als raadslid, al blijft hij voor- loopig hier wonen, acht spr. het beter nu reeds te bedanken. Bijna zes jaar heeft hij zitting gehad. Een staartje van den gouden tijd heeft hij meegemaakt, 't Nieu we Raadhuis, 't prachtige zwembad, heeft spr. mogen openen. Het einde was drukken en lasten opleggen. Het was een goede leerschool voor zijn nieuwe functie. De onderlinge verhouding was altijd goed. Al hebben wij ook wel eens de degens gekruist, de goede toon ging nooit ver loren. Spr. dankte voor de goede samen werking en wenschte dat God den arbeid van B. en W. en den raad moge zegenen en dat voor de gemeente spoedig een bete ren tijd moge aanbreken. De voorzitter zegde dank voor deze woorden. De heer Speelman merkte op: de raad zal u missen. Met genoegen hebben wij steeds naar u geluisterd. Een mensch met wilskracht en energie komt op de plaats, die hij wil. Uw Jongere leven hebt ge ge geven ln dienst van de publieke zaak en de kroon ls nu „burgemeester van Ha- HEDEN. Stadsevangelisatie (Morschweg 59)- «f scheidssamenkomst. Den Burcht: N. S. B. vergadering- 81/4 uur nam. Woensdag. „In den Vergulden Turk": Alg, Verg ai» afd. Ziekenfonds Lelden en Omstreken 3' uur nam. Donderdag. Concordia: Uitvoering Chr. Hist. Jon gerengroep, „Milllonalr tegen wil en dank" 8 uur. Pieterskerk: le Zomerconcert met med van „Sursum Corda", 81/4 uur nam, DAGELIJKS. Den Haag (Scala)Revue „Vooruit maar weer", 8 uur nam.; Zondags ook te 2 uur n.m. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Vluchtelingen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „La ba taille". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „8 Meisjes ln een boot" Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm, ,^3e Spookexpresse". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Dlni- dag en Vrijdag 10121/» en 25 uur. Stedelijk Museum de Lakenhal, Ouds Singel. Geopend ln November, December, Januari en Februari van 10—3 uren, ln Maart, April en Mei van 10—4 uur ln Juni, Juli, Augustus en September ran 10S uur in October van 104 uur. Zon dags vanaf halféén. Entrée Zondags kos teloos, Maandags f 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur, 1 Febr. tot 1 April van 10—4 uur, 1 April—1 Oct, van 10—5 uur, 1 Oct.—1 Dec. van 10-4 uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25. overige dagen t. 0.10. Ethnographisch Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen ran 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat Hist., V. d. Werft- park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, Zater dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks m 9—12.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van Ml en l'/j—6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en IV»4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10-4 u. 's Winters des Zondags gesloten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen vau 912 en l'/>4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvter. Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Mei tot en met Zondag 3 Juni a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. zerswoude". Spr. wenschte hem toe, dat hij voor de ingezetenen van Hazerswoude imoge zijn een goed voorbeeld als mensen en als burgemeester (applaus). Hierna volgde geheime zitting. 0 VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier, staan als werkzoeken den 120 personen ingeschreven: 10 tim merlieden, 4 metselaars, 4 opperlieden, e grondwerkers, 4 schilders, 44 land- e tulnbouwarbeiders, 16 losarbeiders, 3 zu verbewerkers, 3 loodgieters. 1 rietdekker, 2 bankwerkers, 1 straatmaker, 3 chatf* feurs, 1 radio-technlker, 1 betonwerker, 1 houtbewerker, 1 monteur, 1 electricien, 1 kantoorbediende, 2 schippers, 4 smeden, 1 handelsreiziger, 1 letterzetter, 1 loop knecht, 1 schoenmaker, 1 bedrijfsleider, werkster, 1 nachtwaker, 1 spinmeester. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacqueline Elize. d. van O. r- Beek en W. A. Oosterling Sophie, d. ian A. Petaio en A. H. van Eist. Ondertrouwd: Maarten Kraan, Z!1 ja» en Lena van Egmond, 28 jaar - Adrianu» Nagtegaal 28 jaar en Pietje van Klaier ^GetrouwdJan Kooy. 23 jaar, te Boskoop en Neeltje Kooy, 29 jaar Loop der Bevolking. Ingekomen: H. van der Lee, vanR? dam Ja. Ca. van der Bijl, vande,7 v3n J. Verboon, van Leiden Pa. d- 11 Velsen. van Leiden. ~v.,eyn- Vertrokken: Wede. Wedekind-ovew der naar Apeldoorn L. en P. °Mr naar Zwartsluis W. K. Booran Oegstgeest Ha. G. M. Smeehui Rotterdam - H. Verkijk naar Den a Fennla Overduin naar Lisse.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6