DINSDAG 29 MEI 1934 No. 22755 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: Bureau Noordemdsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. QFFICIEELE KENNISGEVING (121> STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD 30 Cts. per régel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. PRIJS DEZER COURANT»] Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per week t. 0.18 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zün, per week „O.M Franco per post 1.2.35 portokosten. Oit nummer bestaat uit VIER blaoen EERSTE BLAD. VERGADERING W DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 4 JUNI 1934, des namiddags te 2 uur, b het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een opzichter bij den Gemeentelijken Reiniglngs- en Ontsmet- tingsdienst. (108) 2o. Benoeming van een onderwijzeres jan de school voor buitengewoon lager onderwijs. (109) 3o. Voorstel: a. tot benoeming van 4 schoolartsen voor het tijdvak 1 April 1934—1 April 1936; b om goed te keuren, dat aan het raads- tesluit van 26 Juni 1933, betreffende het Ofdragen van het medisch toezicht op de telingen van de buitengewone school voor lager onderwijs aan een psychiater- giecialist, voorlooplg geen uitvoering wordt [tgeven. (110) (o. Praeadvies op het verzoek van den heer Chr. Kok om eervol ontslag uit zijne betrekking van leeraar in het Engelsch aan de Gemeentelijke Kweekschool voor oaierwijzers en onderwijzeressen en aan dl aan die kweekschool verbonden afzon- derlijke cursussen. (111) So, Praeadvies op het verzoek van den letrA. Meerburg om eervol ontslag uit betrekking van onderwijzer aan de herschool. (112) Praeadvies op het verzoek van Mej. I. C. Plasschaert om eervol ontslag uit hare betrekking van onderwijzeres aan de 1. school aan de Paul Krugerstraat A. (113) 7o. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan een 5-tal onderwijzers en één onderwijzeres bij het openbaar lager on derwijs. wegens opheffing van hunne be trekking. (114) 8o. Begrooting, dienst 1934, van het Hei- Sge Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis. (115) 9o. Voorstel tot goedkeuring van de reke- j over 1932 van het le plan van de Vereeniging tot Bevordering van den van Werkmanswoningen en tot be- (chikbaarstelling van gelden aan genoem de Vereenigtng in verband met het nadee- i van die rekening. (116) 10o. Voorstel tot verhooging van ver schillende posten der begrooting, dienst 1933, waarvan de raming te laag is geble te», alsmede tot toevoeging van eenlge nieuwe posten aan die begrooting. (124) llo. Voorstel tot beschikbaarstelling van strookjes gemeentegrond aan de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electrlciteit ten be hoeve van den bouw van transformator- huisjes. (117) 12o. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van Weelten grond en water, kadastraal be rend Gemeente Leiden, Sectie L No. 1459 M, gelegen aan en nabij de Aloëlaan, van de N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij Ons Eigendom". (118) 13o. Voorstel tot het verleenen van goed- jeuring aan de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij tot het uitvoeren van wer- jen ten behoeve van eene uitbreiding van den watervang. (119) )4o. Voorstel tot beschikbaarstelling van ielden voor het aanbrengen van een ge uten wegdek op de Jan van Goyenkade en 'et opdragen van de uitvoering van dat 'erk aan de N.V. De Geruischlooze Weg, Heemstede. (120) 15o. Voorstel: 'tot wijziging van de verordening op de etfing van eene belasting op tooneelver- "Oningen en andere vermakelijkheden; b. tot wijziging van de verordening op de «"'ordering van de belasting op tooneel- "rtooningen en andere vermakelijkheden; c. tot opnieuw vaststelling van de veror- wotogen sub a en b. (56 en 101) ISo. Voorstel: tot verplaatsing van een gedeelte van veemarkt, uitbreiding van het markt- ereein aan de Lammermarkt en tot in- 'Chting van parkeerterrein op een gedeel- -van het Schuttersveld en aan de Steen- ®aat; j> tot aankoop van een gedeelte van den der Leidsche Broodfabriek, ten be- **ve van de uitbreiding bedoeld sub a: c tot slooping van eenige perceelen aan Lammermarkt; .Mot vaststelling van de desbetreffende "t'ootingsregeling lit,' ^et adres van de afdeeling Leiden J) den Ned. Bond van Koffiehuis-, 'tsuranthouders en Slijters, ter zake «de verplaatsing van een gedeelte van veemarkt, als afgedaan te beschouwen. "o. Voorstel: [A'?' vaststelling van een verordening i'netVerkeer te land; tot wi)7ior,v.„ van de verordening op de PROF. DR. A. W. NIEUWENHUIS EERVOL ONTSLAGEN. Bij Kon. besl. is aan prof. dr. A. W. Nieuwenhuis, op verzoek, eervol ontslag verleend als hoogleeraar aan de Rijks universiteit alhier, met dankbetuiging voor de belangrijke in die betrekking bewezen diensten. MEJ. M. C. DE BRUYN t Men schrijft ons nader; In de gisteren opgenomen mededeeling betreffende het overlijden van mej. M. C. de Bruyn is een groot stuk van haar vrij willig op zich genomen arbeid niet ge noemd. Niet minder dan ruim 23 jaren had zij zitting in het Bestuur van de afd. Leiden van „Tot Steun", en van '23 tot '26 was zij zelfs de voorzitster. Bij dit werk heeft zij een ijver, toewijding en takt be toond, tot aan het eind van haar leven, die voorbeeldig mag heeten. Haar advie zen werden mede hoog gewaardeerd en bijna immer gevolgd. Bij een woord tot haar nagedachtenis mag stellig de her innering aan dit deel van haar werkzaam leven niet ontbreken. EERSTE H. MIS, Van den heer Th. van Niekerk. Hedenmorgen werd in de St. Petrus Parochiekerk door den WelEerw. Heer Th. van Niekerk zijn Eerste H. Mis opgedragen, voor welke plechtigheid het kerkgebouw geheel met geloovigen was gevuld Bij het opdragen der H. Mis werd de Celebrant geassisteerd door den ZeerEerw. Heer Pastoor Beukers, den ZeerEerw. Heer van Niekerk, Pastoor te Overveen, oom van den Neomist, als diaken, den Zeer Eerw. Heer Aarts, Pastoor te Oosterblok ker, neef van den Neomist als subdiaken en den WelEerw, Heer Lunders, kapelaan der St. Petrus-parochie als ceremoniarius. Het zangkoor voerde een tweestemmige mis van Perosi uit. De feestpredikatie werd gehouden door den ZeerEerw. Heer Pastoor van Niekerk. Zijn Eerw. feliciteerde allereerst den Pastoor der parochie met het groote voor recht thans weer een jong priester en zoon van de parochie aan het altaar te mogen zien. De Eerw. redenaar schetste daarna in treffende woorden het Priesterschap, er vooral op wijzend hoe de Priester door God zelve is genomen uit de menschen om aLs een andere Christus naar Zijn verheven voorbeeld de belangen der zielen te be hartigen. Daarom is het ook dat de Pries ter in de Misgebeden bidt en vraagt te bidden opdat Uw en mijn offer aan God welgevallig moge zijn. O, moge dan, zoo besloot den Eerw. redenaar zijn predikatie, uw Priesterlijk werken en offeren zijn ge heel naar het voorbeeld van onzen Grooten Meester, opdat het zij tot verheerlijking van God. tot heil van de Kerk en tot heiliging van velen Na de nuttiging naderden familie en vele geloovigen ter H Tafel, Met het zinzen van de Priestercantate van Vis werd de plechtigheid besloten. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN DE HARMONIEKAPEL T. EN D. Tot besluit van de feestelijkheden ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan houdt de Harmoniekapel T. en D. morgen avond na afloop van haar jubileumconcert in Oud-Hortuszicht een muzikale wande ling door de stad, waarbij de onderstaande route zal worden gevolgd: Witte Singel, Noordeinde. Kort Rapenburg, Prinsesse- kade, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht, naar het repetitielokaal. c. tot vaststelling van een verordening, regelende de samenstelling en den werk kring van de Commissie, bedoeld in art. 6 der verordening op het Verkeer te land; I d. om het adres van de Leidsche Koet- siervereeniging „Verbetering zij ons Stre ven" in zake het rijverkeer op de Korte Mare, als afgedaan te beschouwen. (60 en 103) 18o. Voorstel om in te trekken het raads besluit van 16 April 1934 in zake verhoo ging van het over 1934 aan de Vereeniging Schoolkinderkleeding en Schoolkindervoe ding toegekende subsidie. (122) 19o. Voorstel in zake wijziging van het Reglement van Orde voor de vergaderin gen van den Raad der gemeente Leiden. (106) 20o. Praeadvies op de motie van den heer van Rosmalen inzake het vervangen van mannelijke suppoosten aan het Ste delijk Museum „de Lakenhal" door vrou welijke. (123) 21o. Interpellatie van den heer Kuipers in zake de belooning van de suppoosten aan het Stedelijk Museum „de Lakenhal". 22o. Interpellatie van den heer van Stra len in zake de demping van het Levendaal en de doortrekking van de Oegstgeester- laan en de Mariënpoelstraat. MEIVERGADERING DER 3 OCTOBER-VEREENIGING. EEN HISTORISCHE OPTOCHT WEDEROM DE HOOFDSCHOTEL. Het bestuur zal het onderwerp nader bepalen. Onder voorzitterschap van den heer W. van der Laan hield gisteravond in café restaurant „In den vergulden Turk", de 3-Octobervereeniging haar gebruikelijke Mei-vergadering, waarin oudergewoonte het feestplan voor den komenden herden kingsdag van Leiden's ontzet is bespro ken en in hoofdzaak vastgesteld. De traditie wil, dat de belangstelling voor deze bijeenkomst slechts matig is, en de vergadering van gisteren vormde daarop geen uitzondering. De voorzitter heette de circa 30 aanwe zigen inclusief het bestuur! harte lijk welkom, sprak zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst en gaf daarna het woord aan den secretaris, den heer N. G. Spaargaren tot het lezen der notu len van de vorige vergadering, welke on veranderd onder dankzegging werden goedgekeurd. De ingekomen stukken gaven geen aan leiding tot besprekingen, waarna werd overgegaan tot benoeming van drie leden der kascommissie 1934. Als zoodanig wer den gekozen de heeren Lourens Bosch, E. H. Moens en E. van Nieuwlande. Daarna was het voornaamste agenda punt „bespreking feestplan 1934" aan de orde. De voorzitter zeide, dat het bestuur gemeend heeft ter gelegenheid van de 360ste herdenking van Leiden's ontzet, wederom een historischen optocht te moe ten houden. Dit valt trouwens ook het meest in den smaak bij het publiek. De archivaris, mr. dr. J. W. Verburgt deed daarvoor twee onderwerpen aan de hand, welke deze nader toelichtte. Het eerste aan het bestuur ingezonden onderwerp luidt: „Markante of op den voorgrond tredende gebeurtenissen of omstandighe den betreffende de Nederlandsche gewes ten." Het is moeilijk de 11 of 12 provin cies door een bepaalde groep uit te beel den, terwijl het ook historisch bezwaar lijk is voor elke provincie een markant geschiedkundig feit naar voren te bren gen. Bovendien rijst de vraag of men bij de uitwerking van dit plan moet uitgaan van de vroegere zeven provinciën of van de elf tegenwoordige. Voor sommige gewesten is gemakkelijk een markante gebeurtenis te vinden, voor andere daarentegen bijv. Friesland, Gel derland, uitermate moeilijk. Spr. noemt verschillende typeerende gebeurtenissen, welke tot onderwerp zou den kunnen dienen, maar verbindt daar aan tevens de vraag of deze niet te ver buiten de historische kennis van het groote publiek zouden vallen. Het tweede onderwerp luidt: „De huldi ging van keizer Maximiliaan van Oosten rijk, regent der Nederlanden in Leiden op 20 Augustus 1508". Spr. deelt daarover verschillende geschiedkundige bijzonder heden mede en zet uiteen uit welke groe pen deze optocht zon moeten bestaan, waartoe ook de hofhouding van de land voogdes, Margaretha van Oostenrijk be hoort. De heer Breebaart gaf de voorkeur aan het tweede onderwerp, v/elke meening ge deeld werd door den heer Geytenbeek. De heer Boot wa- het niet met den inleider eens, dat hev tweede onderwerp meer zal spreken tot de Leidsche burgerij dan het eerste. Spr. brak een lans voor het onderwerp der elf provinciën, welke z.i. voldoende historische bijzonderneden opleveren. De meeningen der aanwezigen liepen nogal uiteen, terwijl de heer Verburgt his torische bezwaren opperde tegen een uit breiding van zeven provinciën tegen elf. Het bestuur werd gemachtigd om zijn keuze definitief te bepalen. De voorzitter dankte den heer Ver burgt voor zijn diepgaande studie en hel dere uiteenzetting en liet vervolgens het verdere programma der feestviering de revue passeeren. Op 2 October zal wederom een taptoe worden gehouden. Het eigenlijke feest wordt als vanouds geopend met reveille, uitdeeling van haring en wittebrood en koraalmuziek. Op het Schuttersveld zal natuurlijk weer een lunapark worden ingericht, ter wijl des avonds een cabaret-programma in de Stadszaal en vuurwerk op het feestterrein zal worden geboden. Aan B. en W. is verzocht om het Schut tersveld na afloop van het vuurwerk nog eenigen tijd geopend te houden. Het ant woord daarop is nog niet binnengekomen. Het kinderfeest op de Jan van Houtkade zal dit jaar vermoedelijk uit bezuinigings overwegingen komen te vervallen. Bij de rondvraag zeide de heer Geyten beek een weg te kunnen aangeven om te bezuinigen op de kosten van den cabaret avond. De voorzitter hield zich voor een dergelijke vingerwijzing gaarne aanbevo len. De heer Hagemans vroeg een aparten ingang tot het Schuttersveld voor de le den gedurende de middaguren. Het be stuur zal dit overwegen. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring onder dank voor de opkomst. TENTOONSTELLING VAN DE VEREEN. „OUD-LEIDEN". Leiden vóór vijftig jaar. Prof. dr. L. Knappert, voorzitter van de Ver. „Oud-Leiden" schrijft ons: Door de goede zorgen van den Gem.- Archivaris, dr. mr. J. W. Verburgt, en de vriendelijke medewerking van den heer Coert kan de Vereeniging „Oud-Leiden" Donderdag des middags 3.30 in de Laken hal eene tentoonstelling openen van tee- keningen en foto's, die een beeld zullen geven van het uiterlijk onzer stad zoo ongeveer 1875, De teekeningen zijn voor het grootste deel uit het stadsarchief, vele der foto's zijn uit de bekende verzameling van den heer J. van der Zanden, Bree- straat 141, die hij welwillend afstond. De bezoekers zullen bespeuren, dat men alles heeft gerangschikt naar straat en gracht, zoodat zij b.v. eene wandeling maken langs de gansche Breestraat, zooals zij zich vóór 50 jaren in haar pracht vertoonde, langs het Rapenburg en waar niet al. De ouden van dagen zullen zich dat vroeger stads beeld nog herinneren en er met aandoe ning op staren; de jongen zullen voor de schoonheid ervan toch niet blind zijn en aan het behoud van wat bleef willen medewerken. Afgescheiden daarvan zullen allen stellig bekoord worden door deze wel zeer buitengewone verzameling, zoo kunst vaardig en oordeelkundig gerangschikt. De beteekenis ervan wordt verhoogd door allerlei voorwerpen, voor en na in onze stad opgegraven (o.a. in de puinhoopen van het stadhuis) en op hare geschiedenis betrekking hebbend, uit de verzameling van het Rijksmuseum van Oudheden, het Stedelijk Museum „de Lakenhal", den heer Eskens, den heer H. van 't Hag, den heer A. Teljeur. den heer P. Meijers, den heer Jesse en den heer Engels. De tentoonstelling is vanaf 1 Juni ge durende 14 dagen geopend en is toeganke lijk tegen den gewonen toegangsprijs van het Museum (Zie ook de advertentie in dit Blad). Wij wenschen der tentoonstelling een druk bezoek. AAN HET MAREDIJKJE. Dezer dagen sprak voor de radio Ds. de Stoppelaar over Mei in Friesland. Wat kan hij boeiend vertellen, en ook schrij ven van het moois, dat Friesland in het voorjaar biedt. Zeer zeker hebben meer dere Leidenaars naar den spreker ge luisterd, doch wellicht zijn er onder hen ook, die niet weten, dat in eigen omge- 1 ving veel te zien is van het mooie waar- i van Ds. de Stoppelaar vertelde. Die dit i nog niet wist make eens een wandeling langs het Maredijkje. Wanneer men de nauwe spoorwegtunnel is gepasseerd en een eindje verder het bruggetje over is, zou men zich in veel opzichten al In het land wanen, waarvan de causeur vertelde. Niet de wijde verten van den Frieschen greidhoek en ook niet de uitgestrekte bosschen van de Friesche wouden, maar toch links het nu al mooie struikgewas van den Leidschen Hout en rechts het vlakke weiland, met daarachter het geboomte van Poelgeest. In de wei den er voor geen grutto's, tureluurs of wulpen, maar toch de kieviten, de voor naamste van alle weidevogels, zijn er aan wezig. Zij zijn er ieder jaar. Zij willen er zijn, ofschoon het er voor hen in verband met de vele kraaien, die hun nesten heb ben in de boomen van Poelgeest, nu niet bepaald een rustige verblijfplaats is. Mo menteel zitten de wijfjes te broeden. Eén broedsel is zelfs al uitgekomen. Ook zijn er die het nest nog niet vol hebben. De mannetjes hebben thans geen oogenblik rust. Telkens weer worden ze belaagd door de kraaien van Poelgeest, die het op de eieren van de kieviten hebben voorzien. Den ganschen dag moet nu het mannetje tot afweer gereed zijn, soms gaat hij in de lucht een spiegelgevecht aan met een buurman, maar het eigen nest verliest hij niet uit het oog. Dit is een klein stukje Friesland bij Leiden. Ten minste dat is het nog. Maar of het in verband met de steeds toene mende bebouwing rondom de stad nog lang zoo zal blijven? Het is er nu nog zoo mooi. Aan de eene zijde het groen van den Leidschen Hout en aan den anderen kant het groen van de vlakke weiden. Het eene is mooi door het andere. Het hoort bij elkaar. PARKCONCERT. Vrijdag 1 Juni a.s. zal de Harmonie kapel „T. D.", directeur de heer J. Noordanus Sr., het derde concert van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fan- fare-Vereenigingen verzorgen. Het con cert wordt gegeven in het Plantsoen (Mu sis Sacrum's avonds 8 uur precies. Stoelen zijn te huur tegen den geringen prijs van vijf cent. Eventueel uitstel van het concert zal op de bekende wijze worden aangekondigd door de kaarten aan het Politiebureau, Politieposthuis aan de Steenstraat, Post kantoor en de brugwachtershuizen. Het programma luidt: 1. Jubileum Marsch J. Noordanus Sr.; 2. Ouverture „Piqué Dame" F. v. Suppe; 3. Grüsz aus Herzliebchen W. Böhme; 4. A. Tunis J. Batat; 5. Suite d'Orchestre Freia J. Noordanus Sr., a, Preludium an allegro, b. Andante, solo voor clarinet, c. Menuette Nimphendans, d. Finale allegro con spirito. Pauze 6. Ars longa vita brevis, marsch J. Noordanus Sr.; 7. Hou- rida, wals E. Gillet; 8. Nach berühmten Meistern E. Scherts; 9. Auf Wache, marsch G. Rosey. BINNENLAND. Afscheid van jhr. Bosch Ridder van Rosenthal als burgemeester van Den Haag (Binnenland, 3de Blad). Zwertbroek contra de Vara; een cen traal comité van actie opgericht (Bin nenland, 3de Blad). Auto-ongeluk bij Boxtel; vier inzittende verpleegsters gewond (Gemengd, 3de Blad). De corruptie te Rotterdam; tegen elk der verdachten is geeischt 6 maanden hechtenis met aftrek van preventief. (Rechtzaken, 4de Blad). Het 60-jarig bestaan van „Njord" her dacht (Sport, 4de Blad). De Installatie van den nieuwen Burge meester van Hazerswoude, den heer A. Warnaar Jzn .(3de Blad). BUITENLAND. De Ontwapeningskwestie weer in be spreking (Buitenl. en Tel, 1ste Blad). Interview met den Duitscben minister Von Neurath (Buitenland, 1ste Blad). Nieuwe bomaanslagen in Oostenrijk (Buitenland, 1ste Blad). Codos en Rossi te New-York gedaald (Buitenl. Gemengd 3de Blad en Tel. 1ste Blad). EXCURSIE GEM. KWEEKSCHOOL. Onder leiding van eenige leeraren (essen) maakten de leerlingen van de Gemeente lijke Kweekschool voor Onderwijzers (essen) alhier een tweedaagsche excursie naar het eiland Texel, waar in de mooi gelegen en goed ingerichte Jeugdherberg 't Pano rama werd overnacht en gegeten. In auto bussen werden mooie tochten door het eiland gemaakt, afgewisseld met bezoeken aan de interessante broedplaatsen van zilvermeeuwen, kluten en andere vogels, waarna het gezelschap in de beste stem ming en zeer voldaan over het genotene den terugtocht aanvaardde. CHR. JEUGDHULP. De Toevlucht der Chr. Jeugdhulp aan het Utrechtsche Jaagpad heeft geld noo dig en organiseert te dien einde Donder dag en Zaterdag a.s. een collecte. Telkens wordt opnieuw gevoeld, van hoe groot nut de Toevlucht is. Niet alleen is het een Toevlucht voor ongehuwde moe ders met haar kindje, maar ook voor kin deren van zieke moeders, die ze thuis niet kunnen hebben en nu hulp vinden bij Chr. Jeugdhulp, waar ze een goede ver zorging krijgen. Wie nader met het werk dezer veree niging wil kennis maken, kan bij de secretaresse, mevr. Boeschoten, Hooge Rijndijk 124 alle gewenschte Inlichtingen krijgen, terwijl de inrichting gaarne te bezichtigen is. Men kan zich er dan zelf van overtuigen, hoe groot de behoefte aan een nieuw tehuis is. Het bestuur beveelt de a.s. collecte dan ook met warmte aan. Mevr. Gathier—Blanke, Rijnsburgersingel 9 verneemt nog gaarne wie bereid is door de inzameling van giften het goede doel te steunen. N. S. B. Gisteravond hield de N. S. B. een bijeen komst voor belangstellenden in de con tinubedrijven. Nadat een uiteenzetting was gehouden over doel en beginselen der N.S.B., werd na de pauze gelegenheid ge geven tot het stellen van vragen. Een levendige discussie ontstond totdat het late uur noodzaakte deze vergadering te sluiten. VER. VAN AMATEUR-DANSERS. Heden is hier ter stede een vereeniging opgericht, welke den naam zal dragen van „Leidsche Ver. van Amateur dansers A. D. G." Het doel zal zijn het dansen in het algemeen door geregelde oefenavonden op hooger peil te brengen. Als instructeur is aangesteld de Leidsche dansleeraar Anton de Groot. Secretaris is de heer G. Flippo, Pioenhof 10, Lelden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen Indisch recht, mr. J. P. van Driesche Cs-Gravenhage) en mej. S. Soendarl Soe- wadjipoetro (Leiden); doctoraal examen geneeskunde de heeren L. J. van Nierop (Den Haag) en C. J. de Ruyter de Wildt (Den Haag) en voorbereidend kerkelijk examen de heer A. R. Scholten (Hijlaard, Friesland.).

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1