L.D.W.S. I - LF.G. I De voetbalwedstrijd Nederland-Zwitserland w DE JUBILEUM-HERDENKING VAN NJORD |5i,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 29 Mei 1934 Vierde Blad No. 22755 SPORT. roeien. 60-jarig bestaan van njord. voetbal. na nederland- zwitserland. Wa2SBI Li -J w m.-: V DE OLYMPISCHE DAG. n.b.l.o.-terrein. druk bezocht receptie in de zwanenzaal. RoJdigirig" van den bootsknecht Hendrik. Gisteren werd. gelijk gemeld, het feit Iterdacht dat op 5 Juni 1874 de studenten- Iiceivereenlging Njord opgericht werd. Van de houten loods, die vele jaren het lenige onderdak voor roeiers en booten 1(15,18 nu aan 't Galgewater niets meer I |t vinden Trouwens de huidige roeiers I lebben het, dank zij den groei en bloei Inn Njord, heel wat gemakkelijker dan de Jieden van 'n 50 jaar terug, die geen boots- Ijnecht hadden en zelf voor de booten noesten zorgen. De feestelijkheden begonnen gisteren net een gezamenlijken roeitocht naar Heerrust waar geluncht werd. De heele doot waarin zoowel achten als sciffs mee- soeiden. trok nogal de aandacht der stad smeten, die niet gewend zijn racegieken door hun grachten te zien varen, en met spanning zagen hoe de lange booten door jt scherpe bochten gemanoeuvreerd ftrden. Aan de meer dan voortreffelijke lunch, nirbij Kemper toonde dat ook ruim 40 'ittiersinagen voor hem niets zijn, Itseerschte een zeer gezellige stemming, Ie door de toespraak van Warmond's ite burger, die samen met een wethou- vanaf Erato naar Meerrust roeide, s Middags om half vijf werd er een zeer k bezochte receptie gehouden in de itelijk versierde zwanenzaal waarin imstukken stonden van het collegium, sub-vereenigingen en zustervereeni- insen. oud Njord, Hendrik en vele andere Prof. P. H. Damsté, de zoo beroemde iod-roeier van Njord, bood het bestuur m ingelijst vlaggetje aan dat in 1878 door verloofde van een der roeiers gemaakt en steeds aan de bemanning kwam die laatste overwinning behaalde met de lerva, een inrigged boot met vaste iken. In 1882 won de heer Damsté voor it laatst met deze boot, die toen reeds enstanders met glijbanken had en hij ittliet vlaggetje dus ruim 50 jaar in zijn it gehad. Door oud Njord werd bij monde van den i Pels Rijcken toezegging gedaan voor nieuwe booten, terwijl de eereleden en len van verdienste Njord een fraaie :hief kast schonken. Op de receptie [nekten wij o.a. op, den rector magnificus |M v. Blom, afgevaardigde van den Ned. Mond, den heer H. Fokker, voorzitter ranBollandia, verder afgevaardigden van djb, Triton, de Vliet en Die Leythe. [Onder de vele oud-Njord leden die hun leluhrenschen kwamen overbrengen za- :enwij de heeren Damsté. Pels Rijcken en mier, die in de beroemde Sans Nom ge- tid hebben, verder Vogel, v, Schaik, v. Werff, Fokker, Vissering en Poortman, tonaal menschen die vroeger zeer veel kor Njord gedaan hebben. Zooals gisteren reeds werd vermeld, is tr op Njord nog een jubileum gevierd en 1 van Hendrik de la Bije, die binnen- 1 30 jaar bij Njord als bootenknecht trkzaam zal zijn. De praeses dankte hem reenige hartelijke woorden voor de bui- teewone wijze waarop hij steeds zijn pak gedaan heeft en overhandigde hem n enveloppe waarin bijdragen waren van Njord-, zoowel als van de oud-Njord eden. Nadat aan Hendrik en zijn vrouw go bloemenhulde was gebracht dankte met een krans om de schouders en <pk de hoop uit nog vele jaren de booten i Njord te kunnen onderhouden- Na af- op der receptie werd er op de sociëteit tdtaeerd waarbij vooral de groote opkomst kr oud-Njord leden zeer op prijs werd ge- Onder de ingekomen telegrammen t door den ab-actis werden voorgelezen «vonden er zich vele van oud-leden die whinderd waren persoonlijk over te ko pen. Verder werd op deze wijze gelukge- wnscht door de Kon. Ned- zeilvereeniging «?ir, Nereus, de Hood en Willem III Het bestuur van Njord, dat veel werk IBet de organisatie heeft gehad kan met Irate terugzien op dezen zeer geslaagden Het spel gaat beginnen. Het Nederlandsch elftal doet zijn intrede in het te Milaan, De doelverdediger Gejus van öfer Meulen komt juist uit'de tunnel van de kleedkamers toegang geeft tot het terrein. Het eerste Nederland6che doelpunt uit een kopbal van Smit. appelleert. Een der Zwitsers Een aanval op het Zwitsersche doel, dat schitterend door den uitstekenden doelverdediger werd bewaakt. De Nederlandsche voorhoede had hij het schieten met veel pech te kampen. Een hard schot van Vente ging rakelings over. Dit was een der vele momenten, waarop het Zwitsersche doel aan een groot gevaar ontsnapte. HET OORDEEL DER ZWITSERSCHE PERS. De Zwitsersche pers geeft uitvoerige be schouwingen over den wedstrijd Nederland Zwitserland. „Suisse" zegt: Zwitserland heeft zich gedurende de eerste helft zeer duidelijk de meerdere getoond, maar in de tweede helft waren de Nederlanders de besten, en het scheelde weinig of zij zouden gelijk ge speeld hebben. Zoolang de Zwitsers den bal laag op den grond konden houden, waren zij beter dan hun tegenstanders. Daaren tegen wanneer het spel meer in de hoogte gespeeld werd, waren de Nederlanders beter. Grooter en handiger in het kopspel, hadden laatstgenoemden dan een belang rijk voordeel. Verder looft het blad van der Meulen, die zich geen enkel doelpunt be hoeft te verwijten. Zijn werk was helder en precies. De beste lijn van het elftal was de middenlinie, waar Andriessen met eere het centrum van vormt. Zijn werk gedurende de tweede helft was schitterend en wan neer de druk van het Nederlandsche elftal zoo sterk was, dan dankt het dat zeker aan hem. Over de voorhoede is de Suisse min der te spreken. Die noemt zij vrij onsamen hangend en verward. De rechtervleugel schijnt het gevaarlijkst, maar Vente en Bakhuys losten, zoodra zij in het bezit van den bal waren, schitterende schoten. Het Journal de Genève spreekt van de schitterende overwinning van Zwitserland en den mooien tegenstand van het Neder landsche elftal. De Tribune de Lausanne wijst er op, dat de Zwitsersche overwinning zeer verdiend is en eigenlijk gemerkt had moeten zijn door een grooter onderscheid in aantal doelpunten. De Nederlanders zouden vol gens het blad te ruw gespeeld hebben. Zij hebben met groote energie gestreden, maar zij hebben het onderspit moeten delven tegen de betere tactiek en tech niek van de Zwitsers. Ook dit blad roemt het spel van de Nederlandsche voorhoede spelers Vente en Bakhuys, die volgens dit blad, de beste spelers van het elftal wa ren. Nederland bezat een goede verdedi ging. De Baseier National Zeitung toont aan, dat de Zwitsers in de tweede helft geheel onder den invloed waren van het Neder landsche spel. Het Zwitsersche elftal pro- Foto Jonker. :1 7 beerde zijn samenspel te hervatten, maar de energie en het plotseling opvlammend enthousiasme van de Nederlanders ver hinderden dit. Zwitserland heeft daarop van taktiek moeten veranderen en zich op de verdediging moeten toeleggen, hetgeen uitstekend is gelukt. De Neue Züricher Zeitung wijst er op dat de Nederlanders in de tweede helft veel beter waren dan in de eerste. De Neder landsche voorhoede domineerde een be langrijken tijd in het veld en de Zwitsers moesten al hun krachten inspannen om hun voorsprong te behouden. De „Bund" merkt op. dat de Zwitsersche overwinning verdiend is, maar dat ook Nederland uitstekend heeft gestreden. m Ook enkele Italiaansche bladen geven een beschouwing over den wedstrijd: De „Corrière della Sera" zegt: Zwitser land heeft goed gespeeld, Nederland heeft echter geen geluk gehad. De wedstrijd is gewonnen in de eerste speelhelft. Er was meer verband tusschen de linies en tus- schen de menschen: ze waren sneller en hadden meer balcontröle. De Zwitsers wa ren naar den indruk van dit blad sterker. De „Gazetta dello Sport": „Het Zwit- sersch elftal won door meer initiatief en door sterker spel. Er was verschil in tem perament bij de spelers. De aanvallen der Nederlanders waren heel wat minder ge vaarlijk dan die der Zwitsers. Holland had echter niet mogen verliezen. Wij achten de voorlijn tot meer in staat dan die gegeven heeft. Bakhuys was goed, maar hij had beter moeten schieten. De overwinning van Zwitserland is vol gens dit blad te danken aan hun homoge niteit en aan hun saamhoorigheid. En de Zwitsers waren bovendien na afloop in beter conditie dan hun tegenstanders. o HET ZWITSERSCHE ELFTAL TEGEN TSJECHO SLOWAKIJE. Het Zwitsersche elftal, dat Donderdag in den kwarteindstrijd om het wereld kampioenschap te Turijn tegen Tsjecho- Slowakije zal uitkomen, zal op twee plaat sen in de voorhoede een wijziging onder gaan. De rechtsbinnen Passello wordt vervangen door Jaggi (Lauennne) die tegenwoordig in bijzonder goeden vorm is, terwijl de linksbuiten Bossi, die Zondag een slechten dag had. plaats moet maken voor den oud-internationaal Jaeck uit Ba zel. De Zwitsers zijn gisterochtend naar Stresa vertrokken, waar zij tot Donderdag ochtend zullen blijven. rweptie RECLAME. 1042 WOENSDAGAVOND - AANVANG 7 UUR HALVE EINDSTRIJD ,.L.V.B.-SLEUTELS" Entree 10 ct. - Rijwielstalling op 't terrein NEDERLANDSCHE VOETBALPLOEG TEGEN ROMA. Naar wij vernemen zal op den Olympi- schen Dag, welke dit jaar op 17 Juni a.s. te Amsterdam wordt gehouden, het Ne derlandsch elftal uitkomen tegen de be kende Italiaansche club Roma uit Rome. Roma is een van de sterkste Italiaan sche clubs en bezet de vijfde plaats op de ranglijst van de hoofdklasse. De heer K J, J .Lotsy, voorzitter van het Comité, dat den Olympischen Dag or ganiseert, heeft in Italië de onderhande lingen gevoerd met bovengenoemd resul taat. Nederland speelt dus niet tegen een of ander land, omdat men zeer terecht van meening was, dat een ploeg, welke aan de wereldkampioenschappen had deelgenomen, niet met de noodige energie en geestdrift te Amsterdam zou kunnen spelen. Roma daarentegen komt met een frisch zeer sterk elftal en er is dus van dit onderdeel van het programma zeer veel goeds te verwachten. OM DEN C. G. W.-BEKER. Gisteravond speelde op L.F.C.-terrein onder groote belangstelling C.G.W. I tegen 6e RV.A. 6e R.V.A was geheel volledig. C.G.W. I had twee invallers. 6e R.V.A. zette direct flink op en de rust ging in met 32 voor het 6e. Na de rust had C.G.W. haar op stelling gewijzigd maar toch maakte 6e er 42 van. Nu kwam C.G.W. geweldig op zetten en de rechtbuiten scoorde 4—3. Het einde kwam met 53 voor het 6e. Scheidsrechter Hillebrand leidde correct. Nu moet de laatste wedstrijd gespeeld worden tusschen Leidsch Dagblad4e R. I. Wint L.D. dan komt ze gelijk met 6e 6e R.V.A. en zal een beslissingswedstrijd gespeeld moeten worden. De ontmoeting 4e R.I.L.D. zal opge luisterd worden met muziek. OM DE L.V.B.-SLEUTELS. Morgenavond om 7 uur speelt L.D.W.S. 1 tegen LF.C. 1 den halven eindstrijd om de L.V B -Sleutels. De Winnaar van dezen wedstrijd komt op Zondag 10 Juni in de finale. LD.W.S. verschijnt jn de volgende opstelling Doel J. v. d. Born; achter: H. v. Houten en W. v. d. Steen; midden: G, v. d. Voort C. J. v. d. Wilk en W. v. Slingerland; voor; K. v. d. Steen, H. v. d. Weijden, H. Starre, G. Logeman en W. F. de Bruin. van „Njord" in de ZwanenzMl vaji het bootenhuis. - In het midden, zittend, pr.of. Damsté, die het vlaggetje agq£lfS> W&wwer elders uitvoerig geschreven wordt. VETERANEN-WEDSTRIJD TE ALPHEN. Hedenavond te halfacht spelen de Alphen-Veteranen een match tegen een I Aiphen-combinatie ten bate van het «orehjfonds. S.C.O.—FIDES PACTA. Morgenavond speelt S.C.O. aan den Hofdijk te Oegstgeest om 7 uur tegen Fides Pacta. S.C.O. komt als volgt uit: Doel: T. v. d. Kamme; achter: D. Gor dijn en A. Lu'bacmidden: F. Plazier, J. Versteeg en Scholte; voor A. Breedijk, Heimans, E. Binsbergen, L. Verij en J. Binsbergen. o FABRIEKSARBEIDERS—STUCADOORS. Morgenmiddag te 3 uur speelt Fabrieks- i arbeiders I tegen Stucadoors I op het terrein achter Pomona om een, beker.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 13