HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. Examenvrees?! LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 26 Mei I934 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. ALPHEN. Loop der Bevolking. Ingekomen van Leiden, Frouwina de Jonge, van Boetzelaerstr. 7d van Hou ten. Maria A. van Rooijen echtgen. van W. C. Niekerk, Kortsteekterw.30; van Ha- zerswoude, Martha Jaschinsky, Ridder- buurt 1; van Ter Aar, Gerardus A. Kou wenhoven. Julianastraat 76; van Nieuw koop, Catharina C. Nieuwenhuizen, echt- genoote van G. A. Kouwenhoven, Juliana straat 76; van Ter Aar, Thomas J. de Korte en gezin, Nesse 9a; van Hazers- woüde, Margrieta C. Centenaar, Ouds- hoprnscheweg 120; van Nieuwkoop. Maria Groeneveld, Bruggestraat 5; van Mijdrecht Pieter H. Hlemstra, Heerenweg 3a; van Wijk bij Duurstede, Petrus A. van Gelder, Julianastraat 105. Vertrokken: naar Haarlem, Tedlng van Berkhoutstr. 83, Juliana Th. M. van Wil ligen, echtgen. van C. A. Janmaat, van Dijkstraat 14; naar Ter Aar, Oostkanaal- weg C 257, Leuntje Schrijver, echtgen. van R. van Leeuwen, Steekterweg 266; naar Nieuwkoop, Zuideinde 10a, Wilhelmina Th. Verhage, echtgen. van W. Koert, Zuid einde 21; naar Leiden, Utr. Jaagpad 53, Willebrordus Zandvliet en gezin, winke lier, Julianastraat 76; naar Naaldwijk, Honselersdijk, Boschpolder 14a, Rutger C. van Soeren, tuinmansknecht, Raadhuis straat 44; naar Vinkeveen c.a., Waver- veen, Cornells Verduyn en gezin, veehou der, Steekterweg 17; Hazerswoude, Hooge Rijndijk, Cornelia van Gils, dienstbode, Hedastraat 4; naar Kollumerland c.a., Kollum. Marten P. Nicolai en gezin, land arbeider. Zuidelnde 45; naar Heer Hugo- waard. Middelweg G 11, Anna H. Neijsen geb. Witpen, zonder beroep, Zuidelnde 25; naar Lekkerkerk. Schuagt 40, Martijntje H. Gentenaar, echtgen. van J. Kool, zon der beroep, Heerenweg 25. Burgerlijke Stand. Geboren; Jacobus Maria Joannes, zoon van L. J. J. Scheerder en P. A. H. M. Baars; Trijntje, dochter van C. J. Pels en G. van Veen; Petronella, dochter van K. Kroon en C. Mooij; Anna Theresia, doch ter van L. W. v. d. Mei) en W. Verweij; Hendrika, dochter van A. van Harskamp en D. Piepenbrink; Gijsbertus Petrus, zoon van L. Aartman en G. A. Röling. Overleden: Lena Catharina van der Wagt, oud 75 jaren, weduwe van Corne lls Sluis; Suzanna Gijsbertha van Es, oud 5 weken. Gehuwd: Johannes Kool, oud 29 jaren en Martijntje Helena Gentenaar, oud 26 jaren; Jan Róest, oud 32 jaren en Anto- nia Splinter, oud 21 jaren; Willem Ver- ruyt, oud 32 jaren en Petronella Margje Verweij, oud 22 jaren. Aanrijding. Langs den Rijksstraatweg nabij de Oranjestraat reed een' tractor met aan hangwagen van B. H. uit Hoogeveen te gen een daar stilstaande vrachtauto van den expediteur C. en vervolgens tegen een personenauto, bestuurd door den heer F. uit Hilversum. Beide wagens bekwamen materieele schade, waarvan H. toezegging deed deze te zullen vergoeden. Het ongeval werd veroorzaak doordat H. passeerde, ter wijl geen ruimte bleek. H. gaf echter voor te hebben geremd doch dat zijn wagen doorgleed omdat deze was beladen met niet minder dan 5000 K.G. aardappelen. Twee personen ernstig gewond. Nabij de Bonte Paal deed zich een ern stig ongeval voor. Twee arbeiders van den landbouwer M. reden met een drlewielige wagen met daarvoor bespannen paard langs den rijksstraatweg huiswaarts. Het paard dat voor een passeerende auto schrok, sloeg op hol. De achter op de wa gen zittende arbeider werd er af geslin gerd en bekwam een ribfractuur; erger was het echter nog met de 18-j. bestuur der de B. die tusschen den wagen en een boom bekneld geraakte en daardoor ern stige inwendige kneuzingen bekwam. Na door dr. v. V. te zijn behandeld moest de B. terstond per ziekenauto van de garage Vreeswijk worden overgebracht naar hét ziekenhuis te Leiden. Ten bate van het t.b.c.-fonds v. d. Chr. Nat, Werkmansbond zal a s. Dinsdag een speldjesdag worden gehouden. Ten bate van de Zending werd in de N.H. Kerk Julianastraat een bedrag van plm. f. 126 gecollecteerd. De opbrengst van de busjes van Uit bouw der N. H. Kerk over de afgeloopen maand bedraagt f. 140. Gevonden: 1 belastingplaatje in étui; 1 zakdoek met inhoud; 1 nikkel horloge; 1 schroevendraaier; 1 rozekrans. Inlich tingen politiebureau Julianastraat. BODEGRAVEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Woensdag 30 Mei a.s. nam. 2 uur in open bare vergadering bijeen. Agenday 1. Ope ning; 2, Vaststelling der notulen; 3. Inge komen stukken; 4. Voorstel tot beschik baarstelling van een bedrag van f. 315. voor extra hulp aan werkloozen (Steunver- leening B.); 5. Voorstel tot ontheffing van aanslagen in het schoolgeld; 6- Benoeming van een lid in de commissie tot wering van schoolverzuim, vac. Gorter; 7. Vaststel ling kohier hondenbelasting; o. Vaststel ling kohier rioolbelasting; 9. Voorstel tot aanleg van straten; 10. Voorstel tot ver betering van de Zuidzijde; 11. Voorstel tot het aangaan van een geldleening; 12. Vast stelling van pensioengrondslagen; 13. Voorstel belegging waarborgsom, gestort door het bestuur van de R.K. school in de Meije; 14. Wijziging gemeentebegroo- ting voor 1934; 15. Vaststelling rekening Eelectriciteltsbedrijf 1933 en wijziging be grooting van dit bedrijf voor 1934. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, zoon van H. v. Wensveen en C. M. v. d. Veer Cornelia, dochter van A. van Steenbergen en H, Lobregt Cor nells, zoon van F. van Duuren en M. Ver heul Dirk, zoon van J- Slappende! en C. van Randeraad. OndertrouwdD. van Du iren, 20 Jaar en A. van Dijk, 21 jaar. Overleden: C. van Er'\ 71 Jaar A. Dros, echtgenoote van P, Pouw, 43 Jaar. RECLAME. 9744 Loop der Bevolking. Vertrokken: M. J. Bosman, naar Reeu- wijk Wed. M. de Vriesv. d. Meer, naar den Haag A- van Leeuwen, naar War mond J. c. de Jong, naar Reeuwijk. Gevestigd: T. A. Verboom, van Wou- brugge P. Boef, van Hilversum J. Zaal en gezin, van Zwammerdam M, A. v. d. Mei en gezin, van Polsbroek C. Noord- hoek, van de Bilt C, Edelman, van Oude water. BOSKOOP. Loop der bevolking. Gevestigd: W. F. Florijn, van Leiden; T. Soet, van Waddlnxveen; M. Peters, v. idem; J. A. L. M. Korver, van Alphen; Wed. W. M. v. Wagenlngen, van Waddlnx veen; J. v. Herk, van Berkenwoude; J. H. A, Broer, van Hazerswoude; A. J. van Gemeren, van Hazerswoude; G. W. v. Ec, van Rotterdam; G, H. Kersbergen van Hazerswoude; E. J. Hoogerbrug, van Wad- dinxveen en W. Verweij, van Den Haag. Vertrokken: Wed. I. W. Ploeger, naar De Bilt; H. J. Peters, naar Waddlnxveen; A. Nieuwwerk, naar Den Haag; P. van Es, naar Den Haag; M. F. v, d. Ende, naar Engeland; P. Ravensberg Jr., naar Am sterdam; J. v. d. Heijden, naar Waddinx- veen; M, Kersbergen, naar Gouda; G. J. van Voskuilen, naar Alphen; A. J, Ulten- broek, naar Utrecht; J. A, v. d. Werf, n. Reeuwijk; J. Booy, naar Den Haag. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Overleden: Janna Buitenhuls, 64 J., echtg. van Jac. van Ommering. Geboren: Aaltje Klazina, d. van J. M. van der Velden en W. J, P. Kuiper. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Willem, Z. van A van Leeuwen en W. Goedhart Jacoba, D. van K. Kranenburg en H. J. Zweers Martina Wilhelmina Maria, D. van A. P. Bruines en Th, Lentlng Willem, Z. van Ph. v. Waardhuizen en A. M. Sliinmers. Ondertrouwd: J, v. d. Zwart jm 23 J, en A. J. Noordeloos 25 j. J. van RÓijen jm. 24 j. en G. Borreman Jd. 25 j. o- LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Conversie geldleeningen. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer J. van Dam wethouder. De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd vast gesteld. De voorzitter deed mededeeling van eenige ingekomen stukken w.o. Schrij ven van Ged. Staten der provincie Zuid- Holland, waarbij de ontvangst bericht wordt van de instructie van den arts be last met de armenpraktijk. Schrijven van Ged. Staten waarbij goed gekeurd wordt teruggezonden een besluit tot wijziging der gemeente-begrooting. Schrijven van het Ministerie van Finan ciën waarbij wordt vastgesteld de vermin dering van de uitkeering per inwoner. De vermindering bedraagt f. 0.2707, Schrijven van het Ministerie van Onder wijs Kunsten en Wetenschappen waarbij het voorschot ex art. 56 der L.O-wet wordt bepaald op f 3130 over 1934. Schrijven van Ged. Staten waarbij defi nitief wordt medegedeeld dat Ged. Staten niet goedkeuren de uitgaaf voor een bloemenhulde aan de firma Maaxse en Kroon. B. en W. zullen deze uitgaaf uit privé middelen betalen. Schrijven van Ged. Staten waarbij goedgekeurd teruggezonden worden het besluit tot het verhuren der gemeentelijke rietlanden aan den heer A. van Poelgeest. Schrijven van het Min. van Sociale Zaken waarbij het subsidie in de kosten van steunverleening aan werkloozen over 1933 wordt bepaald op f. 1260.47, Schrijven van den voorzitter van het College van Ged. Staten d.d. 18 Mei 1934 waarbij de verordening op de heffing van 100 opcenten op de gemeentefondsbelas ting voor het belastingjaar 1934—1935 wordt goedgekeurd. Schrijven van Ged. Staten betreffende salaris-korting personeel keuringsdienst van Waren te Leiden. Op voorstel van B. en W. wordt de in structie voor de gemeente-ontvanger zulks in verband met enkele bepalingen die op verzoek van heeren Ged. Staten alsnog moeten worden aangebracht. Van de geldleening oorspronkelijk groot L 3000 wordt uitgeloot een aandeel ad. f. 100 losbaar 1 Juli 1934. Voorstel tot conversie geldleening. De voorzitter deelde mede dat de ge meente een goedkoope aanbieding heeft gekregen voor conversie geldleeningen tot een totaal bedrag ad f. 61250, Geld leeningen van 5 °/o en 5>/i °/o rente kunnen worden omgezet in één geldleening tegen een rente van 4 1/4 Het eerste jaar zal alleen 3/8 moeten worden betaald wegens provisie. De raad kan zich met het voorstel, dat voor het eerste jaar reeds een bezuiniging geeft van ruim f. 500 geheel vereenigen en be sluit tot conversie der geldleeningen. Schrijven van Ged. Staten inzake ge meenterekening 1932. De voorzitter zegt dat van Ged Staten enkele opmerkingen ontvangen zijn tegen de gemeenterekening dienst 1932; aangezien de meeste zijn van administratieve aard keurt de raad de in de rekening aangebrachte wijzigingen goed. De raad besluit op voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van enkele wijzigingen In de bêgroottng dienst 1933 en 1934. Hierop volgt sluiting. Burgerlijke Stand. Overleden: B. van Voort 79 j. echtge noot van Chr. Wiethaar H. H. van der Burg 70 j. echtgenoot van A. M. Treur Geboren: Cornelis, z. v. Anth. de Bruijn en H. Cardol Hendrik z. v. R. Liewerink en W. Neijmeljer. Loop der Bevolking. Gevestigd: Van Alphen a. d. Rijn, G. Grooteman, Dorpstr. 157 Van Wasse naar, F. J. van Velzen, Dorpsstr. 113 Van Haarlem, J. G. van Haaster, Nok- weg 154. Vertrokken: Naar Hazerswoude, Loete No. 18 C, De Roode en gezin. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Ingekomen: A. A. Brand en gezin van Alkemade. Vertrokken: J. H, Hilders naar Bergen. Bij den. Agent der Arbeidsbemiddeling Staan 6 werkzoekenden ingeschreven. IER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Teunis, z. van J. C. de Bruijn en J. Ambagtsheer; Maria Petro nella. d. van G. P. Voortman en G. M. de Vries; Anna Clara, d. van D. C. van Kintse en R. A, Hoogervorst; Hendrik, z. van G, Vergeer en H. Wonnink. Ondertrouwd: A. Hoogervorst, 26 jaar en C. M. M. v. d. Vlugt, 25 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: G. L, Rosenboom, van Rijn- zaterwoude; A. M. Bontje, van Jutphaas; L, Schrijver, van Alphen a.d Rijn. Vertrokken: P. Vink, n. Uithoorn; G. A. Kouwenhoven, naar Alphen a. d. Rijn; W. P. Omtzlgt, naar Maasniel. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. van A. T. J, Boere en G. P. Agten Marinus, zn. van G. J. Kluinhaar en M. Polinder. Overleden: M. Schneider 88 jaar, wed. van C. Streng. Loop der Bevolking, Gevestigd: H. F. Souffree en gezin van Gouda naar Bodegraverstraatweg 111 A. M. A. Kind van Schiebroek naar Brug weg 69 P. N. Jelsma, van Gouda naar Bodegraverstraatweg 77 G. A. Vonk, van Reeuwijk, naar Burgemeester Trooststr, 119 D. Bogaards van Boskoop naar Zuide lijke Dwarsweg 10 C. de Waal van Gou da naar Zuidkade 120 H. J. Vonk van Harenkarspel naar Zuidkade 176 W. Monster van de Bilt naar Dorpsstraat 66 H. van der Graaff van Gouda naar Noord kade 255 D. C. Heijboer van Gouda naar Zd. Dwarsweg 10. o WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Overleden: Lambertus Leeuwenhoek, wed. van J. Vis, 83 j. -e Jan van Rosse, 87 jaar. Vergadering Oudendijksche Polder. De Ingelanden van den Oudendijkschen polder kwamen ln vergadering bijeen. De waarnemend voorzitter, de heer Zwetsloot, herdacht in waardeerende woorden den overleden Dijkgraaf, den heer A. H. Hus- son Heenk, waarna de agenda werd afge werkt. De rekening 1933, sluitende met een batig saldo werd goedgekeurd en de begrooting voor 1934 vastgesteld op een bedrag van f. 8485.18 aan ontvangsten en uitgaven en de omslag per H.A. op f. 9. (vorig jaar f. 10.—. In de commissie tot naziening der rekeningen over 1934 wer den benoemd de heeren T. van der Eijk, G. van der Boon en M. R. Kroes. Voorts werd besloten een bedrag uit te trekken voor verbetering van de machinistwoning. Wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd van den machinist werd overeengekomen, dat door het be stuur omstreeks October a.s, een nieuwe functionaris zal worden benoemd. De heer F. Kroes, wonende alhier, werd gekozen tot Dijkgraaf, waarna de vergadering, na gehouden rondvraag werd gesloten. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Hendrika, doch ter van Hendrik Hoogendoorn en van Anna Luise Alberts; Ermpje, dochter van Cornelis van der Lede en van Aartje Houtman. Overleden: Willemina van der Smit, 1 j. Ondertrouwd: Jan van der Smit jm. 28 jaar en Hendrika Slappendel jd., 26 jaar; Johannes Cornelis Vernooij, j.m. 28 Jaar en Cornelia Maria Blonk, j.d. 25 jaar, te Reeuwijk. Getrouwd: Pieter Adrianus Blok, j.m. 23 jaar te Amsterdam en Aaltje van Vliet jd. 23 jaar. Vergadering Wit-Gele Kruis. In het Patronaatsgebouw alhier hield de Vereeniging Het Wit-Gele Kruis een le denvergadering. De voorz. de heer E. A. Bogaart opende met den Chr. groet. Nadat de secretaresse voorlezing van de notulen had gedaan, deed de voorzitter enkele mededeelingen omtrent de bezetting van enkele bestuurs- functiën. Mej. de Koning was op haar be sluit van dè vorige vergadering terug ge komen en heeft alzoo wederom in het be stuur zitting genomen. Daarentegen zijn echter de in de vorige vergadering geko zen bestuursleden, de heeren Juffermans en Vernooij niet bereid gevonden de func tie van penningmeester op zich te nemen. Het Bestuur stelt nu als candidaat voor de heer W. van Es en voor de schapencom missie de heer M. G, Stolwijk. Bij de hier op volgende stemming worden beide hee ren met nagenoeg alg. st. gekozen. Bij de rondvraag Informeert de heer A. Wolswijk naar het resultaat der besprekin gen die wellicht reeds voor de E.H.B.O. hebben plaats gehad. De voorz. antwoordt dat het a.s. zomer seizoen hiervoor niet zoo geschikt ls, doch het Bestuur is ln deze actief en zal vóór het najaar met eventueele plannen komen. De Jaarlljksche collecte langs de hul zen ten bate van den gewapenden dienst, heeft ditmaal alhier f. 5.64 opgebracht. AALSMEER. Been verwond. De heer v. H. te Aalsmeer-Oost had het ongeluk met een zijner voeten bekneld te geraken tusschen een freesmachine. Het gevolg was, dat de voet ernstig werd ver wond. Nadat de man door een genees kundige voorloopig verbonden was, is hij ter verdere verpleging naar een ziekenhuis te Amsterdam vervoerd. HAARLEMMERMEER. Een groote verbetering. De uitvoering van het plan tot het maken van een wegafbuiging van af den Hoofdweg nabij de Lijnden in aansluiting met den Ringdijk heeft haar beslag ge kregen. De vroegere kromming met den scherpen bocht is nog duidelijk zichtbaar, zoodat nu heel goed valt waar te nemen welk een groote verbetering hier ls tot stand gebracht. Ook het bestraten van den Ringdijk tusschen de Lijnden en Half weg ls voltooid en kan als een groote ver betering in het belang van het openbaar verkeer worden aangemerkt. Een en ander werd gegund aan en uit gevoerd door den heer P. H. van Essen te Halfweg, voor de som van f. 11,297. Naar wij vernemen is dr. Schreuder te Nieuw Vennep, die bij een aanrijding met z'n auto in den Bennebroekertocht geraakte en veel modder had binnen ge kregen, weer hersteld en in staat om zijn praktijk waar te nemen. Ten nadeele van den heer O. te Am sterdam, werden van het bestratingswerk aan den Aalsmeerderweg alhier, splinter nieuwe schoenen ontvreemd. Van dezen diefstal wordt verdacht een man, die zich ter plaatse met een rijwiel heeft opge houden en in de richting van den Benne- broekerweg hard ls weggereden. De politie stelt een onderzoek in. HILLEGOM Tentoonstelling Speeltuinwerk. In de zaal van den heer Sistermans ts de tentoonstelling geopend van werkstuk ken der clubs der beide speeltuinen „Pa trimonium" en „Goed Wonen", Vóór de voorzitter van het tentoonstel lingscomité, de heer O. Schatz, namens de beide vereenigingen sprak, heeft een meisjeskoor eenige aardige liedjes gezon gen. Op Zaterdagmiddag zal een kwartet uit dit koortje zingen. Genoemde voorzitter heette de aanwezi gen welkom en bedankte allen die hebben meegewerkt aan dit werk. Daarna is er gesproken door den heer Ophuizen uit Haarlem voor de Federatie van Speeltuinvereenigingen aldaar en door den heer G. Ph. Selman als voorzitter der Ned. Unie van Speeltuinvereenigingen en door den heer Zeeman als voorzitter van den speeltuin Zuiderkwartier te Leiden. Ten slotte voerde de heer K. J. van Gemert, directeur van openbare werken, het woord om te voldoen aan het verzoek de tentoonstelling te openen. De burge meester was tot zijn leedwezen verhinderd. Thans kan het gemeentebestuur niet meer financieel steunen, maar belangstelling heeft het nog zeer zeker voor het speel tuinwerk. Spr. hoopte, dat de ouders het groote nut zullen Inzien en de leiders zul len steunen en dat de beide vereenigingen zullen bloeien. De voorzitter bedankte de woordvoerders voor hun met applaus ontvangen toespra ken, Trommelslagers lieten hooren wat zij konden. De tentoonstelling, die heden Zaterdag tot 10 uur geopend blijft, ziet er keurig uit. De versiering met bloemen, de verlichting en de opstelling werken uitstekend mee. Clubs van de beide vereenigingen zonden werk in, te weten fröbelwerk der klein sten, handwerkjes en kleedingstukken, houtsnijwerk, meubeltjes, koperplastiek en nog veel meer. Zeer mooie prijzen der ver loting staan uitgestald! De toegang is voor elk vrij. Ongeval. Bij het repareeren van een band van een auto had in de Leidschestraat een eigenaardig ongeval plaats. Er vloog n.l. een stuk ijzer van den wielvelg tegen het been van Th, J. L. Dit kwam met zooveel kracht aan, dat een vleeschwond ontstond en bovendien vermoedelijk beenbreuk. De patiënt is per ziekenauto naar een zieken huis in Haarlem vervoerd. Arbeidsbemiddeling. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 3 fabrieksarbeiders; 1 snelpersdrukker; 1 steendrukker ;1 betonwerker; 2 grondwer kers; 6 metselaars; 13 opperlieden, 2 mach. houtbewerkers; 15 timmerlieden; 1 schil der; 1 loodgieter; 5 mandenmakers; 1 kistenmaker; 2 electriciens; 1 scheepsma ker; 1 horlogemaker; 2 stokers; 1 smid; 1 monteur; 1 waschknecht; 4 bakkers; 283 landarbeiders; 24 bloemistarbeiders; 4 boerenarbeiders: 5 tuinarbelders; 1 plant soenarbeider; 8 jeugd, landarbeiders; 1 handelsreiziger; 3 venters; 3 schippers; 3 chauffeurs; 2 wegwerkers: 1 buffelbedien- de; l expeditieknecht; 1 verzekerings agent; 8 kantoorbedienden; 1 idem bene den 18 jaar; 1 idem vr. ben. de 18 jaar; 3 boekhouders; 35 losse arbeiders; 1 con troleur. Totaal 455. Aanvragen geen; plaatsingen geen; teruggetrokken 7; ver vallen 56. Bestuursvergadering V.V.V. De Ver. voor Vreemdelingenverkeer heeft een bestuursvergadering gehouden, waarin verschillende Ingekomen stukken zijn be handeld. Uit de -mededeelingen van den secretaris bleek, dat vele gidsen en inlich tingen zijn gevraagd en verstrekt. Besloten is dat de alg, vergadering van den landelijken bond, die te Groningen gehouden wordt, door twee afgevaardigden zal worden bijgewoond Tot afgevaardig den zijn benoemd de heeren D. E, ^ïieu- wenhuis en G. J. Kerkhof. De voorzitter, de heer C. J. Bakker Jzn. Zondag. Vrije Evang. Gemeente (Middelstegr ais 10 uur voorm. en 7 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59)- if I scheidssamenkomst. Maandag. De Turk: Meiverg. 3 Octobervereeniging j N.V. Het Nieuwe Modehuis: Jaarl s verg. van aandeelhouders. 8 uur nam BIOSCOPEN, Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam „Vluchtelingen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam' „La bataille". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 52, 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „8 Meisjes in een boot" Casino-theater Hoogewoerd 49 8 u. nm. „De Spookexpresse". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst derj apotheken wordt van Dinsdag 22 tot eal met Zondag 27 Mei a.s. waargenomen doorl de apotheken: G. H. Blanken, Hooge woerd 171, Telef. 502 en D. J. v. Driesum I Mare 110, telef. 406. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei-1 den wordt van Zaterdagavond 8 uur totl Maandagmorgen 8 uur waargenomen doorl de doctoren De Graaff, Meyboom, en| Renaud. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan I waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916,1 RECLAME. 17681 Geen sprake van, Indien Gij slechts Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. bracht de gedachte ter sprake oni wedstrijd uit te schrijven voor voortuintje! in den geest zooals vroeger door „Bloem bollencultuur" is gehouden en V.V.V, te Heemstede onderneemt ter gelegenheli van de groote bloemententoonstelling li 1935 aldaar. De secretaris, de heer D. E. Nieuwen- huls, gaf eenige voorlichting; hij en de heer Aay, gemeentetuinman, zullen een plan ontwerpen voor samenwerking 0; overleg met andere vereenigingen, aller eerst met Bloembollencultuur. Uit een gedachtenwissellng over een vroeger reeds besproken punt, een «e? naar zee, is een commissie ontstaan om. deze aangelegnheid nader onder oogen te zien. Zij bestaat uit de heeren G, J. Kerk hof en C. Velthuys. Daarop volgde een mededeeling overl bordjes, aanwijzende dat inlichtingen tel bekomen zijn waar zoo'11 bordje hangt enl van de vereeniging „Middenstand" dat! hare leden zijn tegen een kiosk, waar| winkelwaren zouden worden verkocht. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. v. J. Ouwehand en A. van Rijn; Lambertus, z. v. N. v. Delft en C. Boom; Jacoba d. v. G. van Duijn en J, B. Berkheij; Adriana Marijtje, d, v, M. van Rhijn en A. Haasnoot; Antje Ma ria Christiana, d. v. J. van Egmond en A. S. Koelewijn; Cornelis Klem, z. van C. Haasnoot en L. Plug; Leuntje, d. van D. van Duijn en C, Ouwehand. Overleden: Dirk Ros, oud 23 jaren, z. v. A, Ros en A. van den Oever. Ondertrouwd: J. Haasnoot en C. van der Plas. Getrouwd: T. van der Plas en A. van der Plas; H. Messemaker en H. v. d. Plas KATWIJK AAN ZEE. Aanbesteding. Op het Bureau van Gemeentewerken! had de aanbesteding plaats van het ver-p voeren van 325.000 steenen voor hetbestra-l ten van den Nieuwen Boulevard van ail het Prins Hendrikkanaal bij de Gasfabriek! naar den verlengden Boulevard en het op-r tassen aldaar. 1 Per 1000 steenen werd ingeschreven door! C. Koster voor f. 2.59; D. Parlevllet f.2-«il T. Guyt f. 2.24; M, F. Schaap f. 2.31; Corlt| v. d. Plas f. 1.24. De gunning werd aange-| houden. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans Ingeschreven 58» werkzoekenden n.l. 20 opperlieden, I grondwerkers, 10 timmerlieden, 9 laars, 6 fabrieksarbeiders, 32 kuipers, m losse arbeiders, 118 landarbeiders, 2 tuin lieden, 129 vlsschers, 1 autogeen-lasscner, 17 stokers, 12 binnenschippers, 7 varens gezellen, 1 mandenmaker, 1 kistenmake 1 typograaf, 1 bloemist, 1 broodbakker, kok, 2 motordrijvers, 1 machinist, 6 ven ters, 2 verwarmings-monteurs, 6 scneep makers, 1 straatmaker, 1 stucadoor, winkelier. Aanrijding. Op de Voorstraat hoek Dwarsstraat had een aanrijding plaats tusschen e®n7p^1{ sonenauto, bestuurd door D. van de Mecklenburgstraat te Leiden en mo™ driewieler van C. v. B. uit de 3de Kana straat. „it. De oorzaak lag in het onvoldoende u» zicht daar ter plaatse. Belde voer:tuig werden beschadigd, de schade werd on ling geregeld. - Op 33 jarigen leeftijd ls te Nli®e*<« overleden onze vroegere plaatsgenoot heer v. Beek. Deze was leeraarra scheikunde aan het Camislus-Colie? Nijmegen én voorheen leeraar aan fie Willibrordus-College der Paters Jos11 alhier. Door de politie werden twee lie'WJ, zangers bulten de gemeente ge1®*0 e ces-verbaal tegen hen opgemaakt.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6