DSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 26 Mei 1934 LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. I's Middags 12 uur: 17'/: gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 12 uur; 17 gr. C. RECHTZAKEN. MARKTBERICHTEN. BEURSOYERZICHT. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. WEERBERICHT. Barometerstand. I Glitermlddag 3 uur: 764. 1 2 uur: 768. telegrafisch weerbericht lh.Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Blidt. hoogste stand 773.8 te Blacksod, I Laagste stand 752.1 te Vardoe. I ftrwchting tot den avond van 17 Mei- I Matige tot zwakke, later waarschijnlijk r toenemende Noordelijke tot Weste rn wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waar- olijk weinig of geen regen. Kouder 6 nachts. Overdag iets zachter. BüITENLANDSCH weerbericht. sedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. |om de Britsche eilanden heeft het drukgebied zich weer herstelt en jdt zich vooral naar onze omgeving en 'lijk uit. Over Scandinavië sluit de sie slechts langzaam op. Nabij IJs- i naderen nieuwe flinke luchtdrukda- fjen. Waarschijnlijk zal bij ons de wind krimpen, en hoewel de bovenlucht tamacht weer kouder geworden is mag i voor morgen overdag een langzame Ktering van temperatuur verwacht Joden De nacht zal nog wel koud zijn. |oter het algemeen is de temperatuur j het geheele gebied beneden haar nor- h? basis. Sinds gisteren is zij alleen in :)-Engeland en Denemarken van be- fctais gedaald. Het weer is rustig over t Britsche eilanden, waar plaatselijk .1 regen viel, en over Frankrijk en i-Duitschland. Over Scandinavië en Id-Duitschland waaien krachtige win- a. Aan de Noorsche kust sneeuw hier en HET SPELLINGSVRAAGSTUK. De Senaat der Vrije Universiteit te Am sterdam heeft een schrijven aan den Mi nister van O. K. en W. gericht, waarin zij ernstig bezwaar maakt tegen de plan nen van den minister met betrekking tot de schrijfwijze der Nederlandsche taal. NEDERL. BOND VAN KOFFIEHUIS-, RESTAURANTHOUDERS EN SLIJTERS. De Nederlandsche Bond van Koffiehuis-. Restauranthouders en Slijters hield zijn jaarvergadering te Eindhoven. Omstreeks honderd afdeellngen hadden haar afge vaardigden er heen gezonden 's Morgens was het Bondsbestuur en het plaatselijk bestuur van Eindhoven op bijzonder aan gename wijze ten stadhuize ontvangen. Uit het Jaarverslag van den secretaris bleek, dat de Bond op 1 Januari van dit jaar 6439 aangeslotenen telde. Van de bestuurstafel werd medegedeeld, dat na genoemd tijdstip het aantal leden in vrij sterk stijgende lijn was gegaan. De Bonds- financlën bleken zeer gezond te zijn. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot met een eindcijfer van f. 82.847,04, met een saldo van f. 43.610,96, Uit de balans bleek, dat de Bond over een vlottend kapitaal beschikt van f. 52.695,61. De begrooting voor het jaar 1934 geeft een eindcijfer van van f. 52 f. 35.770, waaronder een voordeelig saldo van f. 705. De vergadering hield zich bezig met een statutenwijziging van weinig verstrek- kenden aard en werd overigens bezigge houden door aangelegenheden, die alle in verband stonden met den ernst der tijden en den druk op deze bedrijven uitgeoe fend. De wijze waarop de Personeele be lasting wordt geheven, vormde weer een algemeene klacht. Aan de vergadering ging gepaard een bezoek aan de Sigarenfabriek Karei I en aan de Philips fabrieken. luchttemperatuur. I liur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.). II) nr 'smidd.: 10 gr. C. (50 gr. F.). POOGÏÏATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. |V«m. te 1 u. 2 min.; nam. te 1 u. 23 m. Voor Maandag. IVcorm. te 1 u. 45 min.; nam. te 2 u. 6 m. In den ouderdom van 88 jaar is te Den Haag overleden de heer mr. H. G. Kronenberg, vroeg een bekend ingezetene van Deventer en sinds verscheidene jaren in Den Haag woonachtig. Mr. Kronenberg is firmant geweest van het oude bankiershuis G. Vermeer Johzn. te Deventer en was ook langen tijd lid van den gemeenteraad aldaar. De Nederlandsche regeering heeft telegrafisch aan den Volkenbondsraad medegedeeld dat zij bereid is den uitvoer van wapens en munitie naar Bolivia en Paraguay te verbieden. UIT NED. OOST-INDIE. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". LICHT ÓP VOOR FIETSERS e.a. 9.36 n.m. tot 4.20 v.m. 9.37 n.m. tot 4.19 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. IM Mei: onder: 2 u. 58; op: 18 u. 32. 127 Mei: onder: 3 u. 18; op: 20 uur. KAPELAAN IN „SCHUTZHAFT." ■IKEN, 26 Mel (V.-D.) De staatspolitie 'Aken deelt mede dat kapelaan Ludwig ®en uit StoUberg wien door de regee- aïspresldent reeds eenigen tijd geleden 1 «'oegdheid tot het geven van gods- astonderwijs moest worden ontnomen. Mens grove beleedigmg van de Staat en "erleugd in een door hem uitgegeven Wirift, in Schutehaft is genomen. WEE MIJNWERKERS DOOR KOOL- MONOXYDE VERGIFTIGD. JM6EL, 26 Mei (V.-D.) In de bruin- Mraiijnen Hlrschberg bij Gross Alme- ajn 2 mijnwerkers, die bij bij aflossen -Ploegen gemist werden, dood gevonden - «aren omgekomen tengevolge van het «tmen van kool-monoxyde. VERKLARING VAN HENDERSON. JONDEN, 26 Mei. (V.D.l. De voorzitter j de Ontwapeningsconferentie Hender- - neeft den diplomatieken medewerker t de „News Chronicle", Vernon Bartlett, •fns zijn overtocht naar Frankrijk een petting gegeven van zijn opvattingen i™ ontwapeningsvraagstuk. aanstaande bijeenkomst van de commissie moet al haar streven er op ff' a'dus verklaarde Henderson, een E55ïren van EOuitschland naar Geneve [dik te maken. Duitschland kan K naar Geneve terugkeeren op de de volledlge rechtsgelijkheid met tritSn staten, weshalve Henderson C nat de 5-mogendheden-verkla- 'dn December 1932 inzake de Duit- gelijkheid, door de hoofdcom- van de Ontwapeningsconferentie overgenomeni Wanneer de hoofd- t Sf516 een besluit mocht nemen, waar- K staten het principe van de Duitsche «iW een systeem van veiligheid B,'»emeene stemmen zouden bijvallen, fctnii» aWug Henderson, Duitschland van IfaUjj zijn, dat het weer zou kunnen aan de besprekingen. Hender- feS? da' Duitschland bereid is een Ntiliïomst s'wten en hoopt dat een stap van de hoofdcommissie i-jnii. d zou overtuigen dat het recht- S(hLwordt behandeld. Het is vanzelf- 1*2 onzeker of Frankrijk de vijf- I" Hl L n"verklarlnE van 1932 weder- bekrachtigen. Henderson verzette ■leja, 'Wiek tegen het voorstel de ontwa- lt; J'°n<iMhandelingen weer te verwij- (ijeen Volkenbondsraad. Daarin ziet |k)«f? ,voordeel en Duitschland zou er aan deelnemen. MOOIE GKtiT- BATAVIA, 26 Mei (Aneta) - Het Cen traal Werkloozen Comité ontving een gilt van f. 10.000— van de jubileerende A.N.I.E.M. 0 AARDSCHOK. BENKOELEN, 26 Mei (Aneta) Heden ochtend werd om 7.33 een korte, doch krachtige aardschok gevoeld. KWAJONGENSBENDE GEARRESTEERD. SEMARANG, 26 Mei (Aneta) - De po litie arresteerde op 21 dezer een groep van 15 tot 10-jarige knapen, waaronder leer lingen van de ambachtsschool en de Mulo. Zij waren de belhamels van een uitgebreide troep, welke sedert November 200 tot 300 ongemotiveerde en lafhartige mishande lingen op Inlanders pleegde, die rustig langs stillere wegen liepen. De laatste mishandeling van een gepensioneerde as- slstent-wedana was aanleiding dat de politie kon overgaan tot arrestatie- GROOTE BOSCHBRAND. CHERIBON, 26 Mei (Aneta) Gisteren zijn in de omstreken van Mandiratjang circa 20 bouws gouvernements-djati-bosch vernield tengevolge van een grooten bosch- brand. De brand werd 's middags met vereende krachten gebluscht. Naar de oorzaak van den brand wordt een onder zoek ingesteld. MIJ. TOT EXPLOITATIE VAN ZEEPFABRIEKEN. Netto-winst f. 452.590 (v. j. 444.892). Volgens het jaarverslag der Maatschap pij tot Exploitatie van Zeepfabrieken over 1933 was er na de gebruikelijke afschrij vingen een netto winst van f452.590 (444.892) incl. het onverdeeld saldo 1932 ad f.76 892 (74.229). Voorgesteld wordt 6 pet. (onv.) dividend uit te keeren op belde categorieën cum. pref aandeelen en een reserve Diverse Be langen te creëeren van f. 50 000 (onv.) waarna als onverdeeld op nieuwe rekening overgaat f. 84.590 76.892). HET ORGANISEEREN VAN EEN VERBODEN LOTERIJ. De Haagsche pohtie-rechter deed heden uitspraak in de zaak tegen den 52-Jarlgea M. M., dirècteur van de N.V. De Toe komst, tegen wien wegens het organisee- ren van een verboden loterij 3 maanden hechtenis werd geëischt. In het vonnis werd overwogen dat het onderzoek niet voldoende is geweest. Zü bepaalde de nadere behandeling op 22 Juni. AALSMEER Jaarvergadering Aalsmeersche Reddingsbrigade. Deze organisatie heeft haar jaarverga dering gehouden in hotel „De III Kolom men", onder voorzitterschap van den heer L. H. Trammei. Uit het door de tweede secretaresse, mej. T. v. Leeuwen, uitge bracht jaarverslag bleek, dat de brigade in 't afgeloopen jaar zeer nuttig heeft mogen werkzaam zijn: bij 14 ongevallen werd eerste hulp verleend. Door den heer P. v. d. Meer, penningmeester, werd verslag uit gebracht over zijn beheer. 1933 had een nadeelig saldo van f. 30.73 opgeleverd. Als bestuursleden werden her- en gekozen: mej. T. van Leeuwen, de heeren L. H. Trommel, W. v. d. Spoel, J. v. d. Zwaard en van Zoelen. Besloten werd, om de oefenavonden des Maandags te houden. Bij de Arbeidsbemiddeling staan thans nog 143 werkloozen ingeschreven of negen minder dan een week tevoren. Van de Ingeschrevenen zijn 83 land- en tuinbouwarbeiders. BENTHUIZEN. iter Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk Arie, z. v. Ariji Btet Langeveld en Annigje Leentje Verhoef. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Otto van den Broek, 25 jaar te Zevenhuizen en Arentje Vis. 19 jaar. HAARLEMMERMEER. Bu ?rlijke Stand. Geboren: Nicolaas Johannes Maria, z. van N. J. Kloes en J. C. Cobelens Hen- drikus, z. van H. van Leeuwen en H. F, Hameteman Simon Cornells, z. van S. C. Kaslander en J. Mur Hendrica Maria, d. van W. F. D. D'haene en J. C. Barnhoorn Stijntje, d. van J. Donker en G. M. Kempe Gerrit, z. van T. van de Poppe en C. C. Meijer Lijntje Anna, d. van F. Commissaris en M. C. Vermeulen Ba rend, z. van P. M. Biesheuvel en A. C. Bos Wilhelm Wouter, z. van A. Kempe en J. Scheepstra Wilhelmina Theodora, d. van C. J. Jansen en M. A. Vercouteren Guurtje, d. van P. Aarsen en M. Speelman. Ondertrouwd: J. C. Fransen 38 j. en A. Dekker 42 j. G. de Koter 26 j. en N. Zaai 23 j. K. Hoetmer 27 j. en A. C. Spelt 26 j. H. van Zadelhoff 28 j. en M. van Geilswijk 25 j. G. J. W. van Aken 24 j. en A. Groenendijk 22 j. E. Kooij 25 j. en P. E. Dekker 22 j. G. Polak 23 j. en L. van Dijk 18 j. A. Burggraaf 26 j. en F. Snijders 21 j. Gehuwd: F. J. Hulsbosch 31 j. en M. Verhoeven 37 j. J. Beers 23 j. en A. Poen 22 j. W. M. M. Lommerse 28 j. en P. J. Teeuwen 22 j. A. van Limpt 28 j. en E. Speelmans 21 j. J. van den Berg 27 j. en F. Visser 25 j. Overleden: Mattheus van Rijn 61 j., geh. met G. Geers. Loop der bevolking. Gevestigd: Cornells N. J. van der Geest, van Voorhout,_I^scheyaart 2. naar Hoofdweg 887 Jan J. Granneman, v-a-n Voorhout, Leidschevaart 2, naar Spaarn- wouderweg 569 Alida C. Spelt, van 'sGraveland 63, naar IJweg 264 An-tho- nia J. M. Teeuwen, van Haarlem, Zijlweg 286, naar Bennebroekerdijk 171 Bertha E. W-amsteeker, van Zandvoort. Zandvoor- terlaan 297, Nieuweweg 19 Dirk Tool, van Medemblik, Achterom 11, naar Con courslaan 51 Jacobus M. de Bruijn, van Voorhout, Leidschevaart 2, naar Leimui- derdijk 278 Gerardus Olijerhoek, van Alkemade, Oude Wetering A 136. naar Lei- imuiderdij'k 501 Johanna M. Maas, van Hillegom, Havenstraat 30. naar Hoofdweg 1246 Hermine Kircher, van Vl-aardin- gen, Hoogelaan 21 naar Lisserdijk 8 Johan A. Hoogensteijn, van Amsterdam, Adm. de Ruijterweg 31, I, naar Kruisweg 945 Louis G. Eschauzier. van Beverwijk, Kloosterstraat 10. naar Sloterweg 596 Petrus J. Drlessen v-an Amsterdam. Over toom 58 hs., naar Nieuwemeerdijk 236 Sijbrand S. Dism-a, van 'sGravenhage, van Galenstraat 60 naar Marktplein 16 Willem C. Aarts, van Delft, Oostsingel 53, naar Stationsweg 16. Vertrokken: Nicolaas J. Elsholz, van Aalsmeerderdijk 497 naar Boskoop. Laag Nieuwkoop 71 Jeanne M. Cassing. wed. Th. P. Beulink, van Nieuwemeerdijk 130, naar Amsterdam, Juliana van Stolbergstr. 52, ,111 Cornells R. van Ham, van Markt plein 12, naar Haarlem, Ternatestraat 14 Hendrik A. Witte, van Wilgenlaan 90, naar Amsterdam. Mafcassarstraat 68, I Hillla van Prooijen. van Hillegommerdijk 60. naar Llsse. Kanaalstraat 143 Flovi- mond H. P. Kox van Nieuwemeerdijk woonschip t.o. 189, naar Amsterdam. Kui perstraat 64, III Pieter de Jong. van Kruisweg 1230, naar Leeuwarden, Barend Fokkerstraat 44 WUhelmina Tool, van Concourslaan 51. naar Haarlem, Lange Lakenstraat 21 Johanna H. Cohen, wed. W. J. van de Klashorst, van Akerdijk 137, naar Amsterdam. Haarlemmerdijk 1 Grada J. Jongkind, van Aalsmeerderdijk 264, naar Amsterdam, Rustenburgerstraat 279, II Allegonda J. van der Voorn, van Lisserdijk 90 naar Noordwljkerhout. Kerk- weg 125 Johanna W. Makkinga, van Zwanenburg 400, naar Heereveen. Schans 1 Jacob Hilverda. van Kerkhoflaan 51, naar Heereveen, Schans 1 Jan Noeken. van Iepenlaan 74. naar Groningen. Kam-per- foeliestraat 15 Soph-ia Anceaux, wed. J. C. Persoon, van Raadhuislaan 35. naar Amsterdam. Ie Keucheniusstraat 33, III Elizabeth van Vuuren van Sloterweg 923, de Werken c.a. Schans bij ouders Abra- hem Leenheer, van Burgemeester Amers- foordtlaan 129. naar Koudekerk (Z.H.) Lagewaard C. 13 Elisabeth Janssens, van Kastan-jelaan 2. naar Eindhoven, Treurenburgerstraat 11 Cornelis de Breuk, van Lisserdijk 92, naar Lisse, Ka naalstraat 237 Johannes J. Renirie. van Kruisweg 586, naar Schiedam. Boerhave- laarn 57. VEUR—LEIDSCHENDAM Door het zonder voorzorgsmaatrege len afstooten van een wagon met cokes, had op het terrein van de Coöp. Groenten- veiling een botsing plaats met een vracht auto van de fa. v. Os uit den Helder. De geheele lading groenten werd over de lijn geworpen, en de auto, die omviel, zwaar beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. VOORHOUT Vergadering van den R.-K. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer F. Olijkan, kwam bovengenoemde vereeniging in vergadering bijeen in het Parochiehuis. Na opening door den voorzitter las de secretaris J. A. van Gent de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld onder dank van den voorzitter. Na ingekomen stukken was het woord aan den afgevaardigde naar den Cen- I tralen Raad, den heer Alb. Augustinus, die 1 op zakelijke wijze deze belangrijke verga- dering heeft verslagen. I Hierna ging men over tot de besprekin gen inzake de Encycliek-meeting te Roe- lofarendsveen op 1 Juli a.s. te houden. Als reserve-bestuursleden voor het R.K. Ziekenhuisfonds werd op voorstel van het bestuur benoemd de heer Andr. de Groot, en op voorstel van eenige leden uit de vergadering, de heer C. van der Starren. Bij de rondvraag informeerde de heer Alb. Augustinus naar de resultaten van de onderhandelingen van het bestuur van den Volksbond met de exploitatie-com missie van het Parochiehuis. Hierover zal opnieuw contact worden gezocht met deze commissie, en zal zoo mogelijk in de eerst volgende vergadering mededeeling te de zer zake worden gedaan. De heer Lukassen meent vernomen te hebben, dat hier ter plaatse een Barbara- fonds is opgericht of althans staat opge richt te worden: spr. vraagt of deze cate gorie van personen, die het vermoedelijke bestuur zullen uitmaken ook al voeling hebben gehouden met het bestuur van den Volksbond. Spr. memoreert, dat eer tijds de Volksbond alhier van het initia tief is uitgegaan, maar dat men toen be sloot, in verband met terugloopende tij den, tot oprichting hiervan niet over te gaan. Spr. vraagt aan het bestuur zich maar de kleinste en onderdanigste te too- nen, en verzoekt om onderhandelingen met genoemde heeren. opdat de arbeiders ter plaatse, via hun Volksbond toch een zekere medezeggenschap kunnen verkrij gen in genoemd fonds. Stoort de begra fenisonderneming zich niet aan den Volks bond. dan geeft spr. het bestuur en de vergadering in overweging, om alsdan een onderafdeeling te stichten met name een „St. Barbara-dragersvereenging" en zoo mogelijk ook daaraan verbonden een fonds. Het idee van den heer Lukassen, wordt door de vergadering ten volle on derstreept. Hierop volgde sluiting. WEEKBLADEN. „De Haagsche Post" brengt, behalve de gebruikelijke rubrieken, artikelen over de „Winkelsluitingstragedie", „Een bezoek aan het Saargebied", H. G. Wells als ci neast, „De zorg voor geestelijke Volksge zondheid", „Wild-West in het Verre Oos ten", „De staat als zakenman", „Vijftig oceaanreizen per luchtschip" enz. In „De Groene Amsterdammer" schrijft prof. mr. A. C. Josephus Jitta over „De crisis van het parlementaire stelsel in Frankrijk". Eduard de Nève bespreekt het „Saargebied no man's land". Nico Rost behandeld „Galmot, de vader van Guy ana". Voorts artikelen over „Uniforme verkeersregeling" „Vischvoedsel", „Om de suikerbiet" etc. „De Wereldkroniek" brengt tal van foto's van de mijnramp te Paturages Cocheret schrijft over de kroon op het werk van Karei Lotsy. Voorts opnamen van de pop penkast op den Dam. van filmkunstenaars als marionetten enz. TIJDSCHRIFTEN. Maandblad Hedendaagscbe Muziek. Wij ontvingen het Meinummer van het „Maandblad voor Hedendaagsche Muziek", orgaan van de Ned. Ver. voor Hedendaag sche Muziek, onder redactie van. Hugo Godron, Caper Höweler en Daniël Ruyne- man. Het bevat o.a. artikelen over: „De kleinste intervallen in de muziek" door Hans Deneke, „Moderne muziek te Lei den"; „Historische ontwikkeling van de muziekaesthetiek", enz. AMSTERDAM, 26 Mei. De verdere koersstijging in Wallstreet was niet in staat het publiek ten onzent in grootere mate voor de fondsenmarkt te Interesseeren. De handel was dan ook klein, en de koersen ondergingen maar weinig verandering. Bij den inzet was er wat meer belangstelling voor Koninklijke in verband met de berichten uit Amerika, dat met meer energie zal worden opge treden tegen de productie van onwettige olie. De koers van het fonds steeg aan vankelijk ruim 1 pCt. boven het vorig slot, doch de winst bleef slechts gedeeltelijk behouden. De Amerik. soorten waren ver deeld. Van de Industrieele fondsen waren Unilevers een fractie hooger. Daarentegen neigden Philips tot reactie na iets hooger opening. Per saldo was de koers weinig veranderd. Aku's daalden beneden 37, onder in vloed van de ongunstige berichten omtrent den gang van zaken in de Amerikaansche kunstzijde-industrie. Aku's daalden beneden 37, onder in vloed van de ongunstige berichten om trent den gang van zaken in de Amerik. kunstzijde-Industrie. Ned. Ford goed prijshoudend. Rubbers profiteerden van de prijsverbetering van het product. Amsterdam—Rubbers boekten een winst van 1 pCt. Ook Sulkers goed van toon. H.V.A.'s lie pen even 2 pCt. boven het vorig peil op. Dit hoogste peil bleef echter niet gehand haafd. Tabakken stil met koersen om de slotprijzen van gisteren. Redjangs ont moetten vraag en stegen ruim 3 pCt. In navolging van Wallstreet trokken de Amerik. fondsen over de geheele linie wat aan. Overigens uiterst kleine omzetten. Duitsche obligaties iets lager. Youngleening opende vast, sloot echter gedrukt, daar het nog niet zeker schijnt dat deze haar bevoorrechte positie zal be houden. Ned. Staatsfondsen kalm en prijshou dend. LEIDEN, 26 Mei. Botermarkt. Fabrieks- boter prima f. 1.50: Boerenboter prima f. 1.35—1.40. Handel goed. Turfmarkt van" 2126 Mei, Lange turf geen aanvoer. Prijzen per 1000 stuks f. 7 tot f. 8. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit-, én Bloemenveiling-Vereen. „Leiden en Om streken". Bloemkool I per 100 stuks f. 8.1015.40; Bloemkool II f. 28.80; Pieterselie f. 12; Prei f. 0.60—2.10; Radijs f. 1.10—2.40; Krop salade f. 0.50—1.50; Selderie f. 1—1.80; Wortelen f. 3—12.50; Snijboonen per 100 kilo f.2080; Tuinboonen f 2830; Dop erwten f.4043; Peulen f.3046; Poste lein f.37! Spinazie f. 2.50—9; Tomaten A f. 10—20; Andijvie per kist 3054. AARLANDERVEEN, Eierveiling 25 Mei. - Kipeieren f2.20f. 2.60, eendeieren f. 2.30, kaas 20—25 ct. p. p., boter 6566 et. p. p. ALPHEN a. d. RIJN, N.V. Tuinbouwvei ling „Alphen a. d. Rijn", veiling van 25 Mei. Spinazie f. 2 tot f. 11, postelein f. 6 f.10 per 100 kilo; peen f.8f.13 per 100 bos; kropsla I f.50f.150, bloemkool I f. 15f. 25, bloemkool II f. 8—f. 12 per 100 stuks. Eierveiling. Aanvoer 8500 stuks. Kip eieren f2f2.50, eendeieren f. 2.30 per 100 stuks. BOSKOOP, Coop. ver. „De Boskoopsche Veiling", 25 Mei. Rozen per bos: Edlth- Heien 4348 ct., Hadley 2540 ct., Else Poulsen 3245 ct., Florex 2941 ct., But terfly 16—21 ct., Mac Keiler 17—24 cent, Briarcliff 1420 ct„ Rosalandia 1832 ct., Gloria Mundi 29—57 ct., Golden Ophelia 1423 ct., Paul Grampel 30 ct„ Oranje- Perfection 2126 et., Babyrozen 1623 ct., Wilh. Kordes 3245 ct., Pauls Scarlet 31— 51 cent, Columbia 1218 ct., Golden Sal mon 1924 ct., Claudius Pernet. 2846 ct., gemengde rozen 1016 ct., diversen per bos: Lathyrus 68 ct., Pioenen in soorten 1932 ct., Pyrethrum 87 ct., Clematis Prins Hendrik 1.30—1.80 ct,, idem Presi dent 801.20 ct. idem, mr, Patijn 40 ct., idem Mevr. le Coultre 80100 ct., Violie ren 17 ct., Gerbera 1830 ct., Alertakken 5658 ct„ Papaver bloemen 1016 cent, Campanula 14 ct., Rhododendron-bloe- men 2030 ct. KATWIJK a. d. RIJN, 25 Mei, Groenten- veiling. Rabarber f. 1.102.10 per 100 bos. Spinazie 1ste soort f. 57.10 per 100 KG, Radijs f. 1.30—1.50 per 100 bos. Uitjes f.0.20 0,40 per 100 bos. Jonge peen per 100 bos f. 10 10—12.60. LEIDERDORP, 26 Mei. Aanvoer 3500 st. eieren. Kippeneieren f 2.202.60. Eenden eieren f 2.30—2.50 p. 100 stuks. Boter f. 0.65—0.75. Kaas f. 0.18—0.23 p. pond. Kippen f0.65. Hanen f1.25 p. stuk. NIEUWKOOP. 24 Mei. Eierenvedling. Op de eierenveiling alhier werden aange voerd 6737 eieren. De prijzen bedroegen; Kipeier'en f. 1.95—2.40 per 100 stuks. Een deneieren f- 2.302.40. RIJNSATERWOUDE, 24 Mei. Eierenvei ling. Aangevoerd 3623 klpeieron. Prijs f. 2.30—2 70; Eendeneieren f. 2.20 per 100, ROELOFARENDSVEEN, 25 Mei. Bloem kool 7 cent per stuk. Sia 0.501.70 p. 100 krop. Aardbeien 9—13 ct. per doosje. Snij boonen 2.50—3.. Peuren 1.051.40 p. 10 p» STOMPWIJK, 25 Mei. Aangevoerd 3461 eieren. Kippeneieren f. 22.75. Eenden eieren f. 1.702.15. TER-AAR, 25 Mei. Sla f. 0.50—2.10. Spi nazie 1537 ct. Postelein p. K.G. 58 cent. Peulen f 1.20—1.45. Doppers f. 1.90 p. 10 pond. Snijboonen 2632 ct. Kasstek 1618 ct. p. pond. Bloemkool 325 ct. Komkommers 512 ct. Rabarber f 1.303, Aardbeien 612 ct. VEUR. 25 Mei. Engelsche komkommers le soort f. 7.408.90, idem. 2e soort f. 5.30— 0.50, idem, 23e soort f. 3.60—5.10, idem, wankleurige f. 68, idem, stek f. 1,201.50, Gele komkommers, le soort f. 8.109.90, idem, 2e soort f. 6.40—7.10, idem, 3e soort f. 4.30—5.80. idem, stek f.1—140, Kropsla le soort f. 0,50—1.50, Peen f. 7.20—12.50, Bloemkool, le soort f. 10.5015.20. idem 2e soort f. 7—9.30. idem uitschot f,2.50 5.60. Tomaten, midd. f. 16.70—18, idem. gr. ronde f. 1718. idem,, 2e soort f. 18.10— 17,40, idem 3e soort f. 10.5011.90. idem bonken f. 11—14, idem. uitschot f. 57, Andijvie, per 100 f. 1.20—5.10, Spinazie f. 0.08—0.29, Postelein f. 5.60—7.10. Rabar ber per 100 bos f 34, Snijboonen f. 48— 51, Spercieboonen f .4750, Radijs f 1.20— 1.80, Prei f. 1.20—2. Seldery f. 1—1.40. WESTLAND. Bloemenveiling van 25 Mei. Anjers 5.00—8.20, Calla 3.00—7.00. rozen 2.30—2.50, Gerbera 2.60—3.30, Gladiolen 3.50—7.20, Pioenen 2.50—4.80 per 100; Jap. Lelies 2.803.80, Irissen blauw 814 cent, idem geel 56 ct.', idem wit 7—9 cent, Plumosa 1731 cent, Sprengery 16—23 ct.. Lathyrus 722 ct., Anemonen 5—7 cent, Vlolieren 2235 ct., Ixia 1821 ct., Pyre thrum 38 ct., Leeuwenbekken 1318 ct., per bos; Hortensia 501.15, Geraniums 1215 ct., Hanggeraniums 1017 ct., pot- rozen 10—15 ct.. Spirea 1016 ct., Gloxinia 1329 ct., Salvin 410 ct., Graviliiea 7— 15 cent per pot. WESTLAND. Middenprijs van de bij den Bond Westland aangesloten veilingen van 25 Mei: roode bessen 802.10, aardbeien 481.20, druiven 901.70, tomaten A 30— 35 cent, B 3236 ct., C 3034 ct., CC 23— 29 cent, frambozen 1.30, dubbele boonen 6095 ct., enkele boonen 1.05, snijboonen 3456 ct„ kruisbessen 610 ct., aardappe len 1219 ct. per kg., spinazie 4067 ct., andijvie 3046 ct., stoofsla 2034 ct. per kist; bloemkool le 9.00—18.00, 2e 4.00— 8.50, 3e 2.00—4.00, eieren 2.704.00, sla 1.10—1.50, 2e 5060 ct. per 100; perziken 1318 ct., 2e 812 ct„ 3e 38 ct. per stuk, asperges wit 20—29 ct„ idem blauw 1923 cent per bos; peen 8.00—14.50. 2e 3.00— 8.00 per 100 bos: prei 1.802.50; radijs 701.20; seldery 801.30 per 100 bos. 8-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3