Een Tandarts heitma? LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 22 Mei I934I BINNENLAND. SPORT. AGENDA. HUUR VERLAGING VOOR WONINGWET BOUWBLOKKEN. Annuïteit op 4'/«. Naar wij vernemen heelt de minister van sociale zaken aan de betrokken ge meentebesturen de volgende circulaire toegezonden Bij de regeering zijn maatregelen in voorbereiding tot verlaging der huren van bestaande Woningwet-woningen. In sa menhang daarmede wordt tevens een regeling voorbereid, welke ten doel heeft den aanbouw te bevorderen van arbei derswoningen van passenden huurprijs door particulieren. De uitvoering dezer maatregelen, welke steunen op een samen werking van het rijk en de gemeenten zal van publieke kassen financieele offers vragen. Alleen reeds deswege vorderen de beoogde voorzieningen een uitgebreid overleg. De regeering heeft intusschen gemeend reeds bij voorbaat een maatregel te kun nen treffen, welke in vele dringende ge vallen reeds aanstonds huurverlaging zou veroorzaken. Zij heeft nl. besloten de rente van uit 's rijks kas verstrekte voor schotten voor woningbouw, welke thans meer dan 4"/o bedraagt, tot dit percentage terug te brengen, zulks met de bedoeling, dat de dientengevolge verkregen vermin dering van exploitatielasten, daar, waar verlaging van de huren van woningwet woningen noodig is. ten volle tot dit doel zal worden aangewend. De lagere rente zal voor het eerst wor den toegepast over het annuïteitsjaar 1934/35. Van de bedragen der herziene annuïteiten zal u zoodra mogelijk mede- deeling worden gedaan. Ik noodig intusschen uit, in afwachting daarvan en voor zoover zulks niet is ge schied onverwijld aan den directeur-gene raal van de Volksgezondheid een uitge werkt en gemotiveerd voorstel te doen tot een met de besparing der renteverlaging verband houdende huurverlaging onder overlegging van opgaven a. van de thans geldende huren van de Woningwet-huizen. b van de huren van gelijksoortige par ticuliere woningen in de gemeenten; c. van de bouw. en grondkosten der woningen, wanneer deze onder de thans geldende omstandigheden werden ge bouwd; d. van het aantal leegstaande arbei derswoningen in de gemeente met vermel ding van den daarvoor thans geldenden huurprijs. Ik merk tenslotte op, dat de rente verlaging algemeen zal worden doorge voerd, dus ook in geval de daardoor te verkrijgen vermindering van exploitatie kosten niet of niet ten volle voor huur verlaging behoeft te worden aangewend. In die gevallen zal aan de door rente verlaging te verkrijgen baten in overleg met het gemeentebestuur t.z.t. een nadere bestemming worden gegeven. de staatsloterij. Nieuwe wijze van nummeren. Naar wij vernemen, zal de volgende Staatsloterij vernummerd worden, tenein de tegen te gaan, dat particuliere loterijen en zoogenaamde premieleenlngen gebruik maken van de uitkomsten der trekkingen van de Staatsloterij. prov. staten van zuid-holland. Voorstellen inzake lintbebouwing, provinciale rekening en bloemententoonstelling. Ged. Staten hebben bij de Provinciale Staten van Zuid-Holland het ontwerp reglement, houdende provinciale maatre gelen tegen de lintbebouwing, ingediend. In dit ontwerp zijn de thans nog bij de Eerste Kamer aanhangige rijksregelingen behoudens enkele in den aard der zaak gelegen afwijkingen gevolgd. In het ont werp is niet opgenomen een regeling van de uitwegen, daar in deze aangelegenheid voor de provincie reeds voorzien is in het reglement op de provinciale wegen. De overweging waarop het thans inge diende voorstel berust is, dat regelen ge steld behooren te worden waardoor ge waarborgd wordt, dat de op het provin ciale wegenplan voorkomende wegen ook in de toekomst aan de redelijke eischen van het verkeer zullen blijven voldoen. Met het oog hierop moet noodzakelijk worden geacht dat bebouwing onmiddel lijk langs vorenbedoelde wegen in het al gemeen behoudens vergunning van Ged. Staten verboden wordt en dat voorts de mogelijkheid wordt geopend om langs de daarvoor naar het oordeel van Ged. Sta ten in aanmerking komende wegen be bouwing over een breedere strook, be houdens vergunning, tegen te gaan. in dien de belangen van het verkeer dit eischen. Verder bevat het ontwerp een voor schrift in verband met de schade, welke uit de toepassing van het reglement voor eigenaren en andere rechthebben den zal voortvloeien. Hierbij is het stand punt Ingenomen, dat slechts dan aan spraak op tegemoetkoming in deze scha de wordt erkend, indien de betrokken eigenaar of rechthebbende als gevolg van de rechtmatige toepassing van het regle ment onredelijk zwaar wordt getroffen. Ged. Staten stellen voor goed te keu ren de provinciale rekening over het dienstjaar 1932. De inkomsten hebben bedragen: gewoon f. 7.083.300.90; buitengewoon f5.819.734.87; totaal f. 12.903.035.77. De uitgaven bedroegen: gewoon f. 6.663.018.52; buitengewoon f 5.384.979.74; totaal f. 12.047.998.26. Het batig saldo bedraagt derhalve f 855.037.51. Ged. Staten stellen tenslotte voor, tot een bedrag van f. 20.000 deel te nemen in het waarborgfonds voor de in 1935 te Heemstede te houden internationale vee: jaarsbloemententoonstelling, uitgaande van de Algemeene vereeniging voor bloem bollencultuur te Haarlem. RECLAME- 1154 uit een groote provincie-hoofdstad ver klaarde, dat hem na proefneming geble ken is, dat IVOROiL inderdaad zeer fijn van consistentie en aangenaam van smaak is, en dat hij daarom deze Nederlandsche tandpasta onvoorwaardelijk aan zijn pa tiënten kan en zal aanraden. Neem van dit advies goede nota en begin nog heden met: IVOROL, De Nederlandsche Tandpasta. J. C. BUNGE OVERLEDEN. Te Aerdenhout, waar hi) op zijn buiten ziek lag, is gisteren op 69-jarige leeftijd overleden, de heer J. C. Bunge, een be kende figuur in handels- en muziekkrln- gen. De overledene die voor het muziekleven in ons land zeer veel gedaan heeft, was voorzitter van de Wagnervereeniging, van welke instelling korten tijd geleden het gouden jubileum is herdacht. De heer Bunge was toen reeds ernstig ziek. koffie naar duitschland. Besprekingen te Den Haag. Naar het Correspondentie-Bureau ter oore komt, zijn er in de laatste dagen op het departement van Economische Zaken besprekingen gevoerd tusschen vertegen woordigers der Nederlandsche en der Duitsche regeering in verband met ver schillende actueele vraagstukken op het gebied van den in- en den doorvoer door Duitschland van koffie, waarbij Neder landsche belangen zijn betrokken Naar verluidt, zouden er echter nog geen beslissingen zijn genomen. Dr. Hirschfeld vertegenwoordigt bij deze besprekingen Nederland. gereformeerde vereeniging voor daadwerkelijke vredesactie. Deze vereeniging vergaderde te Amster dam. Het beleid van het bestuur werd goedgekeurd evenals de begrooting voor 1934. terwijl den penningmeester déchar ge werd verleend voor zijn gevoerd finan cieel beleid. De aftredende bestuursleden de heeren O. M. de Graad en J. Zandbergen, wer den bij enkele candidaatstelling herkozen verklaard. In de vacatures Eygenraam en P. A. Petiet werden gekozen verklaard bij enkele candidaatstelling de heeren J. van Lindonk Vlaardingen) en P. Wolvekamp (Rotterdam). Vervolgens werd behandeld het rapport der commissie Rotterdam in zake de wet tot regeling van het gewetens bezwaar tegen krijgsdienst. Na langdurige discussie werd besloten nog niet uit te spreken dat op de leden de moreele plicht rust zich op de z.g. Dienstweigeringswet te beroepen, doch de afdeeling gelegen heid te geven zich alsnog daarover te be zinnen. In de commissie voor Voorlichting werden benoemd de heeren A. J. Broer, J Moor, P. Wolvekamp en als buitenge woon lid mr. K. P .Westen. Hierna hield de heer D. Fokkema Sr. een referaat over Enkele gedachten over Vaderlandsche geschiedenis in het Schoolonderwijs. nederl. bond van postale muziekgezelschappen. Eerste Bondsdag. Tweeden Pinksterdag hield de Neder landsche Bond van Postale Muziekgezel schappen in den tuin van den Bataafschen Boer, in de Scheveningsche Boschjes zijn eersten Bondsdag met een uitvoering door de aangesloten vereenigingen. Tegen halftwaalf stelden de deel nemende corpsen uit Arnhem, Nijmegen, Amsterdam. Utrecht, Rotterdam, Tilburg. Haarlem, Den Haag en Leiden zich op nabij den Verhuëlweg om achtereenvol gens in alphabetische volgorde den vaan- delgroet te brengen. Door het hoofdbestuur van den P. T. T. waren verschillende auto's ter beschik king gesteld teneinde deelnemers en in strumenten te vervoeren. De corpsen begaven zich onder het spelen van marschmuziek met hun vaan dels naar het gereserveerde gedeelte al waar de ontvangst plaats had. Opgemerkt werden de heeren J. W. Groeneyk, inspecteur der P.T.T., chef der 10e Afd. als vertegenwoordiger van den Directeur-Generaal ir. Damme, die door droeve familieomstandigheden niet aan wezig kon zijn, G. Wolters, directeur van het Postkantoor te 's-Gravenhage, Ebbe- óler. chef van de Vie afd. van het Hoofd bestuur der P.T.T., Gravestein, bestuurslid van het personeelsfonds, Pasman, refe rendaris der Vie afd.. de directeur van het Postkantoor te Haarlem, de heer Pfaff en vele anderen. De bondsvoorzitter de heer G. Ottenhof, begroette de aanwezigen inzonderheid den vertegenwoordiger van den Directeur- Generaal en wees op de bedoeling die bij de oprichting van dezen bond had voor gezeten, n.l. de vereeniging van op zich zelf staande gezelschappen en de daar mede gepaard gaande verbroedering. Hij sprak woorden van dank tot de autoritei ten die hun volle medewerking bij deze op richting hadden betoond. De heer Groeneyk deze rede beantwoor den, zelde, dat de P.T.T.-dienst gaarne het streven van den bond steunde omdat daar mede den kameraadschappelijken geest onder het personeel wordt bevorderd en tevens de kunst op hooger peil wordt ge bracht. Spr. bracht dank aan de heeren Sam Schuije en Henrl de Groot die als jury een critisch verslag wilden uitbrengen en hU sprak den wensch uit dat ook deze Bondsdag een der symptonen van natio- nalen eenheid zou blijken te zijn. De Utrechtsche Postfanfare „Onder Ons" onder leiding van den heer A. Sigter- man, speelde hierop het Wilhelmus. Zoowel buiten het hek alwaar het pu bliek het binnentrekken van de corpsen gadesloeg als daarbinnen waar zeer velen de concerten bijwoonden en door applaus van hun instemming blijk gaven, was de belangstelling voor dezen eersten Bonds dag zeer groot. KORFBAL. DE ZWART-WIT-SERIES TE DELDEN. Zooals reeds gemeld, nam Fluks gisteren deel aan de serie-wedstrijden van Zwart wit. Hoewel haar tegenstandsters geen van alle sterker waren, is het haar toch niet gelukt de finale te bereiken. Zelfs voor een derde prijs kwamen onze stad- genooten niet in aanmerking. Ze moesten zich tevreden stellen met de 5e prijs. Dat Fluks haar eerste wedstrijden verloor ligt wel voornamelijk in het feit dat de duur der wedstrijden zoo kort was. Het eerste punt zou dus waarschijnlijk de beslissing moeten brengen. Eerst tegen het einde, nadat zoowel Overschotje als Fluks een weinig ingepeeld waren en thuis geraak ten op het slechte veld, gelukte het den Lochemmers te doelpunten. In de tweede wedstrijd tegen Amselodanum, een Am- sterdamsche derde klasser, bleek Fluks Vrouwe Fortuna niet op haar hand te hebben en verloor ze, wederom, onverdiend, opnieuw. Pas in de derde wedstrijd kreeg Fluks haar vorm geheel te pakken en werd Naas op regelmatige wijze met 3—0 verslagen. Door deze overwinning plaats ten de Leidenaars zich nummer drie in haar afdeeling en moesten ze met A.K.C. uitmaken wie de vijfde prijs mee wou nemen. Door de Almeloërs met 32 te slaan bracht Fluks het tenslotte toch nog tot een prijs. In de andere afdeeling bleek Rozenburg, dat slechts drie invalsters telde, verreweg de sterkste. In de finale tegen Overschotje stelden de Rotterdammers eenlgszins teleur, al dient direct gezegd dat de Lochemmers het hun niet gemakkelijk maakten. Rozenburg kon het echter niet tot doelpunten brengen. Door strafschoten won Overschotje en moesten de Maasstad bewoners genoegen nemen met den twee den prijs. De volledige uitslagen luiden: Afdeeling I: AmstelodanumNaas 11; OverschotjeFluks 1—0; FluksA'numi 2—3; NaasOverschotje 12; Fluks Naas 30; A'numOverschotje 11. Afdeeling II: Rozenburg IZwart Wit 31: A.K.C.Zwart Wit 13; Rozenburg AK.C 4—0. FinalesRozenburgOverschotje 00 (Overschotje wint met strafw Zwart WitAmstelodanum 1—2; A.K.C.Fluks 23; le prijs Overschotje; 2e prijs Rozen burg: 3e prijs Amstelodanum; 4e prijs Zwart Wit; 5e prijs Fluks. In de derde afdeeling moest een minder sterke Fluks combinatie in al haar tegen standsters de meerdere erkennen. Het is haar zelfs niet gelukt ook maar een doel punt te maken. De uitslagen luiden hier: Groen ZwartNaas-comb. 0—0; Fluks- comb.—D.O.S.-comb. 0—1: Naas-comb. Fluks-comb. 10: D.O.S.-comb.Groen zwart 10; Naas-combD O.S.-comb. 01; Groen Zwart—Fluks-comb. 30. le prijs D.O.S.-comb.; 2e prijs Groen Zwart. leidsche korfbal competitie. Zaterdagmiddagcomp. kl. I: O.kw. I— Z.kw. 5—1: Fluks IV—N.kw. 1 4—4. Kl. II: Z.kw. n—Z.kw III 10—0; N.kw. II —O.kw, III 19—1. Zondagcomp.: N.kw. I—O.kw. n 70. tariefmachtigingswet afgekondigd. Zaterdag is afgekondigd „Staatsblad" 260. wet van den 17en Mei jl. tot instelling, afschaffing, verhooging of verlaging van invoerrecht op korten termijn. delftsch politiecorps onderscheiden. Zaterdagmorgen heeft de commissaris van politie te Delft aan alle leden van zijn corps een bronzen herinneringsmedaille uitgereikt, die de Koninklijke Fabrieken van de firma Begeer geslagen heeft. H.M. de Koningin had n.l. eenigen tijd geleden aan den burgemeester van Delft een geldbedrag ter beschikking gesteld voor het uitreiken van een blijk van er kentelijkheid voor de diensten, die het politiecorps van Delft verricht heeft tijdens de begrafenis van H M. de Ko ningin-Moeder. krans gehecht aan het grotius- monument. Te Delft is Zaterdagmiddag een groote bijeenkomst gehouden op de Markt, geor ganiseerd door de afd. Delft van de ver eeniging voor Volkenbond en Vrede, voor de plechtige kranslegging bij het Grotius- monument. Ten stadhuize werden leden en genoodigden door den burgemeester, mr. G. van Baren, ontvangen. De burgemeester bracht hulde aan de afd. Delft voor haar initiatief om hier telken jare een bijeenkomst als thans te organiseeren ten einde de nagedachtenis van den grooten Nederlander, den stichter van het Volkenrecht, die hier in de Nieu we Kerk ligt begraven, naast den grond legger van ons Vaderland, Willem den Zwijger, te eeren. Onder het luiden van de klok van het raadhuis begaven allen zich naar het Grotius-monument. waar de muziek der Harmoniekapel den vredesmarsch inzette. Nadat verschillende sprekers het woord hadden gevoerd heeft mr. B. C. J. Loder, oud-president van het Hof van Internatio nale Justitie van den Volkenbond een krans gehecht om het Grotlus-monument. stichting nederlandsch clearing instituut. Ten overstaan van notaris A. J. Tassen- meyer te 's Graven ha ge is de acte gepas seerd voor de stichting van het Neder- landsch Clearing-Instituut, dat werd op gericht door de ministers van Economische Zaken, Financiën en Buitenlandsche Za ken. Als directeur van het instituut zal worden benoemd prof. mr. G. W. J. Bruins. Overzicht. O.kw. I behaalde haar eerste overwin ning door revanche te nemen tegen Z.kw. I dat ongeslagen aan het hoofd van de af deeling ging, voorwaar een mooie presta tie. Z.kw, verloor hierdoor twee kostbare puntjes doch blijft aan de kop. Fluks IV kon het, alhoewel ze met rust met 40 voorstond, niet verder dan een gelijk spel brengen tegen N.kw. I, dat dank zij goed volhouden deze groote achterstand geheel inliep. In kl. II behaalde Z.kw. n een gemak kelijke overwinning op haar derde twaalf tal en won N.kw. II met flinke cijfers van O.kw. III. Voor de Zondagcompetitie bleef N.kw. II met 70 de meerdere over O.kw. II. De overige wedstrijden worden hedenavond gespeeld. t.b.c.-postzegels. In het najaar zullen postzegels met toeslag ten bate van de tuberculose-be- strijding worden uitgegeven. de leidsche handels- en kantoor bedienden in actie. De Leidsche korfbalgroep „De Alge meene" werd na veel strijden en zwoegen winnaar van het Haagsche Korfbaltour- nooi en legde beslag op een fraaien wls- selprijs. Deelnemende ploegen waren .De Algemeene", Den Haag, „De Algemeene", Amsterdam, en „De Algemeene" Leiden. Een mooi resultaat dus tegen de reeds veel langer in sportverband uitkomende collega's. De voetbalgroep legde beslag op den 3en prijs als winnaar van de verliezers- ronde. Een fraai succes gezien de buiten gewone sterkte der verschillende ploegen. Deelnemende ploegen waren Amster dam, Leiden, Den Haag en Rotterdam. Winnaar van den wisselprijs werd Den Haag. WANDELSPORT. de 35 k.m. lente-marsch der l. w. s. V. Begunstigd door fraai weer hield de L.W.S.V. Zaterdagmiddag haar lente- marsch. Hoewel het aantal deelnemers verre be neden het verwachte aantal bleef kan de L.W.S.V. toch met groot genoegen op dezen marsch terugzien. De geheel nieuwe route viel bijzonder in den smaak van de wandelaars. Het bestuur mocht dan ook van vele zijde o.a. van den heer v. Santen lid der Techn. Comm. van de N.U.W. een compliment in ontvangst nemen voor de schitterende route en de goede organisatie. Voordat de voorz. de heer Joh. v. d. Berg het startsignaal gaf sprak deze de wande laars toe, heette allen hartelijk welkom en wenschte hen een aangename en sportieve wandeling op deze buitengewoon mooien lentedag. Er is volop genoten van de prachtige omgeving van beide. Al spoedig na Leider dorp gepasseerd te zijn konden dc deel nemers genieten van de in jong voorjaars groen verscholen dorpjes Hoogmade. Wou- brugge en schitterende vergezichten welke deze omgeving ons biedt. Voordat men het wist was Alpen in 't zicht en in de beste stemming bereikte men Hotel Centraal alwaar een half uur werd gerust. Een woord van dank aan den heer Contruck voor de vlotte en nette bedie ning is hier zeker op z'n plaats. Precies 6 uur klonk weer het sein van vertrek, opgefrischt en welgemoed gingen de wandelaars weer op stap, het laatste gedeelte der route ging langs Lage Zijde door de Lage Waard naar Koudekerk, ook hier werd weer volop genoten van de lief lijke landelijke omgeving. Na Koudekerk gepasseerd te zijn, gin gen de wandelaars rechts af Hooge Zijde naar Hazerswoude. Zoeterwoude Al heel spoedig kwam Leiden weer in 't zicht en bereikte men zonder uitvallers tc 8.30 u. het eindpunt. Door de goede zorgen van den heer v. Ingen Schenau kon de voorzitter spoedig overgaan tot het uitreiken der medailles en extra prijzen. lederen deelnemer mocht een mooi uit gevoerde medaille met L.W.S.V. lint in ontvangst nemen. Voor een Vereenlging-prijs kwam in aanmerking de Wandel-Sportver. .,'t Kadetje" uit Sassenheim, welke een schit terende zilveren lauwertak, tevens bedoeld als aanmoedigingsprijs, in ontvangst mocht nemen, aangeboden door den eige naar van Hotel Centraal te Alphen a. d. Rijn. De heer Barhee uit Utrecht kreeg een extra prijs als verstkomende, beschikbaar gesteld door den heer Gorthuis alhier. De medaille beschikbaar gesteld door twee damesleden der L.W.S.V. verkreeg de heer. Kaper uit Den Haag als oudste deelnemer. De heer de Vries, secr. Distr. Best Z.-H. die van Delft naar Leiden was komen wandelen om deel te nemen aan deze marsch en weer te voet naar Delft terug ging ontving de medaille uitgeloofd door den heer Maartense, juwelier alhier. Nadat de voorzitter, de E.H.B.O.-brigade, de politie van de gepasseerde gemeenten en speciaal de politie alhier hartelijk dank had gezegd voor hun medewerking sprak de heer v. Santen, lid der Techn Comm. van de N.U.W. nog eenige woorden tot de deelnemers en spoorde hen aan zich op te geven als lid van een Wandelsportver. aangesloten bij de N.U.W. ZWEEFVLIEGEN. het zweefvliegkamp te noordwijkerhout. Ing. De Lange haalt z'n B-brevet. Onder aanmoediging van een krachti- gen wind, verzamelden de deelnemers, le den van de Amsterdamsche, Haagsche en Leidsche zweefvliegclubs. zich Zaterdag middag bij de hangar der Eerste Neder landsche Zweef club te Noordwijkerhout, om reeds 's avonds van het duin „afge schoten" te worden. Velen maakten voor het eerst kennis met de opwaarts gerichte luchtstroomin- gen langs onze duinen en waren enthou siast over het merkwaardige gevoel nu eens niet gedwongen te worden direct in glijvlucht naar beneden te moeten, doch door een onzichtbare kracht opgeheven te worden! Woensdag. Alg. Verg. aandeelhouders N.V. Dubbel I deman's Boekhandel, Kantoor Breestn-ë 7; voorm. 10 uur. Breestraat 24: Verg. van obligatichou-1 ders N.V. v.h. de Vries en Stevens. 8 uurl namiddag. Stadszaal: Jubileumconcert Mij. v. Toon.l kunst. 8 uur nam. Nutsgebouw Tentoonstelling „8. I u 11 V. I.; 2.30—5.30; 7—9 uur. 1 Donderdag. Centr. Israëlietisch Wees- en Door-L gangshuis: Ledenvergadering te 8 u. namj R.-K. Vakschool voor Meisjes: Open-I bare les en tentoonstelling. 7—9 uur namj Stadszaal: Burgerzangschool. CantalJ „In het woud". 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 20 Mei)Tentoonstelling G. C. Haverkamp; 104 uur; 's Zondags 14 uur nam. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstellin „De Kunst om de Kunst" (tot 26 Meil 10—12 en 25 uur nam., 's Zondags 25f uur nam. 1 Den Haag (Scala)Revue „Vooruit maai weer". 8 uur nam.; Zondags ook te uur n.m. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge-| neeskunde Consultatiebureau voor Alcc holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genee. kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst dei apotheken wordt van Dinsdag 22 tot ijl met Zondag 27 Mei a.s. waargenomen doof de apotheken: G. H. Blanken, Hoo>eJ woerd 171, Telef. 502 en D. J. v. Driesia Mare 110, telef. 406. RECLAME. Uitsluitend verkrijgboor in de oronje-bondbuisjenao 20 tobl 70 ctj. en oraniezakies van 2 tabl 10cb Zondagmorgen was het reeds vroeg n veille en werd het zweefvliegtuig naar hl strand gebracht. Er stond wel een kratl tige, doch niet op de duinen gericht wind, zoodat urenlange vluchten niet uil gevoerd konden worden. Toch werd hi een succesdag, en wel speciaal voor t Leidsche Zweefvliegclub. want het gelukt haar voorzitter en instructeur, den h( ing. L. A. de Lange, na vijf keurige vluel ten, zijn B-brevet te halen. Opgetrokb door middel van een z.g. keerrol in richting van het strand, stuurde de b de Lange,-op een hoogte van 70 M. geki men, op de duinrand aan, om in de da; heerschenden opwind zijn vlucht langs t kust te vervolgen. Onder groot enthoi siasme van de ruim 30 deelnemers maakl de Leidsche zweefvlieger een vlotte lai ding na zijn vijfde vlucht en hiermei was tevens aangetoond, dat de Leidsel Zweefvliegclub een groote aanwinst heel aan zijn nieuwe zweefterrein te Noord] wij ker hout. Ook een lid van de Amsterdamsche clul mocht het genoegen smaken zijn B-brevr te halen. Na het middagmaal gezamen lijk genoten te hebben in hotel Gouwen berg, vertrokken de deelnemers uitera voldaan naar hun woonplaatsen. CRICKET. l. C. C—V. U- C. en l. C. C.—H. B. S. 0. Een koude wind en weinig zon maaktei het verblijf op het nogal open L.C.C.-tel rein weinig aangenaam. De meeste toe schouwers hadden dan ook een beschu plaatsje opgezocht, maar de arme fielders Gelukkig maakte V.U.C. het op de ma niet lang. A. van Es 332 en F. van S 729 zorgden daar wel voor. Het totaal de Hagenaars werd 66 met alleen G. Warbur ton 16 dubb. cijfers. Wie gedacht zou heb ben dit gemakkelijk te kunnen passeerei kwam bedrogen uit want behalve Metst' 16. v. Schie 19 en L. Kantbeen 10 laak" de rest volkomen. Slechts met 1 run wet V.U.C.'s totaal gepasseerd. H. Warburtt 5—25, G. Warburton 2—23. V.U.C. probeer; de het nog eens op de tweede innings e dank zij H. Warburton 57, Wierts 22. W burg 11, bereikte zij een totaal van 99. w. in de eerste innings F. van Es de maal ging zijn broer met de eer stnj«r 726. Hij zelf kwam er met 2—56 ru mooi af. Belt 117. L.C.C. hierna ingaande bracht het 74. Metsch bleef met een uitstekend s'' speelde 31 not out. S. Kantebeen 10 en va de staart weerde v. d. Poel met 8 zich xr nig. G. Warburton bowlde 421. H. »'l burton 5—40. Zoodat L.C.C. dezen W| strijd met 24 runs verloor. Den tweeden dag was H.B.S. n op b®l zoek. H.B.S. scoorde 160 runs. Havernj»1' 23. Houpen 58, Bakker 16, Stavxrik -• A. van Es bowlde 3—64, F. van Es T" 'I L.C.C. haalde het tot 115. Ch. van uw* 36, P. Kantebeen 21, L. Kantebeen™'- van Es 13. H.B.S. won dus met 45 ruw>- j Ondanks de twee nederlagen viel_e de| te waardeeren vooral het fielden m wicketkeeper aan het hoofd was uitsr lint. geweest. 2-J

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6