I e Jaargang DINSDAG 22 MEI 1934 No. 22749 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Een Feuilleton-prijsvraag. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën altsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden X.2.35; per week .v.'.v.X. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f.2.35 portokosten. t nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. afsluiting verkeek over gepektebrug. Burgemeester en Wethouders van Lei- tol brengen ter algemeene kennis, dat t'Gepektebrug (gelegen over den Oude Ejn nabij de Hooigracht), wegens her- Slingswerkzaamheden, op Woensdag 23 tó en Donderdag 24 Mei a.s. van des ,3 6.30 tot des n.m. 17.30, voor alle ver tin is afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. leiden, 22 Mei 1934. 1554 o uitbreidingsplan. De Burgemeester van Leiden brengt ter Itemeene kennis, dat een ontwerp tot [mening op verschillende onderdeelen f de plannen van uitbreiding, vastge- ield resp. herzien bij Raadsbesluit van november 1922, met ingang van 23 Mei nt gedurende vier weken ter Gemeente- fcretarie lAfdeeling Algemeene Zaken) r een ieder ter inzage zal liggen. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Itóden, 22 Mei 1934. 1553 Ds. L. BONGA. Beroep naar Leeuwarden aangenomen. Hm wij vernemen heeft ds. L, Bonga, oop-nind predikant alhier het op hem Ifeeinchte beroep naar Leeuwarden aan- tenoran Ds, Bonga was van 19211926 predikant Dantumawoude in Friesland en heeft laarra de Leidsche Doopsgezinde Ge krente gediend, waarbij hij in hoog aan- fcen stond I Hij moge er zich van overtuigd houden, t zijn vele vrienden in en om de Sieu- Ssiad zijn arbeidsveld strekte zich uit f>i Wassenaar tot Hillegom en van Kat- f£ tot Zwammerdamhem ongaarne r het hooge Noorden zien terugkeeren! HOE KOUD HET WAS. En boe stil I Ds natuur heeft tijdens de afgeloopen msterdagen menig uitgaansplannetje ■verijdeld. Bij uitgaan hoort nu eenmaal prai zonnig weer en de optimistische fMtspellingen der weerkundigen ten spijt Prei het zonnetje nagenoeg twee dagen vetter een grijs wolkendek verscholen. Een tatele maal lukte het haar even er door an te breken, doch dan haastte de felle Wdwester zich nieuwe wolkenmassa's te fthuiven tusschen ons en de koesterende nmitebron en wèg was de idylle. Het (itoverkeer ondervond het minst den na- aligen invloed van het weer: wanneer pn goed ingepakt achter hermetisch- Woten ramen door het landschap glijdt, "i de koude ons niet. maar op de wan- W- en fietspaden was het overal stil. |9e houders van uitspanningen en ne- rtgdoenden in de buitengemeenten zagen 7 hoop op een goedgevulde toonbank- He in rook opgaan: de tientallen extra- velen, die in den tuin waren opgesteld zooveel mogelijk menschen te kunnen [eejen. bleven onbezet, de tafeltjes misten gebruikelijke garneering van half ge- Me ciderfleschjes en 'zege melkglazen. Miners liepen met hun ziel en servet on- Fr den arm rond. keken mismoedig naar F weinige voorbijgangers en de grauwe pit en zochten tenslotte troost in een lelletje pandoeren met de eveneens werk- ®e-collega's van hiernaast. [°e fruitventers langs den weg zagen m voorraad slechts langzaam minderen; Mr den armen ijsco-man zag vrijwel nie- JMd om |En in menig gezin, waar anders de week fPinksteren een periode van betrekke- welvaart pleegt te zijn, kauwt de fa- fj'e thans dagenlang op oudbakken ka- F'les, die in groote hoeveelheden onver- T®tzi.in gebleven. 11Jok bii de tramwegen was de drukte pmerkelijk minder groot dan vorige K® Wel was er Zaterdag de gebruike- pe uittocht van vacantiegangers, doch de pote groep van dagjesmenschen, die er Isvapend met welgevulde karabiezen en rrmosflesschen op uittrekt., bleef met de ®bterdagen thuis en schaarde zich «al rondom.... de kachel! ri t als Sevolg van het weinig aanlok- ■mh weer 'was gisteren in de stad I Dioruk. Het nationaal muziekconcours in J™®eriust" trok wederom vele buiten- I iScnen en de directies der bioscoop- I "Maters maakten beste zaken. Ibü( ,Kteren 1934 gaf ons dan ook voor- I "lelijk bioscoopweer I tegenstelling met de trams, was het ,sP°orwegcn bijzonder druk. "fn Zaterdag begon de drukte: niet- I a. t nde de ve'e extratreinen. waren taL i'.nen overvol. Hoewel het anders op "l^sterdag niet zóó vol is. begon I lor?:en reeds vroea de uittocht. I (Jj™ gezelschappen van 60 tot 200 per- die aan muziekconcoursen moesten deelnemen, gingen met de verschillende extratreinen mee, waardoor nog extrarij tuigen aan de reeds grootere treinen ge haakt moesten worden. Door het ongun stige weer was het 2den Pinksterdag niet zoo druk als anders, vooral niet in de bad plaatsen. Om de Dieseltreinen te ontlas ten. waren hiervan ook vóórtreinen inge legd. In Utrecht heerschte gisteravond op de perrons een enorme drukte, zoodat nu en dan een verkeersregeling noodig was om ongelukken te voorkomen. Over het alge meen waren de treinen goed op tijd, maar gisteravond was de opschorting van de vele extra treinen zóo groot, dat er stag natie in den treinenloop ontstond en deze met een halfuur vertraging en meer te Utrecht aankwamen en vertrokken. Uit Utrecht kwamen de treinen mooi op tijd aan, hoewel hier ook druk reizigersvervoer was en de versterking van drie of meer rijtuigen niet overbodig was. Alleen de laatste trein uit Utrecht kwam door het wachten op aansluiting te Woerden met- één uur vertraging aan. Van de vacantie- kaarten en gezelschapbiljetten werd een druk gebruik gemaakt; alleen het bagage- en fietsenvervoer was dit jaar niet zóó druk. PLAN TOT INPERKING DER WERKLOOSHEID. nieüw-malthusiaansche bond. Opening van een inlichtingenbureau. Ten huize van den secretaris der afdee- ling Leiden van bovengenoemden bond, den heer Joh. Slegtenhorst. Lammen- schansweg 67 is Zaterdagmiddag in tegen woordigheid van een aantal genoodigden, waaronder de 86-jarige mevr. wed. dr. RutgersHoitsema, een der pioniersters op dit gebied, hoofdbestuursleden en afge vaardigden van zusterafdeelingen uit Delft Den Haag, Rotterdam en Amsterdam, een inlichtingenbureau voor geslachtskunde en geboorteregeling geopend. Aan het hoofd van dit bureau, dat tot stand is gekomen dank zij de medewerking van de stichting tot het inrichten van consultatiebureaux in Nederland, uit gaande van den N.MJB., staat de heer Slegtenhorst, terwijl de voorlichting is opgedragen aan een vanwege den Bond gediplomeerde verpleegster. Het ligt in de bedoeling om, zoodra de middelen zulks toelaten, de medische leiding op te dra gen aan een arts. Voor dit doel is bereids een dokterskamer ingericht, terwijl het bureau voorts een wacht- en een spreek kamer omvat. De voorzitter van de afdeeling Leiden, de heer I. Broomans heette alle aanwe zigen hartelijk welkom en sprak de hoop uit, dat van dit bureau een druk gebruik zal worden gemaakt en velen ten zegen zal strekken. De bondsvoorzitter, de heer Gout uit Den Haag, wees op de toenemende acti viteit van de afdeeling Leiden, welke een noodzakelijk gevolg is van de moeilijke economische omstandigheden. De behoefte aan dergelijke bureaux blijkt uit het toe nemend gebruik dat er in de verschillende groote steden van ons land van gemaakt wordt. Zij, die zich inzake het vraagstuk der geboorteregeling deskundig laten voorlichten, toonen volgens spr. meer verantwoordelijkheidsgevoel ten opzichte van de gemeenschap te bezitten dan de overheid, welke de N.M.-beweging op aller lei wijzen tracht onmogelijk te maken. Deze officieele tegenwerking ten spijt zal de bond voortgaan zijn denkbeelden te propageeren, vooral in die duizenden ge zinnen, waarvan het hoofd uit het pro ductieproces gestooten is. Spr. besloot met den wensch. dat dit voortreffelijk ingerichte bureau zal blijken in een behoefte te voorzien en binnenkort zal moeten worden omgezet in een con sultatiebureau. geleid door een medicus. De bondssecretaris, de heer Selier. tevens voorzitter van de afdeeling Rotter dam. wees er op hoe abnormale bevolkings aanwas een oorlogsgevaar inhoudt en wekte op tot krachtige propaganda voor de idéé, ..rede boven natuur" om aldus bij te dragen tot oplossing van het inter nationale vraagstuk der geboorteregeling. Hierna werd achtereenvolgens nog het woord gevoerd door den heer Beenakker, bondssecretaris, tevens secretaris van de afdeeling Den Haag: door een vertegen woordiger van de afdeeling Delft en door mevr. de Cler-de Bruin, welke laatste" de aandacht vestigde op de vele wanbegrip pen, welke er ten aanzien van de Nieuw- Malthusiaansche beweging bestaan. Nadat de heer Broomans dp sneekers had bedankt, werd gezamenlijk het bureau bezichtigd. VECHTPARTIJ IN EEN CAFÉ. In een café aan de Beestenmarkt kre gen de gebroeders B. uit Leiderdorp gis teravond ruzie met eenige Leidenaars, De twist liep tenslotte zoo hoog, dat een handgemeen ontstond, waarbij de twee gebroeders bierglazen als projectielen ge bruikten. De 26-jarige H. van E. werd daardoor bloedend aan het hoofd ver wond evenals de vrouw van den caféhou der N. die tusschenbeide wilde komen en door een stoelpoot aan het hoofd werd getroffen. Een zekere L. bekwam boven dien een snijwonde in de linkerwang, Alle drie werden door den E.H.D. in het poli- tieposthuis aan de Steenstraat verbonden en naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht, vanwaar zij later konden huis waarts keeren. De gebroeders B. werden in het politiebureau ingesloten. De lijst der gesneuvelden bevat verder 80 bier- en andere glazen, 4 stoelen, 2 schilderijen, 1 tafel, 1 biljartlamp en 1 trom van een muziekvereeniging! Van de soc.-dcm. Raadsfractie. Volgend voorstel is door de fractie der S.D.A.P. bij den Raad ingediend^ Onderget. achten het den plicht dei- gemeente om door het op ruime schaal doen uitvoeren van nuttige werken een poging aan te wenden tot het eenigszins inperken der werkloosheid. Hoewel in het algemeen zich eenige zwakke teekerien van economische ople ving beginnen te vertoonen, is er in ons land nog geen sprake van een beteeke- nende vermindering der werkloosheid en zeker niet hier ter stede, waar de werk- loozencijfers van dit jaar sinds eenigen tijd zelfs die van het vorige jaar te boven gaan. Ondergeteekenden achten krachtig op treden der gemeente juist thans zoo drin gend noodzakelijk, omdat door den langen duur der werkloosheid haar schadelijke gevolgen zich in veel sterker mate dan te voren doen gevoelen. Het stoffelijk gebrek en de geestelijke ontmoediging, die de langdurige werkloosheid veroorzaakt, ma ken deze voor een aanzienlijk deel der be volking tot een ramp. De Raad zou zich aan een ernstige te kortkoming schuldig maken, indien hij niet trachtte door een krachtige poging de werkloosheid eenigszins te verminderen. Al is de Raad niet bij machte aan de werk loosheid in deze gemeente een einde te maken, dit ontheft hem niet van den plicht in dit opzicht te doen, wat hij ver mag. Ondergeteekenden zijn van oordeel, dat het op ruime schaal verrichten van open bare werken uit een economisch oogpunt volkomen verdedigbaar is. Werken van blij vend nut, die verricht worden in een tijd, dat de kosten daarvan laag zijn en welke zullen uitsparen belangrijke bedragen aan steunuitkeering, bevorderen de welvaart der gemeente. Door de verhooging der koopkracht van velen, die te werk gesteld worden, door de vermeerderde vraag naar en het vermeerderde vervoer van materia len zouden deze werken aan de bedrijfs- levendigheid ten goede komen. De financieele bezwaren tegen de uit voering van deze plannen zijn wel ernstig, maar naar de meening van ondergetee kenden niet onoverkomelijk. Zij vestigen er de aandacht op dat, omdat het werken van blijvend nut zijn, de kosten hiervan uit geldleening mogen betaald worden. Bovendien meenen zij, dat een ernstig be roep mag worden gedaan op de Regeering om steun uit het 60 millioenenfonds. Uitgangspunt bij deze voorstellen is, dat de koopkracht van de tewerkgestelden i wordt verhoogd en dus het normale loon peil wordt gehandhaafd. In bijzonderhe den kunnen de loonen worden vastgesteld in overleg met de vakorganisaties van werknemers en werkgevers. Ondergeteekenden meenen in de tweede plaats, dat een poging moet worden ge daan om door het vaststellen van een premieregeling ten behoeve van het on derhoud en de verbetering van woningen en andere gebouwen de werkgelegenheid te bevorderen. Deze regeling, daarin be staande, dat de gemeente een zeker deel van de arbeidsloonen voor het onderhoud en de verbetering van gebouwen voor haar rekening neemt, heeft in Amsterdam j een korten tijd gewerkt en heeft daar goede resultaten afgeworpen. Zij is ech ter door de Regeering vernietigd, omdat deze meende, dat daardoor werd bevor derd het op te hoog peil houden van de loonen der bouwarbeiders. Nu sindsdien de loonen der bouwarbeiders zijn gedaald, mag verwacht worden, dat de Regeering tegen een dergelijke regeling geen be zwaar zal maken. In de derde plaats wenschen onderge teekenden er de aandacht op te vestigen, dat de in het gemeentelijk werkplan op genomen gemeentelijke woningbouw op een terrein ten Noorden van den Maresin- gel nog niet tot uitvoering is gekomen. Ondergeteekenden doen derhalve aan den Raad de volgende voorstellen: A. De Raad noodigt Burgemeester en Wethouders uit plannen en kostenbereke ningen te maken en bij hem in te dienen voor de volgende werken: 1. Aanleg sport- en speelvelden nabij de Leidsche Hout. 2. Uitvoering van het plan tot het ma ken van een nieuwe veemarkt op de ter reinen achter Groenooi'd. 3. Doortrekking Wassenaarscheweg. 4. Verbreeding Maredijk. 5. Maken nieuwe groote tunnel Mare dijk. 6. Bouwen brug over de Haarlemmer vaart van Maredijk naar Musschenbroek- straat. 7. Doortrekking Musschenbroekstraat naar Koningstraat. 8. Maken van Zuidelijk Pompstation voor centrale rioleering. 9. Voortzetting aanleg centrale riolee ring. 10. Bouwrijp maken van de volgende terreinen (alle gemeente-eigendom): a. begrensd door Timorstraat, Ring- sloot van den Stadspolder en zweminrich ting De Zijl: b. begrensd door Ringsloot van den Stadspolder, Anna van Saksenstraat, Mar- nixstraat, verbindingsspoorweg naar de Haarlemmermeer c. begrensd door Hooge Rijndijk en Roomburger Wetering. 11. Aanleg van straten op het Schut tersveld. 12. Maken van een zuiveringsinrichting voor het rioolwater. 13. Vernieuwen der Rijnbrug. Morgen zullen wij een aanvang maken met de publicatie van een nieuw Feuille ton. Het zal zijn een nog niet gepubliceerde detective-roman van den bekenden Neder- landschen schrijver Ivans, vol spanning en emotie. Aan dit feuilleton hebben wij een aardige prijsvraag verbonden, zoodat wij een goed volgen van dit feuilleton om twee redenen warm aanbevelen: le. om het feuilleton zelf; 2e. om den prijs, daaraan verbonden. In dezen roman speelt zich in den aan vang een geheimzinnig moordgeval af. Het gaat er nu om, ons voor het einde van den roman mede te deelen, wie de moor denaar is. Daartoe zullen wij gelegenheid geven, door één dag het feuilleton te onder breken en wel na pl.m. 51 nummers ge- p.aatst te hebben. Alsdan zal men ons tot den middag van 3 uur van den dag, vol gende na dit nummer kunnen toezenden, wie volgens idee van lezer of lezeres den moord heeft bedreven. Na deze één-daagsche onderbreking zul len nog ongeveer een 6-tal nummers met de oplossing volgen, zoodat men zelf con troleeren kan. of men een goeden speur dersneus heeft gehad. Als prijs steller wij beschikbaar f. 25. bij meerdere goede oplossingen hoogstens in 5 prijzen van f. 5.te verdeeien. De toewijzing zal, zoo noodig, bij loting geschieden. DE DIRECTIE. B. De Raad besluit een premieregeling ten behoeve van het onderhoud en de ver betering van woningen en andere gebou wen in het leven te roepen. C. De Raad dringt er bij Burgemeester en Wethouders op aan om ten spoedigste uitvoering te geven aan den in het ge meentelijk werkplan opgenomen woning bouw op een terrein gelegen ten Noorden van den Mareslngel. w.g. D. A. v. Eek. J. J. v. Stralen. J. H. Schüller. M. G. Verweij. F. Kooistra. T. Groeneveld. J. J. Vallentgoed. J. C. de ClerDe Bruijn. S. C. Braggaar—De Does. C. Kolen. Y. Kuipers. DE BLAUWE WEEK. Met een door tienduizenden drankbe strijders uit het geheele land bezochte de monstratie in het Spaanderwoud te Hil versum, heeft de Nederlandsche Geheel onthoudersbeweging gisteren haar Blauwe Week-actie besloten. Met den trein van 8.54 zijn afgevaar digden en leden van de Leidsche Drank- weer-organisaties, waarbij zich aangeslo ten hadden afgevaardigden van de I.O. G.T. en van de N.C.G.O.V. uit Oegstgeest naar het Gooi getogen om deel te nemen aan de geweldige betooging onder de leuze: Verkeer en Maatschappij Alcohol vrij." Als een bewijs hoe ook in onze ge meente de beweging veld wint, diene, dat het aantal deelnemers aan de jaarlijksche Blauw-Week-betooging ditmaal twee maal zoo groot was als vorig jaar. Na de optochten, die de vorige week door een groot deel van onze stad getrok ken zijn, heeft de voorzitter van 't Leidsch Drankweer Comité, de heer H. Zunder- man, nog met een kort woord alle deel nemers en deelneemsters tot het bezoeken der jaarlijksche betooging aangespoord, waarbij hij gelegenheid vond een woord van dank te richten tot' de autoriteteiten dezer gemeente en tot het Leidsche poli tiecorps voor de veelzijdige medewerking zoowel van de zijde van het Gemeentebe stuur als van die der Leidsche politie tij dens de Blauwe Week ondervonden, woor den, welke door een hartelijk applaus van alle betoogsters en betoogers werden on derstreept. De Nederlandsche Geheelonthoudings beweging in het algemeen, de Leidsche en Oegstgeester Drankbestrijdersvereeni- gingen in het bijzonder kunnen op een uitstekend geslaagde Blauwe-Week terug zien. AANBESTEDINGEN. Door den directeur van Gemeentewer ken is hedenmorgen namens B. en W. aan besteed: het verbreeden van den Hoogen Rijndijk beoosten de: Roomburger g. Op de 11 ingekomen biljetten was als volgt ingeschreven: Warnaar, Leiden f. 19.800; A. v. Halen en Ir. Doornik, Leiden f. 16.600; Heemskerk, Leiden f. 16.440; Dienaar, IJmuiden f. 15.990; Bunschoten en de Groot, Leiden f15.789 de Later en Meyers. Leiden f. 15.400; P. J. Korver, Leiden f. 15.424; Sanders en Co.. Gouda f. 15.373; Wed. H. v. Drie], Koudekerk f 14.960; E. Godschalk, Leiden f. 14.810; v. d. Geer en Stuifzand. Leiden f. 14.400. Voorts is aanbesteed het aanleggen van een geprojecteerde straat tusschen den Hoogen Rijndijk en het Utrechtsche Jaagpad en het maken van een voetbrug. Hierop was als volgt ingeschreven: H. Veld. Leiden f.3155; v. d. Berg, Leiden f.2755; Warnaar, Leiden f.2490; Sanders en Co., Gouda f. 2428; Heemskerk, Leiden f 2200; de Later en Meyers f. 2200; A. v. Halen en Ir. Doornik, Leiden f2069Bun schoten en de Groot, Leiden f. 1985. BINNENLAND. Nieuwe wijze van nummering der Staatsloterij. (Binnenland, 2e Blad). Naar huurverlaging van woningwet bouwblokken. (Binnenland, 2e Blad). Angstige uren op het IJselmeer; motor schip gezonken; de opvarenden met moeite gered. (Gemengd, 3e Blad). Taxi in de Lek gereden; twee personen verdronken. (Gemengd, 3e Blad). BUITENLAND. De Saarkwestie is weer uitgesteld. (Bui- tenl., le Blad). Norman Davis blijft inzake de Ontwa pening optimistisch. (Buitenl., le Blad). Geheime bewapening in Duitschland. (Buitenl., le Bladl. Diverse Pinkstercongressen in Frankrijk (Buitenl. en Tel., le Blad). Staatsgreep in Bulgarije. De macht in handen der militairen. (Buitenl., le Blad). Sabotage op de Oostenrijksche spoor wegen. (Buitenl., le Blad). Reusachtige brand in Chicago. Enorme schade en ook eenige slachtoffers. (Bui tenl. Gemengd. 3e Blad). Ernstige spoorwegramp in Spanje. 20 dooden. (Tel., le Blad). DE CENTRALE RIOLEERING. Moeilijkheden tusschen het gemeente bestuur en Rijnland. Naar wij vernemen heeft dezer dagen in het Bureau van Gemeentewerken een con ferentie plaats gehad, waaraan oa. werd deelgenomen door wethouder Splinter, den gemeente-secretaris, mr. dr. van Strijen, de directie van Gemeentewerken, dr. Horst, directeur van den Gem. Genees kundigen- en Gezondheidsdienst en mr. Pijnacker Hordijk, dijkgraaf van het Hoog heemraadschap Rijnland. In deze bijeenkomst is gesproken over de verdere uitvoering van het centrale rioleeringsplan der gemeente, welk plan momenteel voor een derde deel gereed is, doch waarvan de ongewijzigde voltooiing volgens Rijnland het boezemwater zal ver ontreinigen. Het hoogheemraadschap stelt zich derhalve op het standpunt, dat het plan dermate moet worden gewijzigd, dat of de afvoer van het vuil naar zee moet geschieden momenteel geschiedt zulks in de Slaagh bij de Haarlemmertrekvaart en de Zijl óf dat het vuil wordt ge zuiverd. Naar aanleiding van deze besprekingen kwam ook ter sprake het vraagstuk van den vuilafvoer van het Academisch Zieken huis naar de Poelwatering, de demping van het Levendaal en de bouw van een pompstation aan de Jan van Hout-kade ter plaatse van het aldaar staande monu ment. Hoogstwaarschijnlijk zullen over deze plannen binnen afzienbaren tijd nadere bijzonderheden worden verstrekt. LEIDSCHE BELASTING-OPHAALDIENST. De jaarvergadering. Bovengenoemde vereeniging hield dezer dagen haar jaarvergadering. Te kwart over acht opende de voorzitter, de heer J. J. van Stralen, de vergadering en verzocht den secretaris de notulen te lezen, die on veranderd werden goedgekeurd Uit het jaarverslag van de secretaris merkten wij op, dat het ledenaantal nog steeds toe neemt en de 4800 reeds heeft overschreden Uit het verslag van den kassier bleek, dat de bodes 114874 kwitanties hadden geind ten bedrage van f. 197.264.77. Bij de be stuursverkiezing werd herkozen de heer J. H Nijhuis en in de vacature de Keuning werd gekozen de heer W. Buil. Bij de rond vraag vroeg een der leden naar de inning van de Omzet-belasting; de voorzitter antwoordde, dat er een schrijven was ge gaan naar de Kamer van Koophandel en de drie Middenstandvereenigingen, maar tot heden was nog geen antwoord ontvan gen, terwijl er nog 500 circulaires waren verzonden, maar de uitkomst liet nog op zich wachten. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter hierna de ver gadering. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: N.V. Visscherij-Maatschap pij Orion, Van Wassenaerkade 25, Kat wijk aan Zee. Het kantoor is verplaatst naar Keizer Wilhelmstraat 2, IJmuiden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1