MOEILIJKHEDEN OVER DE WINKELSLUITINGSWET. KATWIJK AAN ZEE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 19 Mei 19^ Verrassende verklaring van Dr. Colijn, UIT DE BONTE WAERELD. UIT DE OMSTREKEN. HEDEN GEOPEND: AGENDA. TEGEN 15 JUNI EEN NIEUWE MINISTER VAN ECONOMISCHE ZAKEN. De Tweede Kamer heeft gisteren het ontwerp inzake de wijziging der Winkel sluitingswet behandeld. Gelijk men weet wil het ontwerp in hoofdzaak eenlge verlichting brengen aan de Joodsche winkeliers, terwijl een nieuw art. 9 aan den Gemeenteraad vrijheid verleeht voor een afwijkende regeling, zij het onder goedkeuring van de Kroon. De heer Vos (Lib.) heeft daarop eenlge amendementen ingediend, o.a. om t aan tal verkoopuren op Zondag van 4 tot 8 uit te breleden. De heer Drop (SD.A.P.) heeft een amendement voorgesteld ten gunste van de winkeliers in consumptie- ijs, de heer Teulings (R.K.) heeft met een aantal medeleden van verschillende poli tieke schakeering amendementen inge diend om het aantal verkoopuren op Zon dag van 4 op 6 te brengen en een splitsing te maken tusschen specifieke ijswinkels en den verkoop van ijs als bijartikel. Gisteren was de eerste spreker de heer Boon (Lib.), die een overzicht gaf van de lijdensgeschiedenis van de wlnkelslultlngs- wetgeving en er op wees, dat wat thans aan de orde is gesteld niet geeft wat de winkeliers verwachten, terwijl de ingedien de amendementen bedoelen aan hun wen- schen tegemoet te komen. De heer Snoeck Henkemans (C.H.) her innerde er aan, dat Hjn partij niet veel voor de wettelijke regeling heeft gevoeld, omdat zij gemeentelijke regeling wel zoo goed vond. Maar we hebben de wet nu en zij strekt om de Zondagsrust te bevorde ren. De spreker achtte dit zulk een kos telijk goed, dat hij, en zijn partij met hem, weigerde ook maar met eenig amende ment, tot Inbreuk daarop, mede te gaan. De heer Smeenk (A.R.) dacht er onge veer evenzoo over. Het publiek heeft zich reeds aan de nieuwe regeling aangepast en de katholieke sigarenhandelaars hebben verklaard met de wet in te stemmen. Hij besloot met de verklaring, dat de Zon dagsrust moet voeren tot Zondagsheiliging. Deh eer Teulings (R.K.) begreep niet, waarom de Regeering niet haar wetsont werp tot verzachting van de winkelslui ting op de agenda heeft doen plaatsen en wel dat. hetwelk enkel bedoelt technische verbeteringen in de bestaande wet aan te brengen. Dat hij geprotesteerd heeft tegen het aan de orde stellen van het Initiatief- voorste! van den heer Vos, achtte hij nog steeds juist Spr. wilde geen wijziging In de grondlijnen van de bestaande wet maar alleen eenlge verzachting ln verband met de benarde tijden Dat Is geheel ln over eenstemming met de katholieke beginselen en daarom had hij ook geen bezwaar gehad tegen het ln behandeling nemen van het verzachtingsontwerp van de Re geering Nu komen zitn amendementen in de plaats er van. welke lntusschen de wij zigingen van tljdelijken aard doen zijn. De heer Lingbeek (HGB.) wilde van deze katholieke amendementen niets weten. Geen verzachting van de Zondags- sluiting veeleer opheffing van t voorrecht der Israëlieten om wel op Zondag te ver- koopen, nadat zij op Sabbath hebben ge sloten. De heer Drop (SD.AP.) vond veel goeds in de regeeringsvoorstellen doch de maat schappelijke structuur maakt verzachting wel gewenscht. Daarom aanvaardde hij de amendementen van den heer Teulings, doch ten opzichte van de sigarenhande laars achtte hij verzachting overbodig. De groote winkeliers hebben dit ronduit zelf verklaard. De heer Visser (Comm.) noemde de gansche winkelsluitingswet volkomen overbodig De belangen van den midden stand vooral van de kleine winkeliers achtte hU ernstig geschaad, doch de ver zachting liet hem koud. al verklaarde hij zich bereid met amendementen in dien geest mede te gaan. De heer dr. Vos vroeg, of nog de be handeling van de regeeringsvoorstellen tot verzachting van de Winkelsluitings wet van dezen minister was te verwach ten. Zoo niet, dan wenschte spr. zijn amendementen te handhaven. In den breede zette de spr. uiteen, hoe broodnoo- dig wijziging der wet is, nu zij op alle wij zen, in de groote steden en op het platte land wordt ontdoken. Nadat de heer Westerman zich tegen de winkelsluiting had verklaard, heeft de heer Sneevliet over de politieke zijde van de aan de orde zijnde materie gesproken. De heer Poll heeft tegenover den heer Smeenk het goed recht van de amende- menten-Teulings verdedigd. Zij zijn noo- dig. Ook al staan principieel de katho lieken op hetzelfde standpunt als de Antl- Revolutlonnairen, zoo meenen eerstge- noemden, dat er omstandigheden kunnen voorkomen, dat men van ee beginsel af wijkt. En zulks is hier het geval. Nadat nog de heer Zandt de wensche- lijkheld betoogd had van Zondagssluiting voor café's en derg., kwam minister Co- lijn aan het woord. De minister zelde dat hij zich bereid heeft verklaard, met de Kamer de techni sche herziening te behandelen, maar dat, als hij daarbij had kunnen bevroeden, dat ten hoogste V» pet. gewijd zou zyn aan het wetsontwerp, ln welks behandeling hij had toegestemd, en 99'/t pet. aan een wetsont werp, ln welks behandeling hij niet had toegestemd, hl] voorzichtiger geweest zou zijn en niet zou zijn Ingegaan op de sug gestie van den heer Teulings. Over de opmerkingen aangaande de technische herziening komt spr. bij de ar- tlkelsgewijze behandeling terug. Er is veel te veel drukte over gemaakt. Een minister werd ziek en trad af. Een andere minister, met zelf een omvangrijk departement, moest zijn taak tijdelijk erbij nemen. Het ligt in het voornemen, binnen korten tijd iemand uit te noodigen, deel van het Kabinet uit te gaan maken ter vervulling van de opengevallen plaats. De voorzitter van den ministerraad zal met dien persoon besprekingen moeten voeren en daarom ls het goed, dat spr. het dapar- tement kent. Hij heeft nu veel werk te verrichten en daarom heeft hij het werk, waarbij niet het grootste belang was, naar den achtergrond geschoven. Er is meer. Spr. zou niet waar zijn, als hij zei, dat dit alles was. Hij heeft nl. persoonlijk bezwaar om dit wetsontwerp met de Kamer te behandelen. Hij acht het wetsontwerp in strijd met den grond slag, waarop hij het Kabinet heeft ge vormd, nl. het achterwege laten van voor stellen, welke zouden leiden tot een ver scherping van de tegenstellingen tusschen de partijen, in de regeering vertegen woordigd. De winkelsluitingswet ls niet tot stand gekomen zonder scherpen strijd tusschen de partijen, die in de regeering vertegen woordigd zijn. Uit het debat van dezen middag is wel gebleken, dat hij gelijk had, toen hij meende, dat het beter was, deze materie nu niet te behandelen. In de Kamer moeten de groepen, waaruit minis ters zijn voortgekomen, niet voortdurend met elkaar overhoop liggen. In de memorie van antwoord staat, dat het kabinet ln zijn geheel met het wets ontwerp instemde. Toen het voor de eer ste maal in het kabinet werd besproken, heeft spr. daartegen onmiddellijk zijn bezwaar geuit. Daarna heeft de minister raad in een vergadering, die spr. door ongesteldheid niet kon bijwonen, een be slissing genomen, waaraan onmiddellijk ruchtbaarheid ls gegeven. Had spr. ge tracht den minister, die deze beslissing had gepubliceerd, tot terugneming te be wegen, dan zou dit waarschijnlijk een ministercrisis ten gevolge hebben gehad. Ook had spr. zelf kunnen aftreden. Geen van beide oplossingen achtte hij ln 's lands belang. Hij heeft toen zichzelf en zijn In zicht geofferd en berust. Dit was alles een passieve houding. Maar spr. kon niet een actieve houding aannemen en het wets ontwerp verdedigen. Als men wat meer geduld had gehad en had gedacht: Tegen half Juni zal er wel een nieuwe minister van economische zaken zijn en deze kan dan beslissen", dan had dit debat achter wege kunnen blijven. De zaak zal geen Invloed hebben op de keuze van den op volger van den heer Verschuur. Spr. heeft zijn inzicht geofferd en zijn gedragslijn bepaald. Hij zal niet trachten door een achterdeurtje aan de moeilijkheden te ontkomen. HiJ heeft zich bereid verklaard tot be handeling van de technische herziening, als compromis. Maar hij is niet bereid mee te werken aan een denatureering van de technische herziening. Bij aanneming van de desbetreffende amendementen-Teulings of -Vos zou spr. niet bereid zijn de behandeling van het wetsontwerp voort te zetten. Na re- en dupliek werd hierop de ver dere behandeling van het voorstel aan gehouden tot Donderdag a.s. MERKWAARDIGE PATIËNTEN. Zoo in den loop der jaren is men er in geslaagd een groot aantal ziekten te clas- sificeeren en menig patiënt, die naar den arts gaat in de overtuiging, een geheel nieuwe ziekte te hebben, bemerkt tot zijn ontnuchtering, dat hij slechts ,-een van de velen" is. Toch komen de artsen vaak voor merkwaardige verschijnselen te staan, die echter niet zoozeer ontstaan zijn door or ganische als wel door psychische oor zaken. Een jong meisje, dat schrikwekkend ver mag :d was. moest wegens een ernstige maagkwaal opgenomen worden. Een ge zwel in de maagstreek deed het ergste vermoeden. Bij het operatief ingrijpen vond men een kluwen zoo groot als een biljartbalvan haren! De jonge dame had de he"bbelijke gewoonte om aan haar mooie lange haren te knabbelen en de stukjes in te slikken. Zooals bekend ko men ook bij koeien dergelijke haarballen voor. Trouwens de mensch schijnt wel meer van het rund overgenomen te heb ben Zoo klaagde een patiënt bij zijn ge neesheer er over, dat hij niet meer in ge zelschap durfde te eten. In zijn kinder jaren had hij er plezier in gehad na de maaltijden zijn eten weer op te geven, te kauwen en weer in te slikken, m. a. w. te herkauwen! Hij had dat altijd in het ge heim gedaan, maar nu was het hem tot zulk een gewoonte geworden, dat hij zelfs in gezelschap het niet meer kon nalaten om zich aan dit onsmakelijke aanwendsel over te geven. Het begin van zulke dwang handelingen" is vaak in de jeugd te vin den; bij zuigelingen kan men ook een dergelijk herkauwen bemerken. De „dwang" speelt hier altijd een groote rol. Een oude heer bijv. had steeds de ge woonte, wanneer hij op het trottoir liep te zorgen, dat hij niet op de aardstrookjes tusschen de steenen stapte. Ook dat doen kinderen vaak. Een ander telde traptreden of boomen. Plotseling merkte hij dat hij 2503 telde. Hoe was hij daar nu aange komen? Oudergewoonte had hu zijn pas sen geteld. Dergelijke menschen zijn nu niet bepaald zenuwziek te noemen. Men vindt ze in grooter getale dan men denkt. Ook ruimtevrees komt zeer veel voor. Een arts durfde niet alleen over het Marcusplein in Venetië te gaan; ln Boe dapest liep hij niet over de Donaubrug maar nam de tram. Toen hij in Amster dam was, stuurde hij alleen zijn auto door de Leidsche straatGelukkig de genen die dergelijke dwangvoorstellingen niet hebben. En dat zijn 'er toch maar heel weinigen. Niet degenen die er lasj van hebben zijn uitzonderingen, zou men willen zeggen, maar degenen, die er geen last van hebben. KATWIJK AAN ZEE. J v. d. M. wonende in de Jacob v. d. Doesstraat te Den Haag deed bij de politie aangifte van het feit dat van zijn rijwiel, dat hij even voor een lunchroom aan den Boulevard had geplaatst het be las tl ngmerk ls ontvreemd. P. V. uit de Voorstraat deed bij de politie aangifte van het feit. dat hij op het voetbalterrein van Quick Boys met een mes ls bedreigd door T. K. wanende Bestevaerswee alhier. De algemeen bekende villa „Littoral" van wijlen den heer Sasse, in leven bankier te Lelden, werd na aankoop door den tegenwoordigen eigenaar, den heer K. Schuitemaker, die van Egmond aan Zee gekomen ls, belangrijk verbouwd en uit gebreid, onder architectuur van den heer Joh. de Kleer van Noordwljk aan Zee. en op moderne wijze gerestaureerd. Alle ka mers werden van vaste wasch tafels en stroomend water voorzien. Vanuit de oon- versatiezaal heeft men niet alleen een vrij uitzicht over de Noordzee, maar ook langs den Boulevard, die men ln Zuidelijke rich ting geheel kan overzien. Vooral met het aanbrengen van een ge heel nieuwe bovenverdieping geeft het pand een uiterst modernen indruk. Het timmer, en metselwerk geschiedde door de wed. P. v. Duyvenbode, het verfwerk van P. Schuitemaker, aanleg van electrlcltelt door J. R. van Duyn. het sanitair werd geleverd door L van Duyn, het stucadoor- werk werd verricht door J. Arnoldus, het mooie ameublement werd geleverd door C. J. Lugthart. Wij verwijzen naar de advertentie ln dit nummer. van hij de leiding op zich heeft genomen. Hiermede was het zakelijke gedeelte afge handeld en ging men over tot het meer feestelijke, waarvan de leiding berustte bij den heer Bouters. Het werd een gezellig slot. De afwezigen hebben ongetwijfeld ongelijk gehad dien avond niet mee te ma ken. Het was al laat, toen men huiswaarts keerde. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier, staan als werkzoeken den 120 personen ingeschreven: 10 Timmerlieden, 2 metselaars, 1 opper man, 6 grondwerkers, 2 schilders, 46 land en tulnbouwarbelders, 17 losse-arbelders, 3 zllverbewerkers, 3 loodgieters, 1 talud werker, 1 rietdekker, 2 bankwerkers, 1 straatmaker, 2 chauffeurs, 1 radiotech- nlker, 1 betonwerker, 2 houtbewerkers, 1 monteur, 1 electrlclen, 1 kantoorbediende, 2 schippers, 3 smeden, 1 handelsreiziger, 1 surveillant. 1 loopknecht. 1 schoenmaker 1 bedrijfsleider, 2 werksters, 2 bakkers, 1 nachtwaker. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. N. Korswagen n. Lelden Lucllla Th. Houtman n. Beesel Maria J. A. Alink n. Volendam Catharlna A. M. Lieshout n. Bilthoven Leonarda Gerritsen n. Bilthoven Jeannette L. de Jong n. Tlel Anna W. Vackx n. Den Haag Arnolda B. Drlessen n. Den Hel der Helena He. C. M. Velders n. Rotter dam Cornelia M. Leenders Anna M. Teunissen n. Schiedam A.'H. Kleys n. Den Haag H. Rlebeek n. Leiden A. C. van Saane n. Alphen aan de Rijn - Cornelia H. de Jong n. Voorburg Emma Wilhelm n. Lelden Frieda Peeks naar 1479 PENSION Noord Boulevard 15 ,LITTORAL"=^ Telefoon 324- In alle kamers stroomend water. Eet- en Conversatleselen Riant uitzicht op zee. Mei-Jum verlaagde prljson. Verseh brood bij ontbijt. K. SCHUITEMAKER, Eigenaar. LISSE. Ernstige aanrijding. Gistermiddag bij het uitgaan van de R.K. School stak het 10-jarig zoontje van den heer Sch. alhier plotseling den weg over. Hij werd op het zelfde moment ge grepen door een bestelwagen van „C. en A." en tegen den grond geworpen. Het arme ventje werd met gebroken been en ernstige verwondingen aan het hoofd op genomen. De ontboden geneesheer dr. Duymaer van Twist verleende de eerste hulp, waarna dekjongen per ziekenauto naar het St. Elisabethgasthuis te Lelden is gebracht. Naar ooggetuigen verklaarden treft den l chauffeur geen schuld. Bij informatie vernamen wij, dat de toe stand van het knaapje bevredigend is. NOORDWIJKERHOUT. De timmerman G. W. alhier had de onvoorzichtigheid te Delft zijn Simplex rijwiel even onbeheerd te laten staan. Spoedig daarop was het spoorloos ver dwenen. OEGSTGEEST. Jaarvergadering der Oegstgeestcr Gymnastiek en Athletiekverecniging. Gisteravond kwamen de leden van O. G. A. V. ter jaarvergadering bijeen in Hotel het Witte Huis. Wegens plotselinge verhin dering van den voorzitter den heer A. T. Kraan, was de leiding in handen van mevr. Heertjes-Jurriaans, die de leden be groette.. Hierna lezing der verzorgde notu len welke onder applaus werden gearres teerd. Vervolgens las mevr. Heertjes ln hare kwaliteit van secretaresse der ver- eeniging het jaarverslag, dat in opge- wekten toon gesteld was. Het ledental be droeg pier 31 Dec. 11.191, de gebeurtenissen over het afgeloopen jaar werden de revue gepasseerd, waaruit bleek, dat er „actief" gewerkt is, terwijl verschillende dames en heeren een extra complimentje hadden in ontvangt te nemen voor hunne be moeiingen, o.a. de heer Blonk en mej. van Breda. Mededeeling werd gedaan van een inge komen schrijven van mevr. de wed. Tim mermans waarbij zij bedankt als bestuurs lid, terwijl de kascommissie schriftelijk rapport had ingezonden waaruit bleek dat het financieel beheer, in handen van den heer Vos, in volkomen orde was bevonden. De heer Vos gaf de cijfers over het afge loopen jaar. De ontvangsten hebben be dragen. met inbegrip van de saldi van het vorig jaar f. 1607.20'/» en de uitgaven f. 1568.82, alzoo een batig saldo van f. 29.52'/! (kassaldo) en f. 8.64 (bank saldo) De penningmeester werd onder dank ge dechargeerd. Het voorstel van het bestuur om het huish. regl. te wijzigen in dien zin, dat voortaan de jaarvergadering moet plaats hebben vóór 1 Mei (nu vóór 1 April) werd z. h. s. goedgevonden. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature mevr. de wed. Timmermans voor zien door de benoeming van mevr. Dub- beldeman, terwijl de heer v. d. Bijl bij acclamatie werd herkozen. De heer Bou ters maakte van de rondvraag gebruik om in zijn kwaliteit van voorzitter van de commissie van bijstand dank te brengen aan de dames en heeren, inzonderheid mevr. Vos, voor de verleende medewerking, terwijl de presidente op haar beurt den heer Bouters huldigde voor zijn veel om vattend werk in het belang van de ver- eeniging verricht. De heer M. de Troije bracht de idee naar voor, om ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van „De- bora" een vereenigingsdag te organiseeren. Hij gaf in overweging het initiatief hiertoe van O. G A. V. té doen uitgaan, om dan een commissie te vormen uit alle vereeni- gingen. Het bestuur zal dit ongetwijfeld sympathieke denkbeeld overwegen. De heer Bjonk vestigde nog eens de aan dacht op de afdeeling wandelsport, waar- Alblasserdam Cornelia P. v. Kempen n. Zeist. Ingekomen: H. P. Dievenvoorde en gez van Lange Ruige Weide G. L. de Vreese en gez. van Rotterdam Frieda K. Mar- quadt-Hienritz van Amsterdam J C. Hagens van Hilversum W. F. Legeer en gez. van Zeist B. H. de Wit van Steen- wijk 8. F. M. en A. M. P. Hupkens van Heemstede Maria H. J. Clemens van Grubbenvorst Maria J W. C. Klóren v. Tiel Theodora C. Rijsdljk van Voorburg Johanna M. W. F. Somers van Den Haag Johanna B. Geertman van Raalte Louise M. C. Bernaerts van Baarle Nassau Adrana M. P. Willemse van Baarle Nassau Gertrud Prelsing van den Helder Anna C van Dijk van België Kar! Knura van Dultschland Theodora L. C. Noyen van Amsterdam Noord J. van Hevellngen van Hazerswoude G N. Oldendorp en gez. van Den Haag. Lichte gasvergiftiging. Tijdens werkzaamheden aan de gaslei ding in de Bijdorpstraat deed zich gistermorgen een geval van gasvergiftiging voor. De fitter E. v. d. Blom werd plotse ling onwel en had. zooaJs later bleek, licht gas ingeademd. ,Na ter plaatse door dr. H. de Boer te zijn geholpen, is hij door enkele leden der E.H.B.O. naar zijn woning gebracht, waar hem met een zuurstofapparaat verdere hulp is verleend. Het Crisis-Cqmité. In de vergadering van het Plaatselijk Crisis-Comité is besloten gedurende de zomermaanden de werkzaamheden stop te zetten. Wij verwijzen naar één in dit blad geplaatste advertentie betreffende den jeugddienst in de Ned. Herv. Kerk. HEDEN. Jeruël: Samenkomsten te 10 u. voor®, Zondag. Jgruël Samenkomsten t« 10 uur voom en fl'/i uur nam. (lig Morschweg 69: Samenkomst te b nam. Oude Rijn 41a: Spir.Ver. „Harmonh» 10'/» uur v.m. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te li uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Jeruël: Samenkomst te 6'/» uur nam, Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te ia uur voorm. en 7 uur nam. Rijswijk: Wielerwedstrijden te 2 uw Wassenaar (Raaphorst): Zendin feest te 2 uur nam. BIOSCOPEN. Lu.-'.nr-Theater. Stationsweg, 8 uur nan. „Grootvorstin Alexandra". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 u Trlanon-Theater. Breestraat, 8 uur nam „Een schandaal In Budapest." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 61 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo. pende voorstelling. „Titanen der lucht"? Casino-theater. Hoogewoerd 49, 8 u. n - „De vliegenier des doods." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. WARMOND. Schadeposten. Bij verschillende landbouwers zijn in de afgeloopen week koeien, kalveren en paarden gestorven, zelfs drie op een dag. Gelukkig blijken deze gevallen geheel op zich zelf te staan, zoodat geen vrees be hoeft te bestaan voor een ziekte. Loop der bevolking. Gevestigd: Nic. Breedijk, van Oegst- geest; M. Heyl, van Haarlem: C. Roest, v. Leiderdorp; A. C. van Hoorn, van Lisse; J. Wiedenhoff, van 's Gravenhage; J. H. Carmincke, van 's Gravenhage. VertTokken: J. Stammeyer, naar Haar lem; H. A. J. de Graaf, naar 's Graven hage; J. P. Raaphorst, naar Lisse; L. Weyers, naar Leiderdorp; G. V. Beugels- dijk, naar Oosterbeek: M. Faust, naar Leiden; J. Verbrugge, naar Utrecht; C. H. van Rijn, naar Sassenheim; J. B. Ciggaar, naar 's Gravenhage; A. Dorrepaal, naar Leien; J. Dorrepaal, naar Leiden Burgerlijke Stand. Geboren; Cornelia, d. van G. Beekman en G. van Dijk; Gerardus Maria, z. van P. J. V. Horst en J. M. M. Clabbers; Geertje, d. van van D. s. v. d. Bent en A. Vis; Christina Geertruida, d. van L. H. de Nie en N. Nek; Geertruida Maria, d. van P. M. A. de Vetten en J. Schavemaker; Hendrik, z. van H. Roest en W. Kooistra; Getrouwd: K. Beumer, jm. 28 jaar en J. Houweling, jd. 29 jaar; G. Nieuwenhuis. jm. 21 jaar en E. A. Krüger, jd. 23 jaar. Overleden: Elisabeth Maria Beets, 89 jaar; R. van Dam, 84 jaar. WASSENAAR Loop der bevolking. Gevestigd: J. Herzo? en gez uit Den Haag. van Z. v. N.str. 68 T. Cnossen en gez., utt R'dam, van Zuyien van Ntfevelt- straat 140 M. C. van Vliet, idem, idem De avond-, nacht- en Zondagsdi der apotheken wordt van Maandag H tol en met Zondag 20 Mei (lsten Plnksterdij a.s. waargenomen door de apotheken: 0, F. ReUst, Steenstraat 35, telef. 136 en A J. Donk, Doezastraat 31. telef. 1313. Maandag 21 Mei (2den Pinkstertui nemen waar de apotheken: W. Pelle. Kort Rapenburg 12, telef. 594 en J. E. M Dijk, Haven 18. telef. 85. De geneeskundige Zondagdienst te Le wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Ma- dagmorgen 8 uur waargenomen door doctoren van Alphen, Hovens Gréve, Ko Lahr en Simons, en van Maandagmo 8 uur tot Dinsdagmorgen 8 uur door i doctoren Nleuwzwaag, Polak, Poortman a Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst da waargenomen door respectievelijk dr Je- tel, tel. 3302 en door dr. HugerMu, tel. 1916. D. J. de Lange en gez., uit R'dam, E Persijnlaan 18 M. J. de Klerk, Ids- idem Wed. O. F. I. O. Edier von Po relch-van der Kun, uit Nijmegen, Na: laan 32 A. Bechtler, Idem, idem - G. E. Baron van Tuyll van Serooskeri en vr„ uit Den Haag, Duindigt 4 - P. de Jongh, Idem, idem G. F. Bara well en gez., uit Den Haag. O. Wass.weg H. Houtman en vr„ uit R'dam, Deilier weg 95 H, A. Luitwieler en vr, ui Oegstgeest, Deljlerweg 119 W. J, de Loo' en gez., uit Zaandam, Joh. de Wittstr, 3 C, Buitink en gez.. uit Den Haag, Teyün gerh.laan 35 N. Noltlng en gez., uit De Haag. Hyacinthstraat 14 P. W. H. Pro Kluit en vr., uit Den Haag, Crocusstr 53 G P, Hoekman en gez., uit Den Ha' Schouwlaan 16 K. Treltler, Idem, 1de J, L. Dippel en vr., uit Nieuwerkerk d. IJ., van Z, v. N.straat 148 J, Kuil en gez., uit Den Haag, Burchtlaan 3 Michels en vr., uit Amsterdam, de Lus 1 C. A. J. van den Berg en gez.. uit de- Haag. Narcislaan 41 M. J. F. Buikem en vr„ uit Groningen, Crocusstraat 32 i G. J. Vente en gez,, uit Voorburg, H" weg 4 G. Ruitenbeek en gez., uit lemmermeer, Papeweg 11 Th. Deg' uit Voorhout. Langstraat 62 K. Veer geb. van 6pijker, uit Dalfsen. LouLsestraa 52 M. Cornelissen en vr.. Crocusstm 31 E. M. Noordover geb. LooljestiJn, «I Den Haag, Bloemluststraat 94 W. J Sies en gez.. uit Hlllegersberg, Tulpweg I H. Mars en vr.. uit R'danï. Duind:?; G. C. de Vogel, uit Den Haag. Buurt 105 Wed. A. van Putten geb. van uit Den Haag, Crocusstraat 59 C. van Putten en dr., idem, idem G. D Ketting en gez., uit Den Haag, Crocus straat 43. Vertrokken: A. Fredriks, naar Bergweg 13 S. Heuschobér en gez., naar Voorburg, Kon. Wilhelminalaan 439 Scheefers naar R'dam, Ouddorpweg 38 - A. D. de Jong naar Hillegom. 2e Looste weg 122 H Brlll en gez.. naar Den H33f. Chr. Bruningstraat l H. P. van der Me» en vr. naar Sassenheim, Leldschevaart 5 H. Lindemann, naar Rotterdam, 2e tsr ningsstraat 505 E. Kirchenbauer, nat Voorburg. Bilderdijklaan 16 E, GraseL naar Den Haag, Stadhouderslaan 138 - P. F. N. Swemer naar Den Haag, Surma* mestraat 52 Wed. Amorison geb, C. Rinderknecht, naar Doorn, Rijksstraattti 77 A. C. C. de Vette, naar WoubrugK. Veenderpolder B 392 I. Vos naar Den Haag, van Alkemadelaan 350 G. M. Vw Schreuders en dr. naar Voorburg. Bilder dijklaan 16 J. W. Letterie. naar Des Haag, Eschdoamstraat 80 J. E. Vis, na1" Leimuiden. Dorpsstraat p.a. Stigter. Burgerlijke stand. Beboren: Bastianus Cornells Bernards! z. van B. A Voorham en J. M. Gene- brands Margaretha Elise Amalla, 4 TM A. J. Hilhorst en E. M. Janssen P1)'"; Abraham, z. van Ph. J. Idenburg en M, J. Kohnstamm Ernstine Kunigunde, fc van J. P. M. H. Raab en I. M. Pohle - Willy Aginij en Aginlj Willy, dis. van J. Wegenwijs en C. Nell Hendrica Ire®' rica Maria, d van P. T. Ruijgrok en 0 H Swanen Arie z van G. Bin'*" en A Breedijk. Overleden. Adrianus Albertus Boerlagen- 79 jaar echtgen. van M H. EdelkamP Getrouwd: H. A. Atsma en H. BlaUnJw"' B. J. van Dam en A. D. de Jong. ■I -ft'

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6