een Winkel te Openen C. G. SMIT, Sfeenstraat 49, GEZ. V. d. HORST LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 18 Mei I934 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE. IN MANUFACTUREN AGENDA. Quaker blijven ALPHEN. Met de Sts.crt. no. 94 zijn verzonden de afdrukken van de akten der N.V. Ver- eenigd Alphensch Assurantie Kantoor D. van Dien, gevestigd alhier. Door een auto van „De Leerhoeve" werd in de Hooftstraat een dochtertje van den heer Van St. aangereden, doordat het kind plotseling achter een wagen vandaan kwam en den weg overstak. Het kind, dat verschillende verwondingen bekwam, werd bij omwoners binnengebracht, waar dr. M. de eerste hulp verleende. Uit het Jaarverslag van de Chr. Be waarschool Gouwsluis blijkt, dat het aan tal leerlingen het algeloopen jaar vrijwel stabiel is gebleven. De verlaging van de gemeente-subsidie is voor het bestuur een gevoelige slag De exploitatierekening sluit op een bedrag van f. 2370,76. Het tekort bedraagt 1405.39. BODEGRAVEN. Zilveren jubileum van den heer Osterom. Aan de N.V. Kaasfabriek Oud-Holland werd het 25 jarig jubileum gevierd van den heer L. Osterom als melkontvanger, terwijl deze tevens afscheid nam van de fabriek wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd, 's Avonds te 10 uur werd door de directie met het per soneel de scheidende jubilaris ontvangen in het Beursgebouw. Het geheele personeel en de melkrijders, otaal een 50-tal, per sonen was aanwezig. De feestelijke samen komst die werd opgeluisterd met muziek en voordragen, werd geopend door den directeur_de heer J. de Mars, die de kwali teiten van den vertrekkenden functionaris die de ontwikkeling en den bloei der fabriek had meegemaakt in gevoelvolle woorden teekende. Hij bood hem namens de directie een tinnen rookstel, bestaande uit een kleine melkbus met het jaartal 1908, een groote melkbus met 't jaar 1934 en een melkteil geplaatst op een blad met foto van de fabriek, vergezeld van een ge schenk onder coucert, aan. Vervolgens sprak de ass. directeur, de heer Hoornstra die namens het personeel een rookfauteull en "n rooktafel aanbood. Daarop werd nog het woord gevoerd door den chef der fabriek, den heer van Dijk, namens het personeel door den heer T. v. d. Neut, namens de melkrijders door den heer J. van Wijngaarden. De directie bood in ruime mate ververschingen aan. Huldiging van den heer P. N. Smit. De leerlingen van de Da Costaschool hebben hun hoofdonderwijzer den heer P. N. Smit, die 25 jaar bij het Onderwijs werkzaam was gehuldigd Bij monde van den onderwijzer, de heer T. Rieuwerts werd hij gelukgewenscht en werden hem een barometer en een thermometer aangebo den. Daarop sprak de voorzitter der school. vereeniging. de heer A. de Wit. die een eiken boekenmeubel aanbood. De jubilaris onthaalde de aanwezigen op ververschin gen. 's Avonds volgde een samenkomst met het voltallige personeel der 3 scholen, bij welke gelegenheid de beide andere hoof den, de heeren P. Maaskant en D. Kruymer het woord voerden. Namens de collega's werden enkele boekwerken aageboden. LEIDERDORP. De werkloosheid. Deze week staan bij het plaatselijk agentschap der arbeidsbemiddeling inge schreven 58 werkloozen. Aangehouden. Door de politie alhier is aangehouden de 14 j. K. H. K., wonende te Amsterdam, die ongeveer 3 weken geleden zonder toestem ming uit de ouderlijke woning is wegge- loopen. Hij is wederom naar Amsterdam overgebracht en aan zijn ouders terugge geven. o NOORDEN. Roomse h Noorden. Het comité Roomsch Noorden hield een vergadering in de St. Franciscuszaal. Be sloten werd een huldiging te organiseeren voor den Bisschop bij diens komst naar hier op Dinsdag 5 Juni a.s. om een pon tificale feestmis op te dragen ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van de kerk. Tevens werd voorzien in de bestuurs- vacature ontstaan door het bedanken om gezondheidsreden van den heer R. Knaap. Benoemd werd de heer P. Pieterse Wzn. die ook weder de functie van penning meester vervullen zal. WADDINXVEEN. Verkeersverbetering. Voor de verbreeding van de Witte Brug aan den Noordeindschen weg onder deze gemeente, waardoor deze geschikt wordt gemaakt voor gelijktijdig verkeer uit bei de richtingen, hebben de A.N.W.B. en de KJJA..C. een gezamenlijke subsidie van f.50 verleend. WOUBRUGGE Baldadig! Het bestuur van de Woubrugsche Eier- veiling deed bij de politie aangifte van het feit, dat van een tweetal ramen in het veilinggebouw al de ruiten waren stuk ge gooid. De daders van deze baldadigheid zijn bij de politie bekend. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje, D. van T. Verzaal en J. Schijf. Getrouwd: Cornells Sloos 22 j. en Wil- helmina Catharina van Goozen 24 j. Cornells Marinus van der Nagel 42 j. en Niesje Korenhof 43 j. Het tekort over het boekjaar 1933 van de Gerei. Kerk, zijnde f. 220, is uoor een extra vrijwillige collecte ineens geheel ge dekt. Mf. RECLAME- 1328 TELEFOON 485 UW HUIS voor fijne Vieeschwaren, Warme Croquetten en Salades TERUG VAN DE RIJKSWERK VERSCHAFFING. Hedenmorgen keerden met extra treinen een groot aantal werkloozen uit Dedems- vaart naar hun woonplaatsen Rijnsburg, Katwijk, Woubrugge en Hazerswoude terug, die aldaar door de Rijkswerkver schaffing te werk gesteld waren. AALSMEER. Succes met windhekken. Allerwegen in dit bloemencentrum zijn de in den afgeloopen winter getrokken seringenstruiken weer op de akkers uit- geplant; geconstateerd kan worden, dat zij over het algemeen ondanks het on gestadige weer zeer goed groeien. Er beginnen zich reeds flinke takjes te ont wikkelen. Teneinde het nog teere gewas voor den wind te beschutten, wordt de laatste jaren met succes gebruik gemaakt van z.g. „windhekken", welke men nu allerweg weer opgesteld ziet. In vroegere jaren waren de akkers omringd door elzen singels, doch hoewel deze een uitstekende beschutting vormden tegen wind en koude, zijn zij toch langzaam aan verdwenen; zij namen met hun wortels veel duur land in beslag, terwijl zij tevens broeinesten warêh van ratten en ander schadelijk gedierte, dat het weer op de cultuurgewassen voor zien had. ——o BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer G. van Staaldui nen. De voorzitter-secretaris de heer A. Verheul Az„ opende met gebed, waarna de notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Na Ingekomen stukken, die voor kennis geving werden aangenomen, volgde ver zoek van mej. A. Homing, om ontslag als onderwijzeres aan de openbare school we gens benoeming in gelijke betrekking te Est. De voorzitter stelde voor dit eervol te verleenen met ingang van 1 Juli a.s. Al- zoo besloten. Op een verzoek van den heer Marks, te Wassenaar, in een vorige vergadering ge daan om het oude brandweermaterieel enz. aan hem af te staan voor een brand weer museum aldaar, werd op voorstel van den voorzitter na een onderlinge bespre king besloten dit aan dat museum te schenken. De heer Staalduinen kwam ter verga dering. Volgde benoeming gemeente-ontvanger. B. en W. boden de vergadering de voor dracht aan als volgt: 1. de heer A. A. van Beten, te Andel; 2. G. C. Achterberg, te Goudriaan. Na toelichtingen werd no. 1 der voordracht benoemd. Zijn pensioen grondslag als gemeente-ontvanger werd vastgesteld op f. 500 en dat als gemeente ambtenaar op f. 300. De tijdelijke korting op het salaris bedraagt 5 pet. Na rondvraag volgde sluiting met dank gebed. HAARLEMMERMEER. De Gemeenteraad. De raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 24 Mei a.s. des nm. te 2 uur. Opgericht. Te Hoofddorp is opgericht een dresseer- club voor het africhten van dienst- en verdedigingshonden. Met de oefeningen, die op een afgelegen, rustig hoekje van het gemeentelijk sportterrein worden ge houden, is reeds een begin gemaakt. Poging tot inbraak. Gistermiddag kwam de heer B, aan den Hoofdweg alhier, tot de ontdekking dat een ongenoode gast zich door forceering van een raam toegang tot de woning heeft willen verschaffen. Wijl niets werd vermist, is de ongewenschte bezoeker blijkbaar door onraad in zijn werk gestoord en op de vlucht geslagen. Groote landbouwschuur afgebrand. Gisteravond omstreeks 6 uur werd de brandweer van Hoofddorp gealarmeerd voor een brand in een gToote landbouw schuur staande aan den Aalsmeerderweg tusschen Vijfhuizerweg en Kruisweg op de hofstede, bewoond door Stavenuiter, eigenaar de heer de Jong te Bloemendaal. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners met hulp van eenige toe gesnelde personen het noodzakelijk acht ten zelf direct met emmers water het blusschingswerk aan te vangen, terwijl de inmiddels ter assistentie verschenen hand- brandspuit van den Aalsmeerderweg ook direct in werking werd gesteld Aan dit flink optreden ls het te danken dat het vuur in zijn loop aanvankelijk kon worden gestuit en voorkomen werd dat de andere in de nabijheid staande schuren en het woonhuis werden aangetast Toen ook de autospuit van Hoofddorp begon te werken, was het vuur spoedig bestreden en kon de brand tot de land bouwschuur, die geheel afbrandde, worden beperkt Een groote collectie landbouw werktuigen en gereed schappen, w.o. twee nieuwe boerenwagens, een schoffel machine een rolblok enz. werden door het vuur vernield. De oorzaak moet worden toegeschreven aan het spelen met lucifers door kinderen. Verzekering dekt de schade. De assistent bij de directe belastingen, de heer H. Tiggelaar. wordt met ingang van 1 Juni a-s. overgeplaatst van Hoofd dorp naar Schiphol. HILLEGOM. De Bloembollenbeurs. De handel op de beurs was gisteren flauw, er waren slechts 80 personen. De Gebr. van El hadden irissen geëxposeerd, Cycl. Iris Agatha, lila, geaderd, met don kere vlekken op de lippen. Er was veel belangstelling! Twintig woonhuizen. Gisteravond zijn ten overstaan van no taris mr. H. C. Ittmann te Haarlem twin tig burgerwoonhuizen aan de Leidsche- straat alhier geveild. Het eerste pand, Leidschestraat nr. 95, werd in bod gesteld op f. 3000 door den heer van der Pol te Heemstede. Daarna kwamen de volgende achttien perceelen op f. 3200 en het laatste ook weer op f. 3000 te staan, alles ten name van den zelfden makelaar. De diverse combinaties bij den inzet, wat hier iets ongewoons ls, werden geen van alle verhoogd. Het totaal aan hoogste bod werd f. 63.600. Naar Katwijk en België. De catechisanten van den Nederl. Pro testanten Bond gaan onder leiding van ds. v. Wijngaarden naar Katwijk, waar zij Zaterdag 26 en Zondag 27 Mei a.s. zullen vertoeven. Leerlingen van de Openb. UL.O.-school zullen in de maand Juni een tweedaagsch reisje naar België maken per toerwagen. KATWIJK. De heer W. C. Veltkamp alhier, cand. aan de Vrije Universiteit, is door de classis Leiden beroepbaar verklaard in de Ger. Kerken. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool alhier ge houden examens voor het certificaat in kennis van de internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd Jan de Best, Bastiaan Varkevis- ser, Cornells v. d. Oever, Cornells Klok, Gerrit Ouwehand, Teunis Guyt, Johannis v. Duijn, Hendrik van Dijk, Frits van El- ten. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser, directeur van de Visscherij- school alhier. Rijksgedelegeerde was kapi tein J. H. Götz, lid der examen-commissie voor stuurlieden. Loggers met kortegolf zenders aan boord Onder de vaartuigen, die de vorige week van hier ter vischvangst zijn vertrokken, behooren ook twee motorloggers, namelijk de K.W- 97 v. d. Duin van Maasdam en de K W. 176 de Cornelia Clasina, die zijn voor zien van een radiozendstation, waardoor het mogelijk gemaakt is, dat de vaartuigen in geregeld contact kunnen blijven met het kantoor der reederij. waartoe het schip behoort, terwijl tevens de mogelijkheid wordt geopend andere schepen van de zelfde of van andere reederijen in te jlichten over bijzonder gunstige vang- plaatsen enz. De installaties zijn geleverd door Radio Holland. Een moeilijkheid was om leden van de bemanning der loggers voldoende te in- strueeren hoe zij met het zendtoestel moesten omgaan. Mannen van middel baren leeftijd hebben weer op de school banken moeten plaats nemen voor het volgen van een cursus ter verkrijging van het P.T.T.-exxamen, dat afgenomen werd door den heer J. Bland van den Berg. De resultaten waren zeer gunstig en de oudere leerlingen waren zeker niet minder dan de jongeren. Binnenkort worden de loggers K.W. 151 en K W. 160 eveneens van een zendstation voorzien. „Het Vad." Te Den Haag ls geslaagd voor het examen van schipper op stoomzeevis- schersvaartuigen Jac. van Rooyen, van Noordwijk aan Zee, leerling van den heer C. Varkevisser, directeur van de Visscherlj- school alhier. Zaterdag 19 Mei a.s. des n.m. vijf uur, hopen de GEZ. VAN DER HORST Wij hopen door nette bediening en prima kwaliteiten Uw vertrouwen waardig temaken 1359 Beleefd aanbevelend: Secr. Varkeriisentraat 48. LISSE. Autobotsing. De vischauto van fa. A. alhier moest het hek inrijden van „Welbedrogen" en gaf richting aan door het uitzetten van den richtingwijzer. De bestuurder van een achter deze vrachtwagen rijdende per sonenauto meende dat de vrachtwagen, die Iets moest uithalen om den bocht te kunnen nemen, geheel naar den anderen kant van den weg zou gaan en wilde daar om den vrachtwagen rechts passeeren. Deze nam op het zelfde moment de bocht en werd aangereden door de personen auto, welke niet lette op de uitgezette richting wijzer van den vrachtwagen. De materieele schade is aanzienlijk. i Slachtoffers der Iepen-ziekte. Ook in onze gemeente worden de iepen- boomen door de heerschende lepenziekte aangetast. Reeds menig slachtoffer ls ge vallen. Het is jammer dat onze toch al niet te boomenrijke straten steeds meer van hun fraai aanzien verliezen. B. en W. hebben aan de afd. van het Wit-Gele-Kruls vergunning verleend tot het houden van een speldjesdag op 20 Mei a.s. o NIEUW-VENNEP. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. Deze Bankinstelling hield in café Nljssen haar Jaarvergadering. De belangstelling was groot. De directeur, de heer P. van Staveren, opende met een kort woord van welkom,, betoogend, dat de omzet der Bank vergeleken bij vorig Jaar weder be duidend ls toegenomen. Dc secretaris las de notulen, die onveranderd onder dank werden vastgesteld. De rekening over het Boekjaar 1933 luidde als volgt: Ontvang sten: Kassaldo van 't vorig jaar f. 5821.12; Ontvangen Spaargelden f 108656; Terug van voorschotten f. 31112.50; Ontvangen ih loopende rekening van leden f. 24197.66; In loopende rekening van de Centrale Bank f. 253159.74; Afschrijvingen f. 100; Reserve winst bijgekomen f. 990.73; Van Postcheque- en Girodienst f. 247898.01 Ontvangen rente van voorschotten f. 8780.28; Coupons f. 79.92; Rente Cen trale Bank f. 2341.31; Provide van voor schotten f. 38.05; Provide van loopende rekening f. 39.22; Diverse ontvangsten f. 196.7; totaal f. 684.772.45. Uitgaven: Terugbetaalde Spaargelden f. 115.238.42; GegeVen voorschotten f. 28300 Aan leden in loopende rekening f. 25556.88; Aan de Centcgle Bank f. 253858; Crisis rekening 247748.01; Rente aan Spaar gelden f. 9415.12; Rente ln loopende rekening f. 80 98; Bijdrage Centrale Bank f. 63.28; Salaris Kassier f. 750; Afschrij vingen f. 270; Diverse uitgaven f. 454.52: Op de reserve gebrachte winst f. 990.73; Inhoud der kas op 31 Dec. van dit jaar: f. 2046.51, totaal f. 684.772.45. Verschillende toelichtingen werden ver strekt. Het Bestuur vergaderde maande lijks, de Raad van Toezicht 3 maal, ge zamenlijk 6 maal. Er kwamen 7 nieuwe leden, 2 overleden, 1 vertrok naar elders: nieuwe Spaarbankboekjes uitgegeven 20 totaal in omloop 348. Er werden 12 nieuwe voorschotten gegeven, in omloop zijn er 94, op 32 werd niet afgelost. De winst be droeg f. 1923.39, waardoor de Reserve steeg tot f. 8402.97 De totale omzet kwam op f. 1.904.160.74. Alles was gecontroleerd door de Inspectie, zoodat de verantwoor ding en de Balans werden goedgekeurd. De heer C. Baars werd met alg. st. als bestuurslid herkozen, de heer J. J. Nijssen als Ud van den Raad van Toezicht. De Spaarbankrente werd voorgesteld op 3.24 pet. Jaardéposito 4.08 in loopende reke ning (altoos credit staande) op 3.24 Door een der leden werd erop gewezen, dat het z.i. Bankkundig een fouf is, de rente voor Spaargelden en voor loopende rekening (feitelijk dagdéposltie) gelijk te stellen, dit werd nader toegelicht, Het be stuur zal den wenk aan de C.B. overbren gen. Besloten werd de provide voor de voorschotten, ofschoon laag, geheel af te schaffen. Het Bestuur bracht daarna ln bespreking de bedongen aflossingen en bepleitte om althans 5 of 4 'U af te lossen. De heer C. Joh. Bakker merkt op, dat hij reeds vorig jaar op de prmcipieele fout wees der 10 '/o verplichte aflossing per Jaar; alleen als de débiteuren 10 vette jaren hebben, zal dit mogelijk zijn. De Centrale Bank ontvangt nu de gevolgen dezer verkeerde Banktactlek en spreker moet elke actie, om dit met geweld ge handhaafd te zien ontraden. Bij de rondvraag volgde nog een felici tatie aan den directeur bij diens Gouden Huwelijksfeest voor enkele dagen geleden. Hierna sluiting. NOORDWIJK. De bebouwde kom. Door Ged. Staten is vastgesteld voor toepassing van de wegenwet de bebouw de kom dezer gemeente. Deze wordt ongeveer begrensd door: Beeklaan, Oude Zeeweg, Kopelweg. Boer- haveweg. Zuid en Noord Boulevard, Bevea weg, Van Panhuysstraat, Van Leeuwen straat, Gooweg, Schiestraat, Hoogeweg en Heerenweg. Door B. en W. ls vergunning ver leend voor het houden van een speldjes- dag op Zondag 27 Mei e.k. ten bate van werkkampen voor jeugdige werkloozen, uitgaande van het Centraal Verbond der St. Jozefgezellenvereeniging. De Werkloosheid. Het aantal werkloozen in deze gemeen te bedraagt in totaal 459, als volgt ver deeld: 1 letterzetter, 6 metselaars, 20 op perlieden, 5 timmerlieden, 1 schilder, 1 machinist, 1 kok, 1 bakker, 1 huisknecht, 241 landarbeiders, 83 visschers, 71 losse arbeiders, 3 chauffeurs. 3 vrouwelijke kan toorbedienden 5 dienstboden, 16 jongens, terwijl het aantal werkloozen een week te voren 494 bedroeg. o NOORDWIJK AAN ZEE. Ver. van Aaardappel. Groenten- en Fruithandelaren. Alhier is opgericht een vereeniging van aardappel-, groente- en fruithandelaren. Het bestuur bestaat uit de heeren J. v. d. Meer, voorz.; K. Passchier, seer.; C. v. Zullen, pennlngm.; J. v. Beelen, 2e pen ningmeester en L. Koelewljn, commissaris. Besloten werd toe te treden tot den Nederl. Bond van Klein-Handelaren ln aardappelen, groente en fruit. RIJNSBURG. De Werkloosheid. Thans staan 67 werkzoekenden inge schreven, waarvan 1 grondwerker, 1 schil der, 2 timmerlieden, 1 straatmaker, 2 schippers, 3 fabrieksarbeiders en 57 land arbeiders. -o- SASSENHEIM. Aan het verslag 1933 ingevolge de Woningwet ontleenen wij, dat 25 vergun ningen voor nieuw-bouw, 5 voor vernieu wingen en 2 voor bedrijfgebouwen werden verleend. Zondag. Oude Rijn 41a: Spir.Ver. „Harmoniy, Maandag. IO'/j uur v.m. Katwijk-Zee. Gemeentezaal: Gent Bond, ds. Fokkema. 7 uur nam. Wassenaar Raaphorst)Zendlngs feest te 2 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur dm, „Grootvorstin Alexandra". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam „Een schandaal in Budapest." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en s uur Roxy-Theater, Haarlemmerstraat si 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. „Titanen der lucht". Casino-theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nm. „De vliegenier des doods." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur, De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 «ji en met Zondag 20 Mei (lsten Pinksterdag; a.s. waargenomen door de apotheken: G F. Reljst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk. Doezastraat 31 telef. 1313. Maandag 21 Mei (2den Pinksterdag) nemen waar de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef 594 en J. E. M ten Dijk, Haven 18. telef. 85. RECLAME. 13(9 HAVERMOUT GELDIG STOMPWIJK. Hoofdambtenaren buiten de gemeente. I Op de vragen van het raadslid Bloem-1 heuvel inzake het buiten de gemeentel wonen van een tweetal hoofdambtenaren,! hebben B. en W. van Stompwijk gean:-1 woord: dat den betrokken ambtenareal W. Trapman en W. J. J. Sanders inder-l tijd vergunning tot uitwoning werd Ter- L leend. Overeenkomstig het bepaalde inl art. 17 van het Ambtenarenreglement,! kan met inachtneming van redelijke over-1 gangsbepalingen een verleende vergun- ning worden ingetrokken, wanneer het I dienstbelang het wonen bulten de in het I le lid bedoelde plaatsen (StompwijU'f Veur) niet blijkt te gedoogen of niet lar ger gedroogt. Bij gehouden bespreking met de bstó-1 ken ambtenaren is gebleken, dat de he: I Sanders reeds gerulmen tijd doende Ise i een voor hem geschikte woning in de r<-1 meente Veur te huren of te koopen en dit I de heer Trapman tot 1 Mei 1936 aan ie I door hem bewoonde woning contractueel I gebonden is. Zoolang het dienstbelang nis: I in het gedrang komt, achten zij 't nletl rechtvaardig de vergunning in te trekken. De begrooting 1934. Ged. Staten hebben niet goedgekeurd I de begrooting 1934 dezer gemeente, c? I grond van het feit, dat o.a. daarop voor-1 komt een post van f. 4000 uit de reserve van het Electriciteitsbedrijf. B. en W. stel-1 len thans voor, deze post te schrappen en I inplaats daarvan o.a. te stellen f. 3500 841 uit de winst van dit bedrijf, daar geble-1 ken is dat deze winst, gezien de results- ten van het le kwartaal 1934 veel te las? is geraamd. Daarnaast stellen B, en voor per 1 September op te zeggen de I overeenkomsten gesloten met Den Haagl en Voorburg inzake toelating leerlingen I openbare handelscursussen, wat voor 1935 1 een besparing beteekent van f. 1500. VEUR—LEIDSCHENDAM. De Vermakelijkheidsbelasting. De R.-K. klesver. „Kiesrecht is Kies plicht", heeft zich tot den raad van Stompwijk gewend met het verzoek de in 1924 ingevoerde vermakelijkheidsbelasting in te trekken. In het door B. en W. uitgebrachte prae- advies zeggen zij dat het onjuist is te achten in den loop van het dienstjaar, in komsten prijs te geven, waaraan bij de vaststelling van de begrooting is gerekend en zeker niet wanneer de noodzaak daar toe niet ls aan te toonen. Van den noodzaak van de intrekking zijn B. en W. dan ook me. overtuigd. Bij de vaststelling van de be grooting 1935, zou het verzoek nader kun nen worden bezien. Ontwerp Straatbelasting. B. en W. van Stompwijk hebben den raad aangeboden een ontwerp straatbe lasting ingaande 1 Januari 1934. Vroegere indiening was niet mogelijk, daar alvo rens het heffingspercentage te bepalen, eerst de belastbare waarde diende te wor den vastgesteld. In totaal waren 1605 per; ceelen hieraan onderworpen. De opbrengst voor 1934 wordt geraamd op f. 6000.- 1* verhouding van de percentages om de ver schillende straten wordt als volgt voorge steld: a. Verlichting 1'/!%; b. wegen me) andere verharding dan klinker- of bitunie verharding met verlichting 2'/i%: c. wegen met kei-, klinker- of bitume verhardinl tevens verlicht 3d- voor afvoer va" water en vuil 3"/«. Ouderavond der O. L. School. In de O. L. School aan den Westvlietwej had een door 60 ouders bezochte Ouder avond plaats, die dank zij de moeitevoile arbeid van het hoofd der school, zijn ecn£ genoote en onderwijzend personeel uitste kend is geslaagd en den band tusscne" ouders en school weer hechter heeft aan- haald. Het hoofd der school opende de bijeen- komst met zijn genoegen uit te sPre,ffl over de groote opkomst, wat aanSenïïï stemt nu allerwegen de openbare senw wordt belaagd. Medegedeeld werd dat- we vrouw Alkemade, lid der Oudercomnuai door ziekte, en ook de Inspecteur van ne L. O. verhinderd waren aanwezig te sip Ingekomen was een verzoek van den n«j Kruizinga om in de school op te hang«" 8—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6