ZOMERTIJD J. A. DIEBEN LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 17 Mei 1934 NAGEKOMEN BERICHTEN. BINNENLAND. BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. HAM MET ASPERGES AGENDA. DE KON. PEROLEUM MIJ. In de heden gehouden vergadering van commissarissen der Kon. Ned. Petroleum- Maatschappij is besloten aan de algemee- ne vergadering van aandeelhouders over het boekjaar 1933 een dividend uit te kee- ren van 6'/o. HET STADIONCONCERT VAN 2 JUNI. Naar wij vernemen heeft het Comité voor Stadionconcerten den Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, mr. H. P. Marchant bereid gevonden, mede op te treden als eere-president van het Zaterdagavond 2 Juni onder leiding van dr. Willem Mengelberg in het Stadion te Amsterdam uit te voeren concert. De andere eere-presidenten zijn jhr. mr. dr. A. Roëll, voorzitter van het bestuur van het Concertgebouw, jhr. Hugo Loudon, voorzitter van het bestuur van het Resi dentieorkest; dr. W. de Vlugt, burgemees ter van Amsterdam en jhr. L. H. N. Bosch, Ridder van Rosenthal, burgemeester van 's-Gravenhage. DOOR LOCOMOTIEF GEGREPEN EN GEDOOD. Hedenmorgen is onder de gemeente Bom de 40-jarige technische ambtenaar der Ned. Spoorwegen G. J. Elikkendaal uit Utrech door een locomotief gegrepen en gedocc. B. was werkzaam aan de nieuwe kolentip in de haven van het Juliana- kanaal te Bom. HAAGSCHE RECHTBANK. De 20-jarige schilder A. J. M. uit Lei den, thans gedetineerd, heeft zich te ver antwoorden gehad ter zake van diefstal van borstels, terpentijn, verfwaren, als mede van handschoenen, die hij uit een tasch welke over een rijwiel hing, wegnam. Een gewezen patroon van M een schil der uit Oegstgeest, te wiens nadeele een groot aantal kwasten, verfwaren e.d. was ontvreemd, verklaarde o.m. dat hij over verdachte's werk tevreden was. Een jongedame uit Leiden verklaarde dat de bij M. in beslag genomen handschoen haar toebehoorde. Deze diefstal was steeds door M. ontkend, doch thans kwam hij op die ontkentenis terug. Volgens zijn be weren zou hij uit nood hebben gehandeld omdat hij zonder werk gekomen zijnde, zelf eenige karweitjes wilde opknappen. Het O.M. betoogde, dat voor die laatste niet noodig is. dat men 32 verfkwasten en 5 plamuurmessen wegneemt. Rekening houdend met een uitgebracht reclassee- ringsrapport, requireerde de officier acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met. drie jaar proeftijd en onder toezichtstelling van M. BRITSCH JOURNALIST IN DUITSCHLAND AANGEHOUDEN. LONDEN, 16 Mei. (Reuter). - Stephens, de correspondent te Berlijn van de Lon- densche ..Daily Express", zijn vrouw en een neef werden gisteren te Aken "door S.A.-mannen gearresteerd en naar het politie-bureau te Maagdenburg overge bracht. Zij werden hedenavond, nadat de Brit- sche ambassade zich met de zaak had bemoeid, weer vrijgelaten. Naar het schijnt reden zij in een auto door een bosch bij Aken, toen zij om onge veer negen uur 's avonds dwars door het bosoh electrische lichten zagen en hamer slagen en het geluid van machines hoorden. Stephens stopte en stelde een onderzoek in. maar werd aangehouden en naar een café te Aken overgebracht, dat stampvol was. en vervolgens naar het politie-bureau te Maagdenburg. UITBREIDING AMERIKAANSCHE VLOOT. WASHINGTON, 17 Mei. (Reuter). De minister van marine heeft aangekondigd, dat zoodra de benoodigde fondsen uit het nieuwe door Roosevelt gevraagde crediet ter beschikking zullen zijn, 20 oorlogssche pen, te weten 12 torpedojagers, 2 flotille- leiders en zes duikbooten op stapel zullen worden gezet. STAKING TE LONDEN. LONDEN, 17 Mei. (Reuter). Een wilde staking van 2000 arbeiders aan de Ray's werf te Londen neemt een ernstige wen ding aan, aangezien de stakers dreigen via hun bondsvertegenwoordlgers de nationale executieve van den Algemeenen Trans portarbeiders Bond te verzoeken een sta king voor alle havenarbeiders in Londen te proclameeren, tenzij Hay's werf de eischen der stakers Inwilligt, n.l. ontslag van vijf klerken van de werf, die werk van de havenarbeiders hebben opgenomen. EEN RAZZIA IN NEW-YORK. NEW-YORK, 17 Mei (V.D.) De politie van New-York heeft met medewerking van 2000 detectives een monster-razzia gehouden in New-York en Brooklyn. Op deze wijze is men erin geslaagd tal van bekende misdadigers, spelers en op lichters te arresteeren. Het totaal aantal arrestaties bedraagt 250. waaronder zich eenige goede vangsten voor de politie be vinden, o a Marty Krompier, de eerste luitenant van Schutz. een bekende gang ster, die schuimbekte van woede toen zijn advocaat, die onmiddellijk naar het poli tiebureau gesneld was, eruit gesmeten werd. William „Bill" Bailey, die reeds zes maal gearresteerd Is wegens moord, maar HAARLEMMERMEER. Drie aanrijdingen. Op den Sloterweg ln Haarlemmermeer raakte de bestuurder van een motorrijwiel, de heer S. door het loswerken van een der onderdeelen de macht over 't stuur kwijt, met het gevolg dat de motor naar den anderen kant van den weg schoot en een aldaar loopende man, den 62-jarigen G. K aanreed, die door den schok kwam te vallen en een arm brak. Per auto werd hij naar een ziekenhuis gebracht. De motorrijder, die onderstboven sloeg, was er met een paar lichte kwetsuren afgekomen. Een uit de richting Schiphol komende vrachtauto, kwam nabij Sloten alhier in botsing met een personen-auto, vermoe delijk doordat de bestuurder van eerstge- noemden wagen geen voorrang verleende. Beide chauffeurs kwamen er vrijwel on gedeerd af, doch belde auto's werden deer lijk gehavend en moesten naar een garage worden gesleept. Op den Hoofdweg schrok een voor een wagen bespannen paard voor de signalen van een uit de richting Lelden naderende auto. Doordat het dier een zijsprong nam, was een aanrijding onvermijdelijk. Aan den matigen gang waarmede de chauffeur het gerij wilde passeeren, ls het te danken, dat geen persoonlijke ongelukken voor kwamen en het paard, dat eenige niet ernstige verwondingen had bekomen op de been kon blijven. Beide bestuurders trof fen ten aanzien van de geleden materleele schade een minnelijke schikking. NOORDWIJK AAN ZEE. Vergadering „Zeebad". In hotel „Centraal" werd gisteravond door de vereeniging „Zeebad" een alge- meene vergadering belegd. Nadat de voor zitter de vergadering had geopend werden de notulen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. SCHAKEN. OM DEN OUWERKERK-BEKER. In de 4de ronde van dezen wedstrijd werden de voigende partijen gespeeld: lste groep: F. J. de Bruyn—G. Bosscha 'f—Vi; A. Mulder—Ir. J. Westra 0—1; L. Ph. SchreinemachersG. Bossctia 01 en L. J. RuttenF. J. de Bruyn 10. 2de groep: Ir. Ja J. G. v. HoekS. P. Ouwerkerk V»M. KoertM. J. Dieben 10: OuwerkerkKoert 10, terwijl de partij M. M. SegaarVan Hoek afgebro ken is in winststand voor laatstgenoemde. De stand is thans de volgende: Groep I: Westra 3 uit 3, Bosscha 2uit 3. Schreinemachers 0 uit 4. Rutten 2 uit 4, Mulder l'lt uit 4 en De Bruyn 2 uit 4. Groep II: Van Hoek 4". uit 5. Segaar 0 uit 2, Koert 3 uit 5, Van Hoek 1 uit 3, Volders l'lt uit 3, Diehen 0 uit 4 en Ouwerkerk 3 uit 4. o KAMPIOENSCHAP HAAGSCHE SCHAAKBOND. Gistermiddag werd de beslissingspartij gespeeld tusschen J. C. Geusebroek en G. Bosscha, die beiden twee punten behaald hadden.Ook deze partij eindigde in remise. Het lot moet thans beslissen wie aan den eindstrijd deel zal nemen. Dit zal een driekamp worden. Eén beslissingspartij wordt morgenavond in Den Haag gespeeld tusschen B. J. N. Ruben en M. Epstein. Bovendien Is A. W. Hamming in deze groep geplaatst. die men nog nooit heeft kunnen veroor- deelen; Tony Bonsanera, de leider van een bende chanteurs, 6 maal gearresteerd we gens moord en nog nooit veroordeeld; „Solly de Rocks", een man die alleen onder deze bijnaam bekend is en die een groot handel drijft in gesmokkelde verdoovende middelen. De chef van politie, die de leiding had over deze jazzia, verklaarde daarna: „Men kan New-York niet ln één dag schoon maken. maar we hebben een aardig be gin gemaakt". BEMANNING VERONGELUKT WATERVLIEGTUIG GERED. PARIJS. 17 Mel. (V.D.) Het is een Fransch hulpstoomschip gelukt 't Woens dag in het Kanaal verongelukte Fransche watervliegtuig te vinden en de beman ning aan boord te nemen. Men tracht thans het vliegtuig de haven van Cher bourg binnen te sleepen. HET CONFLICT OM LETICIA. NEW-YORK. 17 Mei. (V.D.) Volgens be richten uit Lima zijn de regeeringen van Peru en Columbia tot overeenstemming gekomen inzake het grensconflict van Leticia. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN NOORD-ITALIË. MILAAN, 17 Mei. (V.D.) Gisteren heeft een met een wolkbreuk gepaard gaande storm in de omgeving van Novara in Noord-Italië groote schade aangericht. Óver groote afstanden staan rijst- en graanvelden geheel onder water. Vele laag gelegen plaatsen zijn volledig geïsoleerd door het water. Hulzen en stallen staan halverwege onder water. Op de spoorlijn Novara-Varello ls de spoordijk over 500 M. geheel vernield. Alle bergstroomen zijn gezwollen en hebben groote verwoestingen aangericht op de langsliggende velden en wegen. Talrijke bruggen zijn weggespoeld; politie, militie en pioniers zijn opgeroepen om de bevolking de eerste hulp te bren gen. In Treviso is een kind en in de nabij heid van Bergamo een jonge veehoedster door den bliksem gedood. De materieele schade wordt geschat op 4 tot 5 millioen Lire. o SAMENZWERING TEGEN VENIZELOS. ATHENE, 17 Mel. (VD.) De politie heeft een samenzwering ontdekt tegen het leven van den voormaligen premier, thans leider der oppositie, Venizelos. Het voor nemen was een aanslag op hem te plegen wanneer hij in den Piraeus aankwam van een tocht naar het buitenland. Hoewel er nog geen arrestaties zijn verricht deelt de politie mede te weten wie de samen zweerders zijn. Als eenig agendapunt was aan de orde de fusie met de vereeniging V.V, De voor zitter en 't bestuurslid de heer Verloop, zetten de motleven uitéén, die er toe ge leid hebben het fusie-voorstel in te die nen. Door het samenvoegen dezer ver- eenigingen, die veelal dezelfde belangen dienen wordt een groote vereenvoudiging der administratie verkregen. De vakver- eeniging van hotel en pensioenhouders zal als onderafdeeling actief blijven optreden. Een der leden, tegenstander der fusie, zette zijn zienswijze uitéén, die hier op neerkwam dat hij de voorkeur gaf aan een afzonderlijke vakvereenging. Nadat deze argumenten door het bestuur waren weer legd. werd met op 1 na algemeene stem men tot de fusie besloten. Na een interne aangelegenheid te hebben behandeld, volgde de rondvraag waarin verscheidene sprekers het woord voerden. Tenslotte werd het bestuur van Zeebad dank gebracht voor zijn actieven arbeid. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Salaris Wethouders 5gekort Een groot bedrag op de begrooting uit gespaard De behandeling verdaagd Waarschijnlijk geen straatbelasti»g Geen Burgerlijk Armbestuur. In de gisteravond gehouden vergade ring was de heer Speelman met kennis geving afwezig. Alvorens tot de behandeling der agenda over te gaan voelt de voorzitter zich ge drongen een waardeerend woord te wijden een den afgetreden minister van economi sche zaken mr. Th. J. Verschuur. Op zijn voorstel wordt besloten een telegram van hulde te zenden. Voorts wenscht de voorzitter nog een heuglijk feit te herdenken nl. dat een van de jongste telgen van den Raad is uit verkoren tot burgemeester van Hazers- woude. Het bericht van zijn benoeming was een aangename verrassing. De heer Warnaar is een scherpzinnig, verstandig raadslid, die in zich bergt verschillende goede kwaliteiten, die hy in het belang der gemeenschap aanwendt. Er is hier wel eens verschil van meening geweest, doch steeds was na afloop de goede verstand houding bewaard en de goede toon niet verstoord. In de zes Jaren, dat de heer Warnaar raadslid is geweest, heeft hy knnen leeren. hoe hy het straks moet doen en ook hoe hij het niet moet doen. Namens den raad feliciteert spr. hem van ganscher harte. Moge het de gemeente Hazerswoude onder uwe leiding goed gaan en moge het ook uw gezin goed gaan, al dus spr. (applaus). De notulen worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken een mededeellng dat Ged. Staten de salarissen der wethou ders met 5°/o heben verlaagd en dit on danks een schryven van den voorzitter handhaven. Over dit punt ontstond een korte discussie. Men meent dat de auto nomie van den raad wordt aangetast, doch daar er niets aan te doen ls, legt men er zich bij neer. Van de burgemeesters der gemeenten Hillegom en Lisse is een schrijven inge komen, voorstellende de statuten van het electriciteitsbedrljf te wyzigen B. en W. stellen voor deze zaak in handen te ge- van van de commissarissen, die voor ons in dat bedrijf zitting hebben, die dan advies zullen uitbrengen. De eindbeslissing is aan den Raad. Van de N.Z.H.T.M. inzake het vervoer van de zes kinderen die de school te Lisse bezoeken. De voorzitter zegt dat het ver voer nu per auto geschiedt. De voorwaar den van de tram zyn iets voordeeliger, zy het ook miniem. Het aanbod wordt ge daan per kind, zoodat, wanneer er een afgaat, de kosten verminderen. De heer Dannijs informeert of wanneer het vervoer per tram geschiedt er dan een werklooze komt. De voorzitter ant woordt ontkennend. De heer Verkleij heeft gehoord, dat er vier kinderen sinds Januari geen school meer bezoeken. Is dit juist? De voorzitter: Ja, dat is zoo, maar daar kunnen wij niets aan doen. zy wonen binnen de 5 K.M., dus krijgen zy geen i vervoer en de ouders achten den weg naar Lisse gevaarlyk. Besloten wordt, als het contract met de auto vervalt, van de tram gebruik te maken. Van het R.K. Armbestuur was een schrijven ingekomen waarin er op gewezen wordt, dat by herhaling geconstateerd is dat de steun aan de armen niet voldoende is en zonder eenig overleg ls verlaagd. Tot dusver is door dat bestuur daarin de helpende hand geboden, doch nu kan dit niet meer. Het stelt voor een Burgerlijk Armbestuur in te stellen, daar dit aan een ongewenschten toestand een einde maakt. De voorzitter zegt, dat Ged. Staten aan merking maakten op de wyze van armen verzorging door de gemeente. Hierop is geantwoord, dat het verleenen van steun in crisistyd niet aan de kerkbesturen kan worden overgelaten, daar deze niet over voldoende middelen beschikken. Meer malen is door den raad afwyzend beschikt op een verzoek tot het instellen van een Burg. Armbestuur, daar hy meent, dat de verzorging beter door de besturen kan worden verricht. Alleen in bijzondere ge vallen wordt door de gemeente recht streeks steun verleend onder bepaalde voorwaarden. Wethouder Warnaar: In het adres wor den twee dingen vermeld, nl. te gering» steun en Burg. Armbestuur. Meent men nu werkelyk dat, als dit Ingesteld wordt, de toestand verbetert? Dit is onmogeiyk. wy hebben een schrijven van Ged. Sta ten, dat B. en W. en den Raad persooniyk aansprakeiyk stelt voor uitgaven boven de begrootingsposten. De heer Bisschops acht het gewenscht dat het R.K. Armbestuur met feiten komt en aantoont dat onze regeling te kort schiet; dan kunnen wy verder praten. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van den minister van staat over request Ambtenarenbond inzake weddeverlaglng. De organisaties hebben geprotesteerd tegen de korting op de salarissen, op grond van het feit dat er geen overleg ls gepleegd. De voorz Er is wel degeiyk overleg ge pleegd. wy hebben een verslag van die conferentie en kunnen dit met bewyzen staven. Wy zullen dit aan den minister berichten. RECLAME. 1284 Gebraden Banketham plm. 2.5 K.G. Gebraden Ham wordt op vastgestelden tijd warm bezorgd Rauwe Ardenner Ham Rauwe Westphaalsche Ham Gekookte Beenham met de hand van het been gesneden. Gekookte Geldersche Ham. NOORDEINDE 29 TELEFOON 947 Gemeenschappelyke regeling school- artsendlenst. B. en W. achten het niet noodzakelyk tusschentydj. de regeling te wyzlgen. Alzoo wordt besloten. Rekening Schoolartsendienst. Goedge keurd. Wyziging begrooüng 1933. Goedgekeurd. Contra-prestatie voor steun. Daar de regeling niet naar den zin van den minis ter ls vragen B. en W. machtiging van den Raad om als de nieuwe regeling goed gekeurd is, de steun met 10% te verhoo- gen. De heer Schrama zou wenschen, dat de menschen niet aan hét werk gezet wor den; dat ls doelloos, want het is voor gekomen, dat een man in een uitgebag gerde sloot stond te baggeren. De voor zitter houdt zich voer dergelijke opmer kingen aanbevolen. Over dit onderwerp ontstaat een lang durige discussie, waarna de machtiging tenslotte verleend wordt. Crediet Klein-Kweekers en Balans en Winst- en Verliesrekening Woningbouw- vereen. zullen in geheime zitting worden behndeld. Het laatste met het oog op den achterstand van sommige huurders. Begrooting 1934. - De voorzitter deelt mede, dat door een Hoofdambtenaar der Prov. Griffie aangegeven is, hoe nog f. 5000 kan bezuinigd worden. De wegenbe lasting kan dus verminderd worden en de heffing van 6 pC. verminderd tot 4 pCt. Voorts deelt hij mede, dat, in overleg met de Prov. Griffie de volgende wyzigin- gen in de begrooting zyn aangebracht: 100 Opcenten Gemeentefondsbelasting f 5666,67de presentiegelden van de raadsleden wordt van f. 3 gebracht op f. 2.50, wat een besparing geeft van f. 66. De rywieltoelage van politie en bode wordt met f. 5 verminderd, f. 25. De kleedingtoe- lage politie en bode verminderd in totaal f207.50; de gratificatie ryksveldwachter moet vervallen f. 25. De subsidies voor de Prot. en R.K. Wijkverpleging worden ieder met f. 100 verlaagd. Zij krijgen dus ieder f. 500, voordeel f200. De post gemeente reiniging wordt met f.500 verminderd. De telefoon van den gemeente-opzichter ver valt, voordeel f. 25. De kosten van het Schooltoezicht ad f. 25 worden geschrapt. De post Commisie toi Wering v School verzuim wordt met f.20 verminderd. De bydrage aan het Nyverheids-onderwijs ad f. 1000 vervalt. Daar het secretariaat van de Schoonheidscommissie niet meer gesa larieerd wordt, geeft dit een besparing van f. 122,50. De presentiegelden voor de com missie voor de steunverleening vervalt, f. 156. De belasting moet geraamd worden volgens de opgave van den inspecteur der Belastingen, wat een voordeel geeft var. f„7500. Onderhoud straten en pleinen f 300 minder. Onderhoud wegen en voetpaden X. 1000 minder. Onderhoud wandelplaatsen en plantsoenen f. 500 minder. Onderhoud van pompen en riolen f. 300 en kosten van havens en waterwerken f. 200 minder. In totaal f. 17.698,67. Hiertegenover staat een mindere ont vangst van f. 3685,16, zoodat bezuinigd wordt f, 14.013,49. Allereerst worden algemeene beschou wingen gehouden. De heer Van Zonneveld betreurt het, dat op de Wykverpleglng f. 200 bezuinigd wordt. De inkomsten wor den lager en de uitgaven blyken gelyk. Het is nuttig werk. Kunnen die f.200 niet ergens anders gevonden worden? De voorzitter: Aan alle posten is zooveel mogelijk geknibbeld. De heer Schrama: er is in deze zaak meermalen betoogd, dat wy de gemeente moeten regeeren en niet Ged. Staten. Nu wordt ons voorgeschreven wat wij doen moeten. In de financieele commissie heb ben wij over de adviezen de schouders op gehaald. De ramingen van den Inspecteur der Belastingen zyn, gezien de uitkomsten in de laatste jaren, steeds boven de wer kelijkheid. Spr. wil de subsidie Wijkver pleging handhaven, alsmede het presen tiegeld voor de Fin. Commissie, al zit hij er zelf in. Week aan week is er vergaderd en wel 4 a 5 uur per avond. Het luttele be drag van 50 et. besparing presentiegeld raadsleden zet ook geen zoden aan den dijk. Als dit de uitkomst moet brengen op de f. 29.000 is het zoo erg niet. De heer Dannys wil de f. 200 voor de Wijkverpleging vinden op andere posten, bijv. 2 ambténaren, die samen als ambte naren van den Burg. Stand f. 175 tou cheeren. Zij hebben dit gekregen ln een tyd, toen zij „zat" hadden. De voorz. moet hiertegen protesteeren; dit is in den loop der jaren gegroeid. De heer Dunnijs: Op onze „dooie 3 gulden" krygen wij 17 pCt. korting. Ik vind dit niet erg, maar dan moeten alle salarissen boven de f. 1000 met 17 pCt. verlaagd worden. De heer Warnaar: Hét maakt op de Burgery zeker een pijniyken Indruk, dat nieuwe lasten worden opgelegd, terwijl op het adres van den raad inzake de sala risregeling der 3 hoofdambtenaren van Ged. Staten niets gehoord wordt. Is hier over niet eens te praten? Hoeveel steun is tot nu tqe in 1934 ver leend en hoeveel was dit in 1933 ln totaal? De voorz. zegt dat dit In 1933 f. 97.132.71 bedroeg en in 1934 tot 1 Mei f. 43.523.41. Dit isc f. 600 minder dan ln dit tydvak ln 1933 De heer Warnaar: Op de begroo ting is het bedrag hooger geraamd en nu blykt dat wy lager zy'n. Z.i. was de werkloosheid ln het begin van het jaar grooterf, gezien de saneering en de vorst periode. Ook het steunbedrag is ver laagd. Daartegenover staat, dat de ult- HEDEN. Nieuwe Ryn 22: Jaarverg. Belastiw ophaaldienst, 8 uur. Stadszaal: Zangconcours te 7'/i u. na® I BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam, I „Boefjes". 1 Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8*uur. I Trlanon-Theater Breestraat, 8 uut nam f „Het eiland der demonen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur I Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 1 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo-1 pende voorstelling. „Standvastige liefde", I Casino-the8 ter Hoogewoerd 49. 8 u nul „Gevaariyke klippen". 1 Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur, De avond-, nacht- en Zondagsdiens! I der apotheken wordt van Maandag 14 toil en met Zondag 20 Mei (lsten Pinksterdag) I a.s. waargenomen door de apotheken: G.l F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136 en Al J. Donk. Doezastraat 31. telef. 1313. Maandag 21 Mei (2den Pinksterdag) 1 nemen waar de apotheken: W. Pelle, Kort| Rapenburg 12, telef. 594 en J. E. M teal Dyk, Haven 18. telef. 85. keering wordt bepaald op 46 pCt. van hetl bedrag van het vorige jaar en niet owl de uitgaven. Wy kunnen dus deze pokl f. 5000 lager ramen. Het ls in ieder gen;" van meer beteekenis, dan die kleine po; jes. De voorz. merkt op dat de steunnor is verlaagd, doch het aantal werkloon niet. Spr. betwijfelt of het 2e halljaa gunstiger zal zyn. De heer Schrama li tegen verlaging van de post. Zoo goed als alle bouwvakarbeiders zyn nu aan bel werk en het vorig jaar werden zij ge-r steund. Bovendien zyn er zooveel bolial minder geplant, dus is ln het hoofdbcdr.jtl ook minder werk te verwachten. Wethl Warnaar merkt op. dat. als hy de Is-f sprekingen hoort, hy zou zeggen: „er tl een gooi naar te doen". Doch op de Pnr.l Griffie is hem gezegd, dat dit niet woidif toegestaan. De heer v. Breda„Als alles moet j beuren, zooals zy in Den Haag zeggi kunnen wy wel naar huis gaan De heer Warnaar: „Het is wel opmei-l kelyk, dat wy hier de eerste klappen tof gen en nu een gunstige uitzondering su-l ken." De heer Verkley acht het verkeerd tri er vreemde werkkrachten worden nomen. Men betaalt die en moet tai-" dien belasting betalen voor de wertr ingezetenen. Hem is een bedryf bekend,! waar 4 vreemden werken en één inTO*,| Als dat verandert komt er verbetering.!) voorz. wil het voorstel van B. en W. a aannemen, en de subsidie aan de Wijl! verpleging handhaven, alsmede de weget| belasting op 4 pCt. stellen. De heer Wir| naar handhaaft zyn voorstel. Weth. Bij der heeft met volle sympathie het MM van den heer Warnaar gehoord. Er zijl enkele lOOOen R.R. bollen gekomen, d l vroeger elders werden geteeld. Spr. kil wel met het voorstel meegaan. Dit koel nu in stemming en wordt aangenometJ Tegen de heeren Schrama en Hooger! vorst. De le f. 5000 zyn bespaard. I Alsnu worden de verschillende postf] behandeld. Over verlaging prewnueH staken de stemmen 5—5. In de volgensf vergadering wordt opnieuw gestemd. M gratificatie aan den Ryksveldwacnta blijft. L By de ontvangsten is de post school geld, die een zeer uitvoerige discussie u'F lokt. Hier kan aanmerkelyk bezultffij worden, aldus de heer v. Breda. Beslob wordt, dit punt nader te onderzoeken tl de behandeling aan te houden, evenaT de wegenbelasting. Na rondvraag volgt sluiting. De pun.l der geheime vergadering komen in de vo:| gende byeenkomst aan de orde. VEURLEIDSCHENDAM. Jaarvergadering Boerenleenbank. De Boerenleenbank hield hare jaariiji| sche algemeene vergadering in het Patnj naat. De directeur, de heer C. Weerdenbux opende de vergadering met den Chnw lijken groet en heette allen hartelijk wej kom, waarna de notulen werden gelei" en onveranderd goedgekeurd. Bij monde van den heer D. v. d. bracht de commissie tot het nazien den-l kening en balans 1933 verslag uit en ~<J klaarde alles in de beste orde bevonden hebben. L By de goedkeuring der rekening en 'J lans besprak de heer de Koning de ftl servevorming en gaf in overweging11 een dergelyke reservevorming een einde 4 maken en niet alles aan Eindhoven geven, doch de winst onder eigen behed I te hóuden. Besloten werd f500 te resej veeren voor dubieuze posten. De heer Romyn, voorzitter van den 1 van Toezicht, bracht verslag uit en klaarde steeds alles in de beste orde bevo-— den te hebben. Uit het breedvoerige en keurige 0» zicht van het boekjaar 1933 stipten o.m. aan, dat het aantal leden op 31 'sember 1933 bedroeg 119. Het aantal spaarboekjes bedroeg uitgegeven werden 21 nieuwe boekjes, vi 24 boekjes werd het geheele saldo op,i viaagd. In omloop waren op 31 Decemoy 106 boekjes met een tegoed van mnwT dan f. 10, 138 boekjes met een tegoed'! f. 10 tot f. 100; '143 boekjes met een K5«" van f. 100 tot f. 1000 en 81 boekjes me tegoed van f. 1000 en hooger. Ven1* werden 35 nieuwe voorschotten; 33 schotten werden geheel afgelost, w j December bedroeg het saldo der spaW-J den f. 300.898.83'/!; het bedrag der 1» I schotten f. 264.197.55, van de Cen« J Bank werd ontvangen f. 92.928.30, by de Centrale Bank f. 176.270.90; W" van de Centrale Bank f. 26.370.1a- m In loopende rekening met de ledriM|j, onvangen f 28.369.91, uitgegeven [-/"Vk tegoed f 18 724.94. Het reserve/of"rij droeg f. 29 405.91'/=, de winst f. 974.71 e» geheele omzet f. 868.694.54. J-4

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6