LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 17 Mei 1934 TELEGRAMMEN. SPORT. BEURSOVERZICHT. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. VISSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 748. Hedenmiddag 3 uur: 756. telegrafisch weerbericht t, h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Blldt. Hoogste stand 764.1 te Akureyrl. Laagste stand 739.2 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 18 Mei: Meest matige Westelijke tot Zuidelijke ,dnd. Gedeeltelijk bewolkt. Aanvankelijk „og kans op regenbuitjes. Kouder des nachts, overdag waarschijnlijk zachter. buitenlandsch weerbericht. I Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressie over de Noordzee is met J laar kern Noord-Noord-Oostwaarts naar |de Shetlandsche eilanden verplaatst. Een I ander daalgebied trok naar Zuid-Scandi- avië. Tijdelijke drukopzet vertoonde zich I over de Britsche eilanden, doch ten Westen 1 ;an Ierland vertoont zich weer een nieuwe I «pressie. Over Frankrijk ls de luchtdruk thans .jel stijgende, de rug van hooge drukking, 1:1e zich hier vormt, houdt verband met Tie Azoren hooge druk en schijnt zich ver leer Oostwaarts uit te breiden. Tengevolge liiervan zal de wind waarschijnlijk krim- Ipen, aanvankelijk blijft de kans op buitjes |mï bestaan, doch voor morgen overdag de neerslagkansen gering. De nacht lal waarschijnlijk kouder zijn, terwijl I oredag de temperatuur zal stijgen Vooral over de Britsche eilanden, onze I ingeving en Denemarken viel plaatselijk Irate neerslag. De temperatuur is met uitzondering van Duitschland nog overal beneden haar nor- waarde. Sinds gisteren is zij over de I Britsche eilanden, onze omgeving en Frankrijk weer flink gedaald. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 7 gr. C, (45 gr. F.). 112 uur smidd.: 9 gr. C. (48 gr. F.). 3 uur nam.: 9'/« gr. C. (49 gr. F.). BOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. V.m. te 5 u. 31 min.; n.m. te 5 u. 51 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 'sMiddags 12 uur: 15'/i gr. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 15'/s gr. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. I Donderdag: 9.23 n.m. tot 4.30 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 17 Mei: op: 7 u. 21; onder 0 u. 59. ENGELAND. Uit het Lagerhuis. Het Lagerhuis heeft gisteren in 2e lezing I de begrooting aangenomen met 29055 st. I die van Labour, en de oppositie-liberalen. |Aan Locker Lampson werd verlof gewei- I terd een voorstel in te dienen tot een uni- Iformverbod. Minister Gilmore verklaarde. |w de regeering deze materie zelf in 1 studie had. TSJECHO-SLOWAKIJE. President Masaryk wordt herkozen. zP® re8eeringspartijen hebben medege- I deeld. dat zij op 24 Mei a s. president Ma- Isryk met algemeene stemmen zullen ■Mrkiezen. LETLAND. De rust hersteld. - De rust is. na instelling van den uitzon- l™J)gstoestand, zoo goed als hersteld. Ifolitie en veiligheidsdienst behoefden ner- iens van geweld van wapenen gebruik te paken. Beide diensten patrouilleeren ge- ■Sf door de stad- de regeerings- en ■««uursgebouwen staan wachtposten. I omtrent de arrestaties wordt het vol- I «Me gemeld I Bij den parlementsvoorzitter werden bij IJuiszoeking 123 revolvers, 10 geweren en I .,^l'rai"cbr, benevens een groote voor- I munitie in beslag genomen. 1overtge arrestanten zijn voor het I ï»T,ndeel sociaal-democratische parle- "weden. Verder werden zeven leden 1 ait wen °°stenrijksche Schutzbund, die weenen waren gevlucht, gearresteerd. PALESTINA. Een verrassing in de zaak-Arlosoroff. Jf'skren is door het Assizenhof te Jeru- v?or strafzaken last gegeven om Aba died6'1' der drie mannen. beschul- J7,,van medeplichtigheid aan moord op ZliiBi t ArEosoroff. den voorzitter van de mstuche Executieve, op vrije voeten te stellen I 0P SS'bbd van de overweging, dat er fen i nde bewijs is om hem te betrek- StditT de beschuldiging van moord Het uig zal worden voortgezet tegen de - andere beschuldigden. Abraham en Rosenblatt. WEER EEN ONTPLOFFING IN HENEGOUWEN. opnieuw 21 slachtoffers? BERGEN, 17 Mei. (Reuter). Een dei- deelnemers aan het reddingswerk in de mijn te Paturage is naar boven gekomen met de mededeellng, dat terzelfder plaatse weer een mijngasontploffing heeft plaats gehad. Beneden waren 1 ingenieur en 20 arbeiders, omtrent wier lot nog niets naders bekend is. Nader wordt gemeld: 6 hunner zijn inmiddels geborgen. Het was échter onmogelijk om van hen inlich tingen te verkrijgen, daar zij zoodanig onder den indruk waren, dat zij als met stomheid geslagen geen woord konden uit brengen, Men is er niet in geslaagd contact met de anderen te verkrijgen, zoodat men het ergste vreest. SPOORWEGONGELUK IN PFORZHEIM. Vier dooden, talrijke gewonden. KARLSRUHE, 17 Mel V.D.) Hedenmor gen tegen 6.30 ls op het station Pforzheim een rangeerende locomotief den binnen komenden personentrein 2302 van Meuhl- acker naar Pforzheim in de flank gere den. Daarbij werden drie personenwagens losgerukt en een vierde zwaar beschadigd. Door de botsing werden vier reizigers ge dood en voor zoover tot dusverre kon worden vastgesteld tien zwaar gewond. Bovendien werd een groot aantal perso nen licht gewond. Spoedig na het ongeval kwamen- dokto ren en verdere medischt hulp ter plaatse aan. De gewonden werden snel met zie kenauto's en gewone auto's naar het zie kenhuis gebracht, enkele lichtgewonden konden onmiddellijk huiswaarts keeren. De materieele schade is niet onaanzien lijk. Een onderzoek wordt ingesteld. VOETBAL. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Ploegen van Oostenrijk, Italië en Frankrijk Hugo Meisl heeft de volgende zestien Oostenrijksche suelers aangewezen, die naar Italië zullen gaan: Platzer, Zischek. Sesta, Wagner, Sindelar Schall, Viertel, Schmaus, Hoffmann, Braun Horvath, Franzl, Smistik, Urbanik, Bican. De volgende reservespelers kunnen nog in aanmerking komen: Kaburek, Gall, Waizhofer, Janda, Stroh, Hassmann en Raftl. De Italianen zullen de volgende ploeg afvaardigen Combi, Ceresoll, Cavanna, Allemandl, Monzeglio, Rosetta, Calligaris, Mario Varg- lien, Castellazzi, Pizziolo, Monti, ACtillIö Ferraris, Bertolinl, Arcari, Guarisi, Meazza, Demaria, Borel II. De Fransche Voetbalbond heeft de vol gende spelers aangemeld voor Italië: Thépot, Llense, Desfossé, Mairesse, Gon- zalès, Vandooren, Ltetaer,, Verriest, Gua- brillargues, Beaucourt, Delmer, Delfour, Keller, Alcazar, Jean Nicolas, Rio, Aston, Korb, L. Laurent, Courtois en Veinante. TRIBUNES VAN DE GRASSHOPPERS AFGEBRAND. Men meldt ons uit Zurich Hedenmorgen zijn de tribunes van de Zwitsersche Grasshoppers club to Zurich een prooi der vlammen geworden. De tribunes zijn met de geheele waardevolle inrichting tot den grond toe afgebrand. Men vermoedt dat brandstichting in het spel is. AMSTERDAM, 17 Mei. Vastere markt - Philips en Koninklijke vast - Tabakken en Rubbers verdeeld - Industrieele fondsen en Suikerwaarden prijshoudend. Scheepvaarten gedrukt. Amerik. fondsen weinig veranderd. Duif- sche obligaties vast. - Ned. Staatsfondsen prijshoudend. Ondanks de koersdaling in Wall Street was de stemming in Amsterdam aan den vasten kant door de verwachting dat in Wall Street een betere tendenz ?al door breken; bovendien stimuleerde de betere stemming in Londen. Koninklijke stegen tijdelijk tot 155 pet. op dividend-geruch ten. De Amerikanen kwamen een fractie lager. Van de Industrieelen waren Philips wat gevraagd, waartegenover slechts een zeer gering aanbod stond; de noteering steeg bijna 4 pet. Unilevers waren goed gedispo neerd en ongeveer 1 pet. hooger. Aku's bleven op peil. evenals Ned. Ford. Rubbers boden krachtig weerstand, on danks de zwakkere houding van Londen. A'dam Rubbers schommelden rondom 111 pet., de minder courante soorten bleven op peil Tabakken verdeeld. Senembah's flauw en daalden bijna 4 pet. De overige soorten waren weinig veran derd. Suikers waren weinig veranderd. H.V.A.'s openden 1 pet. lager maar her stelden zich. Mijnwaarden bleven op peil. Ned. Scheepvaart Unie lagen gedrukt. Amerikanen weinig veranderd. Dultsche obligaties vast, daar men van ons land een gunstige regeling verwacht. Ned. obliga ties goed prijshoudend. -o WISSELKOERSEN Engeland 7.52 3/8 (7.53 1/4)Duitschland 58.26 (58.30); Frankrijk 9.73 3/4 (9.73 3/4); België 34.47 34 47 1/2)Zwitserland 47.92 1/2 (47.95); Denemarken 33.60 (33.65); Zweden 38.80 (38.85); Noorwegen 37.80 (37.35)New-York 1.47 3/8 (1.47 3/8). Prolongatie 1 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. roeiwedstrijden voor werkloozen. De sportafdeeling van C.G.W. had heden middag In het Rijn- en Schiekanaal roel- wedstrijden voor werkloozen georganiseerd, waarvoor vooral van de zijde der collega- werkloozen flinke belangstelling bestond. De „tweeriemsgieken" waren niet be paald van het nieuwste model, hetgeen het voordeel had,, dat men daardoor ge makkelijk de roeiers loopende langs den wal kon bijhouden. Men behoefde zich dan nog niet eens in te spannen, want de meeste amateur-roeiers zigzagden meer door het water dan dat zij de rechte lijn volgden. Deelnemers en toeschouwers hadden groote pret en daarom was het trouwens begonnen! o MINISTER COLIJN OVER HET LANDBOUWCRISIS-FONDS. VERGADERING DER TWEEDE KAMER. Voortgezet werd heden in de Tweede Kamer de behandeling van 't Landbouw crisisfonds '33 en '34- Minister Colijn con stateerde dat op de begrootingen weinig critiek ls geoefend; met het bedrijfsleven is in ruime mate rekening gehouden. Spr. vertrouwde, dat nog dit jaar de kamer het ontwerp van een nieuwe Pachtwet zal be reiken, Reden tot wijziging der margarine politiek ls er niet. Een minister ad in- terium kan geen verandering brengen in de tot nu toe gevoerde varkensPolitiek, de varkenscentrale heeft bovendien zeer gunstig gewerkt. Onderzocht wordt de mogelijkheid de beetwortel ten behoeve der Javasulker tot een ander product te verwerken. o HOFBERICHT. H. M. de Koningin en Prinses Juliana hebben hedenochtend een langdurig be zoek gebracht aan de Poppententoonstel- ling in de Gothische Zalen te Den Haag. De vorstelijke bezoeksters werden ont vangen door prof. Rosse en de dames van het Tentoonstellingscomité. Met groote belangstelling bezichtigde de Koningin alle inzendingen, daarbij voorgelicht door prof. Rosse, die Hare Majesteit de bijzon derheden en de beteekenis van de ver schillende tentoongestelde poppen ver klaarde Met de verschillende dames, die een in zending hadden verzorgd, onderhield de Koningin zich eenige oogenblikken, ter wijl zij meerdere malen uiting gaf aan Haar bewondering voor het vele schoons en merkwaardigs, dat hier hijeen gebracht was en haar waardeering uitte voor de vele moeite, die men zich heeft moeten getroosten om deze tentoonstelling te or- ganiseeren. Bij de verschillende buitenlandsche in zendingen toefde de Koningin ook gerui- men tijd. Daar waren aanwezig de gezan ten van Zweden, van Duitschland, van Hongarije, van Japan en van Italië als mede de echtgeoote van den Franschen gezant. Het bezoek van de Koningin en Prinses duurde ruim een uur. DE MOORD IN DEN HAAG. De belde daders van den roofoverval en moordaanslag op den 53-jarigen koopman E. Blancke in Perceel Rijswijkscheweg 329 te Den Haag Zaterdag j.l gepleegd, zijn heden ter beschikking van de Justitie ge steld en na verhoor door den rechter commissaris in het Huis van Bewaring ingesloten. DE HEER R. HARTENBKOEK f In den Haag is de zeer geachte en hoogst bekwame leeraar van de Avond- teekenschool te Katwijk aan Zee, de heer R. Hartenbroek op 33-jarigen leeftijd over leden. Zijn heengaan wordt door het be stuur, de leeraren en de leerlingen dier teekenschool diep betreurd. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 4 uur 57 is het KL.M.- postvllegtuig „Rljstvogel" van Schiphol naar Indlë vertrokken. Aan boord bevinden zich drie passagiers, resp. voor Karachi, Calcutta en Batavia: terwijl een passagier de reis van Leipzig tot Medan zal meemaken. Voorts vervoert het vliegtuig 287.590 KG. briefpost, 7 KG. pakketpost en 145.505 KG. vracht. DE ROOFMOORD TE O YEN. Nog een derde verdachte aangehouden. De politie te Oss heeft gisteren ook den kostbaas v. B. van de beide vermoedelijke daders van den roofmoord te Oyen aange houden. Het „Hbld." meldt dat men in den broek zak van een der verdachten het gestolen geld, een bedrag van ongeveer f.70 heeft teruggevonden. Het was niet geborgen in een geldkistje, zooals aanvankelijk ge meend werd, maar in een sigarenkoker. Deze koker is niet teruggevonden. In totaal waren aanvankelijk vijf perso nen gearresteerd, waarvan er twee weer op vrije voeten zijn gesteld. De drie anderen zullen aan de justitie te 's Hertogenbosch worden overgeleverd. Behalve de bebloede kleedingstukken, vinger- en voetafdruk ken heeft men een zeer bezwarende aan wijzing gevonden in de schoenen en zak doeken van de verdachten. Daarin bevond zich n.l. haver, waarvan bij het overhoop halen van de woning een groote partij door de vertrekken was verspreid! Het gevonden geld was in twee gelijke deelen gesplitst. haagsche politierechter. Voor dén politierechter, mr. Van Haef- ten, is hedenmorgen behandeld de zaak tegen H. A. baron van P. uit Wassenaar, wien was ten laste gelegd, dat hij op 3 Mei j.l. des namiddags om 6.15 uur, als bestuur der van een auto, op den Rijksstraatweg heeft gereden, terwijl hij onder den in vloed van sterken drank verkeerde, waar bij hij een zeer ernstige aanrijding heeft veroorzaakt. Verd. reed n.l. tegen een voor hem rijdende auto aan, met het gevolg, dat deze wagen kantelde en de inzittende werd verwond. Verd. zeide, dat de voor hem rijdende auto, onverwacht den linkerrichtingaan wijzer uitstak, juist op het moment, dat verd. links wilde passeeren, waardoor een aanrijding onvermijdelijk was. Verd. ver klaarde in Den Haag geluncht te hebben, waarbij hij een flesch roode wijn heeft ge bruikt; in den loop van den middag heeft hij nog drie glaasjes cognac gebruikt. De ambtenaar van het O.M., mr. Ram- bonnet, achtte de schuld van verd. be wezen; aan de hand van de verklaringen van de verschillende getuigen, was spr. van meening, dat ook de dronkenschap van Van P. was bewezen. Verd. staat bekend als een zeer woest rijder. Spr. meende, dat hier een zeer ernstige straf zou moeten volgen en vorderde een principale hechte- nisstraf van drie maanden, ontzetting uit de bevoegdheid om motorrijtuigen te be sturen voor den tijd van 2 jaar en ver nietiging van de in beslag genomen auto. De politierechter veroordeelde verd. tot een principale hechtenisstraf van 1 maand en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. —o DE BRAND OP DEN WETERINGSCHANS TE AMSTERDAM. Oostenrijksche dienstboden tot zware straffen veroordeeld. De rechtbank te Amsterdam deed uit spraak in de brandstichtingszaak aan den Weteringschans aldaar en veroordeelde de Oostenrijksche dienstboden Steffi K. tot een gevangenisstraf van drie jaar en haar collega, het Oostenrijksche dienstmeisje Mizzi S. tot anderhalf jaar gevangenis straf, beiden met aftrek van 3 maanden voorarrest. Beide verdachten werden veroordeeld wegens diefstal in vereeniging, terwijl t. o. Steffi werd bewezen de tenlaste gelegde brandstichting. Mizzi werd veroordeeld wegens medeplichtigheid aan opzettelijke brandstichting. De officier van justitie had tegen Stefii drie en een half jaar gevangenisstraf ge- eischt en tegen Mizzi twee jaar. HAAGSCHE RECHTBANK. Veroordeeld werd: De 20-jarige W. de L„ uit Nieuwkoop, Noord, die aldaar een bankbiljet van f. 10 ontvreemdde, tot 8 maanden gevangenis straf. Vrijgesproken werd: De expediteur C. S., uit Hillegom, die voor eenzelfde feit terecht heeft gestaan. De 67-jarige zwerver H. van E., thans gedetineerd, stond terecht wegens bedrei ging met brandstichting. Verdachte had in Decemiber 1930 aan een dame te Voor schoten, waar hij korten tijd in dienst was geweest, doch die hem wegens drankmis bruik niet houden kon, een met potlood geschreven brief, als expresse doen toe komen, waarin hij o.m. sohreef „aangezien u mij zoo netjes hebt behandeld zult u binnenkort meer van mij hooren". In dat schrijven maakte hij zijn voornemen ken baar om het huis in brand te steken. Verdachte, die kort na het plegen van dit misdrijf voor eenige jaren te Veen- huizen werd opgenomen, bekende het hem ten laste gelegde. De psychiater Dr. Gerritsen, die in zijn rapport omtrent verdachte tot de conclu sie kwam, dat deze verminderd toereken baar moet worden geacht, zeide o.m. dat verdachte van zijn jeugd af alcoholist is geweest en dat hij 32 jaar lang heeft rondgezworven. Verdachte, die reeds eerder in een bij zondere strafgevangenis doorbracht, voelt zich, naar deskundige zeide, daar goed thuis. Voorts adviseerde deskundige tot ter beschikking stelling van verdachte van de regeering. De hierboven genoemde bedreigde dame deelde als getuige mede, dat zij verdachte als hulp in dienst had genomen voor hui selijke bezigheden, doch v. E. maakte der mate misbruik van sterken drank, dat ge tuige hem na korten weer ontslaan moest. Het O.M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, eischte 8 maanden gevangenisstraf met ter beschikking stel ling van de Regeering. Vonnis over veer tien dagen. In een voortgezette zaak van den 25-ja- rigen boekbinder J. B. K., te Leiden, thans ged., die terecht heeft gestaan, ter zake van oplichting ten nadeele van den Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon te Lei den en wegens diefstal van een aantal voorwerpen ten nadeele van iemand die bij hem inwoonde, persisteerde het O.M. nadat nog een getuige was gehoord, bij zijn reeds eerder genomen requisitoir, waarhij hij tegen K. 1 jaar gevangenisstraf eischte. BRAND. Hedennacht te half vier is brand uitge broken in de meubelfabriek van J. F. Pot- horst, welke gelegen is achter woonhuizen aan den Ridder van Catsweg te Gouda. De brand werd ontdekt door het aanslaan \an een hond; de vlammen sloegen toen reeds uit het dak, terwijl ook de woningen die op zeer korten afstand van de fabriek liggen, gevaar liepen in brand te geraken. Het vuur werd aanvankelijk met drie, later met vier stralen bestreden, doch de brandweer kon niet verhinderen, dat de fabriek met haar licht brandbaren inhoud tot den grond toe afbrandde. De brand weer slaagde er in de belendende perceelen te behouden. De oorzaak van den brand is onbekend. De fabriek en de geheele inventaris zijn verzekerd. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Twjede Blad. In een zaak tegen den 40-jarigen arbei der A. van L. uit Voorschoten kwam een groot aantal winkeliers uit Voorschoten, Leiden en Zoeterwoude als getuigen ver klaren, dat deze verdachte gedurende kor- teren of langeren tijd bij hen in de zaak allerlei goederen had gekocht, aanvanke lijk tegen betaling, doch later bleef elke betaling achterwege. Ook bleek, dat verdachte nog al eens van domicilie verwisselde wanneer hij te veel werd vermaand, om zich in een ander gedeelte van het dorp te vestigen. In zijn requisitoir wees de officier het verweer van verdachte, dat deze uit nood druft gehandeld had van de hand, want het lijstje van de artikelen die verdachte in den regel zelf afhaalde of door zijn kinderen liet halen, vermeldde o.m. een pot boerenjongens, chocolade, sigaren, pinda's, toffe's, borstplaat en andere min der noodzakelijke levensbehoeften. Waar verdachte er mede zijn kinderen op uit zond om andere mensohen op te lichten achtte spr. een strenge straf ge- wenscht en eischte hij ter zake tegen ver dachte 10 maanden gevangenisstraf. Vonnis 31 Mei a.s. IJMUIDEN, 17 Mei. VISCHPRUZEN. Tarbot per KG. f. 1.250.64. Griet per kist van 50 K.G. f. 3213, Tongen per K.G. f. 0.900.56. Middelschol per kist van 50 K.G. f.39 Zetschol f. 33—28. Kleine Schol f34—10.50. Schar f 64.50, Tong schar f. 3124. Pieterman en Poontjes f9 —5.50, Middel Schelvisch f. 25, Kleinmdddel Schelvisch f.2217. Kleine Schelvisch f.14 8.30. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 3618. Gullen per kist van 50 K.G. f, 12 4.50, Lengen per stuk f, 1.301, Heilbot per K.G. f. 1.150.75. Wijting per kist van 50 K.G. f. 8—6.20, Koolvisch per stuk f.0.30 0.26, Makreel p. kist v. 50 K.G. f 98.90. Aangekomen 3 Stoomtrawlers: IJM. 190 met f. 3186. IJM. 147 met f. 1631, IJM. 123 met f. 2007; 8 loggers: K.W. 31 met f. 781, K.W. 95 met f. 635. K.W 24 met f 868, K.W. 154 met f. 669, KW 69 met f. 728, SCH. 135 met f. 885, SCH. 247 met f. 541, SCH. 25 met f. 986, LEIDEN, 16 Mei Melkveilmg Week 20 tot 26 Mei 1934: Consumptiemelk le kl- f. 5.00; 2e klas f. 4.75; 3e klas f. 4.50. In- dustriemelk van f. 3.40 tot f. 3.60. Rotterdamsche Federatie-comb. Week 13 tot en met 19 Mei 1934: melk voor in dustriedoeleinden f. 3 20. LEIDEN, 16 Mei Groentenveiling Komkommers f. 2.5013.50; Bloemkool I f. 9.40—17.80: idem II f. 2.10—9.00; Pie terselie 1. 1.1.60; Prei f. 0-503.30; Radijs f. 0.50—2.10; Kropsalade f. 0.50—2.30; Selderie f. 0.50—1.20; Wortelen f. 340— 14.20 per 100 st.; Kroten, gek. f. 35; Snij- boonen f. 87; Stamboonen f. 109; Witloof f. 1315; Doperwten f. 4346; Peulen f. 4045; Postelein f. 519; Spinazie f' 3 10; Tomaten A f. 1328; Wortelen f. 13.50 per 100 kilo. BARNEVELD, 17 Mei. Eierenmarkt. Aangevoerd 2.580.000 eieren. Prijs f. 2.40 3.10 per 100 stuks. Handel vlug. BENTHUIZEN, 15 Mei. Aanvoer 3750 kippeneieren f.22.50. 37 eendeneieren f. 2.35—2.55 p. 100 stuk. Kropsla f. 1.50 p. 100. Bloemkoolplanten 420 ct. p. 100. Kaas 2024 ct. per pond. GOUDA, 17 Mei. Aangevoerd in totaal 2401 stuks, waarvan 159 slachtvarkens. Vette 1517 ct.. Londensche 1213 ct. p. pond. Levend met 2"/o korting. Geldersche biggen 1013. 568 margere varkens 1424 p. stuk. 1248 biggen 79. 5 runderen 75 225. 146 nuchtere kalveren 47. 3 scha pen. 257 lammeren 69. 15 bokken en geiten 26. Handel stug. 480 partijen kaas. le kw. met R.M. 1721, 2e kw. id. 1416. Zware 22. Handel matig. 774 pon den boter. Goeboter 7075 p. p. Weiboter 6570. Handel vlug. 161.000 stuks eieren. Kippeneieren 22.30 p. 100. Kleine kip peneieren 2.252.50. Handel vlug. Coop. Z.-H. Eierenveiling g.a. (C.Z.H.E.) te Gou da. Aanvoer 168.300 kippeneieren. 56/58 K.G. 1.90—2. 58/60 K.G. 2—2.10. 60/62 2.10 —2.20. 62/64 2.20—2.80. Bruine 60/65 2— 2.90. Kleine eieren 1.701.30 p. 100 stuks. 4500 eendeneieren. 2.102.50 p. 100 stuks. ROELOF ARENDSVEEN, 16 Mei. Andijvie 27 cent per kilo. Sla f. 0.502.90 per 100 krop. Aardbeien 814 cent per doosje. Snijboonen f. 3.20—3.70. Peulen f. 3.103.20 per 10 pond. VEUR, 15 Mei. Eierenveiling café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 38.381 stuks: 37793 kippen eieren van f. 2.052.50; 562 eendeierea f. 2.102,40; 26 ganzeneieren f. 7: 366 kip pen f. 0,401,05: 125 konijnen f 0,302; 37 duiven 1220 cent. VOORSCHOTEN, 16 Mei. Kippeneieren f. 2,102.80 p. 100. Eendeneieren f. 2.40— 2.60 Ganzeneieren f. 0.060.07 p. stuk. Kalkoeneieren f. 0.06. Konijnen f. 0.28 0.32. Duiven f. 0.17. Hanen f. 0.52. WADDINXVEEN, 16 Mei. Aanvoer 3426 eieren. Kippeneieren f 2.05—2.40. Eenden eieren f. 2.30 p. 100 stuks. WESTLAND. Middenprijs van de bij den Bond Westland aangesloten veilingen van 16 Mei. Roode aalbessen 1.402.10; aardbeien 481.50: druiven 1.902.90; to maten A 4256 ct., B 4455 ct., C 44 55 ct., CC 3045 ct. per kg.; dubbele boo- nen 6095 ct.; snijboonen 6075 ct.; pos telein 59 ct. per kg.; spinazie 3356 ct. per bak; aardappelen 1826 ct.; doperw ten 3033 ct. per kg.; witlof 78 ct. p. kg.; bloemkool le 1320.00, 2e 213.00; eieren 2.30—3.30; sla 1—2.70, 2e 50—1.00 per 100; andijvie 1654 ct. per bak; komkommers 710 ct.; 2e 27 ct. p. stuk; perziken 18 27 ct., 2e 717 ct., 3e 21/:6 ct. per stuk; witte asperges 2430 ct., idem blauwe 20— 24 ct.; idem dunne 1820 ct. per bos; peen 814.00, 2e 2—7.50; peterselie 1.50 1.90, prei 22.50, radijs 50—70 ct.; rhabar- ber 1.60—3.00; selderij 50—2.40 p. 100 bos. 8-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3