CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. RAADSELS. Laat ik eerst iedereen heel vrooüjk en prettige Pinksterdagen toewenschen. Al weer twee feestdagen na elkaar, heerlijk hoor voor wie er van kan genieten. Na tuurlijk kan het pakket dan pas weer Dinsdags in plaats van Maandags aan mij worden verzonden, dus jullie weten het van ouds, zooals altijd met Faschen en Pinksteren moet ik mij dan haasten. Doet mij dan alsjeblieft niet te veel vragen, geen lange verhalen, daar heb ik dan heusch geen tijd voor. Alle nieuwelingen zijn weer welkom. De tweelingen Cornelis en Clazinus den Dekker mogen gerust dezelfde raadsels oplossen en samen onderteekenen. Marius en Marjanne van den Anker, wie van beiden gaat er naar Eindhoven? Veel plezier hoor. Pleun van der Marei, je had al die spreekwoorden niet voor mij behoeven op te schrijven, want die had ik niet opge geven. Petra v. Waveren. de raadsels waren van mij, maar die spreekwoorden was zoo maar een aardige bezigheid in de kinderkrant, niet door mij opgegeven. Ja hooi', ik hoop dat je wensch gauw wordt vervuld, dat ik ook weer eens van mooi weer buiten kan genieten. Wim Kruit, ik begrijp dat je rapport naar genoegen was, er waren heel goede cijfers bij. Henny van Wijk heb je zulke mooie donkerroode tulpen in den tuin die kaars recht staan, maar nu beginnen ze mis schien wel al minder te worden, is het niet zoo? Marinus Lagas, al die spreekwoorden behoefde je niet voor mü op te schrijven, de raadsels waren door mij gestuurd maar dat andere niet. Willy Flaman, ik mag nu s' morgens en 's avonds 1 uur of l'/i uur opzitten, maar langer kan het nog niet. Corry Holleman, dat heb ik al dikwijls gehoord dat het in de Leidsche Hout zoo mooi is; ik ben er helaas nog nooit ge weest, Is het ver loopen van af jou huis? Joop van Dort en Cor de Wilde, natuur lijk mogen jullie samen in één envelop inzenden, dat is gezellig zoo twee vrienden te zamen. Wat had je aan je hand Joop? Had je je gewond? Hoe kwam dat? Wonen jullie dicht bij elkaar en gaan jullie op dezelfde school? Corrie en Henk Bousie, ik begin heel langzaam te beteren, mag 's morgens en 's avonds wat opzitten. Gezellig dat je vaders verjaardag dit jaar op Hemel vaartsdag viel en jullie dus vrij had. Ali de Blauw, ja het zal op Hemelvaart overal wel erg druk en vol zijn geweest, o zoovelen zullen zijn uitgegaan naar buiten, ik verheugde mij dat ik met open ramen kon liggen. Annie van Weizen, ik hoop wel dat het mooie weer dat door de open ramen komt, mij zal versterken, maar ik mag nog vol strekt niet uit. Toosje Bouter. Ik schrijf dit alles nog in bed. maar wordt al iets beter. Zoo, heb je zulke mooie rozen aan je moeder gegeven op 13 Mei, en je zusje Bep gaf die ook iets op Moederdag? Mijntje van den Berg, ben je toen een heelen dag uitgeweest met je grootmoe der? Zoo met je belden? En waar naar toe? Jaantje en Beppie Braxhoven, mogen jullie allebei weer halve dagen naar school? Of alleen Jaantje? Was de kleine zus blij op haar vierden verjaardag en kreeg ze wat moois om mee te spelen? Marietje Laterveer, je had niet al die spreekwoorden voor mij op hoeven te schrijven. Van mü waren de raadsels en niet ook nog al die spreekwoorden, dat was meer een aardige bezigheid van den- gene, die voor verhalen en versjes zorgt. Mien Planjer, aan jou wou ik precies hetzelfde antwoorden, wat ik net hier voor schreef, dus lees dat maar even. Jo en Tieleman van der Linden, was het rapport naar genoegen? O ja, het was hier met Hemelvaart ook prachtig weer, het speet mü heel erg dat ik heelemaai niet uit kon, maar wat er aan te doen? Joop Hofstra en Annie Bink. jullie mogen gerust de raadsels in dezelfde enve loppe doen, als je zoo dicht bij elkaar woont en het ook ai tij d samen wegbrengt. Riet van der Meel, ik neem het nooit kwalijk als iemand eens overslaat; stuur maar in als je er zin In hebt. We hebben hier ook heel erg onweer gehad. Bep Wielinga, dat is heel aardig post papier, dat je nu gebruikt. Heb je dat ge kregen voor speldjes verkoopen? GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN- Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Cornelis Jan den Dekker, Clazinus Pieter den Dekker, Marjanna van den Anker, Marius van den Anker, Petra van Waveren, Pleun van der Marei, Geertruida Blote, Keesje de Geus, Gerard de Geus. Marietje Voorzaat, Annie Cats, Lilly van der Leeuw, Lientje Oostveen, Wim Kruit, Annie Bink, Arie Smittenaar, Piet Smittenaar, Annle Boekestein. Riet van Berkel, Riet van der Meel, Mientje van Riet, Jannie de Water, Frans de Water, Adriaan Boender. Ma rietje Laterveer, Joop Hofstra, Bep Wielin ga, Lenie Groeneveld, Miep Kriek. Bep Pe ter, Adrie van Nood. Maurits van Nood, Johan van Nood, Tineke van Nood, Caro- lientje Verbiest. Mien Planjer, Gerda Spiecker; Jannie de Moed, Rie de Moed, Henk Brandt, Nico H. Koning, Jo van dei- Linden, Tieleman van der Linden, Joop Schouten, Jaantje Braxhoven, Bep Brax hoven, Truus de Graaf. Henk Luttje Mijn tje van den Berg. Marie Brokaar, Ali de Blauw. Antje de Nie, Pietertje Lagendijk, Saartje Lagendük. Toosje Bouter. Corrie Holleman, Adriaan Pison, Conny van Vliet, Rietje Trap, Jozef Johannes van Dort, Henk Brugman. Maartje Brugman. Casper Nievaart, Cornelis de Wilde. Rietje Stigter, Danie Stigter. Ans Voilenga, Rietje Vollen- ga, Hennie de l'Ecluse, Luca Wielinga, Aal tje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Ali Crama, Adrie Crama, Adri Bavelaar, Bram Bave- laar. Annie van Weizen, Rina Vlaardinger- broek, Annie Sollie, Catharina Jansen. Ri ka de Graaf. Wynand van den Berg, Plet van Schayk, Johannus Jacobus Planje, Antoon Bekooy. Lientje Oostveen (brief der vorige week». Rie Hartevelt, Pry na Hartevelt, Janny Hartevelt, Cootje Harte velt, Dirk Koome, Jacob Koome, Thys Mes, Tine van der Star. Hennie Bonarius, Abram Bonarius, Henny van Wijk, Eli Brinks, Cor Bousie. Henk Bousie, Ton Kruyt, Jan de Graaf. Daan Stigter, Jopie Vermey. Attie de Blanken. Jopie Brilman. Francina de Wit. Bald de Wit. Stiena van der Blij. Ali van Cittert, Marinus Lagas, Koos Nieboer, Annie den Hertog, Martha van Dam, Willy Flaman, Piet de Jong, Hans de Jong, Sietske de Jong, Gerrit Los, Marijtje Gie- zen, Paula ten Hooven, Edward ten Hoo- ven, Triny Blotkamp. Hendrientje Blot- kamp. Lies Deumer. Sientje Timmermans, Nico Scheps, Cootje Guldemond. Sientje Ciere. RAADSELS VOOR ALLEN OM KIEZEN. DE GROOTEREN DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Corry v. d. K Waarom gaan we toch altijd naar bed? II. Ingezonden door Krijn Haas Voeg een voertuig en een klei bij elkaar dan krijg je een vloerb m. Ingezonden door Marius La Ik gooi iets roods in het watt komt er zwart weer uit. Wat is IV. Ingezonden door Joop Lang Eene bekende oude stad in B 2 lettergrepenzet de letters daar andere volgorde, dan kryg je ee jong viervoetig dier. V. Ingezonden door drietal K Mün le eet mijn 2e graag en heel groeit 's zomers in de weide VI Ingezonden door Marietje LaU Nauwelijks is de vader in het boren of het kind er van is al op en blaast grauwe wolken in de lu is dat? VII. Ingezonden door Emmy Gee Eene mooie groote stad van 8, 9, 4. 10 is iets dat men wel om tuinen vindt 11, 6, 7 is geen twq 5, 6, 7 doet men om een kuil te k is hetzelfde als 2, 1 is een medek VIII. Ingezonden door Annie Boek Verborgen vischnamen. Heeft Anna al gegeten. Moet je vandaag niet naar de cl Janny en Frans de Water, dat zou erg prettig voor je allen zijn als je vader vóór Pinksteren weer uit het ziekenhuis naar huis mocht komen. En Jannie hoe is het met jou, moet je nog geregeld bestraald worden? Drietal de Geus, ik sohrijf toch maar drietal al kan Dorus dezen keer niet mee doen, omdat hy ziek was, ik hoop dat hy gauw beter zal zyn. Neen hoor, ik ben nog volstrekt niet heelemaai beter, dat gaat maar langzaam. Lientje Oostveen, dank voor je goede wenschen voor mijn gezondheid. Zoo, heb ben jullie je moeder ook goed bedacht ter eere van den Moederdag. Ben je aan het breien voor je pop? Marietje Voorzaat en Annie Cats, zijn jullie 's morgens zoo heel vroeg naar de Leidsche Hout geweest? Want Marietje schryft dat toen zy thuis kwam, moest zy nog gaan ontbyten en toen ze klaar was met ontbyten, moest ze naar bed. dat begrijp ik eigenlyk niet. Lilly van der Leeuw, heb je zoo'n pret- tlgen verjaardag gehad en lelcker gesmuld van het gebak? Nu ik vond je tractatie pok heerlijk die je my bracht. Kijk maar eens door het raam als je de brief brengt, lk lig nu beneden, als je vlak voor het raam gaat staat, kan je mij zien liggen. Ja ik begrijp wel dat het nu heel mooi is In Zorgvliet, maar ik mag nog volstrekt niet uit. Jopie Brilman, kreeg je zulke mooie cadeaux als belooning voor je goede rap port. Wat veel verjaardagen heb je kort na elkaar gehad. Sientje Timmermans, wat heb je nu een ellenlangen brief aan my geschreven om mij alles te vertellen over den tocht op Hemelvaartsdag, ik was niet gauw klaar met dat alles te lezen, dus jy zal nog veel minder gauw klaar zijn geweest om zóó veel aan mij te schrijven. Is de kiek van de 300 driehoekmeisjes goed geworden? Stiena van der Bly, neen, ik f Ik vind dat Ali en jij nu erg m papier gebruiken. Jullie moge samen zoo'n mooi groot vel ieder twee zydjes er van is over noeg ruimte. Zijn de kieken worden? Ali van Cittert. lees ook mar aan Stiena schryf, dan heb je o stuk antwoord, want jullie samen. Ik zal voortaan maar r woord tot jullie samen richten lk beter en voor jullie ook gezel Sientje Ciere, hoe oud is dat li broertje van je, waar je zoo do en zoo graag over vertelt. Ik 1 veel van kleine kindertjes en leuk gebabbel. Ik hoop, dat allen nu eens w gin der correspondentie zullen dus begrijpen over de correspon de Pinksterdagen als ik het p 24 uur later krijg. Ik schrijf zot leest dit allen even en dan me dat vele kinderen het niét ded( Als antwoord op zoo heel vele lyke vragen naar myn gezondihi ik even dat ik langzaam voo 's morgens en 's avonds wat n ten, maar nog volstrekt niet uit met Pinksteren is ook weer: Th de boodschap voor mij. Allen prettige Pinksterdagf wenseht en hartelük gegroet doe Mej. A. KOOPMANS VAN B Den Haag, Van Beuninge

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 18