Droogzwemmen K.R.B. TOM DE NEGERJONGEN HONIG'S BOUICtONBLOKJES thans 6 voor lOct. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 12 Mei I934 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. „DROOGZWEMMEN" AGENDA. ALPHEN. Interprovinciale schietwedstrijden der B. V. L. De stand luidt nu als volgt: Korps: 1. Prins Alexander Rotterdam 248: 2. B.V.L. Gouda 245; 3. Burgerwacht Bodegraven 244; 4. Polltleschletverg. Was senaar 241. Eerekorps: 1. Prins Alexander Rotter dam 146 (laatste serie 48)2. Burgerwacht Oudewater 146 (laagste serie 47); 3. B.V.L. Gouda 144 (laagste serie 47); 4. Polltle schletverg. Wassenaar 144 (laagste s. 46). Personeel: 1. C. v. Duuren Bodegraven 5050; 2. H. Göbel Bodegraven 5050; 3. T. Noomen Rotterdam 5048; 4. W. Mast Rotterdam 5047; 5. M. Kraal Rotterdam 5046: 6: J. v. Dam Bodegraven 50; 7. A. A. Saers Rotterdam 4950; 8, 9 en 10. T. C. Boot Jr. Gouda 4949: 8, 9 en 10. P. J. v. d. Krogt Wassenaar 4949; 8, fl en 10. Jac. Noomen Sr. Rotterdam 4949. Vrije baan: 1. J. J. Hoogendoorn Bode graven 90 (6 x 30); 2. H. Göbel Bodegra ven 90 (5 x 30i3 Jac. Noomen Sr. Rot terdam 90 (5 x 30): 4. T. Noomen Rotter dam 90 (5 x 30); 5. A. A .Saers Rotterdam 90 (4 x 306. J .Roos Rotterdam 30 (4 x 30); 7. J. Noomen Jr. Rotterdam 90 (2 x 30); 8. A. B Domburg Bodegraven 90 i2 x 30); 9. A. Ruygrok Gouda 90 (2 x 30): 10. P. J. Bongenaar Bodegraven 90 (2 x 30). De Hofbrug vrij voor snelverkeer. De nieuwe Hofbrug is nu ook voor het snelverkeer vrij gegeven. Hiermede is dus aan de omlegging van het verkeer een einde gekomen, welke tijding velen met vreugde zullen begroeten. Verzwegen belastingaangiften. Aan de inspectie der directe belastingen alhier werd in totaal aan verzwegen ver mogen aangegeven een bedrag van 1 mil- lioen en aan inkomen f. 65.000, welke be dragen over de laatste 3 jaren een totaal bedrag aan belasting opleveren van f. 27.700. Door een bakker werd bij de politie een door hem ontvangen valsche gulden gedeponeerd. Men zij dus op zijn hoede! Geslaaed te Utrecht voor het examen der Makelaardij van de Ned. Broederschap van Gediplom. Makelaars, de heer W. Barreveld, alhier. BOSKOOP. Registratie bloemisterij. Gisteravond had in het veillngsgebouw een drukbezochte vergadering plaats, waarin als spreker optrad de heer C. Ph. Moerlands. directeur der Rijkstuinbouw school alhier. De heer Moerlands, die door de Nederl. boom- en bloemisterij centrale is benoemd tot voorzitter in het 9e district, gaf in deze vergadering een uiteenzetting en ver schafte tal van inlichtingen omtrent de invulling der formulieren betrekking heb bende op registratie. De Harmonie „Concordia" alhier, directeur de heer J. Noordanus te Leiden, behaalde op het concours te Oudewater een 2den prijs in de le afd.. benevens een 2den prijs voor den marschwedstrijd. De vier echtelelieden mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. Jacob v. Winkel overkwam het vorig jaar een vrij ernstig ongeval, doordat hl) van een hooi zolder viel, maar zijn leeftijd .ln aanmer king genomen, is hij hiervan nog goed hersteld. Belde echtparen hebben een talrijk kroost groot gebracht. Op de bescheiden jlaats waarop zij zich zagen gesteld, heeft iet hun aan zorgen niet ontbroken en de hand moest steeds ter dege aan den ploeg om alle monden naar behooren te kunnen vullen. Maar thans is er nu voor beide families zeer zeker ook veel reden tot dankbaarheid. Aan belangstelling zal het hun deze dagen stellig wel niet ontbreken! o NIEUWVEEN. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stonden op 7 Mei 5 werkzoekenden inge schreven. AALSMEER. Keuruitvoering N.H. Zuiderkwartier, De aangesloten vereentgingen bij den Turnkring Noord Hollands Zuiderkwartier hebben een keuruitvoering gegeven in ge bouw „De Oude Veiling" alhier. Een kort openingswoord is gesproken door den voor zitter van den Turnkring, den heer Eschau- zier. Na opmarsch en vaandellied werden vrije oefeningen gedemonstreerd door de meisjes en dames van „Olympia", onder leiding van den heer J. Jelles, wien tevens de algemeene leiding was opgedragen. De andere nummers waren Knotszwaaien (dames Lijnden); Vrije Oefeningen (hee- ren Aalsmeer); Paardoefenlngen (keur korps heeren Turnkring); Stokoefeningen (dames Aalsmeer); Nils Buck-oefeningen (meisjes Odln. Amstelveen): Vrije Oefe ningen (heeren Olympia, Aalsmeer Brug- oefenlngen (keurkorps dames en heeren van den Turnkring); Groependans (dames Hoofddorp). Met elk nummer werd zonder uitzondering veel succes geoogst! Na de pauze kwamen om. nog op: SS.S. te Halfweg (stafzwaaien); Sandow te Mij drecht (Vrije Oefeningen); Jac. Smit (Odin) en M. Witziers (Kracht en Vlug heid) met persoonlijke Vrije Oefeningen. Geconstateerd kan worden, dat de Turn kring een mooien avond heeft georgani seerd, welke uitstekend is geslaagd, mede door de opkomst van belangstellenden; de groote zaal was flink bezet. HOOGMADE. Het afscheid van den heer Frankhuyzen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, moet de afwezigheid van het gemeente bestuur bij het afscheid van den heer Frankhuyzen worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat dit bestuur geen uitnoodiging ontving, noch van het orga- niseeren der bijeenkomst op de hoogte is gesteld. KOUDEKERK. Burgerlijke stand. Geboren: Gerrit, z. van Abraham van der Voorst en Johanna Jacoba van den Hoorn. Raadsagenda. Vergadering van den gemeenteraad op Maandag as des n.m. half acht. Onderwerpen ter behandeling. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot onderhand' schen verkoop van het voormalige Raad huis aan Gebr, W. A. en J. van den Dool. 4. Voorstel van B. en W. inzake bestra ting Hondsdijk. 5. Comptabele besluiten. 6. Aangaan rekening-courant-overeen komst met de Alphensche Bank. 7. Voorstel van B. en W. inzake jaar- lijksche rente-vergoeding voor het ver strekken van gelden door de gemeente ten behoeve van de brug. 8 Voorstel van B en W. tot verkoop van 5 stukken ad f 1000 der 4 Nederl, Staaatsleening 1934. en belegging daarvan in 6 '/o aandeelen eveneens ad f. 1000. in het maatschappelijk kapitaal der Bank voor Nederlandsche Gemeenten. •daoanaaiaT Twee gouden echtparen. In onze gemeente aanschouwde 75 jaren geleden een tweeling het levenslicht. Het waren Jacob en Hendrik van Winkel. Toen zij den leeftijd van 25 jaar hadden bereikt kregen beiden trouwplannen. Jacob had zich tot levensgezellin gekozen Jacoba Koppe wonende te Koudekerk, terwijl Hendrik het huwelijksbootje wenschte in te gaan met Geertruida van Bemmel te Leiderdorp. Het lag eerst in de bedoeling, dat het huwelijk van beide paren op den zelfden dag zou worden voltrokken. Dit kon echter door omstandigheden niet en zoo trouwden zij een week na elkaar; Ja cob en Jacoba op 15 Mei 1884 en Hendrik en Geertruida op 22 Mei d.a.v. Het is dus nu 15 en 22 Mei as. vijftig jaar, dat beide paren lief en leed hebben gedeeld en al dien tijd zijn zij inwoners van onze ge meente gebleven. Jacob van Winkel en echtgenoote wonen thans Hoofdstraat 186 alhier en Hendrik van Winkel en echtge nqpte Van Leeuwenpark 37, RECLAME. 9744 WADDINXVEEN. De verbouwing van het watergemaal alhier is gegund aan de fa. Meijer en Vis ser te Zevenhuizen. HAARLEMMERMEER. Geslaagd te Utrecht voor het examen der Makelaardij van de Ned. Broederschap van Gediplom. Makelaars, de heer P. Cle ment te Nieuw Vennep. HILLEGOM. De bruto opbrengst van de gehouden Emmabloempjesdag bedraagt f. 520.51'/s. Nog is een gift door de N.V. L. Stassen Jr. toegezegd van f. 10.35. Er zijn 135 prij zen verloot. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Bij de door het bestuur der Tuinbouw- vereeniging K. en O. gehouden inschrijving voor de levering van 6000 veilingkisten waren laagste inschrijvers de firma's Wed. J. P. Bekker en Jac. Haasnoot Kz. voor respectievelijk f. 29.50 en f 30.25 per 100, aan wie ieder de helft der levering is op gedragen. Uit dankbaarheid. Door het in gebruik nemen der nieuwe Kleuterschool zullen verschillende kinderen van de school Kerkstraat geen gebruik meer maken. Dit was voor de ouders dier kinderen aanleiding aan mej. van Mourik, hoofd dier school, een hartelijk schrijven van dank te richten voor de zorg en de bereidwilligheid gedurende vele jaren aan den dag gelegd. Tevens werd aan mej. v. Mourik een bewijs van sympathie aange boden n.l. een fraai huishoudelijk voorwerp. KATWIJK AAN ZEE. Visscherlj - examens. Bi] de in de' Visscherljschool alhier af genomen examens voor het certificaat in kennis der Internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd: W van Rijn, L. v. Duljn, J. v. d. Bent. P. de Krijger, W. Vlieland, G. Ouwe hand, J. van Rijn, J. Snijer, K. de Jager, C. v. d. Bent, D. Ruwaard, H Ouwehand, C. van Dijk, L. van Beelen, W. v. d. Boon, allen van hier; J. Haasnoot en J. van 't Woud van Noordwijk aan Zee en G J. v, d. Berg van Noordwljkerhout. Allen zijn leerlingen van den heer C, Varkevls- ser, directeur van de Visscherljschool alhier. Rijksgedelegeerde was kapitein J. H. Götz, lid der examen-commissie voor stuurlieden. Mooie tooh van „W.N.I." Op Hemelvaartsdag werd door de leden van de Katwijksche Muziekvereeniging „U.N.I.", directeur de heer P. C. Lang- muur, met hun vrouwen en verloofden een autotocht naar de Betuwe onderno men. Met twee groote autobussen werd circa 7 uur des morgens vertrokken. Na be zichtiging van de Nieuwe Kerk te Delft, reed men over Gorlchem, vanwaar men genoot van de mooie riviergezichten en daarna koersgezet naar TTel. Hier werd een uur gepauzeerd. Daarna werd, na bezich tiging van de Pyramlde van Austerlltz, via Utrecht langs den Oude Rijn huiswaarts gereden, waar men des avonds laat arri veerde. een ieder zeer voldaan over het geen genoten was. Mej. A. v. d. P, uit de Varkevisser- straat deed bij de politie aangifte van het feit, dat zij is mishandeld door A. O. uit de Roest van Limburgstraat, die haar een klap in het gezicht gegeven had. Te Den Haag zijn geslaagd voor het examen van stuurman op stoomzeevis- schersvaartuigen Arend van Duyvenvoorde Jan van Duyvenböde en Cornells Kraayen. oord; allen leerlingen van den heer C. Varkevisser. directeur van de Visscherij- school alhier Eveneens aldaar zijn geslaagd voor het examen van radio-telegrafist Cornelis de Vreugd en Teunis v. d. Plas; beiden zijn leerlingen van de Visscherljschool alhier. Uitgaande van de afd. Katwijk van den Ned. Chr. Vrouwenbond werd gister avond een demonstratie gegeven in Casa Cara door de Lever's Zeep MIJ. te Vlaar- dlngen. Het bestuur der Katwijksche Reddings- brigadê deelt mede, de Cursus Dinsdag 15 Mei een aanvang zal nemen, |op den zolder van den heer W. TAAT, Han v. d. Hoevenstraat. Heeren en Jongens van 7 8 uur Dames en Meisjes van 89 uur. 1040 HET BESTUUR. LISSE. C. van Leeuwen Jz. f In den ouderdom van 67 jaar is over leden de Directeur der Coöperatieve Boe renleenbank alhier de heer C. van Leeu wen Jz. De overledene is één der oprichters van genoemde Bankinstelling geweest en heeft 27 jaar lang de Bank als bestuurslid gediend; hij was sinds 1920 directeur, welke functie hjj met groote trouw en toewijding heeft vervuld. Vergadering Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. De afdeeling Noordwijk van genoemde Maatschappij hield haar maandelijksche vergadering in hotel Royal. Een fleurige menigte bloemen stond op de tafeltjes opgesteld zooals rozen, seringen, Holiand- sche irissen, lelietjes van dalen, doro- meum, viola Cornutz, aqulllegia, rhodo dendron en een uitmuntende collectie laatbloeiende tulpen. De voorzitter, de heer H. de Boer, opende met zijn groot genoegen uit te spreken over de talrijke aanwezigheid van Flora's 285 „Stop. stop!" riep hij woedend tegen Tom, „houd dadelijk op met dat gefluit. Wat denk je wel? Weet je wel wie je voor je hebt? Denk je dat je een koninklijke olifant zoo beet mag nemen? En een ko ninklijke boodschapper zooals ik zoo mag plagen? Houd er dadelijk mee op, zeg ik je, anders kon het nog wel eens., slecht met je afloopen!" 286 Ja, daarvoor was Tom zelf ook wel een beetje bang, en hij deed dus maar wat van hem verlangd werd. zijn zin had hij gehad, hij had Drakepit zijn booze woor den terugbetaald, en dat was genoeg. En Drakepit was veel te blij. dat Jumbo weer op zijn vier beenen stond, dan dat hij nog boos kon blijven. Bovendien kwam er werk aan den winkel, want daar waren de man pen met de nieuwe kooi, kinderen. Na lezing der notulen werd een schrijven behandeld van de afdeeling Was senaar, waarin deze verzocht (ie door hen gestelde candidaat voor het hoofdbestuur de heer Ruljs te willen steunen, waarvoor een zelfde verzoek was gericht tot de af deeling 's Gravennage en Leerden, Het bestuur beval volgaarne deze candidatuur aan; met alg, st. werd dit advies door de vergadering aanvaard. Het gebruikelijke praatje van den voorzitter, dat bij de leden steeds zoo'n goeden ingang vindt, bestond dezen keer uit een fietstochtje langs onze duinen naar de blnnendulnen in den Rulgenhoek, waar men nog onge repte natuur kan vinden, hoewel het van dalisme ook daar wel merkbaar wordt. In deze zeer kalkarme duinen, goed merk baar aan het veelvuldige schapenzurlng, kan men heele vlakten vinden met de witte akkerhoornbloem, waartusschen de paarsche lathyrus-wik. het driekleurige duinviooltje, waaruit al onze mooie groote pensee's afstammen en het hondsvlooitje, waaruit alle Viola cornuta's komen, een prachtschakeering aanbrengt en ten rechte onze bewondering afdwingt. Als men rondkijkt, is op het oogenbllk de geheele natuur mooi; het Jonge bladgroen onzer boomen, het bruine blad der beuk, dat nu wel op zijn mooist is, onze appel bloesem, de magnolia, maar niet minder onze kastanjeboomen met hun prachtige bloementool. Spr. hoopte dat allen met volle teugen van de schoone natuur zullen genieten. In een korte pauze werden de ingezonden bloemen en planten besproken en aan een keuring onderworpen. Vervol gens werd medegedeeld, dat de chrysan then-stekken a.s. Dinsdag of Woensdag bij de leden welke zich niervoor hebben opgegeven zullen worden thuis bezorgd. In totaal krijgt eiken deelnemer 15 plant jes; deze moeten worden gekweekt boven de grond, zes in Donale potten en zes in potten met een diameter van 20 cM. en de drie reserve-planten naar verkiezing. Het verdient aanbeveling de stekplanten eerst op te planten in kleine potjes, na 14 dagen innijpen tot het eerste volwas sen blad. Als de planten goed ontwikkeld zijn overplanten met kluit ln de voorge schreven kweekpotten; nadien kan men de planten weer Innijpen, doch dit moet met niet meer doen na 21 Juni, daar men dan geen volwassen bloemen meer krijgt. Een dertigtal leden zal aan dezen kweek- wedstrljd deelnemen. Hierna volgde de verloting en de rond vraag, waarna de voorzitter onder dank voor de trouwe opkomst deze zeer vrucht bare en geanimeerde vergadering sloot. NOORDWIJK. Het Noordwij ksch Mannenkoor al hier behaalde op het concours te Reenen een 2en prijs ln de 3e afd. met 296','i pnt. Door B. en W. is ee,n vergunning verleend voor het houden van een col lecte door middel van bloempjesverkoop op 21 Mei a.s. aan het plaatselijk Comité van het fonds tot bestrijding der tuber culose „Draagt Elkanders Lasten". De heer J. van der Weyden, Plcké- straat te Noordwijk Binnen is toegetreden tot de commissie van controle op den op haaldienst van belastinggelden, opgericht door de heeren D. van der Niet en A. C. Meyer. Door den heer C. Th. van der Berg is een adres aan den raad gericht, waar bij deze verzoekt een wijziging aan te brengen in de grenzen van den bij raads besluit vastgestelden kring, waarbinnen verloven A. ingevolge de Drankwet in Noordwijk aan Zee niet mogen worden verleend. Benoemd tot lid van de commissie ln 1934 belast met het afnemen van de acten nijverheidsonderwijs N VII en N VIII de heer H. G. de Boer alhier. OEGSTGEEST. Ook een slaapplaats! Des nachts werd de politie in kennis ge steld van het feit. dat er iemand achter het Groene Kerkje langs den weg lag, dien vermoedelijk een ongeval was overkomen. Bij onderzoek bleek echter dat deze per soon genaamd K S en afkomstig uit Nij megen. teneinde logementkosten te bespa ren daar was gaan slapen. Het viel dus mee! Wij verwijzen naar de kleine adver tentie in dit nummer betreffende den morgen te half elf aanvangende Jeugd dienst in het Groene Kerkje. Belast in 1934 met het afnemen der examens Hoofdacten (plaatsvervangend lid) de heeren M. J. F. Robijns en J. Bovenberg, beiden alhier. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Joseph Maria, d van H. Weijers en H. Brouwer Adriana Maria Teresia, d. van F. H. Homan en S. J. van Wensen Cornelis Nlcolaas Martina, z. van F. C. van der Eist en M. T. van der Kamp Wijnand Jan Dirk, z. van J. D. Kaptein en E. Groeneveld Theodora Adriana Maria Theresia, d. van A. A. Knegt en M. Sohrama. Overleden: Hendrikje Zwiers 69 j. echt genoote van R. van der Lende Abraham Peet 69 j. wedn. van G. Verhoog Hen- drika Goebel 62 j. echtgenoote van J. W. Marbus. Ondertrouwd: A. van den Berk 24 j. en H. M. L. J. Damen 20 j. D. Hoogedoom 25 j. en J. A. Bekebrode 25 j. Getrouwd: G. J. Postma 26 j. en H. E. M. Elferink 23 j. A. J. van den Berg 27 j. en M. Mooienaar 23 j. Loop der Bevolking, Ingekomen: A. Koster, Fl. Schouten straat 22 van Amsterdam Mej. J. A. van Kesteren. Charbonlaan 4 van Bloemen- daal A. v. Duijvenbode, Weltevreden 5 van Leiden A. N. H. Copini en gezin. Hoofdstraat 254 van Hillegom Mej. M. E. van Rijn Kerklaan 26 van Warmond. Vertrokken: H. Dannijs van Hoofdstraat 138 naar Leiden A. C. M. v. d. Bosch van Hoofdstraat 255 naar Noordwij kerhout Mej. M. P. A. Caspers van Hoekstraat II naar Haarlem M. A .Wesseling van Zondag. Leger des Heils: Samenkomsten te in uur voorm. en 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Schouwburg: Ver. Rotterdamsch Hol- stad-Tooneel „Strijders in het Wit". 8 u. 15 nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uot nam. „Boefjes". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater Breestraat, 8 uur nam „Het eiland der demonen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorion- pende voorstelling. „Standvastige liefde". Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nrn „Gevaarlijke klippen". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Vrijdag 11 tut en met Zondag 13 Mei a.s. waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tol Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Blanksma, van Bockcl, Jas- perse, Rassers en Veldhuijzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Bertel, Tel. 3302. Nieuwe Haven 1 naar Voorhout Mej. M. J. v. Schoten van Oude Poststraat 1 naa Llsse Mej. L. van Duijn van v. Heem strastraat 20 naar Leiden W. A. Rofcde en gezin van Hoofdstraat 310 naar Voor hout B. Groeneveld en gezin van Zand- slootkade 23 naar Bedum Mej. M. Moo ienaar van Hoofdstraat 129 naar Naald wijk Mej. M. A. Teernstra van Hoofd straat 241 naar Veldhoven. Sport ten bate van kunst, Ten voordeele van Zang- en Harmoai;- vereenlging „St. Ambrosius" organteert de voetbalvereniging Teylingen asZ dag alhier propaganda-wedstrljdti Hei programma ziet er aanlokkelijk uit. VEURLEIDSCHENDAM. Verslag der Lichtbedrijven. jVij ontvingen het verslag van den tc stand en exploitatie van de gemeen::' pelijke Lichtbedrijven over 1933, waar wij de volgende gegevens wat de afdeeliri Gas betreft, ontleenen: Het beheer wordt gevoerd door ee commissie bestaande uit Burgemeester e Wethouders, een lid van den Raad va Stompwljk en lid van den Raad van Vein Weth. v. Heijningen (Veur) welke i: overleden werd opgevolgd door Weth. d" Koning (Veur). de heer Raaphorst (Veur)' viel uit en werd opgevolgd door de hee Koerts (Veur). Het personeel bestond ui 14 personen, welke ook dienst doen voo het Electr. bedrijf, terwijl nog 43 loss werklieden 420 dagen in dienst warea ook voor het Electr. bedrijf. De afgifte verminderde met 6'/i lichtj en kookgas daalde met 17300 M3„ industrs en verwarmingsgas daalde met 1000 M De toestand van den gashouder is slech te noemen. Gelegd werd 324 meter bu" voor nieuwe aansluitingen. Geproduceerd werd 455120 M3„ waarvoc noodig was 1260.000 Ko. Engelsche kol de opbrengst per 100 Ko. kolen was 35 M3 (v. j. 34.7 M3.). Grootste productie 2 Cct, 1655 M3„ kleinste 26 Nov. 290 M3 Verder werden nog geproduceerd 819.12 Ko. cokes en 71.160 Ko. teer. 100 Ko. kolen leverden 65 Ko. cokes j. 66.4 Ko.) en 5.65 Ko. teer (v. j. 4.4 Ko.) Afgeleverd werden aan licht- en kook gas 181.826 M3„ aan industrie- en m warmingsgas 35.161 M3. voor straatrii lichting 23.775 M3 Verlies 54.176 M3. 11.9 Vo (v. j. 12.2 De calorische waarde was gemióoei 4510. ïn Stompwljk waren 40 lantaarns ffl totaal 119.917 branduren a 2.3 ets yoo verbruik en onderhoud, in Veur 16 DJ taarns met 50.967 branduren a 23 c voor verbruik en onderhoud. Het aantal verbruikers liep terug 1191 op 1179 met een gemiddeld verbru' van 305 M3. De prijs bedroeg over geffo" meters 13 ets., over muntmeters 14 industrie- en verwarmingsgas 6 ets. totale buizennet is 17.837 meter. De winst bedroeg f. 421.26. gevoegd bu reserve bedraagt deze f.1108 72. De balans geeft de volgende cijfers. Activa. Terreinen, gebouwen, mater; etc. f. 258.379.15. Kas en giro f.9™' Rek. Courant Stompwijk f 15.500. f.,3400. Verbruikers etc. f. 22.982.60. Ka f2107.24, Teer f. 909. Cokes en bries 1 Ijzeraarde f. 537.67, Diverse f- 5472.50. taal f. 319.593.49. .«/«li Passiva. Kapitaal Stompwijk f. 135.4.zi. Veur f. 75.322.84. Aflossing Stomp» f. 9046.50 Veur f. 6087.50. Electr be«u f. 69.155.51. Waarborgsommen Rente f. 12.512 91. Diverse Inclusief f. 7011.74. Totaal f. 319.593.49. Opgemerkt zij dat het genoemde ver van f. 611.87, ls omgezet in een winst f. 421.26. o WASSENAAR. Benoemd tot deskundigen voor Ml afnemen der examens 1934 aan de nische Hoogeschool te Delft voor oe deelingen Alg. Wetenschappen. "ef' waterbouwkunde Bouwkunde were en scheepsbouwkunde electrotechnie- scheikundige technologie dr. P. Kreu alhier. jj

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6