K CARAVELLIS PRIJSVRAAG kte Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 11 Mei 1934 Derde Had No. 22741 BINNENLAND. pensioenwetwijziging voor spoorwegambtenaren. l jnhODD van het wetsontwerp. NOG SLECHTS ENKELE DAGEN 1 PRIJS van Fl. 1000.-. uit ned. oost-indie. LE6 'N CIGARET OP TWEE 25 CENT STUKKEN RADIO-PBOGRAMMA. |«ji vernemen, aldus het Hbld. dat bij L Minister van Waterstaat is Ingekomen Et schema van een wetsontwerp, geredi- »rd door de directie van de Nederland se spoorwegen, hetwelk beoogt, de thans moten en toekomstige pensioenen van de horweg-ambtenaren op den grondslag [brengen van de verminderde salaris- men. de toelichting wijst de spoorweg- üe er op dat herzieningen van de .„■egelingen gelegenheid bieden tot inpassing van het steeds veranderlijke iüenspell. pensioenen zijn echter, aldus de di lle gebaseerd op in het verleden lig- mde' salarisnormen, daarbij is geen re ining gehouden met conjunctuurveran- ingen. waardoor de pensioenen in on verhouding komen ten opzichte de verlaagde salarissen. Wanneer __i geen wijziging wordt gebracht zul- "de pensioenen de bezoldigingen van of van die in de toekomst gaan be- iderén, zoo niet overtreffen Die toe- ind kan, meent de spoorwegdirectie niet tden bestendigd. dij herinnert aan de omgekeerde con- Lftmr-beweging in het verleden toen Ifensioenen, door de 40%-veriiooging, op oger peil werden gebracht. Nu de sala- jjntwikkeling in andere richting gaat, jent de directie dat de pensioenen in houding dienen gebracht met de ge- tede levensomstandigheden, get ligt niet in de bedoeling de bevoegd- i tot herziening der pensioengrondsla- l in aile gevallen waarin het loon- l stijgt, of daalt, ook al mocht dit nog t rering zijn, aanstonds te hanteeren. TAts stijgingen of inzinkingen van be- Fzullen daartoe, aldus de toelichting, Jende aanleiding kunnen geven, e maatregelenten opzichte van in zijnde ambtenaren, dienen, meent Jdirectie, ook te worden toegepast ten Tien van reeds toegekende pensioenen jut daarbij spreekt de wanverhouding, feit zij, tusschen pensioen en thans l salaris, het sterkst; h.i. moet die Jterhouding worden hersteld door een ing, waarin, naar de directie meent, J r "'delijks ligt, wijl de tweede we- :hr ;lijke balans van het pensioen- j voor spoorweg-ambtenaren nog een rt aanwijst. i verband daarmede acht de spoor- Igdiiectie het niet te verantwoorden t te gaan met uitbetaling van pen men. berekend op grond van bezoldi- a die voor het tegenwoordige levens- If te hoog moeten worden geacht. door de spoorwegdirectie bij de re- ingediende novelle op de Pen- jmrêt voor Spoorwegamhtenaren-1925, >it om. in: (ermindering met 19°/. van de bedragen I bezoldiging voor de berekening van I pensioen in aanmerking komende, komstig de voor het in werking gr Pensioenwet vastgestelde pensioen en? voor zoover dit betrekking heeft j de tijdvakken, liggende tusschen 30 i 1922 en 1 Januari 1924; pennindering met 11% van de bezoldi- ksbedragen, voor zoover betrekking kiende op de periode van 31 December K tot 1 April 1933; permlndering met 4% van de salarisbe- gen, bepaald voor het tijdvak van 31 1933 tot 1 Mei 1934. de pensioenen die ten laste van het wegpensioenfonds op het tijdstip Urop deze wet in werking treedt reeds raen genoten, wordt, voor zoover zij rroor volgens deze wetswijziging in roerfcing komen, ten bate van het imegpensioenfonds een korting toege- |st, zulks met ingang van het tijdstip, grop deze wet in werking treedt. Peze korting komt overeen met die, be- Wd voor de door dit ontwerp herziene pioengrondslagen en is dus ook respec- Nijk negentien, elf en vier procent, pe pensioenen, op het tijdstip van het wrking treden dezer wet genoten, wor- i, in afwachting van de nadere bereke- met 101» verlaagd, blijkt die kor- te hoog dan wordt het teveel inge- piene gerestitueerd, blijkt ze te gering 1 't te weinig ingehoudene niet wor- nagevorderd. commissie van bijstand van het tomegpensioenfonds, waaraan namens (Spoorwegdirectie het ontwerp werd pinden vóór het bij Waterstaat" is in- piend, gaf te kennen ten deze een af trad standpunt te moeten Innemen wijl Inch met de beginselen ervan niet kan penigen. Dat de pensioenen de con- ptmir-veranderingen moeten volgen, pot in algemeenen zin niet door haar verschreven en zeker niet in de mate, Lrordt voorgesteld. Ft alleen geeft de vastkoppeling van poenen met de conjunctuur een groote ft van onzekerheid voor belanghebben- len voor het Pensioenfonds, doch vol- T de opvatting der commissie is de be- Pde aanspraak op pensioen een een- II verworven, slechts door overmacht r>tbaar bezit. t commissie geeft, op deze gronden, de Fwegdirectie in overweging, haar ont ij terug te nemen. httaan heeft de directie niet voldaan, t' ontwerp, met de toelichting en de ve der commisie van bijstand, heeft Jen minister van Waterstaat toege- Men. I. G. KEESING. G<*n lid meer van de S.D.A.P. k i£*ftant had hooren verluiden, dat l sociaal-democraat I. G. Kee- lütrwÜu van den Raad van Arbeid l-tP n ,86™ M meer zou zijn van de Eailv. i navraaS is het blad gebleken, Iten» lI}derdaa.ti het geval is. De heer oantwo°rdde dat hij inderdaad V j. |eIeer 3 maanden geen lid meer titel i. 'P iSi mecie omdat hy van ten; onze Hegeering bij haar fc'iiS0?!, ike taak r«cht heeft op er- r?"heeft en s',eun vam isder, die be- ...J3® regeeren in dezen ttid beteekent. VRAGEN OVER MINISTERIE ELE CIRCULAIRES. In strijd met autonomie van lagere bestuursorganen en met het recht der vrouw? Het Tweede Kamerlid, mevrouw Bakker- Nort heeft den minister van Binnenland- sche Zaken de volgende vragen gesteld: In de circulaire die 19 Maart 1934 van den minister van Binnenlandsche Zaken is uitgegaan aan Gedeputeerde Staten, wordt in punt 7 en 8 aanbevolen; „vrouwelijke arbeidskrachten, die niet werkzaam zijn in specifiek vrouwelijke beroepen, te vervan gen door mannelijke arbeidskrachten; voor zoover het betreft ambtelijk aangesteld personeel, dit geleidelijk te doen geschie den, terwijl ten aanzien van vrouwelijk personeel, op arbeidscontract werkzaam, zoo noodig onmiddellijk tot vervanging door manelijk personeel kan worden over gegaan". Acht de minister dezen aandrang tot stelselmatige vervanging ook van de on gehuwde vrouwen in overheidsdienst door mannen, niet in strijd: met de autonomie der lagere bestuurs organen, medebrengend het recht op vrije keuze van benoeming van ambtenaren, voor zoover deze bevoegdheid niet door eenig wettelijk voorschrift is beperkt; met het recht der vrouwen om op gelij ken voet als mannen in aanmerking te ko men voor benoeming tot ambten, waarvoor niet in het bijzonder mannelijke arbeids krachten voorgeschreven zijn? AMENDEMENTEN VAN DR. VOS. Op de wijziging van de winkelsluitingswet. Het Tweede Kamerlid dr. L. H. J. Vos heeft amendementen ingediend op het wetsontwerp tot wijziging van de Winkel sluitingswet. Voorgesteld wordt artikel 1. TV, 1, sub c, te doen vervallen en artikel 1, IV, 1, sub d, sub c te doen zijn en als volgt te lezen: „Winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak hetzij visch, hetzij fruit, hetzij een of meer der navolgende waren: brood, banket, suikerwerk, chocolade, consumptie ijs, hetzij een of meer der navolgende waren: melk, zuivelproducten, consumptie ijs, ten verkoop in voorraad zijn, alsmede winkels, waarvoor een slijt-vergunning als bedoeld in 3rt. 1, sub g der Drankwet 1931 Staatsblad No. 476. geldt, gedurende ten hoogste acht achtereenvolgende uren, liggende tusschen 8 uur des voormiddags en 8 uur des namiddags, doch uitsluitend voor den verkoop onderscheidenlijk van visch, van fruit, van brood, banket, sui kerwerk, chocolade en consumptie-ijs en van melk, room en consumptie-ijs, en onder voorwaarde dat in den winkel, zoo danig, dat daarvan ten allen tijde van buitenaf gemakkelijk kan worden kennis genomen, is bevestigd een door of van wege den burgemeester gewaarmerkt ge schrift of drukwerk, waarop duidelijk is kennis gegeven van de uren, gedurende, welke de winkel op Zondag voor het pu bliek is geopend en waarop tevens duide lijk is aangegeven, op welken winkel het geschrift of drukwerk betrekking heeft." HOOGERE AMBTENAREN DER P.T.T. Algemeene ledenvergadering te Utrecht. De algemeene ledenvergadering der Ver eeniging van hoogere ambtenaren der P.T.T. is te Utrecht gehouden. Het jaarverslag van den secretaris, het beleid van het bestuur in het afgeloopen vereenigingsjaar en de rekening enver antwoording van den penningmeester werden zonder opmerkingen goedgekeurd. Het voorstel van het bestuur om de con tributie met f.2 per jaar te verlagen, ont moette grooten tegenstand. Het werd na vrij langdurige bespreking meit groote meerderheid verworpen. Een voorstel van de afdeeling Groningen om aan de van verren afstand komende bezoekers der algemeene vergadering een tegemoetkoming in de reiskosten toe te kennen, werd ten opzichte van de eerst volgende algemeene vergadering aange nomen. Daarna zal beslist worden over een definitieve regeling van dit punt. De aftredende bestuursleden, de heeren H. A. M. van Poppel voorzitter, A. W. J. Stofkoper secretaris, N. de Boer, admini strateur en N. C Sluyk redacteur van het Tijdschrift voor P.T.T., werden by enkele candid aatstelling herkozen. Een inleiding van den secretaris over het onderwerp „Aanwijzingen bij keuze", gaf aanleiding tot een debat over het beleid van het bestuur op dit punt. Tenslotte werd dit beleid goedgekeurd. De vergadering werd besloten met een lezing van het bestuurslid, den heer D. Perry, over den telex-dienst (particuliere huisaansluitingen voor telegrafie en telefo nie op dezelfde lijn. Spr. zette de inrich ting van dezen dienst uiteen en demon streerde de daarvoor noodige toestellen. TANDDAG GRONINGER VEREENIGINGEN. Te Scheveningen. In het Kurhaus te Scheveningen heeft gisteren een gewestelijke bijeenkomst plaats gevonden van Groninger vereeni- gingen uit Zaandam, Haarlem, Leiden, Dordrecht. Voorts was o m. de Hilversum- sche vereeniging vertegenwoordigd. De voorzitter van de regelingscommissie, de heer J. Melles, van „Gruno" van Rot terdam, was verhinderd aanwezig te zijn en werd vervangen door den heer J. W. Oudgenoeg, voorzitter van de Delftsche vereeniging. De landdag begon met een lunch, waar aan 130 deelnemers zich vereenigden. Ver volgens vond er in den namiddag een bij eenkomst plaats, welke de Groningers, ten getale van een kleine driehonderd opge komen. met den gemeenschappelijken zang van „Grönnens laid" openden en sloten. De heer Oudgenoeg sprak een woord van welkom, waarna een zeer gevarieerd pro gramma werd afgewerkt. De heer K. ter Laan, voorzitter van het hoofdbestuur, sprak een propagandarede uit. Verscheidene dames woonden den land dag bij in Oud-Groningen costuum en van het Kurhaus wapperde de Groninger vlag. RECLAME. 914 hebt U de kans, voor een eenvoudigen brief van niet meer dan 100 woorden Fl. 1000.- te ontvangen! ledereen, die Fl. 10.- per woord wil verdienen, kan aan onze prijsvraag meedoen. Rookt de 3 nieuwe Caravellis merken (IRAK 35 ct., BOUQUET 30 ct., ELEGANT 25 ct. per 20 stuks) en schrijft ons welk van deze 3 het meest zal worden gekocht en waarom! Wie het juiste merk aan wijzen en de meest logische redenen geven waarom dit No. 1 wordt, met de juiste volgorde der beide andere merken,, ont vangen de onderstaande belooningen: 2 PRIJZEN van Fl. 250.-. 5 PRIJZEN van Fl. 100.-; Haast UI Uw antwoord moet vóór 15 Mei gepost zijn. Inzendin gen Postbus 642, Amsterdam. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE BOUWVAKARBEIDERSBOND. Algemeene vergadering te Nijmegen. In de voortgezette vergadering van de Alg. Nederlandsche Bouwvakarbeidersbond zijn vele financieele voorstellen van afdee- lingen, na een inleiding van den penning meester, ingetrokken of verworpen. De voorstellen van het bondsbestuur lot vast stelling van instructiebepalingen voor den accountant en controlecommissie en den eersten penningmeester zijn aangenomen. Op voorstel van het bondsbestuur zal uit de nieuw samen te stellen Bondsraad een commissie worden benoemd, die een on derzoek zal Instellen in hoeverre de be staande regeling omtrent toekenning van ouderdomstoelage kan worden herzien en naar de mogelij kheid om te komen tot het scheppen van een vorm, waarbij de geldmiddelen afzonderlijk worden beheerd Deze commissie zal rapporteeren en zoo noodig voorstellen doen aan den Bonds raad. In afwachting van een door dien raad te nemen besluit blijft de bestaande regeling van kracht. Eenige voorstellen van afdeeiingen be treffende salarieerlng van bestuur en personeel werden verwezen naar den nieuwen bondsraad. Naar aanleiding van een voorstel van de afdeeling Surhuister- veen om strijd te voeren tegen elke ver- slechting van den werkloozensteun en welke verslechting van het bedrijf hield de bondsbestuurder G. Klein een inleiding. Hij concludeerde, dat de organisatie voor een drieledige taak staat: 1. te zorgen, dat de onderhandelingen omtrent de arbeids voorwaarden voor het „werkfonds" zoo worden gevoerd dat deze arbeidsvoorwaar den zoo goed mogelijk zijn; 2. dat geen normaal werk bij werkverschaifing wordt uitgevoerd; 3. dat getracht wordt werk dat dreigt in werkverschaffing te worden uitgevoerd, onder het werkfonds te brengen Aan het eind van- de vergadering her innerde de heer Brands er aan, dat de heer v. d. Wal voor de laatste maal het driejaarlijkse!! congres heeft geleid we gens het bereiken van den pensioensge rechtigden leeftijd voor het volgend con gres. Hij huldigde den voorzitter als leider van de organisatie. De heer Noordhof, vertegenwoordiger van het N.V.V. sprak in denzelfden geest; nadat het afgetreden bondsbestuur bij acclamatie in zijn geheel is herbenoemd, sloot de voorzitter het congres. N. R. Crt. REÜNIE OP HET FORT HONSWIJK. Men meldt ons uit Schalkwijk: Gisteren heeft onder groote belangstel ling tusschen de muren van het Fort Honswijk een vriendschappelijke bijeen komst plaats gehad van de voormalige be zetting 19141915 van het Fort Honswijk. Deze bijeenkomst is een groot succes ge worden. Aanwezig waren o.a, de minister van de fensie Mr. Deckers, en de commandant van de vesting Holland, luitenant-gerenaal RoeU. Van de voormalige bezetting was 96% aanwezig. De oud-commandant van de bezetting de heer A. Captijn. werd gehuldigd. Aan de Honswijkers werd ter herinnering het Honswijksche kruis aangeboden. Aan den oud-commandant werd door de bezetting hetzelfde kruis in goud aangeboden. De voorloopige administrateur van de bezet ting, de heer H. A. Wolters, die een be langrijk deel van de voorbereiding heeft verricht ontving uit de handen van den minister het eerekruis ,in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Een telegram van trouw en aanhanke lijkheid werd aan de Koningin gezonden. ALGEMEEN DEMOCRATISCH VERBOND. Het Algemeen Democratisch Verbond heeft gisteren te Utrecht zijn j aarlij ksche algemeene vergadering gehouden. Van verschillende plaatsen in den lande waren schriftelijke bewijzen van instem ming met het streven van het Verbond ingekomen. Voor een aandachtig gehoor sprak eerst de heer J. A. van Sijn te Rotterdam, over „Het streven naar internationale aaneen sluiting als eisch van dezen tijd voor de democratie" en daarna de heer A. van Gent te Waalwijk, onder-voorzitter van het Verbond, over .54 Potjes in de politieke apotheek en nog doodziek". De vergadering betuigde haar instem ming met de gedachten van de inleiders en vereenigde zich eenstemmig met de volgende resoluties. De vergadering van het Algemeen Democratisch Verbond, gehouden de uiteenzetting betreffende de vastgeloopen politiek, besluit de universeel- democratische gedachten met de meeste kracht uit te dragen ten einde te komen tot een sterke verdediging van de rechten van het individu tegenover het dreigende staatsabsolutisme". Besloten werd deel te nemen aan de komende staats- en gemeenteraadsver kiezingen. In een huishoudelijke vergadering was ongewijzigd goedgekeurd het jaarverslag van den secretaris, den heer J. de Wilde te Den Haag. JJft DE POSTVLUCHTEN. Gistermorgen om 4.03 uur is het K.L.M.- vliegtuig de „Kwartel" van Schiphol naar Indië vertrokken. De reis wordt door twee passagiers van Amsterdam tot Athene meegemaakt; een maakt de reis van Amsterdam tot Cal cutta mee, een van Amsterdam tot Jod- phur, een van Amsterdam naar Singa pore, en een van Amsterdam tot Karachi. Het vliegtuig heeft 286.181 K.G. brief post, 5.825 K.G. pakketpost, 95.170 K.G. lading en 5.600 K.G. dienstvracht aan boord. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN VERTEGENWOORDIGERS VAN HAN DELAREN EN INDUSTRIEELEN „HERMES". De Nederlandsche Vereeniging van Ver tegenwoordigers van Handelaren en Indus trieelen „Hermes", welke te Groningen haar tiende jaarvergadering hield, besloot op voorstel van de afdeeling Zaanstreek met algemeene stemmen het volgende te legram aan den minister van Justitie te zenden „De Nederlandsche Vereeniging van Vertegenwoordigers van Handelaren en Industrieelen „Hermes", gevestigd te Am sterdam, in tiende algemeene vergadering bijeen te Groningen, „constateert, dat de handelsreizigers en -agenten reeds tal van jaren gewacht en bij herhaling hebben aangedrongen op een wettelijke regeling hunner rechtsposi tie, „spreekt als haar meening uit, dat in periode van economische depressie, zooals wij deze thans beleven, de behoefte aan een zoodanige regeling door de handels reizigers en -agenten in nog sterker mate wordt gevoeld dan in gunstiger tijden, „betreurt dat ook in 1933 alleszins nood zakelijke wettelijke regeling nog niet tot stand Is gekomen, „verzoekt den minister dringend de ver dere behandeling van het ter zake aan hangige wetsontwerp zoo veel mogelijk te willen bespoedigen. BARON E. VAN ZUYLEN VAN NIJEVELT t In zijn villa te Nice, waar hij gedurende de wintermaanden vertoefde, is 74 jaar oud, overleden de heer E. baron van Zuylen van Nyevelt van de Haar, eere-voorzitter van de K.NA.C. BESOEKI-TABAKSOOGST 1934—'35. Aneta-Holland meldt d.d. 9 Mei. In de jongst gehouden vergadering der Vereeni ging van eigenaren van Besoekische tabaksondernemingen (Vebto) is besloten om met het oog op den nog steeds slechten toestand van de tabaksmarkt voor den komenden oogst (1934351 weer even drastische restrictie-maatregelen toe te passen als bij den vorigen oogst het ge val is geweest. De ondernemers hopen hiermede onder meer te bereiken de tabaksmarkt door geringen aanvoer te beperken en kwantitatief wederom een beter product aan de markt te kunnen brengen waarvan het gevolg moet zijn dat de prijsbasis zoodanig wordt opgevoerd dat deze en voor de planters en voor den handel weder loonend kan worden ge- genoemd. RECLAME. 875 en dan hebf Ge precies de lengte, breedte en dikte van zoo'n handig metalen zakdoosje met 3 "AKKERTJES". Ge hebt er geen last van in Uw vestzak of taschje. Wel kunt Ge last krijgen van Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn of Zenuwpijnen, maar dan kunt Ge die dadelijk verdrijven met de "AKKERTJES" uit Uw zakdoosje. Zakdoo» II Glazen buis met 12 stuks slechts 52 cent 20 cent Ge kunt hieruit 4 x Uw zakdoosje vullen. VOOR ZATERDAG 12 MEI 1934. Hilversum (301 M.). Vara-Uitzending. 8.00: Gramofoonpl. 9.00: „De Notenkra kers", o. 1. v. D. Wins. 10,00: Morgen wijding VPRO. 10.15: Voor arb. i. dl Continubedr.De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins, C. Rijken (declamtie), A. Gerritsen (zang). 12.00: Klein VARA-Ensemble o. 1. v. F. Bakels. 2.00: Causerie over a.s. wereldkampioenschappen turnen. 2.15: De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst. 3.00: Causerie over Jules Ouesde, door Dr. v. Ravesteyn. 3.30: Marie Vos (sopraan) en J. Stroomenbergh (bas-bariton). 4.00: Bontprogramma (gr. pi.). 6.05: Li teraire lezing M. Wolters. 6.30: Gramo foonpl. 7.00: Groningsch uurtje. 8.00: Herh. S.O.S.-Ber. 8.03: Gramofoonpl. 8.20: VARA-Orkest o. 1. v. H. de Groot. 9.00: Toespraak A. de Vries. 9.15: Ver volg Orkestconcert. 10.00: Vaz Dias en VARA-Varia. 10.15: Zang P. Collin. 10.30: De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst 11.00: Vervolg zang. 11.1512.00: Gramofoonpl. Huizen (1875 M.) KRO-Programma. 8.009.15 en 10.00: Gramofoonpl. 11.30: Godsd. halfuur 12.15: Orkestconcert en Gramofoonpl. 2.00: v. d. jeugd. 2.30: Kinderuur. 3.30: Uit de R.K. Universi teit te Nijmegen: Rede ter gelegenheid v. h. 2de lustrum v. h. Stud. Corps Carolus Magnus. 4.15: Reportage onthulling St. Servaes-standbeeld te Maastricht. 5.30: Trioconcert. 6.20: Weekoverzicht. 6.45 7.00: Lezing. 7.15: Gramofoonpl. cau serie. 8.00: Schlagermuziek. 8.30: Vaz Dias. 8.35: Boerenduetten. 8.45: Schlagermuziek en declamatie. 9.45: Boerenduetten. 10.00: Schlagermuziek. 10.30: Vaz Dias. 10.35: Schlager muziek. 10.5012.00: Gramofoonpl. Daventry (1500 M.). 9.35: Morgen wijding. 9.50: Tijdsein, berichten. 10 05: Lezing. 11.20: Northern Studio Orkest o. 1. v. J. Bridge. 12.05: Gramo foonpl. 12.15: Commodore Grand Or kest o. 1. v. Muscant. 1.35: Gramofoonpl. 2.20: Amerikaansche dansmuziek (gr.pl.), 2.50: Het Broadhust Septet m. m. v. B. Davis (tenor). 4.05: Orgelspel C. Dixon. 4.35: Kinderuur. 5.20: Berichten. 5.50: Biljartpraatje. 6.05: Welsh Inter mezzo. 6.25: Causerie. 6.50: Inter view. 7.20: Carol Gibbons en de Savoy Hotel Orpheans. 8.20: Berichten. 8.32: Verslag der golfwedstrijden om den Walker Cup. 8.40: Causerie. 8.55: Fred Hartley's Novelty Kwintet m. m. v. M. Stewart (zang). 9.50: Lezing. 9.55 11.20: Het B.B.C.-Dansorkest o. 1. v. H. Hall. Parijs „Radio Paris" (1648 M. 6.20 en 7.20: Gramofoonpl. 11.20: Goldy-orkest. 7.20: „Mademoiselle PrudTiomme", ope rette van Barlow. M. m. v, orkest o. 1. v. Labis. 9.50: Dansmuziek. Kalundborg (1261 M.). 11.20—11.35 en 12.051.20: Concert uit rest. „Wivex". I.502.20: Gramofoonpl. 2.504.50: Omroeporkest o. 1. v. Reesen. 7.20: Om roeporkest o. I. v. Gröndahl. 8.40: L. Preii's orkest m. m. v. „The merry Four" (zang). 9.5011.50: Dansmuziek o. 1. v. L. Preil m. m. v. „The Merry Four" en V. Fisoher (piano). Langenberg (456 M.). 5.25: Gramo foonpl. 6.20: Blaasconcert. 10.50: Gra mofoonpl. 11.20: Concert. 1.20: Gra mofoonpl. 3.20 dito. 6.20: Gevar. pro gramma m. m. v. orkest en solisten. Rome (421 M.). 8.20: „Francesca da Rimini", opera van Zandonai. Brussel (322 en 484 M.). 322 M.: 11.20: Gramofoonpl. 12.30. Orkestconcert o.l.v. Felleman. 4.20: Gramofoonpl. 5.20: Jazzmuziek. 6.05: Gramofoonpl. 7.20: Salonorkest o. 1. v. Walpot. 8.20: Caba retprogramma. 9.30: Dansmuziek. 484 M.: 11.20: André Felleman's orkest. 12.30: Gramofoonpl. 4.25: Salonorkest. 5.35: Gramofoonpl. 5.50: Zangvoor dracht. 6.20: Gramofoonpl. 7.20: Symphonieconcert o. 1. v. Kumps. 9.30 11.20: Dansmuziek o. 1. v. R. de Kers. Deutschlandsender (1571 M). 7.45: Het Omroeporkest o. 1. v. A. Selo m. m. v. R. Laugs (piano). In de pauze: Causerie. 9.20 en 10.05: Berichten. 10.20—11.50: Populair orkest- en solistenconcert uit den Eden-Daktuin te Berlijn. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 12 Mei. 1ste Programma: Hilversum van 8-24 u. 2de Programma: Huizen van 824 uur. 3de Programma: 8.00—8.30: Hamburg 9.20—14.20: Keulen 14.20—15.20: Ka lundborg 15.2017.20: Deutschl.sender 17.20—19.30: Brussel Fr. 19.30—afl.: Keulen. 4de Programma: 11.2016.35: Daven- trij 16.3517.20: Een der Eng. „Natio- nal"-zenders 17.2020.35: Londen Reg. 20.3521.50: Luxemburg 21.50all.: Londen Reg. De uitzending der R.O.V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; in de plaats hiervan omvat programma 5 der R.O.V. den geheelen dag Daventry. JVjjzigme voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9