ijncn KATWIJK AAN ZEE Aanbevelend: Gebr. MEIRINK iDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 11 Mei 19; UIT DE OMSTREKEN. MORGEN, ZATERDAGMIDDAG 3 UUR OPENING V00RSTR. 33a AGENDA. worden gestild door Aspirin-,® AALSMEER Beroepen. Ds. W. Heerma alhier, ontving een be roep van de Chr. Gerei. Kerk te Sneek. HAARLEMMERMEER. Ernstig auto-ongeluk. De bestuurder van een personen-auto, de heer W. uit Amsterdam, kon op den Kruisweg nabij den Sloterweg in Haarlem mermeer, door het defect raken van een der onderdeelen, het stuur niet meer mees ter blijven, met het gevolg, dat de auto tegen een der tusschen den grooten rij weg en het rijwielpad staande boomen botste. De schok was zóó hevig, dat een achterin zittende dame voorover schoot en daarbij zoo noodlottig terecht kwam, dat zij op twee plaatsen een arm brak. Na voorloopig door dr. B. verbonden te zijn, werd zij naar het Wilhelminagasthuis in Amsterdam vervoerd. De zwaar bescha digde auto werd naar een garage gesleept. 50-jarige echtvereeniging. Op Vrijdag 18 Mei as. zal het 50 jaren geleden zijn dat het echtpaar Pieter Worp en Aaltje Westerkamp. wonende aan den Nieuwemeerdljk nabij Sloten alhier, in het huwelijk trad. In het voortuintje van deze nog krasse oudjes die veler achting genie ten en wie het aan blijken van belangstel ling wel niet zal ontbreken, is in een perk van bloemetjes een aardig beschilderd bord geplaatst met de woorden „Hulde aan het gouden bruidspaar". Ernstige aanrijding. Op den hoek van den Venneperweg en den IJweg had een botsing plaats tusschen een uit de richting Hillegom komende per son-auto en de bestelauto van den heer B. uit Hoofddorp. De schok was zoo hevig, dat de bestelauto in den Vennepertocht terecht kwam en de andere wagen boven het water bleef hangen. De auto van B. werd na genoeg geheel vernield, terwijl de bestuur der zoodanig werd verwond, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen! De andere chauffeur kwam met den schrik vrij. 25-jarig jubileum. Gisteren was het 25 jaren geleden dat de heer B. Weenink, stationschef te Nieuw- Vennep alhier bij de Nederlandsche Spoor wegen in dienst trad. Na eerst eenige jaren chef te zijn geweest van het station te Rodenrijs, heeft hij thans 7 jaar als zoo danig te Nieuwvennep gefungeerd. Van verschillende zijden mocht de jubilaris blijken van belangstelling en vriendschap ondervinden. Autorit voor ouden van dagen. Naar wij vernemen, heeft ook de Oranje vereniging „Badhoevebuurt" alhier, beslo ten een autorit voor ouden van dagen te organiseeren. Voorloopig is de maand Juli hiervoor aangewezen. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Hendrika, d. van L. Buis en J. A. Groenendaal Vincentius, Arnoldus Theodorus, zn. van G. A. Doeven- spek en B. M. Soeter Adriaan, zn. van G. van Wijngaarden en G. Bom Jacoba, d. van W. Struik en G. J. Buis Jan, zn. van J. Wilderom en J. Tienstra Leven- loozen zoon van G. J. Malssan en M. W. Olde Hensken. Ondertrouwd: A. van Limpt, 28 J. en E. Speelmans. 21 j. J. van den Berg, 27 j. en P Visser, 25 j. F. J. Hulsbosch, 31 j. or. M. Verhoeven, 37 j. J. Beers, 23 j. en A. Poen, 22 j. W. M. M. Lommerse, 28 J. en P. J. Teeuwen, 22 j. Getrouwd: J. L. de Boo, 31 j. en H. A. de Hoog, 24 j. C. Schout, 29 J. en J. M. Schönhage, 21 j. J. P. Tesselaar, 29 j. en C. Schönhage, 24 j. E. van den Hazel, 33 j. en D. G. van der Burg, 24 j. W. E. van den Hazel, 30 j. en M. van Wieringen, 30 j. C. van der Spek, 25 j. en G. J. Huls bos. 23 j. Overleden: Wilhelmus Adrianus Antho- nius van Leeuwen. 24 j.. ongeh. zoon van Anthonius C. van Leeuwen. Het Nationaal Zang-concours te Nieuwvennep. Gistermiddag werd onder begunstiging van orachtig weder te Nieuwvennep in Haarlemmermeer het Nationaal Zangcon cours gehouden, georganiseerd door de Chr. Zangvereeniging aan den Sloterweg alhier. Het door den heer Suidgeest welwillend beschikbaar gestelde, achter z'n boerderij aan den Hoofdweg gelegen terrein leverde met de hier en daar wapperende driekleur, de vele belangstellenden en de verver- schingstenten een recht feestelijken en gezelligen aanblik op. Aan het concours dat prachtig van sta pel liep, namen 18 vereenigingen deel, w.o. kinderkoren, gemengde koren, mannen koren, dubbel-mannenkwartetten. dubbel- gemengde kwartetten en dames-sextetten. De heer J. W. Bras, lid van den Raad dezer gemeente, wonende te Nieuwvennep, sprak een openingswoord, riep allen een hartelijk welkom toe en uitte de beste wenschen voor het welslagen van het con cours. De uitslag is als volgt: Afdeeling kinderkoren: De kleine lof- stemte Woubruege, le pr. met 302 pun ten: R.K. Knapenkoor ..Orpheus" te Hllle- gom, 2e pr. met 292 p.: Kinderkoor „Flora" te Hillegom le pr. met 318 p. 4e afd. gemengde koren: „Harpe Da vids" te Nieuwvennep 2e pr. met 289 p.; RK gemengd koor „Internos" te Hillegom 2e pr. met 290 p.; ..Lofstem" te Woubrugge le pr. met 331 p. 3e afd. gemengde koren: „Vito Nuova" te Midwoud le pr. met 340 p.; ,De stem des Volks" te Hillegom 2e pr. met 298 p.: R.K. gemengd koor „Artl et Rellgionl" te Haar lem 3e pr met 241 p. 4e afd. dameskoren: Dames-Sextet „Sine Nomine" le pr. met 331 p. Afd. dubbel gemengde kwartetten: .Kunstgenot" t£ Nieysgyjegm® 2e ffl# 280 p.; „J. s. Bach" te Haarlem le pr. met 340 p. Afd. dubbel mannenkwartetten„Bel Canto" Haarlem le pr. met 327 p.; „Ons genoegen" te Hello le pr. met 333 p.; Apollo" te Alkmaar le pr. met 350 p.; „Crescendo" te Haarlem le pr. met 320 p. Afd. uitmuntendheid mannenkoren: „Postale Mannenzang" te Utrecht 2e pr. met 288 p. Directeurs prijs afd. gem. koren: H. Mastbergen te Nieuwvennep: A. Hofstra te Midwoud en Jac. Jansen te Alkmaar. Het jurylid de heer Nico Hogerwerf, sloot het concours met een hartelijk woord van dank en hulde aan allen die tot het welslagen daarvan hadden medegewerkt en aan al de deelnemende vereenigingen voor de aan den dag gelegde schitterende prestaties. Spr. hoopte al deze vereenigin gen weer te ontmoeten ln 1935 over 2 jaar als er ln Nieuwvennep weder een zang concours wordt gehouden. Naar wij vernemen, ls de 51-jarige gehuwde arbeider M. van Rijn, wonende aan den Spaarnwouderweg alhier die in botsing kwam met de bestelauto van de fa. D. en in zorgwekkenden toestand naar het Diaconessenhuis in Haarlem werd overgebracht in deze inrichting aan zijn ernstige verwondingen overleden. HILLEGOM. Verdronken. Gisteravond is de hulp ingeroepen van dr. Versluys en E.H.B.O. voor een jongetje dat de water was geraakt. Het toepassen van kunstmatige ademhaling mocht ech ter helaas niet meer baten. Het ventje was zeven jaar oud en een zoontje van den heer Philippl, wonende aan den Zllkerdutnweg. Laatste Concert van het Dameskoor. Hillegomsch Dameskoor heeft in de vrij goed bezette zaal van den heer Sistermans een concert gegeven onder leiding van me juffrouw Cor Igesz, uit Haarlem. Er was een mooi lente-programma samengesteld, o.a. „Erster Friihling" van Weidenhagen en ,Im Friihling" van Bargiel; besloten werd met de bekende Donauwellen-wals van Ivanovici, welk nummer herhaald moest worden. Welwillende medewerking ver leenden mevr. Rie van Pel, sopraan, uit Llmuiden en mevrouw Suze Roelofsen Tak uit Heemstede, die de Sonate d, dur van Handel voor de viool speelde, benevens werken van Luzzatto, Gluck en Pugnani. Zij had veel succes! Koor en soliste zijn aan den vleugel begeleid door mejuffrouw Annie Jonkheer. Alle genoemde dames zijn gehuldigd met bloemen. Het concert is uitstekend geslaagd: de luisteraars waren zeer voldaan. KATWIJK AAN ZEE. Veel drukte op het strand. Aangelokt door het zomerweer trokken velen op dezen Hemelvaartsdag naar het strand, waar ouder gewoonte de tentjes weer opgeslagen waren. Het Leger des Heils uit Leiden was met het muziekcorps op het strand aanwezig, waar om 2 uur en 5 uur des namiddags samenkomsten wer den gehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN. De opening der nieuwe R.K. Kleuterschool. Gisterenmiddag had de inwijding en opening plaats der R.K. Kleuterschool. Na dat de kerkelijke plechtigheid was ver richt heette Pastoor Buys allen welkom Katwijk herinnert zich nog den dag van 15 Aug. 1933, aldus spr., waarop de zusters in deze gemeente kwamen en waardig werden ontvangen. Ook voor de bewaar school moesten zij gaan zorgen. God heeft geholpen. God helpt en God zal blijven helpen ln de toekomst. In alles is een bui tengewone medewerking verleend. Dank bracht spr. aan allen die zich voor het werk bijzonder interesseerden en hulp verleenden, met name aan den heer L. v. Paridon, die steeds gratis zijn vervoermid delen beschikbaar stelde en aan de tuin- commissie met aan het hoofd de oude heer Meijer. Ook aan B. en W. en den schoolarts Spr. wenschte de zusters veel succes met deze bewaarsschooi annex naaischool. Van de Bewaarschoolzuster verwacht spr. veel toewijding. Hierna was voor de belangstellenden ge legenheid de school te bezichtigen waar van een druk gebruik gemaakt werd. Onder de vele belangstellenden merkten wij op dr. Hueting, de gemeente-ontvan ger, mevr. van Maanen, lid van de com missie van toezicht op de Openbare Be waarschool. de paters van het Missie college. de moeder en de zusters van „Huize Callao", pastoor Houtman, de architect, mej. v. Mourik, hoofd van de Openbare bewaarschool enz, EJnkelen hadden bericht van verhindering gezonden als de Burge meester, secretaris, wethouders. Wij vermelden dat aannemers waren C. Aanhane en A. C. van Schie. alhier. Voor het glas in lood zorgde de firma Llefkens te Den Haaz: voor het meubilair de Fa. Cooymans—Mes te Wychen. Ijzerwerk der ramen firma Braat te Delft, het schilder werk de firma Vroom te Oegstgeest. Het geheel is uitgevoerd in gele Waalklinkers met paarse plint, het verfwerk in groen geel en geeft en frisch aanzien. De school staat naast de Pastorie en voor het Pa rochiehuis en vormt een geheel met het complex. LISSE. Arbeidsbemiddeling. Bij de Gem. Arbeidsbeurs stonden in de afgeloopen week als werkzoekenden inge schreven: 295 landarbeiders, 6 schippers knechts, 11 timmerlieden. 4 metselaars, 4 opperlieden, 2 schilders, 4 loodgieters, 1 behanger, 1 machinist, 5 chauffeurs, 4 bakkers, 2 rijwielmonteurs, 3 fabrieksar beiders, 2 transportarbeiders, 1 kellner, 2 monteurs, 1 mach. houtbewerker, 2 kan toorbedienden, 1 bankwerker, 1 kabelmon teur, 1 kistenmaker, 1 winkelbediende, 1 incasseerder, 1 kantoorjuffrouw, ln totaal 356 (vorig jaar 2981. Geplaatst werden 14 los arbeiders en 2 schilders. Burgerlijke Stand. Geboren, Antje d. v. J. de Rooij en v. D. v. d. Wetering Andries, zoon van J. Blanken en van J. Mol Pleun Cornells zoon van A. Schravendeel en van C. v. Ginhoven Maria Antje, dochter van T. J. v. d. Wijngaard en van M. de Jong Johannes Jacobus, zoon van Th. J. Was senaar en van J. M. Heerens Rosa Petronella, dochter van C. M. v. d. Meij en van P. Giesbergen Cornells Simon, zoon van C. S. v. Ruiten en van Th. M. Brama. Overleden: Adriana van Vliet, echtge noot* van M. de Graaf, oud 53 jaren Johannes van der Meer, oud 63 jaren. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. P. Raaphorst van War mond I. Janse van Tholen MejG. E. Schalk van Spijkenlsse C. A. Zuidhoek van Voorhout. Vertrokken: Mevr. Gravin van Lynden en Graaf J. C. E. van Lynden naar Noord- wijk Mej. W. G. J. Verhaar naar Am sterdam J. v. d. Meij naar Sassenheim Mej. P. H. M. Ruigrok naar Hillegom W. Goudriaan naar Valkenswaard Mej. E. v. Oeffelen naar 's-Gravenhage F. A. Timmermans naar Voorhout Mej. J. E. en A. H. v. d. Tang naar Bloemendaal. Ingekomen: M. Schippers geb. v. Werk hoven, gekomen van Haarl.meer, Wagen dwarsstraat 34 Mej. J. P. v. d. Pavoordt, van Haarlem, Heereweg 275 Mw. de Wed. Rietfort geb. v. d. Pavoordt, van Haarlem. Heereweg 275 Mej. M. J. Vlut- ters, gekomen van 's-Gravenhage, Heere weg 256 A. C. Onderwater, gekomen van Voorschoten, Loosterweg 6 Mej. G. C. v. d. Berg, van Hillegom, Meer en Hout straat 6 J. M. V. d. Lubbe, gekomen van Voorhout, Heereweg 106. Vertrokken: J. Langelaan, naar 's-Gra venhage Mej. H. J. M. Tolido, naar 's-Gravenhage Mej. W. M. v. d. Oete- laar, naar Bloemendaal Mej. M. J. v. d. Oetelaar, naar Warmond Mej. A. A. v. d. Oetelaar, naar Sassenheim M. A. v. d! Linden, naar Haarlem P. J. Gigen- gack, naar Amsterdam J. J. Rijkenberg, naar Alkmaar K.Kempe en gezin, naar Haarlemmermeer Wed. J. Borst, geb. Ymker, naar Haarlemmermeer A. Kueslag. naar Brummen. Alg. Verg. der Coop. Boerenleenbank. In het gebouw H.B.G. werd de 27e alg. vergadering gehouden van de Coóp. Boe renleenbank, alhier, onder leiding van den oud-voorzitter, den heer J W. A. Le- feber, wegens ernstige ongesteldheid van den heer C van Leeuwen Deze opende de matig bezochte vergadering, waarna de secretaris, de heer J. C. Zanevcld de no tulen der vorige vergadering voorlas. De kassier bracht zijn jaarverslag uit; de cijfers maken over het algemeen een gun- stigen indruk. Met verheugenis deelde de kassier mede. dat het vertrouwen in de Bank bij de leden ongeschokt is. Het aan tal spaarders is dit jaar weer aanzienlijk gestegen. De spaargelden bedragen on to taal f. 1.168.022.42. Het winstsaldo bedroeg f. 15.354.37. Vervolgens werd debalans vastgesteld. Gezien den gunsügen stand van zaken, vroeg de heer J. Montagne of de rentestandaard met llt°lo verlaagd kon worden, welke vraag bij het bestuur in ernstige overweging is genomen. De heeren G. Tromp en C. van Parijs werden bij en kele candidaatstelling herkozen resp. als lid van den Raad van Toezicht en als lid van het Bestuur. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. v. Ormondt, A. v. Buren- laan 16, van Leiden; Mw. J. M. S. Saraber geb. Rosier, Emmalaan 66, van Lelden: P. M. Haak en gez., Borneostr. 1, van Den Haag; J. de Troije, Terweeweg 78, van Ar- nemulden; G. Naoij .geb. van Hoeken, W. de Zwijgerlaan 6, van Leiden', H. Remijn, Endegeest, van Den Haag; J. G. Frederiks en vr., B. v. Griethuijzenpl. 6, van Den Haag; H. D. J. von Bargen, Deutzstraat 7, van Leiden; Wed. W. J. E. Stokvis geb. Broere, Deutestraat 2. van Amsterdam. Vertrokken: J. Brouwer, van Haagsche- straatweg 7, naar Woubrugge, Zuideinde; J. G. Bruijnsteen en gez., van B. v. Grieth. 'pi. 8, naar Amsterdam, Hoofdweg 36; D. Leeman, van Abtspoelweg 3 naar Rotter dam, Hildegardstr. 26; C. O. Weekhout, van Fred. Hendrikl. 2 naar Lelden, Stations weg 2; M. H. Miiller. van Geversstraat 15 naar leiden, J. de Wittstr. 2; W. Wellnk, van Leidschestraatweg 11. naar Lelden, Witte Singel 14. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, zn. van N. Bol en A. v. Duivenvoorde: Krijntje, dr. van J. C. van Rossum en A. Geijteman. Ondertrouwd: Th. Bazal, 31 j. en A. M. Acampo, 32 J. VAN ONS TAPIJT- EN B E D D E N M AG A Z IJ N Zie etalages. Zie uiterst lage prijzen. Verkoop uitsluitend i contant RIJNSBURG. Jaarvergadering Coöp. Voorschotbank en Spaarkas. Bovengenoemde Vereeniglng hield haar jaarvergadering ln het lokaal achter het Weeshuis. De voorzitter van den Raad van Toe zicht, de heer S. Schoneveld, opende met een woord van welkom. De secretaris, de heer C. H. A. Collee las de notulen van de vorige alg. vergadering, die werden goedgekeurd. De verkiezingen hadden tot resultaat, dat met op één na alg. stemmen werden herkozen tot lid van den Raad van Toe zicht de heer J. v. Klaveren en tot lid van het Bestuur de heer C. H. A. Collee. Het verslag van den Raad van Toezicht werd uitgebracht door den heer S. Schone veld. Hij deelde mede, dat de boeken en bescheiden op geregelde tijden zijn gecon troleerd en steeds in de beste orde zijn be vonden. Spr. richtte een bijzonder woord van dank tot den boekhouder, den kassier- penningmeester en den secretaris voor hunne werkzaamheden. Rekening en verantwoording van het Bestuur geschiedde door den boekhouder, den heer J. P. Vergouwen. Hieraan is het volgende ontleend: In den loop van 1933 Is de Instelling erkend als vrije bank en wordt dus niet aangemerkt als Geldschietersbank; daar door valt zij ook niet onder het toezicht van het gemeentebestuur. Over het algemeen was er in al de af- deelingen een kleine teruggang te bespeu ren als gevolg van de tijdsomstandigheden. Dit weerspiegelde zich al dadelijk in de omzet, die echter toch nog ruim 5 ton be droeg. De spaargelden liepen met f.3000 terug tot f. 31.027.06. Er werden 4 nieuwe boekjes uitgegeven. Het aantal spaarbank boekjes bedraagt thans 565. De voorschotrekening toonde een ach teruitgang van f.2000 dat een gevolg was van het besluit van het Bestuur om voor loopig geen nieuwe credleten te verleenen. Behoudens een enkele uitzondering werd de rente vrij geregeld voldaan. Het uit staande bedrag was f. 29.048.10. Het aantal voorschotnemers bedroeg 75. Het aantal aandeelhouders verminderde door overlijden en bedanken met 10 en be droeg op 31 Dec. 1.1. 200. De effecten Heten een klein verlies zien. De reserve bleef op het zelfde bedrag be paald. Evenals het vorig jaar wordt van de gemaakte winst 4 pet. dividend per vol gestort aandeel uitgekeerd. De Chr. Zangver. „Sursum Corda" al hier, dir. de heer Aart Smink, behaalde op het Nationaal Zangconcours te Zeist een eersten prijs. SASSENHEIM. Auto-ongeval. Door het oversteken van eenige wiel rijders moest gisteravond de personenauto N. 37955 bij de Postbrug plotseling uitwij ken en kwam in den tuin van den heer J. B. terecht. Diens hek werd zwaar vernield, evenals de auto, welke vanmorgen weg gesleept moest worden. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. In een daartoe speciaal belegde bij eenkomst in het K.S.A.-gebouw heeft Kapelaan J. M. Velthuljse afscheid geno men van de vereenigingen, waarvan hij geestelijk Adviseur was. Vele hartelijke woorden werden gesproken. De Pastoor werd met zijn benoeming te Tuitjehorn hartelijk geluk gewenscht. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Overleden: Johanna v. d. Zwart-Zwaan, weduwe, 79 jaaT. De collecten in de maand April heb ben in de Herv Kerk opgebracht voor de Diaconie f. 51.32'/»; voor de Kerk f.101; de inhoud der bussen bedroeg f. 15.51'/: en de maandeiyicsche collecte bracht f. 23.91V* op VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Lidewy Jansje, d. van Gljsber- tus Buitelaar en Neeltje Vreudgenüil Cornells Simon, z. van Jacobus Maria van der Kooy en Jacoba Adriana van Egmond. Getrouwd: Willem den Hertog 25 j. Haar lem en Dina Jacoba Prent 28 j. alhier Arle Doorduyn 23 ja alhier en Neeltje Be- suyen 30 j. alhier Albert Rudolph Blok 27 j. Soest en Gerardina Petronella Ger- retsen 23 j. alhier. Overleden: Rijk van Ouwerkerk m. 68 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. van Venetien en vr., Leid- scheweg 195 J, van Lelden J. F. van den Engh en zr„ Veurscheweg 40, van Dor drecht A. van der Meer en gez., Pape laan 116, van Voorburg C. Kemmers, Leldscheweg 179 h, van Den Haag Louise C. van den Hoek, Leldscheweg 174, van Den Haag Claria M. Butti, „Bij dorp", van De Bilt D. Neelemans en gez., Papelaan, van Delft; Wllhelmina de Vries. „Bijdorp", van Bergen (L.i Jan netje Nagtegaal, Veurscheweg 45e, van Wassenaar Johannes Arkenbout. „N. Voordorp", van Den Haag Willem Olie man, 2 br. en 2 zs„ „N. Voordorp", van Den Haag Willempje Jansen, „Duiven voorde", van Leiden C. J. van der Ploeg, Rijndijk 30, van Woubrugge. Vertrokken: F. J, M. Gussenhoven, Voor straat 6, naar Voorhout J. H. van Haaster. Veurscheweg 47. naar Veur Elisabeth van Eek, Veurscheweg 54, naar Lelden Dina J. Prent, Leldscheweg 155, naar Haarlem W. a. Kaltofen, Leld scheweg 117, naar Den Haag a. c. Onderwater, Leldscheweg 98 naar Lisse C. Oosterveer, Papelaan 208, naar Lelden A. Gersen en gez., Wijngaardenlaan 3 j, naar Leiden J. Oosterveer, Leldscheweg 237, naar Lelden Joh. Kling, Leldsche weg 141, naar Den Haag N. L. J. Muller en gez., Wijngaardenlaan 31, naar Wasse naar Arle Doorduyn, Papelaan 64 d, n. Veur Neeltje Besuyen, Burgem. Ver- ntdepark 8, naar Veur Arie de Groot, Leldscheweg 177, naar Gorinchem Th. M. Budding, Leldscheweg 10, naar Lelden H. M, Beyersbergen, Rijndijk 158, Lel den Gerardina P. Gerretsen, Noorthey- straat 9, naar Soest. Zaterdag. In den Vergulden Turk: Buitenge* Vergadering aandeelhouders N.V handel v.h. E. J. Brill. 11 uur voorm Maandag. Schouwburg: Ver. Rotterdamsch Ho» stad-Tooneel „Strijders in het Wit", 8 u nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur j „Boefjes". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en s'nn Trianon-Theater Breestraat, 8 uur nas „Het eiland der demonen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uu Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 8 uur nam. Zondag van 2 uur al doorlöj pende voorstelling. „Standvastige liefce Casino-theater Hoogewoerd 49 8 u.i „Gevaarlijke klippen". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dl apotheken wordt van Vrijdag 11 tot met Zondag 13 Mei as. waargenomen ccd apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8 552. RECLAME. TABLETTEN Uitsluitend verfcrijgboor in de oranie-bondbuitjeitc. I 20 tobt. 70 ets. en oronjezokjes ran 2 tobl. 10a. I Arbeidsbemiddeling. Bij het agentschap der arbeidsbeml ling staan alhier 130 personen als i zoekenden ingeschreven: 9 timmerde 2 metselaars, 3 opperlieden, 10 pooi kers, 2 schilders, 49 land- en tui arbeiders, 17 losse arbeiders, 3 fite werkers, 3 loodgieters, 1 taludrwte, rietdekker, 2 bankwerkers, 1 strass 2 chauffeurs, 1 betonwerker, 2 hout kers, 1 monteur, I electricien, 1 I bediende, 2 schippers, 4 smeden, 11 delsreiziger, 1 surveillant, 1 letterzetter.J loopknecht, 1 schoenmaker, 1 1 bedrijfsleider, 2 werksters, 2 bakkas,| nachtwaker. VEUR. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. A. Cu had in café Al alhier de openbare ve:;« ping plaats van drie perceelen weiland, t legen ln den Rietvinkpolder au I Pottesloot, resp. groot 13 A. 81 c.A.; 2!| 90 cA. en 35 A. en 70 C.A. Koopers zijn de heeren C. J. M. C. i en P. J. Wolters te Voorburg voor f.J VOORSCHOTEN. Begin van Brand. Gistermiddag omstreeks half twee brand gemeld aan den Rijndijk biJC landbouwer A. v. W. Toen de Dranorj onder leiding van den heer A. JW met de motorspuit arriveerde, blees men onder leiding van den heer W. Mtj een begin van brand had gebluscht in T hooiberg waarbij kinderen waarsclilw met lucifers hadden gespeeld. Onder leiding van den Rijksvekr wordt een onderzoek ingesteld. Een vrij gToote hoeveelheid hooi f verloren. o WASSENAAR. Vergadering „Wassenaar en Oinslrtb In het Wapen van Wassenaar hield vengenoemde tuinbouwvereeniglng maandelijksche ledenvergadering. 1 den voorzitter den heer Van Tol *fI'1 allen hartelijk welkom geheeten. J Nadat door den secretaris den neer I der Zalm de notulen waren voorge=-| volgde behandeling van Ingekomen ken. - Door den voorzitter werd een jwr 1 noemd, bestaande uit de heeren H.-1 Jansse. J. v. d. Berg en H. Schipper/'1 het ingezondene voor de uitgescw'i prijsvragen en het puntenstelsel 0' v ren. N Hierop sprak de eere-voorzitter, ae Van Drent over: „Wat in de 'Ji bloeit." id Hij behandelde de koude kas, de si tigde kas en de warme kas. Spr. ze™ J een, waarvoor de koude kas dient e» T het best eigent, en welke mooie en 13 resultaten hiermede zijn te bereiken."] kas mag des winters een mrnimri°,[| peratuur hebben van 40 gr. Fahredn kan voorts steigen tot temperature f 55—60 gr. Fahr. Op de winterm33"! na kan een dergelijke kas steeds J met bloeiende gewassen. Ook T zich bijzonder voor het overwinter vele Kaapsche gewassen enz. - Als overgangskas behandelde spr. de gematigde kas die 'n ratuur mag hebben van 50 gr. - Deze kas is bijzonder geschikt ai gang, hetzij naar de koude, netzo de warme kas. In deze kassen - zonder goed de planten afkomstig wj Griekenland. Afrika, Palestina1 ei -• y zeer geschikt voor varens, orctiio j veel tropische planten zullen zien sen aan de temperaturen van 0.-,b tigde kas. Dat het schermen van „j een eerste verelschte is aeeo r um naar voren komen. Vooral Dia pi

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6