H. M. PIERROT sVi UURWERKEN EN KLOKKEN '5't{ Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 11 Mei 1934 Zesde Blad No. 22741 SPORT. het internationale tournooi van d.d.v. wandelsport. MAARSMANSSTEEG14 SPECIAAL AANBIEDING athletiek. zwemmen. gymnastiek. roeien. motorsport. wielrennen. paardensport. dammen. schaken. SCHAKEN. s p il Pp* H* np^r SCHEEPSTIJDINGEN. j LAWN-TENNIS. TDDIER SLOEG CRAWFORD! De eerste dag van de internationale edstrijden te Amsterdam tusschen de temst.onale Club van Nederland, ustralle (Davisbekerploeg), Japan (Davis, skerploegen de Queens Club van Lon- ,n toonde een duidelijk overwicht van de istrallsche en de Londensohe ploeg. Van elf wedstrijden, die gespeeld werden, jimen de I.C, en Japan er elk één, ter ijl Australië met 5 en de Queen's Club et 4 punten de leiding namen, pat eene winstpunt voor Holland werd fjusld door de overwining van Timmer Crawford, een overwinning, die nleu dij had durven voorspellen. Timmer was uitstekenden vorm, zijn slagen hadden KCt de goede lengte. De eerste set werd er hem met 6—S gewonnen. Crawford hKn er nog niet heelemaal in te zijn, aar in de tweede set was de wereld- inploen 1933 winnaar van Wimbledon jj heerenenkelspel er beter in. Zijn slagen kregen meer vastheid en hij u de tweede set met 6—1. Timmer liet j> niet ontmoedigen en bleef zijn goeden behouden. In de derde set speelde hij zijn beste spel met lage vollies en lange drives. Beide spelers bleven iortdurend achter in het veld, het werd baselineduel, hetgeen den strijd niet aantrekkelijk maakte. Aan spanning jrak het echter niet wan toen Timmer de derde set van 44 op de service Crawford 54 maakte, kwamen er lieven voor een overwinning. Inder- d, op de service van Timmer haalde i op van 1540 tot 40—50. De volgende ,voor Timmer tipte juist over het net, seikbaar voor Crawford. En toen de ïte daarna den bal in het net sloeg, i het eerste winstpunt voor Nederland zakt. Door een ongelukkig misver- [c Crawford dacht n.l. dat deze Xrijd best of five werd gespeeld zal ontmoeting Zondag a.s, nog eens wor- overgespeeld. De uitslag van gisteren ilt echter voor den wedstrijd gelden, li] dit eene winstpunt bleef het dan wat ilmd betreft. De resultaten waren: Jeerenenkelspel: Turnbull (Australië) leembruggen (I.C. van Ned.) 6—4, -1 M»c. Grath (Australië) sl. Hughan (I.C.) 5. 5-6. Quid. (Autralië) sl. Karsten (I.C.) 61, ■6. 6-4. Emmer (IC.) sl, Crawford (Australië) i_o, 6—4. Mier 'Queens Ciub) sl. Miki (Japan) ■1. «-1. Damesenkelspel: Mrs Peters (Queens :b) sl. mej. L. W van Lindon (Japan) 11, 64. 11 Horn (Japan) sl. Miss S. Noel «as Club) 79, 64, 75. Ga Hartigan (Australië) sl. Mej. Bel- (I.C.) 6—3. 7—5. Heerendubbelspel: Sharpe en Tinkler keens Club) sl. Nishimura en Yama- (Japan) 86, 62. ATory en Peters (Queens Club) si. Miki iFuyikuTa (Japan) 6—2. 63. Gemengd dubbelspel: Mrs. Moleworth en irobull (Australië) sl. Mej. A. Kerkhof en tendeer (I.C.) 6—1, 9—7. Australië 5 punten, Queens Club 4 pun- i. Jipan 1 punt. Intern. Club van Neder- li I punt. it 1 WSUAGDE RIJNSTREEKMARSCHEN VAN „D.O.S." (ALPHEN). D( gisteren door de Ohr. sportvereen. 'OS." te Alphen georganiseerde Rijn- [eetmarschen van resp. 40 en 25 K.M. I" een succes geworden, De belangstel- i? aoowel van de zijde van het publiek f van de deelnemers was zeer groot. de 40 K.M. hadden zich pl.m. 150 en w de 25 K.M.marsch pl.m. 130 deelne- trs opgegeven. De start had plaats B»f het Nutsgebouw, waar men de frö- tehool had ingericht voor aanmeldings- •aal en kleedgelegenheid. Reeds lang i den start was er in de omgeving van Nut een groote drukte. De start der HM. had plaats om 1 uur en die der HM. om halfdrle. Over het geheel had wandeltocht een zeer geanimeerd ™>p. Langs het geheele parcours fa door ons gemeld heerschte onder ^deelnemers een opgewekte stemming, m een wandeltempo werd geloopen. tele groepen o.a. „De Oranje Gardé" leiden en de Haagsche Burgerwacht -'den voorafgegaan door een trommel en Het hoofdpeleton dat niet mocht den gepasseerd werd gevormd door de JJ van „D.O.S." De medewerking der «Ie zoowel te Alphen als in de doorge ien gemeenten viel zeer te roemen, Jul die van de leden der E.HB.O. zeer :d geapprecieerd. Als blijk van waar dig heeft de afd. van de E.H.B.O. dan t een herinneringsmedaille ontvangen. K' de 40 K.M.-marsch werd gerust aan iHotel „Concordia" te Woerden en de 25 K.M. aan het beursgebouw te Waven. Te circa 8 uur kwam de eer- wet in Alphen terug. Reeds lang voor tónkomst had zich overal langs den lm" Sroote schare belangstellenden («teld. pl.m. halfnegen waren alle [nemers binnen. Er bleken slechts 3 ''allere te zijn. een toespraak door den leider den ö- W. de Jong, werden de verschil- Dfjjzen uitgereikt. Allereerst werden maividueele prijzen bestaande uit een :""6e draagmedaille uitgereikt, zoomede 'ken" flnna's beschikbaar gestelde l°ï.B.ste deelnemer de pl.m. 10-jarige f.'J Wout lid van D.O.S. die had deel- u2» 5 aan de 25 K.M.-marsch en de ■we deelnemer de 60-jarige heer C. de "weens lid van „D.O.S." kwamen "lerking voor een bijzondere prijs, c tPepsprijzen werden toegekend aan wanje Garde" te Lelden" welke verg. «genomen met 50 leden; deHaag- no£?erwacht'. Jeane D'Arc te Leiden Sik-j* Alphen voor wat de 25 K.M. «treft en voor de 40 K.M.-marsch RECLAME. 928 HORLOGEMAKER HOUTEN SCHOORSTEENKLOK VANAF f. 4.75, MET GONG f. 9.75 BRONZEN SCHOORSTEEN GARNITUUR VANAFf. 7.- aan E.D.O., Alphen; L.W.S.V. Lelden; Padvindersver. Lisse en D.O.S., Alphen. Als grootste groep had de Oranje-Garde uit Leiden een mooien beker in ontvangst te nemen, zoomede een keurige medaille voor de groep die in de 25 K.M.-marsch de meeste propaganda voor de wandel sport had gemaakt. Voor de 40 K.M.- marsch viel voor deze onderscheiding in aanmerking de ver. ED.O. uit Alphen. Een lauwertak beschikbaar gesteld voor de verst komende vereeniging verwierf de Haagsche Burgerwacht. Na de uitreiking dezer prijzen, sprak het technisch lid van de N.U.W. de heer J. v. Santen, zeer waar- deerende woorden tot leider en bestuur van D.O.S. DUAL-MEET ALPHIA—D. O. S. (SCHOONHOVEN). Op het terrein Alphia had gistermiddag een dual-meet plaats tusschen Alphia en D.O.S. (Schoonhoven). De belangstelling was zeer groot. Over het geheel hadden de wedstrijden een zeer goed verloop, dank zij de uitstekende leiding, terwijl goede sport te zien werd gegeven. De heeren- afdeehng van Alphia bleek in goeden vorm en behaalde dan ook zeer mooie prestaties, in tegenstelling met de damesafdeeling, die in de dames van D.O.S. hun meerderen moeten erkennen, wat niet valt te ver wonderen, als men weet dat de dames-afd. van Alphia nog slechts korten tijd bestaat. Na afloop werden de prijzenn uitgereikt door den voorzitter van Alphia, den heer H. Smit. Het bestuur van D. O. S. had als herinnering allereerst een keurige lauwer tak in ontvangst te nemen; de aanvoerster der damesafd. van D.O.S. een lauwerkrans en de aanvoerder van de heerenafd. van Alphia J. Verkerk een mooien beker. Zoo wel bestuur als leden van Alphia kunnen met groot succes op dezen middag terug zien. Hieronder laten wij volgen de eind uitslagen. Heeren. - 100 M. hardloopen: 1. Jos. Verkerk 12 sec 2. H. Megchelse 12,2 sec.; 3. G. Groenendijk v. Roon 12,9 sec.; 4. Sampiemon 13 sec. (allen Alphia-leden). 400 M. hardloopen: H. Megchelse 54,5 s.; 2. Sampiemon 58 sec,; 3. A. v. d. Wagt 58.8 sëc.; 4. J. de Jong 59 sec. (allen Alphia- leden). 3000 M.: 1. C. Heineman (D.O.S.): 2. H. C. Heineman (id.); 3. C. Bijl (Alphia); 4. S. v. Veen (id.). Kogelstooten: 1. G. Groenendijk v. Roon 9,84 M. (Alphia); 2. J. Mulder 9,54 (id.); 3. F. de Vries (D.O.S.); 4. R. Berkhouwer 8,43 (id.). Speerwerpen: 1. G, Groenendijk v. Roon 34.05 M. (Alphia); 2. J. Mulder 33.70 (id 3. F. de Vries (D.O.S.) 28,15; 4. R. Berk- houwer (ld.) 26,91. Verspringen heeren: 1. J. Verkerk (Al phia) 6,09 M.; 2. A. Sampiemon 5,89 (id.); 3. J. de Jong (id.) 5,84; 4. F. de Vries (D.O.S.) 5,47. Hoogspringen heeren: 1. F. de Vries (D.O.S.) 1.70 M.; 2. R. Berkhouwer (id.) I,65; 3. J. Verkerk (Alphia 1,65; 4. A. v. d. Bos (id.) 1,50. Estafette heeren 4 X 100 M (B.-ploe gen) 1. Alphia 50,7 sec.; 2. D O S. 1 min. 20 2 sec. Estafette 4 x 100 M. A-ploegen): 1 Al phia 48,5 sec. (loopers J. de Jong Jr.. A. Sampiemon, H. Megchelse, J. Verkerk)2. D.O.S. 50,1 sec. Dames - 80 M. hardloopen: 1, Nel Kerk hof (D.O.S.) 11,9 sec.; 2. Annie Hartkamp (id.) 12,1: 3 S. v. Wijk (id.) 12,4; 4. Mej. Bruins (id.) 13,2. Estafette Dames 4 x 80 M.; 1, D.O.S. 49.4 sec.; 2. Alphia 52,1 sec. Verspringen dames; 1, Annie Hartkamp 4.04 M. DOS 12 mej. Bruins (DOS) 3.95M. 3. B. v. Wijk (id.) 3,79 M.; 4. mej. Kerk hof (id.) 3.53 M. Hoogspringen dames: 1. Mej. Kerkhof (D.O.S.); 2. mej. Bruins (ld 3. mej.Hart- kamp (id.); 4. mej. Uithol (Alphia). Kogelstooten dames (kogel 5 KG.)1. mej B. v. Wijk (D.O.S.6.95 M.: 2. Marry Bouthoorn (Alohla) 6.78: 3. mei. de Jong- Heemrood (id.) 6.33; 4. A. Uithol (id.) 6,33 M. DE TOUR VAN HET Y NAAR BARCELONA. Wederom damessuccessen. Woensdagavond stratte de Y-ploeg uit Amsterdam voor de tweede maal tijdens haar trip naar Barcelona en wederom werden er fraaie successen, voornamelijk door de dames, behaald. De resultaten waren: 100 Meter vrije slag dames: 1. T. Wagner (Het Y) 1 min. 14 sec.; 2. Carmen Soriano (Barcelona); 1 min. 14,9 sec.; 3. L. Helms (Het Y) 1 m. 200 Meter schoolslag dames: 1. Fransje Hessel (Het Y) 3 min. 13 sec.; 2. E. So riano (Barcelona) 3 min. 22,3 sec., nieuw Spaansch record. 100 Meter schoolslag heeren: 1. H. Paerl (Het Y) 1 min. 24 sec.; 2. Sapos (Barce lona) 1 min. 24,2 see.; 3. Sarano (Barce lona) 1 min. 26,9 sec. 50 Meter vrije slag heeren: 1. Sabata (Barcelona) 28 sec.; 2. H. van Essen (Het Y) 28,4 sec.; 3. Karulla (Barcelona): 4. van Oostrom Soede (Het Y) 28,6 sec. 4 x 100 Meter vrije slag dames: 1. Het Y 5 min. 15 sec. met de dames Wagner (2 maal). Helms en Hessel; 2. Club Nata tion de Barcelona 5 min. 27 sec. Waterpolo: Club Natation de Barcelona- Het Y 6—2 (1—0).. DEMONSTRATIES TE KATWIJK. De groote sportdag, gisteren te Katwijk aan Zee gehouden, is een succes gewor den. Aan de demonstraties namen de vol gende vereenigingen deel: Hercules uit Katwijk aan Zee; Brunhilde, Concordia, Excelsior en Klimop, uit Leiden; D. O S. uit Noordwijk en Hou-Vast uit Alphen a. d. Rijn; Wilskracht en Genie, uit Leiden. Hoofdleider was de heer P. Zuidam uit Alphen. De jury was samengesteld uit de heer en mevr. Metz, Leiden; mej. Kloos terhuis, Den Haag, en de heeren Wasse naar uit Noordwijk en Achter den Bosch, uit Den Haag. In de ochtenduren werden adspirantenwedstrijden gehouden aan rek en brug, met vrije- en ordeoefeningen en paardoefeningen. Tijdens de rust zaten velen op 't groene grastapijt hun meegebrachte eetwaren smakelijk te nuttigen. Toen alle afdeelin- gen met vaandels aanwezig waren, werd de optocht voor een zamenlijke wandeling door de gemeente georganiseerd. Met het vaandel voorop met den leider den heer P. J. van Dam aan den kop, marcheerde de vereeniging „Hercules", gevolgd door de reeds genoemde vereenigingen door het dorp. Het was een lange, schilderachtige stoet, die langs den afgelegóen weg veel belangstelling trok. Begeleid door de Kat- wijksche politie ging het langs den Ouden Zeeweg, Duinoord. Voorstraat, Boulevard, Varkevisserstraat en Nieuwe Duinweg weer terug naar het speelterrein, waar het mid dagprogramma werd uitgevoerd. Zeer velen deden van hun belangstelling blijken. Een muziekauto van De Vries en Stevens zorgde voor de musicale opluistering. Na den opmarsch en het vaandel-defilé, wer den door de heeren en jongens algemeen vrije oefeningen uitgevoerd. Concordia uit Leiden voerde mooie knotsoefeningen uit. Er volgden fraaie boerendansen van Brun hilde. Door de heeren van Hou-Vast wer den staafoefeningen gegeven en werd er aan de hooge brug gewerkt, werk dat ge zien kon worden, evenals de vlagoefenln- gen der meisjes en de rhythmische oefe ningen der dames. Een aardig nummer blijft altijd oefeningen met het springriet, waarmee Concordia voor den dag kwam. Hou-Vast liet nog eens zien. wat de heeren voor krachttoeren konden verrichten aan het hoogrek. De meisjes gaven staafoefe ningen ten beste. Met zeer groote belang stelling werden de verschillende Rhön- rad-oefeningen van Brunhilde aan schouwd. Vermeld mogen nog worden de knotsoefeningen der dames van Klimop en de prachtige standen van Excelsior, Nadat nog algemeene vrije oefeningen door de dames en meisjes verricht waren, was nog een mooi nummer de Handbal-demonstra tie van de Haagsche Kweekschool voor L.O. De uitslag van de jury. wat den optocht aangaat was: 1ste prijs. D.O.S., uit Noord wijk, 60'/! pnt.; 2de prijs, Concordia, uit Leiden, 49 punten: 2de prijs, Excelsior uit Leiden. 49 punten. De uitslag van de Meisjes, 1ste graad was: 1ste prijs, Concordia, uit Leiden, 185'/i pnt.; 2de prijs, Concordia, uit Lei den, 172'/i pnt.: 3de prijs: Brunhilde. uit Lelden, 161'/! pnt.; 4de prijs. D.O.S., uit Noordwijk, 143'/! pnt. De uitslag van de meisjes, 2de graad was: 1ste prijs, Brunhilde, uit Lelden. 173'/! pnt.; 2de prijs, Hercules uit Katwijk aan Zee, 170 pnt 3de prijs, D O.S., uit Noord wijk, 169'/i pnt.; 4de prijs, Klimop, uit Leiden, 160'/i pnt. De uitslag van de jongens, lste graad was: lste prijs, Hercules, uit Katwijk aan Zee, 119'/! pnt.; 2de prijs, Excelsior, uit Leiden, 118 pnt. De uitslag van de jongens 2de graad was: lste prijs. Klimop, uit Leiden, 115' pnt.; 2de prijs, Excelsior, uit Leiden. 113 pnt.; 3de prijs, Hercules, uit Katwijk aan Zee, 96'/! pnt. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE TERDONCK BIJ GENT. Te Terdonck hebben gisteren internatio nale wedstrijden van de Club Nautique Gent plaats gehad, waaraan is deelgeno men door een aantal Nederlandsche ploegen. De gedetailleerden uitslagen luidden; Skiff: 1. De Vries (Het Spaame), geen tijd opgenomen; 2. Harwood (N.A.N.R., Londen); 3. July (Sport Natique de la Marne, Parijs). Twee-zonder-stuurman: 1. De Hoop (Am sterdam) 6 min. 27 sec.; 2. Cercle de Re gatta (Brussel) 6 min. 34 sec.; 3. Socjété d'Encouragement de Sport Nautique (Parijs(. Jonge vier: 1. Cercle de Regatta (Brus sel) 6 min. 14 sec.; 2. Sosiété d'Encourage- ment de Sport Nautique (Parijs)3. Sport Nautique (Brugge); 4. Sport Nautique (Corbeil-Frankrijk); 5. De Anistel (Am sterdam), o LEIDSCHE MOTOR-TOURING CLUB. Gisteren hield de L.M T.C. een plm. 100 K.M.-tourtocht door het Westland, waar aan verbonden was eenig amusement te Hoek van Holland. Te circa 10 uur had de start plaats van het clublokaal, café Hoppenbrouwer. Er werd gereden over Voorschoten, langs de Vliet naar Rijswijk, verder over Waterin gen, Monster, Hoek van Holland, waar o.a. een boottocht plaats had. Vervolgens over De Lier, Den Hoorn, De'ft Den Haag naar het clublokaal. A.s. Zondag 10 uur vertickt de L.M.T.C. voor een tocht naar Amsterdam, en zal esn bezoek gebracht worden aan Schip hol enz. JAARVERGADERING DER K.NJM.V. Organisatie der kampioensrittcn ongewijzigd. De algemeene ledenvergadering van de Kon. Ned. Motorwielrtjders Vereeniging is gehouden in Hotel de l'Europe, te Utrecht. De voorzitter, de heer mr. J. G. A. van Geldrop Meddens, opende de vergadering met de mededeeling, dat na gehouden besprekingen met den Renners-bond, eenige schorsingen waren opgeheven. Het ledental is iets teruggeloopen. De financieele toestand is gunstig. De heeren H. A. van der Horst (perio diek aftredend) en dr. P. J. Sluyter, die bedankt had, werden bij acclamatie als bestuurslid herkozen. Tot leden van de financieele commissie werd gekozen de heeren E. Gerzee, J den Engelsen en M. T. A. Diesbergen, en tot plaatsvervangende leden de heeren Visser, P. J. Nortier en K. Citroen. Tot leden van de commissie tot herziening van het huishoudelijk regle ment werden gekozen de heeren mr. J. G. A. van Geldorp Meddens. P. J. Nortier en J. Moos. Vervolgens kwam de organisatie van de Kampioensritten ter sprake; de heer Van Vlijmen keurde het dit jaar gevolgde sy steem ten sterkste af. De heer M.Bakker, lid van het Dag. Bestuur, deelde mede, dat de commissie voor betrouwbaarheids- ritten een verandering van systeem, nu het seizoen reeds begonnen is, niet moge lijk acht. Een voorstel tot wijziging werd vrijwel unaniem verworpen, zoodat het be staande systeem onveranderd in werking zal blijven gedurende dit jaar. Namens de commissie, die de mogelijk heden van een contributieverlaging in studie genomen heeft, deelde de heer P. J. Nortier mede. dat deze commissie geen resultaten heeft bereikt. Zijn voorstel, de commissie te ontbinden, werd aangenomen WEDSTRIJDEN TE GOUDA. De uitslagen van de gisteren te Gouda gehouden wedstrijden, waaraan ook door een aantal buitenlanders werd deelgeno men waren als volgt: Sprintwedstrijd voor prof en onafhanke- lijken over 4 ronden: 1. Pijnenburg (Ne derland); 2. v. d. Leur (Nederland); 3.'de Graeve (Roesselare, België); 4. Schoen (Duitschland). 5 K.M. achtervolging: Slaats (Waalwijk) liep 53 M. in op Van Hout (Eindhoven) in 6 min. 53.8 sec. Afvalwedstrijd voor profs en onafhan- kelijken: 1. Riethoven (Leiden); 2. Ver schoor (Noordwjjkerhout)3. Gilliet; 4. Wilschut (Den Haag). 100 K.M. koppelwedstrijd met 8 klasse menten: 1. PijnenburgSlaats in 2 uur 23 min. 33.8 sec.. 21 pnt.; 2. Schoen-Buschen- hagen (Duitschland) 8 punt. (op 1 ronde); 3. Rauseh—van Hout 25 pnt. (op 4 ron den): 4. Wildschutv. d. Leur 10 pnt. (op 4 ronden); 5. RiethovenVerschoor 14 pnt. (op 5 ronden). CONCOURS OP DUINDIGT. De resultaten van de op Duindigt gehou den rennen en draverijen luidden als volgt: Elianeprijs, prijzendraverij 4e klasse over 1740 Meter: 1. Willy S. (eig. E. G. In 't Veen); 2. Xenia G. (eig. W. J. v. Look). Emeraudeprijs, prijzendraverij le klasse over 2020 Meter: 1. Saffier (eig. P. Kra mer); 2. Irosides (eig. Stal Woudestein). Ermitaorijs. prijzendraverij 4e klasse over 2040 Meter: 1. Xenla G. (eig. W. P. V. Look); 2. Willy Duffy (eig. Stal Holland). Vijfde Heerrijdersprijs, handicap le klasse over 20-00 Meter: 1. Begonia (eig. J. Jongejan): 2. Diamant (eig. Stal O.) Evergreenprijs, serieprijzendraverij le klasse over 2000 Meter: 1. Xuthus (eig. Stal X.); 2. Tamjy See v. Kerrigan (eig. H. L. Nijveld). Epsomprijs, ren op de vlakke baan over 1100 Meter: 1. Elass (eig. M. J. v. d. Velde); 2. Inardo (eig. H. de Boer). SIMULTAANSEANCE. Woensdagavond hield de heer J. V. d. Ham uit Rotterdam een simultaanseance voor de Katwijksche Damclub. De simul- taanspeier wist in 2 uur tijds van de 25 borden, waaraan gespeeld werd 20 par tijen te winnen. Hij verloor er 4 aan de heeren C. J. de Jong, J. Touw, D. de Best en C. Wassenaar, terwijl de heer A. Was senaar remise bereikte. BODEVA-BEKERWEDSTRIJD DER DAMCLUB LEIDEN. De Bodeva-bekerwedstrijd zal Dinsdag 15 Mei in „Oud-Hortuszicht" beginnen. De inschrijving is geopend tot 15 Mei bij den heer Van der Stel, St. Aagten- 32 Er wordt eiken Dinsdag gespeeld, dos avonds om 8 uur. BOGOLJUBOW—ALJECHIN REMISE. De 14e partij tusschen Bogoljubow en Aljechin was na 54 zetten remise. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN HAAGSCHEN SCHAAKBOND. De uitslag van dezen wedstrijd, die op Woensdagavond en Donderdag in het Na tionaal Schaakgebouw te 's-Gravenhage werd gehouden, is de volgende: In de lste groepen behaalden G. Bosscha en J. Geusebroek evenveel punten, n.l. 2. Beiden wonnen één partij en speelden in de beide andere gelijk. Een beslissings partij zal uit moeten maken, wie No. 1 uitkomt. In de tweede groep was Ouwerkerk niet bijzonder op dreef, hij verloor twee par tijen en maakte de derde remise. Ook in deze groep ?al waarschijnlijk nog een be- sllsslngspartij gespeeld moeten worden In de derde groep won A. W. Hamming alle drie partijen en kwam daardoor on geslagen als No. 1 aan. Goede oplossing probleem Weenlnk van de heer van der Linden; van probleem Orlimont van de heer Sehrama. De driezet van Marte et Arte zal Ik de volgende maal behandelen. Het volgende probleem werd mij ter plaatsing toege zonden. PH. J. VAN DER LINDEN (original). K" ''ii mm §gp ma '0?., mm Wit begint en geeft mat ln twee zetten. Wit: Kh5, Dh4, Td4 en f7, Lb7 en d2, Pg5 en g7, pi f3. Zwart: Ke5, Dc5, Ld5, Ph3. Hier volgt de vijfde partij uit de match om het wereldkampioenschap van Dr. Aljechin en Bogoljubow. Bogoljubow Aljechin 1. d4 d5 2. c4 dc4: Men kan het gambiet aannemen, mits men dan de c pion niet verdedigt. 3. Pf3. Pf6 4. e3 c4 5. Lc4: e6 6. 0-0 Pc6 7. Fc3 Le7 Na De2, wat tot voor kort mode was, volgt a6 en b5. 8. dc5: Ddl: 9. Tdl: Lc5: Wit benut dit tempo tot vleugelaanval. 10. a3 Ke7 Zwart acht de koning in het centrum sterker. 11. b4 Lb6 12. Lb2 Td8 13. Td8: Ld8: 14. e4 Ld7 Wit meent in het centrum te moeten op rukken. 15. Ld3 h6 Wit dreigde e5. Pg4 lijkt echter beter. 16. e5 Pe8 Na Pg4 volgt nu h3. Wit staat nu niet fraai. 17. Tdl Lb8 18. Fe4 a6 19. Lc3 Pc7 Wit wil a4 en b5 spelen. 20. Pd6 Pd5 21. Lb2 Pd8 22. Le4 Lc6 23. Pd4 Lc7 24. Tel Kd7 Zwart verdedigt zich keurig. 25. Pc6: bc8: 26. Pc4 a5 De witte damevleugel moest vast gelegd, 27. b5 Tb8 Na cb5: kan Pe3, Ta6, Pd5:, ed5:, Ld5:. 28. bc6:t Fc6: Beter lijkt a4. voor wit. 29. g3 Tb5 30. Tdl Tc5 31. Ld3 Ke7 32. f4 Pb6 33. Pd6 Pa4 Na Ld6:, ed6:, Kd6: komt Lh7:f. 34. Lal Pc3 35. Tfl Ld6: Beter was Lc3:. Dit kost een pion. 38. ed6:t Kd6: 37. f5 ef5: Beter lijkt e5. 38. Lf5: Pd4 39. Ld3 f5 40. Kg2 g8 41. g4 fg4: 42. Lg6: Pf3 43. Ld3 h5 Pe5 schijnt beter. 44. Tel Ph4t 45. Khl Pe4 46. Tc5: Pf2t 47. Kgl Ph3f 48. Kfl Kc5: 49. La6 Pf3 50. Kg2 h4 51. Lf6 remise. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. HALCYON LIJN. STAD ZAANDAM, 8 Mei van Savona te Civita Vecchia. OIIJ NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, Batavia naar Genua, 9 Mei van Colombo. MIJ OCEAAN. MELAMPUS, Java naar A'dam, pass. 9 Mei Gibraltar. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. TARAKAN, 9 Mei van Balik Pappan naar Pacific Kust, KON. NED STOOMBOOT MIJ. ACHILLES, 9 Mei van Genua n. Alexandria HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. AMSTELKERK, 8 Mei van Freest-own naar Dakar. o DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN JONGE ANTHONY, Carthagena naar Londen en R'dam. pass. 8 Mei Gibraltar. ST. ANNALAND, 9 Mei van Newcastle te Sluiskil. MURENA, 7 Mei van Stockholm te Ham burg. KATENDRECHT, R'dam naar Tuapse, pass. 8 Mei Instanboul. WOENSDRECHT. 9 Mei van Londen te Preston. JONGE ELISABETH Antwerpen n. Barce lona, pass. 9 Mei Vllssingen. ST. PHILIPSLAND, 8 Mei van de Tyne te Kopenhagen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 19