Nereus wint de Varsity. LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Vrijdag 11 Mei 1934 Uitsluitend successen van Nereus en Triton FRANKRIJK B—NEDERLAND B 2—1. EEN VERDIENDE NEDERLAAG. Het Nederlandsche B-elltal heeft den wedstrijd te Rijssel tegen het Fransche B-elftal met 21 verloren en deze neder laag was verdiend, wijl de Franschen in telligenter en sneller speelden dan onze vertegenwoordigers, die uitgezonderd Bas Paauwe en na de rust Lelieveld, maar matig hebben voldaan. Het Fransche elftal vormde een beter geheel en zijn overwinning zou waar schijnlijk grooter zijn geweest, indien het schieten van de Fransche voorhoede even goed was geweest als het samenspel. Overigens was het een zeer ongeanimeer de wedstrijd, waarin van Fransche zijde na de rust bepaald unfair gespeeld werd. De ploegen zagen er als volgt uit: Nederland B: doel: Pöttgens (Mirandal; achter: Pienter (Be Quick, Groningen), Lelieveld (V.U.C.); midden: van Maren (A.D.O.). B. J. Paauwe (N.O.A.D., Graaf land (HB.S.)voor Vrauwdeunt (Feijen- oord). Slot (D.W.S.), Lagendaal (Xerxes), Schoemaker (Quick, Den Haag), v. Nel len (D.H.C.). Frankrijk B: doel: Liense (R. C. Sete); achter: Caron iR. C. Calis), Gonzales (F. C. Fives): midden: Gabrillarques (F. C. Sete), Desrousseaux (Tourcoing), Beau- court lOlympique Lillois); voor: Liberati (F. C. Fivesh L. Laurent (Club Athlétique ParisI. Courtois (F. C. Sochaux), Chauvel (F. C. Roueni. Buge (Excelsior). Door een fout in onze verdediging kon den de Franschen na twee minuten reeds door Buge met een fraaien kopbal de lei ding nemen (10). Voor de rust bleef het initiatief meestentijds van de Franschen uitgaan, ofschoon de sporadische aanval len der onzen wel kansen op den gelijk maker boden. Zes minuten voor de rust bracht Cour tois den stand op 20. Het eerste kwartier na de hervatting was geheel voor Holland en reeds spoedig maakte Vrauwdeunt een tegenpunt uit een voorzet van van Nellen (21). Daarna werd het spel onaangenaam hard en het voortdurend onderbreken voor vrije schoppen deed het spelpeil dalen. Behoudens in het tweede kwartier na de pauze waren de Nederlanders sterker, doch zij slaagden er niet in gelijk te maken. Een derde doelpunt der Franschen werd door den Belgischen scheidsrechter Swil- len op appèl van onzen grensrechter Mateboer geannuleerd. DE KAMPIOENSCOMPETITIE. VELOCITAS—HERACLES 2—L In een door beide ploegen weliswaar slecht gespeelden doch desniettemin bui tengewoon spannenden wedstrijd is Velo- cltas er te Groningen in geslaagd met 21 van Heracles te winnen en daarmede haar eerste overwinning in dit kam- pioens-toumooi te behalen. De elftallen deden weinig voor elkander onder. Het vertoonde spel kon maar matig bevredigen en stond op laag peil: het was slordig, ondoordacht en vaak te doorzich tig. Bovendien werd er vooral in de tweede helft erg forsch gespeeld, hetgeen het ge heel niet ten goede kwam. Beide voorhoeden brachten er voor doel weinig van terecht, vooral Heracles heeft enkele mooie kansen gemist en ook al werd er geschoten, dan was het nog buitengewoon slecht. Zoowel Velocitas als Heracles hadden uitstekende doelverdedigers. die telken male door hun energiek ingrijpen enkele zeker schijnende doelpunten hebben voor komen, al beging de Groningsche doelman evenals het vorige jaar de groote fout onnoodig veel weg te trappen in plaats van te vangen, hetgeen Velocitas dan ook de eerste goal heeft gekost. Dat gebeurde in de eerste seconden na den aanvang. De Groningsche backs trapten finaal over den bal heen en hoewel de uitloopende Kolthof alle gelegenheid had den bal met de han den te stoppen, knalde hij het leder kei hard tegen Brink aan. waardoor de bal in het verlaten doel terugsprong. Niet teleugesteld door dit voor hen zoo ongelukkige begin zetten de Groningers er alles op den achterstand in te halen. Fanatiek zooals steeds bestookten zij de Almelosche veste, talrijk waren de scher mutselingen, die voor het Heraclesdoel vielen te noteeren. Bij een dezer maakte Schipper binnen het strafschopgebied hands, waarvoor een penalty werd toege kend. Bonsema scoorde hieruit na 8 minu ten spelen den gelijkmaker 11. Vermeldenswaardige feiten deden zich voor de rust vrijwel niet voor. Reeds in den aanvang van de tweede helft gaven verschillende spelers teekenen van vermoeidheid. Vooral de Groningsche middenlinie verslapte, hetgeen niet weg nam, dat reeds dadelijk de Groningers overtuigend sterker waren. Het gelukte tenslotte Warnders na een klein kwartier zijn club met een onhoudbaar schot de leiding te geven 21. Van dat moment af werd het spel nog minder. Af en toe waren de Oostelijken sterk in de meerderheid, doch ook zij schoten merkbaar slecht, dat resultaat uitbleef. Het einde kwam met den stand 21 voor Velocitas. o WEDSTRIJDEN OP HET A. S. C.- TERREIN. A.s. Woensdagavond om 7 uur wordt op Ihet AjS.C.-terrein een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen het Leidsch K.N.V.B.-elftal en de Haagsche eerste klas- ser H.B.S., waarvan de opbrengst ten goede komt aan den Bloedtransfusie-dienst. De leiding van den wedstrijd berust bij mr. van Bisselick. Op Tweeden Pinksterdag des middags om 2 uur wordt eveneens op het A.S.C.- terrein een liefdadigheidswedstrijd ge speeld tusschen de beide eerste klassers D.H.C. en V.S.V. Het batige saldo komt het Speeltuinwerk van „Westerkwartier" ten goede. TRAMBOYS. Morgen te halfdrie speelt N.Z.H.T.B. een vriendschappelijken wedstrijd tegen Fabr.- arbeiders op haar terrein aan den Wasse- naarscheweg. ROTTERDAMSCH ELFTAL VERLIEST VAN CHELSEA. Eergisteravond heeft op het Spartater- rein te Rotterdam, het Rotterdamsche elfal van de Engelsche le klasser Chelsea met 41 verloren. De Rotterdammers hadden slechts een zwakke ploeg in het veld, daar verschei- denen verhinderd waren, in verband met den voetbalwedstrijd NederlandFrank rijk en den wedstrijd Frankrijk BNeder land B. Chelsea verscheen met nagenoeg haar volledig eerste klasse-team. Reeds na twee minuten maakte Mills het eerste doelpunt voor de gasten. Na tien minuten vergrootte Oakten door een strafschop wegens hands den voorsprong. Na een half uur maakte dezelfde speler er 30 van. Vijf minuten later gaf Mills Cohen voor de vierde maal het nakijken. Na de rust deed Chelsea het kalmer. Zij maakte er exhibition-voetbal van. Af en toe kregen de Rotterdammers gelegen heid een aanval te ondernemen, maar vooral hun middenvoor van Oort speelde een zwakke partij. Niettemin slaagde hij er vijf minuten voor het einde in. na een algemeen opdringen der voorhoede, een tegenpunt te scoren. Het einde kwam met een 41 overwin ning voor de gasten. HONGARIJE—ENGELAND 2—1. Een verdiende zege van de Hongaren. Voor 40.000 toeschouwers kon Hongarije gistermiddag te Boedapest van Engeland met 21, nadat de rust met blanken stand was ingegaan. De zege der Hongaren was verdiend. De ontmoeting vond plaats onder leiding van den Italiaanschen scheidsrechter Bar- lassina. Aanvankelijk waren de Hongaren sterker doch tot doelpunten konden zij het niet brengen. De Arsenalspeler Hap- good op de backplaats speelde schitterend en wist vele Hongaarsche aanvallen te breken. De Engelschen speelden in for matie. Twaalf minuten na de hervatting scoor de Toldi van tien meter afstand met een fraai schot. Na ruim 20 minuten wist Hon garije den voorsprong te vergrooten na prachtig samenspel van den linkervleugel, üit een crimmage scoorde Tilson een te genpunt, waarna niet meer gescoord werd. De Engelsche spelers protesteerden her haaldelijk tegen de beslissingen van Bar- lassina. Zij waren het met diens opvattin gen niet eens. SERIE-WEDSTRIJDEN „LUGDUNUM". Bovenstaande wedstrijden werden giste ren, Zij het in beperkt aantal met het oog op den interland wedstrijd, voortgezet. De volledige uitslagen zijn: 2e afd.: L.F.C. 4—Zuidwijk 1 2—0; D.V.S. 3Roodenburg 2 41. 5e afd.: Lugd. (a)Lugd. (b) 20. 6e afd. (a): RoodenburgLugd. (a) 4-1. Zuiderkwartier (a)—L.F.C. (a) 34. 6e afd. (b): Zuiderkwartier (b) D.V.S. (b) 04: Lugd. (c)Sportman (b) 4—3. EEN NIET-ALLEDAAGSCHE WEDSTRIJD Gymnasium-leeraren versus leerlingen. Gymnasium onder aanvoering van den rector had Woensdagmiddag de stoute schoenen aangetrokken en de leer lingen uitgedaagd tot een voetbalwed strijd. Dit hartstochtelijk, schoon onbloe dig treffen vond op het A.S.C.-terrein plaats ten aanschouwe van een talrijke en luidruchtige schare gymnasiasten en eenige zwijgende, maar daarom niet min der hartelijk medelevende leeraren, wien de voetbalkiel per sé niet meer om de schouders wilde glijden. Tot on-eer van het docentenkorps dient trouwens gezegd, dat het aantal voetbal-fahige vertegen woordigers slechts vijf bedroeg, zoodat de overige plaatsen moesten worden aange vuld door oud-leerlingen en scholieren uit de hoogste klassen. De kwaliteit der re presentatie liet daarentegen niets te wen- schen over. Rector Bosselaar jongleerde met het bruine monster als werkte hij in een circus; vóór hem toonde ir. Lagaay tac tisch opstellen verre te verkiezen boven hard loopen, terwijl zijn partner, de heer van Rossum, behalve door zijn „shorties" opviel door voortreffelijk kopwerk. Bij zondere vermelding verdient verder nog het optreden van dr. Wartena, die zijn blakend enthousiasme zelfs nog een keer moest bekoopen met een onzachte aan raking met Moeder Aarde en dan was er last not least, de heer van der Veer, die zich meer in het horizontale dan in het verticale vlak voortbewoog, doch deson danks op vele plaatsen in het veld is ge signaleerd. In dit milieu speelde de oud gymnasiast Bronsgeest een nuttige partij voetbal. Over den wedstrijd het volgende; De docenten begonnen goed, zetten een 01 achterstand zelfs om in een 3—1 voorsprong, doch bij de rust was de stand weer gelijk (3—3). In de tweede helft scoorden beide partijen nog eenmaal en toen kort voor het einde de leeraren een hoekschop kregen te nemen en een toe schouwer zich van die taak kweet, „om dat de rechtsbuiten zoo lang wegbleef", werkte Pel Jr. het leer over de doellijn. Aldus bleven de docenten met 54 de baas over hun pupillen, die hen na af loop op de schouders naar de kleedka mers droegen. Booze tongen fluisteren, dat de jongelui hebben laten winnen om aldus de leera ren gunstig voor zich te stemmen, maar wij voor ons gelooven daar niets van. Scheidsrechter Pel luidde den wedstrijd in volkomen harmonie met de prettige Jammer alleen, dat de gastvrijheid van het A.S.C.-bestuur op zoo onjuiste wijze beloond werd door al te uitbundig enthou siasme van den scholieren-aanhang, het geen de tribune moest ontgelden. C. G. W.—LEIDSCH DAGBLAD. Voor de C.G.W.-serie-wedstrijden wordt hedenavond om 6 uur bovengenoemden wedstrijd gespeeld op het Sportman-ter rein. Scheidsrechter is de heer Hlllebrand. QUICK BOYS I—STORMVOGELS n 6—4. De publieke belangstelling was ongekend groot. De gastheeren probeerden een an dere opstelling, die zeer goed voldeed; er ging veel meer kracht van de aanvalslinie uit. die ongetwijfeld stukken productiever was dan de vorige, terwijl de halflinle, waarin H. Barnhoom weer opgenomen was, zeer goed werk verrichtte. De achter hoede was, als altijd, zeer goed en keeper Buys deed ook dezen middag weer uitste kend werk; zelfs had hij verschillende open doekjes in ontvangst te nemen. De Stormvogels speelden niet onverdienste lijk, waren snel en tactisch, maar het schieten was niet bijzonder goed, terwijl de achterhoede der gastheeren bijna een onoverkomenlijk struikelblok bleek te zijn. Stormvogels heeft het eerst den zwak ken wind in den rug en de zon in het gezicht en trekt direct ten aanval. Als er ongeveer 10 min. gespeeld is zet Quick Boys een mooien aanval op. waaruit J. Verkerk met een hard schot doelpunt. 1—0 De Vogels pakken de zaken dan wat beter aan, en goed combineerend, soms van vleugel tot vleugel, gaan zij op het blauw witte doel af en spoedig is de stand ge lijk; direct gevolgd door een tweede doel punt, en eer de strijd een half uur oud is, is, de stand met een schot via de dek- lat 3I in het voordeel van de Vogels. Quick Boys komt er dan weer beter in en de keeper der gasten wordt aan den tand gevoeld. Als Verkerk eens rakelings naast gekopt heeft, is het A v. d. Plas die uit een voorzet van J. Pluimgraaff onhoud baar den achterstand verkleint tot 32. Na de rust trekt Quick Boys ten aanval en 10 min. na de rust is de stand door A. v. d. Plas gelijk. 33. De strijd gaat ntooi gelijk op. Weer is het Quick Boys dat het eerst doelpunt als Verkerk een zachten schuiver lost, die de keeper ver keerd beoordeelt. De bal stuit over zijn hoofd in het net. 43. Kort daarop maken de gasten weer gelijk en dan ontstaat er een vinnigen strijd om de leiding. De Stormvogels-keeper houdt een strafschop, maar het is uitstel van executie, want als Nijenboer den bal uit een corner voor doel brengt is het Verkerk die met een kopbal de leiding voor zijn club herovert. 54. De gasten doen al het mogelijke om ge lijk te maken, doch de achterhoede van Q. B„ goed gesteund door de halflinie is safe. Als er nog 10 min. te spelen is, gaat J. Pluimgraaff er van door; een scherpe voorzet: en weer is het A. v. d. Plas, die onhoudbaar de bal in de vijandelijke touwen knalde. 64 Na eenige aanvallen van weerskanten, fluit de heer Graafmans, die zeer goed leidde, het einde van dezen mooien en spannenden wedstrijd. v. s. m—d. v. s. n 6— De laatste competitiewedstrijd van U.V.S. is in een sprekende overwinning geëin digd, dank zij vooral dc zwakke D.V.S.- verdediging, welke het de blauw-witte voorhoede niet moeilijk maakte. U.V.S. begon in een hoog tempo, en reeds spoedig hadden de gastheeren den D.V.S.-doelman viermaal onhoudbaar ge passeerd. Tegen de rust kwamen de groen zwarten er wat beter in en scoorden toen met een mooi schot tegen. In de tweede helft was U.V.S. weer steeds sterker. De weinige D.V.S.-uitvallen waren ongevaar lijk. Nadat U.V.S. den stand op 61 had gebracht, werd een strafschop welke aan de thuisclub werd toegewezen niet benut. Het einde van dezen in de beste verstand houding, door den heer Gressie goed ge leiden wedstrijd kwam met 61. ROUWKOOP (VOORSCHOTEN). De officieele opening der serie neder laagwedstrijden, waarvoor zeer veel prij zen zijn uitgeloofd, heeft Zondag 13 Mei a.s. omstreeks half twaalf plaats op het Rouwkoopterrein. Het programma voor den openingsdag is als volgt: Direct na de opening, ongeveer 12 uur, Rouwkoop IV tegen D.V.S. IV, vervolgens Rouwkoop m tegen Tona II en tot slot Rouwkoop n tegen M.V.S. VI. Donderdag 17 Mei a.s. speelt Rouwkoop I een nederlaagwedstrijd tegen R.C.L. I 's avonds om 7.30 uur. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. De te Boskoop gespeelde wedstrijd tus schen het eerste elftal van De Boys en de Rijkstuinbouwschool, eindigde met een overwinning voor De Boys met 20. Zondag zullen de beide Boys-juniores A en B op het Boysterrein aan het Noord- einde te Boskoop wedstrijden spelen tegen de A- en B-juniores van de Goudsche ver- eeniging „Ona." KORFBAL. NOORD-ZUID. De gisteren te Haarlem gespeelde ont moeting tusschen Noord-Holl.Zuid-Holl. is in een 21 overwinning voor Zuid-Hol land geëindigd. De wedstrijd viel over het geheel eenigszins tegen. De doelpunten werden alle voor de rust gescoord en wel voor Zuid-Holl. door Seits en voor Noord- Holl. door mej. Dijkman. Hoewel tegen het einde Noord-Holland door meer uithou dingsvermogen, sterk kwam opzetten, ge lukte het haar niet gelijk te maken. Bij Zuid-Holland speelde vooral Seits een goede wedstrijd, terwijl bij Noord-Hol land het nogal vinnige spel der dames op viel. LEIDSCHE KORFBAL-COMPETITIE. Programma voor morgen. Klasse I: Zuiderkwartier IFluks IV (S. Buys); Oosterbw. INoorderkw. I (5 uur, P. de Wolf). Klasse H: Oosterkw. Ill—Zulderkw. II (Harteveld); Noorderkw. IIOosterkw II (Crama). Voor Zondag 13 Mei. Klasse I; Algemeene IOosterkw. III (Nieuwland); Oosterkw. nOosterkw. I (Meijllnk), Nereus en Triton hebben onderscheiden lijk drie en vier overwinningen behaald bij de Universiteilswedstrijden, welke gis termiddag op het Noordzeekanaal hébben plaats gehad. Nereus won de nummers ongestuurde vier, het nummer overnaadsche vier en het hoofdnummer „de oude vier" en daar mede de Varsity, terwijl Triton beslag legde op de prijzen van de overige num mers, t.w. de jonge vier, de jonge- en overnaadsche twee en het nummer jonge acht. Nereus gaat door deze twintigste over winning in het nummer „oude vier" aan het hoofd der Varsitywir.naars, direct ge volgd door Laga (19 overwinningen), dat ditmaal in het hoofdnummer goede twee de is geworden. De stemming op het Noordzeekanaal. Alles was prima in orde, het weer in cluis. Reeds vroeg op den dag waren drom men studenten rechtstreeks of via Am sterdam naar het Noordzeekanaal getrok ken, waar een uitgebreide politiemacht, aan den wal en te water, een wakend oog hield. Eenige tientallen booten, sommige zelfs met draaiorgels, kozen ligplaats aan den Noordelijken oever. Er waren vroolijk wapperende vlaggen, aardige meisjes in fleurige toiletjes en studenten in hun clubblazers; helroode, wijnroode, licht- en donker-blauwe, stroo- hoeden met clublinten, bloemen met de kleuren der favorieten, luchtballonnetjes, kortom: de echte sfeer van studentenroei- wedstrijden. Om half twee kwam de „Prins Hendrik" op het terrein, waarmede honderden stu denten werden aangevoerd; het Triton lied daverde door de lucht. Even later volgde de „gouden blikken boot". Dan vertrekken de eerste ploegen naar de start, luide aangemoedigd door hun supporters. Een zacht windje staat dwars op het kalme water. Zooals bekend is de baan- lengte 2000 Meter. Het hoofdnummer Oude Vier gaat over 3000 M. Begonnen wordt met het nummer Jonge Vier. Aan den start: Triton en Laga. Triton is het eerst weg en loopt gelei delijk uit. Laga is zeer gejaagd en slaat een veel hooger tempo aan. Van strijd is geen sprake. Het gaat er slechts om hoe veel bootlengten de Delftenaren achter zullen blijven. Wanneer Triton als eerste de finish pas seert in 7 minuten 57 sec. blijken het zes lengten te zijn. De winnende ploeg bestond uit: RW. van Nordheim, M. F. Moerzer Bruyns, J. I. v. d. Leeuw, H. de Langen (slag), D. Willebrand (stuurman). Stuurmanlooze Vier. Aan den start: Nereus, Njord en Triton. Nereus is het vlugste weg, gevolgd door Njord, dat spoedig de leiding overneemt. Njord loopt wat uit, doch de terreinwinst gaat door slecht sturen te loor. Er ont spint zich een feilen strijd tusschen de Amsterdamsche en de Leidsche studenten met Triton' op enkele lengten achter stand. Njord, dat de middenbaan heeft, is intusschen geheel aan den Noordelijken oever terecht gekomen. Er bestaat groote bezorgdheid dat de Leidsche studenten tegen een boot van den Waterstaat zullen te pletter varen. Van de kamprechterboot wordt met een roode vlag gewaarschuwd. Juist op tijd bemerkte de Njordploeg, dat er onraad is en zij stopt. Overnaadsche Vier. Aan den start: Njord, Laga, Aegir, Tri ton en Nereus. Triton en Njord zijn het beste weg, met Njord een taflengte voor, doch ook Ne reus laat zich niet onbetuigd. Deze drie ploegen roeien geruimen tijd vrijwel ge lijk op, terwijl de strijd tusschen Laga en Aegir, die op enkele lengten volgen, op de helft van de baan ten gunste van Aegir wordt beslecht. De strijd om de eerste plaats tusschen Nereus en Njord is buitengewoon spannend, Triton ligt iets achter. Het verschil tusschen Aegir en Laga wordt steeds grooter. Bij de tribunes waait een golf van enthousiasme over de baan. Nereus wint deze uiterst fraaie race in 8 min. 21.2 sec., gevolgd door Triton, Njord Aegir, en Laga. De winnende ploeg bestond uit: F. v. Haeften, H. Broekmans, M. Regout, P. Hoorweg (slag) en J. Smits (stuurman). Aangemoedigd door deze op elkander DE A.L.O.-SERIES. Wederom een succes voor Fluks. Na verleden jaar is ook dit jaar de AL.O- dag een succesdag voor Fluks geworden. Won een jaar terug zoowel Fluks I als Fluks II een eerste prijs, thans, nu het tweede twaalftal voor het eerst in de eerste afdeeling uitkwam, bereikten beide twaalftallen onzer stadgenooten de finale. Fluks I bracht het in haar eerste twee wedstrijden tegen Vreewijk en Selllcha niet verder dan een gelijk spel, doch beide keeren was het geluk aan haar zijde, In de derde ronde werd H.B.S. met 31 ver slagen. Fluks n bleef in de eerste ronde met 10 over de 3de klasse-kampioen Ready de baas en plaatste zich, door vrij- loting in de 2de, direct in de 3de ronde, waar zij een HK.V.-comb. eveneens met 10 sloeg. Zoo kwam dus in de finale Fluks I tegenover Fluks II te staan. Hoewel de Rood-Witte reserves alles in het werk stel den om hun eerste twaalftal het vuur zoo na mogelijk aan de scheenen te leggen, ge lukte dit hun toch niet. Met 63 moesten ze tenslotte het onderspit delven. De volledige uitslagen luiden: volgende overwinningen, zien de Nereus- supporters met groot vertrouwen het hoofdnummer, den wedstrijd voor vier- riemsgieken" de „oude vier", welke "over een afstand van 3000 M. gaat, tegemoet. Het hoofdnummer, Aan den start verschijnen: Aegir, Njord Nereus, Triton en Laga. De wind is wat krachtiger geworden, zoodat Laga, dat den Noordelijken boei heeft geloot, iets in het voordeel is Het is inmiddels kwart voor vier geworden. Eenige zeeschepen hebben een vertraging van meer dan een half uur doen ontstaan Triton is te vroeg weg, zoodat opnieuw moet worden gestart. Nereus, Njord en Triton zijn dan 't beste weg, waarbij de soepele start van Triton opval. Laga is wat onrustig, terwijl Aegir niet mee kan komen. Vooraan gaan Ne reus en Laga. gevolgd door Triton en Njord. Op 1000 M. is Aegir al eenige lengten achtergeraakt, terwijl het onderlinge ver schil der andere ploegen, voor zoover we dat zien kunnen, minder dan een lengte bedraagt. Laga komt er steeds beter in, Njordl komt op de vierde plaats, terwijl ook Tri-| ton op den achtergrond is geraakt. De strijd tusschen Nereus en Laga vali| uit ten gunste van de Amsterdammers, d bij de tribunes nog een spurt inzetten. Njord en Aegir zijn volkomen uitge schakeld. Nog steeds geeft Laga geen kampj doch de strijd is reeds beslist. Het vlot li opgeladen met Nereuïden. De winnende Nereusploeg wordt onder kranzen bedol-l ven, doch wie verwacht zou hebben, dat de I.S.S.A. zich te water zou begeven, bedrogen uitgekomen. Door deze zege gaat Nereus met 20 vi;-| tories aan het hoofd der Varsity-overv naars. De ploeg van 1934, bestaande uitl A. M. Brom, B. O. Tak ,P. Jamer; S deWitl en G. Hallie, die den afstand in 12 min.1 13 sec heeft afgelegd, heeft ook al bijl vorige gelegenheden de „gouden bllkien'J in de wacht gesleept, Laga was minder dan een lengte Nereus achtergebleven. De volgorde was: Nereus, Laga, Trits, Njord en Aegir. Jonge Twee. I Tusschen de Laga- en Triton-ploesa,| die dan uitkomen in het nummer twee, is niet veel strijd. Triton wint rr-l makkelijk met vele lengten in 9 min. Hl sec. De Triton-ploeg bestond uit: A D.l Tilanus, A. A. Thiadens (slag) en J. J.| Fraenkel (stuurman). Overnaadsche Tne.1 Aan den start: Triton, Njord en Nereus.! Njord neemt direct den kop, gevolgd! door Triton en Nereus, De Amsterdamsckel studenten hebben pech, wanneer een nu> torboot in hun baan komt, waardoor ai een paar slagen moeten laten loopen. Ne reus raakt evenwel ook op het overige deel van de baan achter en moet het. a! spoedig opgeven, daar de jonge roeiers op 1000 M reeds volkomen uitgeput Njord is onder buitengewone inspanning voor gebleven, terwijl Triton op een lengte rustig doorroeit. Triton zet kort voor de tribunes een geweldige spurt in en loopt geleidelijk in. Njord is volkomen uitgeput en op eenige meters voor de finish kon dc slag het niet meer houden. Beide roeiers slaan over boord en worden opgepikt door] een politieboot. De Tritonploeg kan juist nog de ffiwsn halen in 9 min. en 45,6 sec. De winnende ploeg bestond uit: E. A. v. Nieuwenhoven Helbach, H. Borst (slag) en J. J. Fraenkel. j Jonge Acnt. Voor het laatste nummer, de jongel acht, verschijnen aan den start: Neretó Laga. Aegir, Tritin en Njord. Een uitent vinnige strijd, waarin na 500 M, Laga en Triton aan den kop gaan, gevolgd door Njord, Aegir en Nereus, die on ongeveer een lengte achterstand gelijk liggen Op 1000 M. zet Triton een geweldige spurt in, waarmee de Utrechtenaren suc ces hebben. Ze nemen den kop. Laga en Njord volgen met Nereus op meer dan een lengte, terwijl Aegir hekkensluiter is. Tri ton loopt steeds meer uit en Aegir nan verder af. Onder geloei van de suppw'l terbooten gaat Triton als eerste door oe finish, gevolgd door Laga, Njord, Nereusi en Aegir. I De tijd van Triton was 7 min. 5.8 sec I De winnende ploeg bestond uit: H. »l Strulvig de Groot, L. C. Brands, J- F. o.« de Witt Puyt, E. Sedee. R. W. van Nord-I lieim, M. F. Moerzer Bruyns, J. I1';l Leeuw, H. de Langen (slag), D. WillebrandI (stuurman). lste ronde: Rood Wit I—Rozenburg 1 1—1 (R.-W. wint); H.K.V. comb.-AJW- I—1 (H.K.V, wint); Ons Eibem. I— 3—2; Fluks I—Vreewijk I 1—1 wint)D.K.C.-comb.H.B.S, I 1—2; Rf® —Fluks II 0—1; Sellicha—Volharding l-«' 2de ronde: Winnaars: H.K.V.-como.-- Ons Eibern: I 2—0; Sellicha I—CTuksia-a (Fluks wint)H.B.S. I—Rood Wit I Fluks II loot vrij. Verliezers: Volharding IH.S.V. I 1 1 D.K.C.-comb—Al.O. 4—0; Vreewos Ready 10; Rozenburg loot vrij. 3de ronde: Winnaars: Fluks U—HA- I comb. 10; H.B.S. IFluks I 1—3- Verliezers: D.K.C.-comb.H.S.V. Vreewijk I—Rozenburg I 2—6. r Finales: Winnaars: Fluks H-Fiuu Verliezers: Rozenburg ID.K.C.-c»ruk 42. TT* "tóe lste prijs Fluks I; 2de pr. Fluks B» pr. Rozenburg; 4de pr. D.K.C.-comb. Fluks III heeft zich. wegens gebres speler(sters) moeten terugtrekken.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 18