CENT SENORITAS 75»te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 9 Mei 1934 Vierde Blad No. 22740 BINNENLAND. En dat voor 'n Karei I INGEZONDEN. FAILLISSEMENTEN. LAND- EN TUINBOUW. RECHTZAKEN. MR. DR. j. SCHOKKING MORGEN 70 JAAR. m I nr. dr. J. Schokking, lid van den Raad u State en oud-burgemeester van Rat st wordt morgen 70 jaar. jin Schokking werd 10 Mei 1864 te literdam geboren. Hij bezocht in Am- am de Chr. lagere school, de Agnie- :hool. aan de O.Z. Voorburgwal, daar- hefc Amsterdamsch Stedelijk Gymna- en werd vervolgens student aan de iiyke Universiteit aldaar, laai volgde hij daar de colleges ie professoren in de Theologie: Mat- Chantepie de la Saussalje, Van Too- ibergen, Hoekstra en Gunning; in de :en die van prof. Mat. Conrad Asser, ir, Van Hamel en Pierson. Verder rde hij aan de Vrije Universiteit ir en volgde de colleges van prof. dr. Kuyper, Rutgers, Hoedemaker, de Sa- Lohman en Fabius. promoveerde aan de Stedelijke Uni fied te Amsterdam op 20 Juni 1894 ^■jan de Vrije Universiteit aldaar op 22 i van datzelfde jaar op het proef- ift „Historisch-Juridische Schets van set van den lOden September 1853 tot van het toezicht op de onder- idene kerkgenootschappen." Da24sten September 1897 trad hij in !t tamelijk met mej. A. S. L. Meteler- Hu werden 4 zonen geboren. "ijn eerste predikantsstandplaats was iep. alwaar hij bevestigd werd door Zeykes op 3 Februari 1895. Hij ging a naar Koudum en werd aldaar in bevestigd door dr. Hoedemaker. ij drie jaar in Koudum gestaan te heb volgde een beroep naar Dordrecht en was het ds. Zeykes die hem beves- tadrecht werd in 1803 verwisseld voor den, alwaar ds. B. van Meer als beves- :t optrad. Hier bleef hij tot 23 Sep- to 1918. gVcwal in de Sleutelstad is dr. Schok- dle de vader is van de Friesch-Chr.- irische beweging, op politiek gebied den voorgrond getreden. Jïan 1918 tot 1932 was hij met korte lerbrekingen lid van de Tweede Kamer Staten-Generaal voor het kiesdistrict ten. De heer Schokking was verder vitter der Chr.-Hist. Unie en van 1925 lid van Gedeputeerde Staten b Zuid-Holland. "jdens het Ministerie Colijn maakte daarvan deel uit als minister van stitie. Dit ministerie viel echter reeds in '26 wegens de kwestie van het ge- itschap bij den Paus. Hij werd opnieuw (Kor de derde maal) Kamerlid, doch deze ^ctie heeft hij toen slechts kort waar- urnen doordat hij in het jaar 1927 p H. M. de Koningin werd be- ffld tot burgemeester van Katwijk, als 'olger van den heer J. H. de Waal Ma- fiit. |In bet voorjaar van 1928 maakte hij een ^etiale reis naar Amerika als afgevaar- van The Pilgrim's Father's Society fr de 300-jarige herdenking van The Tdch Reformed Church, met een bijzon- I® opdracht van H. M. de Koningin. |tp 7 Februari 1932, volgde de groote ierscheiding. namelijk zijn benoeming '1 van den Raad van State, in ver- 1 waarmede hij bedankte voor het lid- JaUchap van de Tweede Kamer, de w. Staten en voor het voorzitterschap 7Chr. Historische Unie. |bi heer Schokking is Ridder in de Orde P? den Nederlandschen Leeuw. It: Schokking zal morgenmiddag in zijn anS aan den Wassenaarscheweg te a Haag ontvangen. POPPENTENTOONSTELLING IN DEN HAAG. I In Door Prinses Puliana geopend. ^aanwezigheid van H.K.H. Prinses Ju- sa van verscheiden hooge autoritei- verdere genoodigden is gisteravond Poppententoonstelling ten bate van de wculosebestrijding in Nederland en Oost-lndië in de Gothische zaal met aan het Binnenhof te Den Haag. "jS geopend. Jister Slotemaker de Bruine hield 'n "ende rede en verzocht Prinses Ju- daarna tot de opening te willen «gaan. z£- Hoogheid, aan deze uitnoodigin# 8 gevend, noemde het in de droe fs ®5tandigheden, waarin wij thans 1,7?"'een gelukkige gedachte, dat zij e®dochter van iemand, die zooveel de, t.b.c.-bestrijding heeft gedaan, "_~°d'gd werd om deze tentoonstelling «Penen. itV??1 ^aarbij den innigen wensch ,.11. sroote arbeid, voor deze ten- lïï'jjng verricht, mocht worden be- 'u door een hooge opbrengst ten bate 06 "«.-bestrijding. DE HAAGSCHE STADHUISPLANNEN. ALG. NED. BOUWVAKARBEIDERSBOND. Rapport der commissie van advies. Verchenen is het rapport van de com missie van advies inzake de Haagsche Stadhuisplannen. Uitvoerig wordt het werk der verschillende architecten beoordeeld, waarna de commissie het resultaat mee deelt der schifting. Zij schrijft hierom- ti-ent: Uit de gegevens blijkt, dat de plannen- Kropholler en -Roosenburg, zoowel wat de bouwsom als wat de onteigeningskosten betreft, zoo belangrijk ongunstiger zijn dan de drie andere, dat zij voor uitvoering alleen in aanmerking zouden kunnen ko men, indien zij geheel bijzondere verdien sten bezaten. De commissie acht dit echter geenszins het geval. Zij meent, dat deze ontwerpen eerder als de minst geslaagde van het vijftal zijn te beschouwen. Het stond hiermede dan ook vast, dat de keuze niet op één van deze beide inzendingen zou kunnen vallen. Bij nadere beschouwing van de drie overige ontwerpen stelde de commissie zich de vraag, of er hierbij één was, waar over het door haar uit te brengen advies kon luiden, dat hiermede, indien bij de uitwerking rekening werd gehouden met door de commissie gemaakte opmerkingen, een goede oplossing van het Haagsche raadhuisvraagstuk zou worden verkregen. Vier der vijf commissieleden hebben deze vraag bevestigend geantwoord. De zelfde vier commissieleden waren van oordeel, dat de commissie aan Burge meester en Wethouders moest adviseeren, het plan van architect Luthmann te kiezen. Het vijfde commissielid, ir. A. R. Huls- hoff, meende, dat behalve het ontwerp van architect Luthmann de ontwerpen van de architecten Dudok en Staal zoo belangrijke mogelijkheden voor een stede- bouwkundig en architectonisch juiste op lossing van het vraagstuk boden, dat deze drie architecten in de gelegenheid ge steld behoorden te worden, hun ontwerpen te herzien, waarna eerst het definitieve advies zou kunnen worden uitgebracht. Daar hij bovendien zich met enkele uit spraken der commissie, waaruit een voor keur voor het ontwerp-Luthmann boven het ontwerp-Dudok blijkt, niet kan ver eenigen, voelde hij zich gedwongen, zijn stem aan het ontwerp-Luthmann te ont houden. De grootst mogelijke meerderheid der commissie is overtuigd, dat de schoone beloften, welke het plan-Luthmann in houdt, bij nadere uitwerking ten volle zullen worden verwezenlijkt, en geeft B. en W. gaarne in overweging, den heer Luthmann den bouw van het raadhuis op te dragen en hem daartoe een definitief ontwerp te doen vervaardigen, rekening houdende met de gemaakte opmerkingen. WIJZIGING VAN DE WONINGWET. Voorl. Verslag der Eerste Kamer. Blijkens het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer betreurden verscheidene leden ten zeerste, dat de Regeering er toe was overgegaan, de indiening van het on derhavige wetsontwerp te bevorderen. Zoo wel de strekking als de inhoud dezer voor dracht kenschetsten zij als getuigende van een minder gelukkig beleid, hetwelk in ernstige mate afbreuk doet aan het verdienstelijke initiatief, bij de wisseling der eeuw genomen door de drie Ministers, die de verantwoordelijkheid hebben ge dragen voor de indiening van het ontwerp- Woningwet op 11 September 1899. De leden, hier aan het woord, verkeerden in twijfel nopens hetgeen de Regeering met de toepassing van de in dit wetsont werp opgenomen voorschriften, hoopt te bevorderen. Al zou uit de daaromtrent in de Tweede Kamer gevoerde beraadslagin gen de conclusie zijn te trekken, dat een verlaging van het peil der woningen niet rechtstreeks in de bedoeling ligt, toch waren zij van oordeel, dat zoodanige ver laging in het wetsontwerp ligt opgesloten. Iedere beperking van woonruimte en woninginrichting voor woningen met Over heidssteun gebouwd, oordeelden zij uit den booze. Het algemeen gangbare type van woningen, op den voet der Woningwet gebouwd, biedt niets meer dan het strikt noodzakelijke. Zoo rekenden de leden, hier aan het woord, de douche-inrichting in een woning, al wordt zij in de woningwet nog niet voorgeschreven, ook tot 't noodige. Sommige andere leden sloten zich bij dit betoog aan. Wel waren zij van oordeel, dat op de kosten, verbonden aan den bouw van volkswoningen, iets kan worden be zuinigd, doch zulks achtten zij bereikbaar zonder toepassing van de ontworpen be palingen. Vele leden betuigden hun ingenomen heid met de indiening van dit wetsont werp. Huns inziens was ingrijpen vanwege het Rijk ten deze alleszins geboden. Zij konden zich dan ook ten volle vereenigen met de gronden, daarvoor aangevoerd in de Memories van Toelichting en van Ant woord. o „NEDERLAND VOORUIT." B. en W. van Arnhem doen thans voorstellen. Naar aanleiding van het verleden week vermelde plan van den burgemeester van Arnhem, mr. S. J. R. de Monchy, en mr. J. Huges, secretaris van de Arnhemsche Kamer van Koophandel, voor een in 1935 in het park Zijpendaal te Arnhem te hou den nationale tentoonstelling, is thans door B. en W. een voorstel bij den ge meenteraad ingediend. B. gji W. wijzen er in hun prae-advies op. dat de tentoonstelling het karakter zal verkrijgen van een nationale demon stratie en een beeld geven van ons volks leven in een groote verscheidenheid van uitingen, niet alleen op het gebied van handel, verkeer en industrie, maar ook op dat van cultuur, kunst en wetenschap. Ongetwijfeld, merken B. en W. op, zal de gemeente gaarne het hare doen om de plannen te doen slagen en de tentoon stelling een even groot succes te doen worden als de Indische tentoonstelling is geweest. Het voorstel van B. en W. strekt in de eerste plaats om aan het op te richten comité „Nederland Vooruit" kosteloos het landgoed voor de in 1935 te houden ten toonstelling Zijpendaal ter beschikking te stellen en voorts om in het te vormen garantiefonds van f. 100.000, dat het eer ste ï-isico zal dragen, deel te nemen voor f. 25.000, onder voorwaarde, dat het Rijk de verdere f. 75.000 eerste risico op zich neemt en dat alsnog een fonds van f. 200.000 zal bijeenkomen, dat het tweede risico draagt. (Hbld.), De algemeene vergadering te Nijmegen. In de gisteren voortgezette vergadering zijn tal van voorstellen behandeld van afdeelingen en van het bondsbestuur be treffende den bondsraad en de collectieve overeenkomsten. De besluiten komen in hoofdzaak op het volgende neer: De bondsraad wordt versterkt tot ten minste 70 leden en bestaat uit leden van het bondsbestuur, de flistrictbestuurders, de gesalarieerde bestuurders der afdeelin gen en een aantal leden gekozen uit en door de afdeelingen; de samenstelling is aldus dat ten minste het drie-vijfde deel der leden, uit niet door de bond of zijn afdeelingen gesalarieerden bestaat. Bij de verkiezing van bondsraadsleden wordt rekening gehouden met het aantal leden in de organisatie en "met de ver schillende vakken in den bond georgani seerd. Zij zijn verplicht het contact te bewaren tusschen hen en de afdeeling(en) die hen hebben afgevaardigd. Ten minste eenmaal per jaar wordt te dien einde door het bondsbestuur een vergadering voor de besturen uit de afdeelingen van den kies kring uitgeschreven, welke het betrokken bondsraadslid bijwoont. Worden geweste lijke- of districtsvergaderingen gehouden, zoo zijn de bondsraadsleden, gekozen door de afdeelingen, welke tot deze vergade ringen zijn uitgenoodigd, verplicht deze bij te wonen. De bondsraad heeft het recht het voor stel van het bondsbestuur of op voorstel van ten minste 10 bondsraadsleden zaken in behandeling te nemen, betreffende het bondsreglement en het reglement van de bondswerkloozenkas en hierover beslissin gen te nemen Is een reglementswijziging aangenomen, dan kan de bondsraad bij meerderheid van stemmen besluiten daar over alsnog een referendum onder de leden uit te schrijven. Bij de opzet van een actie ter verkrij ging van een collectieve overeenkomst of bij vernieuwing van een bestaande, wordt overleg gepleegd met de daarbij betrok ken afdeelingen of vakgroepen. Voor de definitieve vaststelling van voorstellen, ter zake collectieve overeen komst, worden ter oriënteering van bonds bestuur en bondsraadsleden vergaderin gen gehouden, waarbij indien het een algemeene overeenkomst voor het bouw bedrijf betreft alle betrokken afdeelin gen zijn vertegenwoordigd. Betreft het een overeenkomst, waarbij alleen één of meer speciale vakgroepen of gewesten zijn betrokken, dan wordt ver gaderd met afgevaardigden van deze vak groepen en bestuurders van afdeelingen uit de betrokken gewesten. Naar aanleiding van deze besprekingen en als resultaat van het overleg, ook met andere betrokken organisaties gepleegd, worden door het bondsbestuur de even- tueele voorstellen voor een overeenkomst of de voor te stellen wijzigingen geformu leerd en bij de werkgeversorganisaties in gezonden. Déze vergaderingen worden eveneens bijgewoond door leden van den bondsraad, welke tot een vakgroep of tot het betref fende gewest behooren. Voorstellen tot wijziging van de lande lijke collectieve overeenkomst worden door den bondsraad op voorstel van het bondsbestuur vastgesteld. Van de besprekingen over een collec tieve overeenkomst waarbij meerdere afdeelingen of een geheele vakgroep zijn betrokken, worden in zoover voor pu blicatie geschikt mededeeltngen gedaan in het bondsorgaan De Bouwer. Het resultaat der onderhandelingen wordt voor zoover het de landelijke overeen komst betreft den Bondsraad ter be slissing voorgelegd. Over deze beslissing zal, indien de meer derheid Van den Bondsraad dit verlangt, een persoonlijk referendum onder de daarbij betrokken leden worden gehouden. Beslissingen over andere overeenkomsten worden in gewestelijke-, vakgroeps- of afdeelingsvergaderingen genomen. Over de beslissing genomen op een gewestelijke- of vakgroepsvergadering, kan, op de vergadering(en) nog een referen dum onder de betrokkenen worden aan gevraagd, en wanneer de meerderheid van de op die vergadering aanwezige personen zich daarmede accoord verklaart, worden uitgeschreven N.R.Crt. HERDENKING LOMBOK-EXPEDITIE. Nu het in de tweede helft van dit jaar 40 jaren geleden is, dat de Lombok-expe ditie heeft plaats gevonden, welke, door de tragische gebeurtenissen van den ver raderlijken overval in den nacht van 25/26 Augustus .1894 en de daarop gevolgde schitterende veroveringen van Mataram en Tjakra Negara en de gevangenneming van den Radja, terecht een voorname plaats inneemt in de historie van de be vestiging van ons gezag in Nederlandsch- Indië, zal wellicht een herdenking van deze expeditie zich in veler sympathie mogen verheugen. Teneinde zich te vergewissen, of dit inderdaad het geval is, en pogingen om tot een passende herdenking te geraken, genoegzame deelname en medewerking zouden ontmoeten, heeft zich te 's-Gra- venhage een klein voorloopig Comité ge vormd, samengesteld als volgt: Gep. Iuitenant-generaal-tlt. H. C. J. ter Beek: gep. kolonel P. M. Vis, Laan van Poot 154, Den Haag; gep. kapitein H. J. Schenk de Jong; gep. kolonel der mari niers P. S. Groen: gep. luit, t/z. 1ste kl. K. M. Res., A. C. W. Bn. v. Haersolte v. d. Doorn; gep. sergeant W. J. K. van Erp; gep. sergeant J. Jongeman; gep. matroos 2de kl. K. N. Mar., J. Kramer. Blijkt voldoende sympathie te bestaan om tot een waardige herdenking te kun nen komen, dan zal dit voorloopige comité zijn taak overdragen aan een op breede basis berustend uitvoerings-comité. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is, met ingang van 15 Mei benoemd tot burgemeester van Hoensbroek J. H. Martin, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester van Eygelshoven: is, met ingang van 15 Mei benoemd tot burgemeester van 's-Gravenpolder J. van Meerendonk. Bij K.B. is met ingang van 1 Mei j.l. benoemd tot phytopatholoog bij den Plantenziektenkundigen Dienst. Dr. Ir. J. A. A. M. H. Goossens, thans tijdelijk Sdjunct-phytopatholoog te Wageningen. RECLAME. 9955 Ongelooflijk I Toch is het zoo. Karei I Senoritas Thans 3 cent Die moet U probeeren I Want ze zijn buitengewoon. In alle opzichten superieur. Het is immers Karei I Koop vandaag nog een doosje 10 stuks voor slechts 30 cent Er is maar één Karei i (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. „STILLE RONDGANG" VAN VROUWEN EN MEISJES TE DEN HAAG (MALIE VELD) OP 18 MEI 2.30 N.M. In den loop der eeuwen is onze bescha ving reusachtig vooruitgegaan. We doen daarom b.v. ontzettend veel voor het dier. We waken er angstvallig voor, dat in de abattoirs het vee pijnloos wordt gedood. We sidderen van verontwaardiging bij het lezen van staaltjes van dierenmishande ling. We hebben onze kinderen geleerd, nooit vogelnestjes uit te halen; immers, de kleine leventjes, die in de eitjes zitten, mogen niet worden gedood. En die arme vogelmoeder dan, die bij haar terugkomst haar kindertjes niet vindt en haar nestje leeg! niet waar? Maar We leeren onze zonen, hoe zij met een granaat een mensch moeten vaneen rij ten! We vinden met ons verstand, waar we zoo trotsch op zijn, machinegeweren uit. Draai maar! en de moordende stuk ken vliegen in 't rond; dat gaat vlugger. En we fabriceeren want o! ons inge nieus vernuft is schier onbegrensd we fabriceeren gifgassen, die alles dooden, wat leeft en ademt. De Alg. Ned. Vrouwen Vredebond heeft het initiatief genomen tot het houden van een „Stille Rondgang", die 3/4 u. a 1 u. zal duren. Het Centraal Comité te Haar lem roept alle vrouwen van Nederland op, om in dezen stoet mede te Ioopen; te ge tuigen van onzen Vredeswil, die iederen oorlog wil verhinderen. Vrouwen van de meest uiteenloopende politieke of godsdienstige gevoelens zul len zich in aaneengesloten groepen van het Malieveld naar het Vredespaleis be geven, om te getuigen, dat wij, vrouwen, het geweld niet aanvaarden, als middel om welk doel ook te bereiken; te getui gen, dat wij Vrede willen door Recht spraak; dat oorlog en geweld in tegen spraak zijn met alle godsdienstige of hu manitaire begrippen. Wij willen demon- streeren voor den „Vrede". Geef u spoedig op voor deelname aan het secretariaat Wasstr. 47. Meld daarbij of ge wilt reizen per spoor of blauwe tram. Beiden verstrekken bij genoegzame deelname zeer groote reductie. Het Comité „Stille Rondgang"; Mevr. van Noort, Tomatenstraat 12a. Mevr. Alings, Hooge Rijndijk 128. Mevr. den Blaauwen, Wasstraat 47. Mej. A. A. de Kier, J. v. Houtkade 26a. Mej. C. van Weizen, Kastanjekade 7. Uitgesproken: De N.V. Windeknecht en Co., Ind. Bouw Mij., kantoor houdende te Wassenaar, Acacialaan 16. R.c. mr. H. W. E. Klomp, cur. mr. R. V. Bakker. W. A. Sikking, tuinder te Sassenhetm, Austhoflaan 33. R.-c. mr. J. R. Thorbecke, cur. mr. E. Bolsius te Leiden. G. Haver, bloembollenkweeker te Sas- senheim, Charbonlaan 6. R.-c. mr. G. Scholten, cur. mr. H. Burgersdijk te Lei den. INVENTARISATIE VAN DEN LAND EN TUINBOUW 1934. Aansluiting als georganiseerde bij de nieuwe provinciale Landbouw crisis-Organisaties. Voor de uitvoering van de steunmaat regelen, welke ten behoeve van den land en tuinbouw worden genomen, zal in het tijdvak van 14 Mei tot 1 Juni a.s. een al gemeene inventarisatie van den land- en tuinbouw worden gehouden. Deze telling zal omvatten alle gewassen, welke in den land- en tuinbouw worden geteeld en tevens de onderscheidene vee soorten (randvee. varkens, paarden, scha pen, hoenders, eenden), welke op de land en tuinbouwbedrijven worden gehouden. In tegenstelling met vorige tellingen, die op afzonderlijke onderdeelen van het land- en tuinbouwbedrijf betrekking had den, zal deze telling zooveel mogelijk het geheele bedrijf omvatten, hetgeen voor de uitvoering van de bedoelde steunmaat regelen noodzakelijk wordt geacht. Het ligt in de bedoeling, dat de Land- bouw-Crisis-Organisatie, die in iedere pro vincie is ingesteld, de uitvoering van de telling in haar gebied zal regelen. Hiertoe zullen door deze organisaties tellers worden rondgezonden, die ter zake kundig zijn en die de verzamelde gegevens op de daar voor bestemde formulieren zullen invullen. De betrokken land- en tuinbouwers zul len na het verstrekken van de gegevens, deze met hun handteekening dienen te bekrachtigen. Weigering om de gevraaggde gegevens te verstrekken of om het formulller dat overeenkomstig gedane opgaven is inge vuld te onderteeken, stelt den betrokken land- of tuinbouwer bloot aan tuchtrech telijke vervolging. Tegelijk met de formulteren, wélke de gegevens voor de inventarisatie zuilen be vatten, zal aan de land- en tuinbouwers, ter onderteekening voorgelegd worden een aanvrage, waarbij het verzoek wordt inge diend als georganiseerde bij een der pro vinciale Landbouw-Crisis-Organisaties te worden toegelaten. Deze aanvrage zal ingediend moeten worden door alle land- of tuinbouwers, die een bedrijf uitoefenen, ten aanzien waarvan bij Regeeringsmaatregel als voorwaarde gesteld is of zal worden aan sluiting als georganiseerde bij een der bovengenoemde provinciale Landbouw- Crisls-Organisatles. Als zoodanig kunnen reeds genoemd worden: 1. de varkenshouderij: 2. de rundveehouderij; 3. de teelt van aardappelen; 4. de teelt van tarwe, rogge, gerst, haver, peulvruchten etc.; 5. de tuinbouw; 6. de pluimveefokkerij; 7. de vlasteelt; 8. de boomen- en bloementeelt; 9. de suikerbietenteelt. De bijzondere aandacht wordt er op ge vestigd, dat het reeds zijn van aangeslo tene bij één of meer Centrale Crisis organisaties of bij één of meer Geweste lijke organisaties, andere dan de hiervoren vermelde provinciale Landbouw-Crisis- Organisaties. de noodzakelijkheid tot aan sluiting als georganiseerde bij deze laatste organisaties niet doet vervallen. Ieder, die een der hierbovengenoemde bedrijven uitoefent, zal, wil hij ln staat gesteld worden zijn bedrijf voort te zetten, een aanvrage tot toelating als georgani seerde bij een der nieuwe provinciale Landbouw-Crisis-Organisaties moeten in dienen. Mocht de betrokken land- of tuinbou wer hieraan niet voldoen, dan zal deze van de steunmaatregelen, welke ten be hoeve van zijn bedrijf worden getroffen, uitgesloten blijven. o CRISIS-ZUIVEL-CENTRALE. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt be kend, dat voor de periode van 13 Mei t.m. 19 Mei 1934 de prijs voor het taxe-gedeelte van consumptiemelk, gekocht op Regee- ringscontract, is bepaald op 4 3/4 cent per Liter, met dien verstande, dat voor melk van de eerste klasse deze prijs wordt ver hoogd met de kwaliteitspremie en voor die van de derde klasse wordt verminderd met de kwaliteitsafdracht van 1/4 cent. De afdracht op andere ln consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2 cent per Liter. HAAGSCHE RECHTBANK. Gistermiddag stond terecht W. van L. uit Alphen, die bij vonnis van den Kan- tinrechter aldaar was vrijgesproken van overtreding der motor- en rijwielwet. Verd. had op 1 Sept. jl. op de Vijfgaten- brug op den Westkanaalweg te Alphen een aanrijding veroorzaakt. Het O. M. waargenomen door mr. Cohen Tervaart vroeg vernietiging van het vrij sprekend vonnis van den Kantonrechter en eisohte tegen verd. f.25 sub. 10 dagen hechtenis. o DOODELIJKE AANRIJDING MET DE BLAUWE TRAM. Op Woensdag 23 Mei a.s. zal voor het Haagsch Gerechtshof behandeld worden de zaak van den 30-jarigen trambestuur der der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij C. B., die op 27 Maart door de Haagsche rechtbank was vrijgesproken, nadat de officier van justitie mr. N. S. Hoekstra tegen verdachte 3 maanden hechtenis had geëischt. De zaak betreft de aanrijding van de z.g. Blauwe Tram waarvan B. bestuurder was, in den ochtend van 19 October j.l. op den Raamweg ter hoogte van Huize Kat wijk te Den Haag met een colonne van het 2e Reg. Veld Art. De stukrijder L. Egas uit Hardingsveld werd met het door hem bereden paard, over een grooten afstand medegesleurd en gedood. HET DRAMA TE NIEUWKOOP. Cassatie aangeteekend. Naar wij vernemen heeft de gepensio neerde majoor der rijksveldwacht, de heer J. B. T., thans te Warmond, cassatie aan geteekend tegen het vonnis van het Am sterdamsch Gerechtshof, waarbij hij op 20 April is veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf, inzake 't bekende drama op de Nieuwkoopsche Plassen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 13