Mflpsj SCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 8 Mei 1934 LAATSTE BEBICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën, WEERBERICHT. Barometerstand, Gistermiddag 3 uur: 765. Hedenmiddag 3 uur: 771. telegrafisch weerbericht i. Kon. Ned. Meteorol. Last. te 0e Blldt. Hoogste stand 774.2 te Rennes. laagste stand 736.1 te Reikjavlk. Verwachting tot den avond van 9 Mei: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke iditingen. Licht tot hall bewolkt. Droog «r. Warmer. bcitenlandsch weerbericht. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De uit het Zuid-Westen opkomende ooge drukking heeft zich tot over Enge- ind en ons land uitgebreid, en de uitloo st ran lage drukking, die in Duitschland sieren onweer bracht, vult snel op, ter- ïjl de hooge drukking in Scandinavië tinig afneemt. De depressie op den Oceaan heeft alleen IJsland daling van beteekenis gegeven, _jt de vooruitzichten voor de eerste jen gunstig zijn en stijging van tempe- iur te wachten is. Ierland en Schotland valt regen bij tigen zuidelijken wind, Frankrijk grootendeels kalm weer met veel «schijn in het zuiden. In West- jtschland valt nog lichte regen na :rke afkoeling, maar zal het later op- len; in het oosten duren de abnormaal ;e temperaturen nog voort, evenals in tl en Finland, zoodat om de Oost- nog onweer te wachten is. LUCHTTEMPERATUUR. Ij uur voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.) 112 uur 'smidd.: 15 gr. C. (59 gr. F.), huur nam.: 12 gr. C (54 gr. F.). IOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. IVoorm. te 11.39 min.; nam. te 12.01 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. 8.07 n.m. tot 3.46 uur v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 1 Mei: op: 2.14 uur; onder; 13.51 uur. EXPEDITIE VERMIST. KOPENHAGEN, 8 Mei. (Reuter). Begin i de vorige maand is een uit drie per ken bestaande expeditie onder leiding n dr. Nils Nilsen, van Kopenhagen naar Island vertrokken om de uitbarsting van 1 vulkaan Vatnajoekel te bestudeeren. I Men verkeert thans in ongerustheid over let lot van de drie vorschers. (Men heeft een kamp van hen gevonden, laar zij een briefje achterlieten, waarin lond vermeld, dat zij naar de vulkaan pgen en vijf dagen later terug zouden [eren. bit briefje was gedateerd 12 April. Sinds- len heeft men niets lneer vernomen. indien de expeditie Maandag nog niet pnig is, zal men een reddings-expeditie ■benden ttEGRAM IN 3 MINUTEN 46 SECONDEN DE WERELD ROND. NEW YORK, 8 Mei, (V.D.) Een door b Telegraafmaatschappij in New York honden telegrafische mededeeling heeft den recordtijd van 3 minuten 46 secon- n haar tocht rond de aarde volbracht. Het „dringende" telegram bevatte 24 oorden met inbegrip van de adresseering de onderteekening. Van New York !'d het. naar San Francisco getelegra- M, vervolgens werd het gekabeld naar bnghal, door Mongolië, Siberië, Dene- uken Zweden en onder de Noordzee Londen Van Londen naar New York K het over den onderzeeschen kabel. Het oude record voor de reis van een logend telegram rond de wereld bedroeg minuten tien seconden. BOSCH- EN HEIDEBRANDEN. KOPENHAGEN, 8 Mei (V.-D.) Tenge ls van de aanhoudende droogte van de «ste dagen zijn gisteren in verschillende «en van Jutland bosch- en lieidebran- u tgebroken. In de nabijheid van Aal- is een gebied van duizend morgen e door het vuur vernield. Een groot tel vrijwilligers heeft gisteren ge uit uitbreiding van den brand te voor- ten door het graven van greppels. Men "jacht, dat het vuur echter nog ge- ,™en tijd zal blijven woeden. «1 Kjulstrup brandde een voornamelijk Jeneverbesstruiken begroeid terrein 25 morgen grootte af. Hier slaagde er echter in, het vuur weldra te i»en. WARSCHAU, 8 Mei (V.-D.) Dagelijks L ,en "it verschillende deelen van Polen e en kleine branden gemeld. In het P otraszew bij Warschau brandden 27 ■'«Woningen af. Bijna al het vee kwam ah vf mmen om. In de staatsbosschen .,.55' Wojwodeschap Stanislav in Oost- vernielde een brand 27 hectare '3 terwijl twaalfhonderd kubieke M. "?bt en vier hectare aanplant, ver te Eingen. MET RACE-AUTO VERONGELUKT. 8 Mei (V.-D.) - De bekende "laHio T n wonende Duitsche courreur linm llen- ls gistermiddag tijdens het pst zii °P» den Ingelstaedter-straatweg itht v, fa Romeo-racewagen in een win LI.? den weg verongelukt. Tijdens iekenh.ii •ngins naar het Schwabinger- «eken u aan zi^n verwondingen Geslaagd zijn voor het voorbereidend kerkelijk examen de heeren P. A. Stapert (Sneek) en P. Jonges (Haarlem); Docto raal examen Geneeskunde de heeren The Blng TJlauw (Leiden) en H. G. van Ever- dingen (Buren); Doctoraal examen In disch Recht de heer L. S. Lie (Den Haag.) Bevorderd is tot doctor in de Wis- en Na tuurkunde, op proefschrilt getiteld: „Smeltlijnen van gecondenseerde gassen", de heer J. H. C. Lisman (geb. te Brielle.) vragen in het engelsche lagerhuis. Over Nederlandsche invoer. Sir Percy Hurd zal morgen in het La gerhuis aan den Minister van Handel de vraag stellen of de aandacht der Neder landsche regeering is gevestigd op het feit, dat in Groot Brittanië Nederlandsche producten worden verkocht soms tegen minder dan de halve prijs welke voor dezelfde producten in Nederland wordt betaald. Hurd zal tevens vragen, wat de Engel- sche regeering voornemens is te doen, ten einde de Engelsche belangen te be schermen. BELGISCH BEZOEK. Minister Lippens over het spellingvraagstuk. Hedenochtend zijn 600 Belgische meisjes onder geleide van eenige Belgische leer krachten, die gedurende enkele dagen een bezoek brengen aan ons land, in Den Haag aangekomen, waar zij den laatsten dag van hun verblijf zuilen doorbrengen om hedennamiddag weer naar België te ver trekken. De Belgische kinderen trokken in een groote troep van het Hollandsche spoor station naar het Binnenhof, waar in de Ridderzaal een korte officieele begroeting plaats heeft gehad. Daar waren o.m. tegenwoordig de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Mar- chant, de directeur-generaal van het on derwijs, prof. van Poelje, de heer Lobatto, referendaris bij het Departement van On derwijs, alsmede de Belgische gezant, de heer Ch. Maskens en enkele leden der legatie. Een aardige verrassing was het, toen eenige minuten over halftien de auto van den gezant het Binnenhof opreed en de Belgische Minister van Onderwas, Kunsten en Wetenschappen, de heer Lippens, met zijn dochter en mevrouw Maskens uitstap ten. Minister Lippens had gisteravond be sloten naar Den Haag te komen om bij deze bijeenkomst van de Belgische jeugd met den Nederlandschen Minister van Onderwijs tegenwoordig te zijn. Heden ochtend was hij met zijn eigen vliegtuig, bestuurd door zijn dochter, van Brussel naar Waalhaven gevlogen. Daar stond de auto van den gezant te wachten en werd de Minister en zijn dochter begroet door mevrouw Maskens, die een nicht van den heer Lippens is. Nadat de beide Ministers elkaar hadden begroet, begaf het groote gezelschap zich naar binnen. Minister Marchant voerde het eerst het woord. Hij hoopte dat dit bezoek tot versterking der vriendschapsbanden bijgedragen zal hebben en dat de Belgische meisjes naar hun land terug zullen keeren, bezield met hartelijke gevoelens ten opzichte van Ne derland en het Nederlandsche volk. De Minister besloot zijn toespraak met een „leve de Koning", waarmede allen har telijk instemden. Een aardige attentie was toen daarna een der Belgische leiders een teeken gaf en uit de Belgische monden het Wilhel mus klonk. Minister Lippens, die daarna 't woord voerde, zeide, dat hij speciaal naar Den Haag was gekomen om persoonlijk de Ne derlandsche regeering te bedanken voor de gastvrijheid, welke zij jegens spr.'s jonge landgenooten heeft betoond. Minister Lippens verzocht in te stemmen met een „Leve de Koningin". De meisjes zongen vervolgens een der coupletten van de Brabanconne. Als souvenir kregen alle kinderen een pakje Haagsche hopjes. Minister Marchant begeleidde vervolgens Minister Lippens naar den minister-presi dent, dr. Colijn. De ministers hadden een onderhoud, dat echter slechts van zeer korten duur kon zijn, aangezien de Minis- teraad op het punt stond te beginnen en ook de heer Lippens zeer gepresseerd was. Dadelijk na zijn gesprek met den heer Colijn vertrok hij met zijn dochter per auto naar Waalhaven om naar Brussel te rug te vliegen. Hij moest daar in verband met ambtsbezigheden omstreeks twaalf uur weer terug zijn. Wij hadden gelegenheid voor zijn ver trek enkele oogenblikken met den heer Lippens te spreken en vroegen hem daar bij hoe men in België ten opzichte van het spellingsvraagstuk gestemd was. Minister Lippens zeide. dat het absoluut noodzakelijk was, dat het Vlaamsch het Nederlandsch volgde. De boeken van Ne derlandsche schrijvers worden in België gelezen en Vlaamsche auteurs in Holland. Het spreekt van zelf, dat bij een zoo nauw samengaan der taal ook de grammatica dezelfde moet zijn. Het advies van de Academie van Wetenschappen was nog niet ingekomen, maar minister Lippens meende te kunnen zeggen, dat dit rapport gunstig zou luiden. Wellicht dat het reeds de volgende week gereed zal zijn. Omtrent den datum van invoering der nieuwe spelling had de heer Lippens nog geen beslissing genomen. Het is zeer waar schijnlijk dat men ook hierbij nauw con tact zal houden met Nederland. Wat de algemeene zijde van het vraagstuk betreft, meende de Belgische Minister dat dit ook in zijn land zonder moeilijkheden zal kun nen worden opgelost. o KNAAPJE DOOR AUTO AANGEREDEN. Vanmorgen is in de Jacob van Lennep- straat bij de Toltenstraat te Amsterdam een 3-jarig knaapje, dat zich bij het spelen op den rijweg had begeven, door een auto aangereden. De Geneeskundige Dienst heeft het kind naar het Binnen-Gasthuis vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden. crisis-besluiten. Dezer dagen ls de afkondiging te ver wachten van een Crisis-Ansjovis-besluit 1934 I, waarbij wordt bepaald, dat de uit voer van ansjovis slechts is toegestaan aan georganiseerden bij een door den Minister van Economische Zaken aan te wijzen Crisis-Organisatie. Als zoodanig zal worden aangewezen de Nederlandsche Ansjoviscentrale, wier op richting dezer dagen eveneens is te ver wachten. Krachtens de bepaling van het besluit mag alleen ansjovis worden uitgevoerd in een verpakking of wel voorzien van het controle-merk, als bedoeld in artikel 1 der Rijksvoorschriften van de Ansjovis-Con- trolevereenlglng of In een verpakking en voorzien van een stempelmerk, door den Minister van Economische Zaken vast te stellen, welk stempelmerk moet worden aangebracht door of vanwege de Neder landsche Ansjovis-Centrale, Voor den uitvoer van ansjovis zal een kleine heffing moeten worden betaald, welke verschillend zal moeten worden vastgesteld, al naar gelang deze voorzien is van belde hierboven vermelde merken. Binnen enkele dagen is de afkondiging te verwachten van een Aardappelmeelmo- nopoliebeslult 1934 I, waarbij wordt be paald, dat de uitvoer van aardappelmeel slechts is toegestaan aan een door den Minister van Economische Zaken als mo nopoliehouder aan te wijzen Crisis-organi satie. Als zoodanig zal worden aangewezen de stichting Nederlandsche Aardappel- meelcentrale, welke dezer dagen daartoe In het leven is geroepen. Naar ons ter oore komt, worden maat regelen voorbereid door de Nederlandsche Varkencentrale om een groot aantal big gen uit de markt te nemen. Onze varkensexport is in den laatsten tijd sterk achteruitgeloopen en de voor uitzichten voor de naaste toekomst zijn niet zeer bemoedigend. Om deze reden meende de Varkenscentrale tot een maat regel te moeten overgaan, welke van groot effect zal zijn voor de toekomst. Naar verluidt zouden ongeveer 350.000 biggen uit de markt genomen worden. De Varkenscentrale zal binnen zeer korten tijd hiermede een aanvang maken. Waar schijnlijk zal dit reeds in den loop der volgende week geschieden. Dezer dagen is de afkondiging te ver wachten van het Crisis-Haringbesluit '34. In genoemd besluit wordt in de eerste plaats het bestaande Crisis-Haringbesluit 1933 ingetrokken en voorts bepaald, dat de aanvoer van pekel- en steurharing in Nederland alleen mag geschieden door aangeslotenen bij de Stichting voor de Nederlandsche Haringvisscherij. De aanvoer van pekel, en steurharing mag alleen plaats hebben met schepen van aangeslotenen bij deze Stichting, ter wijl deze schepen ter haringvangst moeten zijn uitgevaren tot een door den minister van economische zaken te bepalen aantal en op de door dezen te bepalen tijdstippen, met een vleet van ook door genoemden minister te bepalen speerreeplengte, welke verschillend zal worden bepaald voor ver- verschillende tijdstippen. De Stichting voor de Nederlandsche Haringvisscherij zal het totaal aantal schepen, dat mag uitvaren, onder goed keuring van den minister, verdeelen over de bij haar aangeslotenen. Deze ontvan gen een certificaat, dat echter alleen dan wordt uitgereikt indien de aangeslotenen ten genoege van de Stichting Nederland sche Haringvisscherij kunnen aantoonen, dat zij voldaan hebben aan alle hiervoor vermelde voorwaarden. Tenslotte is nog bepaald, dat het ver werken van alle soorten haring in ver- schen, gekoelden of bevroren toestand tot pekel of steurharing verboden is. Een u zondering wordt hierop gemaakt, indien het verwerken geschiedt aan boord van de schepen tijdens de uitoefening van de haringvisscherij. Ter uitvoering van deze regeling zal de volgende verdeeling plaats hebben: Op 11 Mei mogen uitvaren 70 schepen en wel 18 van Vlaardingen en Maassluis, 20 van Katwijk en IJmuiden en 32 van Scheveningen, Op 5 Juni mogen, behalve de hiervoren vermelde, uitvaren 71 sche pen en wel 18 van Vlaardingen en Maas sluis, 21 van Katwijk en IJmuiden en 32 van Scheveningen. Op 26 Juni moge uitvaren 68 schepen en wel 17 van Vlaardingen en Maassluis, 20 van Katwijk en IJmuiden en 31 van Scheveningen, terwijl tenslotte op 10 Juli behalve de hiervoren genoemde, nog 71 schepen mogen uitvaren en wel 18 van Vlaardingen en Maassluis, 20 van Kat wijk en IJmuiden en 33 van Scheveningen. Vanaf 11 Mei zal gevischt mogen wor den met een vleet, waarvan de totale bovenspeerreeplengte de 4000 Engelsche voet of wel 1216 M. niet te boven gaat; van 5 Juni 1934 af met een vleet waarvan de totale bovenspeerreeplengte de 6000 En"e sche voet of 1824 M. niet te boven gaat en van 26 Juni 1934 af met een vleet waar van de totalen der bovenspeerreeplengte de 8000 Engelsche voet of 2432 M. niet te boven gaat. Ten aanzien van de grootte van de drijfnetharingvleet van 10 Juli 1934 af zullen nog nadere regelingen worden ge steld. Heden ls te Amsterdam geopend met een rede van prof. H. A. Brouwer het Nieuwe Geologische Instituut. Te Amsterdam is overleden, 48 jaal oud, mr. A. G. Koenders, bibliothecaris- administrateur der Koninklijke Akademie van Wetenschappen. o UIT NED. OOST-INDIE. BARON DE VOS VAN STEENWIJK IN HOOGER BEROEP. SOERABAJA, 8 Mei (Aneta). - Ook de luitenant ter zee der derde klasse, Baron de Vos van Steenwijk, teekende appèl aan. persdelict. officieele mutaties. BUITENZORG, 8 Mei (Aneta). - Ver leend eervol ontslag uit 's Lands dienst aan den Inspecteur bij het Boschwezen, W. Bekking, Verleend eervol ontslag uit 's Lands dienst wegens Inkrimping, resp. met in gang van 15 Mei en 19 Mei a.s. aan dr. K. G. F. Schmidt en dr. O. A. S. Ludwig, beiden tijdelijk waarnemend geoloog bij den Dienst van den Mijnbouw. haagsche rechtbank. De Kantonrechter te Lelden heeft den zuivelproducent A. v. d. S., uit Noordwij- kerhout, wegens overtreding van de Cri sis Zulvelwet veroordeeld tot f. 200.subs. 40 dagen. De rechtbank bevestigde dit vonnis. In de zaak tegen de drie verdachten J. S., H. R. en J. van E. uit Alphen, thans ged., die terecht hebben gestaan wegens diefstal met braak in de Ger. Kerk te Ter Aar, beval de rechtbank een nieuw onder zoek met terugverwijzing der stukken naar den Rechter-Commissaris. Dezelfde verdachten hebben nog terecht gestaan wegens diefstal te Zwammerdam, alwaar ingebroken was in de pastorie der Ev. Luth. Gemeente aldaar. Te dezer zake veroordeelde de rechtbank Van E. tot 1 jaar en 3 maanden, S. tot 8 maanden en R. tot 6 maanden gevangenisstraf. T. IJ., koopman uit Alphen, die van een van de vorige verdachten een bedrag van f. 12.heeft aangenomen, werd ter zake van heling veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. De Rechtbank deed" uitspraak in de zaak tegen den 23-jarigen mondorgelspeler A. v. P uit Leiden, gedetineerd, die op 26 April terecht stond wegens diefstal van een bankbiljet van f. 25.ten nadeele van een zekere D. K. in de Diefsteeg te Leiden. De off. van Justitie had tegen verd. geëischt 6 maander_gev. straf. De Rechtbank ver oordeelde verd. dienovereenkomstig. BANDOENG, 8 Mei (Aneta). - De ex- voorzitter van de P. N, I. te Bandoeng, Soebagio, is in preventieve hechtenis ge steld terzake van de wijze, waarop hij het tijdschrifft „Loekita", hetwelk In beslag yverd genomen, redigeert. AMSTERDAM, 8 Mei Ongeanimeerde markt. Cultures flauw. Industrieelen. en olie's gedrukt. Scheep vaarten en Redjangs lager. Amerikanen zwakker. Duitsche obligaties flauwer. Ned. Staatsfondsen vast. Op de beurs had heden een algemeene reactie plaats onder invloed van de zwakke houding in Wallstreet, de geringe voort gang der Berlijnsche transferbesprekingen en het grootere aanbod van Rubbers, waarvoor niet voldoende vraag aanwezig was, zoodat de koersen bijna algemeen enkele pnt. daalden. De verliezen waren gemiddeld 2 a 5 pCt. A'dam Rubbers reageerden tot beneden 116 pet. Van de Industrieelen daalden Philips 2 pet.; Ned. Ford reageerden tot 205 pet. Aku's boden weerstand en open den 1 pet. vaster, maar het avance bleef niet geheel behouden. Unilevers waren bepaald flauw en daalden beneden 80 pet. Olie's gedrukt, maar uiterst stil. Ko ninklijke verloren 1'/: pCt.; ook de Ame- rikaansche soorten daalden. Tabakken waren wat aangeboden. Deli-Batavla's ver loren 3'/: pCt. Suikers waren zwak door de nieuwe prijsverlaging van de Nivas. H.V.A.'s 4 pCt. lager Amerikanen in na volging van Wallstreet gedrukt. Duitsche obligaties golden lager. Young-leening reageerden tot 38'/: pCt., maar herstelden zich tot 39 pCt. Ned. Staatsfondsen vast. 4 pCt. 1934 steeg tot 101 pCt. WISSELKOERSEN. Engeland 7.53 (7.52'/:), Duitschland 58.18 (58.09), Frankrijk 9,74'/. (9.74'/:), België 34.47'/: (34.47'/:), Zwitserland 47.84 (47.84), Denemarken 33.67'/: (33.65), Zweden 38.90 (38.90), Noorwegen 37.90 (37.85), New-York 1.47 5/16 (1.47 1/16). Prolongatie 1'/: pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN 8 Mei, Vette varkensmarkt. Aangevoerd totaal 246, zwaar 232, licht 14. Prijs per K.G. levend gewicht zwaar 35 34 ct.. licht 2928 ct. Handel zeer matig. LEIDEN, 7 Mei. Noteering coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken" Komkommers f4 —14. Bloemkool I f. 8—16, idem II f. 2—9, Pieterselie f. 0.60—1.40. Prei f.0:60—3, Ra dijs f.0.701.40. Kropsla f. 0.502.50, Selde rie f. 0.30—0,80, Wortelen f. 4—13 per 100 stuks Witloof f.417, Doperwten f 30, Peulen f.2531, Postelein f.712, Spina zie f. 2,50—4, Uien f. 1—2.80, Wortelen f. 4.40—11.10 per 100 K.G. Andijvie 30—60 ct. per kist. ALPHEN a. d. RLJN, 7 Mei. Spinazie f4 —7.50, Postelein f. 8—14. per 100 K.G. Ra dijs f.2 Seldery f. 0.40, Peen f.16 per 100 bos. Kropsla I f. 35. idem II f. I2 Kom kommers f. 22. Bloemkool I f. 32, idem II f. 1418 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 8 Mei. Kaasmarkt. Aan gevoerd 239 wagens. 9712 stuks. 87408 K.G. Ie soort met RZM. 18—20.50, 2e soort idem 1416. Handel matig. BOSKOOP, 7 Mei De Boskoopsche vel ling. Rozen per bos: President Hoover 26 40 cent, Hadley 2835 ct., Ellen Poulsen 3540 ct., Pauls Scarlet 3858 ct„ Marcel Royer 10 ct., Golden Ophelia 10—12 cent, Florex 2636 ct„ Edith-Helen 3139 ct„ Gloria Mundi 5080 ct., Rosalandia 15—20 cent, Wilh. Kordes 3045 ct., Babyrozen 2640 ct., Else Poulsen 29—38 ct., Butter fly 15—18 ct.. August Noach 1517 cent, Claudius-Pernet 34 ct., Columbia 1114 cent, gemengde rozen 1215 cent. Diversen per bos: Anemonen 9 cent, Leeuwenbekken 1.30 ct., Clematis Prins Hendrik 1.802.00 cent, idem Mevr. Ie Coultre 70—100 ct., idem President 100^ 120 ct., idem Durandi 50 ct., idem mr. Patijn 30 ct„ Idem Miss Bateman 30 ct., Rhododendrombloemen 40-50 ct., Seringen takken 40 ct., Maiustakken 713 ct., Trol- lius 5 ct„ Hortensia's per stuk 35—56 ct. HAZERSWOUDE. 7 Mei. Aangevoerd 13662 eieren. Kipeieren f. 1,902.55, eend- gieren f. 2.102.40 per 100 stuks. NIEUW-VENNEP, 7 Mei. Elerenvelilng. 28370 kipeieren f. 1.702.50; 3160 eend eieren f. 2.202.40; 49 ganzeneieren f.45; kippen 80 cent; jonge hanen 46 cent; konijnen f. 0.231.35. ROELOFARENDSVEEN, 7 Mei. Postelein 612 cent per kilo. Andlj'de 56 cent per kilo. Sla f. 0.50—3 per 100 krop. Snijboo- nen f. 3.403.80; idem stek f. 2.40. Peulen f. 1.60—2.60 per 10 pond. Aanvoer aard beien 1650 bakken. ROTTERDAM, 8 Mei. Veemarkt. Aan voer 4187 stuks, waarvan: 194 paarden, 10 veulens, 1171 magere runderen, 733 vette runderen, 295 vette kalveren, 75 graskal veren, 1487 nuchtere kalveren, 172 scha pen en lammeren, 6 varkens, 23 biggen, 30 bokken fogeiten. Prijzen per K.G. Vette koeien 58-62 52-56 40-44. Vette sossen 54- 56 48-50 40-42. Stieren 52-54 46-48 40-42. Vette kalveren 75-85 55-65 40-50. Schapen 42-37-32. Lammeren 44-39-33. Prijzen per stuk: Schapen 21-14-10. lammeren 18-12- 9. Nucht. slachtkalveren 7.50-5-4. Nucht. folkkalveren 20-14-10. Biggen 8-6. Slacht- paarden 140-105-80. Werkpaarden 190-130 80. Hitten 95-75-60. Stieren 250-190-140. Kalfkoelen 255-205-155. Melkkoeien 250- 200-150. Vaarzen 130-105-85. Pinken 95- 70-50. Graskalveren 70-45-30. Biggen per week 1.201.10. Overzicht: Vette koelen en ossen aanvoer iets korter, handel wil lig, prijzen iets hooger tot 2 cent boven noteering; stieren minder aanvoer, han del vlug, prijzen iets hooger; vette kalve ren ruimer aanvoer, handel lui, prijzen la ger tot 5 ct. boven noteering; schapen en lammeren aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen lager dan vorige week; nuchtere slacht- en folkkalveren aanvoer korter, handel vlot, prijzen voor slachtkalveren iets hooger; biggen aanvoer gering, han del kalm, prijshoudend; paarden aanvoer gering, handel willig, prijzen hooger; kall en melkkoeien aanvoer minder, handel kalm, prijshoudend; graskalveren aan voer korter, handel kalm, prijzen onver anderd, een prima kalf tot f. 80. C.R.C. nam nog 90 runderen over. WESTLAND, 7 Mei. Middelprijs van de bij den Bond Westland aangesl. veilingen: Roode Bessen f. 2,30—3,90; Aardbeien f. 0.502,12: Druiven f. 2,00—3.50; Witte Druiven f. 2,30—2,50; Tomaten: A 5064, c 40—55, CC 3042 ct.; Prlnsesseboonen 60—85 ct.; Snljboonen 60—90 ct.; Postelein 7—12 ct.; Spinazie 3—5 ct. per K.G.; Bloemkool f. 9,00—15.00, 2e srt. f. 4.00— 9.00, 3e srt f. 2,00—4,00 per 100; Andijvie 15—58 ct. per bak; Sla f. 2,20-4,30, 2e srt. f. 0 502.00 per 100; Eieren f. 2,40—3,40 per 100; Perziken 24—38 ct., 2e srt. 12— 24 ct., 3e srt. 8—12 ct. per stuk; Peen f 7.0019.00; Rhabarber f. 1,502,50; Seldery f. 0,50—1,50 per 100 bos, TER AAR, 7 Mei. Centrale Veiling Spinazie 8—27 ct.; Sla f. 0,50—3,20; Bloem kool 224 ct.; Postelein 79 ct.; Witlof 13 ct.; Komkommers 16 ct.; Peulen per pond 15—26 ct.; Snijboonen 3940 ct.; Aardbeien 7—16 ct„ 16—23 ct. ZOETERWOUDE, 7 Mei. Eierenvelling. Aangevoerd 6863 eieren. Prijzen per 100 stuks: kipeieren f.2—2.30; eendeieren f, 2.102.50; kaas 18 cent per pond. Pluimvee: kippen 50 cent; hanen 60 ct.; duiven 11—17 ct.; konijnen f. 0.151.05. Ondertrouwd: W. F, v. LEEUWEN en M. H. t. d. VEER. Leiden, Morschslngel 19. A'dam, Linnaeusparkweg 32. 8 Mei 1934. 9210a Huwelijksinzegening 30 Mei a.s. te 2 uur n.m. in de Ned. Herv. Kerk Simon Stevlnstr. Watergraafsmeer. Getrouwd: ARIE BAKKER en ALIE VERVERS, die, mede namens wederzijd- sche fam, hun harteltjken dank betuigen voor de be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. 9226a Den Haag, 7 Mei 1934. Terletstraat 17. De Heer en Mevrouw B. HOOGWERFF KROON— VELDHUYZEN VAN ZANTEN geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter ANNEKE ANNA HENDRIKA. Voorschoten, 8 Mei 1934. „Fllices". 9216a Heden overleed onze ge liefde Moeder, Behuwd- moeder en Tante SARA DORREPAAL, Weduwe van E. BROUWER in den ouderdom van bijna 96 jaar. Uit aller naam: W. F. DE BOCK. Leiden, 7 Mei 1934. Barend van Namenshof 7. Algemeene kennisgeving. Heden overleed plotse ling, door een droevig on geval onze innig geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom. FRED. BEIJEN, ln den ouderdom van 25 jaar. Uit aller naam: G. BEIJEN M, BEIJEN—VAN OS. Noordwljk, 6 Mei 1934. Heerenweg 16, 9219a »-I

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3