Ver. van varkensfokkers en -mesters. 75"le Jaargang DINSDAG 8 MEI 1934 No. 22739 dagblad voor leiden en omstreken OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. VISSCHERIJBERICHTEN. Het voornaamste Nieuws van heden. Moederweelde op de Leidsche Veemarkt. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: so ets. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. MJ een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 05. Bureau NoordeinSsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per week f. O.W Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.1 Franco per post 1.2.35 portokosten. Bit nummer bestaat uit VIER biaa'en EERSTE BLAD. VERGADERING |tN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 14 MEI 1934, des namiddags te 2 uur, q het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). I De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: io. Benoeming van een plaatsvervan- «nd voorzitter van de Commissie van Ad- Jt, bedoeld in art. 35 van de verorde- ng, regelende den rechtstoestand van de ibtenaren der gemeente Leiden (vaca- e-Beekenkamp) |b. Voorstel inzake de verhuring van het relhuis Nieuwe Rijn No. 20 en het huis van de Graanbeurs aan H. C. k Leeuwen. (85) ft. Voorstel inzake kostelooze ingebruik- van eenige lokalen van de Stads- jórzaal aan het Genootschap „Mathe- Fsdentiarum Genitrlx". (86) io. Voorstel tot verlenging van de met speeltuinvereenigingen „Westerkwar- Ja" en „Zuiderkwartier" aangegane over winsten inzake de exploitatie van den speeltuin ten Zuiden van den ügweg en den speeltuin bij de Serlngen- lat. (87) 15o. Voorstel tot het aangaan van een we overeenkomst met de gemeente ierdorp, betreffende de levering van i in die gemeente door de Stedelijke sfabriek. (88) Voorstel tot wijziging van de met gemeente Benthuizen gesloten over- nst, betreffende de levering van fctriciteit In die gemeente door de Ste- leljjke Electriciteitsfabriek. (89) l"o. Voorstel tot het instellen van een pbtsvordering tegen L. J. A. Sommers te s, strekkende tot vergoeding van ide, toegebracht aan den richtingaan- !er op den vluchtheuvel aan het Kort bpenburg. (90) 18o. Voorstel tot het verleenen van goed- peuring aan een plan voor het bouwen van i auto- en wagenbergplaats met twee srenwoningen op het terrein aan de Ha- ^eraklaan door de N.V. Leidsche Duin- rater Maatschappij(91) I 9o. Vaststelling van het verslag betref - Jende de verstrekking van schoolkinder- lleeding en -voeding gedurende het jaar (933. (92) lOo. Praeadvies op het verzoek van P. Z. babbelaar, om hem een subsidie te ver leenen ten behoeve van den door hem pnderhouden autobusdienst Zoeterwoude— beiden. (93) llo. Voorstel tot beschikbaarstelling van lelden voor den bouw van een nieuwe Vol- tiolenbrug. (94) 12o Voorstel tot verbouwing van het gebouw aan de Pieterskerkstraat, waarin (e Jongensschool voor U. L. O. is gevestigd gn tot beschikbaarstelling van de voor die ubouwing benoodigde gelden. (95) 13o. Voorstel inzake den aankoop van bet perceel grond aan den Rijnzichtweg, e Oegstgeest, kadastraal bekend Sectie B, 1935, van de N.V. Gemeenschappelijk 'gendom, te 's-Gravenhage en tot vast stelling van de desbetreffende begroo- ®|sregelingen. (96) 14o. Praeadvies op de voorstellen van de beeren Schüler en Beekenkamp in ver pand met de adressen van W. K. Bekooij intake overdracht aan de gemeente van gedeelte voortuin aan den Zijlsingel. (97) 15o. Voorstel tot beschikbaarstelling van lelden ten behoeve van het inwinnen van deskundige voorlichting met betrekking tot den bezulnlgings- en reconstructie- arbeid. (98) 16o. Voorstel Inzake de slooping van per- ceelen, begrepen in het saneerlngsplan Bouwelouwensteeg—Paradijssteeg en van perceelen, begrepen in het Stadshuis- Plan. (99) 17o. Voorstel: a. inzake het verleenen van een toelage aan kweekelingen bij het openbaar lager onderwijs, die zelfstandig met het onderwijs aan een klasse zijn be last en tot beschikbaarstelling van de daarvoor benoodigde gelden b. tot wijziging van de verordening, regelende het openbaar gewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs in de gemeente Leiden; c. tot wijziging van de verordening, regelende het openbaar vervolgonder wijs te Leiden; d. tot wijziging van de toelage van den Secretaris van de Plaatselijke School commissie; e. tot wijziging van de verordening, regelende het onderwijs aan spraak- gebrekkige kinderen te Leiden (100) 18o. a. Voorstel tot vaststelling van een verordening op het beheer van de be drijven der gemeente Leiden en van een verordening op het beheer van het Grondbedrijf der gemeente Lei den b. Benoeming van den hoofdingenieur bij de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, ir. F. Stokhuyzen, tot adjunct-directeur dier Fabrieken. c. Benoeming van den hoofdboekhouder der afdeeling administratie van de genoemde Fabrieken, W. Wiggers, tot administrateur, hoofd der genoemde afdeeling. (104) 19o. Voorstel: a. tot wijziging van de verordening op de heffing van een belasting op too- neelvertooningen en andere vermake lijkheden; b. tot wijziging van de verordening op de invordering van de belasting op tooneelvertooningen en andere ver makelijkheden; c. tot opnieuw vaststelling van de ver ordeningen sub a en b. (56 en 101) 20o. Voorstel: a. tot vaststelling van een verordening op het Verkeer te land; b. tot wijziging van de verordening op de Straatpolltie; c. tot vaststelling van een verordening, regelende de samenstelling en den werkkring van de Commissie, bedoeld in art. 6 der verordening op het Ver keer te land; d. om het adres van de Leidsche Koet- siersvereeniging „Verbetering zij ons Streven" inzake het rij verkeer op de Korte Mare, als afgedaan te be schouwen. (60 en 103) VERZWEGEN INKOMSTEN- EN VERMOGENSBELASTING. De opbrengst hier ter stede bedraagt F. 87.000.—. In de gemeente Leiden is het totaal be drag van de cohieren volgens de verbe terde aangifte voor de belastingen naar inkomen en vermogen over de laatste 3 belastingjaren ruim 87.000 gulden. Hieronder is begrepen ruim 17.000 gul den toekomende aan de gemeente terzake van de heffingen van opcenten op de ge meentefondsbelasting en vermogensbe lasting. CIRCUSARTISTE OVERLEDEN. De 32-jarige trapéze-werkster B. H„ die tijdens de openingsvoorstelling van het circus Amar op Vrijdag 27 April een on- gelukkigen val deed en in het Acade misch Ziekenhuis moest worden opgeno men, is aan de gevolgen van dien val overleden. DEMONSTRATIE- EN VERKOOPDAG VAN FOK- EN MESTVARKENS. IJMUIDEN, 8 Mei 1934 Tarbot per kilo f. 0.750.63, griet per kist van 50 kilo f. 287, tongen per kilo f. 0.800.48, middelschol per kist van 50 kilo f. 2721, zetschol f 2517.50, kleine schol f. 13.502.20, schar f. 3.600.70, tong schar f. 2719, vleeten per stuk f2.50, pieterman en poontjes per kist van 50 kilo f. 6.502.30. middel schelvisch f. 1916, kleinmiddel schelv. f. 17.509, kleine schel visch f. 9.002.50, kabeljauw per kist van 125 kilo f. 259. gullen per kist van 50 kilo f.51, lengen per stuk f. 0.500.37, heilbot per kilo f. 0 750.48, wijting per kist van 50 kilo f. 2.852.50, koolvisch per stuk f. 0.400.04, makreel per kist van 50 kilo f.6—2.50. Aangekomen 7 stoomtrawlers: ON 77 met f.2739, IJM 135 met f.1181, IJM 111 met f. 1022, IJM 130 met f. 1495. IJM 72 met f. 1368, IJM 491 met f. 1806, IJM 2 met f.1966 en 6 loggers: KW 41 met f. 760, KW 23 met f. 391, KW 65 met f417, KW 31 met f.667, KW 144 met f.644 en KW 51 met f, 475 besomming. Een geslaagde actie. De alhier gevestigde Vereeniging van varkensfokkers en mesters hield vandaag op een met vlaggen versierd gedeelte van de Leidsche veemarkt een demonstratie en verkoopdag van fok- en mestvarkens. Er waren niet minder dan 191 inzendingen d.i. het dubbele van het vorige jaar, toen een dergelijke actie voor het eerst op touw werd gezet. Wel een bewijs, dat de proefneming in den geest is gevallen. In tegenwoordigheid van den burge meester, wethouder Goslinga, bestuur, jury en eenige rijksveefceeltconsulenten had vanmorgen om 9 uur in hotel „Rijnland" de officieele opening plaats. De voorzitter, de heer C. Bakker heette alle autoriteiten hartelijk welkom, dankte hen voor hun aanmoedigende belangstel ling en betuigde in het bijzonder zijn er kentelijkheid aan den directeur van den Markt- en Havendienst, den heer L. A. Mnenes, wiens welwillende, tegemoetko mende houding door het bestuur op hoogen prijs wordt gesteld. Dank brengt sprak ook aan de inzenders, uie ondanks de moeilijke omstandigheden zoo goed voor den dag zijn gekomen, aan het bestuur van het Varkensstamboek Zuld-Hoiland en aan de heeren rijksveeteeitconsulenten. Spr. besluit met den wensch, dat deze dag moge bijdragen tot verwezenlijking van het doel der vereeniging, n.l. verbetering van het varkensras. De burgemeester, mr. van de Sande Bakhuyzen zeide te sympathiseeren met het doel der vereeniging. omdat daarmede ook een Leidsch belang wordt gediend. Het gemeentebestuur is er steeds op be dacht de Leidsche veemarkt aantrekke lijker te maken o.a. door verlaging der marktgelden en binnenkort weer door een ingrijpende verbetering en uitbreiding van het marktterrein. (Wij vernamen, dat de daartoe strekkende plannen binnen zeer afzienbaren tijd bij den raad zullen wor den aanhangig gemaakt Red.) Spr. hoopt, dat de samenwerking ook het var- kensmesters- en fokkersbedrijf ten goede zal komen. De woorden van lof door den voorzitter tot den heer Mennes gericht, onderstreept spr. gaarne. Het gemeente bestuur is ervan overtuigd, dat de behar tiging der marktbelangen aan den heer Mennes volkomen is toevertrouwd. De burgemeester spreekt tenslotte den wensch uit, dat deze onderneming in groeiende mate tot succes zal leiden, (ap plaus.) Hierna werd en bezoek aan de markt ge bracht, waar den gehelen dag voor de de monstratie groote belangstelling bestond. Foto's Bleuzé. HET ONGEVAL OP DEN RIJNSBURGERWEG. Een tweede slachtoffer. De 30-jarige mej. B. B. uit Diemerbrug bij Amsterdam, die in den nacht van Za terdag op Zondag bij een aanrijding op den Rijnsburgerweg ernstig werd verwond is in den afgeloopen nacht in het Aca demisch Ziekenhuis aan de bekomen kwetsuren bezweken. FEESTAVOND „TOT IEDERS GENOEGEN." bestuur van de Ver. van varkensfok kers en -mesters, welke vandaag op de Leidsche veemarkt een demonstratie van fok- 'c mestvarkens organiseerde Zittend van rechts naar links de heeren: C. Wassenaar, J. C. \4tessehngh, P. J. Heemskerk, C. Bakker, de burgemeester, mi'. A. van de Sande Bakhuyzen, de directeur van den Markt- en Havendienst, de neer L. A Mennes en M. Verdel (staande achter stoel). Daarachter dg jury en genoodigden. Aanbieding van een vaandel. Gisteravond vond in „Concordia" een feestavond plaats, welke georganiseerd was door 't Vaandelcomité van de Too- neelvereeniging „Tot ieders genoegen". Na dat „The Hofenk Band" enkele vroolijke „schlagers" gespeeld had, werd de avond geopend door den heer J. de Ru, voor zitter van het Vaandelcomité, die de aan wezigen en de afgevaardigden der zuster verenigingen een hartelijk welkom toe riep. Het gordijn werd gesloten, na korte oogenblikken ging het weer open en.... een ware verrassing vertoonde zich aan ons oog: het nieuwe vaandel prijkte in volle glorie op het tooneel. Mooie linten golfden omlaag en werden vastgehouden door jonge meisjes in wit-roode feestklee- djj. Het dagelijksch bestuur der vereeni ging werd door den heer De Ru op het tooneel verzocht en hartelijk door dezen toegesproken, waarop de ontwerper van het vaandel de heer Werson een explicatie daarvan gaf. Iedere kleur heeft zijn be- teekenis: de hoofdkleur is donkerblauw, de kleur van trouw en volharding, waar mee men de vereeniging moge aanhan gen. De fakkel symboliseert het licht der beschaving, die men wil uitdragen im mers, de vereeniging streeft een cultureel doel na het lichtblauw is de kleur van verheffing naar 't hoogere en betere, de twee maskers op paarschen achtergrond stellen humor en drama voor; mede ziin o.a. tot uitbeelding gebracht het rood (kleur der vriendschap) en de vruchten, die de vereeniging mogen toegeworpen worden. Het geheel (de idealen) is door goud omlijst. Een stormachtig applaus bekroonde deze uiteenzetting. Door het comité, onder leiding van den heer De Ru werd nu het vaandel aangeboden, terwijl mej. Werk een medaille overhandigde, ten einde deze daaraan te hechten. De voor zitter de heer F. Arendsen bracht voor het schitterende geschenk zijn hartelijken dank over, waarbij hij een uitvoerig over zicht gaf van het ontstaan en de geschie denis der vereeniging, welke 4 jaren ge leden ontstond uit de Tooneelver. P. C. en L.. die opgeheven moest worden. Hij herdacht hierbij meerderen, die aan de vereeniging hun beste krachten hadden gegeven. Spr. wees daarbij op den gezon den geest, die er op 't oogenblik heerscht: met energie zal men ondanks den moei lijken tijd verder gaan, het dilettanten- spel beoefenen: hiertoe zal het nieuwe vaandel een mooie aansporing zijn! Nog werden, onder hartelijke woorden van ge- lukwensch, medailles aangeboden door de voorzitters van de „Leidsche Dilettanten club" en van „Het Nieuwe Tooneel", waar voor de voorzitter zijn grooten dank be tuigde. Deze plechtige aanbieding van het vaan del legde een sterke getuigenis af van de uitstekende voornemens, waarmee de ver eeniging voor de komende jaren bezield is! 'Hierop volgde een afwisselend pro gramma, dat de aanwezigen op prettige wijze bezighield en waaraan medewerk ten het dubbelmannenkwartet „Sempre Avanti" onder leiding van den heer v. d. Broek. „The Young Fellows" en niet te vergeten de heer Spaanderman, die er als conférencier en met het zingen van lied jes de stemming uitstekend in wist te houden. Een gezellig samenzijn besloot dezen mooien avond, die waarlijk „Tot ieders genoegen" was en waarop meer malen het vlotte Vaandellied enthousiast gezongen werd! BINNENLAND De nieuwe spelling zal op 1 September worden ingevoerd; radio-rede van minis ter Marchant. (3e Blad). Controle op de aanprijzing van genees middelen en geneeswijzen; het werk der commissie van controle. (2e Blad). De Koninklijke Familie in Limburg. (Binnenland, 3e Blad). Congres van den Alg. Ned. Bouwvakar beidersbond. (Binnenland, 3e Blad). BUITENLAND. Engeland kondigt een handelsoorlog tegen Japan aan. (Buitenland, le Blad). De Zuid-Slavische minister Jeftitsj te Sofia. (Buitenland, le Blad). Amnestie in Oostenrijk. (Buitenland, le Blad). 86 mijnwerkers in Zuid-Duitschland om het leven gekomen. (Buitenland, le Blad) Oneenigheid in het Britsche kabinet over de Ontwapening? (Tel., le Blad) LEIDSCH DRANKWEER-COMITé. De Blauwe IVeek-actie. In het gebouw van de I. O. G. T. heeft gisteravond het Leidsch Drankweer Comité een druk bezochte vergadering gehouden, hoofdzakelijk ter bespreking der actie voor de Blauwe Week, die, zooals bekend is, aanvangt op a.s. Donderdag (Hemelvaarts dag) met een openings-demonstratie te Gouda en gesloten wordt op den Tweeden Pinksterdag met een groote demonstratie te Hilversum. Uit de besprekingen en de verschillende opgaven bleek, dat zoowel te Gouda als te Hilversum de Leidsche drankbestrijdersbeweging zeer sterk zal vertegenwoordigd zijn; vooral voor de meeting te Hilversum bestaat groote be langstelling. Verder werden ter vergadering de noo- dige maatregelen getroffen voor den ver koop hier ter stede van het blauwe bloempje, die, gelijk reeds per advertentie werd meegedeeld, a.s. Zaterdag 12 Mei zal plaats vinden, terwijl besloten werd de volgende week een tweetal propaganda- avonden te organiseeren, waaraan door de Leidsche drankweer-organisaties unaniem zal worden deelgenomen. Op beide avon den zal een fakkeloptocht met muziek korpsen en vaandels door verschillende deelen der stad trekken; op enkele punten der stad zullen sprekers het woord voeren. Bijzonderheden hieromtrent zullen nog deze week worden gepubliceerd. De voorzitter van het L. D. C., de heer H. Zunderman Jr.. bracht aan het einde der vergadering een woord van dank aan de zeer talrijke aanwezigen voor hun opkomst en eindigde met een opwekking voor het slagen zoowel van den verkoop van het drankbestrijdersbloempje als van de beide demonstraties Het jaarverslag van de penningmees- teresse van het L. D. C„ mej. De Graaf, vermeldde een batig saldo: onder applaus van de vergadering werd zij gedéchargeerd en werd het jaarverslag goedgekeurd. Een inzending van „Endegeest" op de heden gehouden demonstraties van var kens op de Leidsche veemarkt. Stamboeknummer 5907 met kroost poseert welwil lend .voor onzen fotograaf,

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1