TOM DE NEGERJONGEN HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct LEJDSCH DAGBLAD - Zesde Blad Zaterdag 5 Mei 1934 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. gJ ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Theodoras, z. v. G. J. Straathof en G. M. van Wijk Alida Anna, d. v. H. A. Overbeek en H. C. No bel Maria Lucia, d. v. P. J. Brand en M. L. van Onselen Willem, z. v. C. v. d. Meent en M. de Bruyn Rika Johanna, d. v. W. G. Groenheiden en J. Verkerk Bastlana Maria Angenieta. d. v. J. Tromp en M. van Eijk; Pansje, d. v. J. van 't Wout en E. A. van Til. Overleden: Helena Kaptein. wed. v. Jo hannes F. C. Paesie 74 j. Maartje Ver kerk, 79 j. wed. v. Willem van der Vel den Jan Graafland 78 j.. wedn. v Jan netje van Klaveren Pieter van Kreu ningen, 62 j. echtg. van Pietertje ter Bouw Gerard van Nood 23 j. Clara Josepha Maria van den Bergh 52 j„ echt- genoote van Jacobus Petrus Johannes Rozestraten Goverdina v. Rijswijk 26 j. Gehuwd: Leendert Gerard Boon 25 j. en Jannetje de Jong 28 j. Gerardus van Heusden 30 j. en Johanna Catherina Her- rewijn 21 j. Jan Stout 25 j. en Neeltje Noomen 25 j. Cornells Burggraaf 27 j. en Jannetje Snel 28 j. Loop der Bevolking. Ingekomen van: Delft, Engelberta J. v. d. Sloot, Hooftstraat 56 Van Bodegra ven, Jacoba C. de Vlieg, echtgen. van W. Kruyt- Leliestraat 16 Van Rotterdam, Johanna M. Cannegieter, Oudsh.weg 78 Van Eibergen, Jacob van der Windt, Raad huisstraat 44 Van Ginneken c.a., Mag- dalena van KruyL wed. C. Bruning. Hof- zichtstraat 29 Van Ginneken c.a, Egbert Hingst, Hofzichtstraat 29 Van Wou- brugge. Klaas de Vries, Woubr.weg 38 Van Medemblik, Jan Bos en gezin- Mau- ritsstraat 26 Van Boskoop, Marinus N. Fase, Heerenweg 19 Van Waddinxveen, Wilhelmina Treur, echtgen. van M. N. Fase. Heerenweg 19 Van Hazerswoude, Andries Stelling en gezin, Pr. Hendrik straat 69 Van Hazerswoude, Joseph Epping. Pr. Hendrikstraat 69 Van Loosdrecht. Cornells P. Splinter. Gouwsl.- weg 96 Van Barneveld, Dirk den Braber 's-Molenaarbr. 46 Van Boskoop, Petrus W. Putters. Lindenhovenstraat 14 Van Zoeterwoude, Theodoras W. van Schaik, Hoorn 75 Van Nijmegen, Zacharias B. W. d. Putte, Paradijslaan 1 Van Anna Paulowna. Jacobus M. Verdegaal en gezin, van Pr. Hendrikstraat 3 Van Bergen, Cornelia M. Bunnik, Achtermid denweg 10 Van Rotterdam- Anna H. Coenraad, Pr. Hendrikstraat 69 Van 's-Gravenhage, wilhelmina B. Schep, Stationsstraat 21e. Vertrokken naar: Westdongeradeel, Di- vertje Bek, echtgen. v. M. Zwart, Zuid- eindscheweg 3 Naar Wateringen, Ju- lianastraat 39, Klaartje Pels, Groeneweg 49 Naar Gouda, Peperstraat 82, Kinde ren van Vreuningen, Raadhuisstr. 44 Naar Leiden. Lage Morschweg 65, Johan nes Verduyn en gezin. Bloemhofstr. 24 Naar Hillegersberg, Jan D. Herrewijnen, Pr. Hendrikstraat 36 Naar Zoeterwoude, Maria J. van der Tol, Hoorn 57 kaar Hazerswoude. Cornelia Bremmer, Linden hovenstraat 37 Naar Ter Aar, C. 40, Aaltje Koetsier, Groenweg 26 Naar Nib- bixwoud, Antonius J. M. Hoogeveer, Noord- einde 26 Naar Nibbixwoud. Anna C. de Bijl. Noordeinde 26 Naar Hazerswoude, Nicolaas J. Koot en gezin, Pr. Hendrik straat 3 Naar Hazerswoude, Sophia C. v. d. Maat. Pr. Hendrikstraat 3 Naar Haarlem Wouter Kruyt, v. Genderen- strat 8 Naar Wassenaar. Karei Hoeken dijk en gezin, Oudsh.weg 15 Naar Mij drecht. Leendert Bakker, Visserstraat 5 Naar Maasland, Arie Keijzer. Hoogedijk 1 Naar Kampen, Antonie Pgllard, Prins Hendrikstraat. 27z Naar' Amsterdm, Neeltje IJkema, Pr. Hendrikstraat 29a Naar Noordwijkerhout, Johannes H. Turken, v. Mandersloostraat 90. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Hendrika. d. v. A. J. de Wit en J. P. Baas Gijsbertje, d. v. D. v. Vreedendaal en A. Uithol Aaltje, d. v. P. de Jong en A. VerheuL Overleden: A. Pouw 2 w. Ondertrouwd: D. Vergunst 22 j. en A. Zeeuw 22 j. W. Verduijn 30 j. en C. Baelde 32 j. J. van Leeuwen 30 j. en M. A. Hoogendoorn 33 j. Getrouwd: A. van Kippersluis 29 j. en G. Rietveld 26 j. W. Verburg 31 j. en W. M. van Donk 21 j. Loop der Bevolking. Vertrokken: A. C. M. Korse, z.b. n. Ze venbergen K. Kok, z.b. n. Woerden A. W. Veelenturf en gezin. n. Zwammer- dam W. v. Eijk. z.b. n. Alphen a. d. Rijn A. van Vliet, z.b., n. Woerden A. N. J. v. d. Boon, z.b. li. Zaandam A. G. M. Vermeulen, dienstbode, n. Zwammerdam L. A. Ruitenburg z.b., n. Alphen a. d. Rijn A. J. v. d. Sluijs, boerenknecht n. Alphen a. d. Rijn G. Vonk en gezin, z.b. n. Soest. De werkloosheid. Bij het plaatselijk correspondentschap der Arbeidsbemiddeling staan als werk loos ingeschreven: 31 fabrieksarbeiders, 6 metselaars, 9 timmerlieden, 4 opperlieden, 2 heiers, 8 schippers, 20 landarbeiders, 4 schilders, 3 grondwerkers, 17 losse werklieden, 2 elec- triciens, 13 pakhuisknechts, 1 vrouwe lijke kantoorbediende, 1 bottelaarsknecht, 1 tuinder, 1 smid, 1 machinist, 1 mole naarsknecht en 1 chauffeur. Gevonden voorwerpen: Een dames- parapluie. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendricus Gerardus, z. v. G. Aartman en A. van de Loo Gerrit Pie ter, z. v. E. Vonk en H. Hoeflaak Cor nelia Maria, d. v. F. Blom en C. v. Leeu wen. Ondertrouwd: J. J. v. den Haak, 30 en M. E. Buschelmann 28 j. L. Hoogen- boom 31 j., wonende te Nieuwveen en J. C. Eijs, 22 j. RECLAME. 9744 NIEUWVEEN. Het zwembad van de Nieuwveensche Zwemver. „De Verbetering" is op 1 Mei opengesteld. De netto-opbrengst der Emmabloem- collecte op 19 April j.l. gehouden bedroeg f. 26.61. Op de gehouden vergadering, in café Schreuder van Ingelanden der Buitendijk- sche Oosterpolder werd met alg. st. her kozen tot voorzitter de heer Chx. v. d. Berg alhier. Verder werd het optreden der Pro vincie Noord-Holland inzake de Bruggetjes kwestie, door de aanwezigen scherp gelaakt waarna een langdurige bespreking werd gehouden. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna, dochter van N. J. de Jong en J. M. Vermoerd Bar- tholomeus Thomas Josephus, zoon van W. v. d. Hoorn en P. de Jong. Gehuwd: G. Bogerd, 23 jaar en M. H. Pijper, 21 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. Kerkhoven naar Game ren H. van Driel, naar Alphen aan den Rijn C. A. Vink, naar Meerkerk. Gevestigd: A. Koetsier, van Alphen aan den Rijn T. Pijper, van Mijdrecht. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester P. A. Troost. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzitter, volgden oa. ingekomen stuk ken w.o. een dankbetuiging voor de be toonde deelneming bij het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. Een schrijven van den heer C. J. Fafianie waarbij hij bedankt als lid van het burgerlijk arm bestuur. De voorzitter dankte den heer Fafianie voor hetgeen hij voor het arm bestuur heeft verricht. Van den heer N. Priem een klacht over de vuilnisbelt in de Esse. In handen van B. en W. ter af doening. Een tweetal verslagen en wel van den keuringsdienst voor waren, kring 's-Gravenhage qn over de volkshuisvesting dezer gemeente. Een schrijven van de red dingsbrigade afd. Waddinxveen om een verordening in het leven te roepen waar bij verhuurders van booten deze niet mogen verhuren aan minderjarige kinde ren. die niet in het bezit zijn van een erkend zwemdiploma. Aangezien hier voor Waddinxveen geen behoefte aan wordt gevoeld, werd het adres voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van Ged. Sta ten waarbij de begrooting voor het dienst jaar 1934 werd goedgekeurd. De begrootingswijziging die hier nog voor noodig is in verband met eenige ad ministratieve opmerkingen werd goedge keurd. Van de directie van den Rijkswaterstaat een verzoek om een gedeelte verzonken rietland in de Alpherwatering over te mo gen nemen voor den prijs van f. 1, waar toe werd besloten. Het voorstel van B. en W. om te beslui ten tot levering van gas en electriciteit door de gemeente Gouda voor bewoners langs den Bodegraverstraatweg Werd z. h.s. goedgekeurd. Een voorstel tot verlen ging van het contract met de gemeente Leiden voor levering van electriciteit werd aangehouden. Voorts is ingekomen een verzoek van het bestuur der vereeniging voor Chr. Nationaal schoolonderwijs om medewerking ingevolge art. 72 der L. O.- wet 1920 voor verbetering van de speel plaats. De kosten geraamd op f.400, zou den dan door de gemeente en door de vereeniging ieder voor de helft worden be taald. De financieele commissie wil voor stellen het geheele bedrag ad f. 400 toe te staan en op die wijze de wettelijke be palingen geheel ten uitvoer te brengen. De voorzitter bestreed dit standpunt. De vereeniging heeft vrijwillig aangeboden f. 200, voor haar rekening te nemen in verband met den financieelen toestand der gemeente en het zou derhalve vreemd zijn als men voor een dergelijk royaal aanbod bedankte. Na een korte discussie werd het verzoek van de vereeniging daarop ingewilligd met 9 tegen 3 stemmen Tegen de heeren v. d. Berg, Hijkoop en Zoethoutmaar. De heer Vis stemde blan co. Ten slotte werd vastgesteld een nieu we bouwverordening, ingevolge het be paalde in de Koningwet, waarop de voor zitter de vergadering sloot. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Overleden: Cornelia van Muiswinkel, 39 jaar, ongehuwd. Ondertrouwd: Pieter Adriaan Blok, jm. 23 jaar te Amsterdam en Aaltje van Vliet, j.d. 23 jaar. Mej. K. Wessel, religieuse onderwijze res alhier, is benoemd aan de RIK. School te Zuidermeer, gemeente Spanbroek (NU.) Door Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente alhier, is uit enkele sollicitan ten tot kerk-bode benoemd de heer P. Beunder. alhier. 's Avonds omstreeks lO'/i uur werd door den gemeente-veldwachter op sur veillance aangetroffen een knaap die bij aanhouding opgaf genaamd A. de K. te heeten en thuis te hooren te Rotterdam, 's Middags was hij daar hij toch niets te doen had. op stap gegaan en ook met enkele auto's meegereden, doch nu wist hij niet meer waarheen. Den 15-Jarigen Jongen is dien nacht onderdak verschaft, waarna hij des anderendaags onder politiegeleide paar zijn ouders is teruggebracht. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje Alida, D. van M, v. d. Helm en M. A. Westdijk Cornelia Antje, Dochter van N. Zegstroo en M, Verbeek Anthonie, Z. van A. van Zanten en M. J. Schouten Jacobus Petrus, Z. van A. Touw en J. M. Otte Janna Neeltje, D. van H. C, Hijzelendoorn en W. M. Post Nicolaas, Z. van J. Slootweg en P. H. de Kok Cornelia Antonia, D. van J. Struik en T. Bos Angela Mathilda, D. van A. E. van de Velde en M. M. Boone Cornelia, D. van J. den Butter en S. Kingma Geertruida, D. van C. A. van Koetsveld en K. Verkamman Cecilia Veronica, D. van A. van Rooijen en V. Gerritsen Jan, Z. van F. van der Meer en J. A. van Her wijnen Hendrika Elizabeth, D. van W. Meijer en W. E. Bos Johanna Sofia Ma ria, D. v. C. Smit en J. M. Smit Teuntje Johanna, D. van K. Visser en J. C. H. den Dekker Maria Cornelia, D. van J. Ver- wer en J. A. A. Veldhoven Martinus, Z. van M. Bakker en A. G. Lieverse Maria Hendrika, D. van P. Verhoog en G. Otto Dieuwke Gerlantje, D. van G. Ooms en T. Anema Johannes Rudolph Franciscus, Z. van A. W. Meuleman en S. M. P. Luijters Bastiaan. Z. van H. Vervloed en M. van Neuren Cornelis, Z. van C. Wilderom en T. Bonkerk. Ondertrouwd: B. A. Weiman 33 j. en A. J. M. Teeuwen 28 j. B. den Haan 28 j. en J, H. Martens 25 j. C. van der Groef 23 j. en T. Schijff 19 j. J. Hoog kamer 36 j. en N. Verboom 53 j. A. de Groote 24 j. en G. J. Jongkind 25 J. J. M. Wassink 36 j. en G. den Dekker 18 j. Getrouwd: A. Kamp 23 j. en L. Greven- stuk 21 J. A. C. van Iperen 24 j. en C. van der Lult 23 j, C. M. Smits 23 j. en E. J. Overbeek 21 j. G. van den Heuvel 26 j. en A. Blom 23 j. Overleden: Gijsbert Marius van der Beek 60 j„ wedr. van W. C. Bok Joanna Maria Scholtens 72 j„ geh. met H. Wennekes. Loop der bevolking. Vertrokken: Gijsbert de Rooij, van Vijf- huizerdijk 73, naar Vleuten, Alendorp 48 Hllle Visser, van Vijfhuizerdijk 73, naar Vleuten, Alendorp 48 Arie Jongkrijg, v. Vijfhuizerweg 999, naar Haarlem, Scheep- makersdijk 44 Annigje van den Bosch, van Lisserdijk 108, naar Weesperkarspel, 't Gein, p/a. W. van den Bosch Adrianus Poot, van Spaarnwouderweg 13, naar Am sterdam, Valeriusstraat 205 Wed. G. Bakker, van Zwanenburgerdijk 485, naar Amsterdam, Osdorperweg 981a Johanna C. Breedijk, van Beet-slaan 8, naar Amster dam, Osdorperweg 46 Hendrik van den Doei, van IJweg 117, naar Haarlemmer- liede c.a., Polanenkade 13 Angenita W. Lamers, van Middelweg 107, naar Eist, Elden p./a. ouders Aartje Kievith, van Concourslaan 42, naar Utrecht, Stadhou derslaan 91 Marretje Wllner. van Iepen laan 56. .naar Amsterdam. Gr. IJpolder, Hornweg F. 342 Agatha de Vlieger, van Hoofdweg 1511, naar Wassenaar, Prinses Marialaan 4 Hillegonda C. v. d. Hulst, van Lindenlaan 48. naar Amsterdam, Ra penburgerstraat 171 Jan de Weerd. van Schinkeldijk 226, naar Dwingelo, Leggelo p/a. ouders Cornelis van der Toorn, van Huigsloterdijk 409, naar Alkemade. Bin- nenkaag F. 4 Johanna Zwart, van Hoofdweg 121, naar Haarlem, Leidsche- straat 153 Jan Duijker, van Friedalaan 23. naar Amsterdam, Baarsjesweg 176 huis Gijsbertus Ruitenbeek, van Aalsmeer- derdijk 647, naar Wassenaar, Papelaan 41. Gevestigd: Heinze J. Boivin, van Amster dam, Overtoom 495 3hoog, naar IJweg 41 Gerardus J. Diergaarde, van Amster dam 2de Bloemdwarsstraat 5, naar Frieda laan 52 Levinus D. de Jonge, van Haar lem, Merwedestraat 17, naar Parklaan 43 Hendricus A. ten Kate, van Den Helder, Molenstraat 30, naar Sloterweg naast 116 David Knibbe, van Medemblik, Nieuwe Almeisdorperweg, naar Sloterweg 714 Hendrikus M. A. van Kuipers, van Hel mond, Bakelscheweg 24a, naar Emmalaan 51 Nicolaas J. C, Kuijper, van Amster dam, Osdorperweg 643, naar Zwanenbur gerdijk 484 Leopold Lüttgen, van Rot terdam, Jan Sonjéstraat 38a, naar Spaarn wouderweg 13 Klara Lüttgen, van Am sterdam, Overtoom 205b 1 hoog, n. Spaarn wouderweg 13 Gerrit Mossing Hol- steijn. van Amsterdam, Miquelstra 42, n. Nieuwemeerdijk 192 Friedrich W. R. Müsse, van Haarlem, Spiegelstr. 11 rd., n. Vijfhuizerdijk 183 Pieter Out, van Haar lem, Obistraat 10, naar IJweg 32 Haiko Schreuder, van Midwolda A 476, naar Slo terweg 366 Engel C, van der Vliet, van Amsterdam. Kuipersstr. 159 1 hg., naar Nieuwemeerdijk 497 Johannes W. Wan- net, van Groningen, Biliitonstr, 61, naar Nieuwemeerdijk 443 Johannes van der Weele, van Amsterdam, F, 113, naar Wil- helminalaan 36, Zwanenburg Ruurd Weerman, van Westdongeradeel, Nes 368, naar Aalsmeerderweg 596 Jan Lauppe, van Amsterdam, Kinkerstraat 79, 3 hg., naar Akerdijk 204 Karei Talsma, van Amsterdam, Zaandammerplein 38, naar Lijnderdijk 195 Gerrit Schoemaker. van Tiel, Hoogeinde 18, naar Kruisweg 1143. 50-jarige echtvereeniging. Woensdag as. zal het 50 jaren geleden zijn, dat het echtpaar Jacob Korenstra en Lolkjen Roelevink, wonende aan den Aalsmeerderdijk alhier, in het huwelijk trad. Het zal dezen oudjes, die nog ze.er kras zijn, op dien dag stellig niet aan blij ken van belangstelling ontbreken. Door een auto aangereden. Gisteren werd op den Kruisweg het vijf jarig dochtertje van den heer B.. dat bij het naderen van een auto nog den weg wilde oversteken, door het motorrijtuig aangereden. Aan het hoofd verwond werd de kleine opgenomen en onder geneeskundige be handeling gesteld. Den autobestuurder treft geen schuld. Het kroozen van vaarten en tochten. Het bestuur van den Haarlemmermeer- polder heeft het kroozen van de verschil lende vaarten en tochten, toegewezen aan: perc. 1 J. Griekspoor te Nieuwvennep; perc. 2 H. J. Kauffman te Hoofddorp; perc. 3 P. van Beusekom te Nieuwvennep; perc. IV niet gegund: perc. 5 J. Vriesman te Vijfhuizen; perc. 6 P. van Beusekom te Nieuwvennep; perc. 7 P. de Waal en A, H. Vos te Nieuwvennep; perc. 8 H. J. Kauff man te Hoofddorp. De Landstorm. Maandagavond 7 Mei a.s. zal in een lokaal van de openbare lagere school te Vijfhuizen alhier, de Landstormavond worden gehouden, die met het oog op het overlijden van H. M .de Koningin-Moeder moest worden uitgesteld Op dezen avond zal de nieuwbenoemde commissie worden geïnstalleerd en een film worden vertoond. De bijeenkomst zal ook door den commandant in de stelling van Amsterdam, overste Donk, worden bij gewoond. o HILLEGOM Voordracht hoofd U.L.O.-School. De voordracht ter benoeming van een hoofd ter voorziening in de vacature W. van Lingen luidt als volgt: 1. H. W. J. Lindeman te Balk; 2. B. Span te Winkel; 3. J. Liefhebber te Emmer-Com- pascuum. Allen zijn thans hoofd eener U.L.O.- School. De tarieven der Zwem-inrichting. De heeren Mathot en Spilker, raadsleden hebben voorgesteld allé tarieven der zwem-inrichting te verlagen, abonnemen ten voor volksbaden in te voeren en ge legenheid te geven de abonnementen in termijnen te betalen. De commissie voor de zwem-inrichting doet andere voorstellen, welke B. en W. ondersteunen, de ontvangsten zouden daardoor ongeveer f. 100 per jaar minder worden, ongeacht toename van het aantal baden door de verlaging. Raadsagenda. De Gemeenteraad vergadert Dinsdag a.s. voor de volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering; 2. Ingekomen stukken; 3. Verzoeken om voorschot op de vergoedin gen ex. art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 4. Verzoek van het bestuur der Chr. Burgerschool om een vergoeding ex. art. 100 der Lager Onderwijswet 1920 voor een boventallige leerkracht; 5. Verzoek van het bestuur der R.K. U.L.O. school om een crediet voor de aanschaffing van school banken; 6, Benoeming van een hoofd van de Opebare school voor U.L O.; 7. Wijzi ging van de verordening inzake verplichte aansluiting aan de waterleiding; 8. Verla ging van de zekerheidsstelling ten behoeve van den administrateur van Openb. Wer ken; 9. Wijziging tarieven voor het ge bruik van de Zweminrichting; 10. Wijzi ging gemeenschappelijke regeling School- artsendienst Hillegom e.o.; 11. Wijziging van de verordeningen op de heffing en invordering van leges; 12. Verstrekking van een suppletoir crediet voor de ver betering van de Ambachtstraat; 13. Vast stelling Politie-ambtenaren Reglement; 14. Mededeelingen. De politie. De meerderheid van het college van B. en W. stelt voor het aantal agenten uit te breiden met het oog op den nachtdienst en het geregeld bezet zijn van het politie bureau, waar thans brand gealarmeerd moet worden. Voorgesteld wordt twee agenten tweede klas aan te stellen op een jaarwedde van f. 1200. Het corps zou dan bestaan uit een inspecteur, een hoofd agent, vijf agenten le klas en 2 agenten agent, vijf agenten eerste klas en twee agenten tweede klas. De burgemeester heeft niet de bedoeling het corps met meer dan één agent uit te breiden. De bijzondere scholen. De schoolbesturen kunnen aanspraak maken op 80°/o van de exploitatiekosten per leerling der overeenkomstige openb. lagere scholen over het jaar 1930. Het laat zich aanzien dat dit voorschot te hoog is in verband met de over dit jaar te verwachten uitgaven De Provinciale Grif fie heeft overleg met de schoolbesturen aanbevolen. Dit overleg heeft plaats ge had, de schoolbesturen zullen genoegen nemen met een voorschot van 80°/o der vermoedelijke uitgaven 1934. KATWIJK AAN DEN RIJN. De nieuwe R.K. Kleuterschool. De inwijding der nieuwe R.K. Kleuta I school zal plaats hebben op Hemelvaart I dag, de ingebruikneming op Maandu I 14 Mei. I KATWIJK AAN ZEE. Arbeidsbemiddeling. Bij. het correspondentschap der arbeid I bemiddeling zijn thans ingeschreven sn I werkzoekenden nl.: 15 opperlieden ui grondwerkers, 5 timmerlieden, 5 metsel I laars, 3 fabrieksarbeiders, 36 kuipers lui losse arbeiders, 118 landarbeiders, l tuiD. I man. 152 15 stokers, 8 varensgezellen, tenmaker, 1 typograaf, 1 broodbakker"] koks, 3 motordrijvers, 1 machinist, li venl ters, 1 kantoorbediende, 2 verwarmings. I monteurs, 1 schilder, 1 vr. kantoorbediende I Jeugdige werkloozen: 27 jongens en ijl meisjes. Bij de werkverschaffing zijn I werkzaam 25 mannen. Geplaatst werden I 3 grondwerkers, 1 timmerman, 6 losse ar. I beiders, 4 landarbeiders. De heer v. D. uit de Boorsmastraa! I deed bij de politie aangifte van vermoede. I lijke diefstal van een bruin geschilderd»! handkar. Onze plaatsgenoot, de heer w. d>| Jong, candidaat, is beroepen bij de HerrJ Kerk te Idzegahuizen en Piaam in Fries' land. Evenals vorige jaren heelt heil Drankweer-museum uit Amsterdam eal bezoek aan de gemeentezaal gebracht. I De leerlingen der hoogste klassen van d; I scholen brachten hieraan onder gelelde c'erl hoofden en onderwijzers een bezoek. Nacnl eerst een overzicht werd gegeven van htll alcoholgehalte der verschillende dranial werd een uitlegging gegeven over de ellraJ de door het ontstaan van alcoholgebnii,! werden eenige films vertoond, waaronder één, die propaganda maakte voor gehee!-| onthouding. o LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. P. Raaphorst, van Warmond, Kami-I straat 130 I. Janse, van Tholen, WagecJ dwarsstraat 20 Mej. G. E. Schalk rs»| Spijkenisse, Kanaalstraat 212 C. I Zuidhoek en gezin, van Voorhout, Heee-| weg 196. Vertrokken: Mevr. de Douar. Gravinrnl Lynden, naar Noordwijk Graaf J. Cif v. Lynden, naar Noordwijk Mej. MElI Verhaar, naar Amsterdam J. v. dïïf naar Sassenheim Mej. P. H. M. naar Hillegom W. Goudxiaan, naarW| kenswaard Mej. E. v. Oeffelen, t 's-Gravenhage F. A. Timmermans, mc| Voorhout Mej. J. E. v. d. Tang, Bloemendaal Mej. A. H. v. d. Tang.it Bloemendaal. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriaantje, d. v. C. Quarts!t: N. Wildeman Catharina Anna Maria d. v. K. F. Rothweiler en A. Langeveld. o OEGSTGEEST. Gevaarlijke val. Terwijl mej. S. bezig was op een trapfl de ramen van een perceel aan de Bome>| straat te zeemen, gleed dit trapje tóf waardoor mej. S, kwam te vallen met hail hoofd op een emmer. Zij bekwam hier] door een hoofdwonde en een lichte hti-l senschudding. Dr. Hugenholtz verleend!" haar geneeskundige hulp. Sleutelbeen gebroken. De woonwagenbewoner Ch. B. reed Et] zijn vrouw in een tweewieligen wagen <r den Rijksstraatweg huiswaarts, teen «J electrische tram van tegenovergestelde richting kwam aanrijden. Tijdens het pi:J seeren werd het paard schichtig en tel achteruit. Het kwam met de tram in afflj raking; door den schok viel B. uit den r«| gen en bekwam een bloedende wond r zijn hoofd; het bleek dat zijn sleutel» was gebroken. Door de doktoren Hugenj holtz en Van Dijk werd hem hulp veij ieend. Met de ziekenauto van A. P. ;-l Nieuwkoop is hij vervoerd naar het Acactj misch Ziekenhuis te Leiden ter vedere fej handeling. De wagen werd zwaar bescw| digd, terwijl het paard geen letsel bekwaï 275. Drakepit stelde voor, dat ze hem eerst eens zouden reinigen. Maar natuur lijk moest dat heel voorzichtig gebeuren en voor alle zekerheid moest Leeuwenhart voor het beestje gaan zitten, om hem, dadelijk wanneer hij teekenen van ont waken zou geven, weer in slaap te kijken. Met takken en bladeren werd hij mu zoo veel mogelijk van vuil ontdaan. Nadat alles om hem heen ook weg was geschept, kwamen de touwen en de planken van de kool ook weer te voorschijn. 276 Drakepit stelde verder voor, om den leeuw op Jumbo te laden. „Maar", zei Tom, „als hij nu den olifant eens krabbeltje wil geven? Zouden we t beter maar op de kooi kunnen wacntöj Eigenlijk was Tom banger voor dan voor den olifant, maar dat wou M l liever niet laten merken. De msu .1 vonden dat Tom gelijk had, en er v besloten, den leeuw stevig te binflöt I dan verder te wachten tot de kooi komen. Om den tijd te korten, aan Tom, met wien hij zich nu weer,(H| heel verzoend had, en dien hij, omj toonen, boven op zijn schouders me» of hij op dien mooien fluit van ho® eens een liedje kon blazen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 20