LEJDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 2 Mei 1934 UIT DE RIJNSTREEK. DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND IN DE WEEK VAN 2-9 MEI, 1934, 22 ll MT. KERK- EN SCH00LNIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leiden IIHIIIIIHIIIIIIIIilIHHIHHHHHHHIHHIIIIII IlliiSlijllllllillllllllllllllllillliSllilllllllilIfi oefeningen uit en deden een paar leer lingen een voordracht, terwijl voor de pauze door meisjes een poppendans werd Nadat In de pauze enkele verversohingen waren aangeboden had hierna de opvoe ring plaats van de operette in vijf bedrij nen „Repelsteeltje". De heer J. H. Rutten vertolkte aan het einde de gevoelens der aanwezigen, die volop hadden genoten, aan allen die had den meegewerkt om dezen avond te doen slagen. In het bijzonder sprak hij een woord van dank tot den heer Brouwer, voor zijn begeleidend pianospel, mej. Broekveld en mej. Gerritsen voor de spel- leiding. den heer Hofman voor zijne too- verachtige verlichting en ten slotte de da mes en heeren der oudercommissie. De leerlingen van het zesde en zevende leerjaar boden hierna de dames onder wijzeressen een vaas bloemen en de heer Brouwer een gesohenk aan. Eén van de soheidende leerlingen sprak tot den heer J. H. Rutten een woord van dank voor het genoten onderwijs onder aanbieding van een vaas met bloemen. De voorzitter der oudercommissie heelt den avond beëindigd met aan de scheiden de leerlingen een gesohenk aan te bieden en de aanwezigen op te wekkeh lid te worden van het sdhoolfonds. WARMOND. De steunverleening. Gedurende de maand April werd in deze gemeente uitgekeerd aan z.g. crisiswerkloon «n bedrag van f. 1073. aan niet crisis- terkloozen f. 173 en aan toeslag op de uit keringen uit de werkloozenkassen f. 12, totale uitkeering f. 1258. Aan werkverschaf fing werd niets uitgekeerd. Het aantal werkloozen dat op den lutsten Zaterdag van April ingevolge de unregeling werd gesteund bedroeg 35 ts. 4 bouwvakarbeiders, 4 houtbewerkers, Uleermaker. 22 land en tuinbouwarbeiders tl uit het transportbedrijf. WASSENAAR. Goed afgeloopen. Op den Rijksstraatweg viel de 8-jarige uit Groningen uit een rijdende perso- m-auto. Hij bekwam verschillende won en aan gezicht, handen en beenen en d door de familie naar dén naastbij- nden geneesheer gebracht en daar ver- nden. ZOETERWOUDE. Jubileum van den Gemeente-ontvanger. Gisteren herdacht de gemeente-ontvan- er, de heer W. Hoogzaad alhier zijn operen ambtsjubileum. Tal van geluk- nschen, zoowel mondelinge als schrif- 'ke, mocht de jubilaris in ontvangst men. In den loop van den dag kwam het college van B. en W., pastoor ijer van den Hooge-Rijndijk, pater ersbergen O.S.C. e.a. persoonlijk ge- enschen, terwijl de jubilaris -'des ronds de gemeente-ambtenaren en werklieden in zijn woning ontving, waar hm namens het gemeente-personeel een mooi cadeau, als blijvend aandenken aan jubileum werd aangeboden. ALPHEN Jaarvergadering der Chr. Oranjever. In het vereenigingsgebouw werd de jaar- lijksche algemeene ledenvergadering ge houden van bovengenoemde vereeniging onder leiding van den voorzitter, den heer J H. Belgraver. Uit de verschillende jaar verslagen bleek, dat het afgeloopen jaar zoowel wat de financiën als het ledental betreft niet ongunstig was geweest. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heeren J H. Belgraver, A. Groeneveld en W. J. Spreij' herkozen. Hierna kwam aan de orde be spreking feestviering 1934, waarover wij t.z.t. nadere mededeelingen zullen doen. Onze plaatsgenoot de 24-jarige T. V., wiens aanhouding en opsporing was ver zocht der radio, ls te Amsterdam aange houden. Na zijn aanhouding ls hij naar de ouderlijke woning alhier teruggekeerd. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria, d. van G. Ter- meulen en van C. M van der Meer Catharina Maria, d. van P. C. Buschman en C. M. van Amsterdam Cornells Jo hannes. z. van W van Hameren en P. G. van der Klugt Hendricus Maria z van J. van Egmond en M. C. Volwater Theo dora Anna Clara, d. van A J. Schoo en C. W van Velzen. Overleden: Johanna Martha Hoogen- boom, 31 jaar echtgenoote van C. W. Otte Ondertrouwd: Th. J. M Hoekstra jm 29 jaar en M. M. Dobben, j.d. 23 jaar M. H Koolloos, j.m. 25 jaar en C. van den Broek. j.d. 20 Jaar Naar wij vernemen is de heer G. J. Kuyper. assistent der Directe Belastingen alhier met ingang van 16 Mei as in gelijke functie overgeplaatst naar Amsterdam BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje, d. van A. van Dam en R. Burggraaf. Ondertrouwd: M. Duikersloot 24 j. en C. M. Rijnbeek 22 j. J. Heemskerk 32 j. en J. H. Bunnik, 29 j. Getrouwd: A. de Groot 26 j. en W. van Eijk 25 j. W. Kruijt 25 j. en J. C. de Vlieg 22 j. Overleden: A. van IJperen 7 dagen D. Verlaan 87 jaar. Loop der Bevolking. M. Bergsma, fabrieksarbeider van Scho- terland P. v. Muiswinkel, hulp in de huishouding van Alphen a. d. Rijn J. Verseput, z. b. van Velp L. C. Jongen burger, controleur van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: A. de Kruijff, opperman - naar Gouda C. Hoogendoorn, z. b. naar Angerlo A. Veerman, zonder beroep naar Dusseldorf A. C. Rijlaarsdam, veehouder naar Nieuwkoop C. Swager en gezin, tolbaas naar Gouda G. L. Roder, z. b. naar Utrecht J. C. de Vlieg, z. b. naar Alphen a. d. Rijn M. Bergsma, fabrieks arbeider naar Schoterland G. Rijkaart, dienstbode naar Leiden P. Murk, fa brieksarbeider en gezin, naar Woerden. Veel schade aan de vruchtboomen. Gisteravond ongeveer halftwaalf ont lastte zich boven deze gemeente en omge ving een hevig onweer, dat gepaard ging met zóó'n hevlgen regenval, dat weldra verschillende straten geheel blank stonden. Door den hevlgen wind, die met het onweer gepaard ging, werd veel schade aan de vruchtboomen en gewas aangebracht. Gevonden: 1 Psalmboekje, I gevoerde handschoen, 1 blauwe damesceintuur, 1 portemonnaie met inhoud. BOSKOOP. Een buitenkansje! Bij een spreekwoordenwedstrijd van de beschuit- en koekfabrleken Hllle Zaan dam werd de 7de klasse der Ned. Herv. School, hoofd de heer F. van der Mast, winnares van een gratis schoolreisje naar vrije keuze! Een begin van brand. Bij den heer v. L. aan de Biezen ont stond in een schuur een begin van brand. Door de bewoners en omwonenden werd het vuur met emmers water gebluscht. Rijkspostspaarbank. Aan de Rijkspostspaarbank werd gedu rende de afgeloopen maand ingelegd f. 6710,99 en terugbetaald f. 15.435,80. Het laatste door de spaarbank uitgegeven boekje draagt het nummer 5589. De opbrengst van den strikjesverkoop ten bate van „De feestcommissie 1919" be droeg f. 97,74. NIEUWKOOP. De Emmabloem-collecte bracht in Nieuwkoop op f. 36.54 en in Noorden f. 39.71 (ln 1933 f. 32.60 en f. 35.541. NIEUWVEEN. Loop der bevolking. Gevestigd: M. J. Veenswijk. van Ter Aar G. Rog, van 'sHage. Vertrokken: M. Vlot naar Rotterdam J. A. de Frankrijker, naar Nieuwer Amstel P. H. Heemskerk naar Alphen a. d. Rijn Burgerlijke Stand. j Geboren: Gijsbertus Adrianus Wilhel mus. z. van L. J. de Boer en A. G. M. Meijer. Ster'/d 3'grootte, of kkiacr Ster */d 2* grootte. Ster 1« gr. Melkweg Wettelijk ingeschreven bij het Bureau Vd Industricelea Eigendom onder No. 64222 Ceebsieks? ©VOLLE MAAN 3 LAATSTE KUftEnER NIEUWE MAAN ZUID VENUS MAES JUPITER SATURNUS bovenstaand kaartje stelt voor den enhemel in Nederland, des avonds te n uur Middelbare Tijd, gelijk aan 12 h jw min. Sterretijd. tegenstelling met de gewone land- uten vindt men hier het Westen rechts, Oosten links van den beschouwer ge kend. Dat is bij sterrekaarten noodza- "Ik en gebruikelijk, teneinde te verhoe- jen, dat de beelden in spiegelschrift zou- «n verschijnen. LÏ?SPeer men br het oog houdt, dat de ï:®erichamen, die in het Oosten op- naar het Zuiden stijgen en in het "esten ondergaan, en wanneer men ver- jet slechts dht kwadrant Van de kaart a;;r ach neemt, waarnaar de blik aan "eroel gericht is, dan is de oriëntatie eenvoudig genoeg. dit kaartje loopt van het Westen dr*» j°°r but Noorden naar het Oosten, sim» sterrenbeelden Wagenman, Cas- iii di'iR?n Zwaan een gebogen stippellijn: In Egging van den Melkweg aan. Yjj drukletters vermeld zijn de namen een s, erreheeldende eigennamen van iriifw, der helderste sterren zijn in priifletters geteekend. ó,?.e ®'0daghoogte van de zon verandert ®aand van 53 gr. tot 60 gr.; de dag- boog de tijd dat zij boven den horizont staat), neemt toe van 14 h 53 min. tot 16 h. 24 min. De schijngestalten der maan zijn; L.K.: 6 Mei; N.M.: 13 Mei; E.K.: 21 Mei; V.M.: 28 Mei: op bovenstaand kaartje komt nog geen enkel maantje voor echter, omdat zij des avonds te tien uur deze week nog niet op is. DE PLANETEN. Op onze kaartjes volgen wij den loop der vier planeten Venus, Mars, Jupiter en Saturnus, vqorzoover althans in den avond waarneembaar. Venus (m 3.8) is morgenster in de Visschen. Mars (m 1.5) staat te dicht bij de zon om waargenomen te kunnen worden. Jupiter (m 1.9) de eenige planeet op onze kaartjes in Mei, is een heldere, I fraaie avondster, iets ten N.W. van Spica van de Maagd. Men observeere deze maand, hoe Jupiter zijn afstand tot de ster theta van de Maagd wijzigt. i Saturnus (m 1.1) Ls morgenster in den Waterman. (m magnitude helderheid, verge leken met een ster van de 1ste grootte, die m 1,0 heeft). ROELOFARENDSVEEN. Eerste Concert in de nieuwe muziektent Het was in de omgeving van het ge meentehuis een drukte van belang. De nieuwe muziektent, die zooals wij reeds meldden, was geplaatst in den tuin tegen over het gemeentehuis, zou feestelijk ln gebruik worden genomen. De muziek corpsen van de Veen en Nieuwe-Wetering kwamen onder vroolijke marschmuziek naar het gemeentehuis. Op de tent werd het woord gevoerd door den Burgemeester, die er zijn verheugenis over uitsprak, dat hij namens den gemeenteraad van Alke made dit terrein kon aanbieden. Het ge meentebestuur had dit gaarne gedaan, omdat beide muziekvereenigingen waard zijn te staan in de publieke belangstelling. Spr. hoopte, dat de beide vereenigingen dit bewijs van de gemeente op prijs zouden stellen; hij wees nog op de namen der vereeniging, die zoo juist pasten bij dit terrein. De opening van het terrein en de overdracht van de tent aan de commissie ging mede gepaard met de herdenking van den 25sten verjaardag van H.K.H. Prmses Juliana. Spr. hoopte dat de gemeente Alkemade zich nog hechter gebonden zal mogen voelen aan het huis van Oranje en verzocht het muziekgezelschap het Oude Wilhelmus aan te heffen. Het woord werd nog gevoerd door dr. van Dooren als voorzitter van de tentcommissie Na het spelen van het Wilhelmus door de muziek- vereeniging Liefde voor Harmonie speelde deze nog een aantal muzieknummers, die zeer goed werden uitgevoerd. Het publiek, dat in groote getale was opgekomen stelde het gegevene zeer op prijs. Na de pauze trad de muziekvereeniging Door Gunst Verkregen van Nieuwe-Wetering op die met een vroolijke marsch het concert opende. Ook dit gezelschap dat binnen kort deelneemt aan het concours te Leiden en in de eerste afdeeling speelt, gaf zeer mooie nummers ten gehoore. Met het Wien Neerlands Bloed werd het concert gesloten. De besturen van beide vereeni gingen kunnen met voldoening op dit eerste concert ln dit seizoen terug zien. Rond het terrein ging het vrij ordelijk toe. Als het publiek meewerkt door vooral tijdens het spelen te blijven staan, dan zullen de a.s. zomerconcerten een genot voor een leder zijn, terwijl de liefde voor de harmonie hierdoor zal versterkt wor den! Wij vermelden nog dat verschillende raadsleden dit eerste concert vanuit de serre van het gemeentehuis bijwoonden. TER AAR. Wielrijder gevallen. Zekere B. uit Alphen a. d. Rijn, die zich van zijn werk huiswaarts begaf, kwam met zijn rijwiel te vallen toen een kind den weg overstak. De ontboden genees heer achtte overbrenging ter nader onder zoek naar een ziekenhuis gewenscht. De Werkloosheid. Bij den corr. der arbeidsbemiddeling staan thans 58 personen ingeschreven als werkloos. RECLAME. 362 WAAROM werken de ZENUWHOOFDPIJN POEDERS van Dr. J. B. MEENK Ideaal? Omdat zij direct oplossen en in het bloed haar werking doen. Daar is de samenstel ling op berekend. 5 c. p. p., étui v. 6 st. 28 c. PREDIKBEURT. ALPHEN AAN DEN RIJN. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestr.), Donder- dagnam. halfacht, ds. Groen van Rot terdam. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Hoorn (Evang.) J. P. Snoed te Nijehaske (Fr.) DOOPSGEZINDE GEM. Tweetal: Te Leeuwarden L. Bonga te Leiden en S. I. v. d. Meulen te Akkrum. GESCHENK AAN DE AMSTERDAMSCHE UNIVERSITEIT. Op de vredige binnenplaats van het Universiteitsgebouw aan de Oudemanhuis poort te Amsterdam is gistermiddag de plechtige onthulling geschied van liet door Johan Polet vervaardigde beeld, voor stellende de „Bezinning", hetwelk, nu bijna twee jaren geleden, de studenten bij de viering van het derde Eeuwfeest der Universiteit hebben aangeboden. De Academische Senaat, hoogleeraren, bestu ren van studentencorporaties en zeer vele studenten woonden de plechtigheid bij. Als woordvoerder voor de studenten trad op de heer B. W. L. Siemens, voor zitter van de Algemeene Lustrum-Com missie. NAAR PINKSTEREN. Het Zendingsbureau te Oegstgeest (postrekening No. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende: De maand Mei is dit jaar de maand, waarin het Pinksterfeest valt en daar mee een maand, die ook voor het Zen dingswerk van zeer groote beteekenis is. Op dat feest wordt in zeer vele gemeenten een inzameling gehouden voor de uitwen dige Zending en dat behoorde in alle ge meenten te gebeuren. In de laatste jaren begint men de be teekenis hiervan beter te verstaan. Vroeger bracht deze Pinkstercollecte voor onze corporaties een bedrag op. dat niet ver boven de f. 30.000 lag. Maar door meer dere propaganda is dit bedrag b.v. ver leden jaar boven de f. 85,000 geweest. Het ls dus nog wel ver beneden het bedrag van de najaars-Zendingsweek. maar het doel om de Pinksterinzameling te maken tot een steun in het voorjaar evenredig aan dien, welken de offerweek geeft in het najaar, wordt iets meer benaderd. Daartoe heeft niet weinig bijgedragen, dat ons Bureau sinds eenige jaren een Pinksterboekje uitgeeft dat gratis in grooten getale ter beschikking van kerke raden, vereenigingen, personen wordt ge steld, om het zoo eenigszins mogelijk aan alle gemeenteleden te doen toekomen. Van dit boekje zijn verleden jaar ruim 260.000 exemplaren verspreid. Tot dusver zijn er dit jaar 90.000 aangevraagd. Wij hopen, dat in de komende dagen het aantal be stellingen nog zóó zal toenemen, dat het getal van verleden jaar zal worden over troffen. Dan zal het een uitwerking kunnen heb ben, die zéér noodig is. Want de maand April heeft ongeveer hetzelfde Ingebracht van verleden jaar, nl. ruim f. 40.000 het bedrag is nog niet precies bekend maar dus is de achterstand weer vergroot. In spanning van alle krachten op Pinksteren om dezen achterstand zooveel mogelijk te verkleinen is dus wel zeer noodig. Het Zendingsbureau heeft postrekening No. 6074. ONDERWIJZERS - OPLEIDING. De Tweede Kamer heeft besloten, het wetsontwerp tot regeling van de opleiding van onderwijzers en onderwijzeressen voor het lager onderwijs en van de bevoegd heid, verbonden aan de acten van be-' kwaamheid tot het geven van I.o. te ver zenden naar een commissie van voorbe reiding. De voorzitter heeft tot haar leden be noemd de heeren Ketelaar, K. ter Laan, Zijlstra Suring, Tilanus, Moller en Wen- delaar; tot plaatsvervangende leden resp. mevr. Bakker-Nort, de heeren Thyssen, van Dijken, Teulings, Rutgers van Rozen burg, mej. Meijer en den heer Boon. WADDINXVEEN. Het plaatselijk Crisisconiité. Het plaatselijk crisiscomité A„ dat meer bepaald optreedt in het belang van den kleinen middenstand, heeft gedurende de zomermaanden de werkzaamheden tijde lijk stopgezet. In het afgeloopen winter seizoen zijn door de medewerking van de ingezetenen en van het Nat. Crisiscomité vele bedragen in geld of giften in natura als levensmiddelen, kleeding. schoeisel, brandstoffen enz. verstrekt kunnen worden. Ook de commissie die een paar keer per week aan een paar honderd ge zinnen warm voedsel verstrekte, heeft haar werkzaamheden tijdelijk gestaakt. GEBOREN Anna Catharina, dr. van C. J. Ravens- bergen en G. Filippo Wolterdina Wille- mien dr. van H. J. Mulder en A. Bos Gemma Wilhelmina Petronella, dr. van P. A. Hoogervorst en G. den Haan. OVERLEDEN. Chr. M. BeckStein wede 81 jaar F. Verplancke m. 76 j. D. ONDERTROUWD. W. C. Meijer jm. 27 j. en P. J. den Rooljen jd. 29 j. H. Stouten jm. 26 j. en J. Vermond jd. 25 j. GEVESTIGD. P. J. v. Albeda, Maredijk 153a A. Beu nen, naaister, Merelstr. 42 M. Bibera- cher, dienstbode, Cobetstr. 36 D. Boe- lee en fam„ schilder, Merelstr. 22 J. Bosman, kantoorbediende, Rijnsb. weg 124 J. M. Bijleveld, smid, Fokkestr. 9 D. Carree. beambte posterijen, Wald. Pyr- montstr. 54a L. A. Coltof, Mariënpoel- straat 35 M. Corver, dienstbode, Rijn en Schiekade 17 W. G. V. d. Ende, tim merman, Bakkerkorffstr. 9 K. W. Galis, W. Rozenstr. 16 J. H. A. A. Gubbens, adj. acc. D. B., Thorbeckestr 30 M. W. v. Praagden Haan, Oude st 39 Th. J. M. Hoekstra, schiltjpr, Leeuwerikstr. 45 I. A. Houck, Steenschuur 18 A. H. Huhl, 1.1. verpleegster. Rijnsb. weg 10 J. A. N. Kieft, chauffeur, Gortestr. 98 P. A. Kieft, winkelbediende. Galgewater 16 A. R. Kirchhoff, dienstbode, Rijnsb. weg 84 A, Klein, boekhandelaar, Galge water 16 D. C. Kok, dienstbode, Utr. Jaagpad 90 J. Kolderman, tuinder, H. Rijndijk 162a C. D. v. Kreke, Oegst- geesterlaan 5 A. Leeuwin, winkelier in meubelen, Haarlemmerstr. 54 A. Mas- lowski, dienstbode, Da Costastr. 43 Wed. A. J. BrusseeMoster, huishoudster, Hooge Rijndijk 162a J. Oostveen, G. Doustr. 95 H. Otto, Bloemistenlaan 36 E. M. v. Groningenv. d. Poel, J. de Wittstr. 18 J. J. M. Poels, caféhouder, Steenstr. 26 A. de Roode, dienstbode, Zoeterw. Singel 25 D. Simons, Mariënpoelstr. 15 T. v. d. Sluis, timmerman, Magd. Moonsstr. 10a A. J. W. Starkenburg en fam„ Haar lemmerstraat 127 S. M. H. Teune, ver pleegster, Plantsoen 7 M. H. Visker, 1.1.-verpleegster, Rijnsb. weg 144 F. v. Vliet, winkelbediende, Heerengr. 78 J. M. de Vreede, Rijnsb. weg 31a A. Walc- zak, dienstbode. Heerengr. 21 J. C. Walter, hulpbesteller, Pieterskerkstr. 8 W. M. Wenneker, planter, Merelstr. 1 P. D. v. Zeist en fam., Langestr. 34. VERTROKKEN. J. Th. v. Aarern en fam., Oegstgeest, W. Juffermansstr. 50 Wed. E. v. Elk— v. Aken, Merano P. M. Aleman, Den, Haag, Roelofstr. 87 J. Th. P. Alofs, Lei derdorp, Koningsstr. 55 N. J. v. Alphen en fam., Voorburg, Pr. Mariannelaan 340 M. Balogh, Woerden, Leidsche straatweg 143 H. P. ter Beest en fam., Amersfoort, Tuipstr. 42 J. H. F. de Boer, Utrecht, Stationsdw.str. 9 bis H. M. E. Bone- meijer, Oegstgeest, Weth. Spaargarenstr. 42 D. J. Bos, Utrecht, Justus v. Effenstr. 5b F. Contardo. Italië J. M. Dekker en fam., Leiderdorp, Koningsstr. 61 Wed. M. P. A. KortewegDonath, Zeist, le Hoogweg 27 Wed. Chr. C. Adriana Dreser, Wassenaar, Schouwweg 72 C. v. Duivenboden, Rheden. Hoofdstr. 96 M. Eikerbout, Zoeterwoude. H. Rijndijk F 65 Wed. M. E .v. d. BijlFlorijn en fam., Leiderdorp. Koningsstr. 34 H. J. Geen jaar en fam., Den Haag, Nunspeetlaan 484 S. F. M. de Groot, Haarlem, Marnixstr. 36 S. v. d. Heuvel enfam., Ginneken, Ploegstr. 96 F W. J.v. d. Heijden, Am sterdam, Singel 52 G. Hirsch, Kreden- bach Lohe H. M. A. Hoogenstraaten en fam., Oegstgeest, Regentesselaan 59 M. Hoorn, Amsterdam, Spui 20 H. B. J. Houbaer. Utrecht, Nieuwe Daalstr. 2 bis J. H. Janssens, Woerden, Wilhelminaweg 13 B. M. A. Kaller, Leeuwarden, Nieuwe- stad 136 J. W. Kamerling en fam., Haar lem, Kleine Houtweg 91 B. Koch, Gin neken, Ploegstr. 96 C. Kramer, 's Herto genbosch, Kolperstr. 7 A. M. Kroon. Tec Aar, B 26 J. J. v. d. Linden, Rotterdam. Brederodestr. 4b G. J. M. Meijnders en fam., 's Bosch, Kolperstr. 7 C. W. S. Na gel, Oegstgeest, Nassaulaan 38 M. H. C. Nagel. Oegstgeest, Nassaulaan 38 T. Oenstra, Den Haag, Gev. Deynootpl. 30 M. Raatsie, Den Haag, Gr. Marktstr. 35 Th. J. Rademakers en fam., Renkum, Wolfheze Wed. G. Gerritsenv. d. Sluis, Den Haag, N. Polderstr. 46 A. Smits, Rotterdam .Dreef 38 H. G. Snijders, Leiderdorp, v. d. Valk Bouwmanw. 11 P. H. Snijders en fam., Nijmegen, St. Anna- straat 374 H. J. v. Venetienv. d. Steen, Voorschoten, Leidscheweg 195 J Tin Teijsse en fam., Hilversum, Donderstr. 13 A. M. Touw, Gorssel, Deventerstraatweg B. H. Toxopeus, Grijpskerk L. A. Truijers en fam., Katwijk, de Waal Male- fijtstraat 41 C. P. Tuk. Amsterdam, Vos- siusstraat 2 II J. v. Venetiën, Voorscho ten, Leidscheweg 195 J S. S. Vies, Brus sel, Av. Henri Dietrich 29 I. S. Vies, Brussel, Av. Henri Dietrich 29 F. Th. A. Volgt, Voorburg, Laan v. Heldenburg 43 J. F. Vonk, Arnhem, W. Barentestr. 6 N. R. Waltman en fam., Ede, Verl. Parkweg 58 S. Wijling, Driebergen Rijsenburg, Oranjelaan 67 L. Zaalberg, Den Haag, C. Speelmanstr. 64 Th. L. J. Zitman, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 36. ZWAMMERDAM In de Ned. Herv. Kerk alhier, werd een extra collecte gehouden met het doel daaruit de onkosten te bestrijden voor het aanschaffen van banken ter vervanging van de nog bestaande kerkstoelen De "col lecte in beide godsdienstoefeningen gehou den bracht de som van f 114 27 op. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandscke Industrie. j Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. 3—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7