TOM DE NEGERJONGEN HONIG"5 BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 2 Mei 1934 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. Zilveren jubileum. De heer Th. J. G. Jansen, commies bij de Ned. Spoorwegen alhier, heeft zijn 25-jarig ambtsjubileum herdacht. Des morgens is de jubilaris waardeerend toegesproken door den stationschef, die hem mede namens het personeel een schilderij aanbood. De chef van vervoer kwam den heer Jansen namens de directie met zijn jubileum compllmenteeren en bood hem de gebruikelijke enveloppe met Inhoud aan. Op dezen dag mocht de jubilaris talrijke felicitaties en bloemstukken van plaats- genooten ontvangen, als even zoovele be wijzen van warme vriendschap. Ook de oud-stationschef, de heer Marsman was overgekomen om den heer Jansen zijn ge- lukwenschen aan te bieden. Het was voor Jansen en de zijnen een ware feestdag. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen middag in openbare vergadering bijeen. Ingekomen is o.m. een adres der Naai- en Knipschool, met verzoek, overeenkomstig art. 25, 2e lid der Nijverheidsonderwijswet een besluit te nemen, dat de uitbreiding van genoemde school met huishoud- en kookonderwijs noodig wordt geoordeeld. De volgende personen wenschen een land arbeidersplaatje: W. Klootwijk aan den Zwarteweg; J. B. Jansma aan de Wilgen- laan; J. N. v. Wandelen eveneens aan de Wilgenlaan. In behandeling komt een voorstel van B. en W. tot verlichting langs den provin cialen primairen weg (Kanaalbrug tot Dorpsstraat). Ingekomen is een verzoek van mej. G. van Drie, om ontslag wegens huwelijk als onderwijzeres aan de o. L school Rozen straat Verder stellen B. en W. o.m. den raad voor: een herziening der verordening tot heffing van schoolgelden voor het han delsonderwijs en vaststelling nieuwe loon regeling voor de werklieden, in dienst der gemeente. Ter voorziening in de vacature-Th. Borst stelt het college den raad voor te benoe men tot lid der commissie van advies in zake steun aan werkloozen den heer H. Bax, die als no. 1 wordt aanbevolen door den Chr. Besturenbond. Geslaagd 1-Mei-feest. Onder prachtige weersomstandigheden is hier het 1-Mei-feest gevierd door de S.D.A.P. en de moderne arbeidersbeweging. Evenals vorige jaren werd een kinderfeest' georganiseerd op het terrein van den Sportbond, waar de kleinen, nadat in op tocht door het dorp was gemarcheerd, op prettige wijze zijn bezig gehouden met verschillende spelletjes. De AJ.C. en de Arbeiderssportbond verleenden ter afwis seling medewerking. Des avonds om streeks! uur werd een optocht door het dorp en omgeving gehouden, waarvoor flinke deelneming was. Talrijke vlaggen, banieren en de Meikroon werden in den stoet meegevoerd, waaraan leden van ..Aalsmeers Fanfarecorps" hun muzikale medewerking verleenden. De feestdag is besloten met een uitvoering in „De Oude Veiling", welke geheel bezet was. Een openingswoord is gesproken door den heer Joh. Weening, terwijl staande de „Inter nationale" werd gezongen, onder begelei ding van fanfaremuziek. De avond is af gewisseld door zang van „Kunst en Strijd" mandolinemuziek van „Futura", demon straties van A.J.C. en Arbeiderssportbond, tooneel, terwijl de heer C. Thomassen uit Bussum als feestredenaar optrad. De zaal was met bloemen versierd. Geconcludeerd kan worden, dat het 1-Mei-feest in deze gemeente uitstekend is geslaagd. HAARLEMMERMEER. Auto- en motorongeluk. Terwijl gistermiddag de heer B. met z'n auto. komende uit de richting Aalsmeer, in Hoofddorp de Marktlaan genaderd was, kwam op hetzelfde oogenblik een motor rijder de heer v. D. uit Haarlem, deze laan uitrijden. Ter voorkoming van een botsing, remden beiden krachtig. De auto sloeg over den kop en kwam terecht op een ijzeren hek en werd grootendeels vernield. Door den schop was het portier opengeslagen, zoolat de heer B. er uit rolde en ongedeerd onder de stukken en brokken vandaan kwam. Erger was het gesteld met den heer v. D.. die was geslipt en onderstboven geslagen. Hevig" bloedenden en aan het hoofd verwond, werd hij bij den heer v. d. S. binnengebracht alwaar de ontboden ge neesheer dr. B. de eerste hulp verleende. Pro Rege-avond. Van wege de vereeniging „Pro Rege" te Hoofddorp, werd gisteravond in de Beurs te Hoofddorp onder groote belangstelling een Oranje-vergadering gehouden, ter herden king van den 25sten verjaardag van Prin ses Juliana, onder leiding van den eere voorzitter mr. Slob en met welwillende medewerking van de Hoofddorpsche Or- kestvereeniging 'directeur de heer C. W. v. Schreeven). Na het zingen van een vader- landsch lied opende dê voorzitter de bij eenkomst onder dankzegging aan allen voor de betoonde medewerking om dezen avond te doen slagen. Als spreker trad op ds. P. G de Veij Mestdagh, predikent bij de Ned. Herv Kerk te Rotterdam met het onderwerp: „Oranje en Rood". Het ge sprokene, waarna met veel aandacht werd geluisterd, werd verder door zang en mu ziek afgewisseld. Polderaanbestedingen. Bij de door het Polderbestuur te Hoofd dorp gehouden aanbestedingen van het verrichten van herstellingen aan gebouwen en kunstwerken werd ingeschreven door: Gebrs. de Graaf te Halfweg voor f. 1054; J. v. Burik alhier f.902: C. J. Kiebert te Sassenheim f.863; J. v. Scheppingen alhier f. 860; N. Gortemulder te Uithoorn f. 820, Gebrs. van Luiing te Woubrugge f. 813. Gegund aan laatstgenoemde firma. De levering van betonstukken, stortpuin en grove puin voor het Ringvaartsboord werd gegund aan J. Rekelhof en P. de Rooij te Amsterdam voor uerc. I f.502, perc. H f. 1015, perc. III f. 392. RECLAME. 9744 HILLEGOM. Het Arbeiders Meifeest. Hier is het Meifeest gevierd door den H.B.B. en de S.D_A.P. 's Morgens ging een honderdtal kinderen met begeleidsters en begeleiders naar het wandelbosch Groe- nendaal te Heemstede. Daar zijn onder begunstiging van prachtig weer verschil lende spelletjes uitgevoerd en de kinde ren ook getracteerd. De tocht heen en weer is wandelende afgelegd, 's Avonds was de zaal van den heer Sistermans ge heel bezet voor een feest, waaraan mede werking is verleend door „De Stem des Volks", een muzlek-trio en het ensemble Cor Zwart. De feestredenaar was de heer M. Megers uit Haarlem, wiens Meirede was getiteld: „Onze taak ln dezen tijd". Naar wij vernemen zal de halte van de tram bij de Bethlehemslaan verplaatst worden, n.l. Iets zuidelijker en korter bij de Oosteinderbrug. Er is een stukje grond door de tram gehuurd, vermoedelijk om er een wachthuisje te plaatsen. LEIDSCHENDAM. Zilveren jubilaris van den heer G. Janssen. De heer G. Janssen, alhier, wagenvoer der bij de Ned. Spoorwegen, heeft zijn zilveren jubileum bij deze maatschappij herdacht. In verband hiermede werd de jubilaris in het kantoor van de werkplaats door den depotchef ontvangen en namens de Directie door ir. Schimmel gecompli menteerd. Onder hartelijke bewoordingen overhandigde deze het gebruikelijke ge schenk onder couvert benevens een oor konde voor 25-jarigen trouwen dienst. Onder de collega's van den jubilaris had zich een feestcommissie gevormd en bij monde van de heeren Polderman en Kroon werd hem een mooie divan met kleed aangeboden. Een aardige attentie was het ook, dat vroegere collega's die nu in Haar lem en Alkmaar gestationneerd zijn hem een mooi schilderij (stilleven) in lijst aanboden. Voorts mocht de jubilaris nog vele bloemstukken, o.a. ook van het Hoofdbestuur van de Ned. Ver. van Spoor- en tramwegpersoneel en andere vereeni- gingen ontvangen, alsmede stoffelijke blij ken van bekenden en corporaties. LISSE. Mooie Oranje-avond in de Geref. Kerk. Ter gelegenheid van den 25en verjaar dag van H.K.H. Prinses Juliana organi seerde de Chr. Oranje-vereeniging alhier een feestelijke samenkomst in de Geref. Kerk. Als feestredenaar was uitgenoodigd ds. R. Dijkstra, Ned.-Herv. pred. te Amster dam, die tot onderwerp had gekozen „Juliana van Stolberg." De leiding was in handen van dr. Ruys, die verzocht te zin gen Psalm 38 1 en voorging in gebed. In het openingswoord stelde dr. Ruys nog eens in het licht de groote waarde die ons vaderland bezit in het Oranjehuis. Nadat de heer K. Hulsbos met groote warmte tn uitdrukking enkele bekende liederen uit Valerius' Gedenckklank had gezongen, begeleid door den heer Kranenburg, sprak ds. Dijkstra de feestrede uit. In deze rede, welke getuigde van geestdriftige Oranje liefde en grooten ernst, wees spreker op het verband van de naamgeving aan de Prinses door haar Moeder, omdat de per soon van Juliana van Stolberg één der vele sterren was in een donkeren tijd. Een breedvoerige levensbeschrijving werd ge geven van het leven van Juliana van Stolberg, helder in het licht stellend, dat deze edele landsmoeder in geloofsmoed geworsteld heeft voor onze lage landen aan de zee, wars van alle egoïsme. Zij is voor Prins Willem de stuwkracht geweest en droeg Haar kinderen op de vleugelen des gebeds, zich veilig wetend in Gods hand. Vanzelfsprekend werd door ds. Dijkstra ook een karakteristieke levensbe schrijving gegeven van Prins Willem, die eveneens zijn rijkdom veil had voor de vrijheid van ons volk. alsook van haar zonen Adolf en Lodewijk. die hun leven hebben gelaten tot redding van ons volk en vaderland. Zwaar is Juliana van Stolberg getrof fen in Haar leven door het verlies van Haar zonen, doch zij heeft dit alles edel moedig gedragen. Dr. Ruys dankte aan het einde ds. Dijkstra voor zijn rede. Arbeidsbemiddeling. Bij de Gem. Arbeidsbeurs stonden in de afgeloopen week als werkzoekenden inge schreven 306 landarbeiders. 11 timmerlieden, 3 metseaars, 4 opperlieden, 2 schilders, 3 loodgieters, 1 behanger, 1 machinist. 5 schippersknechts, 5 chauffeurs, 4 bakkers knechts, -2 rijwielmonteurs, 3 fabrieks arbeiders, 2 transportarbeiders. 1 kellner, 2 monteurs, 3 mach. houtbewerkers, 2 kantoorbedienden. 1 bankwerker, 1 kabel monteur, 1 kistenmaker, 1 winkelbediende, 1 incasseerder, 1 kantoorjuffrouw, in totaal 366. Vorig jaar 320 Geplaatst werden 2 schippersknechts en 6 landarbeiders. NOORDWIJK AAN ZEE. De bliksem ingeslagen. Tijdens het zeer hevige onweer van gis teravond is de bliksem ingeslagen in het woonhuis van den heer van der Meulen, tegenover het clubhuis op de Golfvelden. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch behoefde zeer weinig dienst te doen. Er is veel materieele schade aangericht, o.a. kwam het plafond naar beneden. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Wij vernamen nog. dat de bliksem ge slagen is door een dikke betonnen muur en hierin een gat veroorzaakte ter grootte van een vuist. Daar de bewoner de deuren dicht had gehouden kon geen trekking ontstaan, waardoor hij zelf een klein begin van brand wist te blusschen. NOORDWIJK. Benoemd is tot lid van de commissie in 1934 belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van nijver heidsonderwijs, gemerkt Na, Nq, Nr en Ns, de heer H. G. de Boer alhier. NOORDWIJK BINNEN. Samenkomst in Geref. Kerk. Ter gelegenheid van den 25sten verjaar dag van H. K. H. Prinses Juliana werd op initiatief van den Geref. Broederkring, een samenkomst gehouden in de Geref. Kerk te Noordwijk-Binnen. Ds. Visser opende den avond met zang en gebed. In een korte inleiding herin nerde spr. aan de samenkomsten van ver schillenden aard; nog kort geleden werd namens den kerkeraad een rouwdienst ge houden door 't verschelden van H. M. Koningin Emma; thans is 't een blijde samenkomst ln verband met den 25sten verjaardag van onze Prinses. Als spreker trad op de heer J. Jüch, dir. der Mr. Dr. W. v. d. Bergs-stichtlng. Spr. scheidde z'n rede in 2 gedeelten: le. Juliana van Stolberg en 2e. Juliana van Oranje. Spr. legde aanvankelijk den nadruk op het feit, dat eerst dan de beteekenis van den mensch naar waarde geschat kan worden, wanneer deze ver van ons af staat; vandaar dat het zoo moeilijk is zijn medemensch te begrijpen en aan te voelen. In de historische beeldengalerij, aldus spr., blijft het oog rusten op dat van Juliana v. Stolberg, als tijdgenoote ver acht, door 't nageslacht geëerd. In mooie en gloedvolle woorden schet ste spr. vervolgens de beteekenis van Juliana v. Stolberg, voor 't Huis v. Oranje en voor Nederland. Al was Zij geen Oranje, toch moet zij als eerste genoemd worden als gesproken wordt over het Oranjehuis. Zij was de moeder van Wil lem van Oranje en stelde goed en bloed beschikbaar voor 't heil van ons land. Sprekende over Prinses Juliana zeide spr. dat wij Haar onder een geheel andere belichting moeten stellen, want, Juliana staat te dicht bij ons; Haar waarde kan eerst door het nageslacht worden bepaald. Spr. teekende den tijd dat Oranje werd verguisd, dat het verboden was Oranje op de borst te dragen en wees dan op het blijde verschijnsel dat Oranje thans ln 't midden van het Nederl. volk staat. Hierop schetste spr. wat Prinses Juliana thans voor ons volk beteekent. Het lente kind wordt zij genoemd en spr. zette een en ander nader uiteen. Spr. besloot met 't citeeren van het Julianalied. De voorz. van den Broederkring sprak het slotwoord en sloot den avond met Ps. 72 11 en gebed. Zij nog vermeld, dat de Chr. gem. zang- vereeniging ..Euphonia.". en ...Klein Eupho- nia" o. 1. van den heer Alb. J. Meijers op voortreffelijke wijze «enige Psalmen en Oranjeliederen ter afwisseling zongen. RIJNSBURG. Loop der bevolking. Ingekomen: Jac. de Ru, fabrieksarbeider, Langevaart 60, van Leiden, Hansenstr. 32a Corn, de Mooij met gezin, Burg. Meij- boomstraat 42, van Oegstgeest, Rijnsb.weg No. 76, groentenkoopman Jac. van der Niet, Sandtlaan 24a, van Noordwijk, Hoofd straat 75 Corn. P. Th. Slats, Smidstraat 28. van Oegstgeest, Endègeesterstraatweg 10 M. E. de Mooij, Spinozalaan 9, van Leiden, Rïjnsburgerweg 60. dienstbode M. Heemskerk, Vliet Z.Z. 37, van Wasse naar, Rijksstraatweg 189, dienstb. Corn. Zandbergen, Lange Vaart 16, van 's-Gra- venhage, Prins Willemstraat No. 9a A. Passchier, Oude Vlietweg 1, van Eindhoven, Kanaal Zuid 1B G. Bandringa, Vliet Z.Z. 3, van Katwijk, Voorstraat 44, slager Nic. van der Steen, Brouwerstraat 78, van Vlaardinger-Ambacht, Tulpstr. No. 15, bloemist D. Ouwehand, Spinozalaan 17, van Katwijk, De Malefijtstraat 121 Joh. Bongers, Schoolsteeg 3, van Katwijk, Zuid straat 111, dienstbode R. Beentje, Kerk straat 2, van Voorschoten, Papelaan 204, tuinier P. de Vos met gezin, Vliet Z.-Z. 37. van Oudewater, B. 15 en B. 22, brood bakker. Vertrokken: D. Oudshoorn, van Vliet Z.Z. 50. naar Katwijk, Kerkstraat 33 B. van der Lelie, van Oudevlietweg 4, naar Oegst geest, Rijnsb.weg 146, knecht op „Ende geest H. Tijsterman. van Burg. Meijb.- straat naar Oegstgeest, Dorpsstr. 80, bak ker J. Corn, van Egmond, van Smid straat 15, naar Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrikstr. 6a Joh. van Delft, van Vliet Z.Z. 40, naax Den Haag, Marktweg 150, landbouwer H. van der Gugten, van Hofstraat 11 naar Apeldoorn, Depot Mare chaussee J. Schoneveld, van Voorhou- terweg 13, naar Apeldoorn, Depot Mare chaussee L. Ravensbergen, van Sandt laan 21 naar Oegstgeest, Heerenweg 2, bollenkweeker A. Kromhout, van Koe straat 22 naar Rijswijk (Z.H.). Delftweg 6, landbouwer J. Star. van Heerenweg 3 naar Delft. Singelstraat 51, bloemenkoop- man M. E. M. van Iterson, van Smid straat 11, naar Leiden, Oegstgeesterlaan 2/3, dienstbode. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Gerardus Cornelis Antonius, Z. van A. J. Langelaan en A. M. van Dorp Martha Helena, D. van H. A. Langelaan en C. J. Blokker. Overleden: Abraham Peet Azn. 69 j. Ondertrouwd: A. J. van de Berg 27 j. en M. Moolenaar 23 j. Loop der Bevolking. Ingekomen: M. Rodinger, Hoofdstraat 253, van Enschedé J. Havenaar, Hoofd straat 110, van Voorhout C. J. van Rijn, Hoofdstraat 255, van Noordwijkerhout H. N. Overvliet, H. Baderstraat 36, van Oegstgeest. Vertrokken: A. Lugtigheid, Oude Haven 7, naar Soest J. Kempff, Menneweg 81, naar Arnhem P. Th. Bisschops, Char- bonlaan 7, naar Voorhout. Kapelaan I. J. M. Velthuijze alhier ls benoemd tot pastoor te Tuitjehorn (N.-H.). Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Apnl ingelegd f. 6410,57 en terugbetaald f. 11.171,34. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 8663. VALKENBURG. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. ue Raad kwam in openbare zitting bij een. Alle leden aanwezig. Nadat de notu len gelezen en, behoudens een kleine wij ziging, goedgekeurd waren, las de burge meester het antwoord voor op een brief van rouwbeklag, welke door den raad aan H. M. de Koningin was gezonden na het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. Enkele ingekomen stukken werden afge daan, waarbij de goedkeuring van Gcd. Staten op de begrooting voor 1934. Eenige huurcontracten van gemeentewoningen werden op dezelfde conditie's verlengd. Een wijziging van het ambtenarenregle ment werd goedgekeurd. Daarna kwam de vaststelling der nieuwe Bouwverordening ter sprake. Enkele bepalingen, die voor onze gemeente moeilijkheden zouden kun nen opleveren, werden op verzoek van verschillende raadsleden gewijzigd, in dien zin, dat B. en W. ontheffing kunnen ver- leenen. Daarna werd de verordening goed gekeurd. Bij de rondvraag vroeg de heer D. de Vries, of de gemeente niet moet zorgen voor een rioleering van een ge deelte van den Straatweg, waar nieuwe huizen gebouwd zijn. Naar aanleiding hiervan werd besloten den gemeentear chitect een plan met kostenberekening te laten maken. De heer Verhaar vroeg of het niet beter is alle boomen van het Kerkplein te rooien en dit opnieuw te beplanten. Er werd evenwel besloten den toestand voorloopig te laten zooals deze is. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring met dankgebed. VEUR—LEIDSCHENDAM. Vragen aan den Minister van Sociale Zaken. Naar men ons mededeelt, zijn door de werkloozen in de Veursche Werkverschaf fing onderstaande vragen verzonden: Aan Zijne Excellentie tien Minister van Sociale Zaken: Ondergeteekenden, werkzaam zijnde in 269. Hoe was het nu intusschen met Ónzen Tom gegaan? Die was, toen hij er de kans voor zag, op den loop gegaan om zijn bestraffing van Pijl mis te loopen. Maar vanuit een boom, een eindje weg, had hij alles natuurlijk af zitten kijken, en nu bleek het, dat er weer een beetje plezier in het bosch was; nu iedereen aan het lachen en dansen was, vond hij, dat hij nu weer wel eens voor den dag kon komen, want zijn streken zouden wel ver geten zijn. 270. Daar stond hij naast den grooten olifant, heel kleintjes. Maar nu ging het groote dier knielen, want Drakepit wilde er af en liet zich langs het dier naar be neden glijden. Daar kwam hij vlak naast den verbaasden Tom terecht, die Drakepit heelemaal niet verwacht had. Angstig keek hij naar hem op, maar Drakepit had niets kwaads tegen hem 'in den Zin, nam hem aan een hand mee en bracht hem voor Pijl en Leeuwenhart. „Hoort dat ventje bij jullie? vroeg hij. HEDEN. 1 Prediker Jeruël-conferentie 8 uur naai Donderdag. Den Burcht: Bond v. Jonge liberalen Spr. mej. dr. E. C. v. Dorp, 8 1/4 uur nam' Haven 18b: Cursusverg. R.SP. Spr j» heer Langkemper, 8 uur nam. Nutsgebouw: Ver. van Huisvrouwen Lezing van dr. P. H. Ritter, 8 1/4 uur nam Prediker: Jeruël-conferentie 3 en 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Oude Kerk): Chr. Zan? vereeniging „Excelsior" „Judas Maccabaüj' 7 3/4 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln November, December Januari en Februari van 10—3 uren ln Maart, April en Mei van 10—4 uur 5 Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur In October van 104 uur. Zon dags vanaf halféén. Entrée Zondags tos teloos. Maandags f 0.25, overige f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenbui; 28. 1 Dec.1 Febr. van 103 uur, 1 Febr tot I April van 10—4 uur, 1 April—i Oct' van 10—5 uur. 1 Oct.—1 Dec. van io—4 uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Etknographisch Museum, Rapenburg (1 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 10—4 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overkt dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werlt. park. Werkdagen 8.3012, 1.305, Zattr- dags 8.3012. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 2—6 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—11 en l'/t6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van Oct.31 Mrt. van 9—12 en l'/t4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10-4 i 's Winters des Zondags gesloten. Nederl Hist. Natuurwetenschappeliji Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur 's Zondags I4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en mioen logie (Garenmarkt): Op werkdagen va 912 en l'/i4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur naa „De Jantjes". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, Trianon-Theater Breestraat, 8 uur Dl „Meisjes in nonnenkleed". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur Róxy-Theater, Haarlemmerstraat 5}. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af doorloo pende voorstelling. „Menschen in 't hotel Casino-thea ter. Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „My lips betray". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 30 April tot en met Zondag 6 Mei a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieuw Rijn 18, Telef. 523. de werkverschaffing te Veur, verzoeken met verschuldigden eerbied Uwe gewaar deerde aandacht voor de navolgende vra gen: Is het den Minister bekend, dat namens B. en W. van Veur het loon in de werk verschaffing aldaar reeds vanaf 23 April is verlaagd op 32 cent per uur. Is het den Minister bekend, dat wij door' deze loonsverlaging alle zonder uitzonde ring moreel en financieel ten gronde gaan. Is het den Minister bekend, dat ondanks deze lage loonen de volle 100°/o werkkracht geëischt wordt, wat, gezien onze geringe bestaansmogelijkheid absoluut onmoge lijk ls. Kan de Minister zich indenken, dat door bovengenoemde feiten een scherp protest opgaat in alle arbeidersgezinnen, die door dezen maatregel worden getrof fen, ongeacht van welke politieke of gods dienstige richting ook. Is de Minister bereid deze loonsverla ging ongedaan te maken en ons het aller- soberste te laten, wat noodig is om te leven. De 1-Mei-viering. Het 1 Meifeest is dit jaar op beperkte wijze herdacht, tengevolge van weigering, waren geen zalen tot vergaderen beschik baar. Des ochtends werden met 2 auto bussen een 50-tal kinderen vervoerd naar café v.h. Verhoog, waar zij in den tuin door het bestuur der S.D. Vrouwenclub werden onthaald en gestreden werd om fraaie prijsjes. Voor de grooten was een fietstocht georganiseerd naar het graf van Troelstra. waaraan echter slechts 5 perso nen deelnamen. Des middags nam een 30-tal personen met de nieuwe, door de vrouwen geschonken vlag deel aan de de monstratie te Den Haag. Op de smalle Kniplaan moest de automobilist C. V. plotseling remmen voor een passeerenden wielrijder, met bet gevolg, dat de auto in een langs den we? loopende sloot terecht kwam, C. V. kwam er met een nat pak af; de auto is op den kant gehaald. 0 VOORSCHOTEN. Ouderavond der O.L. School. In tegenwoordigheid van vele ouders en belangstellenden had in het gymnastiek lokaal achter het Raadhuis een ouder avond plaats van de openbare lager® school (Dorp) Omstreeks 8 uur opende het hoofd der school, de heer J. H. Rutten deze bijeen komst en werd ter eere van den verjaar dag van H. K. H. Prinses Juliana het Wil helmus gezongen. Enkele leerlingen het zesde en zevende leerjaar zongen nes eenige andere liederen. Hierna voerden enkele meisies

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6