■parlementair overzicht Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 2 Mei 1934 Vierde Blad No. 22734 LAND- EN TUINBOUW. RADIO-PROGRAMMA TWEEDE KAMER, WINKELSLUITING Tijdens de regeling van werkzaamheden a den aanvang der vergadering vroeg dr. Be-.- of de voorzitter reeds een besluit had J Bnómen inzake de behandeling van het letsontwerp der liberale fractie tot wlj- king der Winkelsluitingswet. 'OP deze vraag antwoordde de president, zoolang de regeerings-ontwerpen bij K kamer aanhangig zijn, hy geen voor- lllll kan doen tot behandeling van het jiwerp-Vos. Aanstonds stond dr. Vos [tn wederom op, en deed zelf het voor al, om het initiatief-ontwerp aan de jenda toe te voegen. Niemand vroeg [erover het woord; op voorstel van den eer Boon zal aangezien de soclaal-de- locratische fractie wegens het Mei-feest ijna geheel afwezig was heden wor- tn gestemd. Vermoedelijk zal de Kamer dan wel be ften, het ontwerp op de agenda te VERSCHILLENDE ONTWERPEN. Aan de orde waren de volgende wets- jtwerpen: ,1 wetsontwerp Regeling van den in ter van verschillende artikelen. 2 Wetsontwerp Regeling van den invoer in tafel- en servetgoed, handdoeken en nier huishoudgoed, zoowel afgepast, als in het stuk, beddelakens en sloopen. U Wetsontwerp Regeling van den Invoer geïsoleerde electrlciteitsgeleldingen. li Wetsontwerp Regeling van den invoer [n vleesch en van levende schapen en ïchtpaarden. 1 Wetsontwerp Regeling van den invoer bedrukte, geverfde, bontgeweven, ge ile en ongebleekte katoenen manu- itiiren. u Wetsontwerp Regeling van den invoer ikousen en sokken. lïetsontwerp Regeling van den Invoer te taaigaren. h Wetsontwerp Regeling van den in- tvan bladzink. J Wetsontwerp Bekrachtiging van drie |c: den Gouverneur-Generaal van Ne- tindsch-Indlë krachtens artikel 93, tie lid. der Indische Staatsregeling vast fetlJe ordonnanties. (Bieraccijns. Cou- fcbelasting. Motorvoertuigen-belasting Jïüengewesten). p). Wetsontwerp Wijziging der Wet op Kanselarijrechten. 111. Wetsontwerp Wijziging van artikel 3 Kr Wet op de Inkomstenbelasting 1914. lil. Wetsontwerp Goedkeuring van een Tor den Staat met de N.V. Amsterdam- Uit Ballast Maatschappij, gevestigd te ïslerdam, gesloten overeenkomst van [ding tot het ten einde brengen van een ihangig geschil, li! Wetsontwerp Naturalisatie van K. «Berger en 20 anderen. |H. Wetsontwerp Opheffing van de on- Vcheiding tusschen handelsdaden en r-handelsdaden en kooplieden en niet igheden. het wetsontwerp tot contingentee- m, van geïsoleerde electriclteits-gelci- jnjen ontwikkelde zich een debat in ver- ind met bezwaren tegen het beleid van Hollandsche Draad- en Kabelfabrlek, aar hierbij bleef het, want na inlichtin- a van Minister Colijn werd het ontwerp edgekeurd. De ontwerpen 1 tot en met 13 werden thtereenvolgens aangenomen. Op ontwerp No. 14 verdedigde de heer ervoom een amendement voor een re actie-wijziging, als gevolg waarvan de leren aan enkele bepalingen van het ntwerp niet zouden behoeven te voldoen. har het werd met bijna algemeene stem ten verworpen, waarna het ontwerp werd oedgekeurd. BESCHERMING VAN DE OPENBARE ORDE. De Kamer was vervolgens genaderd tot t behandeling van het wetsontwerp hou- tnde nadere voorzieningen ter bescher- ilng van de openbare orde. De bedoeling ls vijfvoudig: ten eerste, itbreiding van de omschrijving der mis- rijven van opruiingen van eenlge aan- Erwante delicten; ten tweede, strafbaar- telling van publieke beleediglng van het ipenbaar gezag of van openbare lichamen I instellingen; ten derde, strafbaarstel- ng van publieke beleedlging van een roep der bevolking of een ten deele tot e bevolking behoorende groep van per- men; ten vierde, het openen van de mo- elijkheld, om onder bepaalde omstandig- eden klachten-misdrijven ook buiten lachten te vervolgen; en ten zesde, uit leiding van de omschrijving van de ver- jreidings-delicten, behoorende bij de be- laande misdrijven van beleediglng. De eerste spreker, de heer Van der lelde, verklaarde al dadelijk namens de Dciaal-democraten, dat zij zich met het ntwerp niet kunnen vereenigen. Het be at een beperking van de vrijheid cn deze tperklng achten zij niet noodig. De toe- tand in ons land is niet van dien aard, at de voorgestelde strafbepalingen nood- nlelijk moeten worden geacht, ook al ritmde de afgevaardigde, dat het een Pander geschreven wordt, dal afkeuring pdient, maar men behoeft er volstrekt iet voor te vreezen, dat het excessen zal Mokken, want wij zijn nu eenmaal een echter, gematigd volk en geen volk van «cessen. Er dreigen geen reëele gevaren w daarom achten de sociaal-democraten Ie nieuwe bepalingen overbodig. Met name teeft de afgevaardigde zich krachtig ver- kt tegen de strafbaarheid van Journalis ten, die in hun verslag bepaalde utingen, In het debat gebezigd, opnemen en lnj (loot zich aan bij het adres van den Ne- letlandschen Journalistenkring aan den Minister van Justitie. De heer Van der .Heide vreesde van dit ontwerp allerlei on- gewenschte vervolgingen. Ook de commu nist De Visser heeft zich (natuurlijk) te- lon het wetsontwerp verzet, dat hij een uiting van fascisme noemde, een aanslag op vrijheid en democratie, een poging om allereerst de revolutionairen te treffen, ook in hun illustratieve pers-uitingende caricatuur. In bijzonderheden en met voor peelden trachtte deze afgevaardigde aan je toonen, dat de meenlngsuiting hier op aierlei wijzen wordt aangetast, en dat telis krantenbezorgers en kiosk-juffrou- gestraft kunnen worden, als ze bla- °en rondbrengen of verkoopen, waarin opruiende woorden voorkomen. jegen de al te vage omschrijving op enkele punten heeft mevr. Bakker—Nort "«waren ontwikkeld, maar in het alge- VOETBAL. DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN. VAN MOORSEL DE EEN1GE NEDERLANDSCHE SCHEIDSRECHTER. In een te Milaan gehouden bijeenkomst onder presidium van dr. Bauwens (Dultsch land) werden 16 scheidsrechters aange wezen voor het leiden van de wedstrijden, welke in Italië zullen worden gespeeld van 27 Mei a.s. tot Juni voor de wereldkam pioenschappen. Behalve dr. Bauwens waren aanwezig de heeren Mauro (Italië), Delaunay (Frankrijk), terwijl de heer Verdyck (België) met kennisgeving absent was. Onder de 16 gekozen scheidsrechters be vindt zich slechts één Nederlander, n.l, de heer J. F. van Moorsel uit Den Haag Morgen wordt te Rome bij de loting uitgemaakt, welke wedstrijd door den heer van Moorsel zal worden geleid. Dit hangt natuurlijk ook af, welke landen tegen elkaar komen. De 16 scheidsrechters zijn de volgende: J. Baert (Frankrijk), L. Baert (Belgie), R. Barlossina (Italië), A. Beranek (Oosten rijk), A Birlem (Duitschland), E. Braun Oostenrijk), C. Calronl (Italië). A. Carraro (Italië), J. Eklind (Zweden), P. Escartin (Spanje), J. Langenus (België). F Matteo (Italië), R. Mercet (Zwitserland), J. F. van Moorsel (Nederland), V. Zenisek (Tsjecho. slovakije), en Youssof Mohamed (Egypte). De grensrechters voor deze wedstrijden zullen Italianen zijn, DE STRIJD OM DE ENGELSCHE CUP. Mr. Ulttenbroek schrijft ons: Naar aanleiding van het verslag van de Cup Final in het blad van Maandag, waarin o.a. wordt beweerd, dat men on geveer tot den tijd van Queen Victoria moet teruggaan „om geboekstaafd te zien dat de ploeg welke de eerste goal scoorde niet de Final won"; merk ik u beleefd op dat uw medewerker abuis is. Als uw medewerker tien achtereenvol gende Finals heeft gezien, zal hij zich ze ker nog wel kunnen herinneren dat in 1932 The Arsenal tegen New Castle Uni ted de leiding veroverde doch tenslotte met 21 verloor. Portsmouth had dus de zelfde ervaring tegen Manchester City, welke Arsenal twee jaar voordien had! Ook zal wel niemand voor ernst willen opnemen, dat de spelers in „geblindeerde auto's naar Wembley zijn vervoerd. Als men gelijk ondergeteekende de bus sen heeft gezien, ls een dergelijke bewe ring wel wat al te sensationeel! Noot van de redactie Onze medewer ker is reeds op weg naar de wereldkam pioenschappen in Italië en kan op het bovenstaande dus niet antwoorden. Wij nemen echter aan dat z'n zinsnede over de „geblindeerde" auto's een grapje ge weest ls, gelijk hij meerdere sarcastische opmerkingen maakte ln zijn verslag. Van mr. Uittenbroek's reciflcatie in zake de eerste goal maken wij gaarne melding ter recht zetting van bedoeld verslag, waarin inderdaad een vergissing geslopen was. D.H.C. II—V.U.C. II OP HET A.S.C.-TERREIN. Zondag wordt op het A.S.C.-terrein al hier een beslissingswedstrijd gespeeld tus schen D.H.C. II en V.U.C. II. Deze ont moeting zal uitmaken wie van de twee als nummer laatst der res. Ie klasse degra datie-wedstrijden moet spelen. meen ontkende zij, dat dit ontwerp in den vervolge critiek onmogelijk zal maken; men zal alleen moeten critiseeren in be hoorlijken vorm. Intusschen, de vaagheid en onzekerheid op enkele punten achtte zij wel een zeker nadeel, evenals trouwens mej. Katz. maar ook deze vrouwelijke af gevaardigde verdedigde het ontwerp, dat zij door de omstandigheden geboden achtte. Deze laatste conclusie werd ook nog door andere sprekers verdedigd. De heer Boon wees er op, dat er tegenwoordig heel wat ergerlijks wordt gezegd en geschreven dat door een nieuwen strafmaatregel moet worden getroffen; daarom achtte hij het ontwerp noodzakelijk, al had hij erns'ig bezwaar tegen de uitbreiding van het in stituut der preventieve hechtenis. Wel kwam hij er echter evenals de heeren Van der Heide en De Visser tegen op. dat Journalisten gestraft zouden kunnen worden voor het objectief weergeven van redevoeringen: hij ondersteunde liet adres van den Nederlandschen Journalisten kring aan den Minister. De noodzakelijk heid van het ontwerp werd ook door oud- Minister mr. Terpstra in het licht gesteld. De zakelijke critiek wordt er niet door ge troffen; het gaat alleen de critische uit spattingen tegen. Begrepen wij dezen af gevaardigde wel, dan had hij op enkele punten (met name inzake opruiing) neg iets verder willen gaan. In aansluiting hieraan dient te worden vermeld, dat de heer Kortenhorst nog om een speciale be paling verzocht, welke ook de beleediging van het gezag in Indië strafbaar zou stellen. Tenslotte vermelden wij twee afgevaar digden. die met het ontwerp niet tevreden waren. Den heer Westerman gaat het lang niet ver genoeg. Allerlei beleediglngen van het gezag zullen nog mogelijk blijven; wan neer men zijn critiek ln sarcastischen vorm kleedt en b.v. spottend spreekt van „dat keurige stelletje heeren in Den Haag", kan niemand daar iets aan doen. Maar den heer Lingbeek gaat, daarente gen, het ontwerp te ver. Waarheen gaan we? vroeg hij. Waarom een zoo scherp mes geslepen? Hij moet niets hebben van al dat „muilbanden" en zoo verklaarde hij ik heb veel liever dat men mijn groep beleedigt, dan dat we ons aan der- dergelijke bepalingen moeten onderwer pen en van ons hart 'n moordkuil maken. De Minister van Justitie zal vandaag de sprekers beantwoorden. Veel moeite zal hij er niet mee hebben, want erg las tig heeft men het hem niet gemaakt. HAGENAAR RECLAME. 361 I LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. Voor de Zaterdagmiddag-competitie is het Fides-Pacta 1 gelukt de kampioen A.R.C. 1 met 31 in het zand te doen bijten. Een mooie prestatie voor de Pac- tanen, die na enkele minder goede com petities. zich steeds meer doen gelden. L.R.C. 1 moest te Lisse belde puntjes aan de z.g. zwakke S C.O.'ers afstaan. Noordwijk 1 wist met 10 tegen Rijnsb. Boys 1 de puntjes te behouden. Quick Boys 1 sloeg S.L.F. 1 met niet minder dan 11—0 In 2 A werd Fides Pacta met 133 door S.C.O. 2 geklopt In 2 B werd de wedstrijd L.R.C. 3Kou dekerk 1 gestaakt. Ons Clubje 1 behaalde met een 81 zege op S.L.F. 2 het kam pioenschap van de afdeeling. Wij wen- sehen Ons Clubje geluk met deze fraaie prestatie! In 3 A speelde A.R.C. 3Noordwijk 3 met 44 gelijk. In 3 B wist Rijnsburgsche Boys 3 met 4—2 twee kostbare puntjes aan Quick Boys 5 te ontnemen. Fides Pacta 4 beet in 4 A wel flink van zich af doch moest ten slotte tegen Quick Bovs 6 toch met 32 verliezen. Voor de adspiranten ging Rijnsb. Boys op het goede pad voor en boekte een ste vige 60 zege op Quick Boys (b). De Zondagcompetitie bracht aan ftoo- denburg 1 in de eerste plaats door haar eigen zege op Sportman 1 het kampioen schap. Daar L.D.W.S. 2 haar laatsten wed strijd nog met 53 tegen T.O.N.A 1 ver loor viel Roodenburg's kampioenschap ten slotte nog met 3. punten verschil. Voor Roodenburg, dat voor het vierde Jaar in de L.V.B. competities uit komt, inderdaad een ferme prestatie, waarmede wij haar wel gelukwenschen Lugdunum 2 klopte L.F.C. 3 met 63, waardoor de groen-witten de derde plaats bezetten. Alphen 3 wist U.V.S. 3 er met 43 onder te houden. In 2 A sloeg D.S.O. 2 het bezoekend L.F. C. 4 met 32. 3 A bracht een 32 overwinning voor Sportman 2 tegen A.S.C. 4. Rouwkoop 2 moest het thuis met 24 tegen Lugdunum 5 afleggen. In 3 B schoot R.C.L. 3 uit den hoek. Sportman 3 werd door de Racing met 140 ingemaakt In de 4c klasse zond de kampioene A.S.C. 5 het bezochte Alphen 6 met 10—0 naar huis. Sportman 4 zag UV.S. 6 met een 36 overwinning vertrekken. Voor de (B-adspiranten) won A.S.C (b) met 41 van L. Boys. C-adspiranten bracht een 4—3 overwin ning voor Lugdunum (c) tegen Rouwkoop. DUIVENSPORT. LEIDSCHE COMBINATIE Wedvlucht van uit St. Kathelyn Wavre alstand 114 K M. In concours 166 vogels welke om 8 uur met Oostenwind in vrij heid werden gesteld. Zij werden als volgt geconstateerd le, 2e, 19e, 20e. 26e J. W. v. Duuren; 3e, 16e, 34e. 43e W. Gijsman. 4e, 29e J. Uiter dijk; 5e, 12e, 17e, 23e, 30e, 52e C. de Romijn 6e. 13e A. van Polanen; 7e, 14e, 36e, 39e H. Tegelaar; 8e, F. Breedtjk; 9e, 18e. 41e, 55e A van Egmond; 10e. 54e. C W. F. Onvlee: 11e, 28e, 46e A. Flippo; 15e, 47e J. Flippo; 27e, 31e. 49e, 51e Kramp; 22e, 24e, 33e, 37e, 44e J. Keereweer; 25e C Enseling; 32e, 38e, 45e, 50e, 53e J. Harteveld; 35e, 42e A. Mole naar; 40e, M. Prins; 48e, C. van Roode. Dc eerste vogel werd geconstateerd om 9.43.28 en maakte een snelheid van 1175.35 Meter per minuut, de laatste vogel om 10.3.10 of 986.05 per minuut. Deze vogels werden allen op hokordinaat uitgerekend. „DE ZWALUW". De wedvlucht vanaf Lier is zeer gunstig geweest, en wat verleden week niet ver wacht werd. is gebeurd, de heer Goemans won met een miniem verschil van 16 sec. op den heer W. Beijersbergen. Hij kreeg den eereprijs. Zondag wordt gevlogen van af Quievrain. De concurrentie zal groot, zijn. „De Zwaluw" neemt deel aan het nationaal concours, uitgeschreven door „De Postduif" te Wormerveer. SCHAKEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Aijechin wint de elfde partij. Gelijk men verwachtte, heeft Aijechin het eindspel van de elfde partij, dat gister avond te Stuttgart is beëindigd, gewonnen. Doch het heeft nog een paar uur geduurd en Bogoljubow heeft zich met hand en tand en op geestige wijze verdedigd. De stand van den wedstrijd is nu: Aije chin 4, Bogoljubow 1, remise 6. Totaal: Aijechin 7. Bogoljubow 4 ROEIEN. DE STUURMANLOOZE VIER VAN NJORD. TELEURSTELLING MET DE ANDERE PLOEGEN. Deze ploeg is iets nieuws voor Njord. Vroeger werd deze vier, die na de Varsity samen met de Oude Vier de Oude Acht moet vormen als „Aanvullingsvier" in training gehouden. Die ploeg kon echter niet op de Varsity uitkomen, waardoor er nog al eens het noodige aan enthousiasme en ernst ontbrak. Dit bezwaar is nu geheel opgeheven en deze vier roeiers wijden zich met een op getogenheid aan hun werk, waar menige ploeg een voorbeeld aan zou kunnen nemen. Het ploeggevoel is zeer groot, waardoor de boot weinig valt, terwijl ze door het goede rijden niet hokt maar goed door loopt ln de recover. Wanneer allen de riemen lager over de knieën wegdrukten, dus hooger scheerden zou de ploeg als geheél een beteren Indruk maken en min der last hebben van ruw water waar men op het Noordzeekanaal toch veel kans op heeft. De ploeg bestaat uit: „Ramses" (slag), M W. C de Jonge Jr., G. J. ter Poorten, G. A. Catalani (boegi Coach: H. Broe- kema. De slag is een ervaren roeier, die zijn in deze boot zoo zware taak om zijn ploeg aan te voeren en tevens te sturen uit stekend vervult. Ook 't extra hooge tempo dat in deze lichte boot vereischt wordt, slaat hij goed voor. Zijn finish is echter nog niet volmaakt daar hij dikwijls onder water draait. Het roeien van nummer drie is wel hard maar wat ruw. Hij catcht niet zui ver genoeg en trekt bij de finish zijn schouders op waardoor zijn blad er van achteren wat uitloopt. Ook zijn gelyklieid met den slag laat nog te wenschen over. Nummer twee roeit nog steeds wat hou terig en heeft neiging tot naduiken, daar hij vóór te lang wil zijn. waardoor hij naar zijn boord toe rekt. In de recover laat hij zijn knieën te vroeg los waardoor hij niet watervrij is. De boeg roeit gemakkelijk maar te sloom. Bij finish zakt hij in elkaar waar door hij te langzaam weg zet en dit tracht goed te maken door sneller te rij den dan de anderen. Zooals men ziet is er aan deze ploeg, ook al maakt zij als geheel een bevredi genden indruk, nog veel te verbeteren. 9 9 Met de andere ploegen, waarmee Njord voor de Varsity heeft ingeschreven, staat het er op het oogenblik treurig voor Van den overvloed aan jonge roeiers waarover men de beschikking had is vooral de laaste twee weken zooveel af gevallen dat het nog zeer te bezien is of wel in alle ingeschreven nummers gestart zal worden. Wanneer er wat licht komt in den chaos die er op 't oogenblik nog heerscht hopen wij den lezer echter op de hoogte te brengen van de samenstelling en verrichtingen dezer ploegen BOKSEN. VAN KLAVEREN SLAAT SHAPIRO. Reuter's speciale dienst seint uit Balti more aan de N. R. Crt.: Van Klaveren heeft gewonnen van Eddie Shapiro uit New York. De scheidsrechter stopte de ontmoeting in de zevende ronde en verklaarde van Klaveren overwinnaar. Onze landgenoot woog 147'/2 tegen 143'/i Eng. ponden. Het gevecht was op 10 ron den bepaald. MELKPRIJZEN. De Crisis-Zulvel Centrale maakt bekend dat voor de periode van 6 Mei t<'m 12 Mei 1934, de prijs van het taxe-gedeelte van consumptiemelk gekocht op Regeerings- contract, is bepaald op 4 3/4 cent per liter, met dien verstande, dat voor melk van de le klasse, deze prijs wordt verhoogd met de kwaliteitsafdracht van '/i cent. De af dracht voor andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2 cent per lltar. VOOR DONDERDAG 3 MEI. Hilversum, 301 M. AVRO-uitzending 8 00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwij ding 10.15: Gramofoonpl. 10.30 Viool- recital B. Lensky. Aan den vleugel: E. Veen 11.00; Knipcursus Kinderkleeding 1130: Zang door M Ochse 12 CO: Omroeporkest o. 1. v. N. Treep en Oramo- foonpl. 2.00: Pianorecital O. Moszkowsky Elias 2.30: Vervolg Omroeporkest 3.00: Knipcurus 4.00: Voor zieken en ouden-van-dagen 4.30: Gramofoonpl. 5.00: Radiotooneel voor de jeugd 5.30: Kovacs Lajos en zijn orkest 6.30: Sport- praatje H. Hollander 7.00: Vervolg Ko vacs Lajos 7.30: Engelsch voor begin ners door Fred Fry 8.00: Vaz Dias 8.05: Gramofoonpl. 8.15: Concertgebouw -Orkest o. 1. v. dr W. Mengelberg. In de pauze. Gramofoonpl. 10.15: Kovacs Lajos cn zijn orkest 11.00: Vaz Dias 11.10 12.00Gramofoonmuzlek. Huizen, 1875 M. 8.30—9.15 KRO., 10.00 NCRV 11 00 KRO.. 2.00 NCRV. 8.00— 9.15 en 10.00: Gramofoonpl. 10.15: Mor gendienst onder leiding v. ds. P. de Smit 10.45: Gramofoonpl. 11.30: Godsd. half uur 12.15: Orkestconcert en Gramofoon- platen 2.00: Handwerkcursus 3.00: Chr. Lectuur 4.00: Bijbellezing door üs. M. v. Grieken m. m. v. bariton en orgel 500: Cursus Handenarbeid v. d. jeugd 5.30: Chr. Kinderkoor „Lenteklokjes" o.l.v. mej. R. Meyerlng. Aan den vleugel.' H. Zirkzee 6.30: Gramofoonpl. 6.45: Cau serie A. Stapelkamp 7.00: Ned. Chr. Persbureau 7.15: Gramofoonpl. 7.30: Journ. Weekoverzicht C. A. Crayé! 8.00 „Judas Maccabaus", oratorium van Han del. M. m. v. de Chr. Zangvereeniging „Ex celsior", S. BothHaas (sopraan), A. Vec- nenbos (alt), J. v. Kempen (tenor) en B. de Groot (bas), leden van de Haarl. Or- kestvereenigtng en H. Hermans (plano). Leiding: J. Couvée. In de pauze om 9.30: Causerie door ds. S. F. H. J. Berkelbach v. d. Sprenkel 10.45: Vaz Dias 10.55 12.00: Gramofoonmuziek. Daventry, 9.35: Morgenwijding 9.50: Tijdsein cn berichten 10.05: Lezing 11.20: Rutland Square en New Victoria Or kest o. 1. v. N. Austin 12.20: Gramo- foonplaten 1.20: Voor de scholen 2.20: Vesper 3.10: Dultsche les 3.25:' Schotsch Studio-orkest o.l.v. G. Daines, m.m.v. W. Cook (bariton) 4 35: Kinder urn' 5.20: Berichten 5.50: Concert door Strijkkwartet en C. H. Trevor (orgel) 6.10: Spaansche causerie 6 40: „The Sheffield Outrages", hoorspel van R. S. Lambert 7.20: „Airways of Empire", iuchtvaartprogramma samengesteld door L. Sieveking 8.20: Berichten. Lezing 8.55: BBC-Theater-orkest o.l.v. S Robin son 9.50: Korte Dienst 10.0511.20: Het Casanl-Cluborkest o.l.v. Charlie Kunz. Parijs „Radio Paris" 1648 M. 6.20 en 7.20: Gramofoonplaten 11.50: Pascal orkest 7.20: Kwartetconcert en zar.g 9.50: Dansmuziek. Kalundborg. 1261 M. 11.2011.35 en 11.55—1.20: Concert uit Hotel Angleterre 2.054.05: Omroeporkest o.l.v. Reesen 7.30: Wolf-liederen door M. Franke, a. d vleugel F. Jensen 8.201.20: Dans muziek. Langenberg. 456 M. 5.25, 6.20 en 10.50: Gramofoonplaten 11.20: Köningsb. Opera-orkest o.l.v. Brückner 3.20: Con cert 4.35: Gewijd concert (kwartet en orgel) 6.20: Dansmuziek o l.v. Eysoldt 8.00: Orkestconcert o.l.v. Buschkötler 9.50: Kwintetconcert 10.5011.50: Gra mofoonmuziek. Rome. 421 M 8.05: Concert m.m.v. piano, viool, cello en sopraan 9 05: Radiotooneel 9.50: Gramofoonmuziek. Brussel. 322 en 484 M 322 M.: 1120: Gramofoonplaten 12.301.20: Salon orkest— 4.20: Omroeporkest 6 20: Zang S. Norac 7.20: Omroeporkest o.l.v. André 8.20: Vervolg concert 9.30—10 20: Gramofoonmuziek 484 M.: 11.20: Or kestconcert 12.30—1 20. Gramofoonpl. 4.20: Piano-recital 5.35: Gramofoonpl. 5.50: Salonorkest 7.20: Radio-Sym- phonieorkest o.l.v. Kumps 8 05: Zang 8.35: Vervolg orkestconcert 9.30 10.20: Gramofoonmuziek. Deutsclilandsender. 1571 M. 7.35: „Alles neu macht der Mai", vroolijk pro gramma m.m.v. solisten, koor en orkest 9.20: Berichten 9.40: K. G. Sell: „Wor- über man ln Amerika spricht" 10.05: Weerbericht 10.2011.50: Concert uit Hamburg. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 3 Mei. lsfe Programma: Hilversum van 8-24 u. 2de Programma: Huizen van 824 uur. 3de Programma: 8.008.30: Hamburg 9.20—14.05: Keulen 14.05—15.20: Ka lundborg 15.20—17.20: Keulen 17.20 18.20: Brussel Fr. 18.2019.35: Luxem burg 19.35afl.: Deutschl.sender 4de ProgTamma: 11.20—16.35: Londen Reg. 16.35—17.20: Een der Eng. „Na- tional"-zenders 17.2019.20: Londen Reg. 19.2020.20: Daventry 20.20 afl.: Londen Reg. De uitzending der RO.V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; ln de plaats hiervan omvat programma 5 der R.O.V. den geheelen dag Daventry. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 13